PDA

View Full Version : oyuncuların kaygısı

ahmetgurlek
14.Kasım.2012, 13:27
2. sezonun başındayım, daha ligde 3 maç yaptım. yedek kalanların yarısından fazlası "mutsuzum, gitmek istiyorum" demeye başladı. işim gücüm yedeklerle özel görüşme yapmak oldu. sinan bolat, mehmet topuz, orhan sam, bekir irtegün, serdar kesimal, caner erkin ve semih şentürk... hherkes kendini xavi, iniesta mı sanıyor bu oyunda. nasıl iş anlamadım????

domisky
14.Kasım.2012, 13:37
Haklısın biraz abartı var gibi. Ama oyuncu dolaşımını da iyi yapmak gerekir. Yani oyuncuları devamlı yedek oturtmak da yanlış. Aslında bu durum, nasıl bir teknik adam olduğunla alaklalı. Bazı teknik adamların ilk 11'i her zaman bellidir, bazıları ise devamlı değişik bölgelerde farklı oyuncular oynatır.

Ayrıca avrupa kupalarına devam edildiği sürece, yorgunluğa bağlı olarak, mecburen farklı oyuncularla oynamak zorunda kalıyorsun. Bu olduğunda da söz konusu durum pek yaşanmıyor. Ya da en azından ben pek yaşamadım.

azaptar
14.Kasım.2012, 14:30
Ben de pek yaşamadım trabzonsporla, kaleciler iyi olduğundan tolgayı oynatsam onur,onuru oynatsam tolga ağlıyor...Tayfun da ağladı ama ağlasın yapacak bir şey yok...Her ağlayanı da 11 oynatamayız,yolla gitsin.

nessus
14.Kasım.2012, 14:39
Kadro durumları ne gözüküyor? As takımda oynayan oyuncu konumundaysa ve oynatmıyorsan daha erken isyana başlarlar. Önemine göre rotasyon ve yedek diye değiştir.

ahmetgurlek
14.Kasım.2012, 15:23
ben her sezon kadromdaki her oyuncuya en az 10 maçta ilk 11 görevi veririm. özellikle kupada ve avrupa kupası öncesi kolay maç varsa yedek takımla çıkarım.

kadro durumu olayına bi bakıcam. belki de sebep odur. gerekirse dğiştiricem ama gene de bu kadar olmaması lazım. 3 hafta da 7 futbolcu isyan etmez ki!!!!

Hugo
14.Kasım.2012, 15:43
Bende kulübede oturmaktan poposunda çıban çıkan oyuncular var gıkını çıkarmadılar :) 18e giremeyen Baroş biraz su yaptı ben de göndercem seni aga takıl 1 sezon dedim, sustu :)

Epitaph
14.Kasım.2012, 15:49
sanırım sorun geride bıraktığın sezonda da bu oyuncuları oynatmaman veya az oynatmış olmandan kaynaklanıyor. Bekir, Serdar, Orhan, Semih bunlar bende de ilk sezonun yarısından sonra mutsuz olmuştu. Bekir'i tamam sana oynaman için şans vereceğim deyip 10-15 maç kadar oynattım gayet iyi de oynadı mutsuzluğu geçti. Serdar, Orhan, Semih ben gitmek istiyorum dedi yol verdim isteyen olmadı olmayınca kalmak istiyorum dediler. Yani fazla kasmayın satış listesine koyun gitsin. Satmak istemediğiniz adamsa satış listesindeyken biraz oynatın istediğiniz ücretide yükseltin hem teklif yapılmaz hem adam oynadıkça mutsuzluğu gider.

caner485
14.Kasım.2012, 16:35
Eski serilerdeki kadar başıma gelmedi bu olay benim sadece aydın yılmaz da yaşadım istersen git dedim o da gitmek istemedi sustu.

ahmetgurlek
14.Kasım.2012, 17:52
kadro durumuyla alakası yokmuş. isyan edenlerin hepsi rotasyon gözüküyor...