PDA

View Full Version : Recep Niyaz [13.0]

lakin1907
01.Kasım.2012, 22:25
http://dosya.turksportal.net/research/2013/Fenerbahce_RecepNiyaz.jpg

Hala doğru düzgün izlenememiş olması yanlış, onlarca A2 maçına çıktı bu adam.

MeMo
01.Kasım.2012, 22:43
Bir yandan Muhammed için bu cömertlik bu iyimserlik varken Recep Niyaz için bu gerçekçilik bu "kemerleri bağlayalım" niye var benim de kafama takıldı.

senderson
01.Kasım.2012, 22:54
Beşiktaş'ın araştırmacısına araştırtmalı Recep'i :)

BleedingMoon
01.Kasım.2012, 23:59
pace nasıl 9 olur yahu?

lakin1907
02.Kasım.2012, 00:07
pace nasıl 9 olur yahu?

Boyu kısa olduğu için, aniden hızlanabilse bile uzun mesafelerde geride kalan bir oyuncu çünkü.

ReaList
02.Kasım.2012, 00:27
-9 PA fena olmazdı hani cuk diye otururdu : )

BoMccalebb
02.Kasım.2012, 05:02
Muhammed -9 iken Recep'in -8 olması neden? Neye göre bu ikili arasında böyle bir fark gördünüz. Milli takım performanslarına mı baktınız? A2 ligi veya coca cola akademi liglerini mi izlediniz de Muhammed'e -9 verirken, Recep -8 oldu?

Ayrıca bir sürü özellik random verilmiş. Bu da oyundan oyuna saçma sapan değerler çıkmasını sağlıyor. Kısacası Recep Niyaz'a hiç özen gösterilmemiş. Araştırmacının izlediğini bile sanmıyorum Recep'İ.

sui generis
02.Kasım.2012, 10:52
Hız ve hızlanmanın neden böyle girildiğini merak ettim , ben Recep'in daha hızlı olduğunu düşünüyorum. sonradan girdiği bir maçta ortadan çok hızlı bir biçimde topla rakip kaleye varmıştı. daha belirlenemediyse hız ve hızlanması onlarda random girilsin. 9-14(benim oyunumda 8-13) kanat oyuncusunu bitiriyor. mesela Top kapma random girilmiş, açtığım bir oyunda 15 olarak açıldı. şimdi siz o sol açıktan ne beklersiniz ki. Recep'in hücumu seven bir oyuncu olduğu biliniyor, defansif özellikler random girileceğini 5-8 arası bir değer girilebilirdi. o kadar mühim olmazdı. zaten Muhammed ve Recep olayına girmiyorum , sadece merak ediyorum neden.

petrol_fb12
02.Kasım.2012, 14:57
Bu oyuncuyu 15 dakika izledim sadece teknik biraz abartı geldi 13 olabilirdi..gerçi oyuncuyu beş maç izlemden değerlendirmek haksızlık olur...

Klavooz
02.Kasım.2012, 16:06
Recep bu sene az süre alsa da oyuna girdiğinde çok hızlı ve dribblingleri gerçekten iyi olan bir futbolcu olduğunu gösterdi. Top ayağındayken çok hızlı özellikle.
Profilinin mutlaka elden geçirilmesi lazım.

Dribbling 16
Hız ve hızlanması 15 olmalı en azından diye düşünüyorum.

Ne derece hızlı olduğu bu golden de anlaşılabilir: http://www.youtube.com/watch?v=IDjXkdgEzJs

perpetua
02.Kasım.2012, 16:47
Recep bu sene az süre alsa da oyuna girdiğinde çok hızlı ve dribblingleri gerçekten iyi olan bir futbolcu olduğunu gösterdi. Top ayağındayken çok hızlı özellikle.
Profilinin mutlaka elden geçirilmesi lazım.

Dribbling 16
Hız ve hızlanması 15 olmalı en azından diye düşünüyorum.

Ne derece hızlı olduğu bu golden de anlaşılabilir: http://www.youtube.com/watch?v=IDjXkdgEzJs

Bence bu video oldukca yaniltici. Henuz A takimda hiziyla herhangi bir oyuncuyu gectigini goremedik hatirladigim kadariyla. Biraz gecse de uzayip farki acamiyor, yakalaniyor.

MeMo
03.Kasım.2012, 00:32
Mart ayında yapılan u17 Avrupa Şampiyonası 2012 finallerindeki 3 maç ve öncesinde Şubat ayının sonunda yapılan hazırlık maçlarında Muhammed ve Recep 5 maçta aynı kadroda yer alıyor. Recep bu 5 maçta ilk 11 oynarken Muhammed sadece 2 kere ilk 11'e giriyor.

Bu maçlardan sonra yoluna u19 milli takımıyla devam eden Recep Niyaz'la aynı yaşta olan (ikisi de Ocak-1995 doğumlu) Muhammed u18'de devam edip Vaclav Jezek turnuvasında 3 maçın 2'sinde ilk 11'de oynuyor. Bu 3 maç aynı zaman da Muhammed'in günümüze kadar oynadığı milli maçların tamamını oluşturuyor.

Muhammed'de durum bu iken Recep, Muhammedin aksine yoluna bir üst yaş grubu olan u19'la devam edip hemen 1 ay sonraki Crotia Kupası kadrosuna çağırılıyor. Bu maçların üçünde de ilk 11 oynuyor. Yine Muhammed'in çağırılmadığı u19 Avrupa Şampiyonası 2012 finallerinde 3 maçta kadroda yer alıp 1 maçta ilk 11 başlıyor.

Muhammed milli takımlara 19 kez çağrılırken Recep 59 kere çağrılıyor.

Oyunda bu oyunculardan biri mucize olmazsa geleceğin yıldızlarından biriyken diğeri işlerin sadece çok iyi gitmesi durumunda iyi bir oyuncu olacak gelecekte. Orası önemli değil. Akıllara şu soru geliyor bu 2 oyuncunun kıyasında kimin daha iyi olduğuna karar verilmiş araştırmacılar tarafından. Yukarıda rakamlar var bu oyuncular aynı yaşta.

Ya biz bu arada uçurum olan rakamlara, hoca seçimlerine yansımayan çok önemli şeyleri bilmiyoruz o yüzden bir oyuncuya bu kadar cömert davranılırken diğerine aynı muamele yok. Ya da bu oyuncuların takip edilme seviyesi benim şu son 20dk'dır yaptığımdan da az ve başarısız.

lakin1907
03.Kasım.2012, 00:56
Mart ayında yapılan u17 Avrupa Şampiyonası 2012 finallerindeki 3 maç ve öncesinde Şubat ayının sonunda yapılan hazırlık maçlarında Muhammed ve Recep 5 maçta aynı kadroda yer alıyor. Recep bu 5 maçta ilk 11 oynarken Muhammed sadece 2 kere ilk 11'e giriyor.

Bu maçlardan sonra yoluna u19 milli takımıyla devam eden Recep Niyaz'la aynı yaşta olan (ikisi de Ocak-1995 doğumlu) Muhammed u18'de devam edip Vaclav Jezek turnuvasında 3 maçın 2'sinde ilk 11'de oynuyor. Bu 3 maç aynı zaman da Muhammed'in günümüze kadar oynadığı milli maçların tamamını oluşturuyor.

Muhammed'de durum bu iken Recep, Muhammedin aksine yoluna bir üst yaş grubu olan u19'la devam edip hemen 1 ay sonraki Crotia Kupası kadrosuna çağırılıyor. Bu maçların üçünde de ilk 11 oynuyor. Yine Muhammed'in çağırılmadığı u19 Avrupa Şampiyonası 2012 finallerinde 3 maçta kadroda yer alıp 3 maçta ilk 11 başlıyor.

Oyunda bu oyunculardan biri mucize olmazsa geleceğin yıldızlarından biriyken diğeri işlerin sadece çok iyi gitmesi durumunda iyi bir oyuncu olacak gelecekte. Orası önemli değil. Akıllara şu soru geliyor bu 2 oyuncunun kıyasında kimin daha iyi olduğuna karar verilmiş araştırmacılar tarafından. Yukarıda rakamlar var bu oyuncular aynı yaşta.

Ya biz bu arada uçurum olan rakamlara, hoca seçimlerine yansımayan çok önemli şeyleri bilmiyoruz o yüzden bir oyuncuya bu kadar cömert davranılırken diğerine aynı muamele yok. Ya da bu oyuncuların takip edilme seviyesi benim şu son 20dk'dır yaptığımdan da az ve başarısız.

Mükemmel bir eleştiri olmuş, somut veriler koymuşsunuz ortaya yorumlarınıza da kelimesi kelimesine katılıyorum.

BoMccalebb
03.Kasım.2012, 00:59
Ya da bu oyuncuların takip edilme seviyesi benim şu son 20dk'dır yaptığımdan da az ve başarısız
Bu kısım daha yüksek ihtimal.

Muhammed çok uzun zamandır ismi bilinen bir adam, Barcelona'ya falan gitmesi gündemdeydi o yüzden ezbere -9 pa veriliyor kendisine her seride. Ya da şöylede denebilir Muhammed belki -9 pa hakediyor ama Muhammed ile aynı yaşta olan Recep'in hem alt yaş takımlarında hem milli takımlarda yaptığı ortada, Muhammed'den daha fazla başarısı var her yaş kategorisinde. Ben canlıda izledim 3-4 kez Recep'i ve kesinlikle -9 payı hakeden bir oyuncu.

Berkin gibi şimdi nerde olduğu bile bilinmeyen oyuncular yıllarca -9 pa aldı bu oyunda fakat konu Fenerbahçe oyuncusu olduğu zaman hep yukarıdaki arkadaşın dediği gibi "kemerleri bağlayalım" durumu var. Bu durum umarım değişir ve objektif olduğunuza inanırız bizde.

malpince
03.Kasım.2012, 01:57

Muhammed'de durum bu iken Recep, Muhammedin aksine yoluna bir üst yaş grubu olan u19'la devam edip hemen 1 ay sonraki Crotia Kupası kadrosuna çağırılıyor. Bu maçların üçünde de ilk 11 oynuyor. Yine Muhammed'in çağırılmadığı u19 Avrupa Şampiyonası 2012 finallerinde 3 maçta kadroda yer alıp 1 maçta ilk 11 başlıyor.

müthiş bir yorum müthiş bir araştırma müthiş bir bilgilendirme tebrikler

Escochae
04.Kasım.2012, 00:22
Daha halen daha Muhammed'in PA olarak neden Recepden üstün olduğu ile ilgili bir açıklama yok.

DenizlispoR
04.Kasım.2012, 01:07
Recep'in değerleri Muhammet'ten aşağıda ve şu an normal.

Sebepleri ise medya ve açıkcası biziz. Medya İstanbul'un büyük yıldızı Muhammet'i pohpohlarken kaç kişi Recep'in adını duydu? FB ve GS ilgilenmeden önce altyapılarla ilgilenenler dışında hiç kimse Recep'i tanımıyordu ve şimdi pek çok kişi onun hakkında bilgin oldu. Biz olarak,Denizli'de altyapı takımlarını izleme imkanlarımız vardı. Kuzenimle aynı yaş grubunda olduğu için ben de Recep'i canlı izleme şansı buldum vaktinde. Fakat ne araştırmacının,ne de benim buralara gitmek için yeterli vaktimiz vardı. Ve ya şöyle düşünün,2009 yılında bir anda Denizlispor altyapısında -9 PA'lı genç olsa ne olurdu ?

Çok şişirmişler.

O yaş grubundan değer verilemez,A takıma çıkmalı.

Bu adam kim ?

1-2 videosunu izledim,hakediyor sanki...

Bunlardan ekstra bir şey gelmezdi. Recep ne zaman büyük takımların ilgisine mazhar oldu,hemen herkes onu araştırmaya başladı ve istatistik verilerine ulaştı. İstatistikler her şeyi göstermez ve saha içi performansı belli ki araştırmacılardan bir kısmının daha çok önem verdiği nokta. Beşiktaş'ın altyapı maçlarını daha önceden izleyebilme şansları varken Denizlispor'un maçlarını çok ender - 3 büyükler ile oynarsa - izleme şansları vardı. Yani Muhammet değerlendirmeye daha önceden itiraben tabii tutuluyor ve bundan dolayı ona verilen değerler daha net. Recep hakkında tam bir fikir oluşturulmaya çalışılıyor ve bu yıl - cins dakikalar da olsa - A takımda aldığı süreler sayesinde sene sonunda gerçekçi bir profil göreceğimize inanıyorum ben.

Klavooz
04.Kasım.2012, 01:07
Bu mesajım silinebilir. En azından benim için geçerli bir sebebi varmış araştırmacı arkadaşımızın.
Abooo başın sağolsun bu arada, aynı acıyı ben de yaşadım. Allah ailene ve sana sabır versin.

Klavooz
04.Kasım.2012, 01:15
Bence bu video oldukca yaniltici. Henuz A takimda hiziyla herhangi bir oyuncuyu gectigini goremedik hatirladigim kadariyla. Biraz gecse de uzayip farki acamiyor, yakalaniyor.

A takımda oynamanın verdiği heyecan ve hocasının talimatlarından kaynaklanıyor olmasın karaladığım yer?
Oyuna 80. dakikada alınan 17 yaşındaki genç bir çocuğun sorumluluk alıp, dribbling yapmasını bekleyemezsiniz.
Çocuğa yazık olur.
A2 maçları genellikle FBTV'de veriliyor ve sürekli izliyorum. Bu çocuk Arsenal'in rezerv kadrosunda olsa çoktan -9 PA'yı ve pace 15 acc 15 drib 17 değerlerini almıştı.

lakin1907
04.Kasım.2012, 01:15
Sözümü geri alıyorum.

Cengo
04.Kasım.2012, 01:35
İlgisiz değilim. Okuyorum yazdıklarınızı arkadaşlar. 2 ay önce babam vefat etti. Ne yaşadığımı bir ben bilirim.

BoMccalebb
04.Kasım.2012, 02:44
Başınız sağolsun, çok üzücü bir durum.

Recep Niyaz konusunda da bence eleştiri yapılacak herşey yazıldı. Artık değerlendirme sırası oyuncuyu yapan araştırmacıılarda. Ben bu konuyla ilgili Perpetua abimizinde düşüncesini merak ediyorum açıkcası.

brkdnz
04.Kasım.2012, 22:54
cengiz bey öncelikle başınız sağolsun,Allah rahmet eylesin,size de bol sabırlar.

özel durumdan dolayı tolere edilebilir bir profil bence.düzeltilirse iyi olacaktır.

Cengo
04.Kasım.2012, 22:55
Dostlar sağolsun. Bugün maç vardı ama FB TV yayınlamamakta ısrar ediyor.

Klavooz
15.Kasım.2012, 16:41
Dün hat-trick yaptı.

Fenerbahçeli Milli Futbolcumuz Recep Niyaz, U18 Milli Takımımızın forması altında, özel maçta Hollanda’ya 3 gol birden attı.

http://www.fenerbahce.org/fb2008/detay.asp?ContentID=31751

BleedingMoon
15.Kasım.2012, 17:29
bir gün foruma uğrayıp bu da mı gol değil diyecek :D

sentugo
15.Kasım.2012, 17:49
http://skorer.milliyet.com.tr/recep-niyaz-la-6-yil-daha/fenerbahce/detay/1627477/default.htm

şöyle bir haber var.

malpince
15.Kasım.2012, 21:22
http://skorer.milliyet.com.tr/recep-niyaz-la-6-yil-daha/fenerbahce/detay/1627477/default.htm

şöyle bir haber var.

inşallah uygulanır bu karar. geleceğin Türkiyedeki en iyi oyuncusu olacak. belki de Dünyada sayılı oyunculardan biri olma yolunda ilerliyor.

mortalknight
17.Kasım.2012, 14:43
Dün hat-trick yaptı.

Fenerbahçeli Milli Futbolcumuz Recep Niyaz, U18 Milli Takımımızın forması altında, özel maçta Hollanda’ya 3 gol birden attı.

http://www.fenerbahce.org/fb2008/detay.asp?ContentID=31751

Acaba şu antrenörlerin bile farkına varamadıgı ama burdaki arastırmacıların gözbebegi Muhammet nerelerdeymiş Recep hattrick ini yaparken

Universal
17.Aralık.2012, 12:29
Recep'i her maç oyunda oynatmaya özen gösteriyorum. Doğal olarak verim alamıyorum, özellikle önde olduğum maçlarda alıyorum ki kafası rahat olsun diye. Baskı olmadan oynamasını söylüyorum; ama ne bir pas ne bir şut var. Geliştiğini göremiyorum.

Recep zaten bu sezon çok fazla şans buldu; az buçuk fikir sahibi olabiliriz.

Göztepe maçında gol sırasında dikkat etiyseniz, vuruşundan daha çok golü nasıl attığı önemli. 17 yaşında bir oyuncu o topu takip ediyor ve sonrasında gole ulaşıyor. Bu kendi yaşıtlarına göre ne kadar yetenekli olduğunun göstergesidir.

Takımda her futbolcu onun en yetenekli olduğunu söylüyor. Alex, Volkan gibi. Kendi yaşıtalrı ile maça çıktığı zaman farkını ortaya koyuyor 3-4 gol atabiliyor bir maçta rakip farketmeden.

O nedenle Recep belki bir Messi olamaz. Ama şuan Türk futbolunun Messi seviyesinde ki geleceğe sahip olan bir oyuncu gibi.

İsteğim ise şu, biz nasıl 17 yaşında iken Rooney'i oyunda keşfettik isek, İngiliz, Alman, İspanyol fm oynayanlarında bizde ki Recep'i keşfetmeleri, Türkiye'nin gelecekte ki en yetenekli oyuncusunu görmesini isterim. Ne yazık ki 15-20 yaş altında ona yaklaşacak başka bir isim yok.

romelon
17.Aralık.2012, 12:48
Recap'de Salih 'de çok uzun kariyerler yaptım özellikle dikkat ettim , hiç bir zaman potansiyellerine ulaşmıyorlar, çok fazla ısrar etmeye gerek yok, zaten çok da fazla potansiyelli yapmamışlar , çünkü birinin adı recep biri salih , sonunda inho yok

lakin1907
17.Aralık.2012, 13:34
Recep'i her maç oyunda oynatmaya özen gösteriyorum. Doğal olarak verim alamıyorum, özellikle önde olduğum maçlarda alıyorum ki kafası rahat olsun diye. Baskı olmadan oynamasını söylüyorum; ama ne bir pas ne bir şut var. Geliştiğini göremiyorum.

Göztepe maçında gol sırasında dikkat etiyseniz, vuruşundan daha çok golü nasıl attığı önemli. 17 yaşında bir oyuncu o topu takip ediyor ve sonrasında gole ulaşıyor. Bu kendi yaşıtlarına göre ne kadar yetenekli olduğunun göstergesidir.

Takımda her futbolcu onun en yetenekli olduğunu söylüyor. Alex, Volkan gibi. Kendi yaşıtalrı ile maça çıktığı zaman farkını ortaya koyuyor 3-4 gol atabiliyor bir maçta rakip farketmeden.

O nedenle Recep belki bir Messi olamaz. Ama şuan Türk futbolunun Messi seviyesinde ki geleceğe sahip olan bir oyuncu gibi.

İsteğim ise şu, biz nasıl 17 yaşında iken Rooney'i oyunda keşfettik isek, İngiliz, Alman, İspanyol fm oynayanlarında bizde ki Recep'i keşfetmeleri, Türkiye'nin gelecekte ki en yetenekli oyuncusunu görmesini isterim. Ne yazık ki 15-20 yaş altında ona yaklaşacak başka bir isim yok.

Kesinlikle katılıyorum, bir şans verin Recep'e oyunda, zaten genç oyunculara verilen PA hep bir kumar değil midir? Verin -9'u ama o da yetmez profesyonellik, azim vb değerleri hep boş bunları makul değerlerle donatın, mesela top kapma ve markaj gibi işine yaramayacak özellikleri de düşük sayılarda vermek boş bırakmaktan daha akıllıca olur bence. Nedeni de oyunun saçma sapan sayılarla doldurma ihtimali. Mesela benim bir oyunumda markaj 6 top kapma 9 çıktı sizce böyle mi daha gerçekçi yoksa iki değere de atıyorum 3 verilmesi mi daha gerçekçi olur?

Universal
17.Aralık.2012, 13:39
Kesinlikle katılıyorum, bir şans verin Recep'e oyunda, zaten genç oyunculara verilen PA hep bir kumar değil midir? Verin -9'u ama o da yetmez profesyonellik, azim vb değerleri hep boş bunları makul değerlerle donatın, mesela top kapma ve markaj gibi işine yaramayacak özellikleri de düşük sayılarda vermek boş bırakmaktan daha akıllıca olur bence. Nedeni de oyunun saçma sapan sayılarla doldurma ihtimali. Mesela benim bir oyunumda markaj 6 top kapma 9 çıktı sizce böyle mi daha gerçekçi yoksa iki değere de atıyorum 3 verilmesi mi daha gerçekçi olur?

Eğer oyunda atanmaya bir değer olur ise, kullandığımız bilgisayarlar bizim ramde ki karşılığımıza gelen değerleri atayabilir izin verilen değerler içinde. Oyunda eğer böyle bir yazılım var ise bazen kafasına göre değer koyabiliyor.

MeMo
17.Aralık.2012, 16:54

FM oynayanlardan önce Türkiye araştırmasını yapanlar keşfetmeli. Tüm Türkiye keşfetmişken özellikle.

lakin1907
17.Aralık.2012, 20:58
Eğer oyunda atanmaya bir değer olur ise, kullandığımız bilgisayarlar bizim ramde ki karşılığımıza gelen değerleri atayabilir izin verilen değerler içinde. Oyunda eğer böyle bir yazılım var ise bazen kafasına göre değer koyabiliyor.

Tam olarak ne anlatmak istediğinizi anlamadım. Ram ile ne alakası var?

Universal
20.Aralık.2012, 22:18
Tam olarak ne anlatmak istediğinizi anlamadım. Ram ile ne alakası var?

Ya bazı bilgisayar yazılımları eğer bir bilgi atanmadığı zaman karşılığında ramde ki değeri yazar. Tabii oyunda bu iş böylemi bilmiyorum.

himone
21.Aralık.2012, 12:11
Herkes gibi Salih ve Recep'in PA değerlerinin artması gerektiğini düşünüyorum. Şu an Türk futbolunda potansiyel olarak çok şey beklenen sadece bu 2 futbolcu varken özellikle. Türkiye'de oyuncuların gelişmemesinin sebebi oynatılmamaları, yetersiz antrenörler ve altyapı tesislerinin yetersizliği. Ama biz oyunda bunların hepsini değiştiriyoruz. Her oynadığımız takıma Barcelona'nınki gibi altyapı tesisi kuruyoruz, dünyanın en iyi antrenörlerini getiriyoruz ve fazlasıyla oynatıyoruz (Ben ilk senemde Salih'i yaklaşık 25 maçta oynatmıştım, ama adam hiç gelişmedi). Tüm bu gereksinimleri bizim oyunda karşıladığımızı düşünürseniz bu adamların potansiyelinin daha fazla olması gerekli.

charmofblack
07.Ocak.2013, 19:31
Recap'de Salih 'de çok uzun kariyerler yaptım özellikle dikkat ettim , hiç bir zaman potansiyellerine ulaşmıyorlar, çok fazla ısrar etmeye gerek yok, zaten çok da fazla potansiyelli yapmamışlar , çünkü birinin adı recep biri salih , sonunda inho yok

tamamen katılıyorum. başka yerlerde yazıldı mı bilmiyorum ama bir konuya değinmek istiyorum.

Öncelikle sonuç kısmında başlayayım: FM 13 de 4 ya da 5 kariyer yaptım. muhammed oldukça kaliteli bir oyuncu oluyor. Recep ise neredeyse HİÇ gelişmiyor. uzun soluklu bir kariyerden vermek gerekirse -2022 yılında örnek-

http://b1301.hizliresim.com/15/7/hr6dm.png

Sebeplerine gelince. Bir oyuncunun CA sının PA ya tamamlanma hızı ve oranı oyuncunun determination, ambition ve professionalism değerlerine bağlı. Benim açtığım oyunların bir tanesinde Recep'in ambition'ı 1 (yazıyla BİR), determination'ı 5, professionalism'i 11. Diğer açtıklarımda da üç aşağı beş yukarı aynı. 5-10 aralığında hep. Dolayısıyla Recep oyun başında CA sı neyse onun üzerine pek de birşey ekleyemiyor ve oldukça vasat bir oyuncu olarak kalıyor.

Benim görüşüm, Recep'in -8 PA, -9 PA olmasından önce öncelikle bu 3 değerinin (determination, ambition ve professionalism) otomatik olarak değil de, Recep'i gelişitirmeye müsait kılacak belirli değerler olarak oyuna aktarılmasıdır. Ayrıca Recep bence -9PA yı kesinlikle haketmektedir.

Night_Mare17
07.Ocak.2013, 19:44
Son mesajda Recep gelişebileceği kadar gelişmiş daha ne bekliyorsunuz Messi falan mı olmasını.

futureless
07.Ocak.2013, 19:46
Son mesajda Recep gelişebileceği kadar gelişmiş daha ne bekliyorsunuz Messi falan mı olmasını.

Alttaki Recep o resimde.

barahir
07.Ocak.2013, 19:47
Hani benim Recebim (!)

BleedingMoon
07.Ocak.2013, 19:50
ve muhammet o yetenekle gaziantep'te :D

ozan42
07.Ocak.2013, 20:00
Arkadaşlar oyuncu geliştirmeyi bilmediğinizden dolayı oyuncular gelişmiyor.Tabi bunu kasti olarak söylemiyorum tabiki bazı her oyuncunun belli bir Potansiyeli var ama bu potansiyellerini doğru adımlarla yükseltebillirsiniz.Oyuncunun eksik noktalarını iyi bulup önce o eksik noklarının üzerinde durmalısınız.Oyuncunun üzerinde durmanız gerek sürekli 11'de oynatmanız gerek, öyle önde olduğunuz karşılaşmalarda son dakikalarda oyuna alırsanız gelişme kaydedemez oyuncu.Oyuncuya özel antreman programı, oyuncuya kararlılık ve çalışkanlığı ve karar verme özellikleri iyi olan profesyonel bir oyuncudan özel ders aldırmalısınız.Sonra oyuncuya takımda vericek yeriniz yoksa as takımda tüm sezon oynuyabilecek bir takımna kiralk veriyim diyorsunuz mesela caykurızeyespora 1 sezonluguna kiralık veriyorsunuz oyuncu tum sezon oynuyor ama gelişmiyor nedeni ise çaykurızespordaki antreman sisteminin düşük olması.Oyunda birçok etken var bunları iyi degerlendirmelisiniz.Oyuncuları oynatmayıp gellişmesini bekliyorsunuz.

Night_Mare17
07.Ocak.2013, 20:00
Alttaki Recep o resimde.

He doğru ya :D Muhammed , Recep oranında biraz fark var ama Muhammed için de yeterli o gelişim daha fazla olmaz Recep için de o Muhammed'in gelişimi kadar olur.

barahir
07.Ocak.2013, 20:03
Arkadaşlar oyuncu geliştirmeyi bilmediğinizden dolayı oyuncular gelişmiyor.Tabi bunu kasti olarak söylemiyorum tabiki bazı her oyuncunun belli bir Potansiyeli var ama bu potansiyellerini doğru adımlarla yükseltebillirsiniz.Oyuncunun eksik noktalarını iyi bulup önce o eksik noklarının üzerinde durmalısınız.Oyuncunun üzerinde durmanız gerek sürekli 11'de oynatmanız gerek, öyle önde olduğunuz karşılaşmalarda son dakikalarda oyuna alırsanız gelişme kaydedemez oyuncu.Oyuncuya özel antreman programı, oyuncuya kararlılık ve çalışkanlığı ve karar verme özellikleri iyi olan profesyonel bir oyuncudan özel ders aldırmalısınız.Sonra oyuncuya takımda vericek yeriniz yoksa as takımda tüm sezon oynuyabilecek bir takımna kiralk veriyim diyorsunuz mesela caykurızeyespora 1 sezonluguna kiralık veriyorsunuz oyuncu tum sezon oynuyor ama gelişmiyor nedeni ise çaykurızespordaki antreman sisteminin düşük olması.Oyunda birçok etken var bunları iyi degerlendirmelisiniz.Oyuncuları oynatmayıp gellişmesini bekliyorsunuz.

Ukalalık etmek istemem ancak 11 yıldır bu oyunu oynuyoruz.. Bu yazdıklarını yeteri kadar herkes biliyor. PA değeri düşük çıkarsa oyunda biz nasıl yetiştirelim?

Night_Mare17
07.Ocak.2013, 20:05
edit : fazladan mesaj

ozan42
07.Ocak.2013, 20:12
Ukalalık etmek istemem ancak 11 yıldır bu oyunu oynuyoruz.. Bu yazdıklarını yeteri kadar herkes biliyor. PA değeri düşük çıkarsa oyunda biz nasıl yetiştirelim?

Bende bu oyunu Cm1-2'den beridir oynuyorum. 13 yıla tekabul ediyor sanırım.Bende ulakalık etmek istemem ama buraya yorum yazan çoğu kişi oyunun inceliklerini bilmediği halde ve tabikii bunun bir sonucu olarak oyuncuyu geliştiremediği için burada gelip oyuncu gelişmiyor bu oyuncunun özellikleri daha iyi yapılmadı diye yorum yazanlarıda eleştirmek gayet doğal olduğunu düşünüyorum.

barahir
07.Ocak.2013, 20:24
Tek söyleyebileceğim, Recep'i geliştirip profilini buraya koyman.. Şunu söyleyim açıkça ben 2013'de Onu geliştirmeyi hiç denemedim, sadece çevremde oyunu iyi oynayan kişilerin bazılar uğraşıp da geliştiremediği için yazıyorum bunları..

charmofblack
08.Ocak.2013, 17:14
Bende bu oyunu Cm1-2'den beridir oynuyorum. 13 yıla tekabul ediyor sanırım.Bende ulakalık etmek istemem ama buraya yorum yazan çoğu kişi oyunun inceliklerini bilmediği halde ve tabikii bunun bir sonucu olarak oyuncuyu geliştiremediği için burada gelip oyuncu gelişmiyor bu oyuncunun özellikleri daha iyi yapılmadı diye yorum yazanlarıda eleştirmek gayet doğal olduğunu düşünüyorum.

ilk olarak çok oynamak herşeyi bilmek değildir. Ben de bu oyunu 16 senedir oynuyorum. 4 disket içerisinde italya ligini bilgisayarıma yüklemiş ve fiorentina'yla oyuna başlayıp aşık olmuştum. ancak hala yeni şeyler öğreniyorum. öğrenmesem zaten oyun rutine döner ve kazanım elde edemediğim için bu kadar uzun soluklu oynamaya devam etmezdim.

Bu başlığa benzer bir başlığı gelişim hızını da tartışmak adına genel tartışmalar başlığında da paylaştım. benzer şeyleri söylememek adına şunu söyleyebilirim. yukarıdaki capslerdeki kariyer; yurtdışından bir arkadaşımla her akşam online olarak oynadığımız gaziantepspor ve kayseriyi alarak mevcut durumda 2024 e kadar geldiğimiz bir oyundandır. Muhammed o yüzden gaziantepte :) recepi de muhammedi de antepe alıp geliştiren benim. dolayısıyla "oyuncuyu geliştirmeyi bilmiyorsun" önermesi sadece bu iki capse bakarak bile çürütülebilir.

Recep bu oyunda rezalet ötesi oldu, açtığım diğer kariyerlerin hepsinde bu derece kötü olmadı ancak emin olun ki uzun uğraşlarla bile EN FAZLA ortalama bir oyuncu profiline geldi. Buradaki başlığı oyun için yapılan çalışmaları yerden yere vurmak için değil, zaten parmakla gösterilen bir iki yeteneğe sahibiz, onları da en azından özenle geliştirmeyi bir sonraki güncellemede yapmalıyız bakış açısını vermek için açtım. umarım başarılı olurum.

himone
08.Ocak.2013, 18:14
Recep'in çok fazala özelliği random olduğu için çok değişik sonuçlar çıkabiliyor. Sonuçta herkes oyuncu geliştirmeyi öğrenmiştir galiba en azından az çok biliyordur. Çıkıp oyuncu geliştirmeyi bilmiyorlar demek yanlış olur. Özellikle mental özellikleri için kabul edilebilir değerler girilirse oyuncu iyi bir şekilde yetiişebilir. Özellikle bizim gibi FM Scout kullanmayanlar için bu çok önemli diye düşünüyorum. Sonuçta adam girip tüm gizli mental özelliklerine bakıp uğraşmayabilir, ama biz ısrar ederiz ve sonuç hüsran olur.

fm_monster
26.Ocak.2013, 02:38
oyunda recep altyapıdan yapıdan yetişen bi oyuncu olarak gözükmüyor ama bu sezon alt yapı kontenjanından fenerbahçe kadrodasında genellikle recep vardı bunun düzenlenmesi lazım.

petrol_fb12
26.Ocak.2013, 02:41
oyunda recep altyapıdan yapıdan yetişen bi oyuncu olarak gözükmüyor ama bu sezon alt yapı kontenjanından fenerbahçe kadrodasında genellikle recep vardı bunun düzenlenmesi lazım.

Recep fenerbahce altyapısında yetişmiş bir oyuncu değilki .

http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=30&kisiID=909406

Corpus
26.Ocak.2013, 02:42
Recep Denizlispor'dan gelme değil miydi ?

fm_monster
26.Ocak.2013, 02:46
Recep fenerbahce altyapısında yetişmiş bir oyuncu değilki .

denizliden geldiğini biliyorum ama sezon içindeki maç kadroların da altyapıdan yetişmiş 23 yaş altı oyuncu kontenjanında recep oluyor diye biliyorum ben.

petrol_fb12
26.Ocak.2013, 02:47
denizliden geldiğini biliyorum ama sezon içindeki maç kadroların da altyapıdan yetişmiş 23 yaş altı oyuncu kontenjanında recep oluyor diye biliyorum ben.

Yok fenerbahce her maç para ödüyor sanırım 50 bin Euro Tff'ye..

fm_monster
26.Ocak.2013, 02:49
Yok fenerbahce her maç para ödüyor sanırım 50 bin Euro Tff'ye..

bu nu bilmiyordum o zaman sorun yok.

Burak Akmanoğlu
26.Ocak.2013, 02:50
Bunu oyunada ekleseler ne güzel olur.

barahir
26.Ocak.2013, 02:51
her maç 50 bin € ? 50*34=1,7 M €

Bu büyük para. Hiç sanıyorum

Escochae
26.Ocak.2013, 03:28
Recep altyapıdan yetişme bir oyuncu. Denizliden alınmış olabilir ama altyapı eğitimini Fenerbahçede aldığı için Fenerbahçe altyapısının bir çıkardığı bir oyuncu olarak biliyorum. Sadece 3 seneyi doldurmadığı için o kontejana girmiyor.

petrol_fb12
26.Ocak.2013, 03:30
Recep altyapıdan yetişme bir oyuncu. Denizliden alınmış olabilir ama altyapı eğitimini Fenerbahçede aldığı için Fenerbahçe altyapısının bir çıkardığı bir oyuncu olarak biliyorum. Sadece 3 seneyi doldurmadığı için o kontejana girmiyor.

İlk Profseyonel sözleşmensini Denizlispor'da imzalamış..Yani fenerbahce oyunucuyu Porfseyonel olarak almış.

Önder HOCA
26.Ocak.2013, 03:34
oyuncu 14 yaşında geldi promuydu o zaman :S

fm_monster
26.Ocak.2013, 03:34
belki belli bi yaş altındayken transfer olan oyuncuları etkilemiyodur çünkü 15 yaşında filan transfer oldu.

petrol_fb12
26.Ocak.2013, 03:36
oyuncu 14 yaşında geldi promuydu o zaman

Tff öyle diyor ilk Pro sözleşmesini o zaman imzalamış.Vakti zmaanında avrupanın sayılı kulupleri onu incelemeye gelmişti.Denizli para kazanmak yapmıştır sanırım..

Tff öyle diyor :) 12.5 yaşında Pro olmuş :)

Önder HOCA
26.Ocak.2013, 03:45
@petrol_fb12
bonservis ödendiğini biliyordumda 250 bin kadar 12.5 yaşında pro olduğunu bilmiyordum :D

himone
26.Ocak.2013, 12:48
Merak etmeyin artık Beykan var :D, bu arada oyuncu 20 yaşına gelmeden kulüpte 3 yıl geçirince altyapıdan yetişmiş olmuyor mu?

perpetua
26.Ocak.2013, 14:20
Gercekte kural en az 1 yildir kulupte bulunan 23 yas alti oyuncu.

Oyunda bu alt yapidan yetismis 23 yas alti oyuncu olarak yansitilmis durumda. Duzeltecekler.

himone
26.Ocak.2013, 14:26
Gercekte kural en az 1 yildir kulupte bulunan 23 yas alti oyuncu.

Oyunda bu alt yapidan yetismis 23 yas alti oyuncu olarak yansitilmis durumda. Duzeltecekler.

O zaman FB her maç 50 bin Euro ceza ödemek zorunda değil Recep ve Beykan bu kuralı karşılıyor seneye de Salih, aynı şekilde oyunda da artık hiç sıkıntı çekmeyiz.

di canio
31.Ocak.2013, 00:28
Fenerbahçe her maç ceza ödemiyor bu kuraldan ötürü. Recep Niyaz karşılıyor o kuralı. Takip edebildiğim kadarıyla ilk yarıda sadece 2 maç için ödendi ceza. Onlarda da Recep dahil genç oyuncu yoktu.

Önder HOCA
31.Ocak.2013, 02:17
Fenerbahçe her maç ceza ödemiyor bu kuraldan ötürü. Recep Niyaz karşılıyor o kuralı. Takip edebildiğim kadarıyla ilk yarıda sadece 2 maç için ödendi ceza. Onlarda da Recep dahil genç oyuncu yoktu.

özgür çekte vardı

di canio
31.Ocak.2013, 20:05
özgür çekte vardı

Evet Özgür de vardı. Ben Recep Niyaz bu kuralı karşılamıyor diye anladığım için yazmıştım onu.