PDA

View Full Version : Sakatlıklar Pes Dedirtiyor

OrcunFB
25.Kasım.2012, 15:21
9 kişi kaldım maçtaki sakatlıklardan dolayı.

http://img266.imageshack.us/img266/2882/58868011.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F266%2F58868011.png%2F)

Vassili Zaitsev
25.Kasım.2012, 15:25
bende de ilk haftalarda sakatlık çok fazla oluyordu antrenman seviyesini çok yüksekti ortaya düşürdüm, düşürdükten sonra sakatlıklar büyük ölçüde azaldı. hatta 4-5 hafta hiç sakat oyuncum olmadı.

OrcunFB
25.Kasım.2012, 15:26
bende de ilk haftalarda sakatlık çok fazla oluyordu antrenman seviyesini çok yüksekti ortaya düşürdüm, düşürdükten sonra sakatlıklar büyük ölçüde azaldı. hatta 4-5 hafta hiç sakat oyuncum olmadı.
Benim de ortada antreman seviyem. :)

RasAnt
25.Kasım.2012, 15:37
Son güncellemeyle sapıttı oyun ya bende bundan dolayı girdim konu açacaktım varmış deli oluyorum

Mamadou
25.Kasım.2012, 17:00
Avrupa ve lig kupası maçlarından dolayı haftada iki maç oynuyorsun. Bir hafta içerisinde üst üstte iki kez aynı kadroyla çık kesin 1,2 sakat veriyorsun.

EndoplazmiK RetikuluM
25.Kasım.2012, 18:03
Valla benim de sakatlıklardan ciğerim soldu. Sürekli birileri sakatlanıyor. Biri düzeldi derken başkası gidiyor. Çok sinir bozucu.

http://c1211.hizliresim.com/13/t/g8k36.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

exe_genesis
25.Kasım.2012, 21:57
Sakatlıklar tam bi rezalet. Update ettikden sonra 10 maç oynadım. İlk 11 de as oynayan 8 oyuncum 5 hafta-3 ay arası sakat. Her maç en az 1 oyuncum 7-10 hafta sakatlanıyor. Artık takıma koyacak adam kalmadı.

perpetua
25.Kasım.2012, 23:14
Cok uzun sure yuksek tempolu oynamazsaniz sakatlik azalir. En azindan mudahaleye dayali olmayan sakatlik.

HeracLes
26.Kasım.2012, 00:18
Beşiktaş ile haftada bir kere maç yaptığımdan mıdır bilmem ama şimdiye kadar ağır sayılabilecek bir sakatlık vermedim. Bir tek İsmail oyun başında sakattı. Onun dışında sakatlananlar 3-4 gün o da gripten. Maç temposunda rotasyonu iyi ayarlamak gerekiyor. Allah kolaylık versin ne diyelim.

Deus Dominus
26.Kasım.2012, 01:06
Yani ne diyoruz, garanti kapsamına girmiyor, kullanıcı hatası :D

heartbreaker007
26.Kasım.2012, 01:07
Daha önce de belirtmiştim arkadaş konuya taşımış tekrar belirtmek istiyorum. Güncellemeden sonra mutlaka her maç bir takımdan en az 1 sakatlık oluyor ama istisnasız her maçta oluyor ilgililer raporlarsa sevinirim...

magicstigvolki
26.Kasım.2012, 02:54
Arkadaşlar bu işin tempo ile falan alakası yok bir kaç kişi bu durumdan şikayetçi olsa taktik ya da antreman ile ilgili olabilir ama bu kadar kişinin şikayetçi olduğu bir durum oyun hatasıdır başka bir neden aramaya ya da yaratmaya gerek yok. Hiç bir takımda bu kadar sakatlık olmaz her maç mutlaka bir ya da iki kişi sakatlanıyo bir sonraki patch ile kesinlikle düzeltilmesi gereken bir sorun ...

Dinozzo21
26.Kasım.2012, 11:42
İki Fbahçe kariyerimde de Ocak ayına gelmeden volkan 3 ay sakatlandı.

exe_genesis
26.Kasım.2012, 12:01
Arkadaşlar bu işin tempo ile falan alakası yok bir kaç kişi bu durumdan şikayetçi olsa taktik ya da antreman ile ilgili olabilir ama bu kadar kişinin şikayetçi olduğu bir durum oyun hatasıdır başka bir neden aramaya ya da yaratmaya gerek yok. Hiç bir takımda bu kadar sakatlık olmaz her maç mutlaka bir ya da iki kişi sakatlanıyo bir sonraki patch ile kesinlikle düzeltilmesi gereken bir sorun ...

Aynen. Son yamadan önce bi sorun yoktu. Normal şekildeydi sakatlıklar. Ama update ettikten sonra sakat oyuncumun olmadığı hafta yok. 1-2 hafta sakatlansalar neyse direk 3 ay, 7 hafta, 2 ay, 5 hafta, 4 ay vb. vb.

Kiralık aldığım adam 4 ay sakatlanıyor. Direk sözleşmesini fesediyorum geri yolluyorum.

Abartmışlar iyice sakatlıkları

Bulstrap87
26.Kasım.2012, 13:00
dogru gercekten zaten 3forvetim var 2 si 8ay sakatlandı kiralık adam aldım 3ay sakatlandı smdi yine kiralıcam tekrar sakatlanacak diye korkuyyorum. mac icinde yesil olarak sakat olan adamlarım bile en erken 1 ay sakatlanıyor cekilecek gibi degil bu olay.. herhalde kadroyu 40 kişi fln kurmak lazım sakatlıklara önlem icin..

perpetua
26.Kasım.2012, 14:54
Tekrarliyorum. :)

Tamamen mac temposunu cok uzun sure yuksek tuttugunuz icin bu sakatliklar. Macin 90 dakikasi surekli hucum oynayip hem hizli dikine paslar hem de cok pres yaparak oynamayin. Zaman zaman pas yaparak tempoyu dusurun veya oyuncularin yeterince yetenegi yoksa topu rakibe verip geriye cekilerek oyuncularinizin dinlenmesini saglayin ve hizli hucumlarla gol arayin.

Bu sakatlik sorunlarini herkes degil, sadece cok fazla ofansif oynamaya calisanlar yasiyor sadece. Mac icinde oyunculara komutlar vererek veya mantalite degistirerek oyuncularinizin dinlenmesini saglamak gayet kolay. :)

Oyundaki oyuncular gercektekiler gibi yorulunca kosmayi birakmiyor. (::)

awurtis
26.Kasım.2012, 16:53
Sakatlıklar tam bi rezalet. Update ettikden sonra 10 maç oynadım. İlk 11 de as oynayan 8 oyuncum 5 hafta-3 ay arası sakat. Her maç en az 1 oyuncum 7-10 hafta sakatlanıyor. Artık takıma koyacak adam kalmadı.

Aynen..update ettim muslera 3 ay sakatlandı :mad:

Bariscamur
26.Kasım.2012, 20:45
Arada antreman temponuzu düşürün arkadaşlar, birde bazı oyuncularınızı zaman zaman dinlendirin..

gargi_17
26.Kasım.2012, 21:54
Fitness coach larınızın dereceleri ve tesislerinizin seviyesi de belirleyici oluyor arkadaşlar.

magicstigvolki
27.Kasım.2012, 01:39

Tamamen mac temposunu cok uzun sure yuksek tuttugunuz icin bu sakatliklar. Macin 90 dakikasi surekli hucum oynayip hem hizli dikine paslar hem de cok pres yaparak oynamayin. Zaman zaman pas yaparak tempoyu dusurun veya oyuncularin yeterince yetenegi yoksa topu rakibe verip geriye cekilerek oyuncularinizin dinlenmesini saglayin ve hizli hucumlarla gol arayin.

Bu sakatlik sorunlarini herkes degil, sadece cok fazla ofansif oynamaya calisanlar yasiyor sadece. Mac icinde oyunculara komutlar vererek veya mantalite degistirerek oyuncularinizin dinlenmesini saglamak gayet kolay. :)

Dediklerinde doğruluk payı olabilir ama yazdıkların şunu açıklamıyor; Nasıl oluyorda ben aynı taktikle oynarken updatten sonra sakatlıklarda gözle grülür bir şekilde artış oldu ?

Raten
27.Kasım.2012, 06:55
Sakatlıklar yüzünden ben de 5 yedek ile maça çıktım ve 3ü kaleciydi. Kalecilere birşey olmuyor.

heartbreaker007
27.Kasım.2012, 08:23

Yineliyorum...

Söylediğin şey gayet doğru ve mantıklı ama iyi çalışan ve bug olmayan bir oyun söz konusuysa söylediklerin geçerli...

13.1.3 yaması oyunda bazı bugları düzeltirken yeni buglarda meydana gelmekte bunlardan biriside sakatlık. fitness koçları 20 iken antremanları ztn sakatlık riskine karşı ortalama seviyesinde tutarken ve dediğiniz gibi belirli bir süreden sonra oyun üstünlüğünü almışsam takım temposunda değişikliğe gitmeme rağmen malesef oynadığım her maçta be nyada rakip takım sakatlık problemiyle karşılaşmakta. Dahası sürekli oynamayın yada maç içinde düşürün diyorsunuz burda dile gelmemiş yada kimsenin başına da gelmemiş olabilir ben ilk 20 dakika şçişnde hatta santra sonraasında ilk 3 dakika içinde bile sakat verdiğim oluyordu(oyuncunun kondisyonu %95 seviyesinde iken)

perpetua
27.Kasım.2012, 16:44
Dediklerinde doğruluk payı olabilir ama yazdıkların şunu açıklamıyor; Nasıl oluyorda ben aynı taktikle oynarken updatten sonra sakatlıklarda gözle grülür bir şekilde artış oldu ?

Cunku yeni yama oncesinde:

1. AM seviyesinde oynayan oyuncular savunmaya gelmiyordu, savunmalar daha yumusak kaliyordu
2. Bu oyuncularin ileride kalmasindan takimlar faydalanabiliyor, cok etkili hizli hucum yapabiliyor ve goller bulabiliyordu. Bu nedenle de oyunda fazla supriz sonuclar ortaya cikiyor, bu forumlarda da okudugunuz gibi ufak takimlarla Sampiyonlar Ligi kupalari, Avrupa Ligi kupalari daha ilk sezondan kaldirilabiliyordu.
3. AM seviyesinde oynayan oyuncular daha fazla savunmaya geri gelerek oynamaya basladi ve hem rakip kaleyi bulan sut sayisi artti, hem de hucum ve yuksek tempolu oyun, oyunculari daha fazla yormaya, daha kolay sakatlanmalarina neden oldu.

Gercekci olmayan, oyunculariniz bu kadar yuksek tempolu hucum oynarken sakatlanmamasiydi. Sakatlanmiyorlardi cunku savunma yapmiyorlar ve yeterince yorulmuyorlardi.

perpetua
27.Kasım.2012, 16:51
Yineliyorum...

Söylediğin şey gayet doğru ve mantıklı ama iyi çalışan ve bug olmayan bir oyun söz konusuysa söylediklerin geçerli...

13.1.3 yaması oyunda bazı bugları düzeltirken yeni buglarda meydana gelmekte bunlardan biriside sakatlık. fitness koçları 20 iken antremanları ztn sakatlık riskine karşı ortalama seviyesinde tutarken ve dediğiniz gibi belirli bir süreden sonra oyun üstünlüğünü almışsam takım temposunda değişikliğe gitmeme rağmen malesef oynadığım her maçta be nyada rakip takım sakatlık problemiyle karşılaşmakta. Dahası sürekli oynamayın yada maç içinde düşürün diyorsunuz burda dile gelmemiş yada kimsenin başına da gelmemiş olabilir ben ilk 20 dakika şçişnde hatta santra sonraasında ilk 3 dakika içinde bile sakat verdiğim oluyordu(oyuncunun kondisyonu %95 seviyesinde iken)

Oyuncunun kondisyonu %95 olabilir.

Ama oyuncularin sizin is isten gecmeden gormediginiz bir yorgunluk parametresi var (oyuncu cok yoruldugunda yaninda Jaded - Bitkin bilgisi beliriverir).

Yani kendisini iki gun once mac yapmadigi icin yorgun hissetmiyordur ama sezonun basindan suregelen maclari yuksek tempoda oynamasindan kaylaklanan vucut yipranmasi olabilir ve bu onun sakatlik gecirme ihtimalini yukseltebilir.

Yamayi yukledikten sonra devam ettiginiz oyunda sakatliklarin cogalmasinin nedeni de tahminen yorgun oyunculariniza eski mac motorundaki taktiklerin aynisini kullanarak fazla yuk bindirmenizden kaynaklaniyordur.

RasAnt
27.Kasım.2012, 20:15
Şunu farkettim oyuncuyu transfer etmeden önce gözlemletiyorum raporda olumlu olumsuz özellikleri yazıyor olumsuzda sakatlanma eğilimi olan futbolcular son yamayla birlikte olayın hakkını veriyor :) takımınızdaki oyuncularada bakabilirsiniz raporlar kısmından,3-5 futbolcu var şuanda kadromda sakatlanma eğilimi olan genelde onlar sakatlanıyordu zaten sezon sonunda satabilirsem göndereceğim hepsini,aslında oyunun gerçekçiliği açısından güzel bir detay olmuş.