PDA

View Full Version : FM 2013 için Takım Önerileriniz

soules34
22.Ekim.2012, 22:33
Malum beta çıktı, tam sürümün çıkmasına da on gün falan kaldı. Takım önerilerinizi konu altından yapabilirsiniz. Şöyle kadrosu çok kabarık olmayan, ligde alt sıraları oynayan bir takım istiyorum arkadaşlar. Taraftar desteğini pek önemsemiyorum, maddi durumu da iyi olmayabilir.

kasım akdemir
23.Ekim.2012, 01:09
Newcastle United iyi bir tercih olabilir.

soules34
23.Ekim.2012, 19:58
Newcastle United iyi bir tercih olabilir.
İngiltere Ligi pek cazip gelmiyor bana, başka önerisi olan?

antiochia
23.Ekim.2012, 20:00
Doğu Avrupa Liglerini özellikle Balkanlar zevkli olur...

petrol_fb12
23.Ekim.2012, 20:04
glasgow rangers FC

mustangshelby
23.Ekim.2012, 21:42
İngiltere : Q.P.R
Almanya : WOLFSBURG - M.GLADBACH - HANNOVER
İspanya : R.SOCİEDAD
İtalya : PARMA
Türkiye : G.BİRLİĞİ - ANTALYASPOR

Giallorossi
24.Ekim.2012, 23:22
İsteğine göre takım önermeyeceğim. Bence bu sene yönetilebilecek en iyi takımlar şunlar:

Kolay: Manchester City, Juventus, PSG, Anji, Zenit, Shakthar
Orta: Kopenhag, Beş büyükler, Basel, Malaga, Swansea City, Napoli, Orduspor, Kasımpaşa, Monaco
Zor: Ankaragücü, Pescara, QPR

BaFraLı
25.Ekim.2012, 09:35
Dahaca oyunu denemedim ama şu takımlarla kariyer yapmayı planlıyorum ;

Elağzıspor, Ankaragücü, Beşiktaş, Rangers, Nordsjælland, Malaga, Bate Borisov, Cluj

soules34
30.Ekim.2012, 20:30
Konu kaybolmasın, yukarıya alalım. Oyun elime geçince Ankaragücü ile bir kariyer açmayı düşünüyorum.

antiochia
30.Ekim.2012, 20:44
oyun Gelsin ben Hajduk Split,Mura,Alüminj,Velez Mostar,Almanya'dan Freiburg,Hamburg,İtalya'dan Pescara, Atalanta,İspanya'dan Deportivo'yu düşünüyorum.Şimdilik....

ERSELKULALI
31.Ekim.2012, 03:24
Şu an Galatasaray ile açılışı yaptım, ancak 2. sırada kesinlikle Liverpool olacak. Sonra Deportivo, Fiorentina, Dortmund, Denizlispor ve random alt lig takımlarından biri bence gayet zevkli olur.

ablukaalarm34
31.Ekim.2012, 06:37
Sırf Bony Wilfried için Vitesse'yi seçebilirim

HuNNy
31.Ekim.2012, 07:26
Toulouse FC önerim Sissoko yeter :)...

serwan
31.Ekim.2012, 11:16
sporting gijon.. la liga'ya ilk sezonda çıkarsınız muhtemelen ki asıl mücadele o zaman başlar..

Cengo
31.Ekim.2012, 13:04
Ankaragücü'ne zor demek bile kafi değil :)

serwan
16.Mart.2013, 00:37
millet allah aşkına şöyle zevkli bi kariyer yapabileceğim takım önerin. bu sene ne denediysem tat vermedi. beşiktaş ile başladım yabancı sınırı delirtti beni, yabancı sınırını kaldırıp öyle oynayayım dedim kendimi kandırıyor gibi hissettim, ajax denedim, hoffenheim denedim.. denedim de denedim.. var mı tavsiyesi olan? garantili :D

hamzali28
16.Mart.2013, 09:19
Giresunspor :)

SacrificeGGTC
16.Mart.2013, 10:39
Dnipro - Ukrayna

5267
16.Mart.2013, 11:21
Kayserispor bütçesi iyi,üst sıraları zorlarsınız.

Bordo61Mavi
16.Mart.2013, 18:05
Crystal Palace, her yonuyle premiershipte olmasi gereken bir takim.

serwan
16.Mart.2013, 21:26
herkese teşekkürler.. ama nottingham forest ile başladım :D

OrcunFB
16.Mart.2013, 23:16
Kayserispor cidden iyi. :)

cmyksl55
19.Mart.2013, 18:12
dortmund'u öneririm mali açıdan korkunç büyüyen bir kulüp. ilk yıldan 50 milyon sterlin kar yaptım. hem de ligi ikinci bitirerek :)

Ralph
24.Mart.2013, 19:24
Alt liglerden taraftarı iyi olan bir kulüp arıyorum. Kombineleri yüksek olacak. Var mı tavsiyeniz?

Deus Dominus
24.Mart.2013, 19:28
Almanya'da çoğu takımın stadı dolar normalde, oyunda da benzer durum vardır. Mesela Köln ya da Hertha Berlin.

Ralph
24.Mart.2013, 19:30
Alt liglerde kariyer yapmak istiyorum da boşa zaman harcamayayım diyorum. Mesela 10.000 kişilik stadyum varsa 6.000 civarı kombine satılmalı. İspanya'da Gimnastic gibi mesela. 15.000 kapasitesi var ve 3.Ligde olmasına rağmen her sene en az 11.000 satıyor. Ama onun dışında bir takım istiyorum. Söylediğin takımlar bu şekilde mi?

Deus Dominus
24.Mart.2013, 19:33
Çok gezgin bir teknik direktör (?!) değilim ben :0: Bulurum ufak bir takım, yerleşirim oraya, 5-10 yıl yaşarım :D
İkisi de tanıdığımız bildiğimiz takımlar, Almanya'nın popüler takımları ve artık bir alt ligdeler. Taraftar kaybetmiş olacaklarını sanmam :)Bir bakayım senin için editörden, ne durumda taraftar sayıları.

Ralph
24.Mart.2013, 19:34
İşte biraz da istediğim küçük takım olması. Hani taraftarı çok iyi olsun ama geçmiş başarısı (ve hatta süper lig deneyimi bile olmasa olur) olmasın.

Deus Dominus
24.Mart.2013, 19:49
Sheffield United'a ne dersin? İngiltere npower 1. liginde (3. kademeye denk geliyor). 10bin kombineli taraftarı var, stadı 38bin kapasiteli. Ateşli diyebileceğimiz bir taraftarı varmış :D (passion 15, loyality 12).
Premier Lig şampiyonluğu var ama çooook uzaklarda kalmış 1897'de 2. olmuş, 1898'de şampiyon.2011 yılında championship'ten 1. lige düşmüş.

Böyle bir takım, CM 01/02'de çok eğlenceli bir kariyerim olmuştu bu takımla, tavsiye ederim :)

edit: Köln'ün kombine sayısı 24.500 :0:
edit 2 : Hertha'nın 16bin.

Ralph
24.Mart.2013, 19:55
Sheffield United'a bir göz atayım :) ilgin için sağol dostum.

Deus Dominus
24.Mart.2013, 19:58
Son bir tavsiye daha, Köln'ü Hertha'yı geçelim, St. Pauli'nin maşallah iyi stadı var, iyi taraftarı var ve aradığın gibi şampiyonluğu başarısı yok :) Maksimum 30bin kapasiteli bir stat, minimum seyirci 14bin, kombine sayısı 15bin. Çok sadık ve ateşli taraftarları var ve küme düşsen sesini çıkarmazlar :) (sabır : 17, bağlılık : 18, tutku/passion : 15)

Benim bile iştahım kabardı :D

Ralph
24.Mart.2013, 20:00
Sen nerden bakıyorsun editorden mi?

Deus Dominus
24.Mart.2013, 20:01
Evet, minimum seyirci sayısı şeklinde bir filtre yaptım 250 civarı takım çıktı. Lige göre sıraladım, aradan bulup bulup baktım :)

Ralph
24.Mart.2013, 20:02
Nasıl yapıyorsun o filtreyi? Ben bilmiyordum bu filtre olayını hiç

Deus Dominus
24.Mart.2013, 20:05
clubs'a tıkladığında üstte arama bölümü çıkıyor ya, normalde oyun içinde oyuncular/personeller için nasıl filtre yapıyorsak öyle filtreleme yapılabiliyor editörde de. Bir sürü seçenek var, işine yarayacakları seç, kriterlerini belirle. Kolay yani.
Bende hevesim kaçmadam Glouchester'ımın başına geçeyim :)

Ralph
24.Mart.2013, 20:07
Vaay ben bunu nasıl gözden kaçırmışım, çok sağol iyi oldu bu :)

Kaka Leite
24.Mart.2013, 20:07
Hayatı boyunca Avrupada oynamamış, alt liglerden bir takım istiyorum ancak finans çok da kötü olmasın yani var mıdır böyle biri :icon_biggrin:

Deus Dominus
24.Mart.2013, 20:09
Hem sarışın olsun, hem mavi gözlü olsun, hem zeki olsun. Çok şey istiyorsun :D

Kaka Leite
24.Mart.2013, 20:09
Hem sarışın olsun, hem mavi gözlü olsun, hem zeki olsun. Çok şey istiyorsun :D

Hadi bea editör falan yok bende bi yardım ediverin :)

Ralph
24.Mart.2013, 20:12
Parası olsun demedim ki :) Kombineleri yüksek olsun dedim ben

antiochia
24.Mart.2013, 20:15
Ben altyapısı iyi olan Balkan takımlarını tavsiye ederim.Slovenya,Hırvatistan,Sırbistan ve Bosna liglerinden...

Kaka Leite
24.Mart.2013, 20:16
Parası olsun demedim ki :) Kombineleri yüksek olsun dedim ben

Bana mı dedin la ?:icon_biggrin:

Ya sen ya ben yanlış anladık ben cidden böyle bi klüp istiyorum, senin yazınla dalga falan amaçlı yazmadım yanlış anlama yani :icon_biggrin:

Deus Dominus
24.Mart.2013, 20:17
Açalım bakalım editörü bulabilecez mi birşeyler :) İlk aklıma gelen takım Siirt Jetpa oldu :D 2.lige göre iyi para vardır onlarda.

Ralph
Hee ben yanlış anlamışım o zaman :)

Ralph
Bu arada 2.Ligde bulunan Monaco'nun başkanı zenginmiş haberiniz olsun.

Deus Dominus
24.Mart.2013, 20:33
Watford'u tavsiye edebilirim sana, güzel takım, çok şugar bi' baba var başta :) underwriter ne demek bilmiyorum ama ihtiyaç durumunda para koyan başkan çeşidi olabilir.
Borç yok, takımın morali iyi, championship takımı, hiç şampiyonluğu yok permier lig'de. Taraftar profili iyi, öyle fanatik değiller ama sadıklar takımlarına, düşse de kalksa da yanındalar :) Çoğu maçta 10bin civarı seyirci olur. Dipnot olarak yanlış hatırlamıyorsam si games forma sponsoruydu bu takımın. Wimbledon ve Watford formalarında reklam gördüğümü hatırlıyorum :) Güzel bir ayrıntı bu da :)

Yine aynı ligden Leicester City'ye de göz at derim.

Kaka Leite
24.Mart.2013, 20:35
Watford'u tavsiye edebilirim sana, güzel takım, çok şugar bi' baba var başta :) underwriter ne demek bilmiyorum ama ihtiyaç durumunda para koyan başkan çeşidi olabilir.
Borç yok, takımın morali iyi, championship takımı, hiç şampiyonluğu yok permier lig'de. Taraftar profili iyi, öyle fanatik değiller ama sadıklar takımlarına, düşse de kalksa da yanındalar :) Çoğu maçta 10bin civarı seyirci olur. Dipnot olarak yanlış hatırlamıyorsam si games forma sponsoruydu bu takımın. Wimbledon ve Watford formalarında reklam gördüğümü hatırlıyorum :) Güzel bir ayrıntı bu da :)

İsmi de beni seç diyor zaten. Çok sağolasın bu takımla açalım bakalım..

BaGa TaRKaN
24.Mart.2013, 21:15
Yav Ben Oyuna Isınamadım Oyuna Başlıyorum Transfer Sezonu Falan Debeleşiyorum Lig Başladıktan Sonra 5-6 Maç Sonra Hevesim Kaçıyor :(

Şuana Kadar Oynadığım Takımlar:

Beşiktaş
Gaziantepspor
Gençlerbirliği
Kırıkkalespor (BAL Ligi Yaması)
Kayserispor
Türkiye (1 Sezon Oynadım Dünya Kupasından Sonra Sıkıldım)
Twente
Roma

Bu Takımlar Baydı Beni Çıldırdım Acaba Çok mu Zor Takımları Seçtim :D

Bir El Atıverinde Şöyle Sezon Başını Uğraştırmayan, Sezon İçinde Akışıyla Sürükleyen Güzel Bir Kariyer Takımı İstiyorum Var mı Önerisi Olan ?

zeck17
24.Mart.2013, 21:25
Real Sociedad kariyeri baya eğlenceli olabilir ilk sezon ilk 5 de bitirebilirsiniz ve gerideki oyuncular yerine transferler yaparak 2-3 sezona la liga'da ve avrupa'da şampiyonluk yaşayabilirsiniz

BaGa TaRKaN
24.Mart.2013, 21:43
Sociedad Değilde Granada İle Başlamak Nasıl Olur Kulüpte Sadece 2.Lig Şampiyonluğu ve Bir Defa İspanya Kupasında Final Oynamış Kaybetmiş. Kulüpte Borç Falan Yok Acaba Madrid ve Barça Hegomonyasını Kırabilir mi ?

fmhastasi
24.Mart.2013, 22:25
valla ben pek bılgım yok ama eğer hızlı oynayan takım ıstersenız real madrıd derım.

mpaker66
24.Mart.2013, 22:44
Yav Ben Oyuna Isınamadım Oyuna Başlıyorum Transfer Sezonu Falan Debeleşiyorum Lig Başladıktan Sonra 5-6 Maç Sonra Hevesim Kaçıyor :(

Şuana Kadar Oynadığım Takımlar:

Beşiktaş
Gaziantepspor
Gençlerbirliği
Kırıkkalespor (BAL Ligi Yaması)
Kayserispor
Türkiye (1 Sezon Oynadım Dünya Kupasından Sonra Sıkıldım)
Twente
Roma

Bu Takımlar Baydı Beni Çıldırdım Acaba Çok mu Zor Takımları Seçtim :D

Bir El Atıverinde Şöyle Sezon Başını Uğraştırmayan, Sezon İçinde Akışıyla Sürükleyen Güzel Bir Kariyer Takımı İstiyorum Var mı Önerisi Olan ?

Zamanın çok mu oynamak için? valla benim pek zamanım olmuyo oyun oynamaya daha sene başından beri 1 tane adam gibi kariyer bitiremedim. Ama yazın gecelri çılgınlar gibi oyunucam. Ve onların planlarını şimdiden yapıyorum.
Sochaux
Southampton
KSK
Mainz ile kariyerler yapcam.Çok eğlenceli bu takımlar, öneririm

Kaan Souza
24.Mart.2013, 23:58
2013'ü hiç oynayasım gelmiyor eski serilerde deli gibi oynardım bu sene tık yok.Classic mod ile başlayıp denicem bir de belki daha zevkli olur.

COLMAN20
25.Mart.2013, 17:24
Son bir tavsiye daha, Köln'ü Hertha'yı geçelim, St. Pauli'nin maşallah iyi stadı var, iyi taraftarı var ve aradığın gibi şampiyonluğu başarısı yok :) Maksimum 30bin kapasiteli bir stat, minimum seyirci 14bin, kombine sayısı 15bin. Çok sadık ve ateşli taraftarları var ve küme düşsen sesini çıkarmazlar :) (sabır : 17, bağlılık : 18, tutku/passion : 15)

Benim bile iştahım kabardı :D

Hertha yı yönetmek zor. İlk sene neyse ama 2. sene Bundesliga ya yükseldim ne maaş nede Transfer bütçesi verdiler

Deus Dominus
25.Mart.2013, 17:32
Bana öyle bi' bilgi gelmedi, öyle bişey denmedi bana... Bana kombine dendi, taraftar dendi, ben bilseydim yapmazdım bu öneriyi. Sayılmaz bu :0:

himone
25.Mart.2013, 19:51
İngiltere 1. ligindeki MK Dons, zevkli bir kariyer yapılabilecek takımlardan. FM 2008 oynarken bu takımla 2. ligten(İngilterede 4. lig oluyor) Uefa şampiyonluğuna ulaşmıştım inanılmaz zevkli bir kariyerdi.

Takım 2004 yılında kurulmuş, stat kapasitesi 22 bin gerçek hayattaki seyirci ortalaması 9.000-10.000 arasında değişiyor. Oyundaki durumuna bakmadım ama gerçeği yansıtmışlardır kesin. İngiltere 2018 dünya kupasını kazansaydı stadı 44.000 kişilik yapacaklardı ama olmadı. MK Dons 1889 yılında kurulan Wimbeldon futbol kulübünün taşınmasından sonra adını değiştiriyor ve 2004 yılında kurulmuş gibi lanse ediliyor. Aslen güney Londra takımıdır ve şu anki yeri Buckinghamshire'dadır. Takım farklı Milton Keynes'e taşındıktan sonra yeni adını alıyor.

Mevcut kariyerim bittikten sonra alacağım ilk takımdır. 2008'de çok iyi oyuncuları vardı ama şu an durum nedir haberim yok.

lakin1907
25.Mart.2013, 20:59
Pek yok böyle takım biliyorum ama yine de sorayım. Bölgesel Amatör ya da Süper Amatörden (yani perpetua'nın yayınladığı databasede oynanabilir olan) değişik bir takım arıyorum.

Aradığım özellikler;
1. Kulübün özel bir hikayesi varsa olabilir
2. Altyapı ya da antrenman tesisleri iyiyse olabilir
3. Takımın bulunduğu yer küçük ve şirin bir kasabaysa olabilir
4. Altyapısından önemli futbolcular çıkarmışsa olabilir

Yukarıdakilerden birinin olması yeterli

Ama önerdiğiniz takımın ilk sene bulunduğu ligde şampiyonluk hedefi koymaması lazım, yani ilk sene kafam rahat olacak orta sıralardan ya da alt sıralardan olsun.

Ralph
25.Mart.2013, 21:05
Takım arayanlar için;

http://kirmizisogan.blogspot.com/2013/03/football-managerde-kariyer-yapmak.html

BaGa TaRKaN
25.Mart.2013, 21:23
Pek yok böyle takım biliyorum ama yine de sorayım. Bölgesel Amatör ya da Süper Amatörden (yani perpetua'nın yayınladığı databasede oynanabilir olan) değişik bir takım arıyorum.

Aradığım özellikler;
1. Kulübün özel bir hikayesi varsa olabilir
2. Altyapı ya da antrenman tesisleri iyiyse olabilir
3. Takımın bulunduğu yer küçük ve şirin bir kasabaysa olabilir
4. Altyapısından önemli futbolcular çıkarmışsa olabilir

Yukarıdakilerden birinin olması yeterli

Ama önerdiğiniz takımın ilk sene bulunduğu ligde şampiyonluk hedefi koymaması lazım, yani ilk sene kafam rahat olacak orta sıralardan ya da alt sıralardan olsun.

Vefa Tam İstediğin ve Aradığın Bir Takım :)

Bu Arada mpaker'in Önerdiği Takımlar Bu Kadar da Olmaz :D Benim Ezeli ve Sevmediğim Takımlar :D

Granada'ya Başladım Girişim Güzel Oldu Sevdim Sanırım Takımı Bakalım Granada ile Neler Göreceğiz Olmazsa Bu Kariyeri Eş Zamanlı Yayınlayabilirim de Bakalım :)

Osmanli12
26.Mart.2013, 18:32
Saarbrücken Almanya 3.lig takımıdır.Lise Tarihinde Vardı 2 dünya savaşı sonrası Bağımsızlığını İlan edip Saarland diye özerk bir böle oluşturyolar bu özerklik zamanında dünya kupasını ve bircok dünya takımı ile hazırlık maçına katılıyolar İnternneten Araştırabilirisiniz

Qu3
26.Mart.2013, 19:01
Dinamo Zagreb ile kariyer yapılması lazım kesinlikle. Hatta ben bu akşam bir kariyer başlangıcı yapacağım bu takımla. Kendi liginde iddaalı olan bir takım. Ayrıca Avrupa'ya hatrı sayılır futbolcular kazandıran bir ekip. Kadrosu genç, taraftar takımına bağlı. 35.000 küsür stat. Ayrıca takımın borcu yok. Lig içerisinde başarılı ama Avrupa'da adından söz ettiremeyen bir takım. Avrupa'da başarı kovalayan ve genç oyuncu yetiştirmeyi sevenler için ideal bir takım.

antiochia
26.Mart.2013, 20:05
Dinamo Zagreb ile kariyer yapılması lazım kesinlikle. Hatta ben bu akşam bir kariyer başlangıcı yapacağım bu takımla. Kendi liginde iddaalı olan bir takım. Ayrıca Avrupa'ya hatrı sayılır futbolcular kazandıran bir ekip. Kadrosu genç, taraftar takımına bağlı. 35.000 küsür stat. Ayrıca takımın borcu yok. Lig içerisinde başarılı ama Avrupa'da adından söz ettiremeyen bir takım. Avrupa'da başarı kovalayan ve genç oyuncu yetiştirmeyi sevenler için ideal bir takım.
Maribor ve hajduk'u da tavsiye ederim. HAjduk'un genç oyuncuları var ama maddi sıkıntıları var..

mpaker66
27.Mart.2013, 18:15
Vefa Tam İstediğin ve Aradığın Bir Takım :)

Bu Arada mpaker'in Önerdiği Takımlar Bu Kadar da Olmaz :D Benim Ezeli ve Sevmediğim Takımlar :D

Granada'ya Başladım Girişim Güzel Oldu Sevdim Sanırım Takımı Bakalım Granada ile Neler Göreceğiz Olmazsa Bu Kariyeri Eş Zamanlı Yayınlayabilirim de Bakalım :)
ahaha abi mainz sochoux falan ne kötülüğünü gördün ya :D

samba_mustafa
28.Mart.2013, 12:18
Takım arayanlar için;

güzel yazı olmuş

Sadixx
28.Mart.2013, 12:29
Red Star la oynuyorum gayet iyi bir yönetimi var stad,tesis ve altyapı bakımındanda çok iyi. Zaten sırbistanın köklü bir klubü. Şampiyonlar ligi yarı finali gördüm anca 4 sezonda fakat siz daha iyisini yapabilrisiniz.

ozan42
28.Mart.2013, 21:54
Red Star la oynuyorum gayet iyi bir yönetimi var stad,tesis ve altyapı bakımındanda çok iyi. Zaten sırbistanın köklü bir klubü. Şampiyonlar ligi yarı finali gördüm anca 4 sezonda fakat siz daha iyisini yapabilrisiniz.

Lazovicten yararlanabıldınmı son durumu nedır paylasabılırmısın

Sadixx
29.Mart.2013, 00:32
Lazovicten yararlanabıldınmı son durumu nedır paylasabılırmısın
Lazovici ilk sene sattım çok iyi para verdiler.Red starı bıraktım Polonyanın başına geçtim. Ama senin için sssni koyayim.Ayrıca çok iyi genç oyuncular çıkıyor takımdan şuan barca real chelseade oynıyan çıkarttığım bir kaç oyuncu var.

http://img593.imageshack.us/img593/3349/darkolazovicgenelbakpro.png

cmyksl55
29.Mart.2013, 19:05
alman ligini tavsiye ediyorum bayern hariç herkesi yıkabilirsiniz rekabete açık bir lig. bayern'i de 3. sezondan sonra yavaş yavaş ezmeye başlarsınız. stadlar genelde full çeker tv gelirlerinden iyi paralar geliyor. ister ikinci üçüncü ligden başlayın doğru transferler yaparsanız yukarı doğru tırmanabilirsiniz. önceki serilerde alman ligi denememiştim pişman oldum. ispanya liginden daha keyifli.

COLMAN20
30.Mart.2013, 01:13
Bayern için o kadar beklemeye gerek yok. :)

Ben ilk sene transfersiz Gladbach ile 3. oldum, 2. sene aynı kadro 1-2 takviye ile de Şampiyonluğu aldım.

5267
30.Mart.2013, 01:17
Hiç kuşkusuz Leeds United !!!

vivoperlei
30.Mart.2013, 02:31
Konuyu sabitliyorum arkadaşlar.

NikolaiBelinski
30.Mart.2013, 12:27
Takım arayanlar için;

Yeni gördüm bu mesajı :D Hemen kariyer açacağım

cmyksl55
31.Mart.2013, 02:27
Bayern için o kadar beklemeye gerek yok. :)

Ben ilk sene transfersiz Gladbach ile 3. oldum, 2. sene aynı kadro 1-2 takviye ile de Şampiyonluğu aldım.

vay tebrik ederim. kariyeri 3.2 güncellemesinden sonra açıp yaptıysan hele de helal olsun diyorum :)

illet
06.Nisan.2013, 23:12
Takım arayanlar için;

gimnastica hakkında bilgi almak için okumak istemiştim ama blog bulunamadı diyor yazı elinde başka formatta varsa paylaşırmısın lütfen

Deus Dominus
06.Nisan.2013, 23:13
Blogunun adı değişti diye biliyorum. Bir bakayım, linkini bulursam eklerim.

edit: http://fmgazetesi.blogspot.com/2013/03/football-managerde-kariyer-yapmak.html

illet
07.Nisan.2013, 00:34
eyvallah saolasın aradığım tamda buydu

COLMAN20
07.Nisan.2013, 00:51
Bu aralar yeni bir kariyere başlayabilirim. Aklımda ki takımlar;

PSG
Hannover96
Lazio

muratzihni
11.Nisan.2013, 12:54
Daha önce kariyerini açmadığıma pişman olduğum takım; Bucaspor.

Deus Dominus
11.Nisan.2013, 15:13
İzmir'in her takımı kariyer için ideal :) Altyapısı da Türkiye şartlarında gayet iyi.

Artul
12.Nisan.2013, 03:10
npower Championship'ten Blackpool ve Brighton.. İlk sene çok rahat premiere çıkarabilirsiniz.. Ayrıca oynaması son derece zevkli..

UgurcanOrhan
12.Nisan.2013, 03:31
Valla ben şu an Benfica denemeyi düşünüyorum kadrosu da gayet yerinde başlangıçta iyi transfer bütçesi de veriyolar. Mourinho'nun Porto kariyeri gibi olabilir sonradan başka yerlere sıçrama açısından ben de yeni denicem tavsiye ederim beyler

Mecnun Cakman
16.Nisan.2013, 23:51
Toulouse FC önerim Sissoko yeter :)...

Hocam Sissoko Newcastle'de :):)

equinox_cs
17.Nisan.2013, 12:52
çoğu oyuncu genç oyuncular transfer edip, kendi yıldızlarını yaratma veya altyapılarından yıldız çıkarma meraklısıdır. az bütçeyle potansiyelli genç oyuncular transfer etmek, aynı zamanda da genç bir kadroyla şampiyonluk kovalamak ve bir devi (bayern münih) saf dışı bırakmak isterseniz. dortmund çok harika bir takım. ayrıca başkanın da özel isteklerinde "gençler üzerine eğil" talimatı var.

COLMAN20
06.Mayıs.2013, 16:11
4-5 yıllık FM ciyim.

Bu zamana kadar hep küçük daha doğrusu orta dereceli takımlar ile oynamışımdır. Bu 2013 serisinde 2 doğru düzgün kariyer yapma şansım oldu. Diğer denemelerim hep yarım yamalak.

Bu kariyerlerim Montpellier ve Gladbach oldu.

Oyunun bu serisi diğerlerine göre biraz daha zor. Şimdi bayadır oynadığım yok yaklaşık 1 ay gibi bir süre olmustur diye tahmin ediyorum. Kafamda PSG ile oynamak var bayadır.

Yani birde büyük takımla oynayayım şu gücü bir arkama alayım bakalım olmayan ile başarı sağladığım çok olmuştur bide olan ile neler yapacağım üzerine neler koyacağım çok merak ediyorum. :)

KadirGok
10.Mayıs.2013, 14:06
Bundesliga'dan bir takım ile kariyer açmak istiyorum ama karar veremedim. Aklımdan Leverkusen geçiyor ama sizinde görüşlerinizi almak istedim. Sizce Football Manager Classic'demi yoksa Normal moddamı oynayayım?

Deus Dominus
10.Mayıs.2013, 15:23
Önceki sayfalara bakarsan güzel yorumlar yapmıştık Alman takımları ile ilgili. Gladbach köklü ve tarihi olan bir kulüp mesela, kaynakları da iyi. Uzun ve zevkli bir kariyer yapmak için ideal. Köln gibi, St. Pauli gibi alt ligde olup güçlü olan takımlar da var. Almanya'da her takım tatmin eder oyuncuyu bence.

KadirGok
10.Mayıs.2013, 16:53
Önceki sayfalara bakarsan güzel yorumlar yapmıştık Alman takımları ile ilgili. Gladbach köklü ve tarihi olan bir kulüp mesela, kaynakları da iyi. Uzun ve zevkli bir kariyer yapmak için ideal. Köln gibi, St. Pauli gibi alt ligde olup güçlü olan takımlar da var. Almanya'da her takım tatmin eder oyuncuyu bence.

Abi yorumunla gaza geldim ve Gladbach'ı almaya karar verdim.Tavsiyelerin için teşekkür ederim. :)

YakoRYV
11.Mayıs.2013, 06:22
Tottenham ile oynamak çok zevkli. Tamam belki maddi kaynaklarının iyi olması başarıya çabuk ulaşabilme algısı yaratabilir ama durum öyle değil; Manu, city, chelsea'de iyi transferler yapıyor; arsenal ve liverpool zorluyor. Hal böyle olunca "gerçek" bir kariyer yapma fırsatı yakalıyorsunuz bana göre. planlamalar önce ş.ligine direk gitme, alt yapıdaki oyuncuları yetiştirip bir yandan sağlam takviyeler yapma; 3-4 yıl içinde premier lig şampiyonluğu, avrupa... şu an yazarken bile heyecan veriyor :)

Tabi dortmund'un yeri de her zaman başkadır...

Hugo
11.Mayıs.2013, 14:18
İskocya'dan Hibernian kariyerini her sene yaparım. İlk sene genç oyuncuları takıma kazandırıp bir kaç takviye ile ilk 5te kalabilirsiniz. Sonraki sezon serbest transferlerle avrupa ligini kovalayıp adınızı avrupada duyurduktan sonra daha iyi profilli oyuncularla anlaşıp şampiyonluk için Celtic'i dürtmeye başlayabilirsiniz. Celtic'ten bir şeyler koparabilmek çok zor.

YakoRYV
12.Mayıs.2013, 03:23
İskocya'dan Hibernian kariyerini her sene yaparım. İlk sene genç oyuncuları takıma kazandırıp bir kaç takviye ile ilk 5te kalabilirsiniz. Sonraki sezon serbest transferlerle avrupa ligini kovalayıp adınızı avrupada duyurduktan sonra daha iyi profilli oyuncularla anlaşıp şampiyonluk için Celtic'i dürtmeye başlayabilirsiniz. Celtic'ten bir şeyler koparabilmek çok zor.

hibernian enteresan seçim ama bu seride iskoçya'dan seçilebilecek en iyi takım Rangers bence :)

Hugo
12.Mayıs.2013, 12:22
Kadromuz bu sene önceki 2 sezona göre bir hayli zayıf ama keyif verici oyunlar oluyor iskoçyada. Rangers güçlü takım takır takır geçersiniz ligleri keyif vermez bana göre.

MoisHaLe
12.Mayıs.2013, 19:17
Takım arayanlar için;

bu yazıdan sonra Litmanen'i aldım takımıma ve gerçekten harika işler çıkartıyor teşekkür ederim. ayrıca 3.ligde takım yönetiyorsanız Mpenza, Yeste, Casquero, Varela, Melchiot, Caçapa, Kewell, Carew, Vasell gibi topçuları kesinlikle öneririm

KadirGok
15.Mayıs.2013, 16:17
Köln mü? Hertha Berlin mi? Bu iki takım arasında kaldım.

Deus Dominus
15.Mayıs.2013, 17:45
St. Pauli...

KadirGok
15.Mayıs.2013, 17:58
St. Pauli...

Köln mü? yoksa St.Pauli mi? Hangisi abi :D Bu arada ST.Pauli'nin oyundaki durumu hakkında bilgi verir misin?

malpince
17.Mayıs.2013, 20:41
itibarı anderson civarı satılık oyuncuları almaya yeten,parası 10-15m civarı olan, kadrosu kötü ya da vasat olsa da fark etmeyen liginde 7-8 ya da portekiz gibi liglerde 3. düşünülen takım önerisi var mı? braga geldi aklıma da itibar biraz düşük. az çok anlamışsınızdır ne düşündüğümü

wladcas
17.Mayıs.2013, 21:41
Türkiye'nin Ferguson'u olmak istiyorum fakat en az 2-3 sezon ligi alamayacağım zorlu fakat köklü ve geçmişte başarıları olan bir takım istiyorum önerilerinize açığım.

ruudroam
06.Haziran.2013, 04:27
Önerim ingiltere 5. liginden Vauxhall Motors.
İmkanlar çok kısıtlı.
Stad bile 1000 kişilik.
Dip takımları yönetmeyi sevenlere bire bir.

KadirGok
11.Haziran.2013, 10:24
Swansea mi yoksa Newcastle mi? Onun dışında Premier League'den önerilerinizi bekliyorum.Everton,Arsenal,City,United,Liverpool,C helsea,Tottenham haricinde.

Moussa Sow7
11.Haziran.2013, 12:28
Swansea mi yoksa Newcastle mi? Onun dışında Premier League'den önerilerinizi bekliyorum.Everton,Arsenal,City,United,Liverpool,C helsea,Tottenham haricinde.

Southampton.

VatKenAyDu
11.Haziran.2013, 12:38
Türkiye'nin Ferguson'u olmak istiyorum fakat en az 2-3 sezon ligi alamayacağım zorlu fakat köklü ve geçmişte başarıları olan bir takım istiyorum önerilerinize açığım.

Ankaragücü.

KadirGok
26.Haziran.2013, 15:20
Liverpool'u önerirmisiniz?

byKpln
26.Haziran.2013, 15:50
Liverpool harika olur.Yönetim ilk sezon bütçe vermiyor ama ileriki sezonlarda deli para veriyor :)

dAleksic
26.Haziran.2013, 16:27
Danimarka Liginden Aalborg BK. Zor sevenler için bire bir :D

Mamadou
26.Haziran.2013, 17:00

İkisinden daha zayıfını tercih edersen kesinlikle Swensea. Newcastle zaten diğer saydığın takımlara yakın kadro kalitesi olarak.

SilverLining
26.Haziran.2013, 19:15
Bence Championship takımı olan Brighton Hove Albion'la başlamnızı tavsiye ederim müthiş bi takım :)

Gannicus
26.Haziran.2013, 20:03
Beyler Panathinaikos'u es geçmişsiniz.İlk sezonu dün gece tamamladım,transfer ve maaş bütçesi yok gibi malum Yunan kulüplerinin durumu ortada ama Paok,Olym. para saçarken siz öyle kalıyorsunuz.

Aydin
26.Haziran.2013, 20:31
Millwall. Keogh ve Trotter ile yardırırsınız.

MeLiHCaN
27.Haziran.2013, 02:05
Beyler şöyle İngiltere lig 1 veya lig 2'den bir takım söyleyin.Uzun soluklu zevkli bir kariyer olmasını istiyorum.Daha altlara inmeyin çekilmiyor. :)

lazo
27.Haziran.2013, 13:32
sunderland...

eğer uzun soluklu ise amacınız, tam size göre.

kulupte profil olarak yüksek oyuncular mevcut ve 2-3 sene içerisinde başarıya endeksli olarak muazzam bir kadro kurabiliyorsunuz.

C h A o S
27.Haziran.2013, 13:44
Beyler şöyle İngiltere lig 1 veya lig 2'den bir takım söyleyin.Uzun soluklu zevkli bir kariyer olmasını istiyorum.Daha altlara inmeyin çekilmiyor. :)

Q.P.R.

Çok iyi kadro var ancak takım uyumu sıkıntı.İlk 2 sezon çileli geçer.Yüksek maaşlı oyuncular var.2.sene Onları iyi fiyata satıp bütçeyi baya genişletebilirsin.Ayrıca Barton-Cisse-Faurlin gibi kirada olan iyi oyuncuları var.2.sezon onlarda gelince rahatlatıyor takımı.

Almanya ligini sevenler içinde Wolfsburg ideal bir takım.İyi bütçe veriyor.Kadrosuda iyi.Diego taşıyor takımı.

Ralph
02.Temmuz.2013, 00:26
Alt liglerden gelişime açık, taraftar desteği olan ve kredi borcu olmayan bir takım arıyorum. Tavsiyesi olan?

AlperKSK
02.Temmuz.2013, 11:21
Ligdeki takım sayısı 18 i gecmeyen ve son güncellemeden sonra alabileceğim takım arıyorum..Sitedeki yaz transferleri güncellemesini de yukledım..

pele96
02.Temmuz.2013, 14:37
Türkiye Süper lig ve 1.Ligden stadı kötü , taraftarı iyi olan bir takım ?

KaRaBükLü KraL
02.Temmuz.2013, 14:56
Türkiye Süper lig ve 1.Ligden stadı kötü , taraftarı iyi olan bir takım ?

Karabükspor daha stad bakımda :)

KadirGok
02.Temmuz.2013, 22:30
Blue Square North veya South'tan bir takım öneriniz var mı? Çok acil lazım. :D

Unsal123
02.Temmuz.2013, 23:15
Blue Square North veya South'tan bir takım öneriniz var mı? Çok acil lazım. :D
Npower 2.Lig Southend önereyim sana okadar inme :D Southend'de bütçe yok ancak gereksiz maaş alan adamları gönderirsen çok iyi bir bütçeye sahip oluyorsun ilk yarıda 17 puan farkla bitirmiştim

KadirGok
03.Temmuz.2013, 12:54
Npower 2.Lig Southend önereyim sana okadar inme :D Southend'de bütçe yok ancak gereksiz maaş alan adamları gönderirsen çok iyi bir bütçeye sahip oluyorsun ilk yarıda 17 puan farkla bitirmiştim

Başka önerisi olan var mı?

Abazhanzo
03.Temmuz.2013, 15:52
Başka önerisi olan var mı?

blue square northta fc halifax ile oynamıştım tavsiye ederim.

Ronaldinho 10
04.Temmuz.2013, 20:59
Dortmund kariyeri zevkli oluyor.. tavsiye ederim.

hamzali28
05.Temmuz.2013, 19:14
Trabzonspor ile başladım. İstifa edip Bursaspor'a geçtim. Şimdi Boca'da Arjantin'deyim. 3 takımım da zevkliydi. Tavsiye ederim

KaRaBükLü KraL
15.Temmuz.2013, 17:06
Montpellier'i şiddetle tavsiye ederim işsiz başladığım oyunda 20.sıradaydı.Ligte 7.yaptık Şampiyonlar Ligini kazandırdık(sağlam ballıydık :D)Zevkli gidiyor ikinci sezon 30 Mn € bütçe ile başladık zevkli yani :) Bir de Swansea denemek lazım logosu cezbediyo adamı :D

orhuncet
19.Temmuz.2013, 20:10
Arkadaşlar lig farketmez ama zevk alınabilecek bir kariyer istiyorum yani gerçeği yansıtsın

Ronaldinho 10
20.Temmuz.2013, 00:27
Arkadaşlar lig farketmez ama zevk alınabilecek bir kariyer istiyorum yani gerçeği yansıtsın

Hocam Dortmund'la bir kariyer yap istersen.. ama takimi da fazla bozma, Jurgen Klopp'un kullandigi sistem ile devam et, genclere onem ver.. Ben cok buyuk bir zevkle oynadim :)

Kaka Leite
20.Temmuz.2013, 00:41

Swansea tabii ki bu seride çalıştırdığım ve zevk aldığım en güzel takımdır :)

Mustafa Diler
21.Temmuz.2013, 14:27
İngiltere Premierden Tottenham alt liglerden ise Leeds Nottingham öneririm

verletzen
26.Temmuz.2013, 21:22
swindown town şidddetle öneririm çok zevkli ve tabi ki ispanya hegomonyasını yıkmak için tüm serilerde direk aldıgım ve fanatik taraftarı oldugum valencia

xwerswoodx
14.Eylül.2013, 17:50
İngiltere Premierden Tottenham alt liglerden ise Leeds Nottingham öneririm

Leeds +1, sezon arasında 19. sırada almıştım Leeds United'ı (2018) Kümeye düşme yeterli diyen bir takım, iyi bir yönetimle şampiyonluğu alabilecek bir takım. 1 milyon transfer bütcesi vermişti bana, doğru transferlerle 13 maçta 3. sıraya kadar yükselttim, son baktığımda premier ligde orta sıraları zorluyordu, aldığım oyuncular 10-15milyon değerine ulaşmış. Leeds kariyerim en güzel kariyerlerimdendir heralde, yarım sezon kaldım orda çünkü premier ligde çok maç var ve ben o tempoyu kaldıramıyorum. Ama tavsiye ederim Leeds takımını, yani Leeds takımını ya yüceltecek yada yerin dibine sokacaksınız, taktiksel olarak oynamanız gereken bir takım, hatta her maça özel taktikle çıkmanız gerek, eğer taktiksel olarak oynayacağınıza inanıyorsanız Leeds takımının gençleri çok iyi potansiyele sahip, tavsiye ederim.

ThersoN
30.Eylül.2013, 17:50
PSG'yi almayın çok gereksiz. 120 m €'ya Neymar'ı aldım Barçadan. 220 milyona Messi ile anlaştım aynı sezon param yetmedi. Çok lakayıt işler oluyor yani.