PDA

View Full Version : Uydu alıcısı ve kanal sorunu

Hugo
26.Ocak.2012, 22:19
Merhaba arkadaşlar,
Uydu alıcısında bütün kanalları silmiş bizim evdekiler yanlışlıkla. Türksat sitesinden otomatik tarama frekansını giriyorum ama EuroD, Atv Avrupa, EuroStar falan buluyor. Yerli KanalD'yi falan ayarlayamadım. Bu konuda bir yardımcı olursanız çok makbule geçecek.

SaLviO
26.Ocak.2012, 22:21
uydudan arama yap otomatik bulup kaydediyor

Hugo
26.Ocak.2012, 22:51
Uydudan arama yap derken? Türksat ototmatik tarama frekansıyla arama yapınca sadece avrupa kanallarını buldu. Kanal D'nin kendi frekansını girince bulmadı kanalı.

KaPaLı
26.Ocak.2012, 23:17
Uydu modeline göre googleda arama yap Ertuğrul. Benim odamda olanda böyle buluyo mesela;

Frekans: 12731 Sembol Oranı: 3333 Fec: 3/4 Polarizasyon: V-DİKEY (Vertical) BATI (WEST)
özellikleri ile yeni bir kanal ekleyiniz. Bu kanal üzerinden” Şebeke : AÇIK ” ya da ” Network : ON ” seçeneklerini işaretleyerek kanal araması yaptırnız. Tüm yeni kanallar düşecektir.

Flawless Victory
26.Ocak.2012, 23:31
Bölge seçenekleri ayarı vardır orayı kontrol et.

Hugo
27.Ocak.2012, 01:40
Dediklerinizi uygulamaya çalışıyorum şu an. Teşekkürler.

C h A o S
27.Ocak.2012, 01:41
Olmadı fabrika ayarlarına dön.Bende yaşamıştım böyle bir durum.

BaGa TaRKaN
27.Ocak.2012, 01:45
Uydu modeline göre googleda arama yap Ertuğrul. Benim odamda olanda böyle buluyo mesela;

Frekans: 12731 Sembol Oranı: 3333 Fec: 3/4 Polarizasyon: V-DİKEY (Vertical) BATI (WEST)
özellikleri ile yeni bir kanal ekleyiniz. Bu kanal üzerinden” Şebeke : AÇIK ” ya da ” Network : ON ” seçeneklerini işaretleyerek kanal araması yaptırnız. Tüm yeni kanallar düşecektir.

İso Çözümü Sunmuş, Şebekeyi Açık Bırakıp Uydunun Kanal Frekans Listesini Sıfırsa Yukardakini Ekle, Sıfır Değilsede Tüm Frekans Listesini Sil

Hugo
27.Ocak.2012, 02:08
Fabrika ayarlarına döndüm. Şimdi türksat otomatik tarama frekansını girdim, bekliyorum. İnşallah olacak bu sefer.

Hugo
27.Ocak.2012, 02:16

Bu şekilde tarayınca da aynı kanalları buluyor, Türksat'ınkiyle yapınca da aynı. 193 kanal buluyor çoğu işe yaramaz kanallar.

DisCo
27.Ocak.2012, 02:22
TP (Frekans numarası) listesi dolmuş olabilir. Bu nedenle arama sonucunda kanalları bulduğunu gösterse bile kaydetmez.

Hugo
27.Ocak.2012, 02:25
Bulduğunu da göstermiyor. Sadece NTV'nin frekansını giriyorum mesela. Sinyal yok, bulunamadı diyor. 1 hafta öncesine kadar olan sinyal nereye gitti acaba :D

BaGa TaRKaN
27.Ocak.2012, 02:26
Kar Falan Varsa Antende Temizle Kar Etkiliyor :)

C h A o S
27.Ocak.2012, 02:26
Öyle bir şeyi hatırlıyorum kanal bulmuyodu.İlk önce bütün Tpleri siliyoduk sonra fabrika ayarına dönüp yeniden taratıyoduk.Böyle hatırlıyom.

Hugo
27.Ocak.2012, 02:27
Ben de daha önce öyle yapmıştım frekansları falan komple değişmişti yeni uydu gönderilince. Şimdi olmadı.
Kar da daha bastırmadı buraya :)