Sayfa 483 / 483 İlkİlk ... 383433473481482483
14,461 ile 14,489 arası toplam 14489 sonuç

Konu: Büyük Şike Soruşturması

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Aziz Yıldırımdan korkmuş olabilir(!)

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Sadri Şener bu iddiaları yalanladı bildiğim kadarıyla ?

Rasim Ozan Kütahyalı açıklıyor yavaş yavaş herşeyi

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

ŞİKE davasında görev alan polislerinde içinde bulunduğu 28 emniyet mensubu "Sahtecilik, suç ve delil uydurmak" suçundan tutuklandı!

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Namzet View Post
    ŞİKE davasında görev alan polislerinde içinde bulunduğu 28 emniyet mensubu "Sahtecilik, suç ve delil uydurmak" suçundan tutuklandı!
    Aynen bende simdi gordum bu ne perhiz bu ne lahana oldu bu sorusturma

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

Oha resmen şikeyle alakası yok. Koca çınarı nasıl yaktılar böyle bir olayla ya

bence konunu ismini değiştirin

Büyük Şike Yalanı

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

halla halla, simdi Fenerbahce'ye yapilan bu 'sistematik - planli - paralelcilerin devleti zor duruma sokma planlarindan bir parcasi olan' adimlarin biri olan bu OLAYIN bas mimarlari hapislerde ve ulke disinda kacak durumda mi?

hmmm...

Nesil
    2014

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 25 Aralık soruşturması için hazırladığı iddianamede şike davasına da yer verdi. İddianamede Fethullah Gülen'in kurduğu örgütün Fenerbahçe Kulübü'nü ele geçirmek için kumpas yaptığı belirtildi.

Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2006
    Yer
    06

Komedi filmi devam ediyor Yargılamaların da yargılamaları artık bir gelenek olan çok garip bir ülkedeyiz.

Beraat geldi...Hadi hayırlı olsun

Fenerbahçe söyledi son sözü

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

İlk yargılama, operasyon da siyasi idi şimdiki yargılama ve karar da..Şimdi UEFA ve TFF ne yapacak?

Nesil
    2014

Quote Originally Posted by antiochia View Post
    İlk yargılama, operasyon da siyasi idi şimdiki yargılama ve karar da..Şimdi UEFA ve TFF ne yapacak?
    Uefa kendi bahçesini temizlesin önce
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by antiochia View Post
    İddiaları Polis fezlekeleri olan bir soruşturma, iddiaları içeren davası düşerse dayanağı yokolduğundan adli hükümlülüğü kalmaz. Fenerbahçe, Yargıtay'ın kararı onaması ardından (bu sefer uzun sürmez) TFF'ye düzeltme itirazında bulunacak. TFF adli kararı yeni delil sayıp kararı değiştirmek zorunda. Aksi taktirde Fenerbahçe, TFF'yi dava eder ve TFF ağır yükümlülüklerin altına girer. Konuyu mahkeme kesin çözer. TFF'nin verdiği cezaları kaldırmak gibi bir zorunluluğu olacak.

UEFA, aynen TFF gibi iddiaların olduğu dava düştüğü için kararı değiştirmek zorunda. Polis fezlekelerindeki iddialar beraatin ardından geçerliliğini yitiriyor. Artık kanuni geçerliliği olmayacak Polis fezlekeleri ve gazete küpürleri ile karar vermenin hukuksuzluğu nedeni ile ayrıca İsviçre Mahkemeleri'nde de dava açılması gerekli.

Fenerbahçe istediğini alacaktır. Herkes rahat olsun. CAS yolu da yeniden açılıyor hukuken.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şike var, belgelendi ama üzerinden cok zaman geçtiği için -ve Aziz Yıldırım bir süreligine hapis yattığı için- dava düşüyor yanlıs anlamadıysam ?
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2014

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Şike var, belgelendi ama üzerinden cok zaman geçtiği için -ve Aziz Yıldırım bir süreligine hapis yattığı için- dava düşüyor yanlıs anlamadıysam ?
    Bunu nerede nasıl anladın merak ettim doğrusu
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Yalnız daha savcı beraat istedi, Mahkeme daha karar vermedi, farklı bir sonuç da çıkabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Barak View Post
    Bunu nerede nasıl anladın merak ettim doğrusu
    Belgelenmedi mi ? Avrupa mahkemeleri şike var dedi. TFF gerekli cezayı vermedi ama. Böyle olmadı mı ? Simdi seçimlerin öncesinde göz boyamak icin davayı düşürüyorlar.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Belgelenmedi mi ? Avrupa mahkemeleri şike var dedi. TFF gerekli cezayı vermedi ama. Böyle olmadı mı ? Simdi seçimlerin öncesinde göz boyamak icin davayı düşürüyorlar.
    Özel Yetkili Mahkemelerin verdiği karara göre karar alınmıştı. O zaman da siyasi idi şimdi de öyle...

Nesil
    2014

Hangi Avrupa mahkemeleri var dedi kardeşim neden bahsediyorsun sen. Buradaki şike Avrupa'daki mahkemeleri ne bağlar. Fenerbahçe'ye soruşturmayı başlatan Savcı bugün vatan haini ilan edildi. Neyse istediğine inanabilirsin sonuçta at gözlüğüyle bakmaya devam et dünya'ya
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2006
    Yer
    06

"Büyük şike komedisi" şeklinde başlığı editleyebilir miyiz ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Barak View Post
    Hangi Avrupa mahkemeleri var dedi kardeşim neden bahsediyorsun sen. Buradaki şike Avrupa'daki mahkemeleri ne bağlar. Fenerbahçe'ye soruşturmayı başlatan Savcı bugün vatan haini ilan edildi. Neyse istediğine inanabilirsin sonuçta at gözlüğüyle bakmaya devam et dünya'ya
    Yahu ben hatirladigimi söyledim, doğru demedim ki ? Süreci takip etmiyorum 2 yıldır. Kabak tadı verdi çünkü. Doğrusunu biliyorsan belgeleriyle söylersen sevinirim.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2014

Yahu ben hatirladigimi söyledim, doğru demedim ki ? Süreci takip etmiyorum 2 yıldır. Kabak tadı verdi çünkü. Doğrusunu biliyorsan belgeleriyle söylersen sevinirim.
    İşin gerçeği şu, Aziz Yıldırım hapisten çıktığı ilk gün Fetullah Gülen bu operasyonları yaptırdı dedi. Duygun Yarsuvat dahil bu durumu doğruladı.

Aziz Yıldırım hapisten ilk çıktığında röportaj olarak değil ama o dönemin Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkek'le konuşmasında durumunu ona biraz özetledi. Ertesi günde Ertuğrul Özkök köşesin de tüm o kumpasların Gülen Cemati tarafından yapıldığını köşesinde belirtti. Yazıyı aşağıda paylaştım.

Aziz Bey yaşlanmamış, gençleşmiş - Ertuğrul ÖZKÖK - Hürriyet

Şimdi yukarıdaki köşe yazısı yayınlandıktan sonra Aziz Yıldırım bu durumu yalanladı. Çünkü o dönem Cemaat ve Hükümet bu şekilde daha ayrışmamıştı yani Cumhurbaşkan'ın deyişiyle henüz Paralel değildi. Aziz Yıldırım'da karşına Gülen'den ziyade RTE'yi alacağını bildiği için Ertuğrul Özkök'e verdiği demecin arkasında duramadı. ;Hak veriyorum. T.C.'de şuan RTE'nin karşında durabilecek herhangi bir canlı yok.

Şimdi şike sürecinden önce T.C.'nin tarihinde görülmemiş operasyonlara bakmak lazım. Paralel yapı denilen yapı, bu tür operasyonlarla Askerleri, polisleri devletin üst yapısında kim varsa kendi adamları yerleşti. En basitinden ÖSYM'nin bu kadar skandal yaşadığı bir dönem daha olmadı.

Devlet'in bakanı,belediyesi kendi itiraf etti bu yapıya ülkeyi parsel parsel sattıklarını, şimdi şike süreci denildiği gibi adaletli bir süreç olsaydı.

Aynı dönemde seçimden önce olması gerekirdi. Siyasi bir operasyon olduğu için 2011 seçimlerinden sonra yapılırdı. İşin ilginç kısmı 19 maçta şike yapıldığı belgelendiriliyor ama 1-2-3-4-5-6-7-8......19 kez tespit edildiği söyleniyor peki neden hiç suç üstü yapılmadı.

Aynı dönemi hatırlayın Hükümet kanallarının tamamı Azizi Yıldırım'a linç girişiminde bulundular. Yani suçu sabit olana kadar ki kısım olan masumiyet karinesi yok sayıldı. Hatta ve hatta Aziz Yıldırım'ın Polis'lerin çektiği fotoğraflar yine belirli linç gazetelerinde boy boy gösterildi amaç kamu oyu oluşturmak. Dönemin kahraman savcıları her gün TV'de kamu oyu oluşturdu. Fenerbahçe'nin yayın yasağı talebi her defasında reddedildi.

Yine Dönemin noter başvekili sayın eski Cumhurbaşkan'ı ve Paralel yapıya en yakın isimlerden olan Abdullah Gül, C.Başkanlığı boyunca 2 red kararı verdi bunlardan biri FB ile ilgili.

Şimdi işin birde şöyle bir durumu var. Eğer 17-25 Aralık'ta yine Paralel yapının Hükümet'e yönelik operasyonu olmasa FB aklana bilirmiydi.
    Net bir şekilde cevap veriyorum ''ASLA''. Yeni bir Hükümet daha doğrusu AKP dışında yeni bir hükümek gelene kadar asla aklanamazdı.

İş ne zaman Hükümet'e döndü bunların tamamı kumpas oldu.

Şu son 5 yılda olanları iyi okumanızı öneririm. Bu olay sadece basit bir şike olayı değil. Bunların hepsi zincirleme planlı operasyonlar CHP Eski Genel Başkan'ı Deniz Baykal'ın kaset skandalı. MHP'li vekillerin kaset skandalları, Askerlere operasyonlar. ÖSYM skandalları, yani onların karşında kim varsa tamamına karşı yapılan operasyondur bunlar. Bir Atasözü ne der bilirsiniz. ''TARAF OLMAZSANIZ BERTARAF OLURSUNUZ''

'' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

24. Default

Yalnız Ertuğrul Özkök Çok Kaile Alınmayacak Birisi Çünkü Sahibi ve Kendisi Tam Bir Kukla.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2014

Kukla olmayan bir tane yokki. Mevzu orada Ertuğrul Özkök'ün yaptığı haber değil. Daha ortada Paralel yapı denilen yapı yokken, tüm bu olanların arkasında paralel yapının olduğunu bizzat Aziz Yıldırım tarafından Ertuğrul Özkök'e söylenmesi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Geçmiş olsun. Hak yerini buldu. Davadaki herkes beraat etti.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu davanın başından beri ileri-geri, bilip bilmeden konuşan herkes,

Futbol fanatizmi ile adaleti-hukuku birbirine karıştıran, ikisini birbirinden ayrıştıramayan herkes,

gerçeği görmüş oldu. Bu davanın ne olduğu az çok belliydi zaten.

Şimdi başta Fenerbahçe ve sonra Beşiktaş karşı dava açması gerekiyor. Maddi ve manevi tazminat davası.
    FM Gazetesi

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Baştan beri demiştik zaten, balyozdu çekiçti bir çok siyasi davalar gibi buda belli bir amaç doğrultusunda yapılan bir oyundu. Ancak Fenerbahçe gibi büyük bir camia karşısında ne yazıkki oyun bozuldu. Tr deki hukuk sistemine guvenmediğimi 3 temmuzdan beri soyluyorum. O zamanda yazmıştım biz zaten masum oldugumuza inanıyoruz mahkeme kararı bizi ilgilendirmiyor diye, o zamanda herkes koskoca adalet karar vermiş hiç olurmu öyle şey diyorlardı. Şimdide diyorum bu mahkemenin verdiği beraat kararı bir gram beni alakadar etmiyor çünkü 3 temmuzdan beri ben suçsuz oldugumuzu biliyordum. Ancak sürekli mahkeme şöyle dedi mahkeme yalan mı söyleyecek fasa fiso diyenlere güzel bir cevap olmuştur. 3 temmuzdan bu yana sadece alexin gidişinde kısa bir süreliğine değiştirdiğim avatarımıda artık değiştirebilirim. Cunku bu fasıl sona ermiş oldu resmi olarak

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Hukuka göre, "Yüklenen suçun sanık tarafından işlenmediğinin sabit olması nedeniyle beraatine..." şeklinde verildi karar. İddia edilen suçun hiç işlenmediğine karar verildi şeklinde açıklanabilir. Beraberinde tapelerin imha edilmesi de karara bağlandı.

Bu dakikadan itibaren Fenerbahçe'ye şike yaftası yapıştırılması iftira niteliğindedir ve hukuken suçtur. Fenerbahçe A.Ş. borsaya açık bir şirkettir. Borsada işlem gören şirketin ticari markasına zarar verme suçları kapsamında varolabilecek bir suç için 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası bulunuyor. Tapelerin paylaşılması kesinlikle yasaktır ve hukuken suçtur. Varolanları silmek ile yükümlüsünüz. Aksi taktirde aleyhinize yapılacak suç duyuruları ile sanık durumuna düşersiniz. Önceden göndermiş iseniz lütfen sildirme talebinde bulununuz.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Mesaj Yetkileri