PDA

View Full Version : müthiş 3d!

erayaydemir1903
07.Kasım.2012, 21:13
Arkadaşlar oyunun 3d'si pek iyi değil.

Madde madde yazayım;

1- Oyuncu isimleri pixel pixel eğer kenar seçeneğinde oynuyorsanız top size yaklaşıyorsa oyuncunun ismi netleşiyor biraz. Aksi halde uzak kanattaki adamın ismi kötü gözüküyor.

2- Garip hareketler var, gol atan oyuncu geri geri sevindi! Ve bunu yürümeden yaptı, sabit ayaklarıyla

3- 3d'de mi bilmiyorum ama savunma oyuncuları kütük yemiş gelmiş gibiler. Forvetlere müdahele yok. Topu alan gidiyor

Sabır diliyorum herkese

europeanconquer
07.Kasım.2012, 21:45
Ben nasibimi aldım ve görmemek için sadece spiker olarak oynuyorum maçları.

erayaydemir1903
07.Kasım.2012, 21:47
Ben nasibimi aldım ve görmemek için sadece spiker olarak oynuyorum maçları.

düzeltilir umarım

Qu3
07.Kasım.2012, 22:04
Şu topu alan gidiyor olayı bende büyük sıkıntılara yol açıyor. Defansımın oyunda yan toplara müdahalesi dışında oyun içerisinde hiç bir müdahalesi yok. Acaba benim taktik anlayışımdan mı kaynaklı diye düşündüm başka bir oyun açtım. En iyi stoperleri koydum takıma yok arkadaş rakibimin forvetinin hızı yüksekse nereden alırsa alsın topu Messi'ye dönüşüyor. Bitiricilik 6 7 olsa da golü atıyor. 2-0 öndeyken 2-3 geriye düştüğüm maçlar oldu. Bende düzeltilir diyerekten kariyerimde çok yavaş bir şekilde ilerliyorum.

Kaka Leite
07.Kasım.2012, 22:15
http://img221.imageshack.us/img221/9965/adszrwj.png

Buyurun, bundan önceki hafta Antalya 5-1 yendi Tita 5 gol atmıştı 2'si penaltıdan yeni sorunumuz hayırlı olsun.

ReaList
07.Kasım.2012, 22:19
Maç motorunda ki sorun en azından 3 aşağı 5 yukarı herkeste aynı en azından bu sinirlerimi biraz daha toparlıyor : ) Her duran top ve kanattan gelen top pozisyonunda direk orta noktaya bakıyorum. Dünyanın en yeteneksiz takımları akıl almaz bir şekilde 2-3 pasta 60-70 metrelik bir koridor içinde pozisyon bulup gol atıyor ve o an sizin savunma havlinde olan 8 oyuncunuz ve kaleciniz ne yapıyor biliyor musunuz ? Hiç bir şey : )

erayaydemir1903
07.Kasım.2012, 22:25
Skandal bir oyunla karşı karşıyayız anlaşılan, açıkçası düzeltmezler ise son olur benim. Eskiden demolarda olurdu böyle komik olaylar ancak oyun çıktı hiçbir değişme yok.

cabir48
07.Kasım.2012, 22:25
Oyunu daha oynamadım ama Duyumlar hiç iç açıcı değil :)

ua_anil
07.Kasım.2012, 22:39
Oyunu açasım gelmiyor bunları görünce :) Bakalım hangi yamada düzelirse sorunlar, açar başlarım :)

fotosuki
07.Kasım.2012, 22:42
Üst direğe vuran toplar çok sinir bozucu. Her maç abartısız 5-6 tane üst direğe çarpan top oluyor.

antiochia
07.Kasım.2012, 22:45
kusura bakmayın ama sanki 2012 bundan çok daha iyiydi. Böyle devam ederse tahtları sallanır diyeceğim ama fifa manager benim hiç hoşuma gitmiyor...

erayaydemir1903
07.Kasım.2012, 22:48
2012 3D müthişti bence. Miles'a twitter'dan yazdım çat pat. İlgilenir umarım

lakin1907
07.Kasım.2012, 23:03
2012'de de bu ne biçim 3d diyordunuz ama hatırlatırım :)

antiochia
07.Kasım.2012, 23:07
2012'de de bu ne biçim 3d diyordunuz ama hatırlatırım :)
2013'ün yanında nur nimet

erayaydemir1903
07.Kasım.2012, 23:17
2013'ün yanında nur nimet

Valla ben demedim de mumla arıyorum yalan değil.

ToRoSKaPLaNı
07.Kasım.2012, 23:20
Şöyle adam gibi bir patch çıkarmadan oynamayacağım oyunu.Askıya aldım kendimi.Ne zaman hataları tamamen düzelten güncelleme gelir o zaman açarım.

Balroq
07.Kasım.2012, 23:30
Bu saçmalıklar 50mb'lık güncellemelerle, patchle falan düzelmez arkadaşlar. Ben yıllardır fm cm oynarım böyle rezalet bir maç motoru görmedim. Teker teker saymaya gerek yok zaten herkes aynı şeyleri yaşıyor. Resmen hatalarla dolu ne görsel ne taktik açıdan hiç zevk vermeyen bir oyun olmuş. 3 yıldır orjinal alıyordum bu oyunu, ilk kez bu sene verdiğim paraya acıdım. Tam bir hayal kırıklığı oldu benim için.

serwan
07.Kasım.2012, 23:44
SI bu sene maç motorunu sıfırdan yapmış yanlış bilmiyorsam. bu problemler ondan. eski maç motoru yılların birikimiydi ve yine kötüydü.

erayaydemir1903
07.Kasım.2012, 23:56
Çok kötü çok gaza gelip oynanayım diyorum sinirim zıplıyor kapatıyorum

ua_anil
08.Kasım.2012, 04:46
Bu sene almayacaktım aslında, sırf Türkçe çıkardılar destek olalım diye aldım. Seneye kesinlikle Şubat'ı falan bekleyeceğim almak için.

azaptar
08.Kasım.2012, 06:12
Çok kötü çok gaza gelip oynanayım diyorum sinirim zıplıyor kapatıyorum

:)) bu dediğin bende 5 6 defa oldu sanırım.

goosfraba
08.Kasım.2012, 09:44
benim de gaza gelip açtığım save 15-20 yi bulmuştur herhalde.

lakin, üst direğe çarpıp çıkan toplar. her maç mutlaka penaltı olması, kanatların topu sürüp, dibe inip, sonra tekrar mc'e pas vermesi. vb.

bu sorunlar bıktırdı.

türkçe yine çıkardı amatör falan, bir şekilde. ancak bu yıl başka bir anlamı var diye aldım oyunu. herhalde ilk ve son, orijinal fm'i aldım...

mustiUA
08.Kasım.2012, 10:51
valla ben de orjinal aldım ne betayı ne tam sürümü henüz oynamadım bilgisayara kurdum duruyor öyle ama forumu okudukça hiç oynayasım gelmiyor :)

Bulstrap87
08.Kasım.2012, 11:04
cok kötü bir mac motoru üst direk olayı cok garip olmus her firikik üst direge carpıyor ya dısarı cıkıyor yada iceri dönüp diger adam tamamlıyor. defans ve kalecinin hic etkisi olmuyor duran toplarda..
bnm adamlar kanattan orta acmıyor ona deli oluyorum cizgiye kadar iniyo geri pas yapıyor kafayı yer insan böle olursa ya..

erayaydemir1903
08.Kasım.2012, 11:16
Düzeltirler mi sizce?

connesione
08.Kasım.2012, 11:43
bende söylediklerinize aynen katılıyorum.fm 2008 den beri düşüşe geçiyordu bu oyun benim için ve 2013 versiyonunda yere çakıldı.eski günlerin hatrına yine oynuyoruz bişeyler yapmaya,zevk almaya çalışıyoruz ama hakkaten baydı.

ya siz hangi oyunda gördünüz, Call of Duty mesela en basitinden,oynayanlardan oyun motoru ile binlerce şikayet alacaksınız ve onla ilgili yama,patch gelecek(oyun motoru ile alakalı). Sen bu maç motorunu 2d olarak 03/04 versiyonunda hayata geçirdin, tamam bu sene yeni bir sistem kullanmışsın, ona da eyvallah da hiç mi test edilmedi?oyunun maç motoru ağustos ayında yapılıp eylül de mi test etmeye başlandı?? sözlükte biri yazmıştı,bütün bir yaz paşalar bir taraflarını serecekler sonra kışa kadar yok yama yok bilmem ne!

bu son aldığım orjinal fm dir.hatta belki de son oynadığım fm bile olabilir.herkesin bir skalası olabilir kendi oyun zevkiyle ilgili ama detaylarla ilginenler ve detaylarda bogulmayı sevenler için oyun tam bir fiyaskodur.

Chivalry
08.Kasım.2012, 13:17
Fifa Manager e Cris'in hızı 70 Burak Yılmaz'ın 68 olduğu sürece, Fenerbahçe nin bütçesi (aslında fenerbahçe diye geçmiyor oyunda F. Istanbul diye bir takım var) 20 milyon euro, galatasarayınki 80 milyon euro gösterildikçe, Messinin hızı 96 yapıldıkça ( tamam kardeşim hızlı oyuncu da dünyanın en hızlı oyuncusu değil) football manager'e mahkümuz yapıcak bir şey yok :)

Deus Dominus
08.Kasım.2012, 14:01
Kaosa gerek yok, "almasaydınız o zaman" diyecek hali de yok SI Games'in. Eleştirileri, hataları takip ediyorlar düzeltmek için çalışıyorlardır muhtemelen. Biraz sıkıntısını çekicez ama problemlerin giderilmesinin fazla uzun süreceğini zannetmiyorum. Tabii bu süreci aşana kadar oyundan beklentinizi fazla yüksek tutmayın :) Hatta benim gibi yapın, fm 2012'yle açlığınızı bastırın :D

hazimyildirim
08.Kasım.2012, 14:24
bu tip hatalar malesef insanları orijinal oyun almakta çelişkiye düşürüyor ve çokta haksız değiller sonuçta öyle basit bir hata değil bu koskoca maç motoru hayır benim anlamadığım hiç mi oynamadınız oyunu piyasaya sürerken miles efendi ağlayıp duruyor orijinal diye diye ama kusura bakmasın gerekirse ingilizce olsun ama böyle maç motoru olmaz olamaz turksportal elemanların türkçe çalışmalarındaki emeklerinin hakkı verilsin diye orijinal edindik ama bu hiç olmadı kusura bakmasın.

caner485
08.Kasım.2012, 15:55
Bide şu dk 90 da rakip takımların gol atma saçmalığını düzeltseler

Mamadou
08.Kasım.2012, 18:33
Dakika doksanda gol yemenin neresi saçmalık :) Hırsızın hiç mi suçu yok arkadaş. Oyunda bir dünya hata var ama doksanda gol yiyorsanız birazda oyunu oynarken tercihlerinizi sorgulayın. Eminim önceki serilerde de dakika doksanda goller yediğin olmuştur.

caner485
08.Kasım.2012, 18:53
Dakika doksanda gol yemenin neresi saçmalık :) Hırsızın hiç mi suçu yok arkadaş. Oyunda bir dünya hata var ama doksanda gol yiyorsanız birazda oyunu oynarken tercihlerinizi sorgulayın. Eminim önceki serilerde de dakika doksanda goller yediğin olmuştur.
2003 ten beri bu oyunu oynayan biri olarak bunun tartışmasına bile girmeyeceğim tamam haklısın.

LeoN48
08.Kasım.2012, 19:02
İlk defa orjinal alanlardanım ben de, çoğu arkadaşımızın hissettiği gibi 12'nin maç motoru bence harikaydı.. Keşke onun üzerinden iyileşmeler yapıp sürselerdi piyasaya.. Ben de çok soğudum oyundan, bir daha da maç motorunun kalitesi burada herkesçe kabul görmeden bu oyunu orjinal almam.. Oyundan çıkma hatası vermese FM12'den devam edicem oyuna inanın.. Bazen gidip orjinal FM12 almayı bile düşünüyorum ciddi ciddi.. Hatta bakayım şimdi netten..

kral_67
08.Kasım.2012, 19:11
orta sorunu haricinde hücum anlamında pek bir sıkıntı yok bence asıl problem savunmada. pres yok oyunda bir kere en dandik takımlar bile barcelona gibi paslaşıyor, baskı hiç yok, savunma oyuncularının bire bir pozisyonlarda topa veya rakibe gideceğine dümdüz geri koşması skandal sürekli pozisyon oluyor böyle, ve tabi üst direğe çarpan toplar bıktırdı...

Ravenholm
08.Kasım.2012, 21:01
3D nedir bırakın boşverin. Football Manager 2D ile oynanır :0: