PDA

View Full Version : Yeni Transfer Sistemi Nasıl Olacak?

Universal
23.Ağustos.2012, 21:42
Bazı forumlarda yeni transfer sisteminin daha zorlaşacağı ve pazarlıkların daha sıkı olacağı yazıyor. Bununla birlikte 10 m € kabul teklifi gören bir oyuncuya 9 m € verildiğinde o kulüp sizin teklifinizi eskisi gibi red etmeyecek. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

playeray
23.Ağustos.2012, 22:52
Öyle söylentiler var fakat resmi açıklama olmadan bir şey diyemeyiz.

manager725
24.Ağustos.2012, 14:41
15 eylülde yeni özellikler duyurulur.

Kaan Souza
27.Ağustos.2012, 05:30
Değeri 5 milyon euro gözüküp 30 milyon eurodan aşağıya satılmayan oyuncular düzelse çok daha gerçekçi olur.

mmllhh
27.Ağustos.2012, 14:20
Değeri 5 milyon euro gözüküp 30 milyon eurodan aşağıya satılmayan oyuncular düzelse çok daha gerçekçi olur.

Katılıyorum

Ketchaup
01.Eylül.2012, 17:52
heyecanla bekliycez :)

a.arıcı-11
06.Eylül.2012, 03:26
oyuncu alırken reelde de saçma adamlara astronomik rakamlar veriliyor witsel'in 40 milyon € etmesi gibi bence asıl düzeltilmesi gereken oyuncu satabilme durumu. Bir oyuncuyu değerine veya değerinin üstüne satmak çok çok zor.

Universal
06.Eylül.2012, 10:31
En üzen noktası ise 3 milyon € olsan bir isme 2.8 milyon € verince red edip, 3 milyon € satıyorlar. Hepsi tok satıcı.

Birde sen kendin oyuncun için astronomik ücret istediğinde red, başkası isteyince kabul olan bir sistem mevcut.

Vieri
06.Eylül.2012, 10:36
bu bahsi geçenler hep söylenti, bununla ilgili bir açıklama yapılabilir durumda değil.

Robeck
06.Eylül.2012, 12:08
Bir de her oyuncuya kontrat teklifi yapılabilmeli.Çok zengin bir kulübüm yeni yatırım yapılmış üstüme misal Anzhi gibi Etoo'yla masaya oturamıyorum.

rammstein7
06.Eylül.2012, 18:14
Gerçekçi olsun da ne olursa olsun

playeray
06.Eylül.2012, 22:02
Dedikleriniz gerçekleşince de "transfer yapmak çok kolaylaştı, zorlaşsın" diyeceksiniz. Jacobson bir türlü ayarı tutturamıyor çünkü.

pele96
06.Eylül.2012, 22:13
paran varsa transfer yapabil yani istenilen tek sey bu.

sheva177
12.Eylül.2012, 18:50
Buradan yazanları Jacobson okuyor umarım :))

leave_992
12.Eylül.2012, 23:02
Buradan yazanları Jacobson okuyor umarım :))

okumasa bile resmi sitenin görevi yetkilelere iletmek olmalı değil mi? :)

davidvilla
18.Eylül.2012, 17:17
Bence değişmesi gereken kontratlar. Mesela Melo kiralık bitince bizimle gorusmuyor bile. Oysa satın alma opsiyonunu karşılıyorum. Reputasyon kontratlarda bu kadar etkili olmamalı. Oyunda eto yu interden anzi ye alabilir miydiniz ? Ya da ibrahimovic i psg e? Hele man city'nin ilk zamanlardaki transferlerini yapabilir miydiniz? Gercek futbolda para oyuncuları dize getiriyor. Kariyerden cok buyuk takımlıktan cok paraya bakıyorlar.

Gncl1905
19.Eylül.2012, 01:53
Bence de kontratlar düzelmeli. Açıklamada pek birşey söylemediler bu konuda ama inşallah düzelmiştir. Oyuncunun bizle kontrat pazarlıklarına 9 MN Euro yıllık maaştan başlayıp(haliyle direk masadan kalktım) rakibe, aynı ligde benden tanınmışlığı çok düşük, bir takıma yıllık 1.4 MN Euro'ya gitmesi çok sinirimi bozuyor cidden.

kasım akdemir
19.Eylül.2012, 12:52
Hepsini geçtim bizde klüplerle sözleşme imzalayıp para kazanıyoruz ama bunu harcıyamıyoruz yada değerlendiremiyoruz. Bana kalırsa bununla alakalı bir çalışma yapılabilir ve Menajerin kendi hayatı ile ilgili düzenlemeler eklenebilir. Araba almak ev almak vs vs.. gibi

Flawless Victory
19.Eylül.2012, 14:12
Eskiden kaliteli bir oyuncu aldığımızda mesela değeri 3 m TL ile bedavaya aldığımda takıma katılınca değeri takımın büyüklüğü ile doğru oranda değişiyordu. Yani aynı oyuncuyu Barcelona kadrosuna katmışsa değeri 8 m TL oluyordu. Bu daha gerçekçi bence.

Bir de rahat oyuncu satamıyoruz. Tamam yaşlı adamları satmak zor olsun ama genç yetenekli oyunculara da pek teklif gelmiyor. Hep kiralık teklifi geliyor. Kiralama kolay olsun şimdiki gibi ama bize gelen tekliflerin de % 90'ı kiralama olmasın. Bazen yazıyor PSG oyuncu ile ilgileniyor diye, sonra bi bakıyorum kiralık teklifi yapıyorlar.

davidvilla
19.Eylül.2012, 14:21
Bi tüyo veriym; uygun fiyat belirle butun teklifleri kabul et de satarsın

exe_genesis
20.Eylül.2012, 12:08
Oyuncunun normalden pahalıya gitmesini normal karşılarım Ama

Transfer olayında her sene isyan ettiren nokta:

-Oyuncu satarken hiç teklif gelmemesi. Adamları bedavaya listeye koyuyorum yine alan yok. Kapış kapış olması gerekiyor. Atıyorum bi gs, fb deki yedek oyuncular bedavadan listeye konsa en az 10 takım teklif eder reelde.

-10M teklifimi reddedip başka takımın 6-7 M teklifini kabul eden takımlar var. Nasıl bi saçmalıktır bu. x takımının 6Mlik teklifini kabul ediyorsan benimkini niye etmiyorsun. Hadi onu geçtim ben 10 verince bile kabul etmiyorsun böyle bi saçmalık mı olur.

exe_genesis
20.Eylül.2012, 12:16
Hepsini geçtim bizde klüplerle sözleşme imzalayıp para kazanıyoruz ama bunu harcıyamıyoruz yada değerlendiremiyoruz. Bana kalırsa bununla alakalı bir çalışma yapılabilir ve Menajerin kendi hayatı ile ilgili düzenlemeler eklenebilir. Araba almak ev almak vs vs.. gibi

Ev, araba almak saçma bi olay bence. Profilde x5 i var falan yazınca ne değişecek ki. Ama şöyle birşey olabilir.

Kazandığımız parayı; alt yapıya, statdaki bi locaya, bi oyuncuyu alırken, bi oyuncunun maaşının bi kısmını öderken veya yardım kuruluşu gibi bi yere bağışlayabiliriz.

Futbolcu ve td'lerin stadlardan loca alması, altyapıya yardımda bulunmaları ulağan şeyler.

Haberlere de :
-20 tane loca kiralayarak takıma şu kadar katkı sağladı.
-Parasının tamamını yardım kuruluşlarına bağışlayarak ne kadar yardımsever olduğunu gösterdi.
-Altyapıya destek için şu kadar para bağışladı vb. diye haber çıkabilir.

Bunlar çok basit işler. Oyun akışını değiştirmeyecek benim bile 1 saatimi almayacak bi kodla yazılabilir.

Belki gereksiz bi ayrıntı ama. Ama transfer ve antrenman bittikten sonra tm oyun taktik yap maç ızle taktik yap maç izle hop 5 sezon geçti kapat yeni oyun aç mentalitesinde ilerlediği için ve senelerdir aynı olduğu için insan ufak değişiklikler istiyor

mmllhh
20.Eylül.2012, 15:50
Bence değişmesi gereken kontratlar. Mesela Melo kiralık bitince bizimle gorusmuyor bile. Oysa satın alma opsiyonunu karşılıyorum. Reputasyon kontratlarda bu kadar etkili olmamalı. Oyunda eto yu interden anzi ye alabilir miydiniz ? Ya da ibrahimovic i psg e? Hele man city'nin ilk zamanlardaki transferlerini yapabilir miydiniz? Gercek futbolda para oyuncuları dize getiriyor. Kariyerden cok buyuk takımlıktan cok paraya bakıyorlar.

Bu dediğin her zaman için geçerli bir şey değil.Dediğin gibi olsaydı Ronaldo,Messi,Xavi,Buffon vs city de oynardı ya da anzhi de...Bazı oyuncular para yerine kariyeri,rekabetci ortamı,bağlılığı tercih edebiliyor.

davidvilla
20.Eylül.2012, 16:00
Bu dediğin her zaman için geçerli bir şey değil.Dediğin gibi olsaydı Ronaldo,Messi,Xavi,Buffon vs city de oynardı ya da anzhi de...Bazı oyuncular para yerine kariyeri,rekabetci ortamı,bağlılığı tercih edebiliyor.

İstisnalar kaideyi bozmaz. ROnaldo hariç diğerlerine katılıyorum Ronaldo her an para için klubü bırakabilecek bir oyuncu. Yani sonuc olarak gercekte olan transferlerin cogunu paran olsa dahi fmde yapamıyorsun

Shelf
20.Eylül.2012, 22:04
Transfer konusunda bu satın alma sorunu olunca şöyle bir durum ortaya çıkıyor.
Adam buluyorsun beğeniyorsun ama dünyanın parasını versen gelmiyor kontratında deli para ister gelmez.
En son napıyorsun bütün forumlarda dolaşan her serinin 10-15 tane oyuncusu oluyor hem ucuza hem kaliteli gelecek vaad eden oyuncular.Sen gidip her seferinde bunları alıyorsun.Sonra bi bakmışsın daha mart ayında oyundan sıkılıp yeni seriyi bekler olmuşsun.
Bu transfer sorunu oldukça oyun hep sıkar adamı.Hep o ortalıkta dolaşan oyuncuları almakla oyun oynanmaz.

cmyksl55
22.Eylül.2012, 23:08
Shelf'in değerlendirmesi çok çok doğru. Her transfer döneminde aynı adamlara mahkum kalmak çok berbat bence. Her açtığın kariyerde belli başlı adamları almak çok sıkıyor bir saatten sonra...Bonserviste ne yazıyosa o fiyata alalım adamları. ucuz ve aynı oyuncuları almak kötü.

osman erbil
23.Eylül.2012, 12:38
Doğru söylemiş arkadaş. 2012 Kara, bressan, Xulu, Bandolovski, Fierro, Biel ribas gibi daha sayamadığım birçok oyuncularla geçti. Hiç değişik oyuncu alamadık çünkü deli para istediler.

Bence -daha önce söylenmiş olabilir- Teknik direktör olarak yönetime şöyle diyeceksin:

-Başkan elimdeki transfer listesi bu. bu oyuncuların alınmasını istiyorum. Yönetim ise alacak veya almayacak. Sen bi teknik direktör olarak futbolcu maaşı ile gol bonusu falan şeylerle uğraşmayacaksın.

Tim Duncan21
23.Eylül.2012, 23:06
Doğru söylemiş arkadaş. 2012 Kara, bressan, Xulu, Bandolovski, Fierro, Biel ribas gibi daha sayamadığım birçok oyuncularla geçti. Hiç değişik oyuncu alamadık çünkü deli para istediler.

Bence -daha önce söylenmiş olabilir- Teknik direktör olarak yönetime şöyle diyeceksin:

-Başkan elimdeki transfer listesi bu. bu oyuncuların alınmasını istiyorum. Yönetim ise alacak veya almayacak. Sen bi teknik direktör olarak futbolcu maaşı ile gol bonusu falan şeylerle uğraşmayacaksın.

Can alıcı nokta da bu. Bence de o işin biraz daha yüzeysel olması lazım. TD olarak sen liste vereceksin ve koordineli çalışacaksın yönetim ile. Yönetim oyuncu ile görüşecek, anlaşacak senin onayına sunacak.

cmyksl55
24.Eylül.2012, 15:58
transferleri kesinlikle takımın transfer ekibinin yapması lazım. Teknik direktör daha yüzeysel kalmalı transferlerde. Sadece almak istediği adamı transfer ekibine bildirsin onlar da gidip adamı alabiliyor muyuz gidip görüşsünler. Hatta transfer ekipleri de parayla satın alınabilen maaşa bağlanan özelliğine göre para isteyen gruplar olsunlar. özelliklerine göre daha iyi futbolcuları daha sıkı pazarlıklarla alabilme yeteneğine sahip olsunlar. Aynı pes'deki kariyer mod gibi olabilir bence iyi de olur.

ozaniel
24.Eylül.2012, 23:59
Oyuna yeni eklenen "Director of Football" bu işi yapacak, transfer işinin ayrıntılarıyla ilgilenecek, tabii isteğe bağlı olarak alınacak. Yalnız oyunun eski transfer sistemi İngiltere'de yaygın olan menajerlik sistemi, o sistem oyuna doğru yansıtılmış.
Ayrıca ben oyunu yıllarca oynamama rağmen hiç aynı oyunculara yönelmedim, takımında şans bulamayan, kötü oynayan ve transfer listesine giren veya kontratının son senesinde olan oyuncular çok daha ucuza geliyor( kontratının son senesinde olma durumu dışında maaş istekleri de düşüyor). Nadiren alt liglerden de oyuncu buldum, ama bu olay bayağı nadir oluyor.

Chivalry
25.Eylül.2012, 01:32

biraz uç örnekler olmuş, en basitinden oyunda hiçbir zaman psg gibi bi takıma ibrahimovici alamıyoruz, bunu geçtim, meireless fenerbahçe ile pazarlığa bile oturmuyor, melo da aynı şekilde...

Kontrat sorunu fm 2011 de de vardı isyanımızı dile getirmiştik 2012 de değişmedi hiçbir şey, bu seride düzeltileceğini umuyorum.

serwan
27.Eylül.2012, 12:56
sanırım transfer sisteminde önemli bir değişiklik mevcut.. oyuna yeni eklenen futbol direktörüne transferleri sonuçlandırması için talimat verilebiliyor videolarda gördüğüm kadarıyla.. bu da şu anlama geliyor olabilir: istediğimiz oyuncular için direktöre talimat veriyoruz ve transferin geri kalanıyla o ilgileniyor. umarım böyledir. ve umarım böyle bir seçenek varsa adama 3 tane isim verip bunlardan birini alalım deme şansımız da olur.. dünyada da böyle oluyor zaten bu işler..

martymcfly
27.Eylül.2012, 23:41
Bu sportif direktör olayının gelmesiyle Türkiye'deki teknikdirektörlük kavramı oyuna girmiş olacak.
Biz şimdiye kadar bu 2 sinin toplamını yapıyorduk.