Sayfa 2 / 483 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 14489 sonuç

Konu: Büyük Şike Soruşturması

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Şike operasyonunun 2 ya da 3 dalga halinde devam edeceği ve önümüzdeki hafta içinde gözaltına alınanların sayısının 150'yu bulması bekleniyor.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan isimler;

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım
    Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu
    Fenerbahçe Yöneticisi İlhan Ekşioğlu
    Fenerbahçe'nin yeni transferi Sezer Öztürk
    Fenerbahçe'nin yeni transferi Emmaneul Emenike
    Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz
    Sivassporlu eski futbolcu Mehmet Yıldız
    Eskişehirsporlu futbolcu Ümit Karan
    Ankaragücü'nün yeni transferi Serdar Kulbilge
    Gençlerbirliği futbolcusu Serkan Çalık
    Geçen yıl Sivasspor'da kiralık forma giyen kaleci Korcan Çelikay
    Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun
    Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş
    Adanaspor Teknik Direktör yardımcısı Serdar Berkin
    Altay Kulübü Genel Müdürü Erman Ertaş
    FB'li Futbolcu Emre'nin kuzeni Volkan Bahçekapılı
    Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü
    Giresunspor eski başkanı Olgun Peker
    Diyarbakırspor Başkanı Abdurrahman Yakut
    Menajer Ali Kıratlı
    Serdar Kulbilge'yi nasıl alıyorlar ki yurtdışı kampında değil mi bu adam ?

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

öncelikle olay netleşmeden konuşmamak gerekir.
    fakat diyelim ki fenerbahçe bir alt lige düşürüldü bu durumda sivasspor ve eskişehirspor'un akıbeti ne olacak onlarında düşürülmesi gerekmiyor mu?

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Beyler ne küme düşürülmesi Allah aşkına ya. O iş anca İtalya'da olur. Türkiye'de biraz zor. Ben hiç inanmıyorum çok sert cezalar çıkacağına. 2 gün sonra soruşturma biter takımlar kamplarına döner yeni sezon hazırlıklarına devam eder. Ama umarım ki bu dediklerim olmazda suçlular cezalarını çeker.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

40 kişi gözaltına alınmış. Fenerbahçe Muhasebe Müdürü de varmış içlerinde. Sadece soruşturmadır, birşey çıkmaz bence.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Şike suç kapsamına girdikten sonra eğer suçlularsa paçayı o kadar kolay kurtaramazlar herhalde.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben şahsen Fenerbahçe'nin düşürüleceğine gram ihtimal vermiyorum. Umarım yanılan ben olurum. Olaylar doğrulandığı takdirde tabi.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Komedi, yasayı geçmişe dönük çıkar madem ki böyle bir soruşturma açacasın, ne var ne yok ortaya çıksın. Yasa çıktıktan sonrasına bakarak temizleyemezsin eğer amacın Türk futbolunu temizlemekse.

Tabi bir de daha olayın ne olduğu bilinmeden küme düşürülmeli denmiş ya...

Dediğim gibi madem bir soruşturma açılıyor, yasa geçmişe yönelik düzenlensin, her şey araştırılsın...

Nesil
    2010
    Yer
    Viyana

Bu kadar geniş çaplı bir soruşturmaysa ellerinde bir kanıt vardır.Hiçbirşey olmadığını sanmıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Olayın sonucunda ne olacak merak ediyorum temize çıkarsak eğer.Göze alındı mı bunlar ?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by carlito94 View Post
    Bu kadar geniş çaplı bir soruşturmaysa ellerinde bir kanıt vardır.Hiçbirşey olmadığını sanmıyorum.
    Teknik takip sonucu deniyor her yerde.

Nesil
    2009
    Yer
    İskenderun

Sonunda Aziz Yıldırım'ın önünü kesebildiler.Hakem odaları basmaları,telefon görüşmeleri,basın toplantıları ve belliydi.Yani anlayabiliriz bunu.Bunlar sadece iddia degil.Artık ceza verilsin bu işte bitsin.Aziz Yıldırım olmadan ne yapacak Fenerbahçe bilmiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Komedi, yasayı geçmişe dönük çıkar madem ki böyle bir soruşturma açacasın, ne var ne yok ortaya çıksın. Yasa çıktıktan sonrasına bakarak temizleyemezsin eğer amacın Türk futbolunu temizlemekse.

Dediğim gibi madem bir soruşturma açılıyor, yasa geçmişe yönelik düzenlensin, her şey araştırılsın...
    Abi son maçlardaki umutu görüyorum burada renk farketmez.Yine o gün olduğu gibi sonuç ne olur bilinmez ama çok ilginç

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Katılıyorum. Geçmiş de araştırılmalı Serkan abi ama bugünkü iddiaları temizlesinler de bir hele. Bence eğer birşey çıkmazsa Fenerbahçeliler'in hiç prestijimizi zedeledi dememeleri lazım. Zaten şu şike imaları sezon sonundan beri vardı, çıkmazsa Fenerbahçe aklanmış olur bu da iyi birşey bence.

Trabzonspor-Eskişehir, Fenerbahçe-Sivasspor maçları araştırılıyormuş. Sezer Öztürk'le Mahmut Boz da alınmış galiba gözaltına.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Geçmişe yönelik araştırma yapılamıyor işte, öyle sırayla gidelim falan olmaz, madem ki bu işe giriyorsun, cesaret ediyorsun, her şeyi araştır.

Aklanmış olacağını düşüneceğini sanmıyorum toplumun, baksana daha ne olduğu bilinmeden küme düşürülmeli diyenler, ülkemizde çamur at izi kalsın, gerisi önemli değil.

Soruşturma sonucu ne çıkar bilmiyorum, bununla ilgili yorum da yapmıyorum zaten, sadece durum bildiriyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    Abi son maçlardaki umutu görüyorum burada renk farketmez.Yine o gün olduğu gibi sonuç ne olur bilinmez ama çok ilginç
    Bizim tek umudumuz Türk futbolunun bu tür pis işlerden temizlenmesi.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Olayın sonucunda ne olacak merak ediyorum temize çıkarsak eğer.Göze alındı mı bunlar ?
    Neler göze alındı mı? Serbest bırakılırlar olur biter. Sadece sorgu var orada. Yargı işleyişi böyledir.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bir şey çıkarsa cezayı basmaları gerek . Ha bir şey yoksa serbest bırakılmalı.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sirius Black View Post
    Neler göze alındı mı? Serbest bırakılırlar olur biter. Sadece sorgu var orada. Yargı işleyişi böyledir.
    Biliyoruz öyle olduğunu.Ama serbest bırakılınca nasıl bir gerginlik olacağının farkında değil misin ?

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Kim ne derse desin bu bir lekeleme kampanyasıdır. Fenerbahçe aklansa bile önümüzdeki 50 yıl şikeci olarak nitelenecek. Belki de Aziz Yıldırım'ı yıpratma projesi....
    TariboWest

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Geçmişe yönelik araştırma yapılamıyor işte, öyle sırayla gidelim falan olmaz, madem ki bu işe giriyorsun, cesaret ediyorsun, her şeyi araştır.

Aklanmış olacağını düşüneceğini sanmıyorum toplumun, baksana daha ne olduğu bilinmeden küme düşürülmeli diyenler, ülkemizde çamur at izi kalsın, gerisi önemli değil.

Soruşturma sonucu ne çıkar bilmiyorum, bununla ilgili yorum da yapmıyorum zaten, sadece durum bildiriyorum.
    Abi hiç soruşturulma yapılmamasından daha iyidir en güncel iddiaları soruşturmak. Haklısın ama Fenerbahçe aklanırsa, kimsenin ağzı bıçak açmaz. Şimdi atıp tutmak kolay ama iş sonuçlanınca şu an zan altındaki Fenerbahçeliler'in konuşma sırası gelecek

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Biliyoruz öyle olduğunu.Ama serbest bırakılınca nasıl bir gerginlik olacağının farkında değil misin ?
    Gerginlik olacak diye koskoca soruşturmayı boş mu versinler? Telefondan arayıp öyle mi sorsunlar insanlara? Bu işler böyle yapılır, başka bir alternatif yok. Gerginlik olacak diye de vazgeçilmez.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Temize çıkarlar diye soruşturmayı mı yapmayacaklardı anlamadı.Afedersiniz ama çok saçma yani.Bu arada Emenike'nin alındığı nerede yazıyor ki?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Yahu verin kupayı, kümeyede düşürün olsun bitsin herkes rahatlasın..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Gerginlik olacak diye koskoca soruşturmayı boş mu versinler? Telefondan arayıp öyle mi sorsunlar insanlara? Bu işler böyle yapılır, başka bir alternatif yok. Gerginlik olacak diye de vazgeçilmez.
    Yahu vazgeçilsin mi dedim ben

Ama serbest bırakılınca demek ki ortada bir şey yok sadece söylentilerden yola çıkılmış.Birden herkes Tük futbolu temizlensinci olmuş.Biz bu filmi daha önce görmüştük.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Revolution View Post
    Abi hiç soruşturulma yapılmamasından daha iyidir en güncel iddiaları soruşturmak. Haklısın ama Fenerbahçe aklanırsa, kimsenin ağzı bıçak açmaz. Şimdi atıp tutmak kolay ama iş sonuçlanınca şu an zan altındaki Fenerbahçeliler'in konuşma sırası gelecek
    Burası Türkiye, suç varsa zaten ceza verilir, konuşmayz ama suç olmaz bir şey çıkmazsa, Aziz Yıldırım yargıyı satın aldı derler, çamur at izi kalsın hesabı yine. Bunu geçmişe bakıp rahatlıkla söyleyebiliyorum.

Kısa sürede sonuçlanır umarım da dedikodu yerine somut şeyler üzerine konuşuruz.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Ümit View Post
    Kim ne derse desin bu bir lekeleme kampanyasıdır. Fenerbahçe aklansa bile önümüzdeki 50 yıl şikeci olarak nitelenecek. Belki de Aziz Yıldırım'ı yıpratma projesi....
    Abi ne projesi afedersiniz ya? Haksız deyin, bir şey çıkmaz deyin ama böyle şeyler demeyin. Emniyet yapıyor bu soruşturmayı. Kim yıpratmak istiyor Aziz Yıldırım'ı, İstanbul Emniyet Müdürü mü?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    Bir şeyler varsa yaparlar zaten.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    İşte özet budur. Türkiye memnun olacak diye düşürün.
    TariboWest

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Aynen. Şunu anlamıyorum emniyetin elinde şüphelenecek birşeyler var ki baskın gibi herkes aynı anda gözaltına alınıyor. Adamlar gerginlik olacak diye yapmasın mı soruşturmayı. Aziz Yıldırım'ın sivil hayatta ne kadar güçlü biri olduğunu bilmeyen yok herhalde.

Demin de söyledim eğer Fenerbahçe lehine sonuçlanırsa bu olay Fenerbahçelilerin avantajınadır bu. Daha 6 ay önce mi ne Arif Erdem'e Taner Gülleri'ye filan şike soruşturması yaptı adamlar aklandı, kim şikeci diyor onlara? Olay aklanırsa hem diğer takım taraftarları susar, hem Fenerbahçeliler aklanır. Bu kadar basit. Karalama kampanyası filan, koskoca devleti alet etmeyin buna lütfen.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Yahu vazgeçilsin mi dedim ben

Ama serbest bırakılınca demek ki ortada bir şey yok sadece söylentilerden yola çıkılmış.Birden herkes Tük futbolu temizlensinci olmuş.Biz bu filmi daha önce görmüştük.
    Söylentilerden yola çıkıldığını şimdiden söyleyemeyiz.

Yahu ben de burada soruşturmayı savunuyorum sanki emniyet mensubuyum, Fenerbahçeli arkadaşlar soyut konular üzerinde konuşacaklarına(soruşturmayı eleştirmek gibi) konuyu tartışsalar daha iyi olur. Böylesi çok çocuksu çünkü.

Sayfa 2 / 483 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Mesaj Yetkileri