PDA

View Full Version : Hasan Ali Kaldırım [13.0]

lakin1907
01.Kasım.2012, 22:16
http://dosya.turksportal.net/research/2013/Fenerbahce_HasanAliKaldirim.jpg

KanaKe
02.Kasım.2012, 11:17
pa niye düsürüldü? egemeninde ca düsürülmüs sanirsam.. galatasaraya transfer olan oyuncularin ca ve pa lari yükseltilirken fenere transfer olanlarinki düsüyor yine her seride oldugu gibi

perpetua
02.Kasım.2012, 17:36
pa niye düsürüldü? egemeninde ca düsürülmüs sanirsam.. galatasaraya transfer olan oyuncularin ca ve pa lari yükseltilirken fenere transfer olanlarinki düsüyor yine her seride oldugu gibi

Boyle olmadigini gormen icin Amrabat'in profilini gecen sene ile karsilastirman yeterli saniyorum.

KanaKe
02.Kasım.2012, 19:30
Boyle olmadigini gormen icin Amrabat'in profilini gecen sene ile karsilastirman yeterli saniyorum.

ben su anda oyunu oynamiyorum profillere göz atma firsatim yok almanyada oyun resmi olarak satilmadigi icin ön siparis yapamadim..

ReaList
02.Kasım.2012, 19:58
Profili mevcut performansına göre genel olarak iyi yansıtılmış

-Pas 11 veya 12 olabilirdi.

-Ayrıca Gökhan Gönül'e kıyasla daha çok orta atmayı düşünen biri, Gökhan orta açmaya karar verene kadar yapabileceği her şeyi (çalım, 1-2 pas, sıfıra inme) deniyor halihazırda en son düşündüğü şey orta olunca, attığı ortalar genelde yerden gidiyor ve top rakipte kalıyor. Oysa Hasan Ceza alanın 3/4 bölgesinde ve biraz daha ileride kafasını kaldırdığı gibi yüksek topları çok rahat çıkarabiliyor. Orta Yapma yeteneği Gökhan'la eşitlenebilir.

perpetua
03.Kasım.2012, 01:13
ben su anda oyunu oynamiyorum profillere göz atma firsatim yok almanyada oyun resmi olarak satilmadigi icin ön siparis yapamadim..

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110035

Bu konuya bakarak bu tip yorumlardan uzaklasabilirsin o zaman bence.

brkdnz
04.Kasım.2012, 22:13
gözlemlediğim kadarıyla anticipationu fena olmayan bir adam hasan ali.

9 az olmuş.

en azından 11-12 hakediyor bence.tackling azaltılabilir 1 kademe yine aynı sebepten dolayı.

ca ve pa değerleri ise +5 olmalı bence.125-144 ideal olurdu.

lakin1907
09.Kasım.2012, 04:06
Pas için 10 veren gözlemciyi tebrik ediyorum, hatta 9 bile olabilir pasların hızını hiç düzgün ayarlayamayan bir oyuncu.

Sheriff
09.Kasım.2012, 04:32
Decisions ve dribbling düşmeli bence, bu iki özelliğinde düşmesi gerektiği bariz görünüyor diye düşünüyorum. Ne orta yaparken ne pas atarken doğru kararlar veremiyor. Dribbling kesinlikle 12 olamaz Fernando Torres, Falcao 13, Adebayor 12 ve Dzeko 11, İsmail Köybaşı ve Gökhan Gönül 13 bu oyuncularla kıyaslarsak onlar kadar dribbling yapamadığı ve yapamayacağı aşikar bana göre.

sui generis
16.Kasım.2012, 22:48
Yaptığı penaltılar bıktırdı artık beni. 3-4 maçta kesin ya penaltı yaptırıyor ya da kırmızı kart görüyor.

Escochae
17.Kasım.2012, 05:48
zaten bu pa düşürülme olayını anlayamadım. Fenerbahçe gibi bir takıma gelerek kariyer anlamında bir üst seviyeye çıkan bir adamın PAsını düşürmek gerçekden çok mantıklı (!) Oyunda içerisinde ki profilini ve performansını hiç ama hiç tartışmak istemiyorum çünkü tam bir rezalet .. Konu Fenerbahçe olduğu zaman gerçekden çok objektifsiniz bravo

serkan1520
17.Kasım.2012, 17:30
İlk maçlarda biraz vasat görüntü çizse de son zamanlarda artık takıma alıştı çok standart bir performansı var tam bir denge oyuncusu hakan baltanın biraz daha ileri versiyonu diyebiliriz tabi yaşı da henüz genç, ca'sı 130'a çıkarılabilir rahatlıkla.

bnmv
19.Kasım.2012, 05:36
tam bir hasan ali kaldırım olmuş elinize sağlık. sadece tackling 14 falan olabilirmiş o da kişisel görüş farkıdır zaten.

RasAnt
20.Aralık.2012, 18:29
Pa da artışa gidilmeli takıma uyum sağladı ve orda oturdu artık sezon başına göre çok gelişme var

Facx
20.Aralık.2012, 20:53
Pa da artışa gidilmeli takıma uyum sağladı ve orda oturdu artık sezon başına göre çok gelişme var

pa da artışamı gidilmeli ne olcak 145 150 mi olcak pa sı 139 bile fazla bence

lakin1907
20.Aralık.2012, 21:04
PA'sı kesinlikle 145'in üzerine çekilmeli. Bu adam iddia ediyorum şu anda Türkiye'nin fiziksel olarak en iyi en diri oyuncusu. Teknik özellikleri oyunda da gerçekte de çok üst düzey değil, doğru yansıtılmış. Fakat genç bir oyuncu ve bu kadar çalışkan, profesyonel bir oyuncunun ileride tekniğini de geliştirerek 1. sınıf bir sol bek olabileceğini düşünüyorum.
CA'sı da artırılmalı.

Team Work 15 ya da 16 olabilir.
Flair 13'ten 9'a çekilebilir. Topla hareket halindeyken açıkçası göze pek hoş gelmiyor :)
Composure 12 olmalı.

himone
21.Aralık.2012, 12:20
Determination ve Workrate oranları çok iyi olduğu için potansiyelini çabuk yakalayan bir oyuncu. O yüzden pa artırılırsa gereğinden fazla iyi bir oyuncu olabilir. Benim oyunlarımda daha ilk senesinde çok iyi gelişim gösterdi, ve yerine hiç oyuncu almadım. Bence şu anki özellikleri iyi, eğer sene sonuna kadar daha çok gelişim gösterirse seneye bir artış yapılabilir ama bu sene böyle olması çok doğru olmuş. Adamın mevcut özelliklerine bakınca değerlerin tam yerinde olduğu anlaşılıyor. Özellikle fizik özelliklerine diyecek hiçbirşey yok.

Bu arada FB ve diğer takımların futbolcularına verilen değerleri kıyaslayan arkadaşlar için şunu söylemek gerek, benim düşüncem FB'li oyuncular için verilen değerler daha doğru olanlar, diğer takım oyuncuları abartılı.

caner485
21.Aralık.2012, 13:55
pa sabit bırakılıp ca 130 yapılabilir bence daha fazla gelişime açık bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum.

fbdevil190737
21.Aralık.2012, 14:35
Stamina değeri 19 hatta 20'ye bile çıkarılabilir , inanılmaz ciğer var Hasan Ali'de.

himone
21.Aralık.2012, 16:10
Stamina değeri 19 hatta 20'ye bile çıkarılabilir , inanılmaz ciğer var Hasan Ali'de.

18 de zaten hayvani bir değer. CA ve PA değerleri artırılmadan zaten çok iyi olan değer artırılırsa oyuncuya pek yararı olmaz. Sadece sağ direk vurmayı öğrenen boksör gibi olur.

KanaKe
23.Aralık.2012, 15:11
benim oyunumdada ayni en az 10-15 kere penalti yaptirdi bir o kadarda kirmizi kart gördü gercekte sadece 1 kere penalti yaptirdi sl ön eleme macinda.. oyunda o kadarda verimli degil..

Night_Mare17
23.Aralık.2012, 15:48
Hasan Ali gerçekte de verimli değil ki bence profili böyle kalmalı.

KanaKe
23.Aralık.2012, 16:05
sana göre verimli bir bek nasil oynar? bir bekten 5 gol atip 10 asist yapmasini mi bekliyorsun? senin standartlarin nedir? bana sorarsan gercekte fena oynamiyor en azindan oyundaki kadar berbat degil ziegler kadar siritmiyor mesela..

enigma 31
24.Aralık.2012, 21:06
hasan ali şuanda en iyi türk sol bek ve milli takinda banko oynuyor pa sinin arttirilmasi lazim

mustangshelby
24.Aralık.2012, 22:18
hasan ali şuanda en iyi türk sol bek ve milli takinda banko oynuyor pa sinin arttirilmasi lazim

Türk olarak 4 tane sol bek say sana hak vereyim başka adam olmadığından oynuyor olmayasın :)

fbdevil190737
25.Aralık.2012, 00:32
Türk olarak 4 tane sol bek say sana hak vereyim başka adam olmadığından oynuyor olmayasın :)

Sakatlanmadan önce İsmail , Hakan Balta , İBB'den Ekrem,Atila Turan,Ziya Erdal yazılabilecek formda isimler .

meddah
25.Aralık.2012, 00:53
Hasan Ali zaten, İsmail'den sonra en yüksek PA'ya sahip Türk sol-bek oyunda.

himone
25.Aralık.2012, 00:54

Türkiye tarihinin en iyi sol beklerinden birinin stoperden bozma sağ ayaklı Ümit Özat olduğunu düşünürsek. Hasan Ali'yi R. Carlos gibi görmek normal olabilir.

mustangshelby
25.Aralık.2012, 05:53
Sakatlanmadan önce İsmail , Hakan Balta , İBB'den Ekrem,Atila Turan,Ziya Erdal yazılabilecek formda isimler .

İsmail , Hakan Balta 2 side kendi takımlarında uzun süredir oynamıyor, İBB'den Ekrem 33 yaşında, Atila Turan dediğin adamın cürmü ne ki Hasan'a rakip olcak yani anlayacağın kıyaslanabilecek Türk sol bek yok başka.

mustangshelby
25.Aralık.2012, 05:55
Türkiye tarihinin en iyi sol beklerinden birinin stoperden bozma sağ ayaklı Ümit Özat olduğunu düşünürsek. Hasan Ali'yi R. Carlos gibi görmek normal olabilir.

Zaten başka sol bek olmadığından Hasan'ın iyi görünüyor olması çok normal farkındaysan karşısında kıyaslanabilecek bir sol bek yok.

malpince
25.Aralık.2012, 19:57
takımın genel formsuzluğuna rağmen hasan ali öyle gözükmüyor. gökhanın bile açığını kapatacak oluyor bazen

Hsyn53Yvz
25.Aralık.2012, 22:01
İsmail'den sonra en iyi Türk sol bek bence şu an Hasan Ali,ligde de önüne sadece İsmail ve Dede geçer bence. 139 PA'nın az olduğunu düşünüyorum.

erdem344
25.Aralık.2012, 22:16
İsmailmi kaldı artık toparlanması form tutması en az 1 bucuk yıl

sol bek mevkisinde türk olarak 1 numara .

pa da 145 lere kadar çıkabilir en fazla

enigma 31
25.Aralık.2012, 23:49
2012 de pa sı 145 iken kayseride avrupada oynamıyordu fenerbahçe gibi avrupada oynayan bir takıma gelip avrupa liginde boy gösteriyor ve pa sı 139 a düşüyor bana saçma geldi

KanaKe
28.Aralık.2012, 13:40
2012 de pa sı 145 iken kayseride avrupada oynamıyordu fenerbahçe gibi avrupada oynayan bir takıma gelip avrupa liginde boy gösteriyor ve pa sı 139 a düşüyor bana saçma geldi
sacma degil fenerbahcede tutunamayacagini düsünerek düsürmüslerdir... serdar kesimal örnegi var.. fakat hasan ali cok istikrarli gökhan gönül gibi uzun yillar fenerde oynar böyle giderse.

ForsakeN
29.Ocak.2013, 02:23
Hasan Ali'nin penaltı yaptırma alışkanlığı çözülür umarım güncellemede çünkü oynatmaya korkar hale geldim. 2-3 maçta 1 denk getiriyor mübarek

okocha6
27.Şubat.2013, 02:44
Hızı abartı olmuş. 12yi geçmez hızı. İlk mesajlarda kimsenin söylemesi garip geldi, hızlanma da çok abartı, top kapma 13 hızlanma 11-12 olmalı bence.

fbdevil190737
27.Şubat.2013, 16:01
Yok 10 olsun abartmayalım arkadaşım , hızı , hızlanması , çevikliği hakettiği değerlerde şu anda .

KanaKe
27.Şubat.2013, 17:22
hasan ali o kadar yavas degil hakan balta ile felan karistirdin galiba :)

okocha6
27.Şubat.2013, 22:34
hasan ali o kadar yavas degil hakan balta ile felan karistirdin galiba :)

Bence yavaş, dikkatlice izleyin. Hasan Ali ağır bir oyuncu.