PDA

View Full Version : [12.0.0] Cristian Baroni

Okan Kalo
18.Ekim.2011, 23:50
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Fenerbahce_Christian_Baroni.jpg

Oncelikle profilini paylasirsaniz sevinirim.

Ayrica bu sezon basindan beri cok iyi performans sergiliyor Baroni. Belli ki ofansif ve zihinsel anlamda kendine birseyler katmis. Umarim oyuna yansitilir bu.

ForsakeN
18.Ekim.2011, 23:56
Oncelikle profilini paylasirsaniz sevinirim.

Ayrica bu sezon basindan beri cok iyi performans sergiliyor Baroni. Belli ki ofansif ve zihinsel anlamda kendine birseyler katmis. Umarim oyuna yansitilir bu.

Aslında hücumdaki performansının artışı tamamen yanında oynayan oyuncularla alakalı. Yanında Emre gibi hücuma çıkmaya çalışan,geri dönüşlerde sıkıntı yaşayan bir oyuncu olduğu zaman haliyle hücuma katılmaktan çok Emre'nin boşalttığı alanları doldurmakla uğraşıyor.

Yanında Selçuk,Mehmet gibi bir oyuncu olunca hücuma daha çok katıkı yapıyor.

Varonil
19.Ekim.2011, 00:00
Aslında hücumdaki performansının artışı tamamen yanında oynayan oyuncularla alakalı. Yanında Emre gibi hücuma çıkmaya çalışan,geri dönüşlerde sıkıntı yaşayan bir oyuncu olduğu zaman haliyle hücuma katılmaktan çok Emre'nin boşalttığı alanları doldurmakla uğraşıyor.

Yanında Selçuk,Mehmet gibi bir oyuncu olunca hücuma daha çok katıkı yapıyor.

Kesinlikle katılıyorum.Emre varken daha süpürücü bir rol üstleniyor Cris.Fakat Emre olmadığında hücumda daha aktif görebiliyoruz.Fakat kesinlikle daha konsantre olduğu açık geçen sezonun 2.yarısından bu yana.

alpika
19.Ekim.2011, 16:25
Biraz daha iyi olabilirdi.Bence kendisini özellikle mental olarak baya geliştirdi...

RasAnt
19.Ekim.2011, 16:26
Geçen seneye göre profil yapıldığı için böyle olması normal geçen sene az küfür etmedik

Jaswege
19.Ekim.2011, 16:27
Cristian'da kıpraşmalar var aslında. Ama profil geçen senenin aynısı yanılmıyorsam.

Klavooz
19.Ekim.2011, 16:46
İlk güncellemede mental özellikleri ve crossing değerine 1-2 puan eklenebilir.

ayrıca cristian 136'lık pa'yı hiç hakketmiyor.. 145 iyi olurdu...

ca'sı da 135'lerde olması lazım.. uzun şutları da 15 olsa iyiydi

lakin1907
19.Ekim.2011, 17:41
consistency 5 nasıl olur ya bu kadar vicdansız olmayın, zaten vasat profilli bir adam.

perpetua
19.Ekim.2011, 18:25
consistency 5 nasıl olur ya bu kadar vicdansız olmayın, zaten vasat profilli bir adam.

Bence de yukselir consistency. Zaman zaman uzun sureli kopuyor Christian. Gercekten oyunu dalgalaniyor ama bu dalgalanmalar ust uste geliyor. Bir ara ust uste iyi sonra bir ara ust uste kotu oluyor. Daha ortalama bir deger saniyorum daha mantikli olacak.

Klavooz
19.Ekim.2011, 18:29
Bence de yukselir consistency. Zaman zaman uzun sureli kopuyor Christian. Gercekten oyunu dalgalaniyor ama bu dalgalanmalar ust uste geliyor. Bir ara ust uste iyi sonra bir ara ust uste kotu oluyor. Daha ortalama bir deger saniyorum daha mantikli olacak.

Cristian bu sene hazırlık maçlarından tut, şimdiye kadar hiç bir maçta kötü oynamadı...

Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum... Ne taraftar kimliğimle nede başka birşeyle.

Geçen sene dediğiniz gibi kopuyordu maçtan, üst üste kötü ve iyi maçlar çıkarıyordu ama bu sene durum %100 farklı.

Umarım ABOOO da maçları izlerken, Cristian'ı geçen senenin ön yargıları ile izlememiştir.

perpetua
19.Ekim.2011, 18:34
Cristian bu sene hazırlık maçlarından tut, şimdiye kadar hiç bir maçta kötü oynamadı...

Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum... Ne taraftar kimliğimle nede başka birşeyle.

Geçen sene dediğiniz gibi kopuyordu maçtan, üst üste kötü ve iyi maçlar çıkarıyordu ama bu sene durum %100 farklı.

Umarım ABOOO da maçları izlerken, Cristian'ı geçen senenin ön yargıları ile izlememiştir.

Iyi guzel de biz veritabanini, bu sezonun basladigi hafta sonu yolladik. Butun oyunculara verilen degelerin %99.99'u Mayis ayinda verildi. Diger donemlerde kimsenin pek umursamadigi oyuncu gecmisleri girme, transferleri yapma gibi islerle ugrasildi. Dusunun, oyuncu degerlerinin verilmesi topu topu 2 hafta suruyor, diger islerin yapilmasi ise 2.5-3 ay.

Bu arada ABOO'ya laf atacagim diye yirtinma burada. Ilk ve son kez uyariyorum. Senin yazdigin da onyargili olmaktan baska hic bir sey degillken, ona onyargili olmasin demek de gayet ironik.

lakin1907
19.Ekim.2011, 19:28

Teşekkürler umarım ilk yamada düzeltilir :)

vedat1987
19.Ekim.2011, 22:23
Mental özellikleri birkaç puan artırılabilir. Ayrıca dirtiness ve important matches özellikleri birkaç puan daha az olmalıydı.

DaveJones
19.Ekim.2011, 22:32
Dirtiness çok yerinde olmuş bence. Bunun dışında Cristian rakibiyle savaşıp top çalan bir oyuncu değil. daha ziyade pas arası yapıp top kapıyor. Bu nedenle tackling, marking 13 seviyesine çekilip anticipation 13-14 yapılabilir diye düşünüyorum. Maçta hep doğru kararları veren bir oyuncu değil. 14 çok olmuş 12 idealdir. Onun yerine concentration 13 e çekilebilir. Ve geçen yıl devre arasında başlayıp bu sezon da devam ettirdiği grafiğe bakacak olursak determination da 12-13 seviyesine çekilebilir bence.

Alexi Lalas
19.Ekim.2011, 22:41
Dirtiness çok yerinde olmuş bence. Bunun dışında Cristian rakibiyle savaşıp top çalan bir oyuncu değil. daha ziyade pas arası yapıp top kapıyor. Bu nedenle tackling, marking 13 seviyesine çekilip anticipation 13-14 yapılabilir diye düşünüyorum. Maçta hep doğru kararları veren bir oyuncu değil. 14 çok olmuş 12 idealdir. Onun yerine concentration 13 e çekilebilir. Ve geçen yıl devre arasında başlayıp bu sezon da devam ettirdiği grafiğe bakacak olursak determination da 12-13 seviyesine çekilebilir bence.

Aggression senin dediğin, bu yüzden de değeri 7.

Tackling top çalma becerisi. Saldırganlık değil.

DaveJones
19.Ekim.2011, 23:42
Hayır. Anlatmak istediğim top çalmada zamanlaması çok iyi olan bir oyuncu değil. Bu yüzden faul yapıyor genelde. Anticipation değeri ise doğrudan pas arası ile alakalı.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
28.Ekim.2011, 18:04
Decisions-Positioning-Balance 14--->15 Ayrıca;
Crossing 12--->11
First Touch 14--->13
Marking-Passing-Tackling 14--->15
Technique 14--->13

Olursa daha iyi olur gibime geliyor.

futureless
28.Ekim.2011, 18:29
Determination , Anticipation ve Creativity birer arttırılabilir gibi.

fbdevil190737
27.Aralık.2011, 21:25
Yeni çıkacak yamada , ilk yarıda ki performansı sonucunda ; dribbling 12 , long shots 15 , acceleration 13 , agility 14 , creavity 12'ye çıkarılıp tackling 12 , marking 13 , streng 12 , balance 13'e düşürülebilir diye düşünüyorum. Araştırmacının da yorumunu bekliyorum Cristian konusunda .

comando77
11.Ocak.2012, 17:55
cristian'in pas ozelligi neden dusuk onu anlamadim gitti 1-2 yildir

ligin pas yuzdesi en yuksek olan adami. ilk geldigi sene yuzde 88-90 arasi isabetli pas atiyordu

ikinci senesinde %85'di yanilmiyorsam

bu sene zaten iyi pas yuzdesi olsun, ofansa katkisi olsun

serkan1520
08.Şubat.2012, 17:06
Bence tr datasında profili gerçeğe uzak olan oyuncuların başında geliyor.Tamam Christian olağanüstü bir futbolcu elbette değil ama kendi standartında oynadığı zaman kalburüstü bir ortasaha olduğu açık temworkun ve pozisyon almanın 16 üstü tekniksel özelliklerinin bazılarındada 1-2 puan artışa gidilip tutarlılığı gerekirse 1 yapılmalı hepimiz biliyoruz ki cristian yetenekli bir oyuncuf fakat cok tutarsız bir maç izliyorsunuz bu adamı koy barcelonadada oynar dıyorsunuz başka bir maç fenerbahçede ne işi var bu adamın diyorsunuz bu da oyuna yanstıılmalı kanaatımce

William Rookwood
08.Şubat.2012, 17:37
natural fitness ile alakalı serkan senin söylediğin. ben fazla maçını izlemedim cristianın izlediğim maçlarda da hep gol attı iyi oynadı. fakat futbol bölümünde ve burada cristianla ilgili bir çok eleştiride gördüm. eğer bu anlatılanlara göre profil yapılrısa natural fitness 12ye düşebilir

lakin1907
08.Şubat.2012, 18:31
natural fitness ile alakalı serkan senin söylediğin. ben fazla maçını izlemedim cristianın izlediğim maçlarda da hep gol attı iyi oynadı. fakat futbol bölümünde ve burada cristianla ilgili bir çok eleştiride gördüm. eğer bu anlatılanlara göre profil yapılrısa natural fitness 12ye düşebilir

Natural fitness la devamlılığın çok alakası yok, o sadece fiziksel devamlılığı sakatlanmamayı sağlar.

William Rookwood
08.Şubat.2012, 18:53
Natural fitness la devamlılığın çok alakası yok, o sadece fiziksel devamlılığı sakatlanmamayı sağlar.

özür diliyorum Consistency olacaktı. natural fitness fiziksel istikrarı ifade ediyor :)

Bekq
08.Şubat.2012, 19:32
Cristian nasıl bir oyuncu ben anlayamıyorum. Yani neresinden tutsan elinde kalıyor. Tıpkı Selçuk gibi. Selçuk yaklaşık 8 senedir bu takımda ve sürekli en kötü adam gelse onun yerinde çok iyi oynar diyoruz fakat olmuyor işte.

Oyuna yansıtılamayan birşey var. Oda normal bir oyuncunun büyük takımda gösterdiği performans. Anadolu takımlarında şov yapan oyuncular çoğunlukla büyük takımlarda dökülüyorlar. Cristian ve Selçuk belki anadolu takımında bu kadar iyi olamazlar fakat büyük takımda oynadıklarının farkındalar ve buna göre oynuyorlar. Oynayabiliyorlar demek daha doğru olur sanırım.

Klavooz
08.Şubat.2012, 20:05
Mental özellikleri biraz artırılabilir.