PDA

View Full Version : fm 2013 ilk izlenimleriniz

leave_992
19.Ekim.2012, 01:02
herkes izlenimlerini yazabilir mi arkadaşlar:

-transferde yine kulüple anlaşıp oyuncunun masaya bile oturmaması giderilmemiş,ancak çok abartı ücretler istemiyorlar eksi oyunlardaki gibi gözlemlediğim kadarıyla

-ekran geçişleri çok şık durmuş,ayrıca devam butonuna basınca gelen bekleme ekranı bence göze çok hoş geliyor

-antrenör ile konusabilmek güzel olmuş

-fps sabitleme olayı güzel olmuş,yeterince iyi ekran kartına sahip olmayıpta sürekli fps inip artışları olarak oyunu takılıyor gibi gözükmesine güzel çözüm bence

-taktik ekranında pek bir değişiklik yok,aynen devam :)Ancak taktik ekranı üstünde oyuncunun üstüne tıkladığımızda hangi rol de hangi kilit özelliklerin gerekli oldugunu göstermesi güzel olmuş,takdir ettim keretaları.

-oyun motoru bence fm2012'ye göre kat kat iyi olmuş,benim çok hoşuma gitti

-challenge modun grafikleri harika!

daha oynadıkça eklerim arkadaşlar,45dk ya oynadım yada oynamadım :)

futureless
19.Ekim.2012, 01:09
Oyun içi animasyonlar çok iyi.

Transferde istenen ücrette az çok tutarlılık var gibi, iyi bir gelişme.

Maç motorunda oyuncuların hareketlerini beğenmedim ama topun hareketleri çok iyi. Dikkatimi çekti bayağı gerçekçi şutlar sanki.

Oyun genel olarak bayağı karışık, detaylı.

lakin1907
19.Ekim.2012, 01:12
Ben çok beğendim yıllardır yapmadıkları kadar değişikliği bir seride yapmışlar gerçekten SI'ın dediği gibi "şimdiye kadarki en iyi FM" olabilir oynadıkça göreceğiz.

Oğuzcan
19.Ekim.2012, 01:13
N'oldu ya oyun beta çıktımı :)

Oğuzcan
19.Ekim.2012, 01:14
AMAN ALLAHIMMMM sabahdan beri dışardaydım görmedim çıkmış

Kaka Leite
19.Ekim.2012, 01:25
*48 ay olayı bitmiş diyebilirim.Tabii yine kullanabiliyoruz ancak tüm parayı 48 ay ile ödeme bitmiş..
*Şutlar gayet düzgün, ama oynanışta biraz sorun var.
*Oyun içi grafikler gayet hoş olmuş..

ajan_--
19.Ekim.2012, 01:27
Bugünde hep dışardaydım.Oyun çıkmış haberimiz yok %50 oldu iniyor son sürat :)

lakin1907
19.Ekim.2012, 01:28
ntvspor skorist.com gibi reklam veren türk şirketler var bu arada oyunda :) (geçen sene de sporix.com vermişti)

http://i.imgur.com/H58a3.jpg

SacrificeGGTC
19.Ekim.2012, 01:29
*48 ay olayı bitmiş diyebilirim.Tabii yine kullanabiliyoruz ancak tüm parayı 48 ay ile ödeme bitmiş..
*Şutlar gayet düzgün, ama oynanışta biraz sorun var.
*Oyun içi grafikler gayet hoş olmuş..

Oyunun başında 48 ay olayını denedim. Man. Utd'lı Anderson transfer listesinde. €6M değeri var fakat kulüp €4.9 istiyor sadece. 48 ay €4.9 teklif yaptım. Bana geri döndüler, €1.5 peşin, 48 ay €3.4 şeklinde. :)

leave_992
19.Ekim.2012, 02:48
Bu arada lig sekmesine tıkladığınızda gelen yeni arayuz sade ve çok kullanışlı olmuş.fikstür için felan ayrı ayrı bakmaya gerek kalmamış

Ralph
19.Ekim.2012, 02:55
Arayüz çok ama çok hoşuma gitti. Animasyonlar da aynı şekilde. Biraz çözdüğümüz zaman harika bir oyuna dönüşecek. Şu an çok karmaşık geliyor. Kasım'a kadar çözmüş oluruz.

futureless
19.Ekim.2012, 03:14
Bu arada ufak bir eleştiri. Zaten rahatsız olduğumuz bir konu vardı top toplayıcı olmaması, bu daha kötü bir hal almış sanırım, eskiden en azından top tribünden atışın kullanılacağı alanın yakınlarına geliyordu ya da oyuncu gidip alıyordu da , şimdi daha kötü, bir korner kullanacaktım, kale arkasına giden top taa orta sahaya kadar fırlatıldı, oyuncum gidip taa oradan aldı ve korneri kullandı...

mertayasava
19.Ekim.2012, 03:14
Dark skin olmaması intihar resmen,1 saat incelemeye kalktım kör oldum desem yeri var.

ArizMend
19.Ekim.2012, 03:19
Vay be beraber gecelerce oynadığım bir arkadaşım vardı mazide kaldı sanırım

balgat80
19.Ekim.2012, 05:45
şampiyonlar liginde mücadele ederken euro lig maçları ekrana gelmiyor günü geçip gidiyor. aynı şekilde milli takım yönetmiyorsak milli maçlarda ekrana elmiyor geçip gidiyor. son 3 4 yıldır böyle. yada bunun bir ayarı varmı varsa anlatırsanız çok memnun olucam.

erayaydemir1903
19.Ekim.2012, 12:15
3d görüntüleri kötüye gitmiş gibi, umarım gerçek oyunda düzelir

MyLifer
19.Ekim.2012, 12:29
Oyuncu özellikleri inanılmaz dengesiz olmuş, örnek olarak Burak Yılmaz'ın bitiricliğinin 16 olmasının ne gibi bir açıklaması var merak ediyorum. Krasic'in yetenek kısmına da 6 değeri verilmiş bunu da anlayamadım.

Gncl1905
19.Ekim.2012, 12:45
Arayüz rengi pek hoş olmamış. Klasik taktik yaparken zorlanıyorum görmede. Oyun karışık olmuş daha alışamadım.

Taktik konusunda da gelişme var sanırım. Rakibin taktiği de önemli hale gelmiş galiba. Bir maçta 600 küsür pas yaparken aynı taktikle diğer maçta 300 küsür pas anca yapabildim mesela. FM 12'de de arada fark olabiliyordu ama bu kadar olmuyordu. Konuşmalar, benim verdiğim taktik aynıydı.

Sesler berbat gene hiç beğenmedim sesi kısıp oynasak daha iyi olacak gibi.

Sadece hazırlık maçlarına bakarak görüşlerim bunlar.

sivaslizoro
19.Ekim.2012, 13:59
Şu an oyunda çok ilerleyemedim ancak benim 30m verip alamadığım oyuncuyu 5m'a başka bir takımın alması sorunu kalktıysa taklalar atarak kutlarım evde bunu. Halıya dişimi falan sürterim. O derece sevinirim..

Duka
19.Ekim.2012, 14:09
Şu an oyunda çok ilerleyemedim ancak benim 30m verip alamadığım oyuncuyu 5m'a başka bir takımın alması sorunu kalktıysa taklalar atarak kutlarım evde bunu. Halıya dişimi falan sürterim. O derece sevinirim..

:o:o:o:o:o:o

Halıya dişimi falan sürterim. :D:D:D:D

uAburak89
19.Ekim.2012, 14:13
Oyunu dün açtım 30 dakika içinde kapattım, niyeyse hiç ısınamadım çok karışık geldi. Gözlerimi çok yordu tema. Antreman baştan aşağı değişmiş gibi, şimdi yeniden açtım ilerleyemedim henüz kurcalıyorum bakalım. Futbol Direktörü atayabiliyoruz anladığım kadarıyla, görevi ne oluyor peki ? Bu arada Süleyman Hurma Galatasaray'a futbol direktörü olmayı kabul ediyor. :D

caner485
19.Ekim.2012, 14:15
Oyuncu özellikleri dışında oyuna alıştım ama bi oyuncunun profiline 1 dakika zaman harcıyorum anlıcam diye :)

Cengo
19.Ekim.2012, 14:36
Oyunu dün açtım 30 dakika içinde kapattım, niyeyse hiç ısınamadım çok karışık geldi. Gözlerimi çok yordu tema. Antreman baştan aşağı değişmiş gibi, şimdi yeniden açtım ilerleyemedim henüz kurcalıyorum bakalım. Futbol Direktörü atayabiliyoruz anladığım kadarıyla, görevi ne oluyor peki ? Bu arada Süleyman Hurma Galatasaray'a futbol direktörü olmayı kabul ediyor. :D

Belki Süleyman Hurma'ya non-permanent dislike club olarak eklenebilir Galatasaray.

Süleyman Hurma'nın yadırganacak bir yanı yok. Adam Kayseri'li :)
Taşı sıkar suyunu çıkarır da suya belirlediği fiyatı isteyen olmazsa daha düşüğe satmaz. Kayseri esnafının ne kadar tutumlu olduğu bilinir. Şaka değil, cidden alışkanlık bunlar. O yöneticilerin neredeyse hepsi ticaret erbabı insanlar. Kulübe de şirket gibi bakmaları normal.

immortal86
19.Ekim.2012, 15:29
Maç öncesi,devre arası,maç sonrası takım ve oyuncu konuşmaları yok mu ? Yoksa ben mi bulamadım =)

uAburak89
19.Ekim.2012, 15:32
Belki Süleyman Hurma'ya non-permanent dislike club olarak eklenebilir Galatasaray.

Taşı sıkar suyunu çıkarır da suya belirlediği fiyatı isteyen olmazsa daha düşüğe satmaz. Kayseri esnafının ne kadar tutumlu olduğu bilinir. Şaka değil, cidden alışkanlık bunlar. O yöneticilerin neredeyse hepsi ticaret erbabı insanlar. Kulübe de şirket gibi bakmaları normal.

Yani gerçek hayatta geleceğini pek sanmıyorum parayı ne kadar sevse de yaptığı onlarda açıklamadan sonra zor bir durum. Bu arada ben soruma cevap alamadım Futbol Direktörünün görev tanımı nedir ?

caner485
19.Ekim.2012, 15:33
Maç öncesi,devre arası,maç sonrası takım ve oyuncu konuşmaları yok mu ? Yoksa ben mi bulamadım =)
sen fm klasiğe girmiş olmayasın :)

kasım akdemir
19.Ekim.2012, 15:41
(a)http://d1210.hizliresim.com/12/m/f2hy8.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fbit.ly%2Fc25MCx)

Oyuncunun üzerine tıklayınca o mevki ve mantaletie için gereken özellikleri gösteriyor. Gerçekten mükemmel bir ayrıntı olmuş.

SacrificeGGTC
19.Ekim.2012, 15:44
Kalecilerin pozisyonlardaki hareketlerinin iyileştirilmesi gerekiyor. Çok garip davranıyorlar. Benden başka farkeden olmadı mı?

perpetua
19.Ekim.2012, 16:24

Bu konuda veritabaninda biraz daha fazla calisma yapmamiz lazim. Oyunda bazi seylerin nasil isleyecegini gormeden cok ayar yapmanin dogru olmadigini dusundum acikcasi.

Mesela su anda Unal Aysal'in futbol direktoru Fatih Terim. Ama bu demek degil ki ileride takimin basina baska birisini getirirse bu kisinin ustunde baska bir futbol direktoru olmayacak. Tahminen Fatih Terim futbol direktoru olup, altinda bir baskasi gecer. Ama bunu oyunda goremiyoruz henuz.

Suleyman Hurma en yuksek CA'li Turk futbol direktoru oldugu icin de Galatasaray teklif yapiyor, o da profesyonelce bakarak kabul ediyor oyunda. Gercekci mi, pek degil. Ama bunun gercekci olmamasinin nedeni bence Suleyman Hurma'nin kabul etmesi degil, Galatasaray tarafindan istenmesi.

Her yeni ozellikte oldugu gibi biraz hatalari gorerek veritabaninda duzenleme yapacagiz.

leave_992
19.Ekim.2012, 17:07
antreman kampı zımbırıgı gelmiş de tam anlayamadım :) Var mı açıklayacak babayiğit? :)

cankatcug
19.Ekim.2012, 17:35
Oyunu açtığımızda fikstürde mevcut olan hazırlık maçlarını iptal edemiyor muyuz yoksa ben mi yapamadım.

edgaras1905
19.Ekim.2012, 17:39
(a)http://d1210.hizliresim.com/12/m/f2hy8.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fbit.ly%2Fc25MCx)

Oyuncunun üzerine tıklayınca o mevki ve mantaletie için gereken özellikleri gösteriyor. Gerçekten mükemmel bir ayrıntı olmuş.

Baska takımlarda bulunan oyuncular icinde gecerlimi bu özellik.

antiochia
21.Ekim.2012, 22:51
Arkadaşlar bir şey soracağım acaba yeni eklenen ligler var mı?(Bosna ve Karadağ'ı merak ediyorum da)

kibo236
22.Ekim.2012, 00:58
anlamadığım bişey var sow ve stoch un bitiriciliği 18 biraz abartılmamışmı sanki? bu arada Fb'liyim

enigma 31
22.Ekim.2012, 11:30
anlamadığım bişey var sow ve stoch un bitiriciliği 18 biraz abartılmamışmı sanki? bu arada Fb'liyim
sowun bitiricilği normal olarak görülebilir ama stochunki yüksek gibi

sowkay
03.Ağustos.2013, 21:02
fm 2014 çıkacak neredeyse biz 13'ü daha yeni oynamaya başlıyoruz hadi hayırlısı :D

fm 2012 oynuyordum aniden 13 e geçince arada bi kıyaslama yapayım dedim.

fm 2013'de alt ligde oynuyorum maçlar son derece hanımevladı geçiyor :) sertlik yok bişey yok çözemedim :D fm 2012 de kol bacak kırılıyodu son derece sert geçerdi maçalr adamın ayağından uçarak top çalanlar oluyodu :D

maç motorunda bu gözlemim hakkında siz ne dersiniz merak ettim doğrusu.

Lordinas
04.Ağustos.2013, 01:17
dostum öncelikle şunu söyliyim sık sık save al yeni başladığın için bu konuda seni uyarıyım. 2-3 kariyerim anlamsız hatalar yüzünden gitti. Sende böyle bir durumla karşılaşma diye söylüyorum.
oyun orjinal olmasına ve herhangi bir yama paket vs kullanmasamda birçok crash dumps,microsoft visual hatası aldım. :0:

sowkay
04.Ağustos.2013, 03:16
fm14 de 1 hafta bakıcam alanlar nasıl yorum yapıyor iyiyse hayatımda ilk defa orjinal oyun alıcam yani :D

Lordinas
04.Ağustos.2013, 05:01
yahu işte anlam veremediğimiz hatalar olmasa bence oyunun + ları - lerini kapatıyor. Bende her maçtan sonra save alarak önlem almış oluyorum. onun dışında maç motorunda gerçekten sıkıntı var ben 3d görüntü çıktığından beri hiç kullanmadım. 2d yi tercih ediyorum daha az çıldırtıyor insanı. benim gözüme çarpan ilginçlikler; kalecilerin her seferinde rakip oyuncu marke edene kadar topla koşmaları,direkten haddinden fazla dönen toplar. birde sakatlıkların çokluğundan şikayet edebilirim. ama şunuda söyleyeyim bu benim şahsi gözlemimdir. devre arası transfer güncellemesiyle oyunu oynayınca sakatlıklar 2 kat daha fazla oluyor. Varsayılan da başlayınca ise normal seviyede. Ben bunu test ederek kendimce kanıtladım kimse katılmak zorunda değil :) onlarca açılmış kariyerden sonra bu kanıya vardım...