1 ile 18 arası toplam 18 sonuç

Konu: Yabancı personel ve oyuncularla ilgili birkaç soru

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Default Yabancı personel ve oyuncularla ilgili birkaç soru

Birkaç sorum vardı o yüzden yeni konu açtım.

1-oyunda aldığım ve boştaki scout ların en az %90 ı türk.(yalnızca türkiye ligi seçili diyedir soru o değil)

aldığım scoutlardan biri türk ama 2.vatanı alman bu genie de belirtilmemiş
    diğer adamların çoğu türk ve genie de de boştakilerin çoğu türk.

türk adamlar pek dışarıdan adam bulamıyor mu acaba?2. vatanı alman olan fakat daha az yetenekli olan buluyor gibi geldi bana,daha fazla olan türkler az buluyor gibi geldi.

yani sizce yabancı scout mu almalıyım türk mü?(dediğim gibi yabancı çok az; olan da ya gelmiyor(bettega) yada az yetenekli.

örneğin hangisi daha iyidir?(örnektir)
    türk 15 şimdiki /17 potansiyel 150ca-175pa
    yabancı 12-13 120 ca -130 pa
    (çoğu yetenekli türk te; yabancı az var dediğim gibi; olanda dediğim gibi işte)

2-aynı mantalitede gidersek yabancı doktorlar yabancıları mı kontrol eder?yada yabancı koçlar yerlilerle anlaşamazlar mı? doktor olarak 1 türk doktor var diğerleri yabancı, türk olan oyunun başında oyunun eklediği ve ben göndermek istiyorum fakat klüp izin vermiyor acaba türk takımı diye en az bir türk doktor şartmıdır? yabancı bakmaz mı?

3-bu sitede coach aramak için bi kısım vardı işte giriyorsun gk 19 azim 16 çıkartrıyor kaç yıldızlık olacağını benzeri varmı yada yapılabilir mıi acaba oyuncular için?

mesela oyuncu hızlı kanatta oynar; btiiriciliği iyi forvet gibi? o tarz örneğin excel de falan hazırlanmış bi program?

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

evet,bilen yok mu?yada bilmese bile gördüğü,bildiği sitede bir yere yönlendiremez mi?(Ben aradım ama bulamadım sitede)

Belki de konu başlığı çok genel oldu.Mesela "Yabancı Personel ve Oyuncularla Alakalı..." yapılabilir.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Bilen yok herhalde,111 kez okunmuş ama 1 tek benim yanıtım var hala.mesaj yazıp rahatsız etmek te istemiyorum ama yanıt ta gelmiyor bi türlü.

fm 2011 e mi taşınsa yoksa özel mesaj atıp rahatsız mı etsem naapsam bilmiyorum bende naapim kendim bakayım dedim ve pc yi aradım kaydettiğim yazılardan birinde şunu buldum:

Walter Sakana'dan Paylaşımlar

5.BÖLÜM
    Oyuncu İzleme, Keşfetme ve Transfer (Scouting & Transfer):

...Ayrıca gözlemcilerinizi çeşitli ülke veya bölgelere göndererek onların gözlemci bilgilerini arttırmanız mümkündür ancak bir asistan yada antrenörünüz için aynı şey mümkün değildir. O yüzden klübünüzün gözlemci bilgisini arttırmak istiyorsanız ilk olarak ekibinize çeşitli ülkelerden gözlemciler katın. Çeşitli ülkeler diyorum çünkü aynı ülkeden 10 tane gözlemci alsanız da klübünüzün gözlemci bilgisinde ciddi bir artış göremezsiniz. Bunun yerine farklı ülkelerden 5 gözlemci almanız çok daha fazla katkı sağlayacaktır. Klübünüz zaten yönettiğiniz takım hangi ülkedense o ülke hakkında yeterli bilgiye sahiptir. Dolayısıyla ilk etapta yabancı gözlemciler tercih etmelisiniz.

Klübün gözlemci bilgisini arttırmak için yabancı gözlemciler alacağım diyerek sıradan, oyuncu potansiyeli yargılama özelliği düşük gözlemciler almanın da anlamı yok. Sonuçta bu gözlemcileri çeşitli oyuncular hakkında bilgi toplamak yada çeşitli ülke ve bölgelere oyuncu keşfetmeye yollamak gibi görevlerde de kullanacağımızdan alabileceğimiz en iyi gözlemcileri tercih etmek lazım. Eğer istediğimiz özelliklerde yabancı gözlemciler bulamazsak yerli gözlemciler alıp bunları çeşitli ülkelere göndererek gözlemcilerimizin, dolayısıyla klübümüzün gözlemci bilgisini arttırmamız da mümkündür ancak bu çok daha fazla zaman alacaktır.

...Oyuncu araştırılabilecek toplam 20 bölge mevcut ve klübüm bunların henüz 9’u hakkında o da düşük derecede bilgiye sahip. Demek ki bu bilgi derecesini arttırmak için daha yapacak çok şeyim var.

Burada da toplam 20 ülkedeki oyuncular hakkında az çok bilgi sahibi olunduğu görülüyor. Sadece Arjantin, İspanya ve İtalya hakkında tam bilgiye sahibiz (Kendi profilimi oluştururken İtalyan vatandaşı olarak ayarladığım için İtalya’da %100 olarak eklendi). Yani oyuncu arama ekranında yaptığımız araştırmalarda çıkacak sonuçlarda bu 3 ülkedeki tüm oyuncular yer alacak. Brezilya hakkındaki bilgimiz de gayet iyi bir düzeyde. Uruguay, Paraguay, Portekiz, Fransa ve İngiltere ülkelerindeki oyuncular hakkında ise %40-60 arası bilgiye sahibiz.

Göreve ilk başladığımda yani ekibime henüz yeni personel almadan önceki personel kadrom şu şekildeydi:

Görüldüğü gibi Asistanım dışındakilerin hepsi yerli, yani İspanyol. Her bir personelin ülkesi klübün gözlemci bilgisi bölümüne %100 seviyede eklenir. Klübüm İspanyol, Ben İtalyan ve Asistanımda Arjantinli olduğundan bu 3 ülke %100 olarak eklenmiş durumda.

Ardından personel arama ekranına geçip sadece gözlemcilerin listelenmesini istiyorum. Burada “gerçekçi olmayan sonuçları filtrele” seçeneğini işaretleyerek boşa zaman kaybının da önüne geçiyorum. Kadroma katmak istediğim oyuncular genelde Avrupa’lı ve Güney Amerikalı oyuncular olacağı için ve klübüm zaten Güney Amerika hakkında yeterli bilgiye sahip olduğundan karşıma çıkan listede Avrupalı gözlemcilere yoğunlaşıyorum.

Daha sonra değineceğim antrenörler (coach) ve doktorlar (physio) konularında da çeşitli araştırmalar sonucunda ekibime katacağım isimleri belirliyorum ve anlaştıklarım sonucu ekibim aşağıdaki şekilde oluşuyor:

İngiliz, Hollandalı ve Fransız antrenörlerin yanısıra 4’ü yabancı 5 gözlemcinin ekibime katılmasıyla klübümün gözlemci bilgisi şu şekilde yenileniyor:

Görüldüğü gibi Orta Avrupa ve İngiltere&İrlanda bölgeleri hakkında ciddi bir bilgi artışımız var. Ülkelere baktığımızda ise daha önce 3 olan tam bilgiye sahip olduğumuz ülke sayısının 9’a yükseldiğini görüyoruz. Artık arama sonuçlarında 9 farklı ülkedeki oyuncuların tamamı yer alacak. Kırmızı ile işaretlediklerim ekibime yeni katılan personeller ve onların sayesinde klübün gözlemci bilgisine eklenen ülkeleri gösteriyor.

Ekibime kattığım gözlemciler arasından aşağıda profilini paylaştığım Ricky Sbragia hem gözlemci olarak, hem gözlemci bilgisi olarak, hemde ilerde asistan yada antrenör olmak üzere diğer görevlerde de kullanabileceğim biri olarak gayet iyi bir seçim oldu:

Bu gözlemcim İskoçya ve İngiltere’nin tam, İrlanda ve Kuzey İrlanda’nın ise orta düzeyde olarak klübün gözlemci bilgisi veritabanına tam olarak eklenmesini sağladı. Ayrıca gayet iyi seviyede olan oyuncu potansiyeli yargılama (judging player potential) özelliği sayesinde onu çeşitli bölgelere gönderip oyuncu arattığımda güvenilir raporlar sunabilicek düzeyde. Gene iyi bir düzeyde olan taktiksel bilgi (tactical knowledge) özelliği de bu gözlemcimi karşılaşacağım rakiplerimi izletmek için kullanabilmemi sağlıyor. 20 olan gençlerle çalışma özelliği de yeni çıkan regenleri bulmak yada ileride kendisini antrenör olarak görevlendirirsem takımdaki genç oyuncuların gelişimiyle ilgilenmesi açısından ayrı bir artı olarak göze çarpıyor. Yani hem gözlemci bilgisine katkısı hemde diğer özellikleriyle ekibime katılan çok önemli bir isim oldu. Anlatmak istediğim; ekibinize katılacak personelleri sadece 1 özelliği için seçmeyin. Bu tür, birçok açıdan katkı sağlayabilecek isimleri ekibinize katmaya çalışın.

Gene aynı şekilde çok yönlülük açısından Sbragia kadar olmasa da gözlemci bilgisi açısından gayet iyi bir katkı sağlayan Stosic’te ekibim için iyi bir seçim oldu:

Stosic sayesinde Sırbistan ve Bosna gibi az bilgi sahibi olduğumuz ülkeler ile Karadağ ve Makedonya gibi hiç bilgi sahibi olmadığımız ülkelerin gözlemci bilgimize eklenmesini ve iyi bir düzeyde olmasını sağladık.

Ekibime gözlemcileri de kattıktan sonra klübümün gözlemci bilgisini tekrar kontrol edip Avrupa’dan iyi yada işe yarar futbolcular çıkarabilecek hangi ülkelerin listede olmadığını bir kenara not ediyorum. Bunu yapmak için Dünya>Ülkeler>Avrupa (World>Nations>Europe) yolunu izleyerek Avrupadaki ülkelerin listelendiği ekrana ulaşıyorum. Bu ülkeler arasından çıkardığım liste şu şekilde:

Avusturya
    Belarus
    Çek Cumhuriyeti
    Finlandiya
    Yunanistan
    Macaristan
    İsrail
    Rusya
    Slovakia
    Slovenya
    İsviçre
    Türkiye
    Ukrayna

Klübün son gözlemci bilgisi durumuna tekrar göz gezdirirseniz bu ülkelerdeki oyuncular hakkında klübüm herhangi bir bilgiye sahip değil ve dolayısıyla arama sonuçlarında bu ülkelerdeki oyuncular yer almıyor.

Şimdi ekibimdeki gözlemcileri bu ülkelerden bazılarına yollayıp gözlemci bilgimize o ülkelerin de eklenmesini sağlayacağım. Böylelikle oyuncu arama ekranında karşıma çıkacak seçenekleri daha da çoğaltmış olacağım. Hemen takım ekranında gözlemci atamaları (scout assignments) kısmına geçip ekibimdeki 5 gözlemciyi yukarıdaki listeden öncelikli olarak belirlediğim 5 ülkeye (Rusya, Çek Cum., İsviçre, Yunanistan ve Ukrayna) atıyorum. Aslında bu işi ülkelerin bulundukları bölgelere göre de (Güney Avrupa, Doğu Avrupa vs…) yapabilirim ancak ülkeleri tek tek seçmek o ülkelerle ilgili daha geniş kapsamlı bir rapor ortaya çıkartacaktır. Gözlemcilerimin kendilerini atadığım ülkeler hakkında bilgi toplama sürecinde devreye azim (determination) özellikleri giriyor. Bir gözlemcinin azim özelliği yüksekse o gözlemci daha kısa sürede daha çok oyuncu keşfeder. Tabi bir gözlemciyi bir ülkeye atadığınızda ve gözlemciniz o ülkeyle ilgili raporunu tamamladığını söylediğinde o ülkeyle ilgili tam yani %100 seviyede gözlemci bilgisine sahip olmuyorsunuz. Bunun için gözlemciyi aynı ülkeye birkaç kez göndermek gerekebilir. Bunu da gözlemci ataması ekranına geçerek tekrar başlat (restart) seçeneğini kullanarak yapıyoruz. Ancak tekrar başlat dediğinizde daha önceden hazırladığı raporlar silineceğinden ilk raporunu tamamladığında ya hazırladığı listeyi kaydedin yada tekrar başlatma işlemini o listeden işinize yarayacak oyuncuları listenize ekledikten sonra yapın.

Gözlemci bilgisi konusunda unutmamanız gereken bir detay daha var. İlerleyen yıllarda yeni oyuncular çıktıkça gözlemci bilgisi seviyeniz düşer. Bu seviyenin düşmemesi için gözlemcilerinizi bilgi sahibi olduğunuz ülkelere veya bölgelere de sürekli göndermelisiniz. O yüzden ekibinizde mümkün olduğunca (izin verilen sayıda) gözlemci bulundurmanız lehinize olacaktır. Böylece hem bir yandan bilgi sahibi olmadığınız bölgeler hakkında bilgi toplamaya devam eder hemde diğer yandan bilgi sahibi olduğunuz ülkeler hakkındaki bilgilerinizi güncel tutarsınız.

Yazıyı biraz kısalttım ve faydalı oldu umarım benim gibi kararsız kalan
    ve cevap gelmediğine göre bilmeyenlere de gelir,yani faydalı bir yazı birkaç takviye daha lazım bana yalnız.

yani scout işini anladım gibi de diğer sorularıma cevap bekliyorum.

iyi oyunlar.
    Last edited by mehmetd : 25.Mart.2011 at 02:09

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

yok sıkıldım özel mesaj yazmak istemesemde yazmak zorunda kaldım,
    eğer 1 gün içinde cevap gelmezse konuyu kapatın artık naapim gene kendimiz bişeyler uydurcaz artık

Quote Originally Posted by mehmetd View Post
    Birkaç sorum vardı o yüzden yeni konu açtım.

1-oyunda aldığım ve boştaki scout ların en az %90 ı türk.(yalnızca türkiye ligi seçili diyedir soru o değil)

aldığım scoutlardan biri türk ama 2.vatanı alman bu genie de belirtilmemiş
    diğer adamların çoğu türk ve genie de de boştakilerin çoğu türk.

türk adamlar pek dışarıdan adam bulamıyor mu acaba?2. vatanı alman olan fakat daha az yetenekli olan buluyor gibi geldi bana,daha fazla olan türkler az buluyor gibi geldi.

yani sizce yabancı scout mu almalıyım türk mü?(dediğim gibi yabancı çok az; olan da ya gelmiyor(bettega) yada az yetenekli.

örneğin hangisi daha iyidir?(örnektir)
    türk 15 şimdiki /17 potansiyel 150ca-175pa
    yabancı 12-13 120 ca -130 pa
    (çoğu yetenekli türk te; yabancı az var dediğim gibi; olanda dediğim gibi işte)

2-aynı mantalitede gidersek yabancı doktorlar yabancıları mı kontrol eder?yada yabancı koçlar yerlilerle anlaşamazlar mı? doktor olarak 1 türk doktor var diğerleri yabancı, türk olan oyunun başında oyunun eklediği ve ben göndermek istiyorum fakat klüp izin vermiyor acaba türk takımı diye en az bir türk doktor şartmıdır? yabancı bakmaz mı?

3-bu sitede coach aramak için bi kısım vardı işte giriyorsun gk 19 azim 16 çıkartrıyor kaç yıldızlık olacağını benzeri varmı yada yapılabilir mıi acaba oyuncular için?

mesela oyuncu hızlı kanatta oynar; btiiriciliği iyi forvet gibi? o tarz örneğin excel de falan hazırlanmış bi program?
    Ben Yardımcı Olayım Hacım

Soruları Tam Anlamadım Ama Anladığım Kadarıyla Anlatayım

İtibarı En Üst Düzey Olan Personeller Biraz Zor Gelir Takıma Heleki İlk Sezonda. Ama İlerleyen Sezonlarda Artık Seninde İtibarın Büyüdüğü İçin Git Gide, Her Sene Daha İtibarlı Personellerin Sayısında Mutlaka Artış Olacaktır.

Gözlemcilerde Arattığın Yer Önemli Seçtiğin Databasenin Genişliği ve Seçilen Liglerin Sayısıda Bunu Etkiler Sonuçta Dar Kısıtlı Oyunda Oyuncularda Kısıtlı Olacaktır Ya da Belli Bölgelere Dağılmış Olacaktır. Genelde Benim Oyunumda Ortadoğu ve Asya Taramasındaki Gözlemcilerim Daha Oyuncu Bulamadı Bulduklarıda Zaten Bölgenin Üst Düzey Ama Senin Çalıştırdığın Takımın Alt Düzeyinde Oyuncular Olduğu Görülüyor.

Birde Gözlemcilerin Özellikleri Sadece Potansiye ve Yetenek Değerlendirme Değildir. Gözlemcilerde Bulunması Gereken En Önemli Özellikler;

- Adaptasyon

- Kararlılık

- Disiplin

- Taktiksel Bilgi; Bu Daha Çok Sıradaki Maçları Analiz Etmede Size Daha İyi Sonuçlar Sunar

- Genç Oyuncularla Çalışma Oranı

- Adam Yönetimi

- Mevcut Yetenek Değerlendirme

- Potansiyel Yetenek Değerlendirme

Bu Özelliklerin Üst Düzey Olması Arama Sonuçlarını Daha İyi Çıkaracaktır. Birde İyi Oyuncular 1-2 Sezonda Az Çıkar Ama Öz Çıkar. Ama Ortalama Oyuncular Hemen Hemen Aylık Olarak Sana Rapor Edilir Onlarda Zaten Raporda Belirtilir Personel Tarafından Ör; Gelecekte Premier Ligin Yıldızı Olabilecek Oyuncu, Championshipte Yıldız Olabilecek Oyuncu Gibi...

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Ben Yardımcı Olayım Hacım

Soruları Tam Anlamadım Ama Anladığım Kadarıyla Anlatayım

İtibarı En Üst Düzey Olan Personeller Biraz Zor Gelir Takıma Heleki İlk Sezonda. Ama İlerleyen Sezonlarda Artık Seninde İtibarın Büyüdüğü İçin Git Gide, Her Sene Daha İtibarlı Personellerin Sayısında Mutlaka Artış Olacaktır.

Gözlemcilerde Arattığın Yer Önemli Seçtiğin Databasenin Genişliği ve Seçilen Liglerin Sayısıda Bunu Etkiler Sonuçta Dar Kısıtlı Oyunda Oyuncularda Olacaktır Ya da Belli Bölgelere Dağılmış Olacaktır. Genelde Benim Oyunumda Daha Ortadoğu ve Asya Taramasındaki Gözlemcilerim Daha Oyuncu Bulamadı Bulduklarıda Zaten Bölgenin Üst Ama Senin Çalıştırdığın Takımın Alt Düzeyinde Oyuncular Olduğu Görülüyor.

Birde Gözlemcilerin Özellikleri Sadece Potansiye ve Yetenek Değerlendirme Değildir. Gözlemcilerde Bulunması Gereken En Önemli Özellikler;

- Adaptasyon

- Kararlılık

- Disiplin

- Taktiksel Bilgi; Bu Daha Çok Sıradaki Maçları Analiz Etmede Size Daha İyi Sonuçlar Sunar

- Genç Oyuncularla Çalışma Oranı

- Adam Yönetimi

- Mevcut Yetenek Değerlendirme

- Potansiyel Yetenek Değerlendirme

Bu Özelliklerin Üst Düzey Olması Arama Sonuçlarını Daha İyi Çıkaracaktır. Birde İyi Oyuncular 1-2 Sezonda Az Çıkar Ama Öz Çıkar. Ama Ortalama Oyuncular Hemen Hemen Aylık Olarak Sana Rapor Edilir Onlarda Zaten Raporda Belirtilir Personel Tarafından Ör; Gelecekte Premier Ligin Yıldızı Olabilecek Oyuncu Gibi.
    öncelikle cevap için çok ama çok saol.

( 1 ) için yeteri kadar anladım mesajın da faydalı oldu ama
    2 ve 3 özellikle de 3 önemli benim için 2 zaten basit bir cevap evet yada hayır yabancı da olsa farketmez yada yabancı daha geç alışır ile vs. cevaplanabilir ama 3 için bir program var mı bilmem
    yani gk şu olmalı dc şu diyen var da bunu bir program haline getirip mesela şu şekil

oyuncu hızı 16 bitiricilik 6...

vs değerleri girip sonuçta atıyorum %70 dr oynar yada "dr oyuncusu" şeklinde yanıt veren (genie harici oyun öncesi yada dışı bir program demek istiyorum,kendimiz değer gircez sonucuna bakıcaz o tarz yani) bir program var mı? varsa önerebilir misiniz? yoksa da yapılması mümkün mü dür?

İkincide Doktorların Öyle Bir Şeyi Olamaz Doktoru Sadece Uzun Boylu Oyuncular Zorlar

Doktorda Önemli Özellikler;

- Fizyoterapi

- Kararlılık / Azim

- Disiplin

- Motive Olma

Bunların Yüksek Olması Daha Üst Düzey Doktor Olduğunu Gösterir.

Üçün Cevabı İse Zaten Öyle Birşey Var Genie'de Oyuncu Raporunda Belirtiliyor Aşağıdaki Resimde Olduğu Gibi;

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Üçün Cevabı İse Zaten Öyle Birşey Var Genie'de Oyuncu Raporunda Belirtiliyor Aşağıdaki Resimde Olduğu Gibi;

genie zaten var bende ve kullanıyorum zaten ama sorum o değildi yeni oyuna geçince zaten oraya bakıp durumları görüyorum zaten mesele oyuna girmeden yani YENİ OYUNA BAŞLAMADAN (bilen bilir mehmeditör boşuna demiyolar) editörden takım üretiyorum oyuna başladığımda bakıyorum bitiriciliği 17-18-20 olan adama orta saha diyor veya gk yapıyorum genie ye bakınca dmc diyor o yüzden kendim OYUN ÖNCESİ değer girmem için bana öyle bişey lazım da.

yani oyuna girince düşündüğüm mevkiler çıkmıyor adamın adını forward yapıyorum bitiriciliği iyi ama genie ye bakınca orta saha diyor gk a dmc diyor o yüzden bi program olsa da oyun öncesi o değerleri girsem dediğim adam benim dediğim mevkide iyi oynasa diye diyorum fmrte de kullanmak istemiyorum açıkçası bu değerleri değiştirmek için.

Yeşil Olan Neyse O Mevkinin En Natural Adamı O dur

Burda da Resimde Ön Libero Natural Halidir.

Eğer Yarattığın Oyuncu Çok Sansasyonel Adam ve Yaratıksa Normaldir Her Yerde Oynaması

Personeller İçin Vardı Taktik Antrenörü, Defans Antrenörü Özelliklerini Girip Kaç Yıldız Olduğunu Belirtiyordu Burada Hatta Sitenin Admini Sekopej Uyarlamıştı

Oyuncularda Zaten Geniede Rahat Görebiliyorsun Ama Sen İlla Sansasyonel Adam Yapacam Dersen Bilemicem

Bu da Bahsettiğim Serkan'ın Çalışması
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=81824

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Yeşil Olan Neyse O Mevkinin En Natural Adamı O dur

Burda da Resimde Ön Libero Natural Halidir.

Eğer Yarattığın Oyuncu Çok Sansasyonel Adam ve Yaratıksa Normaldir Her Yerde Oynaması

Personeller İçin Vardı Taktik Antrenörü, Defans Antrenörü Özelliklerini Girip Kaç Yıldız Olduğunu Belirtiyordu Burada Hatta Sitenin Admini Sekopej Uyarlamıştı

Oyuncularda Zaten Geniede Rahat Görebiliyorsun Ama Sen İlla Sansasyonel Adam Yapacam Dersen Bilemicem
    1-yeşil doğal o kısmı biliyorum zaten
    2-her yerde oynaması demedim ben;yanlış değerler giriyorum dedim
    bak bir örnek vereyim:

bu güzel bir "istediğin" örnek oldu herhalde.

ama benim isteğim bu değildi resme bakarsan en iyi pozisyonu orta saha gözükmekle beraber her yerde oynar gözüküyor ama benim istediğim forvette mesela 90 oynasın ortada 60-70 vs. ile oynasın.bana göre bile fazla uçuk oldu yani.

başka bir örnek:

oyuncu kaleci,ama en iyi mevkisi dmc!

(stoper'ı a.gücüne ben sattım bu arada gözüksün diye sağa çektim resmi)

bu tarz yani;o yüzden o değerleri OYUN ÖNCESİ yanlış girince böyle sonuçlar çıkıyor tabi; ben isterim ki;gk 90 olsun mesela diğerleri olmasa da olur yada st ise st iyi olsun öbürleri düşük olsun.

personeller için olanı indirdim zaten yeni oyunda ona göre değer giricem azim falan düşük yaptığımdan bu oyunumda 20 de girsem 4 yıldız oluyor yeni oyunda onları düzelticem ama oyuncuları nasıl düzelticem ona bakıyorum işte.

Hay Maşşallah Böyle İnsanüstü Oyuncu Her Takıma Lazım

Ne Güzel İşte Sıkıldığında Her Maç Başka Bir Mevkide Oynat

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Hay Maşşallah Böyle İnsanüstü Oyuncu Her Takıma Lazım

Ne Güzel İşte Sıkıldığında Her Maç Başka Bir Mevkide Oynat
    evet ama resme bakarsan sadece forvet yada sadece gk bu özelliklerini 20 girdim diğerlerine 1; böyle çıktı.o yüzden bana OYUN ÖNCESİ doğru değerler gireceğim bişey lazım.yani bi program örneğin; ki oyuna girdiğimde 3 aşağı 5 yukarı kaç ca olur kaç pa olur ; artı pa 185 girsem bile o mevkinin oyuncusu çıkmıyor yanlış değerden dolayı kaç girmem gerektiğini anlatan bi program yani.

bide o oyuncular normalde sadece o bölgede oynuyor (forward ise fc stop ise gk yada dc)ama yanlış değerden dolayı her bölgede gözüküyor.

öyle bişey yok herhalde belirtmediğinize göre.

işin güzel tarafı ben bu dosyayı paylaşıcaktım ama kimse istemeyince bana kaldılar

hadi bakalım,madem bir işin yapılmasını istiyorum kendim yapçam.
    geç oldu iyi geceler.
    ilgin için de tekrar saol.
    Last edited by mehmetd : 25.Mart.2011 at 04:49

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Bu da Bahsettiğim Serkan'ın Çalışması
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=81824
    tabi dün şunu da farkettim daha sonra konuya tekrar bakınca:

konuya son mesajı da ben yazmışım zaten ve bir kaç ay olmuş yazalı

yardımların için sen ve özel mesaj ile yardımcı olmayı kabul eden Walter Sakana'ya teşekkür ederim.Yapabileceğiniz kadar yardımda bulunduğunuz için.

artık iş bana düşüyor;editörden uğraşıcaz biraz

iyi günler..

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

geç form tutan bir adam için hangi değer var?yani bir oyuncu normalden geç forma giriyorsa bunun değeri hangisidir?

Mental Özellikleri Etkiler. Ama Kararlılık ve Çalışma Oranı Benim Bildiğim Daha Çok Etkiler Maçlarda Olsun Antremanda Olsun Bu Özellik Düşükse Kendini Veremez Maçlara, Çok Geliştiremez Oyuncu Kendini

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Ben sağlık yada dayanıklılık falan olur diye düşünmüştüm?
    yani kararlılık değil bence kararlı ama
    şöyle diyeyim: sergen tarzı kısa boylu şişman tipli olduğundan forma girmesi uzun zaman alıyor ama forma girince de süper oynuyor.
    belki çalışma oranı olabilir?

Not: oyuncu da sergen gibi "klas" bi adam hani şu resmini koyduklarımdan ama match fitnessine ulaşması zaman alıyor ben fm 2006 da sakatlıktan lacking match fitness sakatlığı koymuştum ama oyunda görememiştim.(yanlış değer girmişiz 1 hafta yerine 1 yıl olmuş ondan olabilir)

Karar Oyuncunun Maç İçinde Teknik ve Soğukkanlıllığını Birleştirerek Hamle Yapmasını Sağlar.

Kararlık Bunun Diğer Bir Adı Azimdir Maçlarda Yılmadan Oynayan Adamdır.

Antremanlara Daha İyi Hazırlanması Oyuncunun Fiziksel Özelliklerle Alakalıdır ve Sakatlıklara Karşı Kendini Daha Güçlü Hissetmesini Sağlar.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Mental Özellikleri Etkiler. Ama Kararlılık ve Çalışma Oranı Benim Bildiğim Daha Çok Etkiler Maçlarda Olsun Antremanda Olsun Bu Özellik Düşükse Kendini Veremez Maçlara, Çok Geliştiremez Oyuncu Kendini
    Karar Oyuncunun Maç İçinde Teknik ve Soğukkanlıllığını Birleştirerek Hamle Yapmasını Sağlar.

Kararlık Bunun Diğer Bir Adı Azimdir Maçlarda Yılmadan Oynayan Adamdır.

Antremanlara Daha İyi Hazırlanması Oyuncunun Fiziksel Özelliklerle Alakalıdır ve Sakatlıklara Karşı Kendini Daha Güçlü Hissetmesini Sağlar.
    önce mental dedinizdi,şimdi fiziksel diyonuz kafam daha da karıştı o zaman bi soru daha sorayım:
    bu ek bir dosta var hani işte zengin başkan gelemez falan olan dosya o dosyanın içindeki ifadeleri soracağım:

"NO_RICH_INDIVIDUAL_TAKEOVER" "Turkey"
    "NO_CONSORTIUM_TAKEOVER" "Turkey"
    "NO_PLC_TAKEOVER" "Turkey"
    "NO_FANS_TRUST_TAKEOVER" "Turkey"

bu ifadeler ne demek?

1.zengin başkan olmaz(abramovic gibi),2.konsorsiyum(kayyum falan mı yada belli bir grup mu almaz nedir?),3.bilmiyorum,4 taraftar güveni gibi ama tam anlaşılmadı,takımın taraftarı klübü basıp yönetimi almaz(a.polat'ı ibra etmemek gibi)mi?

bu arada zannedersem kendi ligim hariç diğer ligleri sildiğimden crashdump aldım yeni bir oyuna başlarken;tek lig olduğundan herhalde bu olmadı yani yeni editör dosyası yapmam gerekecek

bu arada karar ve kararlılık maç içi dediniz demek ki değil,çalışkanlık desem çalışkan ama
    fiziksel durumu iyi değil;sağlık olabilir dedim ben belki;yada dayanıklılık olabilir yada maksimum 3-4 haftalık 1 sakatlık eklemek durumunda olacağım.

Mesaj Yetkileri