PDA

View Full Version : Semih Kaya

mpaker66
02.Kasım.2012, 14:41
http://i47.tinypic.com/13z3hv.jpg

Zıplama 15-16, denge 13-14, hızlanma 14 olabilirdi.

petrol_fb12
02.Kasım.2012, 14:51
Ca'sı düşük olmuş 130 olabilirdi PA 157 yapılabilirdi gelişmeye cok acık çünkü..

Denge 11 Zıplama 11Önceden Sezme 10 olabilirdi..Topa Hamle 13 Markaj 12...Olabilirdi..

Geçen seneki özellikleriyle değerlerndiriyoruz..Bu sene önceden sezmesini biraz daha düzeltti..Markaj olayı düzelti bu sezonun sonuna doğru markaj 15 olabilir..ama puanlar biraz abartılmış..

mpaker66
02.Kasım.2012, 14:56
Ca'sı düşük olmuş 130 olabilirdi PA 157 yapılabilirdi gelişmeye cok acık çünkü..

Denge 11 Zıplama 11Önceden Sezme 10 olabilirdi..Topa Hamle 13 Markaj 12...Olabilirdi..

Geçen seneki özellikleriyle değerlerndiriyoruz..Bu sene önceden sezmesini biraz daha düzeltti..Markaj olayı düzelti bu sezonun sonuna doğru markaj 15 olabilir..ama puanlar biraz abartılmış..

denge 11, zıplama 11, topa hamle 13? şaka???:uzgun:

petrol_fb12
02.Kasım.2012, 15:00
Hayrı gayet ciddiyim..Bir oyuncuyu beş maç izlemden karar vermem semih gecen sene lige başlamdan önce..Bu saydığım hepsi 9-8 falandı...Ama kendini geliştirdi..oynaya oynaya bu senede üstüne koyuyor...Birazda tecrübe meselesi bu tabiki..Sezon sonuna doğru..Markaj 14-15 olur..Ama gecen sene denge 11-zıpama 11-topa hamle 13-markaj 12'diydi..

antiochia
02.Kasım.2012, 17:02
bence heading'in daha iyi olması lazımdı.Zıplama normal özellikle Romanya maçını izledikten sonra

KanaKe
02.Kasım.2012, 19:25
pa niye 157 olacakmis onu anlamadim.. pa 157 demek avrupanin elit takimlarinda rotasyon oyuncusu demek..

petrol_fb12
02.Kasım.2012, 19:43
pa niye 157 olacakmis onu anlamadim.. pa 157 demek avrupanin elit takimlarinda rotasyon oyuncusu demek..

Avrupa'da oynayacak bir kapasite'ye sahip..Rotasyon Oyuncusu olarak kulalnabilir gerçekten..Carling Cup'ta falan oynar FA Cup..İngiltere'den bahsediyorum..

Börk
02.Kasım.2012, 19:43
Bende niye 157 olamayacakmış onu anlamadım ? Ya da olmasın bırakalım hiç tartışmaya gerek yok yerden göğe kadar sen haklısın.

Semih'e gelince de jumping ve heading 2 puan artış olması lazım.Ben Semih'i kafa toplarında oldukça beğeniyorum.

perpetua
03.Kasım.2012, 03:08
Semih'in boyu birdenbire cok uzamazsa jumping'in yukselmesi pek mumkun degil. Cesareti, kararliligi ve agresifligi zaten hava toplarinda onu etkili yapacaktir.

serkan1520
03.Kasım.2012, 07:01
Taraflı olduğumu düşünmeyin ama semih'in galatasarayda oynamasının tek sebebi yaşının genç olması galatasaray'ın yediği gollerin en az %50 sinde semih'in hataları var ulfaliji varken en azından onun açıklarını kapatıyordu ama sımdı arkasında o kadar tecrübeli biri olmadığı için yaptığı hatalar bariz belli oluyor... bence max 140 pa alabilir öyle ahım şahım bir gelecek görmüyorum ben bursada serdar aziz çok daha iyi kanaatimce...

Nocna Mora
04.Kasım.2012, 11:40
Serdar Aziz topu ayağına aldığında eli ayağı titreyen bir oyuncu. Semih 2-3 yıl sonra Avrupa arenasında boy gösterecektir diye düşünüyorum.

Walter Sakana
04.Kasım.2012, 11:53
Dirtiness:12 ve Decisions:10 değerlerini de katınca, Aggression:17 değeri çok fazla kart görmesine neden olmaz mı?

En azından 1 sezon oynamış kişiler paylaşabilir mi istatistiklerini?

Geçen sezon 33 maçta (oynadığı tüm resmi maçlar) 8 sarı kart görmüş, kırmızı kart görmemiş. Bu sezon da 12 maçta 1 sarı kartı var. 2010/11'de Kartalspor'da 19 maçta 3 sarı kart görmüş.

Yani yaklaşık olarak 5 maçta (net olarak: 5.3 maçta) 1 sarı kart görüyor gerçekte ve oynadığı 64 maçta hiç kırmızı kart görmemiş.

Revolution
04.Kasım.2012, 18:24
Jumping kesinlikle düşük.

Börk
04.Kasım.2012, 18:26
Semih'in boyu birdenbire cok uzamazsa jumping'in yukselmesi pek mumkun degil. Cesareti, kararliligi ve agresifligi zaten hava toplarinda onu etkili yapacaktir.

En azından bir puan yükselmeli bence.

brkdnz
04.Kasım.2012, 23:09
mental özellikleri çok fazla olmamış mı ?

soğukkanlılık ve pozisyon alma ciddi anlamda yüksek olmuş.pozisyon alma konusunda ciddi hataları var yaşından dolayı birazda.

10-11 gibi değerler olmalı gibi bence.her iki özellik.

ca'sı 157 olsun denmiş::)

146 alabileceği maximum ca bence daha fazlası çok abartı olur.

petrol_fb12
04.Kasım.2012, 23:14
mental özellikleri çok fazla olmamış mı ?

soğukkanlılık ve pozisyon alma ciddi anlamda yüksek olmuş.pozisyon alma konusunda ciddi hataları var yaşından dolayı birazda.

10-11 gibi değerler olmalı gibi bence.her iki özellik.

ca'sı 157 olsun denmiş::)

146 alabileceği maximum ca bence daha fazlası çok abartı olur.

PA kasetmiştim ben gelişmeye cok acık çünkü..

brkdnz
04.Kasım.2012, 23:22
PA kasetmiştim ben gelişmeye cok acık çünkü..

kusura bakma yanlış yazmışım pa olacak evet.

157 pa aşırı fazla olur,şimdi bakamam ama 157 pa'sı olan kaç stoper var acaba dünya üzerinde ?ve semih bunların arasına giebilir mi ?

semihi beğenen biri olarak çok abartıldığını düşünüyorum semihin gs taraftarlarınca.

bu hem oyuncuya haksızlık hem de hayal kırıklığı yaratır,baskıyı arttırır.

semih kaya türk futbolundaki servet,gökhan zan bekir hatta egemenden kurtulmak için fırsattır bir modeldir ancak abartmamak gerek.

tamam diğer yukarıdaki stopelerin aksine kafasına kullanabilen mental olarak gelişime açık,topla daha yumuşak ,diğerlerine göre daha çevik bir adam,kısaca modern stoper diğerlerine nazaran ama karşılaştırdığımız adamlar o kada kötü ki,..

onlardan sonra müthişmiş gibi geliyor da olabilir:)

bu biraz kezman ve guizadan sonra niangın gelmesiyle niang'a ibrahimoviç muamelesi yapan Fenerbahçe taraftarınının durumuna benziyor bence:)

petrol_fb12
04.Kasım.2012, 23:37
@brkdnz

Bu sene önceden sezmesini düzeltti topa müdahelerini düzeltti..CL daha üst seviye oynamaya başladı..Dikkat edin hataları yapan DANNY oluyor genelde..Semih cok nadir hata yaptığı oluyor genelde...Ben bizim ligdeki bazı oyuncuların üst seviyede oynadığını düşünüyorum yani bu lige fazla gelen adamlar'Da var...Ligimizde...Ben 157 konusunda kararlıyım özellikle bu sene göre değerlendirirsem Ca 138 bile verebilirim PA 160 ...Ama iileriye dönük değişirmi bilmiyorum şu anlık değerleri bunlar..

perpetua
04.Kasım.2012, 23:38
Semih hatali pozisyon aliyor zaman zaman ama bunu pozisyon alma bilgisindeki eksiklikten daha cok, karar hatalarindan veya konsantrasyon eksikliginden kaynaklandigini dusunuyorum.

petrol_fb12
04.Kasım.2012, 23:40
Semih hatali pozisyon aliyor zaman zaman ama bunu pozisyon alma bilgisindeki eksiklikten daha cok, karar hatalarindan veya konsantrasyon eksikliginden kaynaklandigini dusunuyorum.

Bu sene biraz daha düzeltti..Hatalı poziyon alma olayını..Sahada gördüğüm oda onun farkında en doğru yeri arıyor hep..Bu tecrübeyle olur zaman gerekiyor bunun için önümüzdeki sene..Konsatrasyonu daha fazla bir semih görebiliriz..

brkdnz
05.Kasım.2012, 02:23
@brkdnz

Bu sene önceden sezmesini düzeltti topa müdahelerini düzeltti..CL daha üst seviye oynamaya başladı..Dikkat edin hataları yapan DANNY oluyor genelde..Semih cok nadir hata yaptığı oluyor genelde...Ben bizim ligdeki bazı oyuncuların üst seviyede oynadığını düşünüyorum yani bu lige fazla gelen adamlar'Da var...Ligimizde...Ben 157 konusunda kararlıyım özellikle bu sene göre değerlendirirsem Ca 138 bile verebilirim PA 160 ...Ama iileriye dönük değişirmi bilmiyorum şu anlık değerleri bunlar..

şuanda 150 ca ve üstü 5 oyuncuya sahip olan ultrasüper kaliteli ligimize fazla gelen ,ligi ciddi anlamda domine eden tek bir oyuncu olduğunu bile düşünmüyorum.

bir zamanlar alex domine ediyordu,adeta ligin bug'ı idi.şimdilerde en yakın isimler buna fernandes,s.inan ve burak yılmaz diyebiliriz .ama semihi bu kategoriye koyamayız.

semihin lig ortalamasının üstünde olduğu ve olması gerektiği konusunda ise hem fikiriz ,zaten aldığı özellikler ve değerler bunu kanıtlıyor, ancak bahsettiğin ca ve pa değerleri çok çok abartı değerler kusura bakma ama fanatikçe bir yaklaşım bu.

160 pa demek şöyle diyeyim dünya üzerinde şuan ca olarak 160 ve üstü stoper sayısı sadece 13.

yani semih işler yolunda giderde Allah korusun sakatlık vs hiç yaşamazsa,sürekli formda olup ,çok çok iyi bir çalışma ortamı da yakalarsa Dünya üzerindeki en iyi 14. stoper olabileceğini mi iddaa ediyorsunuz ?

bu şu demek.semih dünyanın en iyi 7. takımının as stoperi demek.

sence ?

petrol_fb12
05.Kasım.2012, 02:32
şuanda 150 ca ve üstü 5 oyuncuya sahip olan ultrasüper kaliteli ligimize fazla gelen ,ligi ciddi anlamda domine eden tek bir oyuncu olduğunu bile düşünmüyorum.

bir zamanlar alex domine ediyordu,adeta ligin bug'ı idi.şimdilerde en yakın isimler buna fernandes,s.inan ve burak yılmaz diyebiliriz .ama semihi bu kategoriye koyamayız.

semihin lig ortalamasının üstünde olduğu ve olması gerektiği konusunda ise hem fikiriz ,zaten aldığı özellikler ve değerler bunu kanıtlıyor, ancak bahsettiğin ca ve pa değerleri çok çok abartı değerler kusura bakma ama fanatikçe bir yaklaşım bu.

160 pa demek şöyle diyeyim dünya üzerinde şuan ca olarak 160 ve üstü stoper sayısı sadece 13.

yani semih işler yolunda giderde Allah korusun sakatlık vs hiç yaşamazsa,sürekli formda olup ,çok çok iyi bir çalışma ortamı da yakalarsa Dünya üzerindeki en iyi 14. stoper olabileceğini mi iddaa ediyorsunuz ?

bu şu demek.semih dünyanın en iyi 7. takımının as stoperi demek.

sence ?

Şu anda 146 olarak duruyor..Yani ilk 100'de oluyor bu yuvarlak hesapla..Ki ben kendini geliştirdiğini düşünüyorum...

Evet devamlı form tutuarsa ve idmanlarını sıkı calışırsa...Belkide dünyanın en iyi 50 defans arası girer..yaşı cok genç ve gelişmeye cok ..

Olabilir kendini geliştiren her oyuncu olabilir..Bu imkansız bir şey değil ? Biz kendi oyuncumuza güvenelim yeter...3 tane şampiyonlar ligi macı yapacak..Ve tecrübe kazanacak..

Semih tek avantajı yaşı cok genç ve bazı hamleleri gerçekten cok iyi...Ve bunları geliştiriyor..

brkdnz
05.Kasım.2012, 02:46
Şu anda 146 olarak duruyor..Yani ilk 100'de oluyor bu yuvarlak hesapla..Ki ben kendini geliştirdiğini düşünüyorum...

Evet devamlı form tutuarsa ve idmanlarını sıkı calışırsa...Belkide dünyanın en iyi 50 defans arası girer..yaşı cok genç ve gelişmeye cok ..

Olabilir kendini geliştiren her oyuncu olabilir..Bu imkansız bir şey değil ? Biz kendi oyuncumuza güvenelim yeter...3 tane şampiyonlar ligi macı yapacak..Ve tecrübe kazanacak..

Semih tek avantajı yaşı cok genç ve bazı hamleleri gerçekten cok iyi...Ve bunları geliştiriyor..

146 ca değerine ulaşmış stoper sayısı 67 gözüküyor,ortalama 70 diyelim.

100 değil yani.

semih için herşey yolunda giderse 70. en iyi stoper olacak demektir dünya üzerindeki şuandaki şartlarda.

üst düzey 10 takımın 3 stoperini geçemeyeceğini düşünsek,dünyadaki en iyi 30. takımın as stoperi olur demektir.ki bu da hiç fena değildir.

bnmv
19.Kasım.2012, 05:31
tekniksel ve mental özellikleri tam olmuş elinize sağlık. tam bir gerçek semih'i gördüm adeta. yalnız fiziksel özelliklerinin daha iyi olması gerektiğini düşünüyorum.hız dezavantajının olmasına rağmen bir çok güçlü forvetle rahatlıkla fiziksel mücadeleye giriyor. hız-hızlanma-denge hariç.

yalnız burda preffered movesları göremiyoruz. hani böyle onun kontrolündeyken faul almaya calısıyor ya. o özellik eklendi mi ya da yansıtıldı mı acaba?

excaliburuA
05.Aralık.2012, 01:58
yükselmesi gereken özellikler; top sürme, çalışma azmi.

düşmesi gereken özellikler; markaj

Gncl1905
06.Aralık.2012, 12:58
Hala en iyi stoperimiz olduğunu düşünüyorum ancak oyunda Cris ve Dany CA sırasıyla 129 ve 130.

Fena değil özellikleri. Ama genel olarak CA +130 olsa daha iyi olur bence. PA +150 olabilir.

Bu profilden farklı olarak ayağına daha hakim olarak görüyorum ben. Teknik özelliklerinde genel olarak biraz artışa gidilebilir.

Ekleme: Composure değeri de daha yüksek olabilir. Soğukkanlılığı yüksek seviyede bir oyuncu.

Sadixx
06.Aralık.2012, 15:37
galatasaray semih ve danynin yerine iyi bir defans bulursa çok daha iyi oynar. Bence özellikleri uygun olmuş.

ozan42
10.Aralık.2012, 01:43
Semih gerçekten çok sogukkanlı ve iyi topa müdahe edebilen(Kesici) bir oyuncu güzel yansıtılmış tebrikler.

Nocna Mora
13.Şubat.2013, 00:14
Semih Kaya: Not really data related. The game decides such comparisons.

yazmışsınız. Bu doğru mu.Gerçekten bazı değerler rastgele mi veriliyor. Milli takım stoperi olan ve bence en iyi yerli stoper olan Semih'in özellikleri rastgele mi? Bütün özellikleri de tekrar degerlendirilmeli diye düşünüyorum ayrıca. Artık cok daha fazla gözlem yapıldı cünkü.

byariff
13.Şubat.2013, 00:49
semih gerçekten cok sogukkanli maclarda baski oldugunda sogukkanli davranip topu uzaklastirabiliyor top surmesinide gelistirmis.

Cengo
13.Şubat.2013, 00:53
Semih Kaya: Not really data related. The game decides such comparisons.

yazmışsınız. Bu doğru mu.Gerçekten bazı değerler rastgele mi veriliyor. Milli takım stoperi olan ve bence en iyi yerli stoper olan Semih'in özellikleri rastgele mi? Bütün özellikleri de tekrar degerlendirilmeli diye düşünüyorum ayrıca. Artık cok daha fazla gözlem yapıldı cünkü.

Profiline baktığınızda Adaptability dışında verilmemiş değeri olmadığını görebilirsiniz. Adaptability ülkesi dışında çıkmamış futbolculara verilmiyor.

Nocna Mora
13.Şubat.2013, 01:14
Yalnızca 2 ay önce yazılmış bir mesaj oldugu için sormak istedim. Tesekkürler cevap için. Profilin gözden geçirilecegini de umuyorum ayrıca.

excaliburuA
13.Şubat.2013, 03:35
edit çok gitmiş

excaliburuA
13.Şubat.2013, 03:35
sakatlık eğilimi düşmeli ve istikrarı kesinlikle artmalı.