PDA

View Full Version : FM 2013 Çıkış Günü Yamaları Ve 13.3.0 Ek Yaması

perpetua
02.Kasım.2012, 05:33
Aşağıdan indirebileceğiniz dosya birbirinden bağımsız üç yama içermektedir.

TSI-TurkceHarfler.dbc

Bu yama veritabanında eksik olan ş, Ş, İ, ı, ğ ve Ğ harflerini oyuncu/personel, kulüp ve şehir isimlerine ekler.

TSI_13.0_Yama.xml

Bu yama veritabanı SI'a teslim edildikten sonra Türkiye veritabanında gerçekleşen bazı önemli teknik adam ve oyuncu değişikliklerini ve gözden kaçmış bazı hataları düzeltir.

TSI_3Lig_ve_BAL.xml

Bu yama oyunda Turkiye 3. Lig ve BAL'i seçilebilir ligler yapar. Bu liglerde editörün izin verdiği kadarıyla kurallar gerçekçi yansıtılmıştır. 3. Lig grupları ve BAL grupları gerçek gruplar değil oyunun seçtiği gruplar olacaktır.

İndirdiğiniz RAR dosyasının içeriğini \Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\editor data\ klasörüne yerleştirip yeni bir oyun kurmanız gerekmektedir. Üç yamayı oyununuzda birlikte veya birbirinden ayrı kullanabilirsiniz.

13.0.0 İçin Yamaları İndir (http://dosya.turksportal.net/research/Turksportal_FM2013_13.0.0_Yama.rar)

Ek: 13.3.0

TSI_Amator_Ligler.dbc

Bu yama Bölgesel Amatör Lig ve Süper Amatör Liglerinin oynanabilir hale getirir (ÖNEMLİ: Süper Amatör Ligde takım ve lig sayısı yüksk olduğu için oyununuz yavaş ilerleyecektir. Oyunu kurarken Anahtar Personel Ekle ve Oynanabilir Takımlara Oyuncu Ekle'nin seçili olması yararlı olacaktır. (Süper Amatör Lig'deki takımların eklenmesi için çalışan Gönenç Menteşe'ye teşekkürler.)

TSI_13.3.0_Ek_Yama.dbc

Bu yama veritabanı SI'a teslim edildikten sonra Türkiye veritabanında gerçekleşen bazı önemli teknik adam ve oyuncu değişikliklerini ve gözden kaçmış bazı hataları düzeltir.

İndirdiğiniz RAR dosyasının içeriğini \Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\editor data\ klasörüne yerleştirip yeni bir oyun kurmanız gerekmektedir. *İki yamayı oyununuzda birlikte veya birbirinden ayrı kullanabilirsiniz.

13.3.0 İçin Yamaları İndir (http://dosya.turksportal.net/research/Turksportal_FM2013_13.3.0_Yama.rar)

Ek2: Alternatif Türkiye Ligleri

TSI_Amator_Ligler_Alternatif.rar

Yukarıdaki Amatör Ligler yamasının yerine geçer. Süper Amatör artık oynanabilir bir lig değildir. Onun yerine 2. BAL ve 3. BAL ligleri eklenmiştir (her birinde 160 takım ve BAL liginin kuralları kullanılmıştır). Takım sayısının Süper Amatör'den daha az olması oyunun ilerleyişinin daha hızlı olmasını sağlayacaktır.

Alternatif Amatör Ligler Yamasını İndir (http://dosya.turksportal.net/research/TSI_Amator_Ligler_Alternatif.rar)

İyi Eğlenceler.

myres
02.Kasım.2012, 05:35
Teşekkürler. Bunlar güzel oldu.

WebProgramming
02.Kasım.2012, 05:55
Kayıtlı oyunum mecvut iken bu yamaları yapabilirmiyiz?

Spe1907
02.Kasım.2012, 07:09
Kayıtlı oyunum mecvut iken bu yamaları yapabilirmiyiz?

üçüde veritabanına etki eden yamalar, yeni oyun açman gerekecek yani bunları kullanabilmek için..

kiwi21
02.Kasım.2012, 10:32
bu almanya milli takımının fake isimlerini de içeriyor mu acaba?

onu da halletmeden yeni oyuna başlamayalım.

kasım akdemir
02.Kasım.2012, 11:24
Editor data bende yok. Hatta Documents klasörünü de bulamıyorum. Sistem win7 yardım lütfen.

sui generis
02.Kasım.2012, 11:28
Editor data bende yok. Hatta Documents klasörünü de bulamıyorum. Sistem win7 yardım lütfen.

belgelerim , sports int. , FM 13 , editor data şeklinde gidiyor. editor data sizde yoksa yeni klasör açıp adını editor data yapın.

kasım akdemir
02.Kasım.2012, 11:46
belgelerim , sports int. , FM 13 , editor data şeklinde gidiyor. editor data sizde yoksa yeni klasör açıp adını editor data yapın.

Dosyayı oluşturdum. Yardım için teşekkürler.

lakin1907
02.Kasım.2012, 13:54
Konu sabit yapılmalı, ayrıca ben mesela editör'den FB ve GS gibi takımların daha iyi transferler yapabilmelerini nasıl sağlarım?

Ralph
02.Kasım.2012, 14:03
Aşağıdan indirebileceğiniz dosya birbirinden bağımsız üç yama içermektedir.

TSI-TurkceHarfler.dbc

Bu yama veritabanında eksik olan ş, Ş, İ, ı, ğ ve Ğ harflerini oyuncu/personel, kulüp ve şehir isimlerine ekler.

TSI_13.0_Yama.xml

TSI_3Lig_ve_BAL.xml

Bu yama oyunda Turkiye 3. Lig ve BAL'i seçilebilir ligler yapar. Bu liglerde editörün izin verdiği kadarıyla kurallar gerçekçi yansıtılmıştır. 3. Lig grupları ve BAL grupları gerçek gruplar değil oyunun seçtiği gruplar olacaktır.

İndirdiğiniz RAR dosyasının içeriğini \Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\editor data\ klasörüne yerleştirip yeni bir oyun kurmanız gerekmektedir. Üç yamayı oyununuzda birlikte veya birbirinden ayrı kullanabilirsiniz.

Yamaları İndir (http://dosya.turksportal.net/research/Turksportal_FM2013_13.0.0_Yama.rar)

Fernandes'in özellikleri ile oynanmış yanılmıyorum değil mi? Umarım şimdi verim alınır.

Gözlemlediğim kadarıyla Kararlılık, çalışkanlık, takım oyunu ve topsuz alan özellikleri gelişmiş.

lakin1907
02.Kasım.2012, 14:14
Fernandes'in özellikleri ile oynanmış yanılmıyorum değil mi? Umarım şimdi verim alınır.

Gözlemlediğim kadarıyla Kararlılık, çalışkanlık, takım oyunu ve topsuz alan özellikleri gelişmiş.

Krasiç'in özel yeteneği ne durumda hocam onunla da oynanmış mı?

petrol_fb12
02.Kasım.2012, 14:16
Krasiç'in özel yeteneği ne durumda hocam onunla da oynanmış mı?

Gerek yok italyanlar haklı 6-7 verilir..

kiwi21
02.Kasım.2012, 14:20
bu almanya milli takımının fake isimlerini de içeriyor mu acaba?

onu da halletmeden yeni oyuna başlamayalım.

deneyen arkadaşlar buna da bakabilir mi?

Oğuzcan
02.Kasım.2012, 16:16
Fernandes'deki değişimler bu yamalarla birliktemi değişiyor yoksa tam sürüme geçince otomatik güncellendimi özellikleri

RasAnt
02.Kasım.2012, 16:28
Darısı özellik sıralamasının ingilizcedeki gibi yapılmasında :)

Lucas Neill
02.Kasım.2012, 16:32
Beyler editörden yabanci hakki kuralini degistirme imkanimiz var mi ?

Klavooz
02.Kasım.2012, 16:46
Mevki isimlerine mutlaka bir çare bulunması gerekli.
GK
CB
FB
ML
AML
MR
AMR
AMC

:) Vallahi billahi çok zor oluyor Türkçe hali.
En azından L harfini büyük olarak değiştirseniz daha iyi olacak.
OSl
yerine
OSL
olursa daha iyi olur ama tek temennim bu mevkiler için bir yama çıkarılması :)

perpetua
02.Kasım.2012, 18:29
Mevki isimleri veya ozellik siralamasi konusunda Aydin ve Vieri'den yardim gelebilir. Benim o konu ile ilgili pek bilgim yok.

Bu arada 3. Lig ve BAL ile ilgili ufak bir eksiklik yakaladim (lig herhangi bir para dagitmiyordu takimlara).

Eger 3. Lig ve BAL'i kullanmiyorsaniz oyununuzu etkilemez ama bu liglerde oynayacaksaniz dosyalari tekrar indirmenizi tavsiye ederim.

Bu hata icin ozur diler, basladiginiz oyunlari tekrar baslamak zorunda kalmamis olmanizi dilerim.

mustangshelby
02.Kasım.2012, 18:44
Fernandes'in özellikleri içinde dosyaları indirmem ve editor data'ya atmam gereklimi editor data dosyasını bulamadımda ?

hakankaraduman
02.Kasım.2012, 18:47
C:\Users\Hakan\Documents\Sports Interactive\Editor 2013

Windows 7 kullanıyorum. Bu klasöre attım dosyaları , yeni oyun açarken üçüncü lig ve bal yok.

kasım akdemir
02.Kasım.2012, 18:53
Mevki isimlerine mutlaka bir çare bulunması gerekli.
GK
CB
FB
ML
AML
MR
AMR
AMC

:) Vallahi billahi çok zor oluyor Türkçe hali.
En azından L harfini büyük olarak değiştirseniz daha iyi olacak.
OSl
yerine
OSL
olursa daha iyi olur ama tek temennim bu mevkiler için bir yama çıkarılması :)

Aynen katılıyorum. Mevki isimlerine bir çare bulunmalı çok ama çok karışık...

kiwi21
02.Kasım.2012, 22:48
editor data yok, kendimiz mi oluşturacağız acaba?

bir de şu alman milli takımının oyuncularının gözükmeme sorunu için ne yapıyorduk?

Epitaph
02.Kasım.2012, 23:00
editor data yok, kendimiz mi oluşturacağız acaba?

bir de şu alman milli takımının oyuncularının gözükmeme sorunu için ne yapıyorduk?

burada alman milli takımı ile ilgili sorunun çözümü var sanırım, ilgilenenler bakabilir.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110110&highlight=alman

kiwi21
02.Kasım.2012, 23:01
burada alman milli takımı ile ilgili sorunun çözümü var sanırım, ilgilenenler bakabilir.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110110&highlight=alman

peki bu editor datayı kendimiz mi oluşturuyoruz bu yamaları atmak için?

Epitaph
02.Kasım.2012, 23:03
peki bu editor datayı kendimiz mi oluşturuyoruz bu yamaları atmak için?

sanırım öyle olacak söylenenlere bakılırsa ben de deneyeceğim birazdan.

berlin61
02.Kasım.2012, 23:26
Gerek yok italyanlar haklı 6-7 verilir..

KRASİÇ BÖYLE OYNAMAYA DEVAM EDERSE SENEYE 4'E DÜŞÜRÜRLER.

nouma16
03.Kasım.2012, 00:02
Adana DemirSpor'da Raheem Lawal yok.
Ayrıca Türkiye Kupası'nın formatı yanlış gibi.

hakanergul
03.Kasım.2012, 01:14
bu yamalar daha sonraki çıkacak resmi yamaların içine konacakmı acaba

Kaan Souza
03.Kasım.2012, 02:23
Beta'nın üstüne tam sürümü yükledim.Eğer oyuncu özellikleri filan değiştiyse tam sürümde bu kayıtlı oyunuma etki eder mi? Ayrıca bu dosyalarda gözden kaçmış oyuncu özellikleri derken nedir bu özellikler oyuncunun profilinde yapılan güncellemeler bu dosyalarla mı değişiyor? Ona göre yeni oyun başlatıcam.

mustangshelby
03.Kasım.2012, 03:26
Beta'nın üstüne tam sürümü yükledim.Eğer oyuncu özellikleri filan değiştiyse tam sürümde bu kayıtlı oyunuma etki eder mi? Ayrıca bu dosyalarda gözden kaçmış oyuncu özellikleri derken nedir bu özellikler oyuncunun profilinde yapılan güncellemeler bu dosyalarla mı değişiyor? Ona göre yeni oyun başlatıcam.

Kayıtlı dosyaya etki etmez yeni oyun açman lazım mesela Fernandes'in takım oyunu 14 topsuz alan 14 kararlılık 13 oldu felan.

steave
03.Kasım.2012, 04:48
1-2 saat önce steam bi dowload yaptı fm e onunla ılgılı nerden bılgı alabılırım?ne ıcerdıgıyle ılgılı.. mesela bu dosyaları ıcerıyormuydu.yoksa ındırıp atıyımmı klasore?

Aydin
03.Kasım.2012, 04:50
Steam üzerinden yapılan güncellemeler, orjinal dosyalar hakkındadır. Sonradan eklenen dosyaları içermez. Yani bu konudaki dosyaları kendiniz indirip atmalısınız.

leave_992
03.Kasım.2012, 04:52
Son hatalari duzelten dil yamasi yayinlayacagiz demistiniz o ne zamana gelir?

Aydin
03.Kasım.2012, 05:00
Zaman veremeyiz.

Addolorato
03.Kasım.2012, 12:28
Bana kalırsa en önemli yama hala yapılmamış. Eminim bir çok insan sırf profildeki özelliklerin sırası değişiyor diye türkçe oynamak istemiyor. Bu duruma el atılması şart.

grkm33
03.Kasım.2012, 12:56
Bana kalırsa en önemli yama hala yapılmamış. Eminim bir çok insan sırf profildeki özelliklerin sırası değişiyor diye türkçe oynamak istemiyor. Bu duruma el atılması şart.

Birde mevki isimleri çok garip geliyor en azından onu eski haliyle bıraka bilirler. :(

Omer90
03.Kasım.2012, 12:58
Birde mevki isimleri çok garip geliyor en azından onu eski haliyle bıraka bilirler. :(
aynen mevki isimlerinde baya bi sıkıntı yaşıyorum bende :(

RasAnt
03.Kasım.2012, 13:50

Aynen kardeşim o kişiler arasında bende varım :) ama çalışma varmış yakın zamanda çıkacaktır

HeracLes
03.Kasım.2012, 14:01

O benim için çok fazla sorun değil de mevkiler sanki çok karışık olmuş. Oyun elime yeni ulaştı ama o yama çıkmadan ve grafik paketlerini yüklemeden oynamak istemiyorum. Gerçi sınavlardan zamanım da yok günde 1 saat anca ama bekleyeceğiz bakalım.

ReaList
03.Kasım.2012, 14:21
Mevkilerle ilgili bir düzeltme yaması yapardım ama oyun, dil dosyasında yaptığımız değişiklikleri eskisi gibi kabul etmiyor, yani korumalı. Bu koruma nasıl kırılıyor onu bilmiyorum, yoksa 1 dakikalık bir şey : )

Aydin
03.Kasım.2012, 15:19
Türkçeleştirme'nin üzerinde oynama yapılması, bizim iznimiz olmadığı taktirde yasal sıkıntı oluşturur.

Bir düzeltme yapmak isteyen arkadaşlar -daha doğrusu başarabilenler- bize haber vermeli öncelikle.

ReaList
03.Kasım.2012, 16:07
Türkçeleştirme'nin üzerinde oynama yapılması, bizim iznimiz olmadığı taktirde yasal sıkıntı oluşturur.

Bir düzeltme yapmak isteyen arkadaşlar -daha doğrusu başarabilenler- bize haber vermeli öncelikle.

Belki önceden yazdınız kaçırmış olabilirim, Mevki isimlerinin kısaltmalarını İngilizce olarak gösteren bir dil yaması yayınlamanız mümkün mü ?

lakin1907
03.Kasım.2012, 16:53
Susie'nin her sene yayınladığı isimleri düzelten buradaki dosyalarla uyumlu mudur peki?
http://sortitoutsi.net/downloads/view/932/fm13-real-names-fixes-file-beta

certay
03.Kasım.2012, 21:29
3.lig gruplarını istediğimiz gibi düzenleyebiliyor muyuz? bir de takımların kadrolar regen mi gerçek profiller mi?

lakin1907
03.Kasım.2012, 23:15
3.lig gruplarını istediğimiz gibi düzenleyebiliyor muyuz? bir de takımların kadrolar regen mi gerçek profiller mi?

BAL'dakiler hep regen :(

certay
04.Kasım.2012, 19:41
ben kendim grupları belirlemek istedim ama yapamadım. var mı yardımcı olabilecek birisi:)

serwan
05.Kasım.2012, 12:39
beşiktaş ile oyuna başladım bütün oyuncu isimleri fake.. acaba yamadan kaynaklanıyor olabilir mi? çünkü oyuna başlarken gerçek oyuncuları kullan seçeneğini işaretlediğimden eminim

lahoya87
05.Kasım.2012, 18:31
Arkadaşlar, bende win 7 kullanıyorum. İndiridiğim dosyayı anlatılan şekiilde editör data dosyası oluşturup içine attım ama oyunda yine yok nedendir?
Oyunu açtığımda bir seçeneği seçmem gerekiyor mu?

perpetua
06.Kasım.2012, 00:20
ben kendim grupları belirlemek istedim ama yapamadım. var mı yardımcı olabilecek birisi:)

Maalesef mumkun degil.

beşiktaş ile oyuna başladım bütün oyuncu isimleri fake.. acaba yamadan kaynaklanıyor olabilir mi? çünkü oyuna başlarken gerçek oyuncuları kullan seçeneğini işaretlediğimden eminim

Bir daha gercek oyunculari kullan secenegini kontrol ederek oyun kurmanizi tavsiye ederim. Bazen bu secenekler kendiliginden degisiyor nedense. Yama sadece Turk oyuncularin isimlerini degistiyor. Diger yabanci oyuncularda da degisiklik goruyorsaniz bu buyuk ihtimalle oyuna baslarken bir hata olmustur.

Arkadaşlar, bende win 7 kullanıyorum. İndiridiğim dosyayı anlatılan şekiilde editör data dosyası oluşturup içine attım ama oyunda yine yok nedendir?
Oyunu açtığımda bir seçeneği seçmem gerekiyor mu?

rar dosyasinin icindeki dosyalari mi, yoksa rar dosyasinin kendisini mi koydunuz o klasore?

certay
06.Kasım.2012, 00:25
[QUOTE=perpetua;2354232]Maalesef mumkun degil.

grupları kendimiz belirleyebilmemiz için geçen seneki gibi veritabanında bir düzenleme mi yapılması lazım? yani öyleyse bunu da bir sonraki güncellemede dikkate alırsan şimdiden teşekkürler :)

certay
06.Kasım.2012, 00:28
Maalesef mumkun degil.

grupları kendimiz belirleyebilmemiz için geçen seneki gibi veritabanında bir düzenleme mi yapılması lazım? yani öyleyse bunu da bir sonraki güncellemede dikkate alırsan şimdiden teşekkürler

Apex1912
06.Kasım.2012, 01:00
rar dosyasının adı 13.0.0 yama olduğu için soruyorum.

13.1 in üzerine kurabiliyormuyuz bu yamaları, bir sıkıntı yaratır mı, yoksa zaten onun içine dahil mi?

lahoya87
06.Kasım.2012, 01:01
perpetua@

Rar dosyasının içinde ki 3 dosyayı attım.
Oyundan nereden seçeceğimide bilemedim.
Daha evvelden, ek dosyalardan tik atıp seçebiliyorduk.
Bu defa bulamadım..

perpetua
06.Kasım.2012, 02:16
Maalesef mumkun degil.

grupları kendimiz belirleyebilmemiz için geçen seneki gibi veritabanında bir düzenleme mi yapılması lazım? yani öyleyse bunu da bir sonraki güncellemede dikkate alırsan şimdiden teşekkürler :)

Veritabaninda bilgiler hazir girili ama editor'den kaynaklanan bir sorun var. Oyun kuruluyor ama 3. Ligin fiksturu cekilmiyor bir turlu.

perpetua
06.Kasım.2012, 02:17
rar dosyasının adı 13.0.0 yama olduğu için soruyorum.

13.1 in üzerine kurabiliyormuyuz bu yamaları, bir sıkıntı yaratır mı, yoksa zaten onun içine dahil mi?

Sorun olmaz. Zaten veritabani guncellemesi hepsi.

perpetua
06.Kasım.2012, 02:18
perpetua@

Rar dosyasının içinde ki 3 dosyayı attım.
Oyundan nereden seçeceğimide bilemedim.
Daha evvelden, ek dosyalardan tik atıp seçebiliyorduk.
Bu defa bulamadım..

http://b1211.hizliresim.com/13/6/fp08l.jpg

Oyun kurarken kirmizi kutu ile cerceveledigim secenegi secip, gelen ekranda dosyalarin secili olmasi gerekli.

Eger gelen ekranda dosyalar gorunmuyorsa, buyuk ihtimalle dosyalarin konuldugu yer yanlistir.

certay
06.Kasım.2012, 21:44
Veritabaninda bilgiler hazir girili ama editor'den kaynaklanan bir sorun var. Oyun kuruluyor ama 3. Ligin fiksturu cekilmiyor bir turlu.

peki bu sorun nasıl halledilebilir ömer:) yani bir update mi bekleyelim.yoksa oyun bu sene böyle mi oynanacak?

cangulerdc
06.Kasım.2012, 23:08
Editörde istediğim türden değişiklikleri yapamıyorum. Bunun düzeltilmesi gerek. Mesela 3.lig gruplarından küme düşen ve yükselen takım sayılarını kendim ayarlayamadım. Lig kurallarını değiştiremiyoruz..

certay
06.Kasım.2012, 23:12
Editörde istediğim türden değişiklikleri yapamıyorum. Bunun düzeltilmesi gerek. Mesela 3.lig gruplarından küme düşen ve yükselen takım sayılarını kendim ayarlayamadım. Lig kurallarını değiştiremiyoruz..

editörde bende ayarlamaya çalıştım ama olmadı, sonra düzeltilir herhalde.

RahmanEmin
07.Kasım.2012, 13:03
kesinlikle bir dil yaması gerekli bence çok eksik olmasada hiç olmaması daha güzel olur

beckss
09.Kasım.2012, 00:13
Ben biraz geç aldım oyunu ve 13.1.2 versiyon yuklu bu yamayı editöre atarsam çalışır mı? çalışmazsa ne yapmalıyım? ki çalışmadıda zaten bir türlü göremiyorum o dosyaları yardım edermisiniz?

narakan1969
11.Kasım.2012, 17:55
Ben şu mevkilerin Türkçe olduğu yamayı bulamadım arkadaşlar tam olarak nerede o ?

mmllhh
15.Kasım.2012, 15:55
Ben şu mevkilerin Türkçe olduğu yamayı bulamadım arkadaşlar tam olarak nerede o ?

http://www.turksportal.net/fmhaber/31136/profil-ozellikleri-ve-mevkileri-ingilizcelestirme-yamasi.htm

bu bağlantıdan bulabilirsin aradığın yamayı

Oghuse
09.Şubat.2013, 19:32
Mevkileri ingilizce hale getiren yama linki kırık elinde olan varsa upload edebilir mi?

lakin1907
02.Mart.2013, 00:01
Çıkış günü yamalarının 13.3'e göre düzenlenmiş halleri yayınlanacak mı?

perpetua
02.Mart.2013, 00:14
En erken yarin. En gec...? :)

arneas
02.Mart.2013, 00:47
taktik ve mevkii yaması

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=2428025&postcount=16

lakin1907
02.Mart.2013, 02:58
En erken yarin. En gec...? :)
Bekleriz hatasız olsun da geç olsun :)

gfbcagatay
04.Mart.2013, 00:34
bekliyoruz teşekkürler :)

arneas
05.Mart.2013, 13:44
bir gelişme var mı?

perpetua
05.Mart.2013, 20:30
Hazir sayilir. 1. Lig icin bir kac duzenlemenin bitmesiyle beraber cikacak.

arneas
05.Mart.2013, 20:48
Hazir sayilir. 1. Lig icin bir kac duzenlemenin bitmesiyle beraber cikacak.

kariyer açmak için yamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

perpetua
05.Mart.2013, 21:20
Tahmin edebiliyorum. :)

Mumkun olan en kisa zamanda cikacaklar.

arneas
05.Mart.2013, 21:26
Tahmin edebiliyorum. :)

Mumkun olan en kisa zamanda cikacaklar.

Siz veri tabanıyla ilgilendiğiniz için size bir şey sormak istiyorum. Türkiye liglerinde bulunan takımların id numarasını sizden talep etsek alabilir miyiz, türkiye ligi logo çalışmasında kullanmak amacıyla?

Mümkün müdür?

perpetua
05.Mart.2013, 22:03
Mumkun. Tam olarak neleri istedigini ve e-posta adresini ozel mesaj ile yollarsan yardimci olurum.

lakin1907
07.Mart.2013, 20:29
Hafta sonuna yetismezse vizelerden net +30 puan yuksek alicam ha gayret :D

BaGa TaRKaN
07.Mart.2013, 21:14
3.Lig ve Bal Ligi 13.3'e Göre Güncellendi mi Yamayı İndirdim Bal Liginde Kariyere Başladım Sıkıntı Olmadı Tabi Güncellenmediyse

sakary Ali
07.Mart.2013, 21:37

öyle dersen çıkmaz, yamadan dolayı derse adapte olamıyorum falan deseydin keşke :D

Universal
07.Mart.2013, 22:01
Abi yarın dinamik pazartesi diferansiyel vizelerim var. Alttan alıyorum her ikisinide. Yama filan yetiştirmeyin. Son hali ile kariyere başlayacağım çünkü.

perpetua
08.Mart.2013, 15:29

Abi yarın dinamik pazartesi diferansiyel vizelerim var. Alttan alıyorum her ikisinide. Yama filan yetiştirmeyin. Son hali ile kariyere başlayacağım çünkü.

O zaman sinavlar bitene kadar siteye girmeyin siz. :)

perpetua
08.Mart.2013, 15:30
3.Lig ve Bal Ligi 13.3'e Göre Güncellendi mi Yamayı İndirdim Bal Liginde Kariyere Başladım Sıkıntı Olmadı Tabi Güncellenmediyse

Super Amator'u de ekleyen yeni bir yama yolda. Onunla sorun olmaz ama gelecek yama biraz daha gelismis olacak.

perpetua
09.Mart.2013, 00:08
Yamalar ilk mesaja eklendi. Herkese iyi eğelenceler.

lakin1907
09.Mart.2013, 11:13
Tesekkurler yama icin yalniz simdi ben 13.3te oynarken o bastaki 3 dosyayi silip son eklediginiz iki dosyayi mi kuracagim yalnizca? Yoksa hepsini birden 13.3un dosyasina mi atacagim?

perpetua
09.Mart.2013, 12:32
Tesekkurler yama icin yalniz simdi ben 13.3te oynarken o bastaki 3 dosyayi silip son eklediginiz iki dosyayi mi kuracagim yalnizca? Yoksa hepsini birden 13.3un dosyasina mi atacagim?

Ilk 3 dosyaya ihtiyac yok. Sadece 13.3.0 icin olan 2 dosya yeterli.

arneas
09.Mart.2013, 19:55
süper amatöre bayıldım. çok güzel olmuş araştırma ekibi oradaki oyuncuları da eklerse, seneye tadından yenmez bir türkiye ligi olur. emeği geçenlerin ellerine sağlık

Not: Türkçe karakter yamasını tekrar gözden geçirirseniz güzel olur amatör kulüplerden sonra arada bir takım isimlerin, stad isimleri ve takımların takma adlarında sıkıntı var örneğiin kayserinin takma adı Anadolu Yıldizı olarak kalmış...

Cengo
09.Mart.2013, 20:21
süper amatöre bayıldım. çok güzel olmuş araştırma ekibi oradaki oyuncuları da eklerse, seneye tadından yenmez bir türkiye ligi olur. emeği geçenlerin ellerine sağlık

Not: Türkçe karakter yamasını tekrar gözden geçirirseniz güzel olur amatör kulüplerden sonra arada bir takım isimlerin, stad isimleri ve takımların takma adlarında sıkıntı var örneğiin kayserinin takma adı Anadolu Yıldizı olarak kalmış...

Bu söylediğiniz imkansıza yakın. BAL izlenmesi zor bir lig, bir avuç doğru düzgün takip eden insan var. Onlar da bir kaç mahalle takımının taraftarıdır. BAL izleyen varsa başvurabilir (Emin ol kimse çıkmayacak). Çok vasat zeminlerde çok fazla fizik futbolu oynanıyor.

Bir kaç kez izlemişliğim var BAL takımlarını. Hiç kolay değil takip etmesi, maç yayını yok her hafta gidip izlemeniz lazım :)

Universal
09.Mart.2013, 20:29
Abi Beşiktaş'ın stad projesini ekledin mi?

arneas
10.Mart.2013, 00:45
Bu söylediğiniz imkansıza yakın. BAL izlenmesi zor bir lig, bir avuç doğru düzgün takip eden insan var. Onlar da bir kaç mahalle takımının taraftarıdır. BAL izleyen varsa başvurabilir (Emin ol kimse çıkmayacak). Çok vasat zeminlerde çok fazla fizik futbolu oynanıyor.

Bir kaç kez izlemişliğim var BAL takımlarını. Hiç kolay değil takip etmesi, maç yayını yok her hafta gidip izlemeniz lazım :)

Biliyorum tabiki çok zor, süper amatörün bile eklenmesi harika bir şey fakat kastım o değildi
mesela ilk aşamada
1- gerçek oyuncular ve teknik ekip eklenir özellikleri boş bırakılır -çoğu yerel gazete kadroları ve teknik ekibi veriyor hatta bazı oyuncular hakkında bilgi bile veriliyor bu gazeteler takip edilerek belli başlı özellikler verilebilir, biraz absürd ama amatör için ideal,

2- daha sonra alt yapıyla tesislerle vb. ilgli konular eklenebilir.

istenirse kayseri takımlarındaki amatör oyuncuların listesini hazırlayıp verebilirim.

perpetua
10.Mart.2013, 15:03
Abi Beşiktaş'ın stad projesini ekledin mi?

Ekleyemedim cunku ne oldugu hala pek belli degil.

Yani kulubun bu stadin yapimindan dogan ne kadar borcu olacak, ne zaman yapilacak ne zaman bitirilecek, Besiktas o sirada nerede oynayacak hep soru isareti.

Fikret Orman, stadi 90 milyon dolar'a bitirecegiz demis ama boyle bir proje icin oldukca dusuk bir maliyet gibi geliyor bana. Ozellikle orada mevcut bir stadin oldugu ve bu stadin yilkilmasinin da bir maliyet oldugunu, zeminin 8 metre asagiya cekilecegini ve orada tarihi esere rastlanma ihtimali oldugunu ve bunun calismalarin bitis suresini ve maliyetini cok etkileyebilecegini goz onunde bulundurursak.

Eger hic bir aksilik olmaz, finansal gercekleri de biraz gozardi edelim dersen ufak bir ek yama hazirlayayim. Ama insaat sirasinda Besiktas nerede oynayacak konusu da hala belli degil. O konuda dusunceler varsa ona gore ayarlayayim.

perpetua
10.Mart.2013, 15:20
Biliyorum tabiki çok zor, süper amatörün bile eklenmesi harika bir şey fakat kastım o değildi
mesela ilk aşamada
1- gerçek oyuncular ve teknik ekip eklenir özellikleri boş bırakılır -çoğu yerel gazete kadroları ve teknik ekibi veriyor hatta bazı oyuncular hakkında bilgi bile veriliyor bu gazeteler takip edilerek belli başlı özellikler verilebilir, biraz absürd ama amatör için ideal,

2- daha sonra alt yapıyla tesislerle vb. ilgli konular eklenebilir.

istenirse kayseri takımlarındaki amatör oyuncuların listesini hazırlayıp verebilirim.

Bunu yapma konusunda bir cok sorun var.

1. BAL ve Super Amator'de 1233 takim var. Her takima 20 oyuncu + 5 oyuncu disi personel eklesek 30,825 yeni kisinin veritabanina eklenmesi demek. Su anda Turkiye veritabaninda 14,000 civarinda kisi var. Yani veritabaninin buyuklugunu 3'e katlamak demek.

Bu kisilerin de sadece yaklasik 5000 tanesi ilk 4 ligdeki kuluplerde calisan kisiler. Geri kalani serbest.

2. Hadi bu kisileri ekledik diyelim. Ya peki bunlarin takim degistirmeleri ne olacak? Zaten su anda transferleri yaptigimiz en ust 4 lig icin sezon sonunda 2000 civarinda, devre arasinda ise 500 civarinda transfer gerceklesiyor. Yani kuluplerle iliskili olanlarin yarisi her yil transfer yapiyor.

Hadi amator ligler daha lokal ligler oldugu icin bu transferlerin biraz daha dusuk oranda oldugunu varsayalim ve %25 diyelim. Bu da her yil yaklasik 7,500 tane fazladan transfer yapmak demek. Ustelik bu bilgilere ulasim, profesyonel oyuncularin bilgilerine ulasim kadar kolay degil.

3. Oyuncularin gecmislerinin girilmesi gerekli. Hadi oynadiklari mac ve attiklari gol bilgilerini bos birakalim ve sadece oynadiklari kulupleri girelim. Ama o da ek bi kulfet.

4. Veritabani Eylul ayinin basinda teslim ediliyor. Amator ligler ise Ekim/Kasim aylarinda basliyor. Yani Bu liglerdeki transferleri takip etmek oyun cikisina mumkun olmayacak.

Bir gun eger arastirmaci ekibi 200 kisilik bir ordu haline gelir ve bu 200 kisinin icinde birer kisi her ilin amator liglerini ustenirse, o zaman bu ligleri cok daha yakindan takip edip, veritabanina oyunculari ve personelleri yansitmak mumkun olabilir. Ama tabii oncelik 2. Lig ve 3. Lig'i arastirma konusundaki eksikliklerimizin ortadan kalkmasi.

Ama ne o 200 kisilik ordu bir araya gelir. Ne de o 200 kisilik ordunun yonetimi icin zaman yeter.

Ingilizler su anda 804 takimi arastiriyor ve ellerinde oldukca buyuk bir ekip var cunku maclar televizyondan verilmiyor ve bir cok kisi kendi mahallesinin macini izlemeye gidiyor. Bizim veritabaninda ise 1618 takim var ve hemen hemen herkes 4 buyuklerin taraftari. Bu nedenle de bu 4 buyuklerin maclarini izliyor. Kendi mahallesinin veya sehrinin maclarini izleyen kitle ise oldukca kucuk.

Cengo
10.Mart.2013, 15:30

Yani kulubun bu stadin yapimindan dogan ne kadar borcu olacak, ne zaman yapilacak ne zaman bitirilecek, Besiktas o sirada nerede oynayacak hep soru isareti.

Fikret Orman, stadi 90 milyon dolar'a bitirecegiz demis ama boyle bir proje icin oldukca dusuk bir maliyet gibi geliyor bana. Ozellikle orada mevcut bir stadin oldugu ve bu stadin yilkilmasinin da bir maliyet oldugunu, zeminin 8 metre asagiya cekilecegini ve orada tarihi esere rastlanma ihtimali oldugunu ve bunun calismalarin bitis suresini ve maliyetini cok etkileyebilecegini goz onunde bulundurursak.

Eger hic bir aksilik olmaz, finansal gercekleri de biraz gozardi edelim dersen ufak bir ek yama hazirlayayim. Ama insaat sirasinda Besiktas nerede oynayacak konusu da hala belli degil. O konuda dusunceler varsa ona gore ayarlayayim.

Bizim stadyumda oynayacaklar Ömer Abi. Yanılacağımı hiç sanmıyorum.

Devletin hibesi var. GSGM, 80 Milyon Dolar hibe yapıyormuş stadyum için:
Linki buldum ama açamıyorum. KAP serverları problemli. (http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/DosyaIndir.aspx?tip=bildirimek&id=83404&bildirimid=243485)

Türkiye lig seçiminde "Super Amateur League" ve "Super Legue" çıktı. Oyunun isimlendirmesi mi, yama ile alakası olabilir mi? Basit bir mesele, pek önemli değil.

perpetua
10.Mart.2013, 16:46
Turkish Premier Division -> Turkish Super League olarak isim degistirdim. Esasinda bunu normal veritabaninda da yapmak lazim ama simdiye kadar aklima gelmemis. Bunu değiştirince Türkçe çevirideki değişikliği de göazardı etmiş oyun.

Turkish Super Amateur League bizim veritabanında verdiğimiz isim. Herhalde devre arası veritabanı gittikten sonra bunun çevirisi yetişmedi. Esasında bu tip sorunlar olmaması için devre arasında yeni lig eklememek lazım ama gelecek seneki veritabanının nasıl olacağını henüz bilmediğim için hemen bu amatör takımların eklenmesi daha doğru olacaktı.

Butun lig isimlerini Turkce'ye cevirip dosyayi tekrar yukledim. Konunun ilk mesajindan indirebilirsiniz.

Besiktas'in yeni stadina gelince. 80 milyon dolar GSGM yardimini biliyorum. Saniyorum Fikret Orman'in 90 milyon dolar'a hallederiz aciklamasi da o nedenle ama hala benim aklim pek yatmiyor o kadar ucuza halledilebilecegine. :)

Belki kabasini o kadara yapacaklar ve icinin dekorasyonunu vs. sponsorluklar ve uzun donemli loca/kombine satisiyla yapacak olabilirler.

Neyse, finansal konulara girmeden stadı herhangi bir mali külfeti olmayacakmış gibi ekledim. Bitiş tarihini 1.7.2014 yaptım (bana bu sürede bitecek gibi gelmiyor gerçi ama eldeki tek somut bilgi bu). 2013/14 sezonu Saracoglu stadinda.

Stadı ekleyip dosyayi tekrar yukledim. Konunun ilk mesajindan indirebilirsiniz. Bunu 1 yıl oynatıp test etmeden yüklüyorum. Eğer bir sorun ile karşılaştırsanız lütfen belirtin.

Universal
10.Mart.2013, 16:59
İsim yaması içinde sorum olacak; oyuna başladım sanırsam ufak bir kod girilerek lig ve takım isimleri değiştirebiliniyordu belli bir dosyada 2012'de bunu yapmıştım; ama nasıl yapıldığını hatırlamıyorum. Yardımcı olman mümkün mü? :)

Söylentiler üstüne yapmak hata olur. Medyada hep Şükrü Saraçoğlu olarak geçiyor. Kapasite 40bin gibi gözüküyor üç tarafı localı olacak. Ekim 2014'de yetişecekmiş. Tabii şu gerçek var mayıs ayında orada Rihanna konseri var kısaca stad yapılacak bile olsa Haziran ayından önce orada bir yıkım gerçekleşemez.

Birde şu var taksim çalışması var o bölgede trafik alt üst olmuş durumda belki inşaat için bu süre zarfında izinde alamıyabilirler.

perpetua
10.Mart.2013, 17:19
İsim yaması içinde sorum olacak; oyuna başladım sanırsam ufak bir kod girilerek lig ve takım isimleri değiştirebiliniyordu belli bir dosyada 2012'de bunu yapmıştım; ama nasıl yapıldığını hatırlamıyorum. Yardımcı olman mümkün mü? :)

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 130284 "Ziraat Türkiye Kupası" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 130284 "Ziraat Türkiye Kupası" ""

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 130286 "Spor Toto Süper Lig" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 130286 "Süper Lig" ""

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 155007 "Türkiye Süper Kupa" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 155007 "Süper Kupa" ""

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 463479 "P.T.T. 1. Lig" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 463479 "1. Lig" ""

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 463481 "Spor Toto 2. Lig" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 463481 "2. Lig" ""
"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 463485 "Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 463485 "2. Lig Beyaz Grup" ""
"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 463486 "Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 463486 "2. Lig Kırmızı Grup" ""

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 130277 "Spor Toto 3. Lig" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 130277 "3. Lig" ""
"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 70043162 "Spor Toto 3. Lig 1. Grup" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70043162 "3. Lig 1. Grup" ""
"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 70043163 "Spor Toto 3. Lig 2. Grup" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70043163 "3. Lig 2. Grup" ""
"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 70043164 "Spor Toto 3. Lig 3. Grup" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70043164 "3. Lig 3. Grup" ""

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 70055727 "Türkiye Bölgesel Amatör Lig" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70055727 "Bölgesel Amatör Lig" ""

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 70084836 "Türkiye Süper Amatör Lig" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70084836 "Süper Amatör Lig" ""

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 70007104 "Türkiye Amatör Lig" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70007104 "Amatör Lig" ""

Bu kodu lnc eklentili bir dosyanin notepad dosyasinin icine ekleyip

/Football Manager 2013/data/db/1330/lnc/

Klasorunun icine koyman gerekli.

Söylentiler üstüne yapmak hata olur. Medyada hep Şükrü Saraçoğlu olarak geçiyor. Kapasite 40bin gibi gözüküyor üç tarafı localı olacak. Ekim 2014'de yetişecekmiş. Tabii şu gerçek var mayıs ayında orada Rihanna konseri var kısaca stad yapılacak bile olsa Haziran ayından önce orada bir yıkım gerçekleşemez.

Birde şu var taksim çalışması var o bölgede trafik alt üst olmuş durumda belki inşaat için bu süre zarfında izinde alamıyabilirler.

Acikcasi ben de 2014/15 sezonuna yetismesinin hemen hemen imkansiz oldugunu dusunuyorum.

Ozellikle su anda ihalesi yapilmis her seyi hazir ve insaata baslanacak veya baslanmis olan Eskisehir, Sivas gibi statlarin 2015'te bitecegi goz onunde bulundurulursa.

Cengo
10.Mart.2013, 17:47

Bu söylenti değil. Oturup görüştü yöneticiler bu konu hakkında. Yönetimde muhalifler var ama Fenerbahçe'de başka ne derse odur. O yüzden Beşiktaş, seneye Şükrü Saraçoğlu'nda oynar.

Universal
10.Mart.2013, 20:32
"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 130284 "Ziraat Türkiye Kupası" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 130284 "Ziraat Türkiye Kupası" ""

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 130286 "Spor Toto Süper Lig" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 130286 "Süper Lig" ""

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 155007 "Türkiye Süper Kupa" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 155007 "Süper Kupa" ""

"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 463479 "1. Lig" ""

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 463481 "Spor Toto 2. Lig" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 463481 "2. Lig" ""
"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 463485 "Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 463485 "2. Lig Beyaz Grup" ""
"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 463486 "Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 463486 "2. Lig Kırmızı Grup" ""

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 130277 "Spor Toto 3. Lig" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 130277 "3. Lig" ""
"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 70043162 "Spor Toto 3. Lig 1. Grup" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70043162 "3. Lig 1. Grup" ""
"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 70043163 "Spor Toto 3. Lig 2. Grup" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70043163 "3. Lig 2. Grup" ""
"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 70043164 "Spor Toto 3. Lig 3. Grup" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70043164 "3. Lig 3. Grup" ""

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 70055727 "Türkiye Bölgesel Amatör Lig" ""
"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70055727 "Bölgesel Amatör Lig" ""

"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70084836 "Süper Amatör Lig" ""

Bu kodu lnc eklentili bir dosyanin notepad dosyasinin icine ekleyip

/Football Manager 2013/data/db/1330/lnc/

Klasorunun icine koyman gerekli.

Acikcasi ben de 2014/15 sezonuna yetismesinin hemen hemen imkansiz oldugunu dusunuyorum.

Ozellikle su anda ihalesi yapilmis her seyi hazir ve insaata baslanacak veya baslanmis olan Eskisehir, Sivas gibi statlarin 2015'te bitecegi goz onunde bulundurulursa.

Teşekkür ediyorum abi, bu stad projesi yıl sonu daha da netleşir. :)

Bu söylenti değil. Oturup görüştü yöneticiler bu konu hakkında. Yönetimde muhalifler var ama Fenerbahçe'de başka ne derse odur. O yüzden Beşiktaş, seneye Şükrü Saraçoğlu'nda oynar.

Yönetim daha taraftarın tepkisini ölçmedi mesala Beşiktaş - Fenerbahçe maçında Fenerbahçe Kadıköy'de deplasmana çıkacak. Bunu hiçbir taraftar kabul etmez.

Cengo
10.Mart.2013, 21:54
Teşekkür ediyorum abi, bu stad projesi yıl sonu daha da netleşir. :)

Yönetim daha taraftarın tepkisini ölçmedi mesala Beşiktaş - Fenerbahçe maçında Fenerbahçe Kadıköy'de deplasmana çıkacak. Bunu hiçbir taraftar kabul etmez.

O maç tarafsız sahada oynanır anlaşması yapılır problem değil.

Yönetimin umrunda mı taraftarın ne dediği? Aziz Yıldırım'ın sözünü hatırlatayım istersen.

Universal
10.Mart.2013, 23:03
O maç tarafsız sahada oynanır anlaşması yapılır problem değil.

Yönetimin umrunda mı taraftarın ne dediği? Aziz Yıldırım'ın sözünü hatırlatayım istersen.

Konu amacından sapmasın; ama stadın zemini çabuk bozuluyor her hafta maç Avrupa maçı kupa maçları bu stad bunu kaldırmaz gibime geliyor. Aziz Yıldırım bunu düşünecektir.

17batuhan17
13.Mart.2013, 20:11
Mükemmel bir yama yapanın binlerce kere eline sağlık fakat bişey gözüme çarptı bölgesel amatör ligde gruplarda hatalar var sanırım bunlar rastgele oluşuyor bunu gerçek grupları oluşturabilme çaremiz var mı acaba ?

17batuhan17
13.Mart.2013, 20:13
bi de eskişehirspor uefa ya katılmıyor mu bunula birlikte normalde oyunu ilk açtığımda il uefa maçını oynamış olurdu ya da kurası çekilmedi ondan mı çıkmadı acaba uefa maçı ?

Dennis Bergkamp
13.Mart.2013, 21:08
Ankara Süper Amatör'de son 2 takım düşüyor gösterilmiş ama sadece sonuncu takım düşüyor normalde.

di canio
15.Mart.2013, 20:59
Antalya Süper Amatör Ligi'ni 2 grup halinde yapmışsınız ama normalde grup yok, normal lig şeklinde oynanıyor. Süper Amatör'ün bir altındaki 1. Amatör Küme 2 gruptan oluşuyor.

perpetua
16.Mart.2013, 00:39
Super Amator'de kurallar oyunun oynanisina, liglerin baslangic ve bitis tarihleri arasinda olabildigince az bos hafta olmasini saglayacak sekilde duzenlendi. Tam olarak gercek olmasi amac degildi.

Ornegin bir tarafta Antalya'da 26 hafta oynanirken, diger tarafta 18 mac oynanan Manisa liginin olmasi bu liglerde maclarin baslangic ve bitis zamanlarinin birbirinden farkli olmasi demekti.

Gruplari daha gercekci hale getirmek isteyen birisi olursa bu yama uzerinden devam edebilir.

perpetua
16.Mart.2013, 00:50
Alternatif Amatör Ligler yaması ilk mesaja eklendi.

Cengo
16.Mart.2013, 19:40
Türkiye ligleri için fikstür hazırlıyorum ben de şu anda.

Uluslararası turnuvalar, ödülleri ve ülke isimlerinin Türkçe düzenlemelerini, Sortitoutsi Football Manager 2013 Real Name and German National Team Fix eklentisi için admin mons'a gönderdim. İlk güncellemede yayımlayacağını söyledi. Örnek olarak bazılarını gösteren SSlar vereyim:

http://i.imgur.com/IrOhXkR.jpg

http://i.imgur.com/bksWHKo.jpg

Cengo
18.Mart.2013, 00:23
Dosyaya elle tek tek TSL fikstür ekledim ama çalışmıyor. Neden olabilir? Ömer Abi sana mailde atmıştım bakabilir misin rica etsem?

perpetua
18.Mart.2013, 16:39
Fikstur meselesini ben de cozemedim. Onun icin bir hata raporu yolla istersen SI'a.

Cengiz bir de SUSIE'de irtibat kurdugun birisi varsa onlarin Ingilizce yamasindaki Turk liglerinin isimlerinde ciddi yanlislar var. Onlara da bir goz at istersen.

Cengo
20.Mart.2013, 03:15
Raporladım, bakacaklar ama dediğinde hangi hata olduğunu anlamadım abi.

Hatalıydı. Üstte yazdığım girildi.

"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70084836 "SAL" ""
Eklendi.

Başka ne hata var çözemedim.

3-4 uluslararası organizasyon ismi ve ülke isimleri hatalıydı düzelttim.

okocha6
20.Mart.2013, 05:45
Yanlış yere yazmışım :)

perpetua
20.Mart.2013, 17:56
Raporladım, bakacaklar ama dediğinde hangi hata olduğunu anlamadım abi.

Hatalıydı. Üstte yazdığım girildi.

"COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70084836 "SAL" ""
Eklendi.

Başka ne hata var çözemedim.

3-4 uluslararası organizasyon ismi ve ülke isimleri hatalıydı düzelttim.

Su anda aktif olmayan ligler. Mesela Istanbul Profesyonel Ligi, yanilmiyorsam Istanbul Super Amator Ligi olarak cevirilmis. Milli Kime ise Ulusal Lig olarak cevirilmis.

Cengo
23.Mart.2013, 05:21
Su anda aktif olmayan ligler. Mesela Istanbul Profesyonel Ligi, yanilmiyorsam Istanbul Super Amator Ligi olarak cevirilmis. Milli Kime ise Ulusal Lig olarak cevirilmis.

Bunlar doğru abi. Veritabanı ile aynı girilmiş. Dediğin şekilde bulamadım.

Mons güncel dosyayı yayımladı.

Kopyalarken Türkçe karakterler yanlış olmuş.

ð=ğ
ý=ı
Ý=İ
Þ=Ş
þ=ş

Competitions and other Fixes.lnc ve Awards.lnc için bunları "bul&değiştir" komutu ile düzeltebilirsiniz şimdilik. Hatırlattım ona da.

Cengo
24.Mart.2013, 07:03
Dosyayı güncelleyip düzeltmesini de yayımlayacağı şekilde gönderdim mons'a. Yakında günceller.

Uzun süre yayımlamazsa burada paylaşırım o iki dosyayı isteyen olursa.

Cengo
24.Mart.2013, 18:34
Bu arada yeni bir haber var ama ne kadar doğrudur bilemiyorum. Resmi açıklama yok, basında geçiyor:

Protokol şartları dairesinde, Beşiktaş Kulübü, 2013-2014 futbol sezonu süresince Süper Lig, Ziraat Türkiye Kupası, ve uluslararası müsabakalarını Atatürk Olmipiyat Stadı’nda oynanayacak.

Beşiktaş, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayacağı her karşılaşma için TMOK’a 50 bin TL ödeme yapacak.

Olimpiyat Stadı’nın otopark işletmesini Beşiktaş Kulübü yapacak. Buradan elde edilecek gelir de siyah-beyazlı kulübe kalacak.

Beşiktaş’ın maçlarında reklam ve loca satışlarından elde edilecek gelirler de siyah-beyazlı kulübe kalacak.

Müsabaka günlerinde bilet kontrol ve giriş çıkış sorumluluğu Beşiktaş’a ait olacak. Müsabaka günlerinde her türlü güvenlik tedbiri Beşiktaş tarafından anılacak ve organize edilecek. Beşiktaş, Atatürk Olimpiyat Stadı’nın çim ve stat bakımına ise para ödemeyecek.

ustamfa
25.Mart.2013, 01:13
Dosyayı güncelleyip düzeltmesini de yayımlayacağı şekilde gönderdim mons'a. Yakında günceller.

Uzun süre yayımlamazsa burada paylaşırım o iki dosyayı isteyen olursa.

sortitoutsi den indirdim son versiyonu ama türkçe karakter sorunu devam ediyor. o iki dosyayı buradan paylaşamaz mısın?

Cengo
25.Mart.2013, 03:39
sortitoutsi den indirdim son versiyonu ama türkçe karakter sorunu devam ediyor. o iki dosyayı buradan paylaşamaz mısın?

Paylaşıyorum.

LNC uzantılı dosyaları ne yapacağınızı biliyorsunuz. Açıklamıyorum.

İçinde Turkish Media & journalists.dbc dosyasını da bulacaksınız. Türk medyasını da güncelledim.

Onu da Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\editor data içine atın. Eskisinin yerine değiştireyim diye sorduğunda evet deyin.

İNDİR:

http://www.mediafire.com/download.php?ivjgl339qfcbzq3

Medya için Footbal Manager 2013 Editor'den bakıp varsa eklenmesini istediğiniz söyleyin, ekleyebilirim.

ustamfa
27.Mart.2013, 01:32
Paylaşıyorum.

LNC uzantılı dosyaları ne yapacağınızı biliyorsunuz. Açıklamıyorum.

İçinde Turkish Media & journalists.dbc dosyasını da bulacaksınız. Türk medyasını da güncelledim.

Onu da Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\editor data içine atın. Eskisinin yerine değiştireyim diye sorduğunda evet deyin.

İNDİR:

Medya için Footbal Manager 2013 Editor'den bakıp varsa eklenmesini istediğiniz söyleyin, ekleyebilirim.

eyvallah kardeş eline sağlık

serkankeyvan
31.Mart.2013, 12:44
Merhaba.

Alternatif Türkiye Ligleri yamasını indirdim. Birinci sezonda ilk 3 e girip playofflara kaldım ama üst lige çıkamadım.

Sorun şu ki ikinci sezon başlamıyor. 20 Kasım'a geldim hala ne fikstür çekildi ne bişey.
Nedir bunun nedeni acaba?

Edit: Şimdi baktım da bütün Türkiye ligleri öyle.Süper Ligden tutun da 3. Lige kadar hiç birinde fikstür çekimi yapılmamış.
İtalya, İngiltere ve diğer şeçili liglerde böyle bi sıkıntı yok. Örneğin İtalya'da 11. hafta geride kalmış.

perpetua
02.Nisan.2013, 15:37
Merhaba.

Alternatif Türkiye Ligleri yamasını indirdim. Birinci sezonda ilk 3 e girip playofflara kaldım ama üst lige çıkamadım.

Sorun şu ki ikinci sezon başlamıyor. 20 Kasım'a geldim hala ne fikstür çekildi ne bişey.
Nedir bunun nedeni acaba?

Edit: Şimdi baktım da bütün Türkiye ligleri öyle.Süper Ligden tutun da 3. Lige kadar hiç birinde fikstür çekimi yapılmamış.
İtalya, İngiltere ve diğer şeçili liglerde böyle bi sıkıntı yok. Örneğin İtalya'da 11. hafta geride kalmış.

Haklisin. Yuklemeden once test etme firsatim olmamisti.

Dusen/yukselen takimlari belirlemek icin ayarladigim playoff editor'de hata vermiyor ama oyunda playofflari oynatmiyor. Bu da yeni sezonun baslamasini engelliyor.

Hatayi duzeltip, bu sefer test edip, tekrar yukledim. Ilk mesajdan tekrar indirilebilir.

ibo
07.Nisan.2013, 19:35
Süper Amatör Ligini seçince takım / oyuncu sayısından dolayı 8 GB Ram bile sıkıntı yaşattı. Bölgesel Amatör Ligi ile oynamak daha iyi olacak sanırım. :)

Yama için teşekkürler, elinize sağlık.

ibo
08.Nisan.2013, 23:30
BAL liginde kiralık hiç bir ücret ödemeden dahi oyuncu transfer edemiyorum. Bonservisi elinde olan birine de teklif yapsam "transfer onaylanamadı" yazıyor ve iptal oluyor. Hiç bir detay olmadığı için neden transferin onaylanamadığını merak ediyorum var mı tahmini olan? (Kulüp borç batağında ama maaşını bile ödemeyeceğimiz oyuncuyu alamamak tuhaf geldi)

Cengo
14.Nisan.2013, 16:45
Fikstür sorunu çözdüm. Bekleyin :)

http://i.imgur.com/cykocy5.jpg

ele888111
15.Nisan.2013, 14:23

Arkadaşlar ben bunu indirdim oyuna girerken seç de diyorum fakat bir düzelme yok.Mesela Uche Rizespor'da , Lawal Adana Demirspor'da..

Seçerken ise şu 3 maddeyi onalıyorum.

*Tsı 13.0 Veritabanı Güncelleme
* Tsı 13.3.0 Ek Yama
* Tsı Türkçe Harfleri Ekleme Yaması

ele888111
15.Nisan.2013, 14:32
Ek ;

Şimdi Düzelttim Lawal Mersin İdman Yurduna gitmiş durumda ama Uche halen daha Rizespor'da.

ustamfa
27.Mart.2014, 15:35
Turkish Premier Division -> Turkish Super League olarak isim degistirdim. Esasinda bunu normal veritabaninda da yapmak lazim ama simdiye kadar aklima gelmemis. Bunu değiştirince Türkçe çevirideki değişikliği de göazardı etmiş oyun.

Bu "Turkish Super League" ismini oyuna başladıktan sonra değiştirmenin bir yolu var mı. lnc dosyasıyla diğer alt liglerin ismi değişiyor. ancak süper lig in ismi değişmiyor