PDA

View Full Version : Tatktiklerin sahaya yansıması

arrogancee
14.Kasım.2012, 18:40
Arkadaşlar selam,

Herhangi bir olumlu veya olumsuz görüşe sahip olarak sormuyorum bu soruyu, ciddi olarak merak ettiğimden soruyorum.

Sorum şu ki, taktik değiştirdiğinizde bunun sahaya yansıması büyük oranda gerçekleşiyor mu? Mesela kanatlardan yardır dediğinizde hakkaten kanatların sık kullanıldığını görüyor musunuz? Veya defansın üzerine git dediğinizde bu gerçekten yansıyor mu? Bunlar sadece örnek, genel durumu merak ediyorum.

Tespitlerini paylaşanlara şimdiden teşekkür ederim.

exe_genesis
14.Kasım.2012, 18:54
11 ve 12 de daha çok etkisini görüyordum. 13 de maç motoru sanki kafasına göre iş yapıyor. Taktiği ne yaparsan yap cezasahası ön çizgisinde 500 kere pas atıp ceza sahası dışından şut çekiyorlar.

Yüklen, daha fazla risk al, defansı ileri çıkart vb. dediğimde çok az etki ediyor.

serwan
14.Kasım.2012, 18:58
Arkadaşlar selam,

Herhangi bir olumlu veya olumsuz görüşe sahip olarak sormuyorum bu soruyu, ciddi olarak merak ettiğimden soruyorum.

Sorum şu ki, taktik değiştirdiğinizde bunun sahaya yansıması büyük oranda gerçekleşiyor mu? Mesela kanatlardan yardır dediğinizde hakkaten kanatların sık kullanıldığını görüyor musunuz? Veya defansın üzerine git dediğinizde bu gerçekten yansıyor mu? Bunlar sadece örnek, genel durumu merak ediyorum.

Tespitlerini paylaşanlara şimdiden teşekkür ederim.

ben ilk kez taktiklerin bu kadar yansıdığını görüyorum sahaya.. hatta muhtemelen bu yüzdendir ki başarılı olamıyorum :D
takım sizin istediklerinizi yapıyor.. bana öyle geldi yani en azından. maçları geniş özetle izliyorum. takım diziliiş anlamında, savunma ve hücum yaparken oyuncularınızın talimatlarınıza uyması anlamında istediklerinizi yerine getiriyor. ama sanki biraz abartılmış. oyuncular sorumluluk almıyor. şut atsa %90 girecek pozisyonda geri dönüyor.
tek sıkıntı göbekten ceza sahasına girmenin çok zor olması.. imkansız demiyorum. doğru işleri yaptığınızda başarılı da oluyor ama bu serinin kilidi kanatlar sanırım.

exe_genesis
14.Kasım.2012, 19:06
ben ilk kez taktiklerin bu kadar yansıdığını görüyorum sahaya.. hatta muhtemelen bu yüzdendir ki başarılı olamıyorum :D
takım sizin istediklerinizi yapıyor.. bana öyle geldi yani en azından. maçları geniş özetle izliyorum. takım diziliiş anlamında, savunma ve hücum yaparken oyuncularınızın talimatlarınıza uyması anlamında istediklerinizi yerine getiriyor. ama sanki biraz abartılmış. oyuncular sorumluluk almıyor. şut atsa %90 girecek pozisyonda geri dönüyor.
tek sıkıntı göbekten ceza sahasına girmenin çok zor olması.. imkansız demiyorum. doğru işleri yaptığınızda başarılı da oluyor ama bu serinin kilidi kanatlar sanırım.

Burda oyunun büyük bi saçmalığı var. ptt 1.ligindeyim. Normalde atakta herhangi bi ptt 1lig takımını toplasan ceza sahası önünde max 10 pas yapıp topu kaptırır. Atağa çıkıyorum oyuncularım 100 kere pas atıyor aralarında ama ne içeri giren biri ne kaçan biri var. Sanki barcelona'yız. Artık gına geliyor pc başında" -ver bari rakibe topu kaptırda kurtulalım bitsin bu eziyet yeter" falan diye çıldırıyorum :D

Kanata giren adamda 4 uygun pozisyondan ancak 1ini orta yapıyor. Kalan 3ünü yanındaki oyuncuya veriyor.

arrogancee
14.Kasım.2012, 21:21
Fenerbahçe ile oynarken, oyuncu özellikleri arasında "uzaktan şut atar" olan Raul Meireles'in tüm şut vurma komutlarını kapatmıştım ama yine de vuruyordu :) muhtemelen vurma alışkanlığı edinen birini vazgeçirmek zor olduğu için böle oluo. onun dışında taktiklerin yansıyıp yansımadığına dair fikrim yok

lionelforlan
14.Kasım.2012, 21:26
bence yansıyor