PDA

View Full Version : Olcay Şahan

ReaList
07.Kasım.2012, 22:52
Profilini paylaşır mısınız ?

http://dosya.turksportal.net/research/2013/Besiktas_OlcaySahan.jpg

nouma16
09.Kasım.2012, 01:50
çok faydalı oynuyor bende. ilk sezonun performansını paylaşırım birazdan.

sui generis
09.Kasım.2012, 01:56
Caner reelde Beşiktaş'ta olsa 11 oynar ama bu adamın ca si Caner'den fazla iste.

Redrum
02.Şubat.2013, 17:00
Bu oyuncu hakkında neden hiç tartışma olmuyor bilmiyorum.. Benim bu sene Beşiktaş'ta en çok beğendiğim futbolcu Olcay. Oyunda çok zayıf yansıtılmış diğer araştırmacılar tarafından... Acaba CAda arttırıma gidilecek mi?

manager725
02.Şubat.2013, 17:31
Bence de arttırılmalı.

Night_Mare17
02.Şubat.2013, 18:30
Caner reelde Beşiktaş'ta olsa 11 oynar ama bu adamın ca si Caner'den fazla iste.

Caner'den daha iyi bir oyuncu Olcay.

ozan42
10.Şubat.2013, 07:15
Bir kanat oyuncusu için haddinden fazla gol attı bu sene ilk defa süperligden bir kanat oyuncusnun özelliklede besıktastan bu kadar gol attığını goruyorum özelliklede attığı gollerın hepsı uzaktan sutlar yanı uzaktan sutları ve bitiriciliği etkıleyen ozellıklerdi. calıskan bir oyuncu uzaktan sutları ve biitiriciliği biraz arttırılabilir zihinsen olarakta oyunda cok kotu

saboje
11.Şubat.2013, 00:26
Bir kanat oyuncusu için haddinden fazla gol attı bu sene ilk defa süperligden bir kanat oyuncusnun özelliklede besıktastan bu kadar gol attığını goruyorum özelliklede attığı gollerın hepsı uzaktan sutlar yanı uzaktan sutları ve bitiriciliği etkıleyen ozellıklerdi. calıskan bir oyuncu uzaktan sutları ve biitiriciliği biraz arttırılabilir zihinsen olarakta oyunda cok kotu

Aksine en kötü özelliğinin bitiricilik ve soğukkanlılık olduğunu düşünüyordum bende. Samet Aybaba'da bir beyanatta bulunmuştu o konuda, her girdiği pozisyonu değerlendirebilse Real Madrid'te oynardı diye. Onun dışında gerçekten çok faydalı bir oyuncu "Beşiktaş kadrosu" için.

Ralph
11.Şubat.2013, 00:29
FM'de gizli özellikler bölümünde "Dengesizlik" özelliği olsaydı, full olurdu sanırım Olcay'ın.Devamlılık desen, iyi oynamıyor ama sürekli gol atıyor. Baktığımızda sahada genelde yok ve dengesiz oynuyor. Ben çözemedim Olcay'ı. Çok enteresan bir oyuncu. Açıkçası çok beğendiğim ve kadromuza yakıştırdığım bir oyuncu değil. Kesinlikle yerine biri gelse çok daha etkili olur o kanadımız. Oynamasının tek sebebi, gol atması.

Mamadou
11.Şubat.2013, 01:00
Nasıl yakıştırmıyor musun Allah aşkına. Takımın hucumda bu kadar akıcı oynamasının sebebi direk Olcay ile alakalı. Ceza sahasına koşularıyla rakip savunmayı çok iyi karıştırıyor. Almeida'nın indirdiği topları en çok Olcay iyi takip ediyor. Mental olarak sorunlu bir oyuncu buna katılırım. Maç içerisinde çok kopuk oynuyor ve onun kanadında oynayan rakip beki hiç takip etmiyor. Quaresma gibi kendi halinde takılan, çizgiyi kullanan kanat oyuncuları yerine Olcay gibi daha komple ve orta saha özellikli kanat oyuncularını tercih ederim. Bitiriciliği konusunda evet önceki maçlarda çok kaçırdı. Ama son maçlarda bulduklarını çok iyi değerlendirdi. Kayseri, İBB ve Karabükspor'a attığı goller zor , beceri isteyen gollerdi.

Ralph
11.Şubat.2013, 01:15
Nasıl yakıştırmıyor musun Allah aşkına. Takımın hucumda bu kadar akıcı oynamasının sebebi direk Olcay ile alakalı. Ceza sahasına koşularıyla rakip savunmayı çok iyi karıştırıyor. Almeida'nın indirdiği topları en çok Olcay iyi takip ediyor. Mental olarak sorunlu bir oyuncu buna katılırım. Maç içerisinde çok kopuk oynuyor ve onun kanadında oynayan rakip beki hiç takip etmiyor. Quaresma gibi kendi halinde takılan, çizgiyi kullanan kanat oyuncuları yerine Olcay gibi daha komple ve orta saha özellikli kanat oyuncularını tercih ederim. Bitiriciliği konusunda evet önceki maçlarda çok kaçırdı. Ama son maçlarda bulduklarını çok iyi değerlendirdi. Kayseri, İBB ve Karabükspor'a attığı goller zor , beceri isteyen gollerdi.

Bu sene sadece Türkiye'de oynadığımız için gösterdi kendini. Avrupa'da oynuyor olsak aynı kalitede (ki bence şu anda oynadığı kalite de bir kanat oyuncusu için yetersiz) oynamazdı. Tekrar söylüyorum, iyi olarak görünmesinin tek sebebi attığı gollerdir. Bu benim şahsi fikrim. Oynamasına karşı mıyım? Hayır. Şu anki ihtiyaçlarımızı karşılıyor, bir şekilde gol atıyor. Ama ileriye yönelik kadromuzda olması gereken bir oyuncu olduğuna inanmıyorum ben.

Edit: Aslında söylemek istediğim, sınırlı bir oyuncu.

martymcfly
11.Şubat.2013, 16:36
Ralf'in son 2 mesajına katılıyorum, Olcay çok dengesiz bir adam.
Özellik vermek bile çok zor bu adama, profili kötü ama şu özelliği yükselmeli diyemiyoruz.

Bafici
24.Şubat.2013, 20:25
Flair ve teknik 1 tık düşürülmesi gerek bence. Oyunda alıp 2-3 kişiyi geçebiliyor ki biraz abartı kalıyor bu. Onun yerine teamwork 1 tık anticipationda 2 tık artabilir.