PDA

View Full Version : Resmi Araştırma Alanı 2013

lakin1907
16.Ekim.2012, 23:25
2012'de bu bölümde bir sürü tatsızlık çıkmıştı ama 2013'ün yaklaştığı şu günlerde bir sorayım dedim, acaba tekrar açılacak mı bu bölüm? Açılırsa çok iyi olur şahsen oyuncular hakkında yapılan yorumları okuyarak maçlarda dikkat etmediğim bir çok şeye dikkat ediyorum ayrıca oyuncuların 1-2 kişinin gözlemlemesi dışında bir çok insanın da görüş bildirebilmesi adına çok gerekli bir bölüm bence. Umarım tekrar açılır.

mpaker66
16.Ekim.2012, 23:42
Tam bende bunu yazacaktım foruma onun icin girmiştim.Mesela bi tartışma ortamı olsada öğretici oluyor.

mustangshelby
17.Ekim.2012, 02:54
2012'de bu bölümde bir sürü tatsızlık çıkmıştı ama 2013'ün yaklaştığı şu günlerde bir sorayım dedim, acaba tekrar açılacak mı bu bölüm? Açılırsa çok iyi olur şahsen oyuncular hakkında yapılan yorumları okuyarak maçlarda dikkat etmediğim bir çok şeye dikkat ediyorum ayrıca oyuncuların 1-2 kişinin gözlemlemesi dışında bir çok insanın da görüş bildirebilmesi adına çok gerekli bir bölüm bence. Umarım tekrar açılır.

Görüş bildirenlerin çoğunun objektif bakamadığına inanıyorum. Yararlılığı konusuna gelirsek yararlı olacağı kesin ama objektif olunursa olacak bir yararlılık bu.

caner485
17.Ekim.2012, 11:12
objektifliğe bende katılıyorum geçen sene olan olaylar ortadaydı herkes kulüpçülük yapıyordu ve seviye bozuluyordu forumda.

lakin1907
17.Ekim.2012, 14:20
Kendi açımdan yaptığım yorumlara bakarsanız (4 senedir Fenerbahçe kombinem var ve evimizdeki maçları canlı izliyorum) gözüme çarpanları objektif bir şekilde dile getiriyorum. Geçen sene yaptığım yorumlarda Semih Şentürk, Caner Erkin, Reto Ziegler gibi bir çok oyuncumuzda sert bir şekilde düşürülmesini istediğim özellikleri, yine aynı şekilde M. Stoch ve Gökhan Gönül de artırılması gereken özellikler olduğunu belirtmiştim bunlar o zamanki kanaatlarimdi yine araştırmacı arkadaşların ve diğer yorum yapanların yaptığı yorumları saygıyla karşılamıştım ve dedikleri şeylere daha dikkat ederek maçları izlemeye çalışmıştım. Yine hiç tanımadığım oyuncular hakkında burada yapılan yorumlarla fikir sahibi olduğum da olmuştur. Bu hakikaten çok güzel bir şey bence.

ToRoSKaPLaNı
17.Ekim.2012, 14:32
Resmi araştırma bölümünün asıl amacı yanlışlıkların,gözden kaçanların düzeltilmesi.Ancak bu sitede bunların gündeme getirilmesi yerine oyuncuların özellikleri üstünde duruluyor.Yok şu oyuncunun şu özelliği yetersiz olmuş yok bu oyuncu çok gol kaçırıyor şurası artırılmalı gibi şeylerle dönülüyor.Taraftar forumu gibi birde üstüne tartışmalar çıkarılıyor.Böyle olunca tabiki yürümez bu işler.

martymcfly
17.Ekim.2012, 15:54
Araştırma alanında üyelerin düştüğü en büyük hata, adam mesela duran toptan bir gol attığında hemen burası geliyor aklına ve freekick özelliği 12 çok az 15 olmalı yazıyor.

mmllhh
18.Ekim.2012, 12:12
Bir de oyuncuların özellikleri Türkiye standartlarında ortaya koyduğu performansa göre değerlendirilmeye çalışılıyor gibi bir durum çıkıyor.Atıyorum , Mehmet Topuz long shots 14 , Luis Suares de 14 adam Antep maçında uzaktan vuruyor atıyor ya da direkten dönüyor hemen yok en az 16 olması lazım 17 lazım vs vs biraz da özellikleri genel anlamda değerlendirerek yorum yapmak lazım bence.