PDA

View Full Version : Microsoft Visual C++ Runtime Library Hatası

Burak Akmanoğlu
21.Ekim.2012, 00:59
Bu hatadan dolayı 2.kez kariyerimi siliyorum arkadaşlar çözümü yokmu o kadar orjinal sipariş ettik ama...

Burak Akmanoğlu
21.Ekim.2012, 01:03
Çözümü bulan olursa yazıversin.

cem_k12
21.Ekim.2012, 01:08
aynı hatayı 7 8 defa bende aldım ama kariyerim falan gitmedi son save den devam ettım..bı kac kere 3 4 hafta gerıye gıttıkten sonra her hafta save alıyorum,o hatayı verırse en fazla 1 hafta gerıye gıdıyorum..full de duzelır sanırım

ozzymanborn
21.Ekim.2012, 01:09
gpu rendering'den Software'e geç... diyorlar...

Burak Akmanoğlu
21.Ekim.2012, 01:12
Arayüz'den mi bahsediyorsun hocam ?

ozzymanborn
21.Ekim.2012, 01:57
evet... oyun içinde teknik hata alan kim olursa olsun Neil Brock ilk bunu söylüyor... %50 başarı var :)

Burak Akmanoğlu
21.Ekim.2012, 01:59
Yazılım'a geçtim bakalım fark edecek mi ayrıca Microsoft Visual C++ yükleyemiyordum onu yükledim almam inşallah.

cem_k12
21.Ekim.2012, 05:38

dediğini yapınca hatayı vermemeye başladı,teşekkürler..genelde oyunu aşağı aldıgım zaman veriyordu bu hatayı..internette birşeye bakıyordum oyuna gerı donemıyordum..artık sıkıntı kalmadı

mustinho03
22.Ekim.2012, 20:44

Sagol bendede 10-12 defa olmuştur o yüzden kazandıgım maclar bile gitti isime yaradı

balgat80
27.Ekim.2012, 01:01
biraz önce steamdan oyun otomatik update yğkledi 300mb. oyunu açıp maçı başlattıntan bir süre sonra "R6025 run-time error in Visual C++ HATASI" almaya başladım googledan aradım bulamadım verilen çözümler işe yaramıyor yardım lütfen

halil85
27.Ekim.2012, 01:02
Maç esnasında taktik ekranında beklerken mi aldın hatayı

balgat80
27.Ekim.2012, 01:11
hayır normal maçı izlerken

halil85
27.Ekim.2012, 01:15
Bende alıyorum o hatayı maç esnasında , ben taktik ekranında çok bekledğimde oluyor maç arka planda oynanırken, update olmadanda alıyordum hatayı düzelmemiş yine

balgat80
27.Ekim.2012, 01:17
bu hata oyunsal bir sorunmu yoksa benim sistem, visual c++ ,virüs gibi bir hatamı

halil85
27.Ekim.2012, 01:28
Her maçı izlediğinde mi alıyorsun bu hatayı

balgat80
27.Ekim.2012, 01:32
maç bitmiyorki diğer maça geçemiyorum yani. oyunda kapanıyor hata yüzünden

halil85
27.Ekim.2012, 01:33
Ozmn senin bilgdan olabilir çünkü ben arada dediğim ekranda alıyorum her zaman değil

Kaan Souza
27.Ekim.2012, 16:37
Aynı hata benim de başıma geldi oyunu sildim tekrar yükledim çözülmedi.

balgat80
28.Ekim.2012, 07:15
ben sırf bu yüzden bilgisayara format attım ama hala düzelmedi sorun birdce orjinal aldık oyunu işmi bu ya

balgat80
28.Ekim.2012, 11:01
arkadaşlar bu demodan sonra çıkan patchden beri bu hatayı alıyorum neti altüst ettim yazan her yolu denedim düzelmedi, format dahi attım ama hiç bir şekilde düzelmiyor.

http://img109.imageshack.us/img109/6384/jpgc.png

nessus
28.Ekim.2012, 11:17
Grafik ya da skin kullanıyor musun? Genelde onları kaldırmanı tavsiye ediyorlar. Dxdiag (directX) çalıştırıp bir sorun olup olmadığına da bak.

balgat80
28.Ekim.2012, 11:36
evet kullanıyorum şimdi onları silip bi deniycem. dxdiag ta hata vermedi. sonuctan sonra tekrar dönerim

balgat80
28.Ekim.2012, 11:40
silmeden önce bir program var nette direk o sorunu çözüyor diye onu denedim tarattım falan sonra oyunu açtım sorun başiladığından beri ilk defa bir maçı tamamladım hata almadan. bi kaç maç daha bakıcam eğer aynı hatayı alırsam grafik ve skinleri silip deniycem. bakalım nolcak bi kaç maça belli olur

nessus
28.Ekim.2012, 13:21
Sigames moderatörleri grafik ve skinleri kaldırın diyor hata alanlara. Kullandığına göre problem orda çıkmış. Hata alırsan mutlaka kaldır.

serwan
28.Ekim.2012, 13:26
hocam neden her hatada format atıyorsunuz hard diskinize yazık..

Kaan Souza
28.Ekim.2012, 13:43
FMC skininde çok hata varmış.SI forumlarında yöneticiler bu konu altına genelde bunu yazıyor.Grafik dosyalarını silmeden normal FM 2013 teması ile oynanıyor oyun.Bende de aynı hata vardı şu an rahatça oynuyorum eski tema ile.

Ama yok illa FMC ile oynamak istiyorsanız oyunu tam ekran yaparak da oynayabilirsiniz.

balgat80
28.Ekim.2012, 13:50
hocam neden her hatada format atıyorsunuz hard diskinize yazık..

her yolu denedim nette yazan hiç birisi olmadı. birileri tek çözüm format demiş o yüzden format attım

balgat80
28.Ekim.2012, 13:52
FMC skininde çok hata varmış.SI forumlarında yöneticiler bu konu altına genelde bunu yazıyor.Grafik dosyalarını silmeden normal FM 2013 teması ile oynanıyor oyun.Bende de aynı hata vardı şu an rahatça oynuyorum eski tema ile.

Ama yok illa FMC ile oynamak istiyorsanız oyunu tam ekran yaparak da oynayabilirsiniz.

registry easy diye bir program buldum tarattım temizllettim şuan çalışıyor, ama tekrar olursa sorun orjinal temayla yada fmc ile full ekranı deniycem. ama sonunda sorunun kaynağını bulmuş olduk sağolun

HKi
28.Ekim.2012, 19:30
Orijinal oyun daha çıkmadı ki, ne alaka?

halil85
30.Ekim.2012, 01:00
biraz önce steamdan oyun otomatik update yğkledi 300mb. oyunu açıp maçı başlattıntan bir süre sonra "R6025 run-time error in Visual C++ HATASI" almaya başladım googledan aradım bulamadım verilen çözümler işe yaramıyor yardım lütfen

Sen farklı skin mi kullanıyormusun veya skine bir dosya ekledin mi ?

balgat80
30.Ekim.2012, 01:06
Orijinal oyun daha çıkmadı ki, ne alaka?

beta oynuyorum bu hata devam ederse anlamında söyledim

balgat80
30.Ekim.2012, 01:07
Sen farklı skin mi kullanıyormusun veya skine bir dosya ekledin mi ?

fmc kullanıyordum kullanmayı bıraktım birde bi programla temizleme yaptımm şuan sorun yok

halil85
30.Ekim.2012, 01:37
Bende skini değitirdim tüm maçlarda hata almaya başladım , skin sildim ayarları sıfırladım düzeldi,
Skin den muhtemelen veya skin'deki eklentilerden

koraybahce
30.Ekim.2012, 19:05
Fenerbahçe ile yaptığım kariyerde Galatasaray ile oynadığım süper kupa maçında hiç bir seçeneğe tıklamaya bağlı olmadan bu 2 hatayı veriyor lütfen yardım edin.

http://s10.postimage.org/ubgl5fzs5/Ekran_Al_nt_s.jpg (http://postimage.org/image/ubgl5fzs5/)

http://s10.postimage.org/3k4ykjdnp/Ekran_Al_nt_s_2.jpg (http://postimage.org/image/3k4ykjdnp/)

koraybahce
30.Ekim.2012, 21:21
Yardım eden yok mu arkadaşlar?

Aydin
30.Ekim.2012, 21:26
Oyun dosyalarını tekrar denetler misin steam ile

kasım akdemir
31.Ekim.2012, 16:51
@Koraybahçe Oyunun orjinali dışında başka bir dosya yüklediniz mi? Logo , Forma özelliklede Tema(Skin)

Namzet
01.Kasım.2012, 20:09
Arkadaşlar maçtayken taktik bölümünde oyuncu tutup başka bir mevkiye sürüklerken hep bu hatayı alıyorum,benimle aynı sorunu yaşayan varmı, ya da bu hatadan kurtulmama yardım edecek birisi ?

balgat80
01.Kasım.2012, 20:14
visual c++ hatası mı ?

Namzet
01.Kasım.2012, 20:17
visual c++ hatası mı ?

aynen,bir forumda tercihler GPU'yu yazılım olarak değiştirince düzeldiğini söylemişler yazılım yaptım öyle denedim atmadı belki düzelmiştir emin olunca konuya yazacağım

balgat80
01.Kasım.2012, 20:20
bende o sorunu yaşadım sorun normal oyunda classic fmc 13 skin kullanmak olduğunu söyledi arkadaşlr. aşağılara bakarsan oradan inceleye bilirsin. ama ben resgistry easy diye programla tarattım herşeyi düzeldi. full bulup tarat yada o skini kullanma

Namzet
01.Kasım.2012, 20:23
Skin ayarlamadım hiç eğer düzelmediyse dediğin gibi o programı deneyecem sağolasın

balgat80
01.Kasım.2012, 20:24
tamam bir sorun olursa sen aşağıdaki konulardan bak oralarıda oku. ama nette çözüm yok format dahi attım herşeyi denedim düzelmedi. o program sayesinde düzeldi :)

Namzet
01.Kasım.2012, 21:23
Tamamdır GPU'yu yazılım yapınca sorun kalmadı

balgat80
01.Kasım.2012, 23:32
demek oda bir yol :)

asg23
04.Kasım.2012, 03:31
Microsoft+++ccc Runtıme Hatası Olan Varsa Neden Kaynaklanıyor?

Danger90
06.Kasım.2012, 17:45
Son Sürümünü kurmayı denedinizmi veya son sürümmü ?

Gncl1905
18.Kasım.2012, 15:50
http://f1211.hizliresim.com/13/l/g1bfj.png

Hata bu. Çevrimiçi kariyerde 3 kez böyle hata aldım. Hatadan sonra oyun kapanıyor haydee baştan oyna maçları. Çözümü nedir bunun?

Hatayı aynı yerde almadım. Oyunu baştan açıp devam edince o tarihi geçebiliyorum. 3 farklı tarihte alındı bu hata.

yasincan
28.Kasım.2012, 16:04
milyonlarca çözüm denedim internetten üstüne defalarca sistem geri yükleme yaptım, virüs programları yükledim,regedit cmd komut işlemleriyle ugraştım çözmek için hiçbiri olmuyor orjinal fm13 var oynayamıyorum. steam (http://forum.donanimhaber.com/m_68545184/tm.htm#) sildim kurdum fm sildim kurdum java sildim kurdum olmuyor arkadaşlar olmuyor nasıl çözücem bunu

aliCHaN_FM
29.Kasım.2012, 00:01
Kolay Çözüm:
Windows XP Kullanıcıları

Çalıştır'a basıp "msconfig" yazıyoruz ve enter'lıyoruz.

1. Seçmeli Başlangıç'ı seçiyoruz.
2. Başlangıç öğelerini yükle seçeneğini kaldırıyoruz.
3. Tamam deyip bilgisayara reset atıyoruz.

Windows Vista Kullanıcıları

"Start Search"a tıklıyoruz ve boş alana "msconfig" yazıp Enter'a basıyoruz.

1. Seçmeli Başlangıç'ı seçiyoruz.
2. Başlangıç öğelerini yükle seçeneğini kaldırıyoruz.
3. Tamam deyip bilgisayara reset atıyoruz.

Geçici Çözüm:
Herkes Kafasına Göre Çözüm Sunuyor. Benim Dediğim Tam Çözüm DeğiL Ama İşe %100 Yarıyor. Aynı Sorunu Ben de Yaşamıştım. Yapacağınız Tek Şey Hemen Yanınıza 4 GB veya Üstü Bir USB FLash Disk ALıp En Yakın İnternet Cafeye Gidiyosunuz. C Diskindeki Silkroad KLasörünü FLashınıza Atıyosunuz ve Eve GeLdiğinizde Kendi C Diskinize Atıyosunuz. Sorunsuzdur

Kesin Çözüm:
Parite-B Virüsü OLarak Geçen Bir Kötü YazıLım Kurbanısınız. Üzerine Bir Anti-Virüs Kurdurmaz. Çoğu .exe DosyaLarının ÇaLışmasına İzin Vermez. WinRAR KuLLanımında CRC Hatası Verir. Kısacası Hayatı Dar Eder. Bu YazıLım YereL Disk Fark Etmeksizin (CDE...) Tüm ALt KLasörLerdeki ".exe ve .dll" UzantıLı DosyaLara YerLeşir. Eğerki Anti-Virüs YükLeyemiyor ve DoLayısıyLa Tarayıp SiLemiyorsanız En Pratik ve MantıkLı Yöntemi Bir FLash Diske BeLgeLerinizi ve D Diskinizden İşinize Yarar DosyaLarınızı ALın. C ve D (Varsa EF..hepsi) BiçimLendirerek Format Atın Tüm YereL DiskLerinize. Ardından FLASHI TAKMADAN Bir Anti-Virüs Kurun. FLashı Takın Ama Açmayın. BiLgisayarımdan Sağ TıkLayıp Anti-Virüsünüz iLe Taratın ve Virüsü SiLin.

barlasisbasar
05.Aralık.2012, 01:58
Visual C++ Runtime Library hatası iyice sinir bozmaya başladı. Hiçbir çözüm işe yaramıyor. Lisanslı oyun kullanıcısı olarak net olarak mağdur duruma düşüyoruz. Bu çok ayıp bir şey!

fox31
19.Aralık.2012, 23:38
Bugün steam bişey yükledi ve save'im açılmıyor.Daha önce hiç almamıştım bu hatayı.Bunun bir çözümü varmı ?Silip yeniden yükledim.Dosyalarıda denetlettirdim

asg23
09.Ocak.2013, 00:27
arkadaslar artık bu fm benı oldurecek.karıyer actım 3-4 mac sonra bu hata cıktı kayıt da etmemıstım tam butun transfer su bu gitti.oyundan sogudum.neyse gecen tekrar basladım yıne bu sefer her mac kayıt yaptım ama baktım olmuyor sorun yıne bellı bır sure kayıt yapmadım ve demın yıne bu hata maca gırdıgımde...neden kaynaklanıyor bu sorun???

Kaan Souza
09.Ocak.2013, 02:31
Pencere modunda mı oynuyordun ?

asg23
09.Ocak.2013, 19:45

hayır.....

Burak Akmanoğlu
09.Ocak.2013, 19:48

Pencere modunda oynamak hata almaya sebebmidir ?

Ralph
23.Ocak.2013, 17:32
Kuzenle Multi kariyer yapıyoruz ama sürekli bu hatayı alıyorum "server" olarak. Oyundan atıyor sürekli. Neden olabilir bilgisi olan var mı?

Kendim oynarken hiç almıyordum böyle bir hata. İlk defa başıma geliyor multiplayer oynarken.

http://d1301.hizliresim.com/15/r/j89gq.png (http://bit.ly/c25MCx)

Ralph
23.Ocak.2013, 23:28
Yahu yok mu bunu çözüme ulaştıran kimse?

Ralph
24.Ocak.2013, 01:08
Site yöneticililerinden "ingilizce bilenlerden birinden" rica etsem acaba SI forumlarına konuyu açıp sorabilir mi? Miles'e sordum Twitter'dan ama "forumda konu açın" diyor.

asg23
24.Ocak.2013, 02:14
aynen ya forum yöneticileri lütfen şuna bir çözüm bulun...

Ralph
25.Ocak.2013, 19:15
Sıkıntı şurada, birbirimizin maçlarını izlemeye girersek Runtime veriyor. Ama girmezsek bir sıkıntı yok. Ama bu şekilde de şifreli maç gibi hissediyorsun :D Hala bulamadık çözümünü.

Ralph
25.Ocak.2013, 19:56
SI forumlarında bize yardımcı olacak bir üst düzey yönetici bu yazılarımı görene kadar bu yazıları yazmaya devam edeceğim. Kimse sallamıyor vallahi. Up up up mu yazayım yani anlamıyorum. Orjinal oyun alıyoruz multi oynayamıyoruz. Miles'e mesaj atıyorum, forumumuza yaz ben anlamam diyor. Buraya yazıyoruz yöneticilerden biri yardımcı olsun diye ama yine sallayan yok. İngilizcemiz olsa kendimiz yapacağız ama yok ne yazık ki.

vivoperlei
25.Ocak.2013, 20:26
Yanılıyorsunuz. Şu ana kadar cevap vermememin nedeni henüz SI forumlarında çözümüne rastlamamamdı; zira dün ilgili konuyu kontrol ettiğimde herhangi bir cevap yoktu. Öncelikle yüklenilen tüm grafik paketlerinin kaldırılması gerekiyor. Bunun ardından, kullandığınız işletim sistemine bağlı olarak, bu linkte (http://www.sigames.com/faq/fm13.php?version=pcmac&id=69) verilen talimatları yerine getirmelisiniz. Yapmanız gereken şey iki bölümden oluşuyor. Birincisinde, verilen talimatları yerine getirerek, ‘Gizli dosyaları ve klasörleri göster’ seçeneğini aktif etmelisiniz. İkincisinde ise ‘AppData’ gizli dosyasını kullanarak, sırasıyla ‘Roaming’ ve ‘Sports Interactive’ dosyalarını açıp, ‘Football Manager 2013’ dosyasını silmelisiniz.

Daha sonra içerik dosyalarının Steam aracılığı ile doğrulanması gerekiyor. Doğrulamak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

Kütüphane bölümünden oyuna sağ tıklayın ve menüden ‘Özellikler’i seçin
‘Yerel Dosyalar’ sekmesinden ‘Oyunun İçerik Dosyalarını Doğrula’ butonuna tıklayın.
Steam, içerik dosyalarını doğrulayacaktır. Bu işlem birkaç dakika sürebilir.
İşlem tamamlandığında pencere kendiliğinden kapanacaktır.
Tüm dosyaların indirildiğinden emin olmak için bu işlemi iki defa yapmanızı tavsiye ediyoruz.

SI yetkililerin yaptığı açıklamaya göre, bu yollar izlendiğinde bahsi geçen hatayı almamanız gerekiyor.

Ralph
25.Ocak.2013, 20:34
Yanılıyorsunuz. Şu ana kadar cevap vermememin nedeni henüz SI forumlarında çözümüne rastlamamamdı; zira dün ilgili konuyu kontrol ettiğimde herhangi bir cevap yoktu. Öncelikle yüklenilen tüm grafik paketlerinin kaldırılması gerekiyor. Bunun ardından, kullandığınız işletim sistemine bağlı olarak, bu linkte (http://www.sigames.com/faq/fm13.php?version=pcmac&id=69) verilen talimatları yerine getirmelisiniz. Yapmanız gereken şey iki bölümden oluşuyor. Birincisinde, verilen talimatları yerine getirerek, ‘Gizli dosyaları ve klasörleri göster’ seçeneğini aktif etmelisiniz. İkincisinde ise ‘AppData’ gizli dosyasını kullanarak, sırasıyla ‘Roaming’ ve ‘Sports Interactive’ dosyalarını açıp, ‘Football Manager 2013’ dosyasını silmelisiniz.

Daha sonra içerik dosyalarının Steam aracılığı ile doğrulanması gerekiyor. Doğrulamak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

Kütüphane bölümünden oyuna sağ tıklayın ve menüden ‘Özellikler’i seçin
‘Yerel Dosyalar’ sekmesinden ‘Oyunun İçerik Dosyalarını Doğrula’ butonuna tıklayın.
Steam, içerik dosyalarını doğrulayacaktır. Bu işlem birkaç dakika sürebilir.
İşlem tamamlandığında pencere kendiliğinden kapanacaktır.
Tüm dosyaların indirildiğinden emin olmak için bu işlemi iki defa yapmanızı tavsiye ediyoruz.

SI yetkililerin yaptığı açıklamaya göre, bu yollar izlendiğinde bahsi geçen hatayı almamanız gerekiyor.

İşte beklediğim cevap buydu çok teşekkür ederim. Demek ki biraz atar yapmak yetiyormuş cevap için :)

Ralph
25.Ocak.2013, 21:24
Ne yazık ki yine işe yaramadı. Bütün logoları kaldırdım. Dosyaları tazeledim steam ile, dediğiniz klasörü de sildim ama yine olmadı.

vivoperlei
25.Ocak.2013, 21:34
İndirdiğiniz temaları, formaları ve diğer grafik eklentilerini de kaldırdınız mı? Üzgünüm ama SI yetkililerinden olan Neil Brock'un yaptığı açıklama bundan ibaretti. Dilerseniz konuya (http://community.sigames.com/showthread.php/344817-Microsoft-Visual-C-Runtime-Error) bizzat göz atabilirsiniz.

Ralph
25.Ocak.2013, 21:47
Bütün grafik paketlerini kaldırdım. Yani graphics klasöründen aldım. Oyunda görünmedi yani ne logolar ne de facepack ler.

Kaan Souza
26.Ocak.2013, 06:56
Benim de başıma gelmişti pencere modunda maç devam ederken masaüstüne dönüp herhangi bir şeyle ilgilendiğimde atıyordu.Tam ekran yapınca ve default temaya dönünce sorun ortadan kalktı.

Ralph
26.Ocak.2013, 13:34
Benim de başıma gelmişti pencere modunda maç devam ederken masaüstüne dönüp herhangi bir şeyle ilgilendiğimde atıyordu.Tam ekran yapınca ve default temaya dönünce sorun ortadan kalktı.

Multiplayer oynarken mi?

Kaan Souza
27.Ocak.2013, 00:32
Multiplayer oynarken mi?

Single oynarken

razerss
27.Ocak.2013, 23:25
Denilenlerin hepsini yaptık. Fakat sorun devam etmekte.. 2-3 maç sorunsuz gitsek 4. maçın ortasında çakıyor hatayı.

caner9292
28.Ocak.2013, 17:59
oyunum orjinal aynı hatayı bende alıyorum bazen.

razerss
28.Ocak.2013, 22:55
Arkadaşlar bilgisayara format attım. Hata almaya devam edersem bilgilendireceğim sizleri.

seyitcoban95
01.Şubat.2013, 01:00
Bu hatayı ben ve bir arkadaşım daha alıyor. Hem single oynarken hem multi oynarken. Bu SI ne yapıyor anlamış değilim 70-80 lira para verip oyun alıyoruz adam gibi oynayamıyoruz. Eğer her güncellemede böyle olacaksa güncelleme felan getirmesinler , sadece transfer güncellemelerini yapsınlar...

asg23
03.Şubat.2013, 19:53
gercekten yeter ya kahroluyorum su hatadan dolayı...

mustinho03
24.Haziran.2013, 18:22
Kac aydir böyle bir hata almiyordum,bugün kariyere devam edeyim dedim tak ayni hata valla paramizla rezil oluyoruz.

Crazycat
21.Aralık.2013, 01:01
Arkadaşlar bilgisayara format attım. Hata almaya devam edersem bilgilendireceğim sizleri.

Formattan sonra bu hatayı aldınız mı? Fm 2013'ten sonra Fm 2014'te de bu hatayı alıyorum. Şu anda grafik paketi var ama paket yokken de hata alıyordum, iki yıldır bi' hatayı düzeltemeyen yapım şirketi oyun ülkenizde orijinal alınmıyor diye ağlıyor sonra, bu kafayla devam ederlerse daha çok ağlarlar.