Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 53 arası toplam 53 sonuç

Konu: Şah & Mat by nannar

Güzel taktik büyük takımlara karşı çok iyi oynuyorum

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

merhaba hocam ben bu taktiği lig'de 7 puan öndeyken ve uefa'dan elendikten sonra denemeye başladım.ilk maçta gs'ye kendi sahamda 3-1 sonraki 2 maçtada sadece 1 puan alabildim.ondan sonraki 9 maçımın 7 sini kazanıp 2'sinde berabere kalarak şampiyon oldum.taktik fena değil ama oyuncu rolleri v.s klasik düzende hazırlandığı için görünmüyormuş.bu klasik düzendeki taktiğin farkı ve amacı ne biraz açarmısın ?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

istediğim şeyleri daha iyi yansıtıyorum oyuna. sanki modern taktik hazırlamada daha basmakalıp var gibi.
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

2.sezondaki kariyerim save hatası yüzünden silindi ve fenerbahçe ile başka kariyer açıp bu taktiği denedim.7 puan farkla şampiyon(uefa maçları yüzünden 6-7 maça gençlerle çıktım).uefa kupasını finalde arsenale çok üstün bir oyun oynayarak 2-1 yenerek aldım.türkiye kupası finalinde trabzon spor'u 3 gence şans verdiğim maçta 3-0 yenerek kupayıda aldım.gerçekten mükemmel bir taktik fm 2012 yaklaşıyor fm 2011'i zirvede bırakmak isteyenler denesin pişman olmazlar..akşama resimleri koyacağım.

KADRO:volkan-gökhan-yobo-serdar-santos-emre-sezer öztürk-milan badelj-niang-emenike-semih

NOT:emenike'yi solda oynattığımda ilk 10 maçta sadece 1 gol attı ortaya çektim ligde 33 maçta 24 gol kupada 6 maçta 8 kıtasal 19 maçta 11 gol..

Catanzaro 14 ve 15. Sezon taktiklerinizi bekliyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

o taktik o kariyere özel turnuvalarda bile kullanmıyorum onu fakat 76. turnuva finalinde içerde 1-2 kaybedince dış sahada mecburen kullandık kupa için ve 1-4 kazandık.

Tamam ben dizilişten bir şeyler çıkaracağım o zaman

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Hocam öncelikle taktik şahane yeni malatyasporla denedim şu an ligde tek yenilgim var.Yanlız hocam dışarda 5 - 6 atıyorum evimde nedense zorlanıyorum bunun sebebini anlamadım sorayım dedim . bide sayın hocam defans çizgisini ne kadar geriye çekelim onuda bi söylersen .
    malatyAdana!

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

ulen yine ceza grubuna düşmüşüz neyse.... dışarda oynadıgınız maçlarda rakipler iç sahada oynadıkları için pek kapanmazlar ve kolay pozisyon bulursunuz.kendi sahanızda ise rakipler daha kapanarak oynadıklarından zorlanmanız normal. çözümü ise forvetin sağını ve solunu amr aml ye çekmek olabilir. defans çizgisini olabildiğince geriye çekebilirsin

dostum öncelikle ellerine sağlık. taktiğin güzel.. fakat dizilişte 3 forvetin bir tanesini amc ye cekerek 10 numara pozısyonunda oynattıgımda çok daha iyi verim aldım.. isteyenler deneyebilir..

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

sağ forvet çeilebilir geriye. fakat rakibin kanat organizasyonlarını önleyemiyorsanız sağ forveti geriye yasladıktan sonra mc'leri mr ve ml ye çekebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

a.bilbao ile iki sezonda da 4. oldum. ilk sezon kral kupasını ikinci sezon uefa kupasını aldım. kral kupasında final oynayıp kaybettim. benim kısıtlı kadroma rağmen taktiği çok beğendim. zor maçlarda kendini daha bir gösteriyor sanki.
    llorente'i ilk sezon sağ forvette muniain'i ortada oynattım. llorente 26 muniain 13 gol attı. ikinci sezon llorente'i ortada oynattım 58 maçta 44 gol attı. muniain'i sol forvette oynattım 42 maçta 11 gol 13 asist yaptı. muniain'in potansiyeline oranla gösterdiği performanstan hiç mutlu değilim. herhangi bir tavsiyede bulunabilir misin? şimdiden teşekkürler. taktik için ayrıca teşekkür ederim

edit: ilk paragraf için şunu da söylemeliyim. ilk sezon kadrodan 5 kişiyi göndermiştim kimseyi almamıştım. ikinci sezonda ander ile kaleye ruffier'i aldım. kadrom gerçtekten kısıtlıydı

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

sol forvette oynayan oyuncun eğer sağ ayaklı ve iyi top sürebiliyorsa cut inside ayaru ver. Top sürmesi iyi değilse ya da sol ayaklıysa ve hızlı ve topsuz alanı iyiyse move into channels ver. Bahsettiğin oyuncu target man özellikli bir adamsa "topu tut" ayarı ver,uzun şutlarını kapat. mentalitesini biraz düşür ve yaratıcılıgını azalt.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

http://img853.imageshack.us/img853/7787/gjk.jpg

bahsettiğim oyuncu bu. cut inside seçili zaten. preferred moves özelliklerinden place şut ve topla ortadan koş var. buraya bişeyler eklemeli miyim?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

forvetin solunda içe kat ederek top sürer. topsuz alanı da iyi.move into channels da oynar. target değil fast striker olur bundan yani.

Adana demir ile fmrte ile match preparationu full yaptım deneme yaptım gerçekten süper sonuçlar ilk maç 3-1 gaziantepi,2.maç 3-0 ezeli rakip mersin i.y. yi 3. maç sivas 4-4 bitti Tabi tam alışınca takım süper oluyor daha bank asyadayım kupada gazaintap ı yendim sivaslada deplasmanda 4-4 ama tabi savelemedim match preparation ile oynadığım için.Bakalım match preparation olmadan yani takım tam oturmadan ne yapabilecez.

Ayrıca Dinar Belediyespor kariyeri yapmıışsınız hocam. Yoksa hemşerimiyiz? (Dinarlı'yım )

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

hemşeriyiz...

Quote Originally Posted by nannar View Post
    hemşeriyiz...
    O çok süper. Şu an adana demir ile 3-4 maç denedim taktiği süper bir taktik tabi match preparation ile tabi ki. 2.sezonun ortasındayım sizce oyuncu alıp ŞAH&MAT a mı alıştırmaya çalışmalıyım takımı yoksa 3-3-2-1-1 e mi devam etmeliyim.Ayrıca diğer konuda da 3-3-2-1-1 taktiği hakkında sorum var hocam.

Edit:3-3-2-1-1 araştırdım 1 yerde vardı tüm dünyada .tac dosyası olarak onun da linki kırıkmış bir örneği yok anlaşılan yaparsanız şuan ilk olacak .

Default Oyuncu Talimatları

Oyuncu Talimatları neye göre belirleniyor?Yani şu şu özellikler yüksek şu şu özellikler düşük o yüzden mentalite şu top kapma şu vb. gibi.Şuanki taktiğim ve oyuncularım aşağıda yardımcı olursanız eğer mümkünse her oyuncuya nasıl talimat verildiğini öğrenirsek süper olur.Çünkü malesef oyuncu talimatlarını sallıyorum.Bu yüzden GS yi deplasmanda 1-0 yenmeme rağmen Sivas'a kendi evimde 1-2 yenildim ve fenerbahçe ile de deplasmanda 1-1 berabere kaldım. :SDeplasman takımı gibi olduk bu taktikle ama rastgele yaptım yani. Kendi evimde nasıl oynamalıyım takımlara göre falan.Yardımcı olan ya da fikrini söyleyen herkese teşekkürler.
    Takım Talimatları

Şuanki taktiğim

Ali Can Çelik

David Mapfumo

Erdi Bakirci

Erdi Kasapoğlu

Ersan Tekkan

Ertan Koç

Faruk Bayar

Fatih Baydemir

Haci Kalin

İbrahim Bobson Bangura

İlhan Aydogdu

İzzet Demirci

Libor Kozak

Metin Tuglu

Michael Eneramo

Moussa Barro

Okan Alkan

Özgür İleri

Ronald Kilambe

Samet Albayrak
    Bu arkadaş da geçen sezon şampiyonlukta 12-15 puan öne geçtikten sonra tatile çık dedim kendi kendine kiralık gitmiş anlamadım zaten.O yüzden geçen seneki 4-3-1-2 den bu taktiğe döndüm.
    Samil Cinaz

Tuna Üzümcü

Ümit Tütünci

Hocam gerçekten tebrik ederim bu.Fm 2008 den beri 4-3-3 oynuyorum ve geçen sene Rind_i Seyda arkadaşın da taktiğinden biraz beslenerek Fm 11 de harika maçlar oynamıştım taktiğimle.Fm 2012 çıktığında demoyu sadece taktiğim Fm 12 de de çalışacak mı diye indirdim ve yarın sezonluk bir deneme ile yine harika sonuçlar aldım.Taktiğimi ve dizilişimi kesinlikle değiştirmem diyordum.Ta ki bu taktiği görüp merak edip indirip deneyene kadar.Fm 11 de nasıldı bilmem ama ben Fm 12 de denedim ve şöyle söylim Bu taktikle uygun oyuncuları kullanırsanız ki dünya yıldızlarına gerek yok inanın çok çok iyi sonuçlar alırsınız.Taktik üzerin de bir kaç keyfi değişiklik yapıp oynayın ve çayınızı yudumlayın.Teşekkürler by NANNAR ellerinize sağlık. ŞAH&MAT by NANNAR olayı bitirmiş bi taktik.Herkeze iyi oyunlar....

İlk defa bu kadar övgü yazdım ama gerçekten hakediyor...

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

FM 2012'de ilk deneyeceğim diziliş yine 4-1-2-3 olacak sanırım. Övgü dolu sözler için ayrıca teşekkürler

Bekleriz yine bi Catanzaro kariyeri bütün sene takipte oluruz inş.

İndiremedim,,,

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri