PDA

View Full Version : Türkiye Transfer Saçmalığı

Mete07
14.Aralık.2012, 18:47
Takımların transfer hamleleri gerçekten çok saçma her oyunda Fenerbahce Pino'yu almak zorunda mı? Arabistan liginden zibilyon tane futbolcu transfer ediyor 3 büyükler , 2012 de aynı durum vardı 2013'de devam ediyor örnegin Fenerbahce ile kariyer yaptıgımda ben çok üst düzey adamlarla ilgilenirken Galatasaray çok sacma gercekte alsa forma sansı bulamayacak adamları transfer ediyor benimde bütün keyfim kaçıyor . Şuan Diego Kaka Sneijder isimleri geçiyor Galatasaray ve Fenerbahçe için tabi ki klüplerimiz hep böyle adamları alsın demiyorum fakat kendimiz yönetmiyorsak büyük takımları imkanı yok kaliteli isimler gelmiyor Türkiye'ye alınmıyor alınmasını geçtim ilgilenmiyor bile klupler belki bu isimlerin hiç biri gelmeyecek evet kabul ediyorum Türkiye'ye üst düzey adamları getirmek zor ama sene başında Kuyt Meireles nasıl geliyorsa Muslera Eboue Galatasaray'a nasıl gidiyorsa oyundada olmasını istemek çok mu abartı ? Kore'li futbolcular serbest olan yaşlı adamları almak niye?

davidvilla
14.Aralık.2012, 18:51
İşin garibi o adamları alıyorlar bir de o adamlar ilk maçında daha antrenmana cıkmamış sana 2 3 tane takıveriyorlar :D

Namzet
14.Aralık.2012, 18:53
katılıyorum,dalga geçer gibi her şeyiyle eksik bir şekilde oyun sürdükleri yetmiyormuş gibi oyuncuların şikayetlerini dikkate almadıklarlını gösteriyorlar + Türkçe eklentisinde birçok eksik var.

Mete07
14.Aralık.2012, 18:55
İşin garibi o adamları alıyorlar bir de o adamlar ilk maçında daha antrenmana cıkmamış sana 2 3 tane takıveriyorlar :D

Aynen aynen Pino'yu ben alsam herif sürünür sezonu golsüz falan kapatır ..

katılıyorum,dalga geçer gibi her şeyiyle eksik bir şekilde oyun sürdükleri yetmiyormuş gibi oyuncuların şikayetlerini dikkate almadıklarlını gösteriyorlar + Türkçe eklentisinde birçok eksik var.

Çok haklısın ..

davidvilla
14.Aralık.2012, 19:05
Romayım Siena ile oynucam maçtan bir gun once haber geldi;
Siena bedava tansfer ile Amanatidis'i kadrosuna kattı diye.
Baktım hemen ben de geçmişine 1,5 senedir klubu yok adamın.(2013teyim)
Adam da ilk 11 basladı
Ertesi gun maç başladı Amanatidis 3 tane takıverdi bana 3-2 yendiler :D
FM2012

Sonra netten falan baktım ne durumda bu Amanatidis diye, şarkı söylerken videolarını buldum youtube'da :D

cureshot
14.Aralık.2012, 19:06
İtibarla alakalı biraz da.

Mete07
14.Aralık.2012, 19:11
İtibarla alakalı biraz da.

Eyv. itibar oldugunu biliyorum da bu oyunda ki itibar olayını biraz düzeltsinler o zaman yani Meireles'in Muslera'nın Sow'un oynadıgı ligin sampiyonluga oynayan takımları Pino için birbirine girmesin ya

cureshot
14.Aralık.2012, 19:16
Eyv. itibar oldugunu biliyorum da bu oyunda ki itibar olayını biraz düzeltsinler o zaman yani Meireles'in Muslera'nın Sow'un oynadıgı ligin sampiyonluga oynayan takımları Pino için birbirine girmesin ya

Aslında bu da biraz sanal zekanın farklılığından kaynaklanıyor.

Ayrıca, oyunda Sow için 10 milyon euro veren bir Ferit Şahenk yok. :icon_smile:

cureshot
14.Aralık.2012, 19:20
Yani aslında ligin itibarı ve ekonomik büyüklüğü, dünya çapında izlenirliği vs. gibi faktörler düşünüldüğünde aslında Eboue'nin, Muslera'nın, Sow'un, Almeida'nın vs. buraya gelmesi absürt.

Ha bahsi geçen oyuncuların transfer edilmesi de çok saçma ama kıyas yanlış.

BleedingMoon
14.Aralık.2012, 19:25
şimdi söz sırası "beğenmeyen oynamasın"cılarda :icon_lol:

Mete07
14.Aralık.2012, 19:31
Yani aslında ligin itibarı ve ekonomik büyüklüğü, dünya çapında izlenirliği vs. gibi faktörler düşünüldüğünde aslında Eboue'nin, Muslera'nın, Sow'un, Almeida'nın vs. buraya gelmesi absürt.

Ha bahsi geçen oyuncuların transfer edilmesi de çok saçma ama kıyas yanlış.

Yok yok bahsi geçen oyuncuları alsınlar onlara yoğunlaşsın tarzı bir istegim yok fakat Sivas'da Eneramo Orduda Stancu Belediye'de Webo gibi oynadıkları liglerde belli bir kaliteye erişmiş topcular varken büyüklerin bunların yarısı edemeyecek forvetleri alması da ayrı komik ha biri çıkıp Bienvenu dese dicek bir şeyim yok hata kabul ediyorum fakat suanda GS kalesini Muslera gibi biri koruyor bir kaç sene öncesine dönecek olursak Zapata vardı?? Yani takımlarımız da bu tarz transferler yapmadı degil , cok uzattım ama mantıklı şeylerde görmüyor degilim örnegin Fenerbahce genelde savunma hattına Douglas'ı almaya çalışıyor gerçekte Diego'dan çok isterim cok net söylüyorum ..

Son olarak evet izlenirlik itibar yüksek degil ama ekonomik olarak bu kadarda kötü degiliz hocam ...

şimdi söz sırası "beğenmeyen oynamasın"cılarda :icon_lol:

Aman aman gelmesin onlar :icon_biggrin:

cureshot
14.Aralık.2012, 19:50
Yok yok bahsi geçen oyuncuları alsınlar onlara yoğunlaşsın tarzı bir istegim yok fakat Sivas'da Eneramo Orduda Stancu Belediye'de Webo gibi oynadıkları liglerde belli bir kaliteye erişmiş topcular varken büyüklerin bunların yarısı edemeyecek forvetleri alması da ayrı komik ha biri çıkıp Bienvenu dese dicek bir şeyim yok hata kabul ediyorum fakat suanda GS kalesini Muslera gibi biri koruyor bir kaç sene öncesine dönecek olursak Zapata vardı?? Yani takımlarımız da bu tarz transferler yapmadı degil , cok uzattım ama mantıklı şeylerde görmüyor degilim örnegin Fenerbahce genelde savunma hattına Douglas'ı almaya çalışıyor gerçekte Diego'dan çok isterim cok net söylüyorum ..

Son olarak evet izlenirlik itibar yüksek degil ama ekonomik olarak bu kadarda kötü degiliz hocam ...

Aman aman gelmesin onlar :icon_biggrin:

Ekonomik olarak kötüyüz bu transferlere bakılınca. Herkes cepten yiyor, bir getirisi de yok.

Uzun uzun yazılır da konuyu çorba etmeyelim. :icon_smile:

pele96
14.Aralık.2012, 20:04
beğenmeyen oynamasın :D

europeanconquer
14.Aralık.2012, 20:32
Deve de durur mu ? Yapıştırmış cevabı;

-Nerem doğru ki ?

Oyunun neresini tutsan elinde kalıyor.İyi olan tek şey kupa kazandığın zaman ki sevinç.