PDA

View Full Version : Bilgisayar Performansı

Arunas
13.Kasım.2012, 02:59
Benim bilgisayarın performansı inanılmaz düşük.

Oyun açarken bilgisayar performansını yarım yıldız olarak gösteriyor.

Tek lig seçip datayı büyük seçtiğimde de oyun hızı yarım yıldıza düşüyor, anca küçük seçecenki o da üç yıldız. Zaten bir lig daha seçsem yarım yıldızdan yukarı hiçbir şekilde çıkmıyor.

Üstelik sürekli donup kalıyor oyun, bilgisayara rest atmak zorunda kalıyorum.

Sorum şu ki bilgisayarın hangi parçasını değiştirmem gerek. Ne yapsamda bu hurdayı toparlasam, pek anlamam bilgisayarın özelliklerinden, nesi eksik olum bu zamazingonun. Arpası mı yulafı mı?:s7:

Krusty
13.Kasım.2012, 03:50
tamamen değiştirmen gerek aslında.. :) ram alabilirsin.

Arunas
13.Kasım.2012, 05:11
Valla o biraz sıkar şimdilik. İnternete canavar gibi giriyor, ee evdekilerinde başka derdi yok zaten, bir benim derdim var o da bu oyun. Ram diyorsun, parça değiştirerek halletmem lazım bu sorunu.

Bilgisayarın özelliklerini yazıyım da buna göre daha iyi yardımcı olabilirsiniz diye düşünüyorum:

AMD Athlon(tm) 64X2 Dual
Core Processor 4400+
2,31 Ghz, 1,00 GB RAM

Windows XP 2002 kullanıyorum. Ne yapmam lazım gençler bir yardım ediverin?

SacrificeGGTC
13.Kasım.2012, 08:43
Bilgisayarın çok kötü. AMD üstelik. Ram ve Ekran kartı alacaksın. :) Zaten para eden parçalar onlar diye düşünüyorum. Yenisini almak en rahatı. Aldığın parçalarda da uyumsuzluk yaşarsan bir ton iş.

Krusty
13.Kasım.2012, 09:54
ram'i 2 gb yaparsan eskisine göre bir rahatlama olur en azından. maçları da 3D izlememen gerek..

Mamadou
13.Kasım.2012, 18:30
Ram takviyesi yap. Bende yarım yıldızla oynuyorum ama Ram 2 GB olduğundan hız 4.5 yıldız. Bu haldeyken 3D hafif kasma oluyor ara ara ama idare ediyorum.

Bu arada ekran kartı onboard ise Ram takviyesi işe yaramaz. Ekran kartı da alman gerekir.