PDA

View Full Version : Volkan Demirel [13.0]

lakin1907
01.Kasım.2012, 22:32
http://dosya.turksportal.net/research/2013/Fenerbahce_VolkanDemirel.jpg

barahir
02.Kasım.2012, 02:56
Ve hala 1,8 M € alırken, yeni sözleşmede 4,2 M €'dan açıyor kapıyı.. Bedava oynarım diyen adam..

nekop
02.Kasım.2012, 05:07
Volkan'a normalde dirtiness 15 uygun fakat ben kaleci olduğu için bunun 20 olması gerektiğini düşünüyorum. Yıllardır bu oyunu oynuyorum, benim kaleci penaltı yaptırması dışında hiç kırmızı yemedi. Normalde bu özelliği yüksek olan oyuncular rakibine vurur-sert girer kırmızıyı yer ama oyunda kalecinin böyle bir olay yaşamasını sağlayacak pozisyon olmuyor. Belki 20'ye çekilirse Volkan'ı oyunda bir korner kulllanılırken rakip oyuncular yaptığı bir hareketten dolayı kart yerken görebiliriz. Tabi 20'ye çekilirse bile yaşanır mı böyle bir olay emin değilim.

Aydin
02.Kasım.2012, 05:28
Araştırma işlerinden pek anlamam ama oyunun mantığının Türk mantığına göre çalıştığını düşünmüyorum. Yani Sadakat özelliği 20 olan bir oyuncu bile kalkıp, kulübünden yüksek maaş isteyebilir. Türklere has "boş mukaveleye imza atarım" mantığını oyuna kurmazlar herhalde .)

Mantık şu zamana kadar hep aynı oldu. Yaşlandıkça kulüpten isteyeceği bedel düşer.

One-on-one olayını bilemem ama Volkan'ın yüksek sözleşme bedeli istemesinin araştırmayla bir alakasının olduğunu sanmıyorum.

BleedingMoon
02.Kasım.2012, 05:30
kalecilerin teamwork ve workrate değerleri neye göre veriliyor?

perpetua
02.Kasım.2012, 05:42
Araştırma işlerinden pek anlamam ama oyunun mantığının Türk mantığına göre çalıştığını düşünmüyorum. Yani Sadakat özelliği 20 olan bir oyuncu bile kalkıp, kulübünden yüksek maaş isteyebilir. Türklere has "boş mukaveleye imza atarım" mantığını oyuna kurmazlar herhalde .)

Mantık şu zamana kadar hep aynı oldu. Yaşlandıkça kulüpten isteyeceği bedel düşer.

One-on-one olayını bilemem ama Volkan'ın yüksek sözleşme bedeli istemesinin araştırmayla bir alakasının olduğunu sanmıyorum.

1 aydir bu sozlesme isteklerini indirmeleri icin ugrasiyoruz. Eninde sonunda olacaktir.

Loyalty'si 20 olan adamin, bos mukaveleye imza atarim mantiginda olmasi lazim esasinda. Ama loyalty degeri cok yuksek ama bunu dusunmeyecek bile olan o kadar cok adam var ki veritabaninda bu tip seyleri oyun kodunda yansitmaya kalkarlarsa kimse takimindan ayrilmak istemeyecek.

FM 2014 arasitmrasi icin ozellikle bazi diger ulkelerin dagittigi yuksek loyalty degerleri konusunda ugrasmayi planliyorum.

brkdnz
04.Kasım.2012, 22:06
bire bir özelliği 10 çok az olmuş.

13-14 ideal bence.

onun dışında belki jumping-acc-pace özellikleri 1 kademe yukarı çekilebilir.

diğer özellikler tam olarak olmuş bence.ca-pa hakettiği değerler.

bnmv
19.Kasım.2012, 06:05
her seneki klasik volkan'ın bire birleri
emre çolak'ın gücü şenliklerimiz başlamıştır hayırlı olsun:D

bence volkan 1e1'lerde fena yüzdeyle kurtarmıyor ama kurtarışlarının çoğunu bire bir yeteneğiyle değil refleksleriyle ya da kaleciliğin diğer yetenekleri sayesinde kurtarıyor. yine de 11-12 olabillir

malpince
19.Kasım.2012, 18:22
es-es maçında bu adamın bire birinin yine kötü verildiğini anladım.

KanaKe
19.Kasım.2012, 20:10
hakikatten dikkat ettimde gecen sezon volkan birebirlerde kendini ciddi sekilde gelistirdi bu sezonda aynen devam ediyor bence 11-12 az kalir en az 13-14 verilmeli

Dennis Bergkamp
20.Kasım.2012, 00:01
Benim anlamadığım bu bire bir pozisyonlara başka hangi özellikler etki ediyor.Mesela kaleciyle karşı karşıya kalınan pozisyonlarda sadece bire bir özelliiği mi devreye giriyor yoksa bire birin yanında çeviklik,bölge hakimiyeti,pozisyon alma,sezme özellikleri de mi devreye giriyor.Eğer bu özellikler devreye giriyorsa bire bir özelliği neyi temsil ediyor,girmiyorsa neden 10 çok karışık bir konu :)

malpince
07.Aralık.2012, 22:42
son 1 ayda bu adamın en az 4 maçını izleyen bir araştırmacı varsa 10 değerinin aşırı düşük olduğunu görecektir. kabul etseniz de etmeseniz de böyle. artık bir bahane yok bacak arası diyorduk tamam kabul dedik 1e1de bacaktan yiyo dedik artık o da yok. yere yatıp ayağıyla çıkarıyor bacak arasına gidenleri. ama işte son 3-4 ayda gerçekten düzenli izleyen birinin bu görüşü söylemesi mümkün önceden haklılık payı vardı

perpetua
17.Aralık.2012, 04:14
son 1 ayda bu adamın en az 4 maçını izleyen bir araştırmacı varsa 10 değerinin aşırı düşük olduğunu görecektir. kabul etseniz de etmeseniz de böyle. artık bir bahane yok bacak arası diyorduk tamam kabul dedik 1e1de bacaktan yiyo dedik artık o da yok. yere yatıp ayağıyla çıkarıyor bacak arasına gidenleri. ama işte son 3-4 ayda gerçekten düzenli izleyen birinin bu görüşü söylemesi mümkün önceden haklılık payı vardı

Oyunu oynuyormusun, yoksa sadece ozelliklere bakip ne dusukse onun yukselmesi gerektigini mi yaziyorsun?

Oynuyorsan, Volkan'in rakip ile bire bir kaldigi anlarda zaman zamain oldukca basarili, zaman zaman da oldukca basarisiz oldugunu gorebilirsin. Volkan da zaten boyle. Zaman zaman basarili, zaman zaman da basarisiz. Hadi 1 puan veya 2 puan yukseldi diyelim. Bu tatmin edici mi olacak? Sonucta 5-6 puan yukselmesinin ihtimali sifir.

Reflekslerinden 1-2 puan cikartip, bire birlere o 1-2 puani eklemek cok basit bir islem. Ama dogru mu?

Universal
17.Aralık.2012, 12:26
Volkan oyunda Fenerbahçe kaptanı olarak ayarlanacak mı? Sanırsam oyunda kaptan olarak gözükmüyor.

perpetua
17.Aralık.2012, 14:51
Volkan oyunda Fenerbahçe kaptanı olarak ayarlanacak mı? Sanırsam oyunda kaptan olarak gözükmüyor.

Volkan zaten 1. kaptan olarak ayarlanmis durumda. Ikinci kaptan da Selcuk.

himone
19.Aralık.2012, 18:43
Benim oynadığım oyunda Volkan çok saçma goller yiyordu. Mesela Orhan Gülle 35 metreden topa rasgele vurdu Volkan Fevzi misali topu tutamadı ve gol oldu. Bu şekilde yediğim gol sayısı 4-5 tane var. Bu maç motorundan mıdır?

zemlinskis
20.Aralık.2012, 05:03
One One Ones özelliği 10'un üzerinde olmalıdır.Onun dışında yerinde bir profil olduğunu düşünüyorum.

KanaKe
23.Aralık.2012, 15:20
volkanla sözlesme yenilemek imkansiz hale gelmis.. kapiyi 5-6 milyon eurodan aciyor 3,5 milyon euroya bile evet demiyor bu kadar büyük bir sacmalik görmedim..

Chivalry
23.Aralık.2012, 22:26
volkanla sözlesme yenilemek imkansiz hale gelmis.. kapiyi 5-6 milyon eurodan aciyor 3,5 milyon euroya bile evet demiyor bu kadar büyük bir sacmalik görmedim..

Ben gördüm, FM 11 ve FM 12 de. Malesef uzun zamandır böyle bu.