PDA

View Full Version : Transfer Bütçemi aktarabilir miyim?

RasAnt
27.Kasım.2012, 14:03
Ben ucuz futbolcu aldığım için bir sürü bütçe oldu,yönetime alın bu parayla stad yapın veya tesis yapın deme şansım yok mu yoksa çok büyük eksiklik bu ya napcam ben o kadar transfer bütçesini duruyor öyle işe yaramıyor

Lucas Neill
27.Kasım.2012, 14:17
Aktaracagini sanmiyorum ama eger mali durumun iyiyse yönetimden bu istekleri yerine getirmelerini söyleyebilirsin.

SteveScarlett
27.Kasım.2012, 15:59
Stad ve Antrenman tesisleri yapmalarını isteyebilirsin. Finansal durumun iyiyse zaten kabul edeceklerdir.

SacrificeGGTC
27.Kasım.2012, 16:20
Bütçeni en düşük konuma getirdikten sonra isteklerini söylemen daha uygun olur. Gerçekten yüksek ise %70 kabul ediyorlar. Yeni stadyumu ilk yıllar kabul etmiyorlar. Şöyle 6-7 yıl başarılarla geçen sezonun ardından belki o da. :) En azından benim deneyimim bu şekilde oldu.

RasAnt
27.Kasım.2012, 16:39
Tesisleri yaptırıyorum zaten her sene kabul ediyorlar baya geliştik ama bütçede duran parayı hani bonservis ödeyince bir futbolcuya direk oradan düşüyor ya para bende diyorum o parayı direk yönetime vereyim stad yapsınlar :)

heartbreaker007
27.Kasım.2012, 22:40
Altyapı ve stadyum geliştirmek elbetteki bütçeyle doğru orantılıdır fakat yönetimin güvenini kazanamazsanız bu talepleriniz olumsuz karşılanır, zaten yönetimin güvenini sağladıktan sonra(tabi bu sportif başarıyla oluyor) siz talep etmeden elindeki bütçeye göre stat kapasitesini arttırıyorlar. Ben hiç bir fm de altyapıya önem vermediğim için altyapı tesisleri için durum nedir tam bilmiyorum.

Bir başka söyleyeceğim şeyde kafayı taktığınız bir oyuncunun transferinde bütçenizden fazla bonservis ücretinin olması ile ilgili. Eğer yöentim güvenceniz yüksekse başkana bu oyuncuyla bonservis ücreti konusunda görüşürseniz direk veriyor yada en fazla 1 kere itiraz eder ve siz'Bu oyuncuyu almazsak ezeli rakiplerin gölgesinde kalırız' tarzında bir cevap werirseniz başkan deweye girip size o oyuncuyu alıyor.

Özetle her şey yönetimin güvenini kazanmakta buda başarıdan yani şampiyonlukardan geçiyor...

Qu3
28.Kasım.2012, 05:51
Bende transfer bütçesini çok kullanmayanlardanım. Galatasaray ile 6. sezondayım. Gs ile başlarken yaklaşık borç 183 milyon euro civarındaydı. Bu borç uzun vadedeymiş arkadaş. Ben diyordum 7 8 sezonda biter. 6. sezon başlangıcı borç 102 milyona inmiş. Ama kulübün bana verdiği bütçe 100 milyon euro civarında, kısacası herkesi getirebilme imkanım var takıma. Ama ben Porto modeli benimsiyorum ucuza kapıp pahalıya satan cinsten. Sadece bir sezon 55 milyon euro transfere harcadım o da 3. olup Avrupa'da dökülmüştüm takımı toparlama adına. Taş çatlasa bir sezon içerisinde 15 milyon euro harcıyorum. Geri kalan öyle duruyor. Keşke geri kalan bütçe ile ne bileyim uzun vadede ki borçlar vs vs gibi şeyler kapatılabilse. Şuan zengin kulüpler içerisinde ilk 20 içerisindeyim 240 milyon euro civarında kulüp. Ama ben şu borcu kapasam keşke içime kurt oluyor tak diye versem 100 milyonu kulüp 1 2 sene içeri girse ama benim borcum olmasa elaleme.