PDA

View Full Version : [12.0.0] Sabri Sarıoğlu

eLastik
18.Ekim.2011, 22:53
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Galatasaray_Sabri_Sarioglu.jpg

BaGa TaRKaN
19.Ekim.2011, 18:38
Uzun Şut: 12 Yüksekte Değil Yahu Normal, Ama Markajı 12-13 Yapılabilir İzlediğim Sabri Elinden Geldiğince Adama Yapışıyor

Klavooz
19.Ekim.2011, 19:15
Uzun Şut: 12 Yüksekte Değil Yahu Normal, Ama Markajı 12-13 Yapılabilir İzlediğim Sabri Elinden Geldiğince Adama Yapışıyor

Katılıyorum, adma bildiğin yapışıyor adama

http://www.sporx.com/img/3/2010-2/niang_dia_sabri3381.jpg

İşin esprisini geçince de, bence profili biraz abartılı olmuş... Determination vs

Açacağım kariyerimde Fener'e gelseydi, bu profille Gökhan'ı satar onu alırdım.

16 - 18

hızlanma çok abes kaçmış... futbolcu var çok hızlıdır yararlı koşar, futbolcu var çok çok hızlıdır ama zekasını kullanamaz koştuğuyla kalır.. Bu oyuna yansıtılmadığına göre, sabri'nin hız ve hızlanması çok fazla... Dia'dan bile fazlaymış hızlanması...

KanaKe
19.Ekim.2011, 19:25
bana kalirsa passing ve dribbling haric tekniksel özellikleri cok fazla teknigi 9-10 crossing 11-12 first touch 11 uzaktan sutlar 9-10 olmali.. bunun yani sira dibblingi artmali tamam teknigi yok fakat cok iyi top sürdügü zamanlarda oluyor hatta bir kac adami calima dizebiliyor cevikligi sayesinde.

perpetua
19.Ekim.2011, 19:39
İşin esprisini geçince de, bence profili biraz abartılı olmuş... Determination vs

16 - 18

hızlanma çok abes kaçmış... futbolcu var çok hızlıdır yararlı koşar, futbolcu var çok çok hızlıdır ama zekasını kullanamaz koştuğuyla kalır.. Bu oyuna yansıtılmadığına göre, sabri'nin hız ve hızlanması çok fazla...

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=102747

Lutfen bu basligi bastan sona oku ve ondan sonra oyuncular hakkinda bir daha yorum yap.

Dia'dan bile fazlaymış hızlanması...

Tekrar kontrol lutfen.

RasAnt
19.Ekim.2011, 19:50

:) gökhan ca 151 sabri 132 öyle birşey yaparsan bilmiyorsun bu oyunu :p

eLastik
19.Ekim.2011, 20:15
Gökhan Gönül'ün orta yapma 13 Sabri'nin 14 mü :icon_razz::icon_razz: Sabrinin orta açma 14 ise Gökhan Gönül'ün kesinlikle 15 olmalıdır !

byariff
19.Ekim.2011, 20:27
orta konusunda sabri 10 falan olmasi lazimdi ayrica hiz konusunda sabriyi izlemeyenler var cidden futboldan sogutuyorlar adami ayrica markaj sabrinin 12-13 olsa iyi olurdu

eLastik
19.Ekim.2011, 20:29
Bencede hızı iyi ama orta açma çok abartılmış.

perpetua
19.Ekim.2011, 20:39
Bencede hızı iyi ama orta açma çok abartılmış.

Oyunda oyle gorunmeyecegini garanti edebilirim. Tek basina orta yapma, ortalari isabetli yapmiyor oyunda. Oyuncunun kararlari, soguk kanliligi, teknigi, yaraticiligi, dengesi ortanin sonucunu etkileyen faktorler.

Sabri'ye macta degil de antrenmanda orta yaptirin, cok iyi orta yapiyor dersiniz. Sabri'nin onunu acik birakin ve birakin orta yapsin, ortalarin isabet yuzdesi iyi olur. Calisma ile ilgili bir sey bu ve Sabri de bu konuda calisiyor.

Ama mac icinde aynisini yapmak icin zihinsel ozellikler cok onemli. Buna ragmen oyunda %10 civarinda basarili oluyor genelde. Gercekte bu oran %20 civarinda.

eLastik
19.Ekim.2011, 20:55
Oyunda oyle gorunmeyecegini garanti edebilirim. Tek basina orta yapma, ortalari isabetli yapmiyor oyunda. Oyuncunun kararlari, soguk kanliligi, teknigi, yaraticiligi, dengesi ortanin sonucunu etkileyen faktorler.

Sabri'ye macta degil de antrenmanda orta yaptirin, cok iyi orta yapiyor dersiniz. Sabri'nin onunu acik birakin ve birakin orta yapsin, ortalarin isabet yuzdesi iyi olur. Calisma ile ilgili bir sey bu ve Sabri de bu konuda calisiyor.

Ama mac icinde aynisini yapmak icin zihinsel ozellikler cok onemli. Buna ragmen oyunda %10 civarinda basarili oluyor genelde. Gercekte bu oran %20 civarinda.

Haklısın Guiza'yıda antremana sokun topu penaltı noktasına koyun, kaleyi boş bırakırsanız çok güzel goller atabiliyor ! Oyunculara değer verirken biraz karşılaştırma yapın ya. Ama kesinlikle GG'nin orta açma 15 olmalıdır.

perpetua
19.Ekim.2011, 20:57
Haklısın Guiza'yıda antremana sokun topu penaltı noktasına koyun, kaleyi boş bırakırsanız çok güzel goller atabiliyor ! Oyunculara değer verirken biraz karşılaştırma yapın ya. Ama kesinlikle GG'nin orta açma 15 olmalıdır.

Isin ilginci, Sabri ile Gokhan'in ortalarinin isabet orani hemen hemen ayni gercekte. Ama birisinin adi cikmis.

Redrum
19.Ekim.2011, 21:02
Isin ilginci, Sabri ile Gokhan'in ortalarinin isabet orani hemen hemen ayni gercekte. Ama birisinin adi cikmis.

Ayrıyetten buna Sabri'nin orta açma konusunda çok cesur davrandığı, bir başka deyişle çok fazla orta açtığı için bir kademe yüksek yapılması mantıklı. Sabri Çizgiden değil de orta sahanın ilerisinden ceza sahasına iyi ortalar yapıyor ayrıca, Sabri şut çekemiyor diye adamla dalga geçmek ayrı o ayrı :)
Gökhan Gönül daha garantici oynuyor aslında, yani kanatta bindirme yaptığında daha çok dribbling yeteneğini kullanarak adam geçiyor ve yerden gol pası veriyor veya şut çekiyor vesaire.

BaGa TaRKaN
19.Ekim.2011, 21:08
Hakikaten Merak Ettim Gökhan ile Sabri'nin Oynadıkları Maçlarda Yaptığı Ortaların İstatistiği Mevcutsa Bir Ekleyin Görelim Daha Sağlıklı Yorumlar Gelir O Zaman

perpetua
19.Ekim.2011, 21:11
Gerçekten gülüyorum size :)
http://www.youtube.com/watch?v=HPftA3CXJwo

Ornekler harika. Bu 3 ortadan cok daha fazlasini izledim Sabri'den, ya siz?

perpetua
19.Ekim.2011, 21:13
Hakikaten Merak Ettim Gökhan ile Sabri'nin Oynadıkları Maçlarda Yaptığı Ortaların İstatistiği Mevcutsa Bir Ekleyin Görelim Daha Sağlıklı Yorumlar Gelir O Zaman

http://www.castrolfutboltr.com/playerComp.aspx?type=2&typeId=1

Buradan takip edebilirsiniz. Su anda sadece bu sezonun verileri var ama.

perpetua
19.Ekim.2011, 21:18
:)
http://www.youtube.com/watch?v=xRr09kKhFjU&feature=related

Demek ki Guiza'nin Finishing'i 3 yapmaliymisiz. O cok daha fazla espirilere neden oldu. Ama nedense 15 tuttuk onun da bitiriciligini.

eng1n
19.Ekim.2011, 21:30
zamanın da çok geyiği yapılmıştı da Sabri çok geliştirdi kendini son zamanlarda çok iyi ortalar açıyor ki üstte perpetua orta açma özelliğinin tek başına iyi orta getirmeyeceğini açıklamış.

perpetua
19.Ekim.2011, 21:36
Konuyla igili ekşisözlükten başlıklar;

İsabetsiz orta sonucu sabri sarıoğlu bakışı
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=isabetsiz+orta+sonras%C4%B1+sabri+sar%C 4%B1o%C4%9Flu+bak%C4%B1%C5%9F%C4%B1&nr=y&pt=isabetsiz+orta+sonrasi+sabri+sarioglu+bakisi

Sabrinin orta açanı
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=sabri%27nin+orta+a%C3%A7an%C4%B1&kw=&a=&all=&v=&fd=&td=&au=&g=&p=4

Sabrinin orta açmadan önce kafasını kaldırması
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=sabri%27nin+orta+a%C3%A7madan+%C3%B6nce +kafas%C4%B1n%C4%B1+kald%C4%B1rmas%C4%B1

Sabri güzel orta
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=sabri+g%C3%BCzel+orta

Sabri sarıoğlu bir daha orta yapmasın kampanyası
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=sabri+sar%C4%B1o%C4%9Flu+bir+daha+orta+ yapmas%C4%B1n+kampanyas%C4%B1

Sabri sarıoğlu orta yapmadan önce söylenen son söz
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=sabri+sar%C4%B1o%C4%9Flu+orta+yapmadan+ %C3%B6nce+s%C3%B6ylenen+son+s%C3%B6z

Anlatamiyorum herhalde.

Oyunu oynayin. Bakin Sabri'nin ortalarinin isabet yuzdesi ne seviyede. Cok abartili bir seviyedeyse memnuniyetle degistiririz.

perpetua
19.Ekim.2011, 21:43
Gökhan Daniel Alves'ten bile iyi yahu ne Sabrisi :)

Daniel Alves'in de sorunu bazen ortalari aceleye getirmesi. Yerden sert kestigi zaman cok iyi. Havadan oldugu zaman genelde disariya. Zaten Barcelona'da kafa vuracak oyuncu olmadigi icin oraya tam oturuyor.

Ek: Nerede Ergun gibi orta yapan bek. :P

lakin1907
19.Ekim.2011, 21:52
Ben gökhan'ın aldığı değer(13) için bir şey demiyorum dikkat ederseniz sabriyi gökhanla da kıyaslamıyorum, kendi içinde 14 çok fazla diyorum.

RaSenGan
19.Ekim.2011, 21:55
Sabri'nin ortalarının çok iyi olmadığı malum.Ama Gökhan'ın çok mu iyi ? Şimdi biri çıkıp en azından Sabriden iyi diyecek (: Adam anlatmış orda maç içinde göreceksiniz kim daha iyi diye.Nasıl bir fanatikliktir,ego tatminidir bir anlasam.

Daniel Alves'in de sorunu bazen ortalari aceleye getirmesi. Yerden sert kestigi zaman cok iyi. Havadan oldugu zaman genelde disariya. Zaten Barcelona'da kafa vuracak oyuncu olmadigi icin oraya tam oturuyor.

Ek: Nerede Ergun gibi orta yapan bek. :P

Gökhan cuk oturur işte oraya :D

BaGa TaRKaN
19.Ekim.2011, 23:07
Bu Sezon ki Pas Yüzdesi Hep 1 Maç Dışında %70'in Üzerinde Sabrinin. Bir Maç 5.Hafta Sabri'de Gökhan'da Oynamış Sabri Pas Yüzdesi Olarak Gökhan'dan Önde. Geçen Sezonda Eğer Böyle Oynadıysa Hep Sabri Değerlerini Çok Rahat Hakediyor

vedat1987
19.Ekim.2011, 23:07
Buradaki yorumlara bakıyorum özellikle orta açma konusunda geçmiş. Bence çoğu arkadaş Sabri'yi dikkatli izlememiş. Evet Sabri idmanlardaki kanat organizasyonu çalışmalarında neredeyse takımın tamamından daha iyi orta açar çünkü önü boştur. Fakat maçlarda orta isabeti çok düşüktür. Sebebi ise Sabri'nin kendisine orta açacak rahat pozisyon yaratamaması. Dikkatli izleyin yaptığı ortaların çoğu zaten savunma oyuncusuna çarpar. Çünkü neden tekniği zayıf olduğu için oyuncu geçemez, pozisyon bilgisi zayıf olduğu için boş pozisyonda topla buluşamaz. Böyle olunca da orta yapma özelliği zayıf zannedilir.

Aşk-ı Şehir
19.Ekim.2011, 23:25
Sabri'yi ön yargılı izlememek gerek. Sabri siyahi olup adı Cabbry felan olsaydı şu anda Felipe Melo yerine icon olurdu Galatasaray'da...

ForsakeN
19.Ekim.2011, 23:28
Bu Sezon ki Pas Yüzdesi Hep 1 Maç Dışında %70'in Üzerinde Sabrinin. Bir Maç 5.Hafta Sabri'de Gökhan'da Oynamış Sabri Pas Yüzdesi Olarak Gökhan'dan Önde. Geçen Sezonda Eğer Böyle Oynadıysa Hep Sabri Değerlerini Çok Rahat Hakediyor

Bu sezon Gökhan sakatlıktan yeni çıktığı bir maçta oynad,ı zaten bildiğimiz performansın çok altında kalmıştı. Siz bir de gelmişsiniz oynadığı tek maç üzerinden Sabri ve Gökhan'ın istatiklerini karşılaştırıyorsunuz. Elimizde geçen yılki istatistikler olsaydı görürdük kimin daha iyi olduğunu :)

Ben her iki oyuncunun da profilinin düzgün olduğunu düşünüyorum.

Aşk-ı Şehir
19.Ekim.2011, 23:33
Ayrıca crossing 14 olsada decisions ve composure 8 olduktan sonra pek bir işe yaramaz. :)

eLastik
19.Ekim.2011, 23:33
Transfermarkt'tan baktım. Gökhan Gönül geçen sezon 8 asist yapmış Sabri Sarıoğlu ise 5 asist yapmış. Bek oyuncusunun yaptığı asistler genelde orta şeklindedir değil mi ? Burda da Gökhanın üstünlüğü var ama oyunda Sabrinin .. Birde Sabri'nin pas yüzdesi nereden baktınız öğrenebilirmiyiz Bega Tarkan ?

DenizlispoR
19.Ekim.2011, 23:35
Crossing sadece orta açma, onun isabetli olması için comp. ve decisions'un da yüksek olması lazım.

Veya niye uğraşıyoruz ki, hangi birimiz şu anda oyunda Sabri'nin oynadığı herhangi bir takımla oynayabildi?

Aşk-ı Şehir
19.Ekim.2011, 23:36
Transfermarkt'tan baktım. Gökhan Gönül geçen sezon 8 asist yapmış Sabri Sarıoğlu ise 5 asist yapmış. Bek oyuncusunun yaptığı asistler genelde orta şeklindedir değil mi ? Burda da Gökhanın üstünlüğü var ama oyunda Sabrinin .. Birde Sabri'nin pas yüzdesi nereden baktınız öğrenebilirmiyiz Bega Tarkan ?

Sabri; Crossing 14, Decisions 8, Composure 8, Dribbling 10

Gökhan Gönül, Crossing 13, Decisions 13, Composure 12, Dribbling 13

Sabri'den her türlü daha iyi orta yapar Gökhan Gönül.

Gökhan Gönül konusunda yazdığım mesaj...

mkkadi
20.Ekim.2011, 00:21

Bunu diyebilmeniz için elinizde şöyle bir istatistik olsa daha iyi olur. Kaç orta açtığı ve kaç isabet elde ettiği. isabetli orta/Açtığı orta oranından yaklaşık olarak bir değer verilebilir ancak bu bile başlı başına sonuç vermez. Gözlemlerde hangi şartlar altında orta açtığına da yer vermek gerekir.

Basit bir örnek verirsek NBA'da genelde yüksek 3 sayı yüzdesine sahip olanlar biraz daha az ve boş durumda deneyenlerdir. Ama ondan daha düşük yüzdesi olup daha çok ve el üzerinden atan adamlar da olabiliyor. Hangisi daha iyi diyeceğiz?

BaGa TaRKaN
20.Ekim.2011, 00:29

http://www.castrolfutboltr.com/playerComp.aspx?type=2&typeId=1 (http://www.castrolfutboltr.com/playerComp.aspx?type=2&typeId=1) Buradan Bakabilirsiniz.

Ayrıca Geçen Sezonkiler de Bunun Gibiyse Sabri Değerlerini Hakediyor

Aşağıdaki Resim Karşılaştırmak İçin Yetersiz Ama Yine de Bir Fikir :)

http://img.ie/9233b.png

perpetua
20.Ekim.2011, 00:52
Cok az mac oynanmis ve cok az veri var. Ilerleyen aylarda tekrar kontrol edersiniz. Gecen yil ikisi kafa kafayaydi.

Tabii oyunda da deneyin. Ben rahatim. Sabri'nin ortalarla etkili olma yuzdesinin oyunda dusuk olacagini biliyorum. Gecen yil da oyleydi.

Klavooz
21.Ekim.2011, 14:53
Ne gereksizce uzadı?

Perpetua isimli kişi, Sabri'nin orta açma özelliğini antrenmanda yaptığı ortalara göre veriyormuş arkadaşlar.

Bunu kendi söyledi...

Ve bunu buraya yazıyorum diye siliyor...

Orta açmasıı çok fazla abartılmış.. Diğer özelliklerden banane affedersiniz?

perpetua
21.Ekim.2011, 15:39
Ne gereksizce uzadı?

Perpetua isimli kişi, Sabri'nin orta açma özelliğini antrenmanda yaptığı ortalara göre veriyormuş arkadaşlar.

Bunu kendi söyledi...

Ve bunu buraya yazıyorum diye siliyor...

Orta açmasıı çok fazla abartılmış.. Diğer özelliklerden banane affedersiniz?

Bir cok farkli sekilde anlatmayi denedim. Anlamiyorsan artik yapacak bir sey yok.

Oyunu oyna, Sabri'yi izle. Ortalari fazla iyiyse o zaman konusalim.

Klavooz
21.Ekim.2011, 17:13
Bir cok farkli sekilde anlatmayi denedim. Anlamiyorsan artik yapacak bir sey yok.

Oyunu oyna, Sabri'yi izle. Ortalari fazla iyiyse o zaman konusalim.

Hala anlatamadım sana derdimi.

Puanlamalar 20 üzerinden yapılıyor mu? Evet

Her bir özellik için mi üzerinden yapılıyor? Evet

Tamam, Diğer özellikler Gökhan'ın altında ama ; Demek istediğim Gökhan neden bu kadar az alıyor? Sabri 14 alıyorsa Gökhan da 15 falan almalı yani.

Ya da Gökhan'ın Orta Açması hiç değişmeden, Sabri'nin orta açması 10-11'e düşürülsün istiyoruz.

Eşitlik istiyoruz bu kadar...

europeanconquer
21.Ekim.2011, 17:16
Sabri'nin orta konusunda kendisini geliştirdiğini düşünüyorum şahsen.

Fearless Coward
21.Ekim.2011, 17:25
Her şey puanmı kardeşim oyna oyununu baktın Sabri,Gökhan'dan iyi orta açıyor o zaman eleştirini yap...

William Rookwood
21.Ekim.2011, 17:44

Tamam, Diğer özellikler Gökhan'ın altında ama ; Demek istediğim Gökhan neden bu kadar az alıyor? Sabri 14 alıyorsa Gökhan da 15 falan almalı yani.

Ya da Gökhan'ın Orta Açması hiç değişmeden, Sabri'nin orta açması 10-11'e düşürülsün istiyoruz.

Sabri kanattan değilde daha çok ortasahadan veya daha geriden yapıyor ortalarını. Yaptığı çoğu ortada tam yerine gidiyor. Oyunda uzun pas özelliği olmadığı için crossing ve pas değerleri yükseliyor. Sabri'nin crossing yeteneği bana göre Gökhan'dan iyi fakat Gökhan nerede ne yapacağını ve hangi bölgeye atacağını daha iyi biliyor Sabri'den. Buda onun yeteneğini gölgede bırakıyor.

sarianet
21.Ekim.2011, 17:47
peste 84 olan sabri reyizin profilini çok görmeyin beyler:D

europeanconquer
21.Ekim.2011, 17:51
İkinci yılında 88 oluyor :0: :n:

Sabri'nin zihinsel özellikleri iyi değil ama mental özellikleri iyi.Fakat mental özellikleri ne kadar iyi olursa olsun zihinsel özellikleri kötü olduğundan sahaya yansıtamıyor.

William Rookwood
21.Ekim.2011, 17:51
Yolcu hocam zaten pesden hiç bahsetme :D ben geçen sene Mehmet Batdal'ın 89 Overall'a ulaştığını görmüştüm master lige başlar başlamaz ilk 11'e seçiliyordu adam. :D Bunun dışında bir bek olarak iki futbolcuyu görevlerine göre değerlendirmek gerekirse Gökhan çok daha iyi Sabri'den. Fatih Terim'in Sabri'yi ortasahada kullanma amacıda uzun paslarda iyi ve hızlı bir oyuncu olmasıydı. Fakat kısa paslarda çok pas hatası yapan Sabri, diğer ortasaha oyuncularında dengesini bozuyor haliyle.

Fakat benim gözümde Sabri yetenekli bir futbolcu en azından Mustafa Sarp tarzında düz bir oyuncu değil.

sarianet
21.Ekim.2011, 17:54
sabri reyiz bi halk kahramanı lütfen profile falan takılmayın :)

Klavooz
21.Ekim.2011, 18:42
Sabri kanattan değilde daha çok ortasahadan veya daha geriden yapıyor ortalarını. Yaptığı çoğu ortada tam yerine gidiyor. Oyunda uzun pas özelliği olmadığı için crossing ve pas değerleri yükseliyor. Sabri'nin crossing yeteneği bana göre Gökhan'dan iyi fakat Gökhan nerede ne yapacağını ve hangi bölgeye atacağını daha iyi biliyor Sabri'den. Buda onun yeteneğini gölgede bırakıyor.

Boldladığım yerleri okuduktan sonra, Sabri ile ilgili herhangi bir mesaj daha yazmayacağım. Sabri'yi mi izliyorsunuz, Dani Alves'i mi belli değil.

perpetua
21.Ekim.2011, 18:47

Yorumun icin tesekkurler. Degerlendirecegiz.

eLastik
21.Ekim.2011, 18:52
Yorumun icin tesekkurler. Degerlendirecegiz.

İmşallah dikkate alarak değerlendirirsiniz.

perpetua
21.Ekim.2011, 19:14
İmşallah dikkate alarak değerlendirirsiniz.

Dikkate almadan degerlendirme olmaz zaten. :)

DenizlispoR
21.Ekim.2011, 19:49
Allahtan Denizlispor araştırmacılığında böyle ekşın yok. :p

Mustafa abi yazmıştı galiba,orta açma'yı etkileyen zihinsel değerler Sabri'de düşük olduğundan dolayı ortalar yine isabetsiz gidecektir,Gökhan Gönül'de daha isabetli olacaktır. Eğer Sabri'nin değeri 10-11 olursa hiçbir ortası isabetsiz olmaz sanırım.

William Rookwood
21.Ekim.2011, 20:12
Boldladığım yerleri okuduktan sonra, Sabri ile ilgili herhangi bir mesaj daha yazmayacağım. Sabri'yi mi izliyorsunuz, Dani Alves'i mi belli değil.

Şöyle söyliyeyim. Ben Galatasaray taraftarıyım, fakat son 2 yıldır kendi takımımın maçlarını doğru düzgün izleyemiyorum imkanlarımdan dolayı. 5-6 ay önce Sabri ile ilgili orta açamıyor, orta açmayı bilmiyor, doğru düzgün şut çekemiyor gibi dalga maksatlı yazılar gördüm. Bu durumdan sonra sırf meraktan dolayı Türkiye liginde ki hemen hemen tüm maçları izlemeye çalıştım. Benim anladığım kadarıyla Crossing değerini sadece kenarlardan açılan ortalar ile değerlendiriyoruz. Fakat fm'de bu özellik sadece kenarlardan açılan orta değil genel olarak sahanın her yerinden gönderilen uzun toplarda dahil. Sabri kenarlardan çok etkili orta açamıyor evet, fakat ortasahadan ve daha geriden gönderilen uzun ortaları gayette düzgün ve isabetli bir şekilde gidiyor. Ama adamın adı çıkmış 9a inmez 8e. İstersen milimetrik pas atsın yinede yaranamaz bu saatten sonra.

Yukarıda dikkat ettiysen Crossing yeteneğinden bahsediyorum. Sadece Crossing yeteneği ne gerçekte nede oyunda tek başına bir işe yarayabilir. İyi orta açıyorsun, fakat hangi bölgeye, ne sıklıkla ve hangi futbolcuya atacağın bana göre yetenekten daha önemli. Bu bahsettiğim özelliği Gökhan çok iyi yapıyor, Sabri ise Gökhan kadar devamlı olamıyor fark budur. Oyunda ise, Kararlar, konsantrasyon ve soğukkanlılık özellikleriyle bu belirleniyor. Fakat iki profile baktığımız zaman Sabri'nin bu özellikleri düşük, Gökhan'ın ise yüksek olduğu bariz olarak gözüküyor. Fakat Sabri'nin orta açma yeteneği Gökhan'dan daha yüksek olmasına rağmen bu yeteneğini pekiştirecek mental özelliklere sahip değil, olay bu.

Redrum
21.Ekim.2011, 22:22
Perpetua, sizin savunma şekliniz aslında yanlış. Yani "oyunda zaten o kadar iyi orta açamıyor" demek yerine, "hayır kardeşim crossing yeteneği 14 olacak seviyede Sabri'nin, gerçekte şu şu sebeplerden dolayı ortaları isabetsiz oluyor ama tekniksel olarak orta açma yeteneği gökhan gönül'den daha iyi, şu şu sebeplerden dolayı..." deseniz zannedersem herkes rahatlamış olurdu, tabii sizin takdirinize kalmış bir durum :)

perpetua
21.Ekim.2011, 23:22
Perpetua, sizin savunma şekliniz aslında yanlış. Yani "oyunda zaten o kadar iyi orta açamıyor" demek yerine, "hayır kardeşim crossing yeteneği 14 olacak seviyede Sabri'nin, gerçekte şu şu sebeplerden dolayı ortaları isabetsiz oluyor ama tekniksel olarak orta açma yeteneği gökhan gönül'den daha iyi, şu şu sebeplerden dolayı..." deseniz zannedersem herkes rahatlamış olurdu, tabii sizin takdirinize kalmış bir durum :)

Valla hangi yolu denersen dene anlatamiyorsun. Bu dedigin sekilde de yazdim, farkli sekilde de yazdim, ozelden de anlattim. Anlamak istemiyorlar herhalde.

Gelecek sene bu kadar detayli arastirma bolumu acma konusunda bile emin degilim bu son 1 haftadan sonra. Kimsenin fikrini almadan, elestirilere kulak tikaip bu isi 10 seneden fazladir yapan arastirmacilari cok daha iyi anliyorum artik.

Begenmeyen de kendi yamasini yapar ve oynar. Iyilikten anlamayanlar kazanir, iyilikten anlayanlar da gume gider bu arada.

fcgrkm
21.Ekim.2011, 23:36
Mevkisel olarak Sabrinin AMR oynadıgı hic bir macı hatırlamıyorum(Rijkaard ile 1-2 mac dısında) , sadece kanat oynama becerisinden bunu yüksek göremeyiz. 14 fazla olmus , 13 veya 12 daha mantıklı diye dusunuyorum.

IMPORTANT MATCHES konusunda ise 12 nin biraz az kaldıgını , bunun 13 olması gerektigini düsünüyorum. Kariyerine bakarsanız aklıma sabri nin en iyi oynadıgı macların milli takımdaki yüksek oneme sahip olan maclar oldugu geliyor. Sene olarak biraz geriye gitmemiz , oyuncunun bu tecrübeyi zamanla kaybetmeyecegini gösterir diye dusunuyorum.. 12 yerine 13

SAİT71
22.Ekim.2011, 04:01
Yahu abi bıktık artık her araştırma konusunda kıyaslama yapmaktan. Resmi araştırma forumunda sadece araştırmacılar tartışsın. Forumda böyle bir konu fazla lüks kaçıyor. Burasının işlevi araştırmacılara yardım etmekten çok herkesin tutturduğu bir adamın değerlerini yükseltmek için kullandığı bir alan oldu. Bana göre ilerki seriler için bu kadar kapsamlı bir bölüme gerek yok.

S4mp1y0N
04.Kasım.2011, 16:32
düşmesi gereken özellikleri:
top sürme - 9
orta açma - 13
pas - 12
karar verme - 5
hız -15
güç - 10

artması gereken özellikleri:
markaj - 10
cesaret-agresiflik - 16
konsantrasyon - 13
takım oyunu - 17
çalışma gücü - 19
hızlanma - 20
sağlık - 18

ca dengesi bozulmuyorsa böyle bir düzenleme olabilir kanaatindeyim.
sabri türk futbolunun değişik ve sempatik figürlerinden birisi.
teknik ve futbol zekası bakımından zaafları olduğu aşikar.
fiziksel ve mental anlamda ise tartışmasız türkiye liginin en iyi oyuncularından biri.
oyuna da bu şekilde yansımalıdır diye düşünüyorum.

osmannuriguzel
05.Kasım.2011, 04:09
Bence Sabri'de mental olsa kale hariç sahanın her yerinde oynar. Teknik özellikleri yüksek (gerçekte) ama kullanma kılavuzu olmadığından dalga malzemesi oluyor.

perpetua
05.Kasım.2011, 15:44
düşmesi gereken özellikleri:
top sürme - 9
orta açma - 13
pas - 12
karar verme - 5
hız -15
güç - 10

artması gereken özellikleri:
markaj - 10
cesaret-agresiflik - 16
konsantrasyon - 13
takım oyunu - 17
çalışma gücü - 19
hızlanma - 20
sağlık - 18

ca dengesi bozulmuyorsa böyle bir düzenleme olabilir kanaatindeyim.
sabri türk futbolunun değişik ve sempatik figürlerinden birisi.
teknik ve futbol zekası bakımından zaafları olduğu aşikar.
fiziksel ve mental anlamda ise tartışmasız türkiye liginin en iyi oyuncularından biri.
oyuna da bu şekilde yansımalıdır diye düşünüyorum.

Sabri o kadar cabuk olsaydi, emin ol ortalari cok daha isabetli olurdu cunku rakibini cabuklugu ile ekarte edebilirdi.

Ben sahsen Sabri'nin profilinden gayet memnunum ve oyunda ayni gercekteki Sabri gibi oynuyor. Kendi savunmasinin ortasina dogru isabetsiz paslar dahil.

myres
07.Kasım.2011, 16:32
sabrinin özellikleri ideal.kesinlikle hiçbir özelliklerine dokunmamak lazım.aynı oyunu oynuyor resmen.

RIDVAN TLM
28.Kasım.2011, 18:09
perpetua Sabri araştırmanın en yerli yerinde ürünlerinden :) Ama bu eleştiriler nedir be abi...valla ben bunaldım okurken ...:)

eLastik
08.Ocak.2012, 00:18
Sabri de Sabri diyenler gördü sanırım bu akşam Sabri'yi ? Bide hala GG ile kıyaslıyosunuz ya yazık

byariff
08.Ocak.2012, 00:28
Sabri de Sabri diyenler gördü sanırım bu akşam Sabri'yi ? Bide hala GG ile kıyaslıyosunuz ya yazık

biz demekten biktik 6-7 hafta oynuyamayan adamdan ne yapmasini bekliyorsun ?

Redrum
08.Ocak.2012, 00:32

Adam sakatlıktan çıktı. O zaman Emre Çolak'ın Passing Crossing Teknik Yaratıcılık 16-17 bassınlar şu anda.

sui generis
08.Ocak.2012, 00:32
tek maçla değerlendirmek yanlış olur.

licentia
08.Ocak.2012, 01:12

Bu forumda yazar olmak bu kadar kolay mi? Adam kac aydir sakat oynamiyor hem de agir bir sakatlik gecirdi. Fatih Terim'de mac sonunda daha hazir olmayan Sabri'yi oynatmanin hata oldugunu kabul etti.

Hirvatistan Milli macindaki Gokhan Gonul'u de tum Turkiye gordu bu mantik ile yaklasacaksan...

perpetua
10.Ocak.2012, 15:07

Sabri'nin boyle oynamasi, yapilmis olan profile gore, pek de anormal degil.

Ama bu yilki Gokhan, yapilmis olan profile oranla cok daha kotu oynuyor bence. Ozellikle fiziksel olarak dusmus, kafasi pek de oyunda olmayan bir Gokhan seyrediyoruz aylardir.

osmannuriguzel
10.Ocak.2012, 15:34

Ama bu yilki Gokhan, yapilmis olan profile oranla cok daha kotu oynuyor bence. Ozellikle fiziksel olarak dusmus, kafasi pek de oyunda olmayan bir Gokhan seyrediyoruz aylardir.

Kullandığın yöntem işe yarayabilir. :0:

malpince
12.Ocak.2012, 18:05

2-3 hafta önce için evet. 2-3 haftadan beri asla bu dediğiniz doğru değil, adam artık formunu bulmaya başladı, siz tam bu sırada düşüş var diyorsunuz. bursa maçına kadar haklıydınız ama gökhan üzerinde baskıyı yendi o maçla birlikte ...

myres
14.Şubat.2012, 17:30
sabrinin profili gayet iyi arkadaşlar.fmde çok iyi maçlar çıkarıyor bazen.sabri bunları yaparmıydı dediğimizde oluyor.ama gerçektede istese yapabilecek birisi.zaten bazı maçlardada normalden daha iyi performanslar sergilediği oluyor.bazende işin içine ediyor o başka.zaten işin içine ettiği maçlar yüzünden sabriye gıcık oluyorum.istikrarsız bir yapısı var.bir maç iyi bir maç kötü.bunu çözerse iş tamamdır.fmdede aynı zaten.

malpince
14.Şubat.2012, 19:14
sabrinin profili gayet iyi arkadaşlar.fmde çok iyi maçlar çıkarıyor bazen.sabri bunları yaparmıydı dediğimizde oluyor.ama gerçektede istese yapabilecek birisi.zaten bazı maçlardada normalden daha iyi performanslar sergilediği oluyor.bazende işin içine ediyor o başka.zaten işin içine ettiği maçlar yüzünden sabriye gıcık oluyorum.istikrarsız bir yapısı var.bir maç iyi bir maç kötü.bunu çözerse iş tamamdır.fmdede aynı zaten.

istemiyor mu yani?

eng1n
14.Şubat.2012, 20:20
istemiyor mu yani?

Yeteneğini saklıyor herhalde, bir gün gelecek o yetenek ortaya çıkacak.

William Rookwood
14.Şubat.2012, 20:26
İstemiyor sözü bazen çok iyi oynuyor herkesi şaşırtıyor bazende öyle hatalar yapıyor ki kendinden soğutuyor anlamında denmiş. Gerçektende öyle. Milli takımda gayet iyi oynuyordu. Bazı lig maçlarında da baya iyi oynadığı maçlar var fakat. Kötü oynadığı maçlar iyi oynadığı maçlardan çok daha fazla. Bu yüzden Sabri ile ilgili kafamızda çok soru işareti var :D