PDA

View Full Version : Takımların birden bire düşüşe geçmesi

Ralph
25.Aralık.2012, 01:01
Sarıyer ile kariyer yapıyorum şu an ve 180 derece öyle bir döndü ki takım, mümkün değil ters çeviremiyorum. Şampiyonluğa oynarken birden bire takım tepetaklak oldu. Bu neden olabilir? Önüne nasıl geçebiliriz? Bu arada Ligin son haftaları ss'deki:

Bu arada üstte yendiğim Pendik ve Bandırma ilk 3'de yer alan takımlardı.

http://img854.imageshack.us/img854/2721/ekranalntsbf.jpg (http://img854.imageshack.us/i/ekranalntsbf.jpg/)

OrcunFB
25.Aralık.2012, 01:09
Takımla toplantı yap, taktiği değiştir.

Ralph
25.Aralık.2012, 01:12
Takımla toplantı yap, taktiği değiştir.

Onu da denedim.

Tunguska1907
25.Aralık.2012, 01:12
Aynı sıkıntı bende de oldu. Taktiği değiştirdim, dizilişte değişiklikler yaptım, antreman programında değişiklikler yaptım ve bir kaç yeni antrenör getirdim şimdilik iyi gidiyorum. Çok zor yeniliyorum hatta. Ayrıca takım konuşması da önemli. Uzun süre kötü performans gösteren oyuncularınla özel görüşme yap. Tehdit et. Seni satılık listesine koyarım gibi. Ademilson gol orucuna girmişti. Onu bu şekilde uyardıktan sonra gol atmaya başladı yavaştan. :)

Ralph
25.Aralık.2012, 01:16
Aynı sıkıntı bende de oldu. Taktiği değiştirdim, dizilişte değişiklikler yaptım, antreman programında değişiklikler yaptım ve bir kaç yeni antrenör getirdim şimdilik iyi gidiyorum. Çok zor yeniliyorum hatta. Ayrıca takım konuşması da önemli. Uzun süre kötü performans gösteren oyuncularınla özel görüşme yap. Tehdit et. Seni satılık listesine koyarım gibi. Ademilson gol orucuna girmişti. Onu bu şekilde uyardıktan sonra gol atmaya başladı yavaştan. :)

3 değişik taktik kullanıyorum ve 3'ünü de denedim sonuç vermedi. Kötü oynayan oyuncular ile genelde maç sonları özel görüşme yapıyorum, moralleri düzeliyorum ama yok yok yok. Neyse ki playofflara kaldık. Toparladık gibi ama böyle çok sağlam bi tökezleme dönemi geçirdik. Anlam veremedim.

Tunguska1907
25.Aralık.2012, 01:38
3 değişik taktik kullanıyorum ve 3'ünü de denedim sonuç vermedi. Kötü oynayan oyuncular ile genelde maç sonları özel görüşme yapıyorum, moralleri düzeliyorum ama yok yok yok. Neyse ki playofflara kaldık. Toparladık gibi ama böyle çok sağlam bi tökezleme dönemi geçirdik. Anlam veremedim.

Dirençleri zayıftır büyük ihtimal. Sonuçta alt ligdesin. Oyuncuların kalitesi ortada. Yani hem mental hem de fiziki açıdan zayıf oluyorlar genelde. Muhtemelen bunun baskısını yaşıyorlardır. Maç takvimi de sıkışık ise kondisyon olarak da zayıflamış olabilirler.

ToRoSKaPLaNı
25.Aralık.2012, 02:12
2013 te benimde çok geldi başıma.Takım iyi gittiği zaman çok iyi gidiyor ama bir düşüşe geçtimi tepe takla oluyor.Bir orta noktasını tutturamıyorum.

perpetua
25.Aralık.2012, 02:43
1. Oyuncularin baski ozelligi cok etkiler. Bir kotu sonuc sonrasinda oturup iyice dusunmek lazim ki oyuncularin morali cok fazla dusmesin. Ozellikle alt liglerde cok fazla yuksek seviyede baski ozelligine sahip oyuncu zor bulursun. Takimla toplanti yapmak faydali olur.

2. Takimlar ozellikle Subat ayi gibi hamle yapmaya basliyor ve ligde ust siralarda olan takimlara karsi daha defansif oynamaya basliyorlar. Ozellikle bu tip cok savunma yaparak oynayan takimlara karsi biraz daha dikkatli oynamak lazim. Oyunun temposunu yukseltmek, kanatlardan hucum etmeyi daha fazla denemek, beklerin hucuma katilmasini istemek etkili olur.

3. Oyuncularin dusen moralini duzeltmek icin 1-2 tane iyi sonuc yeterli olur. Bunun icin de ozellikle defansif oynayip, kazanamasan da kaybetmemek faydali olur. Bu durumlarda biraz daha fazla duran top calisip bu defansif oyunun gol uretmesini ve bir kac maci galibiyetle bitirmeyi basarabilirsin.

Oyuncularin morali duzelince biraz daha acik ve tempolu oyuna donerek defansif oynayan takimlara karsi galibiyet bulmaya baslayabilirsin.

Ayrica takimin morali cok dusuk oldugu zamanlarda zayif bir takim ile hafta ici mac alip bol bol gol atmak da takimin moralini yerine getirir. :)

Ralph
29.Aralık.2012, 03:59
1. Oyuncularin baski ozelligi cok etkiler. Bir kotu sonuc sonrasinda oturup iyice dusunmek lazim ki oyuncularin morali cok fazla dusmesin. Ozellikle alt liglerde cok fazla yuksek seviyede baski ozelligine sahip oyuncu zor bulursun. Takimla toplanti yapmak faydali olur.

2. Takimlar ozellikle Subat ayi gibi hamle yapmaya basliyor ve ligde ust siralarda olan takimlara karsi daha defansif oynamaya basliyorlar. Ozellikle bu tip cok savunma yaparak oynayan takimlara karsi biraz daha dikkatli oynamak lazim. Oyunun temposunu yukseltmek, kanatlardan hucum etmeyi daha fazla denemek, beklerin hucuma katilmasini istemek etkili olur.

3. Oyuncularin dusen moralini duzeltmek icin 1-2 tane iyi sonuc yeterli olur. Bunun icin de ozellikle defansif oynayip, kazanamasan da kaybetmemek faydali olur. Bu durumlarda biraz daha fazla duran top calisip bu defansif oyunun gol uretmesini ve bir kac maci galibiyetle bitirmeyi basarabilirsin.

Oyuncularin morali duzelince biraz daha acik ve tempolu oyuna donerek defansif oynayan takimlara karsi galibiyet bulmaya baslayabilirsin.

Ayrica takimin morali cok dusuk oldugu zamanlarda zayif bir takim ile hafta ici mac alip bol bol gol atmak da takimin moralini yerine getirir. :)

Abi şimdi gördüm yazdığını ve denemeye çalışacağım. Bu iş çünkü çok canımı sıkmaya başladı. Şampiyonluğa oynarken birden tepetaklak oluyorum, şu hale bak;

http://img853.imageshack.us/img853/7066/ekranalntsku.jpg (http://img853.imageshack.us/i/ekranalntsku.jpg/)

Edit: Bu arada toplantı olayını denedim ama işe yaramadı. Tempo artırmayı deneyeceğim.

ozan42
29.Aralık.2012, 04:07
Takımlar sizin taktiğinizi çözüyorlar.Bu olay diğer Fm serilerinde de vardı fakat taktiğinizin çözülme işi daha uzun sürüyordu bu seride ise tam tersi birkaç iyi sonuçtan tam takım ritmini bulduktan sonra bi bakıyorsun gol atamıyorsun maçlar kısır geçmeye başlıyor.Bu durumda direk taktikte oynamalar yapmalısınız, antremanlarda takım hangi yönden eksikse onları gidermeye çalışın bu seri gerçekten oynamaya değer.

Ralph
29.Aralık.2012, 04:20
Oh ya sonunda düzeldi. Senin dediğin gibi yaptım abi, önce hafta arasında bi hazırlık maçı ayarladım ve farklı kazandım. Sonra taktik dizilişimde değişiklik yapmadan tempomuzu artırdım ve maça hızlı başlamayı denedim, sonuç;

http://img839.imageshack.us/img839/5125/ekranalntsdl.jpg (http://img839.imageshack.us/i/ekranalntsdl.jpg/)