Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 42 sonuç

Konu: Bu Serinin İlk Kariyeri

Nesil
    2006
    Yer
    MERSİN

Default Bu Serinin İlk Kariyeri

LOGOMUZ

BAŞKANIMIZ;

MUHTEŞEM TARAFTARIMIZ ŞEYTANLAR;

KADROMUZ;

Tarihçe

Kulüp, Ziraat Bankası memuru İbrahim Yekta, Numune Mektebi öğretmeni İbrahim Bigam, Tahmil Tahliye memuru Edip Buran, memur İhsan Dağıstan,23. Alay yaveri Üstteğmen Hasan Tahsin, ticarethane sahibi Hamit Abey, tüccar Hakkı Cemal Üçer, tüccar Hayri Güntekin, gümrük memuru Rauf Süleymaniyeli, gümrük memuru Sami İstanbullu, posta memuru Semih Can, tüccar Ömer Cevdet Türkmenelili, iskele memuru Asım Güler, tüccar Fevzi Serdengeçti, vapur kumpanyası sahibi Kazım Kırzade, Ticaret Odası memuru Lütfi Resimci, tüccar Muhammer Yeğin, 23. Alay İşae Subayı Mustafa Lütfü, Muhasip Muhip Batıbeki ve Gümrük memuru Necati Salim tarafından 16 Ağustos 1925 Perşembe günü Mersin'de kurulmuştur.[1]
    İbrahim Yekta ve arkadaşlarının kulübü kurmalarındaki amaç Türk gençliğinin, fizik ve moral kabiliyetlerini ulusal ve inkılâpçı amaçlara yöneltmek, yurt müdafaası amaçlarını geliştirmek, beden terbiyesi ve spor yapmasını temin etmekti. Bu amaç doğrultusunda kurulan ve de etkinliğe geçen kulüp çevrede büyük ilgi uyandırmış ve kısa zamanda Mersin halkının sevgisini kazanşıştır.
    Profesyonelliğe geçiş
    Kuruluşundan itibaren 1949 yılına kadar bölge birinciliğini kimseye kaptırmayan Mersin İdmanyurdu, 1944 yılında Ankara'da yapılan Türkiye Şampiyonası'nda üçüncü olma başarısı göstermiştir. 1963-64 sezonunda şampiyon olarak 2. Lig'e çıkan Mersin İdmanyurdu, 2. Lig'deki üçüncü senesinde profesyonel bir kadro oluşturarak şampiyon olmuş ve de ilk defa o yıl (1966–67) Lefter Küçükandonyadis öncülüğünde Türkiye 1. Ligi'ne çıkmıştır.
    Profesyonellik yılları
    Kulüp, tarihinin ilk anlamlı kupası olan Başbakanlık Kupası'nı da aynı yıl Amatör Küme şampiyonu olan İzmir Denizgücü’nü 2–0 yenerek dönemin başbakanı Bülent Ecevit’ten almıştır. 1967 yılından itibaren aralıksız 7 yıl süreyle 1. Lig'de oynayan Mersin İdmanyurdu'nun bu dönemdeki en büyük başarısı 1969-70 sezonunu evinde oynadığı maçlarda mağlubiyet yüzü görmeden ligi 4. sırada bitirmesidir. Takım 1973-74 sezonunda 2. Lig'e düşmüş, 1975-76 sezonunda ise tekrar yükseldiği 1. Lig'de toplam 11 sezon boyunca mücadele etmiştir. Mersin İdmanyurdu, 1982-83 sezonunda evinde oynadığı 17 maç da kalesinde sadece 1 gol görerek bir sezonda kendi evinde en az gol yiyen takım olmuştur.
    Kulübün tarihindeki en büyük başarılarından biri de Türkiye'yi Kupa Galipleri Kupası'nda temsil etmiş olmasıdır. 1982-83 yılında Türkiye Kupası finalde Fenerbahçe’ye elenerek kupayı alamamasına rağmen, Fenerbahçe’nin aynı yıl şampiyon olması ile Avrupa kupalarında mücadele hakkı kazanmıştır. Eleme maçında Spartak Varna takımına Mersin’de 0-0 ve deplasmanda 0-1’lik skorlarla elenen Mersin İdmanyurdu, o tarihten sonra düştüğü 2. Lig'de bir daha şampiyonluk sevinci yaşayamamıştır. Kulüp, halen 1. Lig'de mücadele etmektedir.
    Renkler, arma ve flama

Mersin İdmanyurdu, ilk başta Mersin Gençlerbirliği adıyla, renkleri kırmızı-beyaz olarak kurulmasına rağmen daha sonraki yıllar kulübün ismi Mersin İdmanyurdu, renkleri ise kırmızı-lacivert olarak değiştirilmiştir.
    Kulübün arması ortada kırmızı zemin üzerine MİY harfleri, onun etrafında Mersin İdmanyurdu yazısı ile kuruluş yılı olan 1925 yılı bulunan, aynı oranda değişik ölçülerde yapılan armadır.
    Kulübün flaması, boyu eninin bir buçuk katı olan eşit ende ve yatay yönde ikisi üst ve alt kenarda, birisi ortada kırmızı ile iki lacivert şerit içerir. Gerektiğinde ölçüler yönetim kurulu kararı ile değiştirilebilmektedir.[3]
    Mersin İdman Yurdu'nun taraftar grubunu ismi Kırmızı Şeytanlardır.Ayrıca kardeş takımları da Bucaspor'dur.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92163 Okudum Kabul Ediyorum

MERSİN İDMAN YURDU YÖNETİMİ BU SABAH Kİ OLAĞAN FUTBOL KOMİTESİ TOPLANTISINDA T.DİREKTÖR;NURULLAH SAĞLAM İLE BÜYÜK FİKİR AYRILIKLARINA DÜŞMÜŞ BULUNMAKTADIR. NURULLAH SAĞLAM'A KATKILARINDAN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİR BUNDAN SONRA Kİ YAŞAMINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Kariyerinizde başarılar dilerim.Umarım uzun soluklu,zevkli bir kariyer olur.
    So what?
    Saike

Başarılar dilerim.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Başarılar.Uzun soluklu olur inşallah.

Nesil
    2010
    Yer
    izmir

Başarılar dilerim

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbuL

başarılar ..

Başarılar.

Nesil
    2006
    Yer
    MERSİN

Başarı Dileklerini Ileten Arkadaşlara Teşekkürler. Bir Ricam Var Sizlerden Dostlar Böyle 2. Lig Için Transfer Bütçem Az Olduğu Için Kaliteli Bonservisi Elinde Oyuncular Söylermisiniz?

Nesil
    2006
    Yer
    MERSİN

[ı][ı]flaşşş[/ı][/ı]

Mersin Idman Yurdu Takımının Yeni Hocası M.can özkara Olarak Açıklandı. Can özkara'nın Ilk Açıklaması Altyapısında Forma Giydiğim Klübümde Uzun Süre Görev Almak Ve Sınırsız Başarılar Yakalamak.tek Gereken Bize Biraz Sabretmeniz..

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Yıldıray 2.lig için iyi gider diye düşünüyorum
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    MERSİN

HAZIRLIK MAÇLARIMIZ;

Takımım iyi oynadı rakip'te zayıf olunca bu sonuç çıktı ortaya. Uyum sorunu yok gibi

Yedek takımımdan memnunum iyi oyuncular var onlarıda görmek adına yapılan bir maçtı yararlı geçti

Tek kelime ile muhteşem bir maçtı adeta 11 kişi kendi arasında istedikleri an istediklerini yaparcasına oynadılar zayıftı rakip ama bu iyi oyunu böyle üstünü kapatamayız.

İlk 20 dakikada 2 gol bulunca farka gidiyor dediğim bir maçtı ama sonra takım disiplinden uzaklaştı ve sonuç hüsran.

Tek söz söylüyorum REZALET!!

Oyun iyi skor tatmin edici.

Büyük takımla oynadım beraberlik güzel sonuçta..

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

adıyaman pek olmamış.Gerisi güzel

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Bende bu seri yazısıını görünce yeni yama sandım atladım FM 11 için denmiş başarılar

Nesil
    2006
    Yer
    MERSİN

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Yıldıray 2.lig için iyi gider diye düşünüyorum
    HEMEN BAKTIM DOSTUM VE SÖZLEŞME ÖNERDİM ÖNERİN İÇİN TEŞEKKÜRLER..

Nesil
    2006
    Yer
    MERSİN

adıyaman pek olmamış.Gerisi güzel
    VALLA ADIYAMAN NAZAR BONCUĞU AMA BU SENE BU KADRO İLE ORTA SIRALARDA OLURUZ BİRAZ PARA İHTİYACIMIZ VAR SATACAK ADAMIMIZ YOK MAALESEF

Nesil
    2006
    Yer
    MERSİN

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Bende bu seri yazısıını görünce yeni yama sandım atladım FM 11 için denmiş başarılar

TEŞEKKÜRLER;Mersin ile kimse kariyer açmadı geçen 2010'da da görmedim değişiklik olsun dedim

adıyaman haricinde hazırlık kampı güzel geçmiş alabilirsen yabancı olarak nashat akram shittu kaleye carini olabilir

Nesil
    2006
    Yer
    MERSİN

Quote Originally Posted by cengavs View Post
    adıyaman haricinde hazırlık kampı güzel geçmiş alabilirsen yabancı olarak nashat akram shittu kaleye carini olabilir

Valla 2 yabancı aldım ve Yıldıray'la beraber bir türk daha var onlar kesinleşince toplu halde vereceğim transferleri..Adıyaman dediğim gibi Berbat geçti.Birde kalemde Kerem Gibi bir tecrübem var vazgeçmem ama süper lig için olabilir.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by can_26 View Post
    HEMEN BAKTIM DOSTUM VE SÖZLEŞME ÖNERDİM ÖNERİN İÇİN TEŞEKKÜRLER..
    Yararlı olmasını diliyorum Ben de almıştım as oyuncularım olmayınca çok işe yarıyordu.Biraz yaşlı ama

Nesil
    2006
    Yer
    MERSİN

TRANSFERLERİMİZ:

YILDIRAY'I KAÇ TAKIM ARASINDAN ALMIŞIZ BAKIN ARKADAŞLAR

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

İyi olmuş transferler hakkında bir şey söylemek zor oynadıkça ortaya çıkacak

Nesil
    2006
    Yer
    MERSİN

İyi olmuş transferler hakkında bir şey söylemek zor oynadıkça ortaya çıkacak
    Profilleri atacağımda biraz kariyer ilerlesin

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Profilleri atacağımda biraz kariyer ilerlesin
    Bekliyorum

Nesil
    2006
    Yer
    MERSİN

Bekliyorum
    BUYUR KARDEŞİM

Transferler 2.lig için iyi ama süper ligde bilemiyorum

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

alvaroyu pek beğenmedim ama gerisi iş yapar süper lige çıkmak ise takımı çok zorlar ama yıldırayın birçok maçta takımı kurtarabileceğini umuyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    MERSİN

alvaroyu pek beğenmedim ama gerisi iş yapar süper lige çıkmak ise takımı çok zorlar ama yıldırayın birçok maçta takımı kurtarabileceğini umuyorum.
    Valla süper lig için uyum sorunu çabuk atlatılırsa süper lige çıkarız ilk 10 hedefim var ilk devre bitiminde bakalım ulaşabilcekmiyiz?

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Valla süper lig için uyum sorunu çabuk atlatılırsa süper lige çıkarız ilk 10 hedefim var ilk devre bitiminde bakalım ulaşabilcekmiyiz?
    ilk 10 rahat olur gibi

Nesil
    2006
    Yer
    MERSİN

ilk 10 rahat olur gibi

OZAMAN SÜPER LİG GELİR HOCAM

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

OZAMAN SÜPER LİG GELİR HOCAM
    İnşallah.Bekleyip göreceğiz

Nesil
    2006
    Yer
    MERSİN

İLK MAÇ ZORLU DİYARBAKIR DEPLASMANIYDI İLK YARISI TAM 4 GOLE SAHNE OLAN MÜCADELE'DE GÜLEN TARAF BİZ OLDUK MUTLUYUZ.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri