Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 59 sonuç

Konu: Forvet Oyuncuları Tartışma Alanı

Nesil
    2006
    Yer
    11

Default Forvet Oyuncuları Tartışma Alanı

Bölümde konusu olmayan ve paylaşmaya gerek görmediğiniz (Çok fazla bilinen bir oyuncu olduğu için olabilir, Klübü astronomik bir rakam istediği için olabilir, Etkili bir oyuncu olmasına rağmen çok yaşlı olduğu için vs. gibi nedenlerden dolayı) oyuncularının istatistiki bilgileri, transfer bedelleri, iyi-kötü form durumları gibi konuları bu başlık altında değerlendirelim.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

seydou doumbia ilginçtir ki aml oynatmama ve aml antrenmanı vermeme rağmen alışamadı ve aml'deyken atamadığı karşı karşıya gollerini striker pozisyonunda atmaya başladı.

ama atıyor yani orada kelimenin tam anlamıyla. boğa gibi bir adam. herkese tavsiye edilir. biraz tuzlu ama.

Nesil
    2006
    Yer
    11

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    seydou doumbia ilginçtir ki aml oynatmama ve aml antrenmanı vermeme rağmen alışamadı ve aml'deyken atamadığı karşı karşıya gollerini striker pozisyonunda atmaya başladı.

ama atıyor yani orada kelimenin tam anlamıyla. boğa gibi bir adam. herkese tavsiye edilir. biraz tuzlu ama.
    Kesinlikle bende Doumbia'yı tek geçerim ve gelişiyorda.Bu seride oynattığım en iyi forvet.Bu arada 11.2 versiyonunda ilk sezonun sonunda 12M$'a bırakıyordu CSKA.11.3de nasıl bilemicem.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Bana göre Fm10'un en güzel yanı bitirici forvet alınca oyuncunun ''gerçekten'' bitirebilmesiydi. Bu seride hızı 14-15'ten düşük forvetlerin gol atması bayağı zorlaşmış, ama poacher'lar da adama cinnet geçirtiyor. Yavaş forvetleri daha etkili oynatacak, hızlı forvetleri ise saçma sapan yerlerden şut çekmemeleri konusunda frenliyecek önerileriniz var mıdır?
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Nesil
    2006
    Yer

oyuncunun mayasında(ppm diyoruz fm'ce) şut çekme saplantısı varsa yapacak çok bir şey yok, lon shots'u en sola çek, bu baya frenler ama yüzde yüz çözüm değil yine fırsat geldiğinde birkaç şut çeker maç içinde.

yavaş forvetin varsa çeşitli çözümlemeler önerilebilir. tek forvetse ve güçlü bir adamsa hold up ball ver derim. iyi poacher özellikleri varsa(off the ball, anticipation vs) run from deep'i maksimuma çıkar, run with ball'ı azalt. çift forvetse de yanına ona servis yapabilecek biri koymalısın.

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

Dawid Janczyk'i almıştım Boluspor'a lige çıktığım 2.senede,3 sene kaldı rekorları alt üst etti gitti,tavsiye edilir.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

11.2 yamasında Eren Derdiyok'u aldım.İlk sezon çok sönük oynadı.Bir ara satmayı düşünmüştüm.Sırf Türk statüsünde oynuyor diye satmamıştım.Baros'un sakatlığı Eren'e yaradı.Ve muhteşem bir sene geçirdi.Arkasında Neymar Paulo Henrique ve Arda'yı oynattım.

Nesil
    2006
    Yer

hocam 52 gol nasıl başardın yahu? maşallah helal olsun.

cidden nasıl oldu ne şekilde ne görevde ne türde oynattın sistemin nedir?

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Sistem 4-2-3-1.Target Man-Attack oynattım.Bu kadar gol atmasında arkasında oynayan oyuncuların etkisi çok fazla.Neymar-Paulo Henrique-Arda üçlüsü oynadı arkasında.Paulo Henrique'nin 30 Arda ve Neymar'ın 20 şer asistleri vardı.Yaklaşık 10 golde kornerden atmıştır.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by uAnil94 View Post
    Sistem 4-2-3-1.Target Man-Attack oynattım.Bu kadar gol atmasında arkasında oynayan oyuncuların etkisi çok fazla.Neymar-Paulo Henrique-Arda üçlüsü oynadı arkasında.Paulo Henrique'nin 30 Arda ve Neymar'ın 20 şer asistleri vardı.Yaklaşık 10 golde kornerden atmıştır.
    Senin korner taktiği baya iyiydi Gerçekten 52 gol helal olsun
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2006
    Yer

çok sağlammış. bende neymar 70 gol atmıştı ama 190 küsür pa vardı ve sistem onun üzerine kuruluydu fakat eren'inki çok büyük başarı tebrikler.

Nesil
    2006
    Yer
    11

Hemen her rolü denedim.Ama ne yaptıysam verim alamadım.Ki attığı gollerin yarısı Rio Şampiyonasında, dandik 2. lig takımlarına attığı goller.Hayal kırıklığı=Fred.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

eren normal şartlar altında 30'un altına pek düşmüyor. şampiyonlar ligi'nde de gruplarda 10 tane garanti golü var.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Fred'e o golü attırmak bile başarı bence abi
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by Lim10 View Post
    oyuncularının istatistiki bilgileri, iyi-kötü form durumları gibi konuları bu başlık altında değerlendirelim.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
    madem konu böyle soruyorum:
    bir forvet bir maç 5le bir maç 8 le neden oynar?
    bu da ÖRNEK bir resim:

Last edited by mehmetd : 21.Haziran.2011 at 18:16 Reason: resmi yüklemek güç oldu.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Bu ortalama o hafta içinde yaşadığı olaylara , maç içinde kendisine markaj yapılmasına veya yapılmamasına , Rakibin kim olduğuna , senin takımının nasıl oynadığına bağlı.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Bu ortalama o hafta içinde yaşadığı olaylara , maç içinde kendisine markaj yapılmasına veya yapılmamasına , Rakibin kim olduğuna , senin takımının nasıl oynadığına bağlı.
    hımm ben taktikten olduğunu düşünüyordum.
    bide son maçtan devam et diye ingilizce bir şey var maç konuşmalarında onu hiç uygulamam
    ondan da olabilir onu uygulayabilirim.
    oyuncunun devamlılığından kaynaklanacağını söylersiniz zannediyordum bide ama düşük değildir

bi 5 bi 8 olduğundan son maçlarda tek forvet oynamak durumunda kaldım ondan kullanılmayan değişiklik yazıyor

bi de mesela bişey daha,bazen 1 oyuncu çok kötü oynuyor defansta yada forvette benim oyuncu değişiklik tarzım yorulan oyuncuyu çıkarırım kötü oynayanı çıkarmam ama kızar ve maç sonrası ceza veririm ama bu kariyerde hiç ceza vermediydim sonunda dayanamadım ceza verdim.

tek tek bakacak olursak;
    -o hafta bir olay olduğundan değildir.

-markajı bilmem,oyuncu 2.forvet oyuncusu yani destek oyuncusu.yalnız sağdan bindir diye bişey var onu silmeyi düşünüyorum.oyuncu hızlı forvet ben onu 4-4-2 de 2.forvet yani destek olarak kullanıyorum mesela poacher olarak mı kullansam?

-rakipten olabilirmi bilmem,twente karşısında 5,6ile oynadı.

-aynı şekil oynuyorum.4-4-2 de 2.forvet olarak,görevi dediğim gibi destek.
    şimdi 1.forvet hedef forvete uygun daha yavaş hava ve yer hakimiyeti var,2.forvet ise hızlı,bitiriciliği 1.den az ama gene iyi ama kafa hakimiyeti pek yok.ben 1.yi 1.forvet atak olarak,2.yi de 2.forvet destek olarak oynatıyorum.GÖREV olarak nasıl oynatmamı önerirsiniz?

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by mehmetd View Post
    bide son maçtan devam et diye ingilizce bir şey var maç konuşmalarında onu hiç uygulamam
    oyuncunun devamlılığından kaynaklanacağını söylersiniz zannediyordum bide ama düşük değildir

bi 5 bi 8 olduğundan son maçlarda tek forvet oynamak durumunda kaldım ondan kullanılmayan değişiklik yazıyor

bi de mesela bişey daha,bazen 1 oyuncu çok kötü oynuyor defansta yada forvette benim oyuncu değişiklik tarzım yorulan oyuncuyu çıkarırım kötü oynayanı çıkarmam ama kızar ve maç sonrası ceza veririm ama bu kariyerde hiç ceza vermediydim sonunda dayanamadım ceza verdim.

tek tek bakacak olursak;

-markajı bilmem,oyuncu 2.forvet oyuncusu yani destek oyuncusu.yalnız sağdan bindir diye bişey var onu silmeyi düşünüyorum.oyuncu hızlı forvet ben onu 4-4-2 de 2.forvet yani destek olarak kullanıyorum mesela poacher olarak mı kullansam?

şimdi 1.forvet hedef forvete uygun daha yavaş hava ve yer hakimiyeti var,2.forvet ise hızlı,bitiriciliği 1.den az ama gene iyi ama kafa hakimiyeti pek yok.ben 1.yi 1.forvet atak olarak,2.yi de 2.forvet destek olarak oynatıyorum.GÖREV olarak nasıl oynatmamı önerirsiniz?

İstatistiklere bakarsak oyuncunun top alamadığı maçlarda düşük ortalamayla oynadığını görüyoruz. Eğer twente o maçta iyi defans yaptıysa ve ortasaha oyuncuları senin forvetinin pas yollarını kapattıysa düşük oynaması normal.

Ayrıca oyuncunun özelliklerini bilmiyorum o yüzden hangi rolde oynayacağı konusunda bir fikre sahip değilim.Ancak şunu söyleyebilirim ki çift forvette 1 oyuncu targetman oynuyorsa diğer oyuncunun poacher oynaması en çok kullanılan ikili çeşididir ve en fazla verim bu şekilde alındığıda söyleniyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

tek tek bakacak olursak;

İstatistiklere bakarsak oyuncunun top alamadığı maçlarda düşük ortalamayla oynadığını görüyoruz. Eğer twente o maçta iyi defans yaptıysa ve ortasaha oyuncuları senin forvetinin pas yollarını kapattıysa düşük oynaması normal.

Ayrıca oyuncunun özelliklerini bilmiyorum o yüzden hangi rolde oynayacağı konusunda bir fikre sahip değilim.Ancak şunu söyleyebilirim ki çift forvette 1 oyuncu targetman oynuyorsa diğer oyuncunun poacher oynaması en çok kullanılan ikili çeşididir ve en fazla verim bu şekilde alındığıda söyleniyor.
    oyuncu benim editörden ürettiğim bir oyuncu dolayısı ile yüksek özellikleri var.
    ama ben özelliklerini yukarda yazdım zaten. hızlı,bitiriciliği 18 ama kafa hakimiyeti az
    genie scout a göre "hızlı forvet" nihat tarzı yani.ama kısa değil.

ben klasik 4-4-2 de 1. kafa hakimiyeti olan 20 bitiricilik 20 hızı düşük mak. 13 falan.
    2. ise hızı 18 filan bit. 18 kafa ise 12-13 olabilir.
    şimdi 1.uç forvet 2. ise destek oyuncu olarak oynuyor.ben 2.yi ya oynatmicam tek forvetli 4-5-1 e dönmeyi düşünüyorum gerçi hiç sevmem bu tarz defansif taktikleri ama oyun seviyor naapim ya da görevini değiştirmeyi düşünüyorum.mesela destek yerine farklı bir görev.
    zaten 1 forvetin atak,öbürünün destek olması bence yanlış.ikisi de atak olmalı forvet ise.
    özellikle de özellikleri iyi ise.

deidğim gibi ya 4-5-1 düşünüyorum yani 4-1-2-2-1 gk-drlc-dm-2mc-amlr-st yada
    2. forveti değişik bir görevde oynaticam,bi maçta 5 bi maçta 8 den sıkıldım artık.

2.düşüncem de "over the pitch" gibi ingliizce bişey var son maçtaki iyi oyununu sürdür diye
    onu hiç denemedim,onu denemeyi düşünüyorum 8lik maçından sonra ama onu takip etmek gerekiyor.

oyuncunun devamlılığı da iyi olsa gerek,ben ürettiğime göre yani
    bazı oyuncu vardır 1 maç oynar 10 maç yatar öyle biri de değildir zannediyorum.

kötü oynayan oyuncu taktik değişikliğine mi gerek olur onu da düşünmekteyim.

senin dediğini düşünmemiştim.istatistiklere bi daha bakacağım top gelmesiyle alakalı.

son olarak poacher oynatmayı düşünüyorum hızlı bir oyuncu akıllı agresif
    bi tek hava hakimiyeti kötü dediğim gibi o yüzden hedef adam değil.zaten adam da değil
    1. ise dediğim gibi hedef adam bitiriciliği 20 kafa 20 hızı yavaş bi tek.o da hızlı forvet değil.
    2si bir arada r.sociedad daki nihat la öbür adam vardı onun gibi oluyor hah buldum kovaçeviç
    o da hedef ti zaten nihat ise hızlı ve geriden gelen "destek" oyuncu idi.mükemmel ikililerdi.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

son maçta tek forvet poacher olarak oynattım
    9.6 ile oynadı,3 de gol attı

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

son maçta tek forvet poacher olarak oynattım
    9.6 ile oynadı,3 de gol attı
    Sorun çözüldüyse güzel

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Sorun çözüldüyse güzel
    değişik işler yapmak gerekiyor demek ki.
    sorun şimdilik düzeldi ama fark ettiyseniz tek maç dedim,
    2.maç gene 5 ile oynar mı bilinmez.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

2.maçta 8.6 ile falan oynadı ve gene poacher oynattım,maçın gene en iyisiydi.
    demek ki fm de bir takım püf noktaları var...

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

2.maçta 8.6 ile falan oynadı ve gene poacher oynattım,maçın gene en iyisiydi.
    demek ki fm de bir takım püf noktaları var...
    Kesinlikle oyuncunun rolü çok önemlidir.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Kesinlikle oyuncunun rolü çok önemlidir.
    önceden yani 8le oynayıp 2şer gol attığı maçlar dahil bu mevki değişikliklerini hiç yapmamıştım fm de ilk kez denedim,başarılı oldu.

sadece onu değil,birkaç oyuncuya daha özelliğine göre farklı görevler veriyorum son 2 maçta.
    mesela geçen maçta mr/st me gizli forvet, 2 nolu dc me oyun kurucu defans,dmc ye top kapan orta saha gibi değişik taktik değişiklikler yapıyorum.önceden 4-4-2 der oyunun statik yaptıklarıyla oynardım. onda da başarılı oluyordum,bunu son maçlardaki gözüme çarpan formsuzluğu(bi 5 bi 8) nedeniyle yaptım,bundan sonra da yapmayı düşünüyorum.

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Quote Originally Posted by Lim10 View Post
    Hemen her rolü denedim.Ama ne yaptıysam verim alamadım.Ki attığı gollerin yarısı Rio Şampiyonasında, dandik 2. lig takımlarına attığı goller.Hayal kırıklığı=Fred.

Fred'i ne zaman alsam bir türlü verim alamadım bende...Zaten tövbe ettim daha da almam bu arada temanın adı nedir ?

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Roux almadan önce bi acaba dedim açıkcası ama aldıktan sonra da iyiki almışım be dedirten bir performans geldi.Alkışlıyoruz

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Nolan Roux, Poacher olarak oynatıldığında çok acayip goller atıyor. Yine aynı şekilde 2. sezondan itibaren Nicola Kalinic, Kevin Gameiro gibi isimler durdurulamaz olmaya başlıyorlar.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

arkadaslar sizden ricam su oyuncularin profil ozelliklerini koyarsaniz cok sevinirim

Alain Richard, Melero, moussina

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Kevin Gameiro NUFC kariyerimde aldım 1.sezonda adam sakatlıklardan kurtulamadı ya. Sezon başı hazırlık maçında topa vururken sakatlandı vurduğu top da gol olmuştu 2 ay sakatlandı öyle. sonra 1-2 kez kısa kısa 1'er hafta veya 3-4 gün sakatlandı 14.haftada falan 6 ay sakatlandı. istatistikleri iyi ama 11 maç 9 gol - 2 asist. Genie scout'tan baktım sakatlanma değeride yüksek değil demek ki gerçekten çok şanssız.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri