PDA

View Full Version : Samsung'dan Apple'a İbretlik Hareket

LaigLeNoiR
30.Ağustos.2012, 23:18
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/255514_433657603342640_1004715007_n.jpg

SAMSUNG 'UN APPLE'A VERDİĞİ İBRETLİK HAREKET

İki dünya devi marka bildiğiniz üzre geçtiğimiz günlerde patent olaylarından dolayı davalık olmuşlardı ve Samsung , Apple 'a 1 milyar dolar gibi rekor derecede bir tazminat ödeyecekti !

Bu sabah Apple'ın kampüs binasına 30 'dan fazla kamyon yanaştı. Başta bir yanlışlık olduğu sanılsada aslında bir yanlışlık yoktu. Samsung ödemesi gereken 1 milyar doları 5 centlik bozukluklar şeklinde ödemek istemişti sadece o kadar. Tazminatın ödeme ayrıntılarında nasıl ödeneceğine dair bir ibare yer almamasıda Apple'ın elini kolunu bağladı. Şimdi Apple yetkilileri 30 kamyonu geçik bozukluğu kabul edecek bir banka arama telaşına düştü.

Kaka Leite
30.Ağustos.2012, 23:20
:zuhaha Harika ya :zuhaha

darkkobal123
30.Ağustos.2012, 23:28
Akıllıca. :D

Ralph
30.Ağustos.2012, 23:32
Sabah okumuştum bunu gerçekten çok yaratıcı çok hoşuma gitti. Cezaya ceza kesmiş resmen adamlar.

lexoqe
30.Ağustos.2012, 23:58
Samsung daha iyi bence :)

C h A o S
31.Ağustos.2012, 00:18
Yalanlandı bu haber.Asparagas...

LifeYourself
31.Ağustos.2012, 00:29
tüh be yapılsa fenaa olurdu:P

Ralph
31.Ağustos.2012, 00:32
Asparagas da olsa kim bulduysa tebrik etmek lazım.

Flawless Victory
31.Ağustos.2012, 01:21
TV'de Samsung kullanıyorum ama telefonda Apple kesinlikle 1 numara.

Bu arada bu tazminat gerçek mi? Ne için?

LaigLeNoiR
31.Ağustos.2012, 01:24
Ben katılmıyorum sana, Samsung Galaxy seriisiyle bence İphone'un önüne geçti.

Corpus
31.Ağustos.2012, 01:44
TV'de Samsung kullanıyorum ama telefonda Apple kesinlikle 1 numara.

Bu arada bu tazminat gerçek mi? Ne için?

Son yılların favori dava konusu pek ses getirmemiş olsa bile patentler. Birçok şirket patentler konusunda birbiriyle davalık. Patent alımlarındaki yoruma açık ve anlaşılması güç kurallar, şirketlerin açıklar bulmasına sebep oldu. Bunun üzerine de bu tip davalar oldukça çoğaldı. Samsung ve Apple arasında olan da iPhone arayüzü, pinch-to-zoom özelliği, kenarları yuvarlatılmış dikdörtgen tasarım gibi patentlerin bilerek ve tekrar edilerek ihlal edilmesi var.

Flawless Victory
31.Ağustos.2012, 01:59
Ben katılmıyorum sana, Samsung Galaxy seriisiyle bence İphone'un önüne geçti.

Ne olarak öne geçti? Sadece ekran daha büyük Samsung'da. iPhone için üretilen programların sayısı Android'in 3 katı. iPhone'da uygulama kurup silmek çok kolay. Hızı çok iyi. Dokunmatiği süper. Ben iPhone'un tek dezavantajını aksesuarlarının pahalı olması olarak görüyorum. iPhone 5'in ekranı biraz daha büyük olursa çok iyi olur. Samsung daha çok satıyor, sebebi de biraz daha gösterişli durması.

KaRaBükLü KraL
31.Ağustos.2012, 02:08
Biz lisedeyken bi abimiz müdür yardımcısına gıcıklık olsun diye aynı hareketi yapmıştı.Tanıdık geldi olay:zuhahaBu arada belirteyim o abi 10 TL'yi 5 krş'lar halinde vermişti:zuhaha

LaigLeNoiR
31.Ağustos.2012, 02:08
Ne olarak öne geçti? Sadece ekran daha büyük Samsung'da. iPhone için üretilen programların sayısı Android'in 3 katı. iPhone'da uygulama kurup silmek çok kolay. Hızı çok iyi. Dokunmatiği süper. Ben iPhone'un tek dezavantajını aksesuarlarının pahalı olması olarak görüyorum. iPhone 5'in ekranı biraz daha büyük olursa çok iyi olur. Samsung daha çok satıyor, sebebi de biraz daha gösterişli durması.

Birkere İphone ile başka telefonlar arası iletişim kuramıyorsunuz. Telefonu bilgisayara bağlayıp dosya alış verişinde bulunmak için illaki İtunes'di sanırım onun üzerinden veri alıp veriyorsunuz. Flash Bellek gibi kullanma şansınız yok.

Program olarak da 1000'de 1'dir, Apple'da olup da Android'de olmayan program. O dediğin senin bundan neredeyse 1 sene önceydi.

Ha bir de benim için önemli olan bir program sizde sadece tek şekilde marketten ve eğer ücretliyse ücretli olarak indirilmek zorunda. Android'de ise istersen bilgisayara apk. uzantılı programın dosyasını indirip telefona attığında o programı kurabiliyorsun.

Bana kalırsa sayacak daha çok şey var ama bunlar yeterli benim açımdan :)

lexoqe
31.Ağustos.2012, 03:37
Adamlar google ile çalışıyor tabii ki avantajlı olacak :)

Estranged
02.Eylül.2012, 15:27
iPhone ayrı bir klasman, telefonlarla bir tutulmasını saçma buluyorum :)

Nedvedmania
02.Eylül.2012, 15:32
Bence de Iphone çok üst bir kademe.

KanaKe
02.Eylül.2012, 15:37
haber yalanmis :) kendim zamaninda 2 tane iphone 4 kullaniyordum bence iphone sadece bir statü göstergesinden ibaret yani insanlar elinde iphone olunca kendini zengin kariyerli birisi saniyor.. iphone kullanipta jailbreak nedir nasil yapilir bilmeyen birsürü insan var.. onu gectim app nasil yüklenir appstore nedir onu bile bilmeyenler var.. android yazilim olarak ios i yakaladi son jelly bean güncellemesiyle.. artik hersey daha stabil ve hizli calisiyor.

leventb12
02.Eylül.2012, 16:10
iPhone'daki dokunmatik, klavye, oyun, sürüm, tüm ware'lerin rahatça kullanıldığı 2. bir telefon yok şuan iPhone daha iyisini çıkarana kadar olmayacakta bence :)

Edit: Belki bir HTC yanına sokulabilir.