1 ile 12 arası toplam 12 sonuç

Konu: 23 Yaş Sorunu

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

Default 23 Yaş Sorunu

Kırmızılı bölge ile işaretli olan yeri bir türlü anlayamadım arkadaşlar,23 yaş oyuncu mu al diyor yoksa başka birşey mi?23 yaş altı birçok oyunucu mevcut zaten 18 kişilik kadroda.

Tam olarak ne oluyor bu?

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Bolusporda 3 yıl oynamış 23 yaş altı oyuncu

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Boluspor altyapısından yetişmiş en az bir tane 23 yas altı oyuncu kaydetmen lazım.Ben öyle anladım.

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

Herhalde vego nun dediği olmalı çünkü fotosukinin dediğini denemiştim

Nasıl kurallar var ligimizde ya

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

Yahu 20 yaşında takımımdan çıkmış 2 yıl oynamış olan futbolcuyu koyunca kabul ediyor fakat.Aynı tipte başka oyuncucu koyunca kabul etmiyor.

Nedir bunun tam olarak açılımı?

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Yedek kaleci alma kadroya. 6 yedek al o zaman kabul eder oyun. Zaten kaç defa kaleci değiştireceksinki : ) Kaleci sakatlanırsada oyuncu geçirirsin kaleye.

23 yaş altı , 3 yılını kulüpte geçirmiş oyuncu olması gerekiyor.

örnek :
    - 16 yaşında alt yapıdan oyuncu çıktı , 3 yıldır kulüpte kaldı , kiraya vs. verilmedi , 4. yılında o 23 yaş altı yerli olur.

- 17 yaşında bir oyuncu transfer ettin yerli ya da yabancı farketmiyor ; yine 4. yılında 23 yaş altı yerli olarak oynatabilirsin. (kiralık vs. gitmezse ayrı bir kulübe)

- 17 yaşında oyuncu transfer ettin , 2 yıl takımda kaldı , 1 yıl kiraya verdin , 1 yıl daha kulüpte kaldı. kulüpte 3 yıl doldurduğu için yine yerli 23 yaş altı olarak oynar.

ancak 16 yaşında oyuncu alt yapıdan çıktı , onu pilot takımda oynattın sürekli (ya da kira), isterse 6 yıldır kulüpte olsun 23 yaş altı olarak seçemezsin.

@guarin 14 , sorunun cevabını buradan bulabilirsin.

ayrıca şampiyonlar liginde de bu tarz yani 3 yıl takımda bulunmuş 23 yaş altı oyuncu 4 adet isteniliyor. bu yüzden iyi genç oyuncuları pilot takıma ya da kiraya vermeyin. ileri de lazım oluyor

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

Bu oyuncuyu kadroya alınca kabul ediyor,

Fakat bu oyuncuyu alınca kabul etmiyor.Oyunda ki bir hata mı yoksa yanlış birşeyler mi var?

anladığım kadarıyla 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor.
    fakat ille de kulübün altyapısından çıkmış olması gerekmiyor.eğer transferse kulüpte geçirmesi gereken bi süre var onu daha çözemedim.

en kötü altı tane yedekle çık

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Kulübün alt yapısından çıkmış veya 23 yaş altı en az 3 yıldır kulüp de oynayan bir oyuncu olması gerek. Ha diyorsan ki bende öyle oyuncu yok KaPaLı'nın dediği gibi bir yedeğini çıkarıp 6 yedekle maça başlarsan kabul eder.

evet kural tam anlamıyla şöyle ki;
    öncelikle 18 yaşını doldurmuş olması gerek
    alt yapıdan çıkmaysa kaç sene oynadığının önemi yok. sadece 18 yaşının üstü olsun yeterli
    transferse de 3 seneyi doldurmuş olması gerek
    tabi hepsi 23 yaş altı olacak.çok dar bir kapsam ve saçma bence.

Mesaj Yetkileri