1 ile 6 arası toplam 6 sonuç

Konu: Editor Data - Lig Eklemek?

Default Editor Data - Lig Eklemek?

Arkadaşlar birkaç gündür lig ekleme olaylarıyla uğraşıyorum editor data'da. Ancak bir türlü yeterince başarılı olamadım. Önce yapmak istediğimi anlatayım, ardından karşılaştığım soruna değineyim;

Yapmak istediğim şey, 1. 2. ve 3. lig olmak üzere 3 tane lig yaratmak.
    Ligler dünyanın en iyi takımlarını içerecek şekilde düzenlenecek. Yani 1. ligde madridler, chelsea'ler falan var.
    1. lig'den 4 takım düşüyor, 2. ligden 3 takım direk 1 takım ise playoffla yükseliyor.
    2. ligden 6 takım düşüyor. 3. ligden düşme yok.

Böyle Arcade bir lig yaratmak istiyorum. Düşmeleri falan her şeyi ayarladım. Her ligde 24 tane takım var. İsviçre ligi'nin Nation Rules'unu değiştirerek ekledim bu 3 ligi.

Ancak oyuna girip İsviçre ligini seçmeye çalıştığımda "1. lig için en fazla 12 takım ekleyebilirsiniz ama 24 takım var, ikinci lig için en fazla 16 takım ekleyebilirsiniz ancak 24 takım var." gibi hatalar veriyor. Lig kuralları bölümünden minimum ve maximum ayarları 24'e ayarladım. Bu sorunu nasıl aşabilirim?

edit1: birkaç yeni soru daha ekleyeyim. Kazanılan maç başı x lira, beraberlikte y, mağlubiyette z lira gibi bir ayarlama yapabiliyor muyuz?
    Last edited by CalimdorEx : 29.Mayıs.2011 at 11:09

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

Quote Originally Posted by CalimdorEx View Post
    Arkadaşlar birkaç gündür lig ekleme olaylarıyla uğraşıyorum editor data'da. Ancak bir türlü yeterince başarılı olamadım. Önce yapmak istediğimi anlatayım, ardından karşılaştığım soruna değineyim;

Ligler dünyanın en iyi takımlarını içerecek şekilde düzenlenecek. Yani 1. ligde madridler, chelsea'ler falan var.
    1. lig'den 4 takım düşüyor, 2. ligden 3 takım direk 1 takım ise playoffla yükseliyor.

Böyle Arcade bir lig yaratmak istiyorum. Düşmeleri falan her şeyi ayarladım. Her ligde 24 tane takım var. İsviçre ligi'nin Nation Rules'unu değiştirerek ekledim bu 3 ligi.

Ancak oyuna girip İsviçre ligini seçmeye çalıştığımda "1. lig için en fazla 12 takım ekleyebilirsiniz ama 24 takım var, ikinci lig için en fazla 16 takım ekleyebilirsiniz ancak 24 takım var." gibi hatalar veriyor. Lig kuralları bölümünden minimum ve maximum ayarları 24'e ayarladım. Bu sorunu nasıl aşabilirim?

edit1: birkaç yeni soru daha ekleyeyim. Kazanılan maç başı x lira, beraberlikte y, mağlubiyette z lira gibi bir ayarlama yapabiliyor muyuz?
    Sanırım İsviçre Liginden bunu yapamazsın gibime geliyor çünki takım sayısı az..Diğer yandan Add Rules yapıp yeni bir ligi sıfırdan kurabilirsin fakat baska bir ligin üzerinden yapacağını pek sanmıyorum..ve çok uğraştıracaktır..
    Diğer sorun ise elbette ödüller konusunda istediğin ayarlamayı yapabilirsin..
    Aslında daha detaylı yazabilirim ama işte olduğum için pek fazla zamanım olmuyor..

kanka 0'dan lig yapma işini anlamadım. Add Nation Rules dışında bir lig ekleme opsiyonumuz bulunmuyor. Nasıl 0'dan lig ekleyebiliyorum öyleyse? Add Nation Rules'ta mutlaka bir ülke seçmek zorundayız zaten.

Bir de şuanki hatam: Yeni bir lig kuruyorum ve oyunu kurmaya çalıştığımda database yüklenirken hata veriyor oyun. sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by PaVLeNKo View Post
    Sanırım İsviçre Liginden bunu yapamazsın gibime geliyor çünki takım sayısı az..Diğer yandan Add Rules yapıp yeni bir ligi sıfırdan kurabilirsin fakat baska bir ligin üzerinden yapacağını pek sanmıyorum..ve çok uğraştıracaktır..
    Diğer sorun ise elbette ödüller konusunda istediğin ayarlamayı yapabilirsin..
    Aslında daha detaylı yazabilirim ama işte olduğum için pek fazla zamanım olmuyor..
    kanka 0'dan lig yapma işini anlamadım. Add Nation Rules dışında bir lig ekleme opsiyonumuz bulunmuyor. Nasıl 0'dan lig ekleyebiliyorum öyleyse? Add Nation Rules'ta mutlaka bir ülke seçmek zorundayız zaten.
    Bir de şuanki hatam: Yeni bir lig kuruyorum ve oyunu kurmaya çalıştığımda database yüklenirken hata veriyor oyun. sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?
    ben dediğini fm 2010 da yaptım.şurada mevcut: http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=98437

dediğinde şunlar olabilir:
    eski dosyalar kaldığından hata veriyor olabilir.cache temizle olmadı C:\Documents and Settings\Kullanıcı adı\Application Data\Sports Interactive yada roaming varsa onun içindeki dosyaları kendin silerek dene.

yeni bir lig oluşturman gerekiyor ayrıca eski dosyaları silmen gerek,tavsiyem oluşturduğun editör data dosyaları hariç diğer dosyaları başka yere taşımandır ve yeni oyunla yaptığın database i seçeceksin.

maç başı para ben de yapamadım,lig sonu primlerini yüksek tutarsan maç başı yerine geçer.

seçtiğin lig aktif olmalı ve 2 seçenek çıkmalı:bunlardan biri dediğin yeni kurallar bir diğeri de yeni lig.eğer yeni lig yoksa yeni lig kuramazsın.

hata dediğim gibi eski dosyaların kalmış olmasından oluyor bence,eğer dediğim klasörü siler,editörden yeni lig oluşturur,yeni oyunla sadece kurduğun database dosyasını seçer ve öbür dosyaları başka yere taşırsan oyunu oynayabilirsin sanırsam.ben böyle yaptım ve belirttiğim oyunu oynuyorum.olmazsa yazıver yada olursa bilgilendir tamam mı,hadi kolay gelsin.

ek:isviçre yerine ingiltere yada tr ile dene,ben tr üzerine kurdum ve as takım ile real madridle falan oynuyorum,yedekler ise tr süperlig takımlarıyla oynuyor,u 18ler de tr takımlarının 18 takımı ile.

tek bir yolu var . Büyük bir lig seçmelisin örnek olarak İNGİLTERE LİGİ 4 GRUP OLUŞTUR .

PREMİER LİG - 5 YILDIZ
    COCA COLA CHAMPİONSHİP - 4 YILDIZ
    COCA COLA LİG 1 - 3 YILDIZ
    COCA COLA LİG 2 - 3 YILDIZ
    COCA COLA BLUE LİG - DİĞERLER

BU LİGLERİ KURARKEN DİKKAT ETMEN GEREKEN LİGİN POPULARİTESİNİ ARTTIR. 20 YAP . ALTINDA DA LEVEL 0 YAP . BUNU YAPMAZSAN LEVEL YÜKSEK OLURSA KİM GÜÇLÜ HAKEDİYORSA YENEMİYOR . TUHAF SKORLAR CIKIYOR .. LİG İSİMLERİNİ DE AYARLARSIN

YAPAMAZSAN YARDIMCI OLURUM AMA ŞU ANDA BENDE 2014-2015 SEZONUNU YAPIYORUM

Mesaj Yetkileri