Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 53 sonuç

Konu: Şah & Mat by nannar

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Cool Şah & Mat by nannar

Genel Bilgiler

Taktik İsmi: ŞAH&MAT
    Diziliş: 4-1-2-3
    Genel Mantalite: Overload
    Tempo: Hızlı
    Paslar: Kisa
    Defansif Cizgi: Normal

Taktiğin Etkili Olması İçin Gerekli Oyuncu Profilleri:

GK: Özellikle uzaktan şutlarda ve yan toplarda başarılı bir kaleci alırsanız sıkıntı yaşamazsınız.

DC: Uzun boylu ve hava hakimiyeti yüksek ve hızlı defans oyuncuları şart.

DRL: Hem ofansıf hem de defansif görevleri olan bu oyuncuların kademeye girebilmeleri için hızlı olmaları gerekli.Ayrıca iki oyuncunun da kondisyonunun üst düzeyde olması lazım. Bir de en önemlisi oyunu ilk olarak sol bekiniz kuracağından teknik kapasitesi iyi bir sol bek bulmalısınız.

DM: Özellikle defansif açıkları kapatabilecek bir oyuncu olmalı. Ofansif becerisi de olursa atak başlatmada daha yararlı olur.

MRC: Hem ofansif hem de defansif olarak görev alacak bu oyuncuların iki yönlü olması avantaj. Özellikle uzaktan isabetli şut vurabilen oyuncular etkili olacaktır.

MLC: Oyunu yönlendiren oyuncunuz olacağı için yetenekleri üst düzey bir oyuncu kullanmalısınız. Topu iyi süren, iyi paslar atabilen ve iyi şutlar çekebilen bir oyuncu sizi uçurabilir. Ayrıca 90 dakika oyunda kalabilmesi için kondisyonunun da iyi olması gerekli.

FLC: Forvet hattının solundaki forvetiniz içe kat ederek oynayacağı için sağ ayaklı ve uzun şutları iyi olan bir oyuncu olmalı. Özellikle top sürme, hız,hızlanma ve uzun şutu iyi oyuncular seçmeye çalışın

FC:
    Forvet hattının ortasındaki oyuncunz gole en yakın isim olacak.Savunma arkasına yaptıgı koşularla en çok o gol şansı yakalayacak. Bu yüzden topsuz alan becerileri olan, finishing, composure, dribling,pace , acceleration gibi özellikleri üst düzeyde olan bir oyuncu burda maximum verim sağlar.

FRC:
    Forvet hattının sağındaki oyuncunun daha çok geriye yaslanarak top alır ve diğer 2 forveti gol pozisyonlarına sokar. Aynı zamanda top diğer forvetlerdeyken de savunma arkasına koşular yapar. Diğer 2 forvetten farklı olarak bu oyuncunun biraz daha AMC tarzı olması top dağıtması açısından size yarar sağlar. Bir de önemli ayrıntı, bu oyuncunun kafa vurma,zıplama ve yer alma özellikleri iyi olsun

Notlar:
    Catanzaro ile taktiği kullanıyorum ve medyanın 17. sıra tahmini olan 27 milyon € değerinde bir takımımız var. Ligde 4. sıradayız... Kapanan takımları rahat açan, hücum oynayan takımlara karşı rahat kontra yakalayan güzel bir oyun izlersiniz. Takım taktiğe alıştıkça skorlar gelir. Büyük takımlarla oynarken mentality'i normal'e , eğer öne geçerseniz defansife getirirseniz daha rahat oluyor. Diğer ayarları pek oynamıyorum ben. Şu anda kolay kolay hiçbir takıma teslim olmuyoruz. İnşallah taktikten verim alırsınız. Deneyen arkadaşlar yorumlarını yazarsa sevinirim.

Güle güle kullanın...

LINK:

http://www.sendspace.com/file/s3z7jq
    Last edited by nannar : 16.Mayıs.2011 at 04:07
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Ellerine sağlık...

Hocam klasik taktiğe dön demişsin forvetlerde veya orta sahalarda sıkıntı çekiyorum sende bunu bana kendi kariyerinde önermiştin pozisyon buluyorum ama topu kanatlar getiriyor ortasaha oyuncuları ordan oraya koşup duruyorlar forvetlerde çok kaçıtıyor ayarı bulmak zor..

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

ben sistemi kuruyorum forvetlerin kaçırmasını da bana bağlamayın yahu

Oyun kurmakta zorlanıyorum diyorum ..

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

O zaman oyuncuların bu sisteme uygun değil ya da zaman vermen lazım. Çünkü ben 10 maçın 8'inde çok rahat pozisyon buluyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

bu taktik için afyonkarahisar taktiğimi bi sezon daha uzatacağım hocam

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

yani en az 5-6 maç denedikten sonra bir yorumlayın bakalım. Ama dediğim gibi oyuncu özellikleri önemli. Siz kalkıpta Hakan Balta gibi bir sol bekle forvetin soluna da sol ayaklı bir adam koyarsanız zaten olay biter

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

böyle bir kadroda teke tekte kaçırmaz heralde forvetler

yedek 2 forvet daha var, semih ve sanogo

Nesil
    2010
    Yer
    Viyana

Bu taktiği göztepe takımında kullanmaktayım ve oyuncu rollerini göremiyorum aynı zamanda da maç içinde komut veremiyorum bir çözmü varmıdır ?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

yoktur ,çünkü taktik klasik düzende hazırlandı

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by goosfraba View Post

normal şartlarda kaçırmaması lazım Soldaki DC daha çok topla oynuyor. ona göre yerleştir.

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Ne zamandır taktik yayınlamanızı bekliyordum. Süper oldu bu hemen bir kariyer açıp zevk almaya başlayim tekrardan. Yoksa oyundan bıkmış silecektim.. Sonuçları yazarım.

Kornerleri uzun direğe yaparak daha çok verim alınabileceği kanaatindeyim. Taktiği denemeye başladım sonuçlar;

Kornerleri uzak direğe yaptım ben 4 5 gol attı savunma oyuncum.
    Last edited by chuckTR : 18.Mayıs.2011 at 11:04

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

ilk izlenimim
    stsl de istediğim baskıyı kuramasak da büyük takımlara karşı çok işe yarayan bi taktik diyebilirim Romayı eledim şlde
    daha iyi anlamak için önümüzdeki sezonun sonunda bişeryler söyleyebilirim
    benim takım taktiği anca bi senede anlıyo

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Liverpool'da taktiğe göre oyuncular almama rağmen lige uymadı. Çok kötü sonuçlar almasamda ne zevk alabildim ne de çok topa sahip oldum ve hızlı olduğu için ligde hızlı bazı maçlarda çok zorlandı takım.

Türkiye liginden oyun açacam belki bu lig için daha etkili olabilir.

city ile aldım bir kaç sonuc bide fulham var oda 7-1 yada 7-0 dı

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by chuckTR View Post
    Kornerleri uzun direğe yaparak daha çok verim alınabileceği kanaatindeyim. Taktiği denemeye başladım sonuçlar;

Kornerleri uzak direğe yaptım ben 4 5 gol attı savunma oyuncum.
    Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    ilk izlenimim
    stsl de istediğim baskıyı kuramasak da büyük takımlara karşı çok işe yarayan bi taktik diyebilirim Romayı eledim şlde
    daha iyi anlamak için önümüzdeki sezonun sonunda bişeryler söyleyebilirim
    benim takım taktiği anca bi senede anlıyo
    Quote Originally Posted by RodRiGOtELLo14 View Post
    Liverpool'da taktiğe göre oyuncular almama rağmen lige uymadı. Çok kötü sonuçlar almasamda ne zevk alabildim ne de çok topa sahip oldum ve hızlı olduğu için ligde hızlı bazı maçlarda çok zorlandı takım.

Türkiye liginden oyun açacam belki bu lig için daha etkili olabilir.
    Quote Originally Posted by Rules View Post
    city ile aldım bir kaç sonuc bide fulham var oda 7-1 yada 7-0 dı

Yorumlar için teşekkürler Derbi misali maçlarda demekki baya iş görüyor taktik. Diğer takımlara karşı oyunun temposunu azaltırsanız daha olgun atak yaparak top kaybını azaltabilirsiniz. Ben Sürekli hücum eden bir sistem kurmaya çalıştım ve bol gollü galibiyetler aldım. ama bazen özelliklede kapanan takımlara karşı oyunun genişliğini arttırıp temposunu düşürürseniz daha etkili olabilirsiniz...

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Hasan abi klasiik sitilde taktik nasıl yapılıyor?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

taktiğin dizilişini yaptıktan sonra orta kayıt etme butonundaki seçeneklerde conver to classic diye bir seçenek var. ona bastıgında dönüşüyor taktik.sonra o şekilde yapabiliyorsun ama klasiğe dönüştürdükten sonra tekrar yeni sisteme dönmüyor

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Taktiğin mevcut korner istatistikleri Bu sezon ligde kornerden 16 gol bulmuşum. Arka direkte daha çok verim alırım diyorsanız siz bilirsiniz ama benim taktiğin içine yerleştirdiğim sistemle sağ forvete iyi yükselen, iyi yer tutan, topsuz alanı ve kafa vuruşları iyi olan bir oyuncu koyarsanız sezonda 15-20 korner golü bulursunuz.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by goosfraba View Post

Baba bu taktiğin olduğu oyunda 2013'teysen falan orta st'de Sanogo'yu oynat Niang çok düşüyo. Ayrıca 2 tane Türk daha lazım şu an 3 tane
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Elinize sağlık, uzun zamandır takıma en oturan taktik bu oldu Fenerbahçe'de. Lukaku'yu almıştım ikinci sezonumda. O kadar kötüydü ki (daha doğrusu oynatamıyordum) transfer etmeyi düşünüyordum. Bu taktikle ikinci sezonumdayım Lukaku ikonlar arasına girdi. Sanırım bu sezonun sonunda Legend olacak. Şampiyonlar Ligi'nde Liverpool, Roma ve St. Etienne kluplerinin olduğu gruptan namağlup olarak çıktım. 2. Tur ilk maçında Juventus'u deplasmanda 2-1 yendim lakin kendi evimde oynadığım maçta savunmamın bel kemiği olan oyuncum sakatlandığı için 2 basit gol yiyerek elendim. Üzücüydü. Sinirlenip oyuna devam edemedim. Devam edecek sakinliğe yeni ulaştım. Bir şey sormak istiyorum sağ bek tercihinde gerçi belirtmişsiniz ama savunma ya da hücum özelliklerinden birini tercih etmek durumunda kaldığımızda taktiğinize göre hangi özellikleri daha iyi olan bir oyuncu seçmemi önerirsiniz?

Destan gibi mesajım burada son buluyor. Saygılarımla

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by metallica View Post
    Elinize sağlık, uzun zamandır takıma en oturan taktik bu oldu Fenerbahçe'de. Lukaku'yu almıştım ikinci sezonumda. O kadar kötüydü ki (daha doğrusu oynatamıyordum) transfer etmeyi düşünüyordum. Bu taktikle ikinci sezonumdayım Lukaku ikonlar arasına girdi. Sanırım bu sezonun sonunda Legend olacak. Şampiyonlar Ligi'nde Liverpool, Roma ve St. Etienne kluplerinin olduğu gruptan namağlup olarak çıktım. 2. Tur ilk maçında Juventus'u deplasmanda 2-1 yendim lakin kendi evimde oynadığım maçta savunmamın bel kemiği olan oyuncum sakatlandığı için 2 basit gol yiyerek elendim. Üzücüydü. Sinirlenip oyuna devam edemedim. Devam edecek sakinliğe yeni ulaştım. Bir şey sormak istiyorum sağ bek tercihinde gerçi belirtmişsiniz ama savunma ya da hücum özelliklerinden birini tercih etmek durumunda kaldığımızda taktiğinize göre hangi özellikleri daha iyi olan bir oyuncu seçmemi önerirsiniz?

Destan gibi mesajım burada son buluyor. Saygılarımla
    Taktiğin işe yaramasına sevindim. Taktiğin hücum organizasyonları hem sağdan,hem soldan hem de ortadan gelişiyor fakat kanat atakları tamamen bekler üzerinde yogunlaştıgı için 2 bekinizin de çift yönlü olması lazım dedim. Ama eğer elinizde tek yönlü bir sol bek varsa yapacak birşey yok.Ama eğer 2 tane bek varsa ve biri ofansif diğeri defansif anlamda güçlü ise kazanmanız gereken ve zayıf rakiplere karşı hücum yönü ağır basanı, Baskı altında oynayacagınızı düşündüğünüz maçlarda ise savunması kuvvetli olan bekinizi kullanabilirsiniz.

Ama illea bir tercih lazımsa ben savunma yönünü seçerdim.

korner taktiğini normal yaptım sonuçlar berbat sürekli kornerlerden gol bulunca zevk alamıodum taktik hoşuma gitmedi forvet hattım jovetic babacar neymar

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

*eğer bekler kaliteli değilse atak yapamazsınız
    *forvetler çok gol kaçırıyorsa maç kazanamazsınız
    *MLC iyi top süren ve yetenekleri takımda en iyi olan adam değilse oyunu iyi kuramazsınız
    *Kaleci uzaktan çekilen şutlarda başarılı değilse çok gol yersiniz.
    *forvet hattının ortasındaki adam hızlı ve iyi top süren çevik bir oyuncu değilse savunma arasında kaybolur.
    *Forvet hattının solundakş adam topsuz alana koşu yapma becerileri yüksek,topu iyi süren ve iyi şutlar atan bir oyuncu olmazsa sol kanatınız biter.

tüm mevkiler için bu tür şeyleri yazabilirim Bu taktikle 28 milyon €'luk küme düşmeye aday gösterilen Catanzaro ile ligde 4. sırada bitirdim. Deplasmanda Milan'a 6 tane attım 3 maç kullanıp kötü derseniz olmaz. Uzun süre kullanım için de taktiğin gereği oyunculardan kurulu bir kadro lazım. Ben bir taktiği yayınladıgımda 1-2 sezonluk kariyerler için değil uzun vadede kadronuzu bu taktiğe göre kurup 2-3 sezon sonra mükemmel bir ekip kurabilesiniz diye yayınlıyorum Anında başarı isteyenler 4-4-2 karo taktiğini otomatik komutlarla kullansınlar.

Taktikle İlgili Uzun Uzun Konuşacağım.
    Taktikte olumsuz bir taraf görmediğim için olumlu yanlarını maddeler halinde şöyle sıralayabiliriz ;

Başarılar:Medya tahmini 18.'lik olan,transfer bütçesi 1.5
    olan Newcastle United ile Premier Lig'i İlk sezon 3. bitirdim.
    2.sezon şampiyonlar liginde grupta bi başarı gösteremedim ama bu sefer ligde 2. oldum ve bana 25 m gibi bi transfer bütçesi verildi.3.sezon English League Cup ve FA Cup'ı Aldım.Şampiyonlar Liginde Real Madrid'e Finalde Elendim.(Barcelonayı Çeyrek Finalde Eleyerek). 4. Sezonu
    oynamaktayım şuan ve takımım kaliteli oyuncularla iyice güçlendi.Ligde Liverpoolu 4-0,Man City 5-2,Arsenal'ı 5-2 Gibi Skorlarla Geçtim 4. Sezonda.Şampiyonlar Liginde İse Emin Adımlarla İlerliyorum.

Taktiğin İşleyişi ise genelde beklerin ileri kat ederek hucumcu ortasahaya topu atıp akabinde gelen arapasıyla atılan goller veya direkt orta kafa gol şeklinde sonucu ulaşmalar diyebiliriz.Taktikte oyuncuları doğru yerleştirme ve yerleştirilen oyuncuların özellikleri en önemli püf noktalardan biridir diye düşünüyorum.Bekleriniz çok hızlı,pas ve orta açma özellikleri yüksek oyuncular olmalı.hücumcu ortasahanız takımın jokeri olmalı.Yani sol taraftaki tekniksel özellikleri çok iyi olan oyuncular işinizi görebilir.Defansif ortasahanız top kapma ve uzun şut bakımından çok iyi olmalı.Taktiği yapan nannars arkadaşımızın aksine ben forvet hattının ortasında oynayan oyuncunun pivot olması gerektiğini düşünüyorum.uzun boylu kafa ve bitiriciliği yüksek oyuncularla daha fazla verim aldım

Taktiğin başka bir güzel özelliği ise maç öncesi personellerinizin önerilerini (dar oyna,temponu yüksek tut vs.) taktiğe ufak rötuşlar şeklinde uyguladığınızda hiçbir bozulma olmuyor ve takım yine kendi oyununu oynuyor.

Hasan Hocam 1 yil olmustu girmeyeli, ilk mesajda senin taktige nasip oldu..
    Hemen yeni kariyerimi acip denemeye basliyorum.
    saglam bi taktigim var, bi ara görüslerini almak isterim

An itibariyle Newcastle ile Premier League Şampiyonluğu,FA Cup Şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu Kazanmış Bulunmaktayım Bu Taktikle.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Savunma çizgisini geriye çekerseniz daha çok verim alırsınız.Denendi

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri