PDA

View Full Version : Neler Oluyor!

elapuesto
12.Kasım.2012, 20:25
Su anda foruumda oyun hakkında ınanılmaz elestrıler bır o kadar hatalar, problemler ve sorunlar anlatılıyorkı artık. Yavas yavas oyunu almktan. Vazgecme fıkrıne sahıp olmaya basladım bırısı bana soylesın bu kadar kotumu gercekten yahu yanı ınsanı sogutacak turden manzaralar resımlenıp anlatılıyor...

Namzet
12.Kasım.2012, 20:32
Alırsan cok büyük pişmanlık yaşarsın,oyun hata dolu

C h A o S
12.Kasım.2012, 20:47
Oyun çıkmadan şu ön satıştan yararlanıp alıcaktım ancak o ara paraya sıkıştım ve sonra alırım dedim.Şimdi maç motoruna ve genel olarak eleştirilere bakınca almaktan vazgeçtim.Söylenenler gerçekten can sıkıcı.Hatta oyunun demosunu bile indirmedim.İlk kez bu kadar oyun hakkında eleştiri gördüm.Böyle giderlerse 2015'te felan kimse almaz oyunu.

ToRoSKaPLaNı
12.Kasım.2012, 23:12
Her ne kadar hatalar olsada oyunu yinede zevkle oynamaya çalışıyorum.Büyük hatalar olsada keyif alıyorum oyundan.Ancak oyunu alıp almamakta kararsızsanız bence yeni güncellemeler olana kadar bekleyin hatalar giderildikten sonra alırsınız oyunu.

GebzeLi1907
12.Kasım.2012, 23:21
benden sana tavsiye fanatik bağımlı fmsiz bir hayat yaşayamam benim için su gibi ekmek gibi demiyosan kesinlikle alma.
paraya değil heves edip de ortada kalmaya sinirlerin bozulmasına acıyorum en çok
patchler çıkar düzelirse alırsın

kaiserkaan
12.Kasım.2012, 23:30
patch ler cıktıktan sonra oynanabilir düzeye gelebilecek bir oyun olmuş

buraco
12.Kasım.2012, 23:59
hala crash dump... alırsan pişman olursun ben daha 3d maç motorunu eleştiremedim çünkü oynayamadeım doğru dürüst..

serwan
13.Kasım.2012, 00:26
Crash dumps pc kaynaklı bir hatadır benim bildiğim. Oyun da asla oynanmayacak düzeyde değil. Hatta ben ilk defa taktiklerin bu kadar doğrudan sahaya yansıdığını görüyorum.

azaptar
13.Kasım.2012, 00:39
Kardeşim Bilica bana frikikten kesme gol attı...Gol de nasıl biliyor musun?Onur Kıvrak kalede,top onura doğru geliyor üstüne doğru yani, onur ellerini açıyor top kafasına çarpıp üst ağlarla buluşup gol oluyor.En az 10 defa oyunu sinirden kapadım,eleştiriler haksız , eleştiriler fazla diyen varsa çıkabilir her türlü iddiamı desteklerim.Oyun tam bir rezalet.Sadece oyun motoru değil her yönüyle rezalet.bana 1milyon avroya gelmeyen adam başka takıma 400 bine gidiyor (maaşlardan bahsediyorum), hızı 14 top sürmesi 13 olan adam maradona messi gibi adam geçiyor benm hızı 17 top sürmesi 17-18 olan quinterom bırakın defansı dizmeyi tek adam geçemiyor TEK.Daha onlarca sayarım da çok uzadı bu mevzu artık ben de sıkıldım,almayın bana sorarsanız.

steave
13.Kasım.2012, 00:43
bence alın 1-2 patch le duzeltırler cok fena degıl.yanı ılk elestrıldıgı kadar kotu degıl su an.hala var sacmalıklar ama dedıgım gıbı 1-2 patch e bakar..

HeracLes
13.Kasım.2012, 00:57
Benim maç motoru ile sorunum bazı oyuncuların topu alabilecek durumda olmasına rağmen topa doğru hareket etmemesi. Burada hata diye gösterilen çoğu şey başıma gelmedi. İnşallah gelmez de ama belli başlı bazı sorunlar olduğu doğru ve çıkarılacak patchler ile düzeltilebilir hatalar.

serwan
13.Kasım.2012, 00:59
Benim maç motoru ile sorunum bazı oyuncuların topu alabilecek durumda olmasına rağmen topa doğru hareket etmemesi. Burada hata diye gösterilen çoğu şey başıma gelmedi. İnşallah gelmez de ama belli başlı bazı sorunlar olduğu doğru ve çıkarılacak patchler ile düzeltilebilir hatalar.

bence bu durum 3d deki alan derinliğiyle alakalı. yani görüntü sorunu gibi

GebzeLi1907
13.Kasım.2012, 01:02
Crash dumps pc kaynaklı bir hatadır benim bildiğim. Oyun da asla oynanmayacak düzeyde değil. Hatta ben ilk defa taktiklerin bu kadar doğrudan sahaya yansıdığını görüyorum.

nerden biliyosun bunu ?
bilgini paylaşırsan bizde sorunu pclerde arar bi şekilde buluruz bunca yıldır dünya üzerindeki çoğu pc nin sadece SI gamesin oyunlarında bu kadar sıklıkla hata vermesi de enterasan.

elapuesto
13.Kasım.2012, 01:19
Kımı bende olmuyor dıyor kımı oluyor dıyor harbıden enteresan

Qu3
13.Kasım.2012, 01:19
Bu kadar insan yanılıyor olamaz. Memnun kalan iki elin parmağını geçmiyor. Sadece burada değil diğer forumlarda, sözlüklerde yapılan yorumlara bakın. Hep aynı sorunlar. Ve bu sorunlar o kadar büyük ve sinir edici bir durumda ki oyundan soğuyorsun. Ben bildim bileli bu serileri oynarım ilk kez bu kadar nefret ettim. Oyunun çıkması ile birlikte ertesi gün Taksim'e gittim tam 3 yere sordum oyun ellerinde bitmiş stokların gelmesini bekliyordu. O kadar istekliydim ki gittim İstiklal'i aradım taradım oyunu buldum. Nedense kutulu olarak almak istiyordum yoksa internet üstünden alabilirdim. Neyse geldim bir heves kurdum oyunu 2. gün oyuna bakmaz oldum. Hatta kariyer hikayeleri bölümünde kariyerim vardı oyunu oynamadığımdan güncellemiyorum. Para verdiğim için o kadar acıyorum ki. Belki bir güncelleme ile bir şeyler düzelir diyeceğim ama bu oyunu güncelleme ile düzeltmek ayları alır.

serwan
13.Kasım.2012, 01:52
nerden biliyosun bunu ?
bilgini paylaşırsan bizde sorunu pclerde arar bi şekilde buluruz bunca yıldır dünya üzerindeki çoğu pc nin sadece SI gamesin oyunlarında bu kadar sıklıkla hata vermesi de enterasan.

Crash dumps çok çeşitli sebeplerden kaynaklanır. işletim sistemi kökenlidir. Genellikle windows. MacOS kullanıp bu sorunu yaşayan olduğunu sanmıyorum.

GebzeLi1907
13.Kasım.2012, 01:59
Crash dumps çok çeşitli sebeplerden kaynaklanır. işletim sistemi kökenlidir. Genellikle windows. MacOS kullanıp bu sorunu yaşayan olduğunu sanmıyorum.

windows kendini fm ye göre düzenleyemeyeceğine göre,
müşterilerinin de en az yarısı da windows kullandığına göre bu işi çözmek si ye düşüyor.
bir serilik birşey değil ayrıca yıllardır süre gelen bir problem, 5 senedir var bu hata.
o kadar çeşit oyun oynadım korsan orjinal karışık bu kadar kronik ve uzun süren bir hata görmedim.
piyasada tekel oldukları için çok sallamıyorlar bence.

alexalexalex
13.Kasım.2012, 02:14
gönül istiyorki fm2008'i oyna ama işte bi yanda teknolojik son gelişmelerle dolu fm13 dururuken ve aynı zamanda ne kadar hatası olsa bile o eski hatası az olan oyunlara dönülmüyor.

nasıl işse arakdaş hayatımda nasıl bi yer edindiyse şu oyun :D

Sekopej
13.Kasım.2012, 10:03
Ne beklediğinize bağlı aslında oyundan. Ben gayet memnunum, oyun olduğunu biliyorum çünkü ve eğlence amaçlı kullanıyorum. Fenerbahçe maçlarını izlerken daha çok sinir oluyorum mesela oyunda Fenerbahçe'yi yönetmekle kıyasladığımda. Öyle göze batan, beni çok rahatsız eden hataya denk gelmedim ki oyunu hata bulmak amacıyla oynamıyorum zaten, kimisi bunu kendisine görev ediniyor, o manteliteyle oynandığında da en ufak olumsuzluk göze batıyor bence. O nedenle kişinin kendinden bitiyor iş, oyundan ne beklediğine bağlı olarak.

Crush Dump olayına gelirsek, belirli bir hata değil, hata uyarısı anlamına geliyor diye biliyorum. 10 seneden fazladır bu oyunu oynuyorum ve sadece 1 defa karşılaştım, onda da editörde oynamalar yapmıştım, o sebeple olduğunu düşündüm. Direk oyunun şu sebebiyle alakalı şu sorunudur denemez, öyle olsa eminim hiç karşılaşmayan pek çok insan da bununla mutlaka karşılaşırdı diye düşünüyorum.

Lucas Neill
13.Kasım.2012, 10:09
Gecenlerde cok sinirlenmistim oyuna ama nedense oynadikca ya hatalar azaldi ya da ben alistim oyuna. Su an gözüme batan aman aman bir hata yok mac motorundaki orta kafa gol sacmaligi azaldi ya da ben cözüm buldum. 2 sene önce falan bir kere Crash Dump olayina denk gelmistim ama simdilik bir sorun yok umarim da olmaz.

Krusty
13.Kasım.2012, 10:24
@elapuesto, insanların ne düşündüklerine bakma çünkü herkesin beğenisi farklıdır. senin içinden oynamak geliyorsa al ve oyna. şimdi almayacaksan 1 ay sonra alacaksın yani değişen bir şey olmayacak. bunun bir oyun olduğunun, gerçekle tıpatıp aynı olamayacağının da farkındayım. bu yüzden gayet keyif alarak ve severek oynuyorum.

Bulstrap87
13.Kasım.2012, 10:33
bn suana kadar hic crash dump hatası almadım. eski bilgisayarımda hata aldıgım oluyordu ancak pcyi yenileyince hatayı almaz oldum acaba pc kaynaklı mı diye düsünüyorum bende.
ayrıca oyun tamam kötü mac motoru bnmde hosuma gitmiyor ancak hala umutluyum patchlerle düzelecektir insallah. ne kadar hosuma gitmesede sonucta fm hastası olarak oyunu aldım hemde türkce cıkmısken orjinal almak cok güzel oldu insallah hep türkce olur.bence alın oyunu hep kötü dewam etmez düzeltirler hataları.(cok sinir olsamda almanızı tavsiye ediyorum)

elapuesto
13.Kasım.2012, 11:34
@elapuesto, insanların ne düşündüklerine bakma çünkü herkesin beğenisi farklıdır. senin içinden oynamak geliyorsa al ve oyna. şimdi almayacaksan 1 ay sonra alacaksın yani değişen bir şey olmayacak. bunun bir oyun olduğunun, gerçekle tıpatıp aynı olamayacağının da farkındayım. bu yüzden gayet keyif alarak ve severek oynuyorum.

Alıcam ancak guncellemeyı beklııyecem en azından olan hatalıda duzeltırler sanırım

elapuesto
13.Kasım.2012, 11:36
Ne beklediğinize bağlı aslında oyundan. Ben gayet memnunum, oyun olduğunu biliyorum çünkü ve eğlence amaçlı kullanıyorum. Fenerbahçe maçlarını izlerken daha çok sinir oluyorum mesela oyunda Fenerbahçe'yi yönetmekle kıyasladığımda. Öyle göze batan, beni çok rahatsız eden hataya denk gelmedim ki oyunu hata bulmak amacıyla oynamıyorum zaten, kimisi bunu kendisine görev ediniyor, o manteliteyle oynandığında da en ufak olumsuzluk göze batıyor bence. O nedenle kişinin kendinden bitiyor iş, oyundan ne beklediğine bağlı olarak.

Crush Dump olayına gelirsek, belirli bir hata değil, hata uyarısı anlamına geliyor diye biliyorum. 10 seneden fazladır bu oyunu oynuyorum ve sadece 1 defa karşılaştım, onda da editörde oynamalar yapmıştım, o sebeple olduğunu düşündüm. Direk oyunun şu sebebiyle alakalı şu sorunudur denemez, öyle olsa eminim hiç karşılaşmayan pek çok insan da bununla mutlaka karşılaşırdı diye düşünüyorum.
Belkıde haklısın ınsan ne gormek ısterse onu gorurmus ancak bır cok problem oldugu gercek hataya degılde oyunun keyfıne kapılırsan sanırım bu sorunu asarım

Tedesco
13.Kasım.2012, 14:14
Valla hacılar takımı kurupta yok antreman taktik zart zurt uğraşıyosun,maça girince kanat ortalarının hepsinden gol yiyosun ceza sahası içinde ne olursa penaltı çalınıyo bunları görünce soğuyosun güncellemelerden sonra alınırmış harbiden..