PDA

View Full Version : Raul Meireles [13.0]

lakin1907
01.Kasım.2012, 22:13
http://dosya.turksportal.net/research/2013/Fenerbahce_RaulMeireles.jpg

brkdnz
05.Kasım.2012, 02:11
fiziksel özelliklerini düşük buldum açıkçası.premier ligden geldiği için orada ortalama mı kalmış nedir:)

bravery orada sırıtıyor oda 11 olsaymış adamın 11den düşük özelliği kalmayacakmış:)

left foot 12 olması az gibi geldi,genelde 4-3-3ün sol içini oynayan bir oyuncuydu meireles.

mustangshelby
05.Kasım.2012, 02:49
Futbolcuyu yapanlar Chelsea gözlemcileri olsa gerek buraya onların gözlemlediği şekilde geldi diye biliyorum ancak sezon ortasındaki yamada gerekli görülürse düzeltilir diye düşünüyorum.

Birde sol ayakla orta sahanın sol içini anlayamadım nasıl bir alaka kurdun solda oynayan adamların sol ayağı iyimi olması lazım?

brkdnz
05.Kasım.2012, 02:53
genellikle 4-3-3 düzeninde orta üçlünün solunda oynayan adamın mevkisinde rahat edebilmesi hareket kabiliyetini sağlayabilmesi için sol ayaklı olması tercih edilir.kanat mantığında düşünebilirsin bunu.

ancak kanatlardaki kadar elzem bir durum değildir,sol içte sağ ayaklı birinin oynaması sol kanatta sağ ayaklı birinin oynamasından daha kolaydır.

meireles portoda chelseade ve portekiz milli takımlarında sol iç mevkisinde oynadığından dolayı sol ayağı fena olmayan bir adam.bunun için böyle bir yorumda bulundum neden garipsedin onu da anlamadım,20 olsun demedim zaten.15 yeterli.

mustangshelby
05.Kasım.2012, 03:09
Neyse 1 kelimesine dahi katılmadığım ilk satırdaki görüşüne saygı duyoyurm :)
left foot 12 olması az gibi geldi,genelde 4-3-3ün sol içini oynayan bir oyuncuydu meireles. boltlu kısımdaki söz 4-3-3 ün ortasaha sol içinde oynayan bir oyuncu için sol ayak değerinin 12 olması az olduğunu ima etmiyorsa ben yanlış anlamışım ki 12 de zaten ortalamanın üstü ;) 20 olsun dedinde demedim ayrıca. tekrar söylüyorum profili zaten Fenerbahçe araltımacısı yapmamıştır yarım sezon gözlemlenip daha sağlıklı bir profil alacaktır updatete.

brkdnz
05.Kasım.2012, 03:19
evet 12 az diyorum zaten.12 nin az olduğunu ima etmiyorum direkt söylüyorum.sol içte oynaması da sol ayağını kullandığını kullanabildiğini gösteren bir veri.

selçuk inan'ın da sol ayağı 12 mesela,kuyt'ın da.meirelesin de.sence mantıklı mı ?.sol ayağını diğer 2 oyuncuya göre çok daha fazla kullanan bir adam zira.

chelsea araştırmacısının yaptığını da biliyorum bana az geldi diyorum sol ayak özelliği hepsi bu.

BoMccalebb
05.Kasım.2012, 03:34
Fiziksel özellikleri düşük gerçekten. Stamina 12 özellikle çok düşük geldi bana.

Apex1912
05.Kasım.2012, 04:15
Fiziksel özellikleri düşük gerçekten. Stamina 12 özellikle çok düşük geldi bana.

Kesinlikle katılıyorum. fenerbahçenin as ve yedek orta saha oyuncularının stamina değerlerini aşağıya yazdım.

mehmet topuz - 17
mehmet topal - 16
selçuk - 15
cristian baroni - 15
meireles - 12

Karar sizin. Meireles'in değerlerini chelsea araştırmacısı veriyor, bunu biliyoruz ancak yama gelince düzenleme yapılır umarım.

perpetua
05.Kasım.2012, 06:43
Belki de her iki grupta da duzenleme yapmak lazim (yani bizim lig ve yeni gelenler).

Meireles'in gecen sezon ortalama mac basina 68 dakika oynamis olmasinda bu degerin verilmesinin katkisi vardir ama oldukca eforlu bir oyuncu oldugu icin bu degerin biraz dusuk oldugunu da dusunuyorum.

lakin1907
09.Kasım.2012, 00:59
Stamina 12 gerçekten çok az, 15e çekilmeli bence.

lakin1907
15.Kasım.2012, 16:57
Stamina 12 gerçekten çok az, 15e çekilmeli bence.

Bugun ligtv'nin verdigi istatistiklere gore gecen sezon premier ligde takiminin en cok kosan 3. oyuncusuymus, ingiliz arastirmacilar nasil 12 vermisler stamina'ya cok merak ediyorum.

Cengo
16.Kasım.2012, 00:29
Çok koştuğu kesin ama bunu yanlış koşular ile de yapmıyor. Boşuna koşu mesafesi listelerinde de üstlerde değil. Bence bu profili son senesine dayanıyor olabilir. Bu seviyede devam edecekse degisiklik gerekecek.

lakin1907
16.Kasım.2012, 01:08
Çok koştuğu kesin ama bunu yanlış koşular ile de yapmıyor. Boşuna koşu mesafesi listelerinde de üstlerde değil. Bence bu profili son senesine dayanıyor olabilir. Bu seviyede devam edecekse degisiklik gerekecek.

Yanlış koşular ile yapması work rate ve decisions ile alakalı değil mi? Stamina ile ilgili değerlendirme yapılırken bence koştuğu mesafe + maçın ilerleyen dakikalarında paslarında ya da şutlarında güç kaybı oluyor mu yani çok koşmasına rağmen enerjisini koruyabiliyor mu buna bakılmalı bence.

perpetua
16.Kasım.2012, 15:13
Bugun ligtv'nin verdigi istatistiklere gore gecen sezon premier ligde takiminin en cok kosan 3. oyuncusuymus, ingiliz arastirmacilar nasil 12 vermisler stamina'ya cok merak ediyorum.

Iki sene once en cok kosandi. Liverpool'da oynarken.

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1377679/The-fastest-slowest-fittest-players-Premier-League-club.html

Ama yukarida yazdigim gibi maclarin cogunu tamamlamamasi dusuk bir deger almasinda etken olmustur.

EndoplazmiK RetikuluM
16.Kasım.2012, 22:32
Meireles 4-4-2 sisteminde takımın en çabuk yorulan oyuncusu bende. Çok garip geliyor bu bana.

Cengo
18.Kasım.2012, 03:17
Zaten Meireles Porto'da 433'te tek DM oynuyordu, MC değil. O alanı çok koşup doldurmasa asla DM oynatmazlar. Pas arası istatistiklerini çıkartabileceksek bakalım, fayda sağlar. Normalden fazla yapıyor gibi bu işleri. İngilizlerin tabiri ile "Interception".

mortalknight
18.Kasım.2012, 13:54
Zaten Meireles Porto'da 433'te tek DM oynuyordu, MC değil. O alanı çok koşup doldurmasa asla DM oynatmazlar. Pas arası istatistiklerini çıkartabileceksek bakalım, fayda sağlar. Normalden fazla yapıyor gibi bu işleri. İngilizlerin tabiri ile "Interception".

Şuanda oyundaki Meireles profili teknik özellikleri daha agır basan ama fiziksel olarak çokta üst seviyede olmayan bir oyuncu.

Benim görüşüme göre Meireles in teknik özellikleri birazcık kısılıp fiziksel olarak daha yukarı cıkarılabilir.

Bu konuda sizn görüşünüzün ne yönde oldugunu merak ettim

Özellikler elden geçirilirken suanda kafanıza koydugunuz ve aklınızda bulunana degişiklikler nelerdir Meireles için ?