PDA

View Full Version : FM 2013 13.1.3 Güncellemesi

Lord Black
21.Kasım.2012, 02:11
Müjde beyleeerr :)

http://www.sigames.com/news/14201/FM+2013+update+1313

MATCH ENGINE

· Refined position of d-line and also the lines infront of it when defending

· Brought wingers a bit deeper when defending

· Weaker players more likely to favour directpasses quicker

· Improved short pass accuracy slightly

· Tried to increase number of crosses slightly

· Fine-tuned shot accuracy

· Fixed some minor player on ball decision bugs

· Improved trajectory of medium length kicks likefree kick shots and corners

· Made players better at offering out ball to teammate

· Tried to improve player reactions to deflectedballs or tackles

· Made players more willing to slide tackle whenopportunity and need arises

· Fixed some unnatural save directions fromkeepers

· Fixed keepers trying to save ball at wrong pointwhen its heading for post or bar

· Made players slightly better at turning bodywhile on the run

· Made strongest player stand ground when 2players collide while going for a header

· Made goal celebration paths a little bit morevaried

· Fixed commentary saying ball well wide when notreally that far wide

· Some ball physics collision tweaks

· Some team talk fixes

· Further tuned team shape and d-line positionwhen defending

· AM strata now comes back to defend unless set to"all-out attack"

· Made d-line shift up when opposing player withball is successfully pressed

· Made d-line shift back quicker when attackingplayer is running with pace at them with the ball

· Some tweaks to marking of opponents in own area

· Fixed defenders shifting across as full backengages winger in last third causing bad shape

· Tried to reduce instances of players headingball they could control a split second later

· Some minor fixes relating to player interceptionof ball

· Some refinements to off ball movement aroundball player

· Some general tweaks to pass choice and on balldecision making

· Some more minor keeper save fixes

· Fixed some instances of woodwork hit not beingregistered

· Fixed player not waiting to get up beforerunning off to celebrate after scoring a diving header

· Fixed ultra-rare crash when player shoots fromclose range

· Further small refinements to on ball decisionsand pass choice

· Improved direct free kick trajectory slightly

· Improved crossing aim AI

· Fine-tuned pass and shot accuracy slightly

· Improved player reaction and awareness of ballgenerally

· Improved defensive tracking of player runningwith ball

· Slight reduction of player reaction time to fastcurling balls

· Slight reduction of player reaction time whenball a long way away from them especially if not facing it

· Improved defender lateral positioning whendefending wide ball

· Fixed winger not staying wide when asked to hugtouchline and ball on his side in advanced position

· Goalkeeper should narrow the angle better when aplay is running at him at speed

· Goalkeepers should try to move under the ballpath even if they think they can't reach it.

· Fixed a bug where the keeper fails to catch aball if it has just hit the crossbar/post

· Fixed keeper turning ball over bar described asturning it round post

· Fixed some player collision avoidance issues

· Fixed a bug where an offside is given instead ofa free kick for a foul

· Stop a rare teleport bug with goal celebrations

· Fixed animation issues whilst player argues withref

· Fixed small anomaly in team selection AI

· Fixed bug causing players to occasionally reacttoo late to pass

· Improved pressing of opponents slightly

· Made players more willing to go for a riskierinterception if ball receiver is in a goal scoring position

· Tweaked keeper positioning when facing downattacker

· Reduced pointless passing slightly

· Fine-tuned chance of speculative passes slightly

· Refine kick inaccuracy algorithm slightly

· Fixed defenders not turning quick enough whentracking player running onto through ball

· Reduced likelihood of players making pass whenin clear cut shooting position

Fixed GK reactions to powerful shots

GENERAL/PERFORMANCE

· Improved processing speeds

· Fixed rare crash when pressing ‘Set for Release’

· Fixed sole crash using edited database innetwork game

· Fixed interface slowdown when scouting hundredsof players at once

COMPETITIONS

· Fixed Russian Cup final clash with World Cupcall-ups

· Fixed Spanish registration window in 2015/16season

· Fixed user taking control of friendly, whenassistant set to

CONFIDENCE

· Fixed board confidence in relation to ‘Giveyouth a chance’ promise

· Fixed board expectations not reflecting thoseset in meeting

· Improved international managerial appointments

GUI

· Fixed live league table widget not holdingposition

· Fixed attribute colour state saving

· Fixed coaching assignment state saving

· Fixed scrollbar reverting top top when adjustingindividual training

· Fixed squad depth chart displaying PA over CA

· Fixed up/down keys not responding post-match

· Fixed new position training state saving

· Fixed custom background pictures not showing

NETWORK

· Added ‘Show only friends’ option to networklobby

· Fixed inconsistent behaviour of timers

· Fixed pre-match force continue proceeding toofar

· Fixed client scouting assignments

· Fixed client match vs host, when host on holiday

· Fixed flickering/slowdown on client transferlist screens

TRANSFERS & CONTRACTS

· Staff in FMC now signed onto rolling contracts

· Fixed agents offering players for £200m

· Fixed French transfer values

· Fixed rare instance of transfer news with nooption to respond

Fixed loophole allowing Rangers to break transfer embargo

alexalexalex
21.Kasım.2012, 02:14
http://www.sigames.com/news/14201/FM+2013+update+1313

Maç motoruyla ilgili baya değişiklik görünüyor. :yildiz:

enesx86
21.Kasım.2012, 02:16
Evet indiiryorum şuan

alexalexalex
21.Kasım.2012, 02:21
Ya şu "çıkış günü yamaları" bu patch ile uyumlu olur mu?

lakin1907
21.Kasım.2012, 02:23
Turkce'de yapilan degisiklikler oyuna aktarildi mi?

nessus
21.Kasım.2012, 02:24
Vay vay işte beklediğim haber! Çok sevindim. Kariyeri yavaşlatmıştım, update gelebilir diye. Değişiklikler taktiklerin işlevini arttıracak gibi geldi bana.

ToRoSKaPLaNı
21.Kasım.2012, 02:27
Beyler facede gördüm ingilizcem iyi olmadığı için çeviremedim çıktı mı yeni versiyon.Sİtesine girdiğimde maç engine de filan birşeyler yazıyor.Sanırım maç motorunda değişiklikler olmuş.Doğrumudur

steave
21.Kasım.2012, 02:27
sanırım agız tadıyla yenı karıyer acabılırım artık :).

Archilles
21.Kasım.2012, 02:28
evet doğrudur

magicstigvolki
21.Kasım.2012, 02:28
Maç motorunda bir çok yenilik var benim merak ettiğim konu Türkçe düzeltmeler bu yama ile oyuna aktarıldı mı ?

sakary Ali
21.Kasım.2012, 02:29
Doğrudur, birtek maç motoru update'si geldi.

nessus
21.Kasım.2012, 02:32
# Improved short pass accuracy slightly

# Weaker players more likely to favour direct passes quicker

maddelerine dikkat.

nouma16
21.Kasım.2012, 02:37
yeni oyun açmak istediğimde 13.0.0 gösteriyor.
yani bu demek oluyorki kayıtlı oyunlarınıza etki yapar.
ayrıca çıkış günü yamalarıyla da uyumludur.

bozoo1903
21.Kasım.2012, 02:41
Bizim paşa steam çoktan indirmiş bile :)

barahir
21.Kasım.2012, 02:42
Arkadaşlar bu Data Update değildir.. Bazı oyun içi hata ve aksaklıkların düzeltildiği bi yama..

steave
21.Kasım.2012, 03:01
Arkadaşlar bu Data Update değildir.. Bazı oyun içi hata ve aksaklıkların düzeltildiği bi yama..

yanı kayıtlı oyunlarda da gecerlı bır yama.yenı karıyer acmanıza gerek yok.

Lord Black
21.Kasım.2012, 03:02
http://i.imgur.com/Khv2i.jpg

güncellemeden sonraki ilk gariplik. kendi kalesine hattrick yapmak nedir aga :D

magicstigvolki
21.Kasım.2012, 03:02
Evet yeni update ile ilk maçımı yaptım Barca ile B takımına 1-0 yenildim hadi hayırlısı bakalım =))

Kaka Leite
21.Kasım.2012, 03:03

:zuhaha:zuhaha

Bu harbi süpermiş ya

EmReLie
21.Kasım.2012, 03:25
Hayırlı olsun. Hata durumu genel ne olmuş bilen var mı?

vivoperlei
21.Kasım.2012, 03:40
Güncelleştirme ile yapılan değişikliklerden bazıları:

Oyuncularınız artık daha sıkı pres yapacaklar. Özellikle defans oyuncuları, tehlikeli pozisyonlarda bunu daha belirgin bir şekilde gösterecekler. Tabii ki ne kadar verimli veya zararlı olacağı oyuncularınıza bağlı...
Orta saha oyuncularının pozisyon almaları, özellikle savunma yaparken, iyileştirildi. Orta sahadaki boşluktan veya karambollerden faydalanmak artık daha zor olacak.
Oyuncular, kendilerine verilen komutlara bağlı olarak, hücum ederken daha riskli paslar deneyebilirler. Topa sahip olma oranınızı korumak için bunu aklınızda bulundurmanızda fayda var.
Oyuncular, boşta kalan topa sahip olabilmek için daha çabuk ve akıllıca hareket edeceklerdir; ancak anormalliklerle karşılaşmanız da muhtemel. Bu gibi durumları SI forumlarında rapor ediniz.
Bu güncelleştirme ile beraber atılacak şutların sayısı düşebilir. Bir önceki güncelleştirmede olan sıklıkta şut göremeyebilirsiniz.
Kalecilerin, kaleyi zamanında terk etmemesi sorunuyla bu güncelleştirmede ilgilenilemedi. Bir sonrakinde buna da yer verilecektir.
Topun nasıl hareket ettiğine dair pek iyileştirmeler yapılmadı; ancak 2D ekranında topun hareketsizken dönmesi sorunu (sanırım) halledildi.

Bazı sorularınıza da naçizane açıklık getireyim.

Türkçeleştirmede yapılan değişiklikler oyuna henüz aktarılmadı.
Kayıtlı oyunlar ile uyumludur.
Veritabanında herhangi bir değişiklik yapılmadığından, yeni oyun açmanız halinde oyunun versiyonu 13.0.0 olarak görünecektir.

magicstigvolki
21.Kasım.2012, 03:41
Deneyen arkadaşlar şunu söyliyebilir mi ? Sakatlanma olayı konusunda genel bir sorun mu var yoksa banamı böyle rastladı ?

front
21.Kasım.2012, 04:12
Bek ve kanat oyuncularının kesinlikle orta açmamaya yemin etmiş gibi oynamaları hatası devam ediyor... Her takım Barcelona gibi, ne yaparsam yapayım bekler de, kanat adamlarıda çizgiye kadar gidip tam orta açılacak yerde, mal gibi geri dönüp pas veriyorlar. Adeta hepsi birer Dani Alves zaar.

Crosses slightly increased diyor ama bu duruma baya bi müdahale etmeleri gerekiyor. Tabi bu yama save gamelere etki etmiyorsa bilemem. Yeni kariyer açıp denemedim. Kayıtlı oyunumda denedim 3-5 maç. Durum budur...

ReaList
21.Kasım.2012, 12:17
Güncelleştirme ile yapılan değişikliklerden bazıları:

Oyuncularınız artık daha sıkı pres yapacaklar. Özellikle defans oyuncuları, tehlikeli pozisyonlarda bunu daha belirgin bir şekilde gösterecekler. Tabii ki ne kadar verimli veya zararlı olacağı oyuncularınıza bağlı...
Orta saha oyuncularının pozisyon almaları, özellikle savunma yaparken, iyileştirildi. Orta sahadaki boşluktan veya karambollerden faydalanmak artık daha zor olacak.
Oyuncular, kendilerine verilen komutlara bağlı olarak, hücum ederken daha riskli paslar deneyebilirler. Topa sahip olma oranınızı korumak için bunu aklınızda bulundurmanızda fayda var.
Oyuncular, boşta kalan topa sahip olabilmek için daha çabuk ve akıllıca hareket edeceklerdir; ancak anormalliklerle karşılaşmanız da muhtemel. Bu gibi durumları SI forumlarında rapor ediniz.
Bu güncelleştirme ile beraber atılacak şutların sayısı düşebilir. Bir önceki güncelleştirmede olan sıklıkta şut göremeyebilirsiniz.
Kalecilerin, kaleyi zamanında terk etmemesi sorunuyla bu güncelleştirmede ilgilenilemedi. Bir sonrakinde buna da yer verilecektir.
Topun nasıl hareket ettiğine dair pek iyileştirmeler yapılmadı; ancak 2D ekranında topun hareketsizken dönmesi sorunu (sanırım) halledildi.

Bazı sorularınıza da naçizane açıklık getireyim.

Türkçeleştirmede yapılan değişiklikler oyuna henüz aktarılmadı.
Kayıtlı oyunlar ile uyumludur.
Veritabanında herhangi bir değişiklik yapılmadığından, yeni oyun açmanız halinde oyunun versiyonu 13.0.0 olarak görünecektir.

Öncelikle çeviri için Teşekkürler.

Siyah olarak kalınladığım kısımlardaki düzeltmelerin gelmiş olması güzel çünkü maç içinde en çok canımı sıkan durumların başında geliyordu, Kırmızı olarak kalınladığım kısımdaki düzeltmenin gelmemiş olması ise kötü. Yine tavana dikilen topların kaleye girmesini izleyecez : ) Hayırlısı bakalım.

erayaydemir1903
21.Kasım.2012, 13:15
Bek ve kanat oyuncularının kesinlikle orta açmamaya yemin etmiş gibi oynamaları hatası devam ediyor... Her takım Barcelona gibi, ne yaparsam yapayım bekler de, kanat adamlarıda çizgiye kadar gidip tam orta açılacak yerde, mal gibi geri dönüp pas veriyorlar. Adeta hepsi birer Dani Alves zaar.

Crosses slightly increased diyor ama bu duruma baya bi müdahale etmeleri gerekiyor. Tabi bu yama save gamelere etki etmiyorsa bilemem. Yeni kariyer açıp denemedim. Kayıtlı oyunumda denedim 3-5 maç. Durum budur...

Hocam kapsamlı da oyna yapıyorlar orta ama sen görmüyor olabillirsin

RasAnt
21.Kasım.2012, 13:45
Valla maç motoru düzelmiş gibi geldi 3-4 maç oynadım baya sağlam press yapıyor takımım ikili mücadelelerde önceki gibi seyretmiyorlar basıyorlar valla

nessus
21.Kasım.2012, 13:53
2 maç yaptım topun fiziğinin geliştiğini gördüm. Goller daha güzel gözüktü gözüme. Topun hareketine ilişkin düzenleme yapılmadı yazılmış oysa. Placebo etkisi mi benimkisi acaba? :)

Pres var, takım savunması daha derli toplu, pas tercihleri daha doğru ve cesur. Oynamak lazım ama.

Pozisyon isimlerini eski İngilizce haline çeviren yama bu update ile uçmuş tekrar mı kurmak lazım acaba? HOS MOS'lar yine peydah olmuş :) (Sorun çeviri değil alışkanlık)

Krusty
21.Kasım.2012, 13:56
bu update'de kaleciler dikkatime çarptı. pozisyon sırasında pek fazla hamlede bulunmuyorlar, golden sonra elini kolunu oynatıyorlar.. :)

Ralph
21.Kasım.2012, 14:36

Yerlerdeyim:icon_biggrin:

thsndrn
21.Kasım.2012, 15:26
Yok ya yine olmamış. Anlaşılan bu oyunu yeni yıldan önce oynayamıcaz.

tombul taho
21.Kasım.2012, 15:32
acaba bendeki yeni kariyer açarken takım seçme ekranına geldiğinde oyunun donması sorunu giderildi mi çok merak ediyorum

kasım akdemir
21.Kasım.2012, 15:34
oyunucuların ve klüplerin istediği atsronomik rakamlarda bir düzletme oldumu acaba?

heartbreaker007
21.Kasım.2012, 15:48
sanırım agız tadıyla yenı karıyer acabılırım artık :).

yeni bir kariyer açılabilir ama ağıztadıyla olmuo malesef hala buglar dewam etmekte...

Tedesco
21.Kasım.2012, 16:02
Şimdilik kanat ortaları bende çok gol olmuyor gibi fakat penaltı pozisyonları devam etmekte görünüyor...Bende durum bu...

Bohater
21.Kasım.2012, 16:07
Arkadaşlar çok acil birisi cevap verebilir mi lütfen, genel olarak 3d'de olumlu gelişmeler var mı bu yamayla birlikte? Hem grafiksel hemde oynanış açısından. Cevabınıza göre 13'e dönüş yapabilir ya da 12'ye devam edebilirim :D

sentugo
21.Kasım.2012, 16:45
acaba bendeki yeni kariyer açarken takım seçme ekranına geldiğinde oyunun donması sorunu giderildi mi çok merak ediyorum

Giderilmemiş. Öyle bir şeyin sorun olduğu bile bilinmiyor sanırım.

oyunucuların ve klüplerin istediği atsronomik rakamlarda bir düzletme oldumu acaba?

Hayır olmamış. O olaylar aynen devam.

Arkadaşlar çok acil birisi cevap verebilir mi lütfen, genel olarak 3d'de olumlu gelişmeler var mı bu yamayla birlikte? Hem grafiksel hemde oynanış açısından. Cevabınıza göre 13'e dönüş yapabilir ya da 12'ye devam edebilirim :D

3D ile ilgili herhangi bir değişiklik yok. Sadece oyuncuların sevinç gösterilerinde bir farklılık var. Oynanış açısından bir sürü hata giderilmiş.

Lord Black
21.Kasım.2012, 17:09
http://i.imgur.com/fiCgK.png

Tesadüf müdür bilmem. Ama maç motorunda hiçbir garipliğe rastlamadım güncellemeden sonra.

Tedesco
21.Kasım.2012, 17:39
Yine Crash Dump hatası vermeye devam etmektedir..Bilgilerinize....

tombul taho
21.Kasım.2012, 18:12
Giderilmemiş. Öyle bir şeyin sorun olduğu bile bilinmiyor sanırım
göya oyunu orjinal alıyoruz başımıza neler geliyor? ondan sonra da ne oyundan keyif alabiliyoruz ne de oynayabiliyoruz. üstelik Sports Interactive'in bunun farkında bile olmayışı insanı sinir eden mevzulardan bir tanesi.

yani internetten deneme amaçlı (sadece çalışıp çalışmadığını görmek için) indirdiğim torrent dosyasındaki FM2013'ün çalışıp orjinal aldığım FM2013'ün çalışmıyor olması herhalde bişey söylememi gerektirmez diye düşünüyorum. herşey açık ve ortada malum.

bu kadar senedir hem araştırmacılık hem de yöneticilik yaptığım oyunda böyle sorunlar olması gücüme ve zoruma gidiyor ve sinirlendiriyor açıkçası.

lakin1907
21.Kasım.2012, 18:57
göya oyunu orjinal alıyoruz başımıza neler geliyor? ondan sonra da ne oyundan keyif alabiliyoruz ne de oynayabiliyoruz. üstelik Sports Interactive'in bunun farkında bile olmayışı insanı sinir eden mevzulardan bir tanesi.

yani internetten deneme amaçlı (sadece çalışıp çalışmadığını görmek için) indirdiğim torrent dosyasındaki FM2013'ün çalışıp orjinal aldığım FM2013'ün çalışmıyor olması herhalde bişey söylememi gerektirmez diye düşünüyorum. herşey açık ve ortada malum.

bu kadar senedir hem araştırmacılık hem de yöneticilik yaptığım oyunda böyle sorunlar olması gücüme ve zoruma gidiyor ve sinirlendiriyor açıkçası.

Sizin kendi bilgisayarınızdan kaynaklanan bir durum olmasın bu? Orijinal mi windows mesela? Ben yıllardır ne crash dumps ne en ufak bir sorun almadım oyunun çalışmasıyla ilgili mesela.

Lord Black
21.Kasım.2012, 19:01
PC kaynaklıdır zaten crash dumps hatası. Ben de kendi laptopımda yıllardır bir kez bile almadım bu hatayı. Ama masaüstüne yüklemiştim geçen yaz. Orda vermişti hata.

martymcfly
21.Kasım.2012, 19:24
Virüsle de alakalı crash dump.
Önceki serilerden satın almadan oynadığım bir tanesinin exe dosyasına virüs bulaşmıştı ve fm.exe oyun açık kaldıkça daha çok ram yemeye başlıyordu. En son ramler dolunca crash dump hatası alıyordum.

rkmen
21.Kasım.2012, 19:25
Benim Windows'um orjinal. Senelerdir laptopta da masaüstünde de oynarken hata veriyordu, hala veriyor. PC kaynaklı denilip duruluyor, ama bu pcdeki kaynağın ne olduğu bir türlü çözülebilmiş değil.

Jaswege
21.Kasım.2012, 20:02
%70 lik kesimin bilgisayarı sorunlu da bi tek senin oyunun mu sağlam SI? Bırak bu işleri.

front
21.Kasım.2012, 20:23
Hocam kapsamlı da oyna yapıyorlar orta ama sen görmüyor olabillirsin

Yok be müdür, tam maç izliyorum kornerler dışında orta yok diyebiliriz yani... 1-2 tane o da zorla artık "napayım bari orta açayım" kafasıyla açılmış ortalar. Maçların analizlerine de bakıyorum ama nafile.

Gncl1905
21.Kasım.2012, 20:50

Biz buna benzer bir hatayı çevrimiçi oynarken alıyorduk. Nasıl oluyordu bilmiyorum ama arkadaşla hamachi açıkken oluşturduğumuz oyuna girince en fazla Yeni Menajer Ekle basabiliyorduk sonrası gelmiyordu ekrana; orada kalıyordu. Sonra hamachi kapattık sorun düzeldi. Sizinkine bu nasıl uygulanabilir bir fikrim yok maalesef sadece bir fikir oluşur kafanızda, çözüm bulursunuz diye söyledim :) Kolay gelsin.

Universal
21.Kasım.2012, 21:36
Tam da yeni kariyer açmıştım dün gece süper oldu, hiç maç yapmamıştım. Saçmalıklar umarım bitmiştir.

heartbreaker007
21.Kasım.2012, 22:01
Tam da yeni kariyer açmıştım dün gece süper oldu, hiç maç yapmamıştım. Saçmalıklar umarım bitmiştir.

malesef dewam etmekte bu yama ile bu saçmalıklar silsilesinin ancak %10 luk bir dilimi giderilmiş yani sağolsun sigames te de hatalarının farkında olduklarına dair yada yama çalışmlarına dair bi bilgi paylaşımı da yok herhalde bu hızla giderlerse ara transfer güncellemesiyle oyuun anca oturcak

arrogancee
21.Kasım.2012, 23:02
arkadaşlar çok da pollyannacılık oynayan biri olmamama rağmen hataların birçoğunun düzeldiğini söyleyebilirim. takımlar pres yapıyor, araya atılan toplara daha çok müdahele yapılıyor vs. maç havasını alıyorsunuz. benim grüşlerim bu yönde

connesione
21.Kasım.2012, 23:20
bu yama ile mevkiler yamasında sorun yaşanıyor!nasıl düzeltilir bilen var mıdır? ingilizceye dönüş mü yapalım yoksa?anasayfadaki mevkiler yamasının forum linki de çalışmıyor

Universal
21.Kasım.2012, 23:36
malesef dewam etmekte bu yama ile bu saçmalıklar silsilesinin ancak %10 luk bir dilimi giderilmiş yani sağolsun sigames te de hatalarının farkında olduklarına dair yada yama çalışmlarına dair bi bilgi paylaşımı da yok herhalde bu hızla giderlerse ara transfer güncellemesiyle oyuun anca oturcak

Volkan hazırlık maçında bir top tuttu, gerçekte insan olan tutamaz o topu. Uzun atlamaya katılsa olimpiyatlarda öyle bir rekor kırardı ki kimse geçemezdi.

Gene hayal kırıklığı, ama en azından kanattan akın akın gelen oyuncular yok.

vivoperlei
22.Kasım.2012, 00:07
SI yetkililerinden PaulC'nin yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki hafta bir güncelleştirme daha çıkacak. Kendisi ve ekibi çalışmalarını sürdürmekte ve dünkü güncelleştirmeye ek iyileştirmeler yapmaktalar. Paul C, defansı iyileştirmeye yönelik çok fazla düzeltme yaptıkları için atılan şutların ve kaydedilen gollerin sayısında gözle görülür bir düşüş yaşandığını ve bu sorunu düzeltir düzeltmez güncelleştirmeyi yayınlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Not: PaulC, maç motorunu iyileştirmekten sorumludur.

lakin1907
22.Kasım.2012, 00:20
SI yetkililerinden PaulC'nin yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki hafta bir güncelleştirme daha çıkacak. Kendisi ve ekibi çalışmalarını sürdürmekte ve dünkü güncelleştirmeye ek iyileştirmeler yapmaktalar. Paul C, defansı iyileştirmeye yönelik çok fazla düzeltme yaptıkları için atılan şutların ve kaydedilen gollerin sayısında gözle görülür bir düşüş yaşandığını ve bu sorunu düzeltir düzeltmez güncelleştirmeyi yayınlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Not: PaulC, maç motorunu iyileştirmekten sorumludur.

İyi haber, adamlar çalışıyor demek ki. Arkadaşlar ingilizceniz ne kadar kötü de olsa gerekirse translate kullanın bir şekilde karşılaştığınız bugları burada belirtin ki bir sonraki patchde düzeltilsin. http://community.sigames.com/showthread.php/331344-Match-Engine-Update-13.1.3-quick-overview.-ME-feedback-here-please.

vivoperlei
22.Kasım.2012, 00:24
Söylemeyi unutmuşum. Karşılaştığınız hataları buraya yazabilirsiniz. Ben hepsini derleyip, SI forumlarında paylaşmayı düşünüyorum. İlla ki bazıları daha önce gündeme getirilmiş olacaktır; ancak, en azından, sizin sorunlarınızı dile getirmiş olurum.

yakamoz0347
22.Kasım.2012, 01:16
bence güzel olmuş baya düzelme var güncelleştirmeyle

mustinho03
22.Kasım.2012, 01:47
Valla guncellestirmeden sonra siklikla bek oyunculari olmakla birlikte cogu oyuncum Her macta sari Kart goruyor bu Update degisen pek Bisey yok sanirim Seneye oyunu almadan bi yarim sene dusunurum bu seri Gercekten senelerdir oyunu original almama Ragmen beni cok ama cok hayal kirikligina ugratti

MARCO
22.Kasım.2012, 01:55
maç motoru:
- defans hattının pozisyonu ve savunma sırasındaki dizilimler yeniden ayarlandı.
- kanat oyuncuları defansif anlamda daha derin oynayacak şekilde geliştirildi.
- zayıf oyuncular hızlı ve daha direk pasları tercih edecek.
- kısa paslarda az oranda isabet iyileştirmesi yapıldı.
- orta sayısında az oranda artış yapıldı.
- şut yüzdesinde artış.
- daha az özellikli bazı oyuncularda top kullanımı tercihlerindeki hatalar düzeltildi.
- orta mesafe şutlarda iyileştirme (frikik ve kornerler)
- aut atışlarında top istemek için oyuncular gelecek.
- hatalı pas ve müdahaleler için oyuncu tepkileri geliştirildi
- kalecilerin bazı doğal olmayan kurtarış biçimleri düzeltildi.
- kalecilerin üst veya yan direklere giden toplarda yanlış kurtarış biçimleri ve pozisyon almaları düzeltildi.
- koşmakta olan oyuncunun vücudunu döndürmesinde hafif iyileştirme.
- iki oyuncu kafaya çıktığında güçlü olanın ayakta kalması sağlandı.
- gol sevinçlerinde oyuncuların koştuğu doğrultular düzenlendi.
- spikerin aslında o kadar da farkla dışarı çıkmayan şutlar için çok farkla auta gitmiş gibi tepki vermesi düzeltildi.
- topun fiziğinde (sekme, çarpma, çime takılma, gibi gibi) iyileştirme
- takım konuşmalarında bazı düzeltmeler.
- ofansif forvetler, "yüklen" seçeneği dışındaki taktiklerde defansa gelecek.
- karşı takım oyuncusuna başarıyla pres yapılırken defans hattının ileri çıkacak.
- karşı takım oyuncusu tempolu şekilde üzerlerine gelirken defans hattı daha çabuk geri çekilecek.
- kendi sahasındaki rakiplerin marke edilmesinde çok ufak değişiklikler.
- bekler karşı takımın kanat oyuncusuna basarken, stoperin de yerini terk etmesi ve bu yüzden ceza sahası köşelerindeki yanlış kademeye girmeler düzeltildi.
- topu kontrol edebilecek oyuncunun topa kafa atma oranı azaltılmaya çalışıldı.
- oyuncunun pas arasına girmesi (pas rakibe ulaşmadan araya girip topu kazanması) ile ilgili küçük derecede geliştirmeler yapıldı.
- topa sahip olan oyuncunun etrafındaki oyuncuların; topsuz alan hareketlerinde bazı düzenlemeler.
- topu kullanma durumundaki oyuncunun pas tercihlerinde çok ufak oranda iyileştirmeler.
- kaleci kurtarışlarında ufak düzeltmeler.
- topun direğe çarpması durumlarında iyileştirmeler.
- uçan kafa ile gol atan oyuncunun, yerde hiç beklemeden kalkıp sevinmesi düzeltildi.
- yakın mesafe şutlardaki az rastlanır hatalar düzeltildi.
- direk frikiklerde topun gidiş biçiminde düzenleme.
- yapay zekanın orta yapma yönlerinde iyileştirme.
- pas ve şut isabetlerinde az oranda düzeltme.
- oyuncuların topsuz alan reaksiyonları ve farkındalıklarında ufak oranda düzeltme.
- topla koşan oyuncuya karşı yapılan defansif takipte iyileştirme.
- hızlı ve falsolu toplarda oyuncu tepkilerinde düzenleme.
- yüzü topa dönük olmayan oyuncuya atılan uzun toplarda, oyuncunun tepkilerinde düzenleme.
- auta çıkmakta olan topta defans oyuncularının daha doğru pozisyon alması sağlandı.
- kanat oyuncularının, top onların kanadında iken onlardan istendiği gibi taç çizgisi ve bu çizgi doğrultusunda değil de daha açıkta durmaması düzeltildi.
- kalecinin, bir oyuncu ona doğru hızla ilerlerken daha doğru açı alması sağlandı.
- kalecilerin, ulaşabileceklerini düşündükleri toplara yatarak uzanmaya çalışması sağlandı. (forvetlere atılan hızlı bir pasın, kaleci ile forvet arasında kalması durumunda bu olacak muhtemelen. kaleci kalesini terkedip, forveti ayakta karşılayacağına topa yatmaya çalışacak.)
- yan direkler veya üst direğe çarpan topu kalecinin kurtaramamasındaki hata düzeltildi.
- kalecinin yan direkten dönen topa üst direkten dönmüş gibi tepki vermesi düzeltildi.
- frikik veya faul verilen pozisyonda, ofsaytlarda olan hata düzeltildi.
- gol sevinçlerindeki hatalar düzeltildi.
- yapay zekanın takım seçimlerindeki hata düzeltildi.
- hakemlere tartışan oyuncu animasyonundaki hata düzeltildi.
- oyuncuların daha geç pas atmaya çalışmasına sebep olan hata düzeltildi..
- pres yapılmasında iyileştirme.
- topu alacak oyuncu, gol atacak pozisyonda ise; karşı takım oyuncularının daha riskli hareket edip pası kesmeye çalışması sağlandı.
- forvetle karşı karşıya olan kalecinin harektlerinde düzeltme.
- şut atmak için önü açık oyuncunun pas atması ile ilgili bazı hatalar düzeltildi.
- güçlü şutlara karşı kaleci reaksiyonları düzeltildi.

genel performans:
- işlem hızlarında iyileştirme.
- serbest bırak tuşuna basınca yaşananan hata düzeldi.
- network oyununda düzenlenmiş database kullanılınca yaşanan hata düzeltildi.
- yüzlerce oyuncu aynı anda gözlemlendiğinde yaşanan arayüz yavaşlaması düzeltildi.

turnuvalar:
- rusya kupası finali ile dünya kupası için yapılan oyuncu davetlerindeki çakışma düzeltildi.
- ispanya 2015-16 sezonundaki oyuncu kaydı sorunu düzeltildi.
- asistan menajerden hazırlık maçlarının kontrolünün alınmasındaki hata düzeltildi.

oyun içi:
- maç içinde canlı lig tablosunun yerinde durmaması.
- antrenör görevlendirmelerinin kaydı.
- bireysel antrenman ekranında, ekranın sürekli yukarı çıkması
- kadro derinliğindeki gösterim hataları.
- maç sonrası ekranında aşağı yukarı tuşlarının tepki vermemesi.
- yeni pozisyon antrenmanı ekranındaki kayıt hataları düzeltildi.
- kullanıcı tanımlı arka plan resimlerindeki gösterim hatalarının düzeltilmesi.

network:
- sadece arkadaşları göster tuşu, network lobisine ekledi.
- zamanlayıcıların beklenti dışındaki hareketleri (?)
- maç öncesi ekranının yavaş ilerleyişi.
- gözlemleme seçimlerindeki hatalar.
- ana makine tatildeyken, oyuncu - ana makine maçlarında düzeltme.
- transfer listesi ekranındaki yavaşlama.
-
transfer ve kontratlar:
- fm klasik moddaki antrenörlerin sözleşmeleri düzenlendi.
- 200 milyon €'ya oyuncu öneren menajerler düzeltildi.
- fransa transfer piyasasındaki değerler düzeltildi.
- genel transfer haberlerinde, herhangi bir opsiyonu seçememe düzeltildi. (gelen tekliflerden bazılarını sadece reddedebiliyordum ben. iyi olmuş bu)
- rangers'ın transfer yasağını delmesini sağlayan ufak boşluk düzeltildi.

Not: Donanımhaber forumdan DonJuan1907 arkadasımdan alıntıdır

hakanergul
22.Kasım.2012, 01:59
yeni update'ten sonra fm.exe dosyası avira virus programında crypt.xpack.gen virüsü buluyor.başka virus programlarında da virus uyarısı veren arkadaşlar varmı

cemilverim
22.Kasım.2012, 02:17
ya ben de steam yok. nasıl indireceğim ben bu patch'i. verilen url de steam otomatık yapacak diyo update'i

heartbreaker007
22.Kasım.2012, 02:17
Söylemeyi unutmuşum. Karşılaştığınız hataları buraya yazabilirsiniz. Ben hepsini derleyip, SI forumlarında paylaşmayı düşünüyorum. İlla ki bazıları daha önce gündeme getirilmiş olacaktır; ancak, en azından, sizin sorunlarınızı dile getirmiş olurum.

mümkün olduğunca ayrıntıya girerek açıklama yapacağımki soru sormakla geri dönüş yaşamayalım diye...

lehte yada alehte fark etmiyor ceza sahası içine giren oyuncu sakinki dokunulmazlık özelliğine sahip yanından geçse penaltı çalınmakta. Bununla bağlantılı olarak penaltıyı kaçıran oyuncunun derecesi bir anda 6 ya inmekte ve kendini topralayamıyor halbuki morale bakıyorum kendinden emin yazıyor.

sezon başı antremanında formu çok yüksek tuttum sezon başlayınca ortalama seviyede fizik kondisyonerlerim 5 yıldız (hatta biri roland KOCH) FİZYOTERAPİSTLERİN en kilit olan fizyoterapi ve motivasyon özellikleri en düşüğü 18 fakat her maçta AMA her maçta en az bir oyuncum hafif sakatlık geçiriyor. ve oyundan hemen anında almama rağmen en az 5-8 gün arası sahalardan uzak normal sakatlıkta ise şu ana kadar 5 haftanın altında sakatlanan adamım olmadı malesef.(itiraf etmek gerekirse güncellemeden önce sakatlık problemi çekmiyordum şimdi ise takımın tek derdi bu oldu)

her maçta en az 4-5 sarı kartım oluyor ve her 2 maçta bir mutlaka bir oyuncum çift sarıdan atılıyor takımın topa girmesini en yumuşak hale getirsemde ve oyuncu morallerinde sinirli,gergin vb yazmasada ben 2-3 farklı önde olsamda mutlaka cart faul cart sarı yada kırmızı. bununla ilişkili olarak göbek orta saha oyuncuma topu tut(hold on ball) özelliği vermiştim takım tam atağa çıkacak top onda(meireles) baskı yiyor müdahale geliyor kendisine ki 2 kere öyle sakatlandı ve topu da öyle kaybediyor aa faul yok we bunun sonunda otomatik olarak gol geliyor ztn en az 3-4 gol yedim böyle farklı maçlarda. özetle faul konusunda bi acaiplik war aha faul bu dediğin pozisyona dewam edilip bir şey beklemediğin pozisyonda faul çalınabiliyor (lehte veya alehte)

Yamadan sonra hucüm yiyen takım ben isem evet daha gerçekçi bir pres görüyorum en azından rakip beni boğamıyor yada artık takım konuşmasından 'rakibi rahatsız et seçeneğini' her maç için değilde benden güçlü olan takımlarda baskı yediğim dakikalarda yaptığımda oyunu dengeleyebiliyorum.

kanat oyuncuları daha çok sıfıra iniyorlar veya önüne atılan toplarla driblinge kalkıp orta açabiliyorlar.

Yıllarca fm de 4-5-1 yada hücumda 4-3-3 top rakipteyken 4-5-1 diye adlandırılan sistemle oynadım çünkü 4-4-2 taktiğini oturtmak çok zor oluodu yapamıodum şimdi ise 4-4-2 (kanatlarda am değil normal m olarak) alanı daraltıp kısa pas taktiğiyle ve çabuk bir tempoyla oynadığınında çok rahat sonuca gidiyorsun 3 farklı kariyerde de bunu yaşadım(Göztepe ile 1.ligden süper lige devamında ilk senede kayserispor kıvamına gelen bir takım. Fenerbahçe ile kazanılan derbiler Ş.L vizesi ve nağmuğlup giden bir lig atletico madrid ile de şu an gerçek durumu kadar olan bir netice) sanki taktikler çok çabuk oturuyor gibime geldi.

topta hala bi saçmalık var. Özellikle degajlarda top bir anda öyle bir yükseliyorki ekrandan kayboluyor ve yarım saniye sonra inişe geçiyor ayrıca şut sonrasında direkten yada kaleciden dönen toplara bir acaiplik var KALE SAHASI İÇİNDE karşı karşıya kalan forvetin şutunu kaleci çıkarıyor yada direğe çarpıor duvara karşı abansan o kadar gitmez top orta sahanın ortasına kadar gidiyor ve buna paralel o top o kadar mesafe kat etmesine rağmeN KALECİ yine pozisyon alamıyor ve o mesafeden eğer top hucum yapan takıma gelmişse şutu çekiyor ve gol

İlgine teşekkür ederim

futureless
22.Kasım.2012, 02:57
Şut olmamaya başladı benim maçlarda. Demin bir maç yaptım, 4 gol oldu maçta. Toplam da 8 şut vardı zaten iki takımın toplamı, kaleyi bulan gol oldu.

Ralph
22.Kasım.2012, 03:28
Şutlara daha tam dikkat etmedim ama defanslar artık daha iyi pres yapıyor bariz şekilde.

Kaan Souza
22.Kasım.2012, 04:26
Yeni kariyer açmaya gerek var mı acaba?

muratist
22.Kasım.2012, 04:52
Yeni kariyer açmaya gerek var mı acaba?

Hayır, yok.

tgun89
22.Kasım.2012, 11:31
arkadaşlar ben steam üzerinden oynuyorum. güncelleme geldi uyarısı falan almadım. acaba steam kendi kendine uptade mi etti? benim haberim yok.

kasım akdemir
22.Kasım.2012, 11:40
arkadaşlar ben steam üzerinden oynuyorum. güncelleme geldi uyarısı falan almadım. acaba steam kendi kendine uptade mi etti? benim haberim yok.

Etmiştir , muhtemelen... Akıllı programdır o aferim ona :)

yugi
22.Kasım.2012, 11:42

Kendi kendine güncellemiş olmalı.

Oyuna gir>Tercihler> Yukarıda yazar FM sürümün.

perpetua
22.Kasım.2012, 12:07
Şut olmamaya başladı benim maçlarda. Demin bir maç yaptım, 4 gol oldu maçta. Toplam da 8 şut vardı zaten iki takımın toplamı, kaleyi bulan gol oldu.

Bu surumde sut sayilari biraz az (bir oncekinde cok fazlaydi).

Dengelemeye calisiyorlar.

Zaradene
22.Kasım.2012, 13:21
Sonunda update'in gelmesiyle

-Daha önce 20 şut benim 20 şut rakibin attığı maçları biliyordum sonunda mantıklı birşey olmuş
-Sonunda kanat oyuncularım ortaya yapmaya başladı ki bu en iyisi
-Kaleciler toplara artık kayarak değil normal atlıyor, daha önce topa atlamadan önce sanki kayıyor gibilerdi
-Kafa vurma animasyonları değiştirilmiş sonunda
-Ceza sahası dışından atılan şutun bizim oyuncunun ayağına değmesiyle ve hakemin ofsayt vermesiyle yalan olan ataklar nihayet bitmiş
- maç motoruna hakatten hayat gelmiş artık

Bu yapılan yeniliklerden sonra, sigamesin oyunu bilerek böyle çıkardığını böylece, korsan oynayanların çıldırıp orjinal alma gereği hissetmesini istedi diye düşünmeye başladım.

kareem1987
22.Kasım.2012, 13:43
Valla bende aynı tas aynı hamam...

arrogancee
22.Kasım.2012, 14:28
Valla bende aynı tas aynı hamam...

Bu kadar bariz güncelleştirmeler varken bu tarz cümleler kullanılması bazı kişilerin sırf eleştirmek için yazdıklarını düşündürtüyor. Hala eksik denebilir ancak "aynı tas aynı hamam" denmesine de müsadenizle "yok artık!" diyorum.

mpaker66
22.Kasım.2012, 15:18
Oyun, işte oyun budur denilecek kıvama gelmiş mi ona göre başlayacam?

thsndrn
22.Kasım.2012, 15:26
Hızlı bi şekilde kariyer bitiren var mı? Acaba yine gs-fb ş.ligi yarı final maçları oluyor mu

Gncl1905
22.Kasım.2012, 15:38
Hızlı bi şekilde kariyer bitiren var mı? Acaba yine gs-fb ş.ligi yarı final maçları oluyor mu

Yeni güncelleme ile PSG'yi eledim Galatasaray ile(ilk sezon). Eskisi kadar kolay olmadı ama; 1 golle eleyebildim. Çeyrek finale çıktım bakalım neler olacak.

Not: Eski kariyere devam ediyorum. Yeni kariyer açmak gerekmiyor galiba ama belirteyim yine de.

Herkesin yakındığı orta sahada mücadele olmaması çözülmüş gibi. Belli oluyor izlerken. Bu sefer de kartlar çok çıkıyor gibi. 10 maçta 2 kırmızı gördüm direk. Sarılar da cabası.

Ralph
22.Kasım.2012, 15:54
Kaleciler öyle bir aut atışı kullanıyor ki yani neredeyse diğer kaleye gol olacak.

zazanas
22.Kasım.2012, 16:06
-Evet şutlar dengelenmiş
-Galatasaray ile 4-4-2 oynuyorum genişlik en sonda ve baya orta yapıyor takım
-Fakat bu yama ile kaleciler penaltılarda ve gollerde şuttan evel atlıyorlar ve müdahele ediyorlar
-Saçma sapan gollerin önüne geçilmiş sanki .

Dün akşam yaklaşık 2-3 saat oynadım ve bunları gözlemledim.

thsndrn
22.Kasım.2012, 17:02
Yeni güncelleme ile PSG'yi eledim Galatasaray ile(ilk sezon). Eskisi kadar kolay olmadı ama; 1 golle eleyebildim. Çeyrek finale çıktım bakalım neler olacak.

Not: Eski kariyere devam ediyorum. Yeni kariyer açmak gerekmiyor galiba ama belirteyim yine de.

Herkesin yakındığı orta sahada mücadele olmaması çözülmüş gibi. Belli oluyor izlerken. Bu sefer de kartlar çok çıkıyor gibi. 10 maçta 2 kırmızı gördüm direk. Sarılar da cabası.

Top kapmayı agresif mi yaptın? Agresif yapınca allah ne verdi giriyolar. Zaten Melo 15.dkda öfkelenmiş görünüyor diye etiket yiyo 10 maçta 2 kırmızı normal gibi.

DaveJones
22.Kasım.2012, 17:12
Benim patch öncesi hücum anlamında gayet iyi oynayan takımım patchten sonra baya bi zorlanmakta. Ayrıca sakatlıklar artmış gibi geldi bana.

mustiUA
22.Kasım.2012, 17:15
hayırlı olsun yeni güncelleme arkadaş yazmış haftaya bi güncelleme daha geliyormuş onunla birlikte daha iyi bi sonuç elde edilecektirm muhtemelen

mertayasava
22.Kasım.2012, 17:38
Forvetler artık talimatlara göre defansa gelip yardım ediyor,test edip gördüm ve cidden yıllar sonra gerçekçilik adına yapılmış en büyük yenilik.

3-5 maç yaptım yeni maç motoru ile ve gayet hoşuma gitti,2d ile geçmiş serilerdeki tadı alır gibi oldum.Eminim haftaya gelecek yamayla daha da güzel bir maç motoru göreceğiz.

Özgür Çetin
22.Kasım.2012, 17:48
Oyun eskiye göre bu sürümle eklentiyle yada datayla her neyse bayagı düzenlenmiş saçma goller hatalar falan yo kartık öyle. rakip 3 sen 30 şut çekip seni yeniyordu o falan tarihe karışmışD

Börk
22.Kasım.2012, 18:07
Benim patch öncesi hücum anlamında gayet iyi oynayan takımım patchten sonra baya bi zorlanmakta. Ayrıca sakatlıklar artmış gibi geldi bana.

Aynen katılıyorum Onur abiye.Önceden faul olan pozisyonlar olmamaya ve sakatlık artmış.

erayaydemir1903
22.Kasım.2012, 20:49
Bence de daha iyi olmuş ama oyuncu isimleri hala kötü gözüküyor

Qu3
23.Kasım.2012, 00:58
Tam 2 gün uğraştım defansımın ara toplarda sap gibi durmaması için taktik aradım. En sonunda buldum. Buldum derken 1 sezon boyunca taş çatlasa 1 2 gol yiyordum o şekilde. Güncelleme ile 3 maçta 4 gol yedim defansın öyle sap gibi durması sebebiyle. 2. olarak maçlarda şut namına hiçbir şeyim yok. 3. olarak çok sert fauller bile devam ettiriyor. 2012 de filan en ufak şeye faul veriyor diye isyan ederdik şimdi adamımı sahada biçiyorlar hakemin gıkı çıkmıyor. Bunlar bende güncelleme sonucunda oluşan problemler. Tek bende mi bu sıkıntılar bilmiyorum.

Mamadou
23.Kasım.2012, 01:00
Savunma oyuncuları etkisiz eleman gibi. Ne yaparsan yap gol yemek çok kolay. Yediğinden fazlasını atacaksın ötesi yok.

Gncl1905
23.Kasım.2012, 01:30
Bende de duran toplar çok komik oluyor. Tüm oyuncular ceza sahası çizgisine toplanıyor. Çaprazdan orta gelince benim defans bekliyor rakip oyuncu altıpasa koşuyor ve rahatça tek başına kafa atıyor. Gol atıp atamaması becerisine bağlı artık. 2-3 kez yaşadım bunu çok sinir bozucu.

Kaan Souza
23.Kasım.2012, 02:24
2 hafta daha geç çıksaydı da adam gibi test etselerdi.Bazen koskoca 1 yıl boyunca boş boş napıyorlar diye düşünüyorum.Database yapana kadar şu maç motorunu geliştirseler çok daha iyi olur.

lakin1907
23.Kasım.2012, 03:16
http://g1211.hizliresim.com/13/q/g5lsv.png bu nedir yahu? Çeviri hatası mı?

fotosuki
23.Kasım.2012, 12:56
http://g1211.hizliresim.com/13/q/g5lsv.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fg1211.hizliresim.c om%2F13%2Fq%2Fg5lsv.png) bu nedir yahu? Çeviri hatası mı?

Çeviri hatası var evet düzeltildi.

serwan
23.Kasım.2012, 13:13
çok fazla kendi kalesine gol oluyor yahu.. neredeyse olmayan maç yok..

Bariscamur
23.Kasım.2012, 14:10
Sakatlık düzeyi artmış gibi..

Update'den önce kariyerimde geçen 2 sezonun toplamında updateden sonra geçen 4 aylık sürede sakatlık yaşamadığıma adım gibi eminim..

martymcfly
23.Kasım.2012, 15:47
Maç motoru baya toparlanmış, ufak tefek sıkıntılar var ama önemli değil. Bazen hiç direğe top çarpmıyor bazen 4 tane. Oyundan şuan memnunum ama arkadaşın dediği gibi sakatlıklar fazla oluyor.
Messi 6 ay sakatlandı, düzeldi 2 ay daha gitti ve böyle giderse yüzüne bakılmayacak hale gelecek. Allahtan Barcelona'yı yönetmiyorum.
Onun dışında eylüldeki milli maçlarda 5 oyuncum sakatlandı, her milli maç zamanı en az 2 sakat veriyorum. Kendi maçlarımda da sık sık oluyor.
Maç motoru düzeldiği için bunlar katlanılabilir şeyler.

Artul
23.Kasım.2012, 16:00
Oyun toparlanmış biraz, Galatasaray ile 2. sezonumdayım update'ten sonra Arsenal'e deplasmanda 5-0 yenildim. Yarı final maçı hemde. :) Kendi evimde 5-1 yendim, elendik. :) Ev sahibi üstünlüğü artmış oyunda bariz bir şekilde..

vivoperlei
23.Kasım.2012, 16:03
Arkadaşlar, karşılaştığınız sorunları/hataları hafta sonu SI forumlarında dile getireceğim. Daha fazla geribildirim yapabilirseniz daha iyi olacaktır. Takip ettiğim kadarıyla SI forumlarında da çoğu kişi sakatlık ve kart görme sorunundan yakınıyor. Gözünüze çarpan daha farklı hatalar varsa lütfen belirtin. İlginize teşekkürler.

Vassili Zaitsev
23.Kasım.2012, 16:42
Arkadaşlar, karşılaştığınız sorunları/hataları hafta sonu SI forumlarında dile getireceğim. Daha fazla geribildirim yapabilirseniz daha iyi olacaktır. Takip ettiğim kadarıyla SI forumlarında da çoğu kişi sakatlık ve kart görme sorunundan yakınıyor. Gözünüze çarpan daha farklı hatalar varsa lütfen belirtin. İlginize teşekkürler.

PTT 1. Ligde 5 yabancı kuralı :( gerçekte 3 diye biliyorum ben oyunda 5 olarak gözüküyor.

HeracLes
23.Kasım.2012, 17:15

Hocam forvetlere biraz yakınsan. Çok kaliteli forvetlerle de denedim adamlar gol atmamaya yeminli gibi. Golleri orta saha atıyor. Cavani, Rooney, Van Persie, Almeida, Pektemek, Falcao tek tek denedim. Kaliteye göre 5 maçta 2-3 gol atan çıkıyor onun da biri penaltıdan biri uzaktan. Geçen yılki serideki gibi aralara kaçma felan yok. Santraforun ayağına top değmiyor maç boyu.

dracologia
23.Kasım.2012, 17:30
http://g1211.hizliresim.com/13/q/g5lsv.png bu nedir yahu? Çeviri hatası mı?

Çok güldüm ya takımda resmen mahalle kavgası çıkmış :)

serwan
23.Kasım.2012, 17:45
Hocam forvetlere biraz yakınsan. Çok kaliteli forvetlerle de denedim adamlar gol atmamaya yeminli gibi. Golleri orta saha atıyor. Cavani, Rooney, Van Persie, Almeida, Pektemek, Falcao tek tek denedim. Kaliteye göre 5 maçta 2-3 gol atan çıkıyor onun da biri penaltıdan biri uzaktan. Geçen yılki serideki gibi aralara kaçma felan yok. Santraforun ayağına top değmiyor maç boyu.

bu taktikle ilgili olabilir.

Ralph
23.Kasım.2012, 17:45
Kaleciler toplara müdahale etmek için fazla mı açılıyorlar sanki?

Ralph
23.Kasım.2012, 18:18
Ayrıca savunma oyuncuları ve kaleciler öyle saçma sapan hatalar yapıyorlar ki rakip takım futbolcusu bir anda kaleci ile karşı karşıya kalıyor. Hatta çoğu zaman kaleci saçma bi hata yapıyor ve kale bomboş kalıyor.

HeracLes
23.Kasım.2012, 21:25
bu taktikle ilgili olabilir.

Hedef adam yapıyorum ayağına top geliyor pas atıyor arkadaş bitiriciliğin yüksek çeksene şutunu. Hadi sorun taktikte diyelim. Bir şeyler deneyeceğiz artık.

serwan
23.Kasım.2012, 22:59
Hedef adam yapıyorum ayağına top geliyor pas atıyor arkadaş bitiriciliğin yüksek çeksene şutunu. Hadi sorun taktikte diyelim. Bir şeyler deneyeceğiz artık.

Hocam bu seride bireysel roller çok önem kazanmış. Her oyuncu için ayarlama yapmayı deneyin. Ben kalecinin hatalı paslarından yediğim gollerden bıkmıştım. Çok riskli oynuyordu. Haliyle hata yapıyordu. Ufak bi ayarlamayla epey düzeldî. Yani talimatlar direkt etkî ediyor.

mustinho03
24.Kasım.2012, 01:11
Benim forvetlerim leblebi gibi Gol atiyordu Update sonra atmamaya yemin ettiler resmen Kaleci hatalarini saymiyorum bile Kanat Bekler hic Orta yapmiyor ayarlarda SIK SIK Orta Ac yapmama Ragmen Update sonra Gercekten en iyi kaleciler bile sacma sapan hatalar Yaparak SAC Bas yolduruyorlar birde oyuncular yuh denecek sekilde siklikla cok sari Kart goruyor

aliCHaN_FM
24.Kasım.2012, 01:13
Arkadaşlar son güncellemeyle yeni bir kariyer açmakta fayda varmı yoksa eski kariyere devam edelimmi

Lucas Neill
24.Kasım.2012, 01:23
Kariyer acin arkadaslar mac motoru eskisine göre oldukca iyi. Tamam hatalar var ama eskisi gibi sacmaliklarla karsilasmadim.

Kaan Souza
24.Kasım.2012, 17:47
Ayrıca savunma oyuncuları ve kaleciler öyle saçma sapan hatalar yapıyorlar ki rakip takım futbolcusu bir anda kaleci ile karşı karşıya kalıyor. Hatta çoğu zaman kaleci saçma bi hata yapıyor ve kale bomboş kalıyor.

Katılıyorum, buna ek olarak her maç kendi kalesine gol ve sarı kartı olan bir oyuncu faul yaptıysa nolursa olsun kırmızı kartı görüyor.

heartbreaker007
24.Kasım.2012, 19:24
Sakatlık düzeyi artmış gibi..

Update'den önce kariyerimde geçen 2 sezonun toplamında updateden sonra geçen 4 aylık sürede sakatlık yaşamadığıma adım gibi eminim..

kesinlikle sakatlık olayı arttı ciddi olsun olmasın her maç bir sakatlık var

aliCHaN_FM
25.Kasım.2012, 00:23
Sakatlık artı kartlarda çok çıkmaya başladı Fenerbahçeyle TFF süper kupa maçında benden 2 fenerden 3 kişi kırmızı gördü ne maçtı be:D

ReaList
25.Kasım.2012, 00:32
Alt liglerde veya düşük profilli kulüplerde oynarken maç motorunu daha iyi gözlemle fırsatınız oluyor çünkü çok iyi özellikli bir oyuncunun yaptıklarını neredeyse ölü bir oyuncunun yaptığına şahit oluyor çok farklı durumlarla karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Güncellemeden sonra benim en çok dikkatimi çeken olay pozisyon sayısının yarı yarıya (hatta bazen daha fazla) düşmesi, kaleyi bulan şutların gol %'sinin daha yüksek olması. Daha önce aşırı pozisyon sayısı yüzünden şikayet etmiştim.

Alıntı (FM Genel Tartışmalar>Oyundan soğutan olaylar.)

http://g1211.hizliresim.com/13/c/fur41.jpg

Önemli anlar izliyorum, attığım goller ve kaçırdığım net pozisyonlar haricinde rakibin 2-3 pozisyonu gösterir ve maç tamamlanır. İyi güzel de bu şut ne böyle ? Pozisyonu biz buluyoruz diğer pozisyona geçene kadar rakibin şut sayısı 3-5 arttıyor. Yahu madem bu kadar baskın olan taraf hiç önemli pozisyon olmaz bu kadar baskın olan taraf 4 tane yer mi ? Uzaktan şuttur diyecem ama her maç mı ? Bu maç motoru bir harika dostum : )

Ama böyle de olsun demedim : )

Alıntı (FM Kariyer Hikayeleri>AFC Wimbledon Kariyerim)

http://d1211.hizliresim.com/13/s/g73q7.jpg

Gelecek güncelleme de standardı tutturacaklarını umuyorum.

exe_genesis
25.Kasım.2012, 04:53
Sakatlıklar tam bi rezalet. Update ettikden sonra 10 maç oynadım. İlk 11 de as oynayan 8 oyuncum 5 hafta-3 ay arası sakat. Her maç en az 1 oyuncum 7-10 hafta sakatlanıyor. Artık takıma koyacak adam kalmadı. Maç motoru biraz düzelmiş ama sakatlıklarda saçmalamışlar.

Artul
25.Kasım.2012, 08:02
Bu yamayı çözemedim ben, bir maçım bir maçımı tutmuyor arkadaş. :D Burak'ın her vurduğunun da gol olması enteresan tabi.

http://e1211.hizliresim.com/13/t/g84kt.png (http://bit.ly/c25MCx)

vivoperlei
25.Kasım.2012, 18:59
Belirttiğiniz hataları biraz önce SI forumlarına yazdım. Umarım o kadar mesaj arasında fark edilirler.

aliCHaN_FM
25.Kasım.2012, 23:51
Ujfalusi 11 ay Yekta 11 ay Muslera 2 ay Rieara 2 Ay Bu ne böyle ya anlamadım gitti.

KanaKe
26.Kasım.2012, 01:20
mac motorundanmi kaynaklaniyor taktiktenmi bilmiyorumda genelde sag kanat oyuncum cizgiye kadar inip arka direge orta aciyor sol acik gol atiyor attigim gollerin yarisindan fazlasi böyle.. birde 10 tane penalti kullandiysam 8 ini kacirdi oyuncular.. cpu ise habire atiyor 1 tane kurtarilmis penalti yok

Tedesco
26.Kasım.2012, 17:01
Kanattan yapılan ortalar gol oluyordu yeni update den sonra golü artık kaleci veya defans oyuncusu kendi kalesine atmaya başlamış..Her maçımda oluyor..

erayaydemir1903
26.Kasım.2012, 22:20
Bugün Liverpool ile çok detaylı oynadım gördüklerimi aynen yazıyorum hepsi de maç motoru ile ilgili

1- Gerrard kaleci ile karşı karşıya pozisyonda kaleye şut çekeceğine sağ açıka pas attı!

2- Takımın pas dengesi son derece düzensin, Skertel orta alanda yanındaki adama pas vermek yerine 50 metrelik bir geri pas çıkarttı, Reina ceza sahası içinde hareketli topu tutmak yerine seyredince top tıngır mıngır kornere çıktı.

3- Kornerlerin hepsi sıkıntılı, arka direği seçiyorsunuz Amerikan uydularını vuracak şekilde orta yapıyorlar ters kanattan taç, hangi seçeneği seçerseniz seçin 8 korneden 4'ü böyle.

4- Savunmalar araya atılan her topta Allah'a emanet.

Daha bir çok sıkıntı var. Yani maç motoru bütün zevki yiyip bitiriyor.

Ben ara veriyorum güncellemelerden sonra tekrar bakarım yoksa yapacak bir şey yok. Bu son harcadığım para olur.

mertayasava
29.Kasım.2012, 20:56
Bu hafta için yeni bir güncelleme geleceğinden bahsedilmişti,oyuna başlayacağım ama bu güncellemeyi bekliyorum.Ne zaman geleceği hakkında bilgisi olan var mı ? Zırt pırt patch çıkardıkları için kariyerimin yamadan önceki/sonraki diye şeklinin değişmesini pek sevmiyorum çünkü.

vivoperlei
29.Kasım.2012, 21:39
Bu hafta için yeni bir güncelleme geleceğinden bahsedilmişti,oyuna başlayacağım ama bu güncellemeyi bekliyorum.Ne zaman geleceği hakkında bilgisi olan var mı ? Zırt pırt patch çıkardıkları için kariyerimin yamadan önceki/sonraki diye şeklinin değişmesini pek sevmiyorum çünkü.

Çalışmalar halen devam etmekte; ancak net bir tarih henüz verilmedi.

Artul
30.Kasım.2012, 02:47
Umarım bütün sorunlar hallolur.. 20 küsür şut çekip, üstelik bunlar uzaktan şutlar da değil, 3 tanesinin kaleyi bulması nedir? Üstüne bir de rakip 2 şut atıp maçı kazanıyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir. :D

mustiUA
03.Aralık.2012, 00:42
bi update daha gelecek deniyordu tarihi belli mi acaba

mertayasava
03.Aralık.2012, 03:37
Sırf şu yama olayı yüzünden oyun çıktığından beri henüz kariyer yapma fırsatı bulamadım.Hadi bu yama adam eder diyorum yine bir sürü hata sayıyorlar patch çıkaracağı söyleniyor çıkıyor,sonra 1 hafta sonra tekrar gelecek diyorlar.Haftasonunu sırf bu yamayı beklemek yüzünden para verdiğim oyunu oynayamadan geçirdim.Aldığıma ciddi anlamda pişman oldum açıkçası.Finallerime kadar 1 aylık boş vaktim var ama biz hala yama bekliyoruz oyun çıkalı yaklaşık 1 ay olmasına rağmen.İade etme gibi bir seçenek olsa zerre düşünmeden iade edeceğim ama nerede..

serwan
04.Aralık.2012, 18:10
çok sakatlık oluyor.. haddinden çok.. olabilir ya denilebilecek seviyenin epeyce üstünde.. üstelik her türlü önlemi alıyor olmama rağmen.

RaSenGan
04.Aralık.2012, 22:13
Her hafta en az 2 adamım sakatlanıyor.Genelde kısa süreli oluyo sakatlıklar ama çok fazla oluyo.Güncellemelerle oyunu düzelticeklerine daha da batırıyolar.

Ralph
05.Aralık.2012, 00:39
Oyun adam gibi olana kadar FM12'ye dönüyorum. Şu an 60 liramı çöp atmışım gibi hissediyorum ve helal etmiyorum hiç bir şekilde verdiğim parayı. Ne zaman ki maç motoru bir şeye benzedi, ozaman dönmeyi düşünürüm 13'e.

Balroq
05.Aralık.2012, 10:53
Oyun adam gibi olana kadar FM12'ye dönüyorum. Şu an 60 liramı çöp atmışım gibi hissediyorum ve helal etmiyorum hiç bir şekilde verdiğim parayı. Ne zaman ki maç motoru bir şeye benzedi, ozaman dönmeyi düşünürüm 13'e.

Tamamen katılıyorum. Bu oyundan sonra FM2014'ü ön siparişle kaç kişiye satabilecekleri de merak konusu. Bana kalırsa firma büyük bir prestij kaybı yaşadı.

mustiUA
05.Aralık.2012, 13:38
Bundan sonra şubatta alıp diğer şubata kadar oynamak mantıklı olabilir :) FM'yi ekim kasımda değilde şubatta çıkıyomuş gibi düşünürüz ;)

steave
05.Aralık.2012, 15:09
sadece mac motoru olsa ınan oynayacam oyunu ama palermoyu yonetıyorum ılk senem, gs sampiyonlar lıgını fener uefa kupasını aldı super kupayıda fener aldı.oyunu oynayan yabancılar vay canına turk takımlarına bak dıyorlardır :).fm bızden cok reklamımızı yaptı :).

Lord Black
05.Aralık.2012, 17:14
Bundan sonra şubatta alıp diğer şubata kadar oynamak mantıklı olabilir :) FM'yi ekim kasımda değilde şubatta çıkıyomuş gibi düşünürüz ;)

Haha mantıklı :)

Alicanfmfan
06.Aralık.2012, 16:39
Bu seri en iyi oyunu olmuş bence. Artık öyle küçük takım büyük takım yok, gerçekteki gibi. Kimse birbirine delice üstünlük kurup ezemiyor olsa bile istisna.

erayaydemir1903
06.Aralık.2012, 22:55
Çok kötü ya

dedekorkut
07.Aralık.2012, 01:39
oyun sadece orta gole dönmüs ustelık sadece rakipler için bizim oyuncularımız orta acıcagına beke falan pas verıyor ama rakip ne zaman orta açsa gol 30 gol yedım 25i orta gol kanat oyuncularına sıkı markaj top kapma sert dıyorum bu sefer forvetlerı yada ortasahanın ortasındakı oyunculları orta acmaya baslıyo bu patch le tam bir orta kafa gol olmus ve %95 ortaları gol oluyor.Birde dakıka 25 1-0 one gecıyorum dakıka 30 da dandık bi kanat bi orta acıyo gol yıyorum lanet olsun

Tedesco
07.Aralık.2012, 11:46
Kardeşim aynı sorundan bende muzdaripim ama alıştım o kadar para verdik oyuna o yüzden artık kasmıyorum maça giriyorum 2 kanat ortası golümü yiyorum efendi gibi devam ediyorum..kovarlarsa kovuyolar kovmazlarsa takılıyorum.bende birde geriye düştüğüm maçta diyelim %99 ya yeniliyorum yada anca berabere kalıyorum kesinlikle alip gelemiyorum bide bu durum var...

dedekorkut
07.Aralık.2012, 17:43
birde öne gectıgınde ilk 10 dakıka ıcınde gol yersen %90 yeniliyorsun zorlastırcam diye sacmalamıslar bence

mostblow
09.Aralık.2012, 01:28
arkadaşlar oyun sürümü üst tarafta 13.1.3 gözüküyor ancak yeni kariyer açmak istediğimde 13.0.0.

buna nasıl çözüm bulabilirim?

HeracLes
09.Aralık.2012, 01:48
arkadaşlar oyun sürümü üst tarafta 13.1.3 gözüküyor ancak yeni kariyer açmak istediğimde 13.0.0.

buna nasıl çözüm bulabilirim?

Güncellemelerde database değişikliği olmadığı için yeni oyun açarken 13.0.0 gözükür. Bu herkeste görülen normal bir şey yani.

mostblow
09.Aralık.2012, 01:51
Güncellemelerde database değişikliği olmadığı için yeni oyun açarken 13.0.0 gözükür. Bu herkeste görülen normal bir şey yani.

öyle mi :) çok teşekkürler o zaman

mertayasava
09.Aralık.2012, 19:50
Şu yamayı çıkarmayacaklarsa söylesinler de boşuna daha fazla beklemeyelim.Sınavlarım biteli 1 hafta oldu,boş vaktim var ama ben yama bekliyorum hala.Desinler martta,devre arası data güncellemeleriyle beraber çıkacak ona göre iyi kötü oynayalım.Daha deneme maçları dışında kariyer yapamadım ya zırt pırt yama çıkarmalarından dolayı

tombul taho
09.Aralık.2012, 20:21
Bu seri en iyi oyunu olmuş bence. Artık öyle küçük takım büyük takım yok, gerçekteki gibi. Kimse birbirine delice üstünlük kurup ezemiyor olsa bile istisna.
deli misin olm? ilk sezondan sonra bak bakayım türkiye ligine hangi iki takım açık ara gidiyor?

en basitinden kariyer hikayelerini bir oku ordan bak. her kariyer hikayesinde türkiye liginin puan durumunu vs koyan arkadaşların fotoğraflarına baktığında Galatasaray ve fenerbahçe ligi açık ara farkla önde kapatıyor.

Cr1minaL
09.Aralık.2012, 23:08
bu oyuncuların buz pateni yaparcasına kayması bi tek bendemi oluyor? bide topun hareketleri hiç gerçekci değil. futbol topu değilde balon varmış gibi sahada

Crazycat
11.Aralık.2012, 13:26
Şu andaki kariyerimde şöyle bir sorunla karşılaştım; rakip oyuncu, tacı sahanın içinden kullandı. 13.1.3 yüklü şu anda.

Universitario 1 - 2 Flamengo - Fm 2013 Bug (v13.1.3)

redsmoke
11.Aralık.2012, 14:25
Şu andaki kariyerimde şöyle bir sorunla karşılaştım; rakip oyuncu, tacı sahanın içinden kullandı. 13.1.3 yüklü şu anda.

Universitario 1 - 2 Flamengo - Fm 2013 Bug (v13.1.3)

:D :D acelesi var demek ki.

erayaydemir1903
11.Aralık.2012, 19:52
:D :D acelesi var demek ki.

Orta sahadan atmadığına dua at. Fm serisinin en kötü oyunu

Maegras
12.Aralık.2012, 09:24
13.1.3 ile çok fazla sakatlık problemi yaşamaya başladım.
Ayrıca frikiklerde baraj tam kurulmadan topa vuruyorlar barajın arası açık, biri önde biri arkada..

Maç motoruna gelince de.. ne bileyim benim beklentim o kadar da yüksek olmadığından mıdır nedir pek bir sorunla karşılaşmadım, evet bazen buz patenindeki gibi kaymalar, saçma hareketler oluyor ama oyunu oynamıyorum, serinin en kötü oyunu demek de pek doğru değil sanki :)

mostblow
12.Aralık.2012, 15:30
sürüm 13.1.3 gözüküyor ama alex coritiba'da değil boşta başlıyor??

mostblow
12.Aralık.2012, 16:22
oyun gerçekten kötü.

şuan gs deplasmanındayım ve topla oynama oranları %76 gs - %24 fb ancak şutlar 0-8 ve skor 0-2 .. 2 gol de kendi kalesine biri ufuk biri ujfa.. öndeyim ama sevinemiyorum gerçekçilik yok.

her maç kendi kalesine atıyor rakip en az 1 adet ayrıca topla oynamada daha hiç %40ın üstüne çıkamadım ama her maçımı kazanıyorum.

saçmalık.

realracing
13.Aralık.2012, 22:15
adam boş kaleye vurup gol yapacağına gerideki adama pas atıyor.bu dediğim olay 13,1,3 güncellemesi.gerçekten oyuncu fiyatları mı desen maç motoru mu desen sürüyle saçmalıkların hepsi fm 13 te toplanmış.oyundan soğumama neden olan olay ise çok komik sizinde güleceğinize eminim sene 2015-2016 almanyanın vasat takımlarından mönchengladbach ligde 12.sırada bitirdi.ama gelin görün ki şampiyonlar ligi şampiyonu oluyo böyle bi saçmalık var mı ? barcelona gibi takım ise da uefa kupasında çeyrek finalde eleniyo.resmen verdiğim para haram zıkkım olsun.

Birolazar
13.Aralık.2012, 22:25
adam boş kaleye vurup gol yapacağına gerideki adama pas atıyor.bu dediğim olay 13,1,3 güncellemesi.gerçekten oyuncu fiyatları mı desen maç motoru mu desen sürüyle saçmalıkların hepsi fm 13 te toplanmış.oyundan soğumama neden olan olay ise çok komik sizinde güleceğinize eminim sene 2015-2016 almanyanın vasat takımlarından mönchengladbach ligde 12.sırada bitirdi.ama gelin görün ki şampiyonlar ligi şampiyonu oluyo böyle bi saçmalık var mı ? barcelona gibi takım ise da uefa kupasında çeyrek finalde eleniyo.resmen verdiğim para haram zıkkım olsun.

liverpoolun şl şampiyonu olduğunda ligi 9uncu bitirdiğini unutmamak lazım.

realracing
13.Aralık.2012, 22:41
liverpoolun şl şampiyonu olduğunda ligi 9uncu bitirdiğini unutmamak lazım.

liverpool ve gladbach karşılaştırman pek mantık sistemine uymuyor.liverpool un o zaman ki kadrosu yıldılzar topluluğu gibi bişeydi ligde kötü oynadılar ve 9 . bitirdiler ayrıca liverpoolun avrupada adı var.ama gladbach a gelirsek bir önceki sezon 2. olup şampiyonlar ligine gidiyor üstelik bi de o kupayı kaldırıyor ve kupayı aldığı aynı sene ligde 12, oluyor kadrosu da vasat ın biraz üstü.gerçekten bu olay 2020 li yılllarda yaşansa tamam eywallah derim ama 2015-2016 da el insaf

serwan
13.Aralık.2012, 23:39
liverpool ve gladbach karşılaştırman pek mantık sistemine uymuyor.liverpool un o zaman ki kadrosu yıldılzar topluluğu gibi bişeydi ligde kötü oynadılar ve 9 . bitirdiler ayrıca liverpoolun avrupada adı var.ama gladbach a gelirsek bir önceki sezon 2. olup şampiyonlar ligine gidiyor üstelik bi de o kupayı kaldırıyor ve kupayı aldığı aynı sene ligde 12, oluyor kadrosu da vasat ın biraz üstü.gerçekten bu olay 2020 li yılllarda yaşansa tamam eywallah derim ama 2015-2016 da el insaf

Bence bariz anlık hatalar dışındakileri pek anlamlı değil. Fm oynayan herkes ilk 1-2 sezonda şl şampiyonu olma başarısını göstermiştir. Doğru taktik, doğru transferler ve şans ile bu mümkün. Saçma elbet ama sonuçta oyun. Gladbach da 3-4 sezonda o seviyeye gelmiş olabilir. Zico döneminde fb yarı final kapısından gökhan gönülün kaçırdığı gol ile dönmüştü. O top girse 3 maç vardı önünde. İmkansız değildi.

Ama bunun haricinde oyunun hataları var. Transfer rakamları biraz garip mesela.ama tüm takımlar için aynı o yüzden adaletsiz değil en azından.

addar
15.Aralık.2012, 02:13
Oyuncular için gereğinden fazla para isteniyor. Oyunu keşfediyorum adamın değeri 180B transfer teklifi yapınca adamların istediği ücret 70M oluyor. İkinci bir sorun ise çalışma izinleri aşırı kötü olmuş. Newcastle'a Arsenal'deki Andre Santos'u almaya çalışıyorum. Adam Arsenal'de olmasına rağmen çalışma izni alamıyor. Maç motoru zaten baştan ayağa rezalet. :) Şu an için oyun verdiğimiz parayı haketmiyor ama umarım yeni updatelerle düzelir...

cengavs
17.Aralık.2012, 00:35
vizelerim bitti oyunu aldım direk almaz olaydım maç motoru tam bir fiyasko

mostblow
18.Aralık.2012, 17:52
sakatlıklar da oyunun en berbat tarafı sanırım.

fenerbahçe ile oynuyorum bienvenu salih recep ilk 11de. onlara da bir şey olsa ne yaparım bilmiyorum rezil bir seri.

2014ü almayacağım, kesin!

himone
18.Aralık.2012, 19:54
sakatlıklar da oyunun en berbat tarafı sanırım.

fenerbahçe ile oynuyorum bienvenu salih recep ilk 11de. onlara da bir şey olsa ne yaparım bilmiyorum rezil bir seri.

2014ü almayacağım, kesin!

Ben son güncelleme gelmeden önce 9 galibiyet 7 beraberlikle oynuyodum. Güncellemeden sonra nerdeyse her maçı kaybetmeye başladım. Sebebi ise ilk 11 den 7 futbolcum sakatlandığı için. Aynı maç içinde 35. dakikada oyuncu değişikliği hakkım bitiyodu. Kariyerim resmen rezil oldu ben de 2 gün sonra bıraktım. O zamandan beri oynamıyorum, yeni güncelleştirme bekliyorum. Tabi şu an çok vaktimin olmaması da sebeplerin başında geliyor.

Bence oyundaki en büyük sorun yapay zekaya verilen özgürlük. Burda bahsedilen maç motoru, transfer, sakatlık gibi neredeyse bütün sorunların yapay zekadan kaynaklandığını düşünüyorum. Eğer oyunun herşeyini değilde birkaç yönünü iyileştirmeye çalışırlarsa sorunlarımız da azalır.

FurkanKnmaz
18.Aralık.2012, 22:12
Beyler benim maçlarda pozisyon olmuyor yahu.Bir maçta 2 pozisyon falan önemli anlarda (goller hariç).Fm 12 de her maç 12 13 pozisyon garanti vardı böyle bir sorun yaşıyormusunuz sizde

steave
19.Aralık.2012, 01:00
mılyon tane kısının mılyon tane sorunu var :).artık yasanmayan sorun kalmadı fm de..

Burak Akmanoğlu
19.Aralık.2012, 01:23
Sakatlıklar tek sıkıntı şuanda. :)

mustiUA
19.Aralık.2012, 01:25
bende sakatlık dışında bi sorun yaşamadım aşırı sakatlık oluyo onun dışında memnunum bi de eski basit antrenman sistemini özledim buradan bi dosya alıyoduk oyuncuları dağıtıp bitiriyorduk olayı

Maegras
19.Aralık.2012, 08:10
Sakatlıklar dışında, asistlerde sorun yaşayan var mı? Buglı mıdır nedir anlamadım gitti.

Örnek vermek gerekirse Eboue sağdan ortayı açıyor Elmander'e. Yobo ve Elmander ikili mücadeleye giriyor, boşta kalan topa Burak vuruyor gol oluyor. Asisti gidip Eboue'ye veriyor ya... Elmander'in topa vurduğunu görmesem anlıcam da..

Geçen maçta da Emre Çolak solda çok gerilerden top attı, Burak koşuyor topa kaleci de cıktı. Burak kaydı gol attı, pozisyonla hiç alakası olmayan topa dokunmayı bırak arasında 20metre olan Umut'a verdi asisti..

himone
19.Aralık.2012, 10:52
Sakatlıklar dışında, asistlerde sorun yaşayan var mı? Buglı mıdır nedir anlamadım gitti.

Örnek vermek gerekirse Eboue sağdan ortayı açıyor Elmander'e. Yobo ve Elmander ikili mücadeleye giriyor, boşta kalan topa Burak vuruyor gol oluyor. Asist yapan Eboue... Elmander'in topa vurduğunu görmesem anlıcam da..

Geçen maçta da Emre Çolak solda çok gerilerden top attı, Burak koşuyor topa kaleci de cıktı. Burak kaydı gol attı, pozisyonla hiç alakası olmayan topa dokunmayı bırak arasında 20metre olan Umut'a verdi asisti..

Asisti verdi derken gol olduğu sırada adamın isminin görünmesinden bahsediyosan o asist değil. O sırada adam savunma üzerine ters koşu yapıp orayı açsa bile ismi yanabiliyor. Bu daha önce de olan bir durumdu.

Ama hayır maç sonunda asist yapan diğer futbolcu görünüyo diyosan çok enteresan bir durum. Bu da yeni bir saçmalık artık fm kendini resmen aşmış demektir.

Maegras
19.Aralık.2012, 11:07
Ama hayır maç sonunda asist yapan diğer futbolcu görünüyo diyosan çok enteresan bir durum. Bu da yeni bir saçmalık artık fm kendini resmen aşmış demektir.

Tam olarak bundan bahsediyorum, gollerden sonra özellikle bakıyorum oyuncu istatisliklerine asisti kime vermiş diye

himone
19.Aralık.2012, 12:47
Tam olarak bundan bahsediyorum, gollerden sonra özellikle bakıyorum oyuncu istatisliklerine asisti kime vermiş diye

Oyunda o kadar hata varki bu kulağa çok basit geliyo :). Bu hatalar update ile falan hayatta düzelmez, o yüzden razı olup bu şekilde oynamak lazım. Bundan sonra oyun alırken de Şubat ayını beklemek gerek.

Maegras
19.Aralık.2012, 13:21
Ben son patch(13.1.3) ile gayet memnunum aslında, tek sıkıntım sakatlıklar o da şuanki kariyerimde başıma sorun açmadı daha. Umarım açmaz, sonraki patch ile sakatlık sorunuyla ilgileneceklerini düşünüyorum.

Oyuncu özellikleri gizlemeyi aktifleştirmeyi farketmediğim (yada bugdan oldu bir sekilde) oyunda Selçuk'un, Eboue'nin ve Burak'ın futbol hayatı bitmişti 3-5 ay sakatlanmalardan dolayı :D

himone
19.Aralık.2012, 15:42
Ben son patch(13.1.3) ile gayet memnunum aslında, tek sıkıntım sakatlıklar o da şuanki kariyerimde başıma sorun açmadı daha. Umarım açmaz, sonraki patch ile sakatlık sorunuyla ilgileneceklerini düşünüyorum.

Oyuncu özellikleri gizlemeyi aktifleştirmeyi farketmediğim (yada bugdan oldu bir sekilde) oyunda Selçuk'un, Eboue'nin ve Burak'ın futbol hayatı bitmişti 3-5 ay sakatlanmalardan dolayı :D

Aslında ben de 13.1.3 güncellemesinden önce çok sıkıntı çekmiyordum. Ne kadar oyunun her hatasına laf atsam da normal şekilde oynamaya alışmıştım. Ama güncelleme sonrası öyle saçma sakatlıklar yaşadımki yeni oyun açmadım, hemen yeni update gelir diye düşünmüştüm. Sonra bilgisayarı servise verdim. Bilgisayar geldi ama hala oyuna başlamadım, çünkü çok fazla vaktim yok ve oynadığım başka oyunlar var.

Oyunda beni en çok rahatsız eden durum şu, şu ana kadar oyunu orjinal hiç almadım. Geçen sene Türkçe çıksın orjinal alıcam diyenlerden biriydim ve aldım. Bu arada oyunu hala ingilizce oynuyorum, zaten hiçbir zaman Türkçe'ye ihtiyaç duymamıştım. Sırf oyunu desteklemek için almıştım. Tabi oyun kırılmadığı için sonradan yine mecbur kalacaktım ama en baştaki düşüncem farklıydı. Ben önceki senelerde şimdiye kadar 6 veya 7 kariyer oynayıp bitirmiş olurdum. Bu oyunda 2 kere 1'er sezon oynayabildim. Yani ilk defa para verdiğim için beklentim fazla oldu ve beklentimi karşılamadı. Oyunu korsan oynasam ağzımı açmazdım, önceki oyunlarda bir tane bile şikayetim olmamıştı. Para vermedim birde adamlara laf mı atıcam derdim.

Şimdi de yeni oyuna başlamamamın sebebi sadece sakatlıklar. Maç motoru hatası her maç olmadığı için oyunu ciddi anlamda etkilemiyor zaten ama önceki oyunumda olduğu gibi sakatlıklar olursa günlerce ve saatlerce verdiğim uğraş boşa gideceği için hiç başlamıyorum bile. Yılbaşına kadar zaten fazla vaktim yok, ondan sonra da Şubat'a kadar TOEFL'a hazırlanıcam. Sınav sonrası zaten büyük ihtimalle update gelir ben de rahat rahat oynarım.

mustinho03
19.Aralık.2012, 17:13
Resmen her Mac bi Sakatlik bu ne ya sercan sararer ocak ayinda Transfer ettim kupa macinda oynatayim,takima uyum saglasin Tak Adam 15.dk sakatlandi 3-4 ay simdi herkes diycek Taktikten ama taktikle alakasi yok dusuk tempoda oynuyorum ve de rotasyonlu oynatiyorum..birde Taktik en Fazla yarim sezon ise yariyor sonra takim dokulmeye basliyor.SL ölüm grubundan Lider olarak ilk sirada Bitirdim....SI resmen kendini asti Artik ama bana cok büyük bir ders oldu bundan sonra oyunu almadan önce subat ayina Kadar beklicem

cureshot
19.Aralık.2012, 17:20
Sezon başında oyuncular tatilden döner dönmez çok yüksek seviyede form antrenmanı yaptırın sezon açılışına bir hafta kalana kadar. Maçta kondisyonu 80'in altına düşen adamı oyunda tutmamaya gayret gösterin, hafif sakatlansa bile mecbur kalmadıkça oyunda tutmayın, maça 95'in altında kondsiyonu olan adamla başlamamaya gayret gösterin, rotasyon uygulayın, geniş kadro bulundurun, 1-2 tane süper, gerisi hava civa adamdansa, birbirine yakın kalitede oyuncular bulundurma politikası izleyin. Maç formu düşük adamı takıma sonradan sonradan ilave edin yavaş yavaş, maçın son 15-20 dakikasında oyuna alaraktan.

Bunları yaparsanız pek sakatlık sorunu çekmezsiniz.

Ralph
19.Aralık.2012, 17:46
- Her maç başlangıcında gereksiz yere neden maç motoru devreye giriyor? Yani her maçın başında pozisyon olmasa bile gereksiz yere izliyoruz.

- Her maç sonunda (genelde) saniyesi saniyesine bitiyor ve illaki o son 10 saniyeyi izliyoruz. Neden?

HeracLes
19.Aralık.2012, 19:09
13.2 çıktı beyler yeni indirmeye başladım. İnşallah sorunlar halledilmiştir.

lakin1907
19.Aralık.2012, 19:13
Changelist 13.2

The new build includes, but is not limited to, the changes below:

PERFORMANCE

Fixed rare history crash in edited databases
Fixed crash when closing game
Fixed crash when changing language with holiday prompt on screen
Fixed rare crash when asking backroom staff for team talk advice
Fixed crash when using ‘Set for Release’ button

GENERAL

Fixed very low and negative attendances
Fixed player becoming unhappy when promise is met
Fixed takeovers disproportionately boosting club reputation
Fixed erroneous fluctuation of tactic familiarity
Improved long term lower league AI squad balance

COMPETITIONS & RULEGROUPS

Fixed Austria Cup final and EURO Cup final clash
Fixed fixture congestion when reaching final of Bulgarian Cup and EURO Cup
Improved confidence handling Belgian Pro League
Fixed Brazilian State Championship start dates
Fixed English league playoff venues
Fixed Irish Premier and First Division format and scheduling
Fixed Polish Ekstraslasa schedule
Fixed Swedish pre-season scheduling

GUI

Improved speed when viewing previous fixtures
Fixed skin reload clearing manager profile picture
Fixed refreshing of coach star rating when coach leaves club
Improved speed of team line-ups appearance pre-match
Improved distinction between ‘Needs a rest’ and ‘Rested’ status flags
Fixed scrollbar losing focus on individual training screen
Fixed international shortlist being populated by player search
Fixed international jobs not appearing in Job Centre

EDITOR

Fixed seeding by division reputation in custom cup
Added ability to create leagues with uneven sub-divisions
Fixed addition of Danish lower divisions
Fixed sorting of German regions in custom competitions

FINANCES

Improved balance of lower league wage budgets
Improved balance of non-league match day expense & income
Fixed Italian tax levels in new games
Fixed players increasing wage demands after user adjusts budgets
Improved wage balance in Sweden

FMC

Added Financial Storm and Unrest at Home Challenges to Store
Fixed cut off on Player profile Transfer Price tag graphic in certain currencies
Added Player Training Progression graphic to the Player Profile screen
Fixed Player silhouettes being recoloured on news items
Added string to FMC Store to indicate unlockables are for FMC only.
Fixed news item cut off for Team of the Week items
Fixed old media inbox questions being asked incorrectly
Fixed Transfer and Loan Listed status text appearing correctly on the player profile
Fixed Progression Bar always being in the middle on Player Coach Reports
Added reason for failing a challenge on the Challenge Result screen
Fixed the possibility of being able to start new games or Challenges in 2011
Fixed player wage demands when applying All players interested unlockable
Fixed Squad Registration panel incorrectly appearing for clubs
Fixed New Stadium Unlockable so that no loans are taken out to cover its costs

NEWS

Fixed calculation of “shock” cup defeats
Fixed calculation of first league goal in news items

NETWORK

Fixed client being unable to join game with edited database
Fixed assistant taking charge of team when loading save on match day

SCOUTING

Fixed scouts with full knowledge returning with no results

TRANSFERS & CONTRACTS

Fixed DoF repeatedly targeting uninterested staff
Fixed rounding of figures used in clauses
Improved balance of player interest in club vs wages
Improved sale prices of low valued youth players
Fixed club withdrawing loan offer when negotiations are met
Fixed DOF not adhering to maximum amount when adding players to transfer targets
Fixed exploit allowing acceptance of £0 bids
Fixed trigger of wage after international appearance clause
Fixed career games clause including appearances when out on loan
Fixed being able to offer automatic one year contract extension in final season to young players

TUTORIALS

Fixed ‘Tutorial Master’ achievement
Fixed ‘Learning the Ropes’ achievement

MATCH ENGINE (v 1324)

More improvements to on ball decision making and pass choice
Improved central midfielder starting position when team is in possession
Tweaked midfielder and attacker positions when team is defending
Fixed a couple of bugs causing players to fail to turn to face required direction properly
Improved facing direction of player marking opponent who is moving onto a pass
Fixed bug allowing players being able to partially "go through" other players to get ball without being penalised
Small tweaks to improve the way players move onto passes or loose balls
Reduced some instances of closing down of keeper when clearly illogical in context of player and his instructions
Cleaned up a few bugs that delayed retrieval of ball at set pieces or kick offs
A bunch of ball physics fixes mainly related to collisions and ball spin after bounce
Reduced slightly unrealistic ball to player deflections
More improvements to pass choice AI
Tweaks to run with ball and first touch AI
Reduced tackles that end in own goals
Some tweaks to basic central midfielder positions
Fixed some dodgy marking at mid pitch free kicks
Improved full back positioning when waiting for short keeper distribution
Improved near and far post corner aim point
Some further ball physics fixes and refinements
Fixed goal not always given if ball stops just over goal line
Fixed some rare instances of player collision avoidance failing
Further refinements to pass AI
Improved pass, shot or header accuracy logic
Further improvements to player reactions to the ball
Fixed defences staying to deep just after corner taken
Refined player positioning when defending free kicks from wide
Made players press more collectively and aggressively when required
Improved positioning of defenders against attackers running at pace
Refined tackling AI a bit
Improved facing direction while marking opponent around own area
Fixed some more keeper AI bugs
Improved collision avoidance AI slightly
Fine tuned ball trajectory chosen by player for kick, header etc.
Fine tuned kick and header accuracy logic
Fine-tuned pass and general on ball AI
Tuned long shot frequency and AI
Toned down pressing slightly in certain situations
Improved marking and engagement of ball player in wide areas
Tuned tackling AI further
Couple of small fixes to player reactions
Fixed some small player pathing anomalies
Fixed a couple of goalkeeper AI anomalies
Improved marking and engagement of ball player further
Fixed some instances of risky keeper distribution
Fine-tuned kick/header accuracy

Maegras
19.Aralık.2012, 20:56
- Her maç başlangıcında gereksiz yere neden maç motoru devreye giriyor? Yani her maçın başında pozisyon olmasa bile gereksiz yere izliyoruz.

- Her maç sonunda (genelde) saniyesi saniyesine bitiyor ve illaki o son 10 saniyeyi izliyoruz. Neden?

Yani herşey bitti, izlediğin 5 saniyenin hesabını mı yapıyorsun? :D

Ayrıca ben seviyorum, yani kişiden kişiye değişir :p Maç sonuna yaklaşırken "sadece spikere" al, bir sonraki maçın da 2. dakikasında kapsamlı vs nasıl izliyorsan ona al. işte sana çözüm..

deadlausfb
25.Aralık.2012, 23:28
Yani herşey bitti, izlediğin 5 saniyenin hesabını mı yapıyorsun? :D

Ayrıca ben seviyorum, yani kişiden kişiye değişir :p Maç sonuna yaklaşırken "sadece spikere" al, bir sonraki maçın da 2. dakikasında kapsamlı vs nasıl izliyorsan ona al. işte sana çözüm..

mağlup durumda olduğunda çok sinir bozuyor.

bunu düşünmeleri lazımdı.resmen birşey olmayacağını bile bile son 30saniyeyi izliyoruz.