PDA

View Full Version : Deplasman Taktiği

hyuga10
15.Aralık.2012, 19:08
FM 13'te şu an 4. sezonumdayım. FM 12'de de 13'te de bir türlü deplasman taktiğini oturtamadım. Deplasmanda rakip kim olursa olsun bana karşı üstün oynuyorlar. İlk 3 sezonu Juventus ile oynadım, bir ara sadece evimde kazanıp deplasmanda kaybediyordum. Şimdi Manchester United'ın başındayım. Forvet hattım çok güçlü. Neymar, Van Persie, Rooney, Welbeck, Falcao. Kanatlarda yine Neymar'ı da dahil edersek Valencia, Nani var, Isla'yı da sayabiliriz aslında. AMC için Keisuke Honda ve Shinji Kagawa. Beklerde Rafael, Baines, Smalling. Stoperde Phil Jones, Subotic, Hector Moreno ve Younes Kaboul. MC pozisyonunda ise Fletcher, Carrick ve Lars Bender. Evimde şimdilik 4-2-4 oynuyorum ve oldukça iyi sonuçlar alıyorum. Capital Kupasında City'yi 5-0 yendim. Deplasman söz konusu olunca, ama napacağımı şaşırdım. Şimdilik kanatlı 4-3-1-2 oynuyorum. 4-1-2-2-1 yani Barça taktiğini de düşünüyorum, ama tek forvetle oynamayı hem sevmiyorum hem de bu kadar çok yıldız varken en az ikisi olsun diyorum. Klasik 4-4-2 veya 4-2-3-1 nasıl olur diye düşünmeye başladım şimdilik, ama FM 12'de de ManU'yu uzunca bir süre yönetip 4-2-3-1 ile deplasmanda facia yaşadığım için yanaşmıyorum, ne dersiniz? Transfer sezonu bitti, ama bütçe konusunda sıkıntım yok. Alex Ferguson oyunda emekli oldu, Guardiola başa geçti bir süre sonra o da kovulunca ben geldim. Başta 180 milyon $ bütçem vardı şimdi maaş bütçesi ile dengeleyince 50 milyon $ kaldı. Devre arasında taktiğe göre takviye yapabilirim yani rahatça.

emrkzl
15.Aralık.2012, 19:28
fm 12 de bende içerde dışarda birde büyük takımlara karşı bir taktik oluşturmuştum ama 13 de gerek görmedim deplasman taktiğine falan.. 12 de en aklımda kalan maç arsenali yönetiyorum klüb kötü durumdaydı bir liverpool maçı vardı forvetsiz cıktım maça kontra oynadım, topla oynama onlarda ama maç skoru 3-0 muhteşem maçtı tam istediğim taktik olmuştu ama 13 de o tad olmadı henüz..Liverpool da 4-3-3 oynatıyorum 3 lü orta saha ortadaki defansif yandakiler destek ileride 3lü..yani sana tavsiyem birtane taktik oluştur..4-3-3 senin içinde iyi bir taktik olabilir ayrıca

hyuga10
15.Aralık.2012, 19:45
4-3-3 denenebilir, ama benim takımda mc pozisyonunda çok fazla oyuncum olmadığı için kanatlı taktikler daha ideal geliyor bana. 4-3-3teki 3lü ortasahayı kanatlı kurarsam da ortasahada çok kolay yıkılırım, ama ofans için ideal olur. Şimdilik Rooney sakat ve Welbeck'i yedeğe çektiğim için 4-2-4 evimde oldukça ideal, ama deplasmanda daha denemedim. Genellikle 4-3-1-2 oynadım onda da şimdilik Aston Villa'yı 1-0 yendim, Stoke ile 1-1 berabere kaldım ve Tottenham'a 3-2 kaybettim.