PDA

View Full Version : Bu adama ne antremanı vereyim? Vermesem de olur mu?

Tunguska1907
21.Aralık.2012, 23:28
http://imgim.com/2012-12-21_00001.jpg

Tam olarak hangi bölgeye yoğunlaşayım bilemedim. Kendi şu haliyle bile ilk 11'de oynatırım. Orta saha göbek olarak mı eğitsem bilemedim.

William Rookwood
21.Aralık.2012, 23:48
İlk güç çalıştır daha yaşı genç iyi gelişir. Sonra Pas ve markaj çalıştırırsın. İlerleyen zamanlarda mentali iyi olan bir oyuncudan da mental özellikler kaparsa top kapma özelliğininde üzerine gidersin.

ToRoSKaPLaNı
21.Aralık.2012, 23:50
Çok iyi bir sağ bek olacak bu çocuk.Bence sağ bek üzerinde dur.DÜnyanın en iyi sağ beklerinden olabilir.Bek için gerekli olan özelliklere yüklenmeni tavsiye ediyorum.

Tunguska1907
21.Aralık.2012, 23:52
İlk güç çalıştır daha yaşı genç iyi gelişir. Sonra Pas ve markaj çalıştırırsın. İlerleyen zamanlarda mentali iyi olan bir oyuncudan da mental özellikler kaparsa top kapma özelliğininde üzerine gidersin.

Antremanları çok iyi. Bütün özellikleri yükselişte. Arada ilk 11'de de şans vermeyi düşünüyorum tecrübe açısından. Ön libero antremanı veriyordum ama tavsiyenizi dikkate alıp güç antremanına yoğunlaşıyorum. Mudingayi var elimde tecrübeli o da mental yönden destek olursa muhteşem bir oyuncu olacağını tahmin ediyorum.

Tunguska1907
21.Aralık.2012, 23:58
Çok iyi bir sağ bek olacak bu çocuk.Bence sağ bek üzerinde dur.DÜnyanın en iyi sağ beklerinden olabilir.Bek için gerekli olan özelliklere yüklenmeni tavsiye ediyorum.

O zaman güç, dribbling ve crossing antremanları vereyim. Benim de aklıma geldi sağ bek olarak yetiştirmek. Ön liberoda mudingayi ve kara iş görür sanırım.

garez0066
22.Aralık.2012, 00:45
Regen altyapından mı çıktı yoksa gözlemci falan sen mi buldun ?

FIRATAVSAR91
22.Aralık.2012, 02:28
resmen ağzım sulandı herife bak yahu ben 15 yaşındayken ayakta zor duruyodum

mpaker66
22.Aralık.2012, 02:47
sağ bek çalıştırıp heba etme çocugu ortasaha çalıştır bence önce güç sonra pas çalıştır.

SteveScarlett
22.Aralık.2012, 14:01
Bencede sağ bek çalıştırma, Ön liberolu taktik kullanıyorsan kesinlikle o pozisyonun gerektirdiği özelliklere yüklen ama önceliğin güç olmalı.

himone
22.Aralık.2012, 14:13
Ben böyle adamları direk oynatmaya başlarım. Sakın 1-2 yıl beklemek gibi bir şey yapma, senede 15-20 maç arası oynat.

lakin1907
22.Aralık.2012, 16:25
Kesinlikle her 3maçtan birinde ilk onbir oynat, ilk üzerine eğilmen gereken şeyler dayanıklılık ve güç, DMC ve MC olarak mükemmel bir oyuncu olabilir.

Tunguska1907
22.Aralık.2012, 18:47
garez0066: Regen altyapından mı çıktı yoksa gözlemci falan sen mi buldun ?

Ben buldum. Fm 12'deyken hoffenheim'ı çalıştırdım. Almanların alt yapısı çok iyi. Sürekli oraların alt yapılarını takip ederim. Bir iki tane daha var 4.5 5 yıldız fakat bu en iyisi.

mpaker66: sağ bek çalıştırıp heba etme çocugu ortasaha çalıştır bence önce güç sonra pas çalıştır.

SteveScarlett:Bencede sağ bek çalıştırma, Ön liberolu taktik kullanıyorsan kesinlikle o pozisyonun gerektirdiği özelliklere yüklen ama önceliğin güç olmalı.

Bir maçta sağbek olarak oynattım mecburiyetten çok iyi performans gösterdi. Öncelikli olarak orta saha olarak düşüneceğim. Sağ bekte oynayabilecek 3 oyuncum var. Güç antremanı veriyorum. Mental açıdan da tecrübeli bir oyuncudan yardım isteyeceğim.

himone: Ben böyle adamları direk oynatmaya başlarım. Sakın 1-2 yıl beklemek gibi bir şey yapma, senede 15-20 maç arası oynat.

lakin1907: Kesinlikle her 3maçtan birinde ilk onbir oynat, ilk üzerine eğilmen gereken şeyler dayanıklılık ve güç, DMC ve MC olarak mükemmel bir oyuncu olabilir.

Son 2 haftadır oynatıyorum maçlarda. Sonradan sokuyorum oyuna. İlk 11'de oynattığım zamanlarda da hiç sırıtmadı. Fiziğini geliştirmeye çalışacağım 17 yaşına kadar. Sonrasında da teknik özelliklere geçeceğim. MC olarak eğitip savaşçı ortasaha olarak oynatmayı da düşündüm.

Deus Dominus
22.Aralık.2012, 21:45
Tutoring yaptırmadan önce kişiliğine bir bak. Elemanda 19 kararlılık var, 15 yaşında böyle profile sahip olduğuna göre gizli kişilik özellikleri de oldukça yukarıdadır. Yanlış bir eğitmen verirsen düşüşüne sebep olursun.

Tunguska1907
23.Aralık.2012, 07:02
Tutoring yaptırmadan önce kişiliğine bir bak. Elemanda 19 kararlılık var, 15 yaşında böyle profile sahip olduğuna göre gizli kişilik özellikleri de oldukça yukarıdadır. Yanlış bir eğitmen verirsen düşüşüne sebep olursun.

Kişilik: Kararlı
Medya Tutum Tarzı: Değişken

Gizli kişilik özellikleri derken?

Deus Dominus
23.Aralık.2012, 07:20
profesyonellik, hırs, sportmenlik, baskılara direnme vs. vs.

himone
23.Aralık.2012, 12:11
Ben böyle futbolculara tutoring yaptırmayı daha önce birkaç kez denedim ama hep başarısız oldum. Artık kararlılığı 16 ve üstü adamlara tutoring yaptırmıyorum. Bence yaptrmaya da gerek yok. Adamı kendin çok iyi geliştirebilirsin.

lofthei
23.Aralık.2012, 13:44
Bence öncelikle oyuncuyla profesyonel sözleşme imzala :D

Smal
23.Aralık.2012, 20:49
dribling+güç = şıvaynşıtayger, kesinlikle orta saha yap

Tunguska1907
23.Aralık.2012, 21:04
dribling+güç = şıvaynşıtayger, kesinlikle orta saha yap

güç, pas düşünüyordum ben aslında. güç en az kaç olsun onu da bilmiyorum. 15 16 da bıraksam mı yoksa 20'ye tamamlasam mı?

lakin1907
23.Aralık.2012, 21:39
güç, pas düşünüyordum ben aslında. güç en az kaç olsun onu da bilmiyorum. 15 16 da bıraksam mı yoksa 20'ye tamamlasam mı?

Güç en fazla 13e kadar falan çıkar fazla zorlama.