PDA

View Full Version : Galatasaray'ın Yüksek Formu

Fietra 10
30.Aralık.2012, 01:27
Şu görüntü sadece bende değil bir çok kişide mevcut olmuştur muhtemelen..merak ediyorum ne düşünüyorsunuz siz veya bu tabloda katkısı olanlar ? normal mi sizce ? CL'deki başarılarına değinmiyorum bile..

http://b1212.hizliresim.com/14/x/hfnvx.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

LaigLeNoiR
30.Aralık.2012, 02:26
Gereksiz mesajlar silindi ve başlık değiştirildi. Lütfen daha dikkatli olalım.

Namzet
30.Aralık.2012, 02:32
Malesef böyle bir sıkıntı var,artık profil şişirilmesimi diyelim,oyunun hatası mı diyelim;yoğun maç temposuna karşın her maçı iç saha - dış saha farketmeden 2-3 farklı hatta 4 farkla kazanabiliyorlar

ozan42
30.Aralık.2012, 03:27
Evet benim oyunumdada Gs fena ilerliyor.İlk sene Şampiyonlar ligini aldılar umut ve burak zaten durdurulamıyor Burak S.L FİNALİNDE Vidicle kafa topuna çıkıyor adam Umut buluta koşu yoluna pas atıyor biraz fazla abartılmış gibi türk takımları

Mamadou
30.Aralık.2012, 03:30
İstisnasız her oyunumda Galatasaray Şampiyonlar liginde banko yarı finali görüyor. Bu bazen finalde oluyor. Asıl benim merak ettiğim yabancıların bu konudaki eleştirilerini merak ediyorum. İngilizcem yeterli olsa açıp forumları araştıracağım neler yazılmış ama yok işte :)

Ravenholm
30.Aralık.2012, 03:45
Genel olarak bakarsak Galatasarayın gerçekten kaliteli bir kadrosu var.Fatih Terim gibide bir teknik adam başında olunca...
Oyuncuların özellikleri o kadar uçukmu ? Bence değil.

Sampdoria kariyerimdeki 2013 sezonunda TSL ;

http://i48.tinypic.com/2poulh4.jpg
4.Sırada tamamlamış Galatasaray. ŞL de 3. olarak Avrupa Ligine gitmiş ordada Tottenham a elenmiş.

Dediğiniz gibide olduğunda abartı yok normal bir durum hem gerçektede şu an ilk 16 dayız yani :0:

Mamadou
30.Aralık.2012, 04:00
Genel olarak gerçekte Fenerbahçe'nin Galatasaray'dan daha iyi kadrosu olduğunu düşünüyorum. Ama oyunda Fenerbahçe daha dengeli öyle abartı bir durumla karşılaşmadım. Diyorum oyunumda Galatasaray ilk sezondan olmak üzere Şampiyonlar liginde en az yarı final yapıyor. Bir çok kişide durum böyle. Final oynadığı bile oluyor. Diğer liglerde daha iyi kadrolar varken ilk sezondan bu başarıyı normal karşılıyorsunuz yani iyi o zaman :)

GebzeLi1907
30.Aralık.2012, 04:01
bende de fener uçuyor.aykut kocaman rüyasında görse ateşler içinde uyanacağı sistemle, 4 4 2 oynuyor kuyt sow yanyana krasic sağda yardırıyor
eskişehiri yönetiyorum.gerçi galatasaray da aynı fener gibi, başa baş gidiyorlar iki sezondur ama fener öyle oynuyorsa o hoca ile galatasaray da normaldir diye yorumluyorum.
burak yılmaz durdurulamaz halde özellikle bende çıldırdım 2 sezonda 10 gol atmıştır bana özel markaj derin defans çizgisi nafile illa ki adam defansın arkasına sarkıyor sarktı mı da affetmiyor :)

TeNaciOUS MidFieLdeR
30.Aralık.2012, 04:03
bende de gs SLde 3. olup uefaya kaldi. ama sanirim turkiye ligi acik olmayanlarda durum boyle normalken turkiye liginde oynayan arkadaslarda bu durum olsuyor olabilir. bilemiyorum. ben de liverpool ile oynuyorum. turkiyeden takim secip gormek gerekir belki de.

yalniz arkadasin oyunda gs ligin barcasi gibi olmus. 14 te 14 gidiyor, ligin tadini kacirmis. :)

OrcunFB
30.Aralık.2012, 04:07
Fener'i çalıştırmayı bıraktım bu yüzden adamlar yenilmiyor.

Corpus
30.Aralık.2012, 04:11
Galatasaray olarak bakmayalım da herhangi bir takım olarak bakalım hadi olaya.

Bizim de 14te14 yaptığımız çok iyi kadrolar kurduğumuz zamanlar olmuştur. Fenerbahçe'yi, Galatasaray' ı, Beşiktaş' ı alarak 3-4 kere üst üste ligi, ŞL'yi kazandığımız olmuştur.

Pekii o zaman neden aklınıza bu oyun ne kadar mantıksız demek gelmedi ? Neyi düşündük; ne iyi takım yönetiyorum beee vay bana helal olsun !

Bir de bu açıdan bakmak lazım. Yapay zeka da bizim yaptıklarımızı yapabiliyormuş demek ki.

not: Oyunun mükemmel kaliteli olduğunu savunmuyorum. Aksine git gide kötüleştiğini de düşünüyorum.

TeNaciOUS MidFieLdeR
30.Aralık.2012, 04:16
oyun kotulesmekten cok oynayanin daha fazla aleyhinde ilerlemeye meyilli, bu yuzden bircok kisi oyunu begenmedi bence. basari yakalamak bu sene biraz daha zor gibi geldi. burdaki gsnin yuksek performansi gibi ekstra seyler oluyor baska liglerde de. sampiyonluklar daha zor aliniyor. :) herkes bizim gibi mazosist degil, yenilmekten keyif almiyor. hep basari, hep basari. olmayinca da tu kaka :D

Ralph
30.Aralık.2012, 04:21
Football Manager bana kalırsa bu sene bir dönüm noktası yaşadı. Keskin bir dönüş yaptılar; gerek arayüz olarak gerekse oynanış olarak. Bu kadar sivri bir değişim bana kalırsa kötü oldu. Neden böyle bir şey yaptılar anlamış da değilim.

Corpus
30.Aralık.2012, 04:22
oyun kotulesmekten cok oynayanin daha fazla aleyhinde ilerlemeye meyilli, bu yuzden bircok kisi oyunu begenmedi bence. basari yakalamak bu sene biraz daha zor gibi geldi. burdaki gsnin yuksek performansi gibi ekstra seyler oluyor baska liglerde de. sampiyonluklar daha zor aliniyor. :) herkes bizim gibi mazosist degil, yenilmekten keyif almiyor. hep basari, hep basari. olmayinca da tu kaka :D

Alt liglerde son sıralarda bulunan takımlar ile oynayıp, büyük takımlara karşı kan ter dökmeyi seven tek kişi olmadığıma sevindim :D Oyunun başında kafa patlatıp çıldırınca seviyorum napalım :D

Alicanfmfan
30.Aralık.2012, 04:23
Sizin menajerlik kabiliyetinize kalmış birşey. İyi bir taktik, iyi konuşma, iyi bir formla herşeyi yapabilirsiniz oyunda.

Mamadou
30.Aralık.2012, 04:30
Güçlü Anadolu takımlarından birini seçip oynamaya başladığın zaman bile takımı istediğin şekil rayına oturtman iki yılı alıyor. Bu sürede Galatasaray, Fenerbahçe ligi alıp götürüyor. Avrupa'daki başarıları zaten konumuz değinmeye gerek yok. Bu başarıların sonrasında yapılan transferlerde çok iyi. Sabırlı değilsen Türkiye liginde GS ve FB dışındaki takımlarla başarı biraz zor. Elbette taktik en önemli unsur ama rakiplerin gidişatı da önemli :) Yada bu iki takımın dışında başka takımları seçip oynamak lazım :) Birde o açıdan yorumlayın. Türkiye liginde çoğu takımın başlangıçta transfer bütçesi yok denecek kadar az.

mustiUA
30.Aralık.2012, 04:49
ben galatasaray'ı seçtim ama öyle finale falan çıkamadım çeyrek finalde elendim demek ki seçince olmuyor :)

Mamadou
30.Aralık.2012, 05:00
mustiUA iyide bu konuda bireysel oyunlardan bahsedilmiyor. Sonuçta Fenerbahçe'yi seçip Galatasaray iyi gidiyor diye Fenerbahçe'yi çalıştırmayı bırakan arkadaşta var. Bu takımların rakip olarak yapay zekada ilahlaştırılması konu bu :) Hem Galatasaray ile çeyrek final yapmışsın ya işte başarıdır birde ilk sezonun ise.

YakoRYV
30.Aralık.2012, 05:46
Bence abartıyorsunuz :)

europeanconquer
30.Aralık.2012, 10:15
Ben bunun sebebinin Fatih Terim olduğuna inanıyorum.Yoksa Fenerbahçe'nin kadrosu çok daha iyi ama yapay zeka ile yaptığım her maçta Sow yedek Bienvenü ve Semih ilk 11'de oluyor gerçi yine çok zor kazanıyorum.Bunda bir gariplik yok mu ? Beşiktaş zaten çok değişik.Bir kümeye oynuyorlar bir şampiyonluğa.Trabzonspor'da ne şampiyonluğa ne kümeye oynuyor,ortalarda gidiyor.Bu takımları ele alırsak,Galatasaray kadro kalitesini kullanma konusunda en iyi takım,başta dediğim gibi bunun en büyük nedeni Fatih Terim.

nannar
30.Aralık.2012, 11:47
ben GS ile 1-2 takviye yaparak buna benzer gidiyorum ligde ve Ş.L.'de de finalde elendim. Olağan dışı bir şey yok bence de

Tunguska1907
30.Aralık.2012, 12:13
benim oyunumda FB ilk sezon ŞL'de final oynadı kupayı penaltılarda kaybetti Barcelona'ya karşı. Sonrasında GS yükselişi başladı. Uefa Kupası'nı aldılar. Her yıl hemen hemen 2 3 yılda bir ŞL'de final oynuyorlar. Burak aslında o kadar da yetenekli bir forvet değil. 2 tane atıyorsa 20 tane kaçırıyor ama bu oyunda kaçırmıyor hiç. Çok tuhaf bir şey olmuş GS'ya.

europeanconquer
30.Aralık.2012, 12:16
Aykut Kocaman'ı Galatasaray'ın Fatih Terim'i Fenerbahçe'nin başına geçirdim.Eğer doğru tespit yaptıysam Fenerbahçe daha başarılı olacaktır.Sezon sonuna kadar tatile attım.Sonuçları paylaşacağım.

Edit:

Süper Kupa'da ve ligde Fenerbahçe şampiyon oldu,Türkiye Kupası'nı Galatasaray kazandı.Her iki takımda Avrupa Ligi 2.Tur mücadelesinde elendi.Ben bir anormallik göremedim.

http://img824.imageshack.us/img824/1929/screenshot1iaz.png

Fietra 10
30.Aralık.2012, 13:22
güçlü takım almakla ne alakası var ? genellikle Venlo ya da İngiltere alt liglerinden başlarım Türkiye oynamıyordum Trabzonspor'u merak ettim açtım kariyer ve biraz araştırınca sadece bana özel olmadığını gördüm..Normal dyenleri hayretle karşılamaya devam ediyorum..25 yılda sadece iki kez çeyrek final görmüş bir millet olarak yarı finaller finaller yadırganmıyor ya bir şey demiyorum :) 3 sene 5 sene sonra olsa bir şey demem ama mevcut kadronun bunu yapması garip değil yani ? mesela geçen sene Marseille vardı kötü transfer yapmazdı 3-5 sene sonra Avrupa'da Barcelona ayarına falan gelirdi ama burda o da yok..

Alicanfmfan
30.Aralık.2012, 13:32
Verdiğin örnekler enteresan.Gerçekte ne oluyorsa, oyunda da mı o olacak ? Ne zevki kalır ozaman ? Her ne kadar gerçekçiliktende bahsetsek sonuçta bu bir ''oyun'', bu yüzden herşeye açık. Amaç zaten bir takım alarak o takımı en iyisi yapman.

Tavsiyem o ki ; böyle durumlar olabiliyor. Fazla takılmadan, oyundan zevk almaya bakmalısınız.

gargi_17
30.Aralık.2012, 13:42
http://f1212.hizliresim.com/14/y/hg1pl.png (http://bit.ly/c25MCx)

http://f1212.hizliresim.com/14/y/hg1qh.png (http://bit.ly/c25MCx)

http://f1212.hizliresim.com/14/y/hg1qx.png (http://bit.ly/c25MCx)

İlk sezonum hariç geriye kalan tüm sezonlarımda şampiyonluk hakeden performanslar göstermeme rağmen gs ve fb nin mucizevi performanslarının kurbanı olduk.Lig resmen Laliga ya dönmüş durumda...Gs ve Fb Barca real görünümünde diger takımların şansı nerdeyse sıfır!Şampiyonluk için puan barajına bakar mısınız lütfen...En kötü ihtimalle 76 puan almalıymışım :)Son sezon namağlup giden Gs ye ilk maglubiyetini 32. haftada tattırmanın verdiği mutlulukla oyuna dewam eden ben yazıyorum bu mesajı..Sizin menajerlik kabiliyetinize bağlı diyen arkadaşlara Ts ile 88 puan toplamalarını söylüyorum burdan hodrimeydan! :D

Fietra 10
30.Aralık.2012, 13:49
Verdiğin örnekler enteresan.Gerçekte ne oluyorsa, oyunda da mı o olacak ? Ne zevki kalır ozaman ? Her ne kadar gerçekçiliktende bahsetsek sonuçta bu bir ''oyun'', bu yüzden herşeye açık. Amaç zaten bir takım alarak o takımı en iyisi yapman.

Tavsiyem o ki ; böyle durumlar olabiliyor. Fazla takılmadan, oyundan zevk almaya bakmalısınız.

yahu nesi enteresan çoğu insanın oyununda Gs'nin en az yarı final oynaması normal mi diyorum..Anlaşılması kolay bir şey bu..Kaldıki ilk sezondan bahsediyorum 2-3den sonra olsa lafını etmem..Ama mevcut kadronun bu kadar iyi olması normal değil diyorum..Bırakın fanatikliği burada bari..Kaçırdıgınız ya da beni almadığınız nokta bunların mevcut kadroyla ilk sene olması yoksa itirazım yok ikiden üçten sonra olursa ben düşüneyim kabul..

Gerçekte ne oluyorsa oyunda o mu olacak ise oldukça talihsiz soru olmuş bu arada..

Alicanfmfan
30.Aralık.2012, 13:49
yahu nesi enteresan çoğu insanın oyununda Gs'nin en az yarı final oynaması normal mi diyorum..Anlaşılması kolay bir şey bu..Kaldıki ilk sezondan bahsediyorum 2-3den sonra olsa lafını etmem..Ama mevcut kadronun bu kadar iyi olması normal değil diyorum..Bırakın fanatikliği burada bari..Kaçırdıgınız ya da beni almadığınız nokta bunların mevcut kadroyla ilk sene olması yoksa itirazım yok ikiden üçten sonra olursa ben düşüneyim kabul..

Gerçekte ne oluyorsa oyunda o mu olacak ise oldukça talihsiz soru olmuş bu arada..

Talihsiz derken ?

Gncl1905
30.Aralık.2012, 13:50
Galatasaray ile ilk sezon;

-> Bir kez son hafta şampiyon oldum. ŞL yarı final oynamıştım bu yıl. Real Madrid Fenerbahçe'yi deplasman gol kuralıyla zar zor elerken çeyrek finalde bani fark atarak elemişti yarı finalde. Bursaspor da UEFA'da son 8'e kalmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

-> Bir başka ilk sezon. Ligde son haftada gelen 3.lük. ŞL yarı finalinde Barça'ya deplasman gol kuralıyla elendim.

Not: Kendim yönetiyordum takımları. Bu arada bir kez de Basel'i ŞL yarı finalinde gördüm. İlk 2 sezondan birinde. Eskiden de ilginç takımlar ŞL üst turlarında görünüyordu. Şimdi Türk takımları da görünüyor ne güzel işte. He sorun sarı-kırmızının orada olması galiba ama geçen seneki oyunumuzu devam ettirebilseydik zaten 14'de 14 falan hayal değildi. ŞL'de ise oyun abartıyor. Ligde ne kadar kötü olursam olayım ŞL'de gayet iyiyim anlamadığım bir şekilde. 3. sezon Milan, Dortmund'lu gruptan 16 puanla lider çıkacağım ama ligde 2. yim nasıl iş anlamadım :D

Fietra 10
30.Aralık.2012, 13:53
Talihsiz derken ?

yani bi zahmet gerçeğe uygun olsun oyun..Olmak zorunda değil tamam ama çok uzağında da olmamalı..

perpetua
30.Aralık.2012, 20:58
Şu görüntü sadece bende değil bir çok kişide mevcut olmuştur muhtemelen..merak ediyorum ne düşünüyorsunuz siz veya bu tabloda katkısı olanlar ? normal mi sizce ? CL'deki başarılarına değinmiyorum bile..

http://b1212.hizliresim.com/14/x/hfnvx.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Ligin ikinci yarisinda rakipler biraz daha defansif oynamaya basladiginda performans duser.

ozan42
30.Aralık.2012, 21:34
Hele Emre çolağı nasıl yapmışlar öyle adam yürüyerek 3 kişiyi felan geçiyor :D

Fietra 10
30.Aralık.2012, 21:57
Ligin ikinci yarisinda rakipler biraz daha defansif oynamaya basladiginda performans duser.

91 Puan tek mağlubiyetle şampiyon oldu Galatasaray hocam..

Artul
30.Aralık.2012, 22:06
Ben bile Bursa'yla Avrupa Ligi'nde ilk sezon yarı final oynadım. Fenerbahçe finalde Tottenham'a kaybetti. Galatasaray'ın bu performansı normal bence. Türk takımlarının kadroları gerçekten iyi. Bize abartılıymış gibi geliyor ama gerçekten diğer avrupa takımlarından farkımız yok denecek kadar az. Tabii istisna olan büyük kulüplerin dışında.

RasAnt
30.Aralık.2012, 23:41
Konuyu Fatih Terime bağlamışlar ama alakası yok,kariyerimden görüntü paylaşayım

http://img19.imageshack.us/img19/6923/33086477.jpg

Ben olmasam +2 sene daha onlar şampiyon oluyordu ben susayım veriler konuşsun

Maegras
31.Aralık.2012, 00:12

GS'nin arka arkaya şampiyon olması neden bu kadar rahatsız ediyor ki sizi? Sanki GS hiç üst üste şampiyon olmadı ligte.

Kadrosu abartı diyorsunuz da, 1-2 oyuncu hariç kim abartı profile sahip? Ayrıca Fenerbahçe'nin kadrosu daha iyi Galatasaray'dan.

KanaKe
31.Aralık.2012, 01:18
bendede galatasarayin formu 4 sezondur ayni ilk sezon uefa kupasini kaldirmama ragmen ligde bayagi zorlandim sampiyon oldum 2. sezon ise durdurulamaz bir haldeydi gs 24-25 mac sonunda 2 beraberlikleri 0 maglubiyetleri vardi sampiyonlugu kolayca aldilar 3. sezonda da kilpayi yine ben kazandim 4. sezondayim yine arkamda gs var bir takimin formu 4 sene boyunca nasil ayni seviyede kalabilir üstelik transferde yapmiyorlar 2012 kadrosu aynen duruyor.1-2 kötü yabanci transferin disinda.. onlarda zaten kadro disi genelde.. ayrica buna karsinda avrupada yoklari oynuyorlar.

garez0066
31.Aralık.2012, 02:14
Bir Karsspor kariyeri var arkadaşlar. 8. sezonda sanırım kariyer sahibi. Orada Galatasaray 8 yıl üst üste şampiyon oldu mesela. Bu biraz değil, bayağı bir aşırı.

Mamadou
31.Aralık.2012, 02:30
Galatasaray'ın durumu geçen serideki Marsilya gibi. Geçen seride Marsilya'yı Şampiyonlar liginde hep final yaparken görürdüm bu seride de Galatasaray aynısı Avrupa kupalarında.

sukass53
31.Aralık.2012, 03:15
İBB kariyerimde galatasaray aldı götürdü ligi domine etti bütün gurbetçi türkleri aldı yanlarınada bi kac yabancı wonderkid transferi yapmışlardı ama fenerbahcede yabana atılacak bi kadroya sahip degil suan galatasarayım fenerbahce ile aynı puanda averajla liderim fenerden 10 futbolcu milli takımda benden 4 :)

perpetua
31.Aralık.2012, 12:28
Bu son mac motoru Galatasaray'in oyun stilini cok sevmis.

Gordugum kadarila 442'nin kanatlari biraz fazla bos birakiliyor ve dripling becerisi cok iyi olmasa da bu kanatlardaki oyuncular rahat adam eksiltiyor cunku yakin markajda degiller ve bir kere hizlarini aldiktan sonra basip gidiyorlar. Fatih Terim'in ofansif mantalitesinin ve oyuncularin da katkisi vardir bunun icinde ama kanatta dripling'i 8-9 olan bir oyuncu bile oynatilsa, biraz hizliysa o kanattan rahatlikla inebiliyor 442'de. Ozellikle rakipler fazla defansif oynuyorsa (ki Galatasaray'a karsi ligde takimlar cogunlukla defansif oynuyor).

4231 veya 433 gibi dizilislerde ise kanat oyuncusu beke daha yakin durdugu icin daha yakin markajda oluyor ve daha cabuk baski yiyorlar.

Zaten 2-3 maci kazandiktan sonra takimin morali yukselince, coskusu da artiyor ve durdurulmasi zor bir takim haline geliyor.

Rakip teknik direktorler Galatasaray'a karsi 433 veya 4231 gibi ofansif dizilislerini kullanmak yerine 4141 veya 4411 gibi defansif dizilislerini kullanarak oynasa durum degisir. Kendi oyunumda da bunu goruyorum. Ofansif bir 442 ozellikle daha defansif oynayan rakiplere karsi cok etkili.

Kaan Souza
31.Aralık.2012, 12:48
Bence abartılı bir yaklaşım.En mantıklı yorum perpetuadan gelmiş.Aynı şey tam tersi ben Galatasarayken de başıma geliyor. Sadece Galatasaray için geçerli bir şey değil bu kaç senedir anadolu kulüpleri de üst sıraları zorluyor.

Aşağıdaki görüntü şu anki Nottm Forest kariyerimden alınmıştır.

http://i.imgur.com/My7Kc.png

himone
31.Aralık.2012, 13:16
Chelsea o kadro ve yatırımla Şampiyonlar ligini 10 yılda anca kazandı, ama Türk takımlarının ilk yılında alması çok normal değil mi? Fatih Terim ile alakalı diyen arkadaşlar daha komik oluyor. Dünyada Fatih Terim'den kat kat daha iyi olan bir sürü teknik direktör GS'dan 3-4 kat daha iyi takımlarla şampiyonlar ligini alamıyorlar ama Fatih efendi inanılmaz zekasıyla bu kupayı alıyor!

Bence sorun klasik Türk medysı sorunu, Türkiye ligini kazanan takımın Avrupayı yerinden oynatacak kadar iyi olduğu sanılır fakat Ocak ayı gelmeden öyle olmadığı anlaşılır. Aynısı geçen sene oldu, ligde iyi futbol oynayan takım yokken GS'ın inanılmaz bir futbol oynadığı zannedildi. Tamam GS iyi futbol oynuyordu ama bu kadar da abartılmamalı. Aynı zamanda benim düşüncem GS araştırmacıları oyuncuları biraz abartmışlar.

Takımların kontrol edilerek 2-3 yıl içerisinde kupayı almaları normal olabilir. Fakat yapay zekanın FB ve GS ile ilk yıllarında kupayı almaları veya finale çıkmaları bence abartı bir durum.

Fakat ligde durumun böyle olmadığını düşünüyorum. Eğer hatırlarsanız sene başında herkes ligin artık La Liga'ya döneceğini ve bundan sonra sadece GS ve FB nin şampiyonluk yarışında olacağından bahsediyordu. Durum böyle olunca GS veya FB nin ligi sürklase etmesi anormal bir durum değil gibi geliyor bana. Tabi Real Madrid'in bile küme düştüğü bir oyunda bu durumun sürekli olması ne kadar doğru olur o da ayrı bir durum.

FM_Mania
31.Aralık.2012, 13:17
Fenerbahçe'yi yönetiyorum. İlk senemde Galatasaray şampiyon oldu. CL de 3. olup avrupa ligine katıldılar. 1. Eleme 'de elendiler.

Bu sene ben sezon bitişine 8 hafta kala 13 puanla liderim. Galatasarayla aramızda 18 puan fark var.

Yani herhangi bir abartı olduğunu düşünmüyorum.

hexagoncw
31.Aralık.2012, 13:22
Umut bulut neymiş arkadaş her vurduğu gol mü olur adamın...
abartmışlar

perpetua
31.Aralık.2012, 14:46
Yazdiklarima ornek olarak daha defansif bir oyunu ve 4231 dizilisini tercih eden Mourinho'yu Galatasaray'a teknik direktor yaptim. Ozellikle yenilen gol sayisina dikkat cekmek istiyorum. Takim daha defansif oynuyor ama yedigi gol sayisi oldukca cok.

http://b1212.hizliresim.com/14/z/hhdvc.png

http://b1212.hizliresim.com/14/z/hhdw3.png

http://b1212.hizliresim.com/14/z/hhdwb.png

Fatih Terim de Real Madrid'in basinda. Ispanyol ligini acmamistim ama orada da ilginc sonuclar cikacagindan suphem yok. :)

http://f1212.hizliresim.com/14/z/hhdyl.png

davidvilla
31.Aralık.2012, 15:29

Nazilli bld şampiyon olunca iyi, gs şampiyon olunca auuww :)

Deus Dominus
31.Aralık.2012, 16:26
Bende bir göz attım 5. sezonuna başladığım kariyere ne olmuş ne bitmiş diye.
İlk iki sezon Bursaspor şampiyon olmuş. sonraki iki yıl Galatasaray şampiyon olmuş. Puan durumlarına baktım, ilk iki sıradaki takımlar diğerleriyle çok fazla fark açmış Galatasaray'ın şampiyon olduğu yıllarda. Fenerbahçe 2. olmuş. Avrupa kupalarında şampiyonlar ligi'nde gruptan çıkabilen takım yok, ne üst tura, ne avrupa ligi'ne hep grup sonuncusu olmuşlar :) Sert gruplara düşmüşler. Avrupa Ligi'nde Beşiktaş'ın bir kez çeyrek finali var, Fenerbahçe'nin bir kez 2. turu, bir kez yarı finali var, Atl. Madrid'e takılmışlar. Bursaspor'da bir kez 2. turda veda etmiş turnuvaya.

Neden böyle abartılı sonuçlarla karşılaştığınızı düşünüyorum ama aklıma pek bir şey gelmiyor. Genel olarak herkeste aynı durum mevcut değil o sebeple "Galatasaray aşırı güçlü olmuş", yenilmez şöyle böyle yorumlarına katılmıyorum.

Bir varsayımda da bulunayım, küçük database, az sayıda lig ile oyun açılmış olabilir, haliyle oyuncu sayısı da az. Ne oluyor böyle bir durumda, az sayıdaki iyi oyuncu güçlü kulüpler tarafından transfer ediliyor, ortalama ve altı takımlarla aradaki fark açılıyor. Kadro kalitesi farkını takım yönetimi ve oyun anlayışı (taktik) kapatamayınca sizin aldığınız sonuçlara benzer durumlar çıkıyor.

gargi_17
31.Aralık.2012, 22:24
Yaw oyunda bari fanatizmi bırakın da önünüzü bir görün arkadaş.Türkiye'de şampiyonluk barajı 90 puan mıdır?!..Türkiye Şampiyonlar liginde çeyrek finali kaç defa görmüş?!..Daha da ileri gidecem gruplara kaç defa kalmış , ne yapmış?!..Şu oyundaki spesifik Avrupa başarılarını normal karşılayan zihniyetin renk sevdası taraftarlık değil fanatizmdir.Biraz tutarlı olmak lazım.Takım repleri mi düşürülür oyuncu repleri mi bilmiyorum.Tsl içindeki 90 puan barajıyla da ugraşırım.Ama şu saçma Avrupa performansları dengelensin.Hiç keyifli değil.

Deus Dominus tavsiyeni sonradan okudum.Güzel tespit yapmışsın.Sadece Tsl açık dediğin gibi

furkan58
31.Aralık.2012, 22:30

2020 yılında bundan 8-9 yıl sonra üstelik bunu yöneten bilgisayar değil oyuncu olunca zor değil :) İlk yıldan ŞL finaline bişey yok 8 yıl sonra TSL'de gelen şampiyonluğa aouvv :)

Maegras
31.Aralık.2012, 23:08
GS'nin ilk yıldan ŞL'de bir şeyler yapması gerçekçi gelmediği için açılmadı mı bu topic?

Nazilli'nin şampiyon olması bence çok daha uçuk bir olay, gerçekçi değil. Napalım şimdi oyunda Anadolu klüplerinin lig şampiyonu olmasını mı engelliyelim?

Ayrıca şu Türkler ne zaman ŞL'de bunu yapmış şunu başarmış demeyi de bırakın arkadaşlar. Ben Türk milliyetçiliği yapmıyorum burada alırız, geliriz keseriz demiyorum ama sizde aşağılık piskolojisi ile yaklaşmayın olaya.

90 puan barajı demişsiniz, açın TSL rekorlarını bakın. Fenerin 93 puan ile rekor kırdığı, 103 gol attığı sezonlardan haberiniz var mı? Beşiktaş'ın Trabzon'un eski zamanlarında nasıl perfomans gösterdiğini, yenilmeden 1,5 sezon geçirdiğini, Metin-Ali-Feyyaz zamanlarını hatırlayın.

Son olarak da, database ile ilgili yapılan yorum gayet güzel açıklıyor. Herkeste de aynı durum olmadığı da açık. GS'nin 3. 4. olduğu oyunlar da var. Neyi savunuyorsunuz hala?

cmyksl55
31.Aralık.2012, 23:54
benim oyunda da gs ilk sene şampiyon oldu ikinci senemde de benden önde. ama bu gs nin abartılı bir performansı olduğunu göstermez. benim fb ile başarısız olduğumu gösterir. hataları önce kendimizde arayalım gençler :)

MeMo
01.Ocak.2013, 00:00
Zaten burada sorun Şampiyonlar Ligi'nde ilk sezon yaptığı inanılmaz işler. Bende de az önce Bayern'den 6 puan alıp 14 puanla lider çıktı grubundan.

Önder HOCA
01.Ocak.2013, 00:10
ne güzel işte fenerbahçeyle oynarken daha keyifli olur en azından ülke puanı artar :) ama bu arada emre çolak sanki biraz abartı :)

TeNaciOUS MidFieLdeR
01.Ocak.2013, 00:13
onu bunu bilmem, gs SL aldiginda dahi kadikoyde fenere yeniliyorsa gercekci yapilmistir bence :n:
obur turluyse eger benim de itirazim var :D

Maegras
01.Ocak.2013, 00:18
onu bunu bilmem, gs SL aldiginda dahi kadikoyde fenere yeniliyorsa gercekci yapilmistir bence :n:
obur turluyse eger benim de itirazim var :D

UEFA'yı aldığımız sezon da yenilmiştik sanırım... :D

himone
01.Ocak.2013, 00:19
GS'nin ilk yıldan ŞL'de bir şeyler yapması gerçekçi gelmediği için açılmadı mı bu topic?

Nazilli'nin şampiyon olması bence çok daha uçuk bir olay, gerçekçi değil. Napalım şimdi oyunda Anadolu klüplerinin lig şampiyonu olmasını mı engelliyelim?

Ayrıca şu Türkler ne zaman ŞL'de bunu yapmış şunu başarmış demeyi de bırakın arkadaşlar. Ben Türk milliyetçiliği yapmıyorum burada alırız, geliriz keseriz demiyorum ama sizde aşağılık piskolojisi ile yaklaşmayın olaya.

90 puan barajı demişsiniz, açın TSL rekorlarını bakın. Fenerin 93 puan ile rekor kırdığı, 103 gol attığı sezonlardan haberiniz var mı? Beşiktaş'ın Trabzon'un eski zamanlarında nasıl perfomans gösterdiğini, yenilmeden 1,5 sezon geçirdiğini, Metin-Ali-Feyyaz zamanlarını hatırlayın.

Son olarak da, database ile ilgili yapılan yorum gayet güzel açıklıyor. Herkeste de aynı durum olmadığı da açık. GS'nin 3. 4. olduğu oyunlar da var. Neyi savunuyorsunuz hala?

İnan GS Şampiyonlar ligini 3 sene sonra alsa kimse birşey demezdi. Oyunda yapay zekanın ne yapacağı belli olmuyor ama asıl sorun ilk senesinde mevcut kadronun bu başarıyı elde etmesi. Tabi Nazilli'nin şampiyon olması anormal ama en azından 10 yıl falan geçmiş, bir sürü oyuncu çıkmış, bir sürü futbolu bırakmış. Zaten oyunda her oynayan 3-4 yıl sonra alıyor o kupayı, alamayanlar da var ama bu normal karşılanıyor. Şimdi elini vicdanına koy öyle söyle Türkiye'den bir takım mevcut kadrosuyla gerçekten o kupayı alabilir mi?

Bir de bu durum 1 veya 2 oyunda nadir olan bir durum değil, çok sık gerçekleşiyor durum bu yüzden garip karşılanıyor.

TeNaciOUS MidFieLdeR
01.Ocak.2013, 00:20
UEFA'yı aldığımız sezon da yenilmiştik sanırım... :D

zaten ona gonderme yapmistim :D

aslinda 2000 yilinda da kimse tahmin edemezdi sanirim uefayi gsnin alabilecegini, futbolda zirvenin zirvesi oldu turkiye icin. hayallerin de otesinde. ama bircok kisinin oyununda bunun gerceklesmis olmasi durumun surprizle bir alakasi olmadigini gosteriyor. her neyse, bence de sadece turkiye liglerini acmakla bir alakasi olmali bunun. zaten standartin uzerinde bir gs kadrosu var, sampiyon olmasina yeterli gelmis olabilir. diger buyuk ligleri de acip gormek lazim asil. barca, real ya da city dururken gs nin kupayi kaldirmasi gercekten de abes, rakamlarin mantigin hakim oldugu bir oyun dunyasinda sonuclarin daha gercekci olmasi beklenir. demek ki oyuncu profillerinde biraz abartma durumu olmus olabilir.

europeanconquer
01.Ocak.2013, 01:01
@Önder HOCA

Aynen,Emre Çolak'a katılıyorum.Çok şişirilmiş.Kendinden beklenmeyecek performans sergiliyor benim kariyerlerimde ne Selçuk,ne Hamit ne de Amrabat onun kadar skora etki edemiyor.

Galatasaray'ın gerçekte Şampiyonlar Ligi'nde durumu belli mi şu an ? Tamam çeyrek final ötesi büyük iyimserlik olur ancak siz zaten kararınızı vermişsiniz,yapamazlar,imkansız,olmaz.Hadi kabul ettik,Şampiyonlar Ligi'nde böyle bir gerçek dışı olaylar dizisi oluyor.Benim oyunumda Arsenal Barcelona'yı 9-2 yendi.Bana göre Barcelona'nın bir takımdan 3 gol yiyip yenilmesi bile imkansız gelirken,9-2 yenilmesi oyunun bütün amacını alıp götürüyor.Kendi yaptığınız maçınıza bakın,bu oyunun yapay zekası sapıtmış durumda.Bir kariyerde Beşiktaş küme düşerken bir kariyerde ligde açık ara fark ile şampiyon oluyor.

himone
01.Ocak.2013, 02:03
@Önder HOCA

Aynen,Emre Çolak'a katılıyorum.Çok şişirilmiş.Kendinden beklenmeyecek performans sergiliyor benim kariyerlerimde ne Selçuk,ne Hamit ne de Amrabat onun kadar skora etki edemiyor.

Galatasaray'ın gerçekte Şampiyonlar Ligi'nde durumu belli mi şu an ? Tamam çeyrek final ötesi büyük iyimserlik olur ancak siz zaten kararınızı vermişsiniz,yapamazlar,imkansız,olmaz.Hadi kabul ettik,Şampiyonlar Ligi'nde böyle bir gerçek dışı olaylar dizisi oluyor.Benim oyunumda Arsenal Barcelona'yı 9-2 yendi.Bana göre Barcelona'nın bir takımdan 3 gol yiyip yenilmesi bile imkansız gelirken,9-2 yenilmesi oyunun bütün amacını alıp götürüyor.Kendi yaptığınız maçınıza bakın,bu oyunun yapay zekası sapıtmış durumda.Bir kariyerde Beşiktaş küme düşerken bir kariyerde ligde açık ara fark ile şampiyon oluyor.

Hala anlaşamıyoruz bence ciddi bir iletişim sorunumuz var bu konuda. GS şampiyonlar ligini kesinlikle alamaz demiyoruz çok zor, mucize olur diyoruz. Yani GS bir veya 2 oyunda bu kupayı alsa normal karşılnabilir, zaten önceki oyunlarda da böyle sürprizler oluyordu. Ama bu durum çok fazla oluyor insanlar da buna karşı çıkıyor. Eğer birçok kişi bunu yaşıyorsa GS abartılmış demektir.

Yukarıda perpetua Fatih Terim'i Real Madrid'in başına koymuş, orada da Real almış kupayı, eğer GS kupayı Fatih Terim sayesinde alıyorsa burada iki türlü sonuç çıkıyor 1- oyunda 4-4-2 yenilmez taktik, 2- Fatih Terim abartılmış. Bence 2. seçenek GS takımının abartılmasından daha kötü. Önceki mesajlarımda bununla alakası yoktur diye düşünüyodum çünkü hiç mantıklı gelmiyordu ama şimdi inanmaya başladım sorun GS'ın şişirilmesi değil 4-4-2 ve Fatih Terim'in şişirilmesiymiş. Ama şöyle bir durum da var ilk senesinde GS ile şampiyonlar ligini alan birçok arkadaş var bu durumda 4-4-2 devreye giriyor. Morinho'nun GS da başarısız olması da şunu gösteriyorki 4-2-3-1 bu oyunda işe yaramaz.

europeanconquer
01.Ocak.2013, 02:10
Valla kupayı alıyor deniyorda kimse gelip bir Şampiyolar Ligi ss'i göstermemiş herkes ligden ss göstermiş.Kusura bakmayın da ligde Galatasaray'ın üst üste şampiyon olmasından normal bir durum olamaz.Gösterin şu Şampiyonlar Ligi ss'ini.

Maegras
01.Ocak.2013, 02:18
Valla kupayı alıyor deniyorda kimse gelip bir Şampiyolar Ligi ss'i göstermemiş herkes ligden ss göstermiş.Kusura bakmayın da ligde Galatasaray'ın üst üste şampiyon olmasından normal bir durum olamaz.Gösterin şu Şampiyonlar Ligi ss'ini.

Maçtan önce kaydedip GS'nin kupayı almasına mani olmuşlardır. :D:D:D:D

TeNaciOUS MidFieLdeR
01.Ocak.2013, 02:30
su anda liverpool kariyerimde gs uefada fb ise SLde ceyrek finale yukseldiler. gurur verici :D oyunda TSL acik degil

Qu3
01.Ocak.2013, 03:28
Galatasaray'ın ligi domine etmemesi gibi bir durum aslında şaşırtıcı olurdu. Mesela İtalya'da Juventus ligi domine ediyor. Açın bir Inter kariyeri 5 6 sezon boyunca Juventus'u geçemezsiniz. Portekiz'de Porto misal oyunda rekor üstüne rekor kırıyor Porto. Açın Benfica veya Braga kariyeri Porto'yu geçmeniz imkansızdır. Galatasaray oyunda en iyi yerlileri alıyor bende. Bu yerliler ile ligi domine etmesi gayet normal. Tabi şampiyonlar liginde final filan biraz abartı ama şanslı kuralar ile yarı final filan oynuyorlar. Ben şuana kadar kariyerimde Galatasaray'ın Barca, Madrid veya City'i elediğini görmedim. Ama yarı final filan oynuyorlar. Kadrolarına bakıyorum gerçekten çok iyi transfer yapıyorlar personelleri değiştiriyorlar iyi regenler çıkıyor filan. İngiltere ligi dışında demirbaş takımlar kendi liglerinde deli dolu gidiyorlar. Bunlardan biride Türkiye liginde Galatasaray. Dediğim gibi birde Inter veya Milan kariyeri açın Juventus'u geçmek için kafayı yiyeceksiniz.

Spe1907
01.Ocak.2013, 04:09
Galatasaray araştırmacısının gelip Emre Çolak profilini niye böyle yaptığını açıklamasını istiyorum ben ya. mesela Stoch unda abartı olduğunu düşünüyorum ama o bitiricilik uzun şut değerlerinin geçen sene attığı 12 gol ( ki bunlar gerçekten class gollerdi) yüzünden verildiğini söylebilir fenerbahçe araştırmacısı ama bu Emre Çolak bu profili hak edecek ne yaptı Allah aşkına?

ReaList
01.Ocak.2013, 04:32
Benim bir kariyerden alıntı.

http://www.resimyukle.eu/?di=BV0D
http://www.resimyukle.eu/?di=YRJO

Maegras
01.Ocak.2013, 06:27
Bu durumdan sıkıntılı olan arkadaşların neredeyse hepsinin Fenerbahçeli olması da "ilginç" geliyor bana :D

Spe1907
01.Ocak.2013, 07:45
Bu durumdan sıkıntılı olan arkadaşların neredeyse hepsinin Fenerbahçeli olması da "ilginç" geliyor bana :D

Galatasaraylı arkadaşlarında neredeyse hepsinin bu durumu normal karşılaması da bana "ilginç" geliyor nedense :D

zeck17
01.Ocak.2013, 14:19
Biz bunu kendi oyunumuzda daha fazlasıyla yapabiliyorsak bilgisayar neden yapamasın mesela benim fm12 de süper ligi 96 puanla bitirip clyi üst üste 2 kere almışlığım var bir de 60 maçtır kaybetmiyorum(3.sezonda)

MeMo
01.Ocak.2013, 15:14
Bu da benim oyundan.

Grubundan 14 puanla çıkan Galatasaray, Manchester United'ı deplasmanda 3-0 yenip yoluna devam ediyor.

http://www.resimyukle.eu/?di=OR9U

playeray
01.Ocak.2013, 15:19
İlk sezon Benfica'yı 7-2 yendiler. Fenerbahçe'yi Kadıköy'de yendiler. 25 hafta namağlup ilerlediler. Şampiyon oldular fakat ikinci sezonda 8. sırada nal topluyor şu an.

Trabzonspor
01.Ocak.2013, 15:46
Biz bunu kendi oyunumuzda daha fazlasıyla yapabiliyorsak bilgisayar neden yapamasın mesela benim fm12 de süper ligi 96 puanla bitirip clyi üst üste 2 kere almışlığım var bir de 60 maçtır kaybetmiyorum(3.sezonda)

Birisi Gs'yi yonettigi zaman transfer yapmadan oynamiyor. Gidip cok saglam transferleri yapip ligdeki diger takimlarin 5 misli kalitede kadro kurup ben 96 aldim diyorsunuzda. Gs'yi yapqy zeka yonetirken transfer yapmqdan sampiyonlar ligi finali oynuyorsa, kupayi aliyorsa ,ligde 90 puan aliyorsa orda bi sorun oldugunu dusunmuyorsaniz. Demekki siz gercek hayatta GS izlediginizi zqnnedip Barxelona maclarini izliyorsunuz.

Maegras
01.Ocak.2013, 19:16
Birisi Gs'yi yonettigi zaman transfer yapmadan oynamiyor. Gidip cok saglam transferleri yapip ligdeki diger takimlarin 5 misli kalitede kadro kurup ben 96 aldim diyorsunuzda. Gs'yi yapqy zeka yonetirken transfer yapmqdan sampiyonlar ligi finali oynuyorsa, kupayi aliyorsa ,ligde 90 puan aliyorsa orda bi sorun oldugunu dusunmuyorsaniz. Demekki siz gercek hayatta GS izlediginizi zqnnedip Barxelona maclarini izliyorsunuz.

Şaka mısınız kardeşim? Yeter ya gerçek ile oyun içi performansları karşılaştırmayı bırakın..
Oyunda X oyuncusu gerçek hayattakinden 2 kat daha iyi performans göstermistir atar golleri, yapar savunmasını maç kazandırır.

Neden yediremiyorsunuz ki? Fenerbahçe benim oyunumda ben GSyi yönetirken UEFA'yı aldı ilk sezonunda, ne kadar güzel bir şey.

ForMemoland
01.Ocak.2013, 19:53
Aslında iş Galatasaray'da değil Selçuk İnan, Burak Yılmaz ve Johan Elmander'de bitiyor en azından bende öyle

zeck17
01.Ocak.2013, 21:56

kağıt üstünde galatasaray kadrosuna baktınız mı hiç türkiye standartlarının üstünde bir kadro ama formsuzluklar defans hataları şansızlıkları filan diye gerçekte iyi bir performans gösteremiyor

Şampiyonlar ligi finali ütopik olmuş ama 90 puan kağıt üzerinde alınabilecek bir durum oyundaki transferlere gelince ise çok büyük gelişme var fm13 de eski serilerde türk takımları nerde ucuz ve kötü oyuncu varsa onu alıyordu ama artık bir vizyonları var eksiklerine göre değerli oyuncular alıyorlar

Ve benim kariyerime gelince ilk sezon 5 transfer ikinci sezon 10 transfer 3.sezon 5 transfer yapılmıştır galatasarayın son 2 yılda yaptığı transfer sayısı benim toplam transfer sayıma yakın

Göreceksiniz galatasaray fatih terimle başarılar geldikçe üstüne koyarak devam edecektir şampiyonlar liginde oyundakine benzer durumlar olacaktır(çeyrek final,yarı final) şanslı kuralarla

Mamadou
01.Ocak.2013, 22:55
Şahsen oyunda Galatasaray'ın lige ambargo koymasına lafım yok. Evet katılıyorum Fenerbahçe ile birlikte diğer takımlara göre kadro kalitesi iki seviye yukarıda bu iki takımın ama daha ilk sezondan olmak üzere Şampiyonlar liginde yarı final,final oynamasının mantıklı bir açıklaması yok. Bu başarı sezonluk değil her sezon tekrarlanan bir durum. Başlangıçtan 1,2 sezon sonra bu başarıları yakalasa Galatasaray tamamım ama o kadar winner takım arasında ilk sezondan yarı final,final oynaması abartı başka bir şey değil. Önceki mesajlarda paylaşılan ss'lerde görüldüğü üzere yendiği takımlar sizin şanslı kura olarak gördüğünüz takımlar değil dev takımlar. Benim oyunumda da R.Madrid,Dortmund ve Milan gibi devleri yenmişti. SS paylaşamayacağım ama Trabzonspor kariyerimde bunu yazmıştım. Galatasaray final oynamıştı burada. (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=2381532#post2381532) Hatta Türkiye liginde yeni bir oyun açsam eminim Galatasaray bu başarıları yine ilk sezondan tekrarlayacak.

Oyuncu profilleri hakkında geçmiş serilerde bile gerçekte Galatasaray yokları oynarken oyunda çok sağlam profile sahip oyuncular vardı. Bu durum artık normalleşti bence. Galatasaray'da oynayıp yarım sezonluk iyi performans bile oyuncuya çok iyi özellikler kazandırabiliyor. Sabit.

Maçtan önce kaydedip GS'nin kupayı almasına mani olmuşlardır. :D:D:D:D

Kişi neyse karşısındakini de öyle görürmüş :)

MeMo
01.Ocak.2013, 23:12
Şahsen oyunda Galatasaray'ın lige ambargo koymasına lafım yok. Evet katılıyorum Fenerbahçe ile birlikte diğer takımlara göre kadro kalitesi iki seviye yukarıda bu iki takımın ama daha ilk sezondan olmak üzere Şampiyonlar liginde yarı final,final oynamasının mantıklı bir açıklaması yok. Bu başarı sezonluk değil her sezon tekrarlanan bir durum. Başlangıçtan 1,2 sezon sonra bu başarıları yakalasa Galatasaray tamamım ama o kadar winner takım arasında ilk sezondan yarı final,final oynaması abartı başka bir şey değil. Önceki mesajlarda paylaşılan ss'lerde görüldüğü üzere yendiği takımlar sizin şanslı kura olarak gördüğünüz takımlar değil dev takımlar. Benim oyunumda da R.Madrid,Dortmund ve Milan gibi devleri yenmişti. SS paylaşamayacağım ama Trabzonspor kariyerimde bunu yazmıştım. Galatasaray final oynamıştı burada. (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=2381532#post2381532) Hatta Türkiye liginde yeni bir oyun açsam eminim Galatasaray bu başarıları yine ilk sezondan tekrarlayacak.

Oyuncu profilleri hakkında geçmiş serilerde bile gerçekte Galatasaray yokları oynarken oyunda çok sağlam profile sahip oyuncular vardı. Bu durum artık normalleşti bence. Galatasaray'da oynayıp yarım sezonluk iyi performans bile oyuncuya çok iyi özellikler kazandırabiliyor. Sabit.

3 kez Türkiye Ligi'nde oynadım üçünde de Galatasaray inanılmaz işler yaptı Şampiyonlar Ligi'nde. Oyuna bakarak Galatasaray'ı rahatça Avrupa'nın en iyi 10 takımı içerisinde sayabiliriz.

europeanconquer
01.Ocak.2013, 23:22
Normal değil tamam ancak Emre Çolak ve Burak Yılmaz haricindeki her oyuncu hak ettiği değerde,ne eksik ne fazla,peki bu 2 oyuncu bütün bu oyunlara etki edemeyeceğine göre burada ki anormallik ne ?

Mamadou
01.Ocak.2013, 23:30
Normal değil tamam ancak Emre Çolak ve Burak Yılmaz haricindeki her oyuncu hak ettiği değerde,ne eksik ne fazla,peki bu 2 oyuncu bütün bu oyunlara etki edemeyeceğine göre burada ki anormallik ne ?

Ben açıkçası bir kaç oyuncu dışında oyunda tek tek Galatasaray'lı oyuncuların profillerine bakmadım. Üstte bir arkadaş Emre Çolak'ın profilini sormuş bende Galatasaray'da önceki serilerde şişirilmiş özellikte oyuncular olduğunu yazdım. Genel olarak bu durum bana artık normal geliyor. Sonuçta Burak Galatasaray'da oynadığını Trabzonspor'da oynuyordu. Pek bir fark yok he bir fazlası şu an zirve yaptı o kadarlık.

Maegras
01.Ocak.2013, 23:50

Valla benim oyunla ilgili bir problemim yok, hangi takım ne alırsa alsın...

Oyundaki GS performansını yediremiyorsunuz kurtulun şu psikolojiden (j) Buraya gelip sayfalarca GS'nin performansı abartılı diye tutturan sizsiniz, benim yaptığım şakaya alınan sizsiniz, aksinin gerçeklestiğini söyleyen ve SS veren insanlara rağmen tutumunuz hala aynı.

GS küme düşse tepkiniz bu olmazdı eminim, açardınız bir topic GS küme düstü :D:D:D derdiniz.

Gncl1905
01.Ocak.2013, 23:54
Evet yıllardır olduğu gibi Galatasaray abartılmış. Zaten Galatasaray kimdir ki daha önce hiç üst üste şampiyon olmuş mu? Ya da Avrupa'nın en büyük kupasında yarı final, çeyrek final görmüş mü? Ayrıca gelirlerine bir bakın rezalet. Tanınmışlığı da çok fazla, lütfen düzeltiniz!

Burak dediğiniz adam da gol atamıyor hiç gerçekte. Elmander ve Umut = Torres. Selçuk İnan = Xavi olmuş. Semih Kaya'nın gerçekle yakından uzaktan alakası yok wonderkid olmuş resmen.

Fenerbahçe'de ise Volkan, GG, Sow nasıl yaptığınızı aklım almıyor. En az 160 CA adamları nelerde süründürmüşsünüz yazık günah. Krasic'e ise 150 küsür CA az bile. Hele Flair 6-7 olması ise tam bir skandal. Bekir'in de Türkiye'nin en iyi defansı olmamasına çok şaşırdım doğrusu, 120 küsür CA küfür gibi resmen. Fenerbahçe'nin tanınmışlığının kıtasal olmaması gibi bir saçmalık da olamaz. Gelirleri de tam yansıtılmamış. Lütfen kendinizi afaroz ediniz. Ne yaptığınızı anlamıyoruz.

***Emre Çolak konusuna ben de katılıyorum. Sadece sol ayağını kullanmasına rağmen, 120 küsür CA olmasına rağmen coşuyor. İlginç doğrusu. Özellikleriyle oynansa daha gerçekçi olur.

petrol_fb12
02.Ocak.2013, 00:00
Bence bunun tek nedeni Fatih Terim.Motavisyon ve adam yönetimidir.Oyuncuların profil bakımında gerçekten cok iyi Galatasarayın Fm'de bundada olabilir.

2012/2013 Sezonunda.Süper Lig,Şampiyonlar Ligi,Türkiye Kupası,Süper Kupa ve Hazılrlık Maçları hepsini topladığında.

34 Maç yapmışlar.19 galibiyet,6 Mağlubiyet.7 kez berabere kalmışlar.

Gecen sene ise.

Süper Lig ve Süper Final Dahil.40 Maçta.25 Galibiyet,11 Beraberlik,4 Mağlubiyet almışlar.

Hazırlık Maçlarında ve Türkiye Kupasında.

10 Maç yapıp.3 Galibiyet,5 Mağlubiyet,2 Berabberlik almışlar.Hazılrık Maçları YaptığıTakımlar.Türkiyemspor Berlin (G),Unterhaching(B),Liverpool (G),Twente (M),İnter (B),Olympiakos (M),Real Madrid (M),Benfica (M).

Fenerbahce İse.

2012/2013 Sezonunda.Süper Lig,Şampiyonlar Ligi,Avrupa Kupası,Türkiye Kupası,Süper Kupa ve Hazılrlık Maçları hepsini topladığında.

34 Maç yapmış.

15 Galibiyet,7 Mağlubiyet,12 Beraberlik almış.

2011/2012 Sezonunda Süper Lig,Süper Final,Türkiye Kupası ve Hazıırlık Maçlarında .

52 Maç yapmış.

33 Galibiyet,8 Mağlubiyet,10 Beraberlik Almış.

Hazırlık Maçı Yaptığı takımlar. Twente (M),Standard Liege (G),Sakaryaspor (G),Nürnberg (G),Palermo (G),Werder Bremen (G). Shakhtar Donetsk Macı yarıda kalmış.

Bu verilere bakıp kararı kendiniz verebilirsiniz.Birde bu seneki transferleri göz önünde bulundurursunuz.

perpetua
02.Ocak.2013, 02:30
Hala anlaşamıyoruz bence ciddi bir iletişim sorunumuz var bu konuda. GS şampiyonlar ligini kesinlikle alamaz demiyoruz çok zor, mucize olur diyoruz. Yani GS bir veya 2 oyunda bu kupayı alsa normal karşılnabilir, zaten önceki oyunlarda da böyle sürprizler oluyordu. Ama bu durum çok fazla oluyor insanlar da buna karşı çıkıyor. Eğer birçok kişi bunu yaşıyorsa GS abartılmış demektir.

Yukarıda perpetua Fatih Terim'i Real Madrid'in başına koymuş, orada da Real almış kupayı, eğer GS kupayı Fatih Terim sayesinde alıyorsa burada iki türlü sonuç çıkıyor 1- oyunda 4-4-2 yenilmez taktik, 2- Fatih Terim ...u çıkarılmış. Bence 2. seçenek GS takımının abartılmasından daha kötü. Önceki mesajlarımda bununla alakası yoktur diye düşünüyodum çünkü hiç mantıklı gelmiyordu ama şimdi inanmaya başladım sorun GS'ın şişirilmesi değil 4-4-2 ve Fatih Terim'in şişirilmesiymiş. Ama şöyle bir durum da var ilk senesinde GS ile şampiyonlar ligini alan birçok arkadaş var bu durumda 4-4-2 devreye giriyor. Morinho'nun GS da başarısız olması da şunu gösteriyorki 4-2-3-1 bu oyunda işe yaramaz.

4231'in kanatlarinin geriye yeterince gelmemesi ve ozellikle savunma oynayinca beklerin stoperlere cok yapisarak oynamasi, dripling yapmaya meyilli kanat oyuncularina bol bol bos alan yaratiyor.

Ama 442 daha dengeli ve kanat oyunculari savunmaya yardima geri geliyor. Bu da o fazla dripling yapan kanat oyuncularinin durdurulmasini kolaylastiriyor.

Oyunda o kadar az sayida 442 onayan takim var ve o kadar cok takim 4231 veya 433 oynuyor ki Galatasaray'in 442 oynamasi ozellikle iki kanat oyuncusunun bombos pozisyonda top alip hizlanmasina ve kosmaya basladiktan sonra durdurulamaz olmasina neden oluyor. Kanattan topu alip giden oyuncu gol atmasa veya asist yapmasa da, rakibin topu kapip hizli hucum yapmasini engelliyor.

mpaker66
02.Ocak.2013, 02:46
Her şey maç motorunda bitiyor bu oyunda, bu kadar tartışmayın yahu.Hızle ve güçlü oyuncun varsa birazda teknik özellikleri varsa tamamdır, kimse dur diyemiyor ona. bkz.Burak Yılmaz.
Yukardaki mourinho örneği güzel bi cevap olmuş yalnız herkes onu atlamış.

sukass53
02.Ocak.2013, 13:07
Daha önce de söyledigim gibi İBB kariyerimde Galatasaray gerçekten saglamdı ama Fenerbahcenin de yabana atılacak bi tarafı yoktu ss le destekleyemecegim malesef şuan baska kariyer yapıyorum ama iki takımda benim oyunumda coşturuyolardı gruplarından banko cıkıyorlardı hatta benim suanki kariyerimde 2.sezonda ben 2.turda cl de elendim fenerbahce barcelonayı eledi sonra ne oldu bilmiyorum :D

RasAnt
02.Ocak.2013, 19:44

Kendi yönettiğim takımın 8-9 yıl sonra başarıya ulaşması uçuk birşey değil,pc kendi kendine olsa tabiki uçuk ama biz kendimiz yönetiyoruz başarılı olamazsak oynamayalım zaten bu oyunu,ki çoğu kişi benden daha erkende şampiyon olabilirdi.

Burda Gs nin ard arda şampiyon olmasının sıkıntısı diğer takımların Fenerbahçe,Beşiktaş,Trabzonun,Bursanın yeterince iyi yapılmaması Gs nin şişirilmesi ondan başka şampiyon yok abartı yani.TR ligini domine ediyor adamlar benim şampiyonluklarım zaten ucu ucuna oldu nasıl oldu bende inanamadım olmasam maşallah TR ligi Gs den ibaret olacak.

gargi_17
02.Ocak.2013, 20:46
Yiiih!.. Mahalle kahvesine dönmüş burası.Sansürlenmeyeceğini bilsem küfür edecem artık. :D Gs nin performansı normalmiş.Gsli olmayan çekemiyomuş.Gidin renk sevdasıyla içiçe geçmiş egonuzu başka yerde tatmin edin arkadaş.Ben küme düşme barajının 35-40 şampiyonluk barajının 75-80 oldugu gerçekçi bir Tsl istiyorum.

Maegras
02.Ocak.2013, 21:45
Haklısınız.. Galatasaray kadrosu abartı. O kadar şampiyon olmaması lazım. Oyun da gerçekçi değil.

Çok batıyorsa girersin editöre oyun açmadan önce, kim abartıysa artık Emre mi, Burak mı, Terim mi, gerçeğe uygun olarak ayarlarsın rahatına bakarsın. Hemen biri çıkıp da der şimdi "kendini nasıl görürsen baskasını da bla bla". Benim 2. kariyerim ve ne genie kullandım ne fmrte ne de oyunun editörünü, kaydet çık da yapmam. Her neyse...

Sadece merak ediyorum diğer liglere, mesela La liga'ya, Serie A'ya girip bakıyor musunuz kim domine etmiş? O rahatsız etmez sizi çünkü o liglerde taraftarlık duygunuzu harekete geçirecek bir durum yok. 4 sene Real Madrid şampiyon olsa zorunuza gitmez, yada Juventus.

Belki GS kadrosu abartıdır belki değildir buna araştırmacılar karar veriyor sonuçta ama sizin burada yazdıklarınız sadece fanatizmden ibaret.

perpetua
02.Ocak.2013, 22:22
Yiiih!.. Mahalle kahvesine dönmüş burası.Sansürlenmeyeceğini bilsem küfür edecem artık. :D Gs nin performansı normalmiş.Gsli olmayan çekemiyomuş.Gidin renk sevdasıyla içiçe geçmiş egonuzu başka yerde tatmin edin arkadaş.Ben küme düşme barajının 35-40 şampiyonluk barajının 75-80 oldugu gerçekçi bir Tsl istiyorum.

Oyun cikmadan once 15 defa ilk sezonu oynattirmistim. Takimlarin bu 15 oyunda aldigi ortalama (maksimum/minimum) puanlar asagida.

Galatasaray 67.3 (82/46)
Fenerbahçe 66.8 (92/57)
Bursaspor 59.6 (72/46)

Trabzonspor 56.2 (71/44)
Gençlerbirliği 51.5 (64/39)
Sivasspor 51.1 (68/36)
Eskisehirspor 50.2 (64/32)
Karabükspor 48.7 (66/30)
Beşiktaş 47.7 (63/33)
İstanbul İBBSK 45.7 (59/35)
Kayserispor 45.1 (69/34)
Orduspor 42.2 (54/34)
Antalyaspor 42.1 (60/25)
Mersin İ.Y. 40.7 (50/28)
Gaziantepspor 39.4 (61/24)

Kasımpaşa 33.5 (52/22)
Akhisar Bld. 27.5 (41/18)
Elazığspor 23.6 (34/13)

Son mac motoru ile denemedim ama ortalamalarin cok da uzak olmayacagini tahmin ediyorum.

himone
02.Ocak.2013, 22:23

Yukarıda perpetua Fatih Terim'i Real Madrid'in başına koymuş, orada da Real almış kupayı, eğer GS kupayı Fatih Terim sayesinde alıyorsa burada iki türlü sonuç çıkıyor 1- oyunda 4-4-2 yenilmez taktik, 2- Fatih Terim abartılmış. Bence 2. seçenek GS takımının abartılmasından daha kötü. Önceki mesajlarımda bununla alakası yoktur diye düşünüyodum çünkü hiç mantıklı gelmiyordu ama şimdi inanmaya başladım sorun GS'ın şişirilmesi değil 4-4-2 ve Fatih Terim'in şişirilmesiymiş. Ama şöyle bir durum da var ilk senesinde GS ile şampiyonlar ligini alan birçok arkadaş var bu durumda 4-4-2 devreye giriyor. Morinho'nun GS da başarısız olması da şunu gösteriyorki 4-2-3-1 bu oyunda işe yaramaz.

4231'in kanatlarinin geriye yeterince gelmemesi ve ozellikle savunma oynayinca beklerin stoperlere cok yapisarak oynamasi, dripling yapmaya meyilli kanat oyuncularina bol bol bos alan yaratiyor.

Ama 442 daha dengeli ve kanat oyunculari savunmaya yardima geri geliyor. Bu da o fazla dripling yapan kanat oyuncularinin durdurulmasini kolaylastiriyor.

Oyunda o kadar az sayida 442 onayan takim var ve o kadar cok takim 4231 veya 433 oynuyor ki Galatasaray'in 442 oynamasi ozellikle iki kanat oyuncusunun bombos pozisyonda top alip hizlanmasina ve kosmaya basladiktan sonra durdurulamaz olmasina neden oluyor. Kanattan topu alip giden oyuncu gol atmasa veya asist yapmasa da, rakibin topu kapip hizli hucum yapmasini engelliyor.

Arkadaşlar önceki mesaajları okumadan niye gelip burada sağa sola sarıyosunuz. Ben de önceden GS takımı abartılmış diyenlerdendim. Fakat yapılan tartışmalar ve deneyler sonucunda böyle olmadığı anlaşılmıştır. Oyunda abartılan GS değil 4-4-2 taktiğidir. GS'dan 4-5 kat daha kaliteli kadrolar 4-5 kat daha iyi teknik direktörlerle bu kupayı alamıyorlar, çünkü sebebi tamamen taktik ve maç motoru. Maç motorunun bug ı 4-4-2 dir deneyin anlarsınız. Perpetua Morinho ve Fatih Terim'i değiştirerek denedi ve Real Şampiyonlar ligini aldı GS ligde artık kaçıncıydı hatırlamıyorum. 1-2 futbolcunun profili abartı olabilir ama hiçbiryeri araştırmadan lütfen yorum yapmayın.

Forum görevlisine de tavsiyem konunun kapatılmasıdır.

gargi_17
02.Ocak.2013, 22:24
Haklısınız.. Galatasaray kadrosu abartı. O kadar şampiyon olmaması lazım. Oyun da gerçekçi değil.

Çok batıyorsa girersin editöre oyun açmadan önce, kim abartıysa artık Emre mi, Burak mı, Terim mi, gerçeğe uygun olarak ayarlarsın rahatına bakarsın. Hemen biri çıkıp da der şimdi "kendini nasıl görürsen baskasını da bla bla". Benim 2. kariyerim ve ne genie kullandım ne fmrte ne de oyunun editörünü, kaydet çık da yapmam. Her neyse...

Sadece merak ediyorum diğer liglere, mesela La liga'ya, Serie A'ya girip bakıyor musunuz kim domine etmiş? O rahatsız etmez sizi çünkü o liglerde taraftarlık duygunuzu harekete geçirecek bir durum yok. 4 sene Real Madrid şampiyon olsa zorunuza gitmez, yada Juventus.

Belki GS kadrosu abartıdır belki değildir buna araştırmacılar karar veriyor sonuçta ama sizin burada yazdıklarınız sadece fanatizmden ibaret.

Kardeş inşallah benim anlatım kabiliyetimle alakalı bir sıkıntı vardır.Bu kadar anlayışsız insanlarla münazara etmek beni üzer çünkü..Son kez izah ediyorum.Daha önce SS ini de paylaştım.Beni rahatsız eden Gs nin Madrid in juve nin 6 sene 7 sene ligi domine etmesi değil..Beni rahatsız eden saçma ve gerçeğe uzak bir şekilde 90 puanla ligin sürklase edilmesi.Bu konun çözümüyle alakalı saçmasapan önerilerinizi de bir zahmet kendinize saklayın.İçinde bulunduğunuz fantazi dünyası sizi mutlu ediyorsa eger bu oyunun daha gerçekçi bir sürümünde bu gibi angaryalarla sizin gibi üslüpsuz arkadaşların ugraşmasını tercih ve temenni ederim.Sevgiler...

europeanconquer
02.Ocak.2013, 23:49
Konu çok uzadı valla.

En başından;

''İyi olmuş,inşallah herkesin oyununda aynen böyle devam eder,inşallah gerçekte de aynı başarıları izleriz.''

diyemedim ya la.

perpetua
03.Ocak.2013, 18:11
13.2.1 ile 7 tane yeni oyunun ortalamalari.

Galatasaray 76.7 (81/70)
Fenerbahçe 72.3 (83/66)
Bursaspor 61.0 (66/52)

Trabzonspor 56.0 (64/48)
Sivasspor 55.3 (65/46)
Gençlerbirliği 53.0 (61/33)
İstanbul İBBSK 51.4 (61/31)
Beşiktaş 51.0 (63/37)
Eskisehirspor 48.6 (61/27)
Orduspor 45.4 (56/32)
Mersin İ.Y. 41.4 (50/34)
Kayserispor 40.0 (47/33)
Antalyaspor 39.1 (49/29)
Gaziantepspor 37.6 (48/18)
Karabükspor 36.3 (50/18)

Kasımpaşa 30.6 (43/23)
Akhisar Bld. 27.3 (43/19)
Elazığspor 22.3 (37/10)

Hala 90 puana cikip ligin dagitildigini goremedim. Galatasaray ve Fenerbahce 1. ve 2. siradan hic dusmuyor (sirf kadro kalitesine bakinca anormal bir durum degil).

Besiktas biraz fazla dusuk performansta, boyle olmasinda da ozellikle Fernandes'e cikarttigimiz yamada yapilan duzeltmelerin bu testlerde yapilmamis olmasi etken bence. Ayrica tabii Oguzhan'in ongorulmesi zor cikisi da eksik.

Bunlar bana ligde cok buyuk bir dengesizlik olmadigi izlenimini veriyor. Avrupa'da basariyi kismak icin de butun lig capinda bir indirim gerekiyor yani. Boyle bir indirimin olmasi gerektigini bir suredir hissediyordum ama ozellikle surekli yurt disindan gelen oyuncular yuzunden bu pek mumkun olmuyordu.

Subat yamasindan sonra bir defa daha bakalim duruma.

LaigLeNoiR
03.Ocak.2013, 18:16
Ömer abi yaptığın tabloya göre Kasımpaşa ve Gençlerbirliği takımları oldukları yerleri haketmiyor, hazır tabloyu eklemişken söyleyeyim dedim.

perpetua
03.Ocak.2013, 18:37
Bence de. :)

Gencler'de ozellikle Lekic'in cok ustun bir performansini goruyorum her oyunda.

Pasa'da ise ozellikle Uche Kalu'nin kisisel ozelliklerinden kaynaklandigini gozlemledigim bir ariza var.

MeMo
04.Ocak.2013, 00:41
Oyunumda Şampiyonlar Ligi'nde yarı finale kadar yükseldi Galatasaray. Bu konuyu görünce daha açmamıştım kariyeri ve hak vermiştim önceki deneyimlerime dayanarak. Tesadüf odur ki bu konudan sonraki ilk oyunumda Galatasaray gene inanılmaz şeyler yaptı.

Kanatlar defansa yardım ediyor gerçi.

Night_Mare17
04.Ocak.2013, 02:04
Bu sene Galatasaray Şampiyonlar Ligin'de bir yarı final yaparsa bakalım tepkiler nasıl olacak. O zaman da FM'yi efsane ilan etmemiz lazım.

sui generis
04.Ocak.2013, 02:08
Bu sene Galatasaray Şampiyonlar Ligin'de bir yarı final yaparsa bakalım tepkiler nasıl olacak. O zaman da FM'yi efsane ilan etmemiz lazım.

fikrim değişmez. reelde oynadığı rakiplerle oyunda elediği / yendiği rakipler arasınsa siklet farkı var.

Escochae
04.Ocak.2013, 03:20
Bir yanlışlığın , abartının olmadığını ve arkadaşda yaşananın bir tesadüf olduğunu iddia edenler ; http://img15.imageshack.us/img15/6095/ligy.png (http://img15.imageshack.us/i/ligy.png/)
Daha da birşey demek istemiyorum.

Fietra 10
04.Ocak.2013, 04:38

bazı şeyler cidden çok küçümseniyor ya da biz kendimizi büyütüyoruz bilemedim şimdi :) Galatasaray bırak bu seneyi önümüzdeki 3-5 yıl içinde CL'de yarı final oynasın dediğim her şeyi geri alacağım..:)

ozan42
04.Ocak.2013, 04:54
http://img687.imageshack.us/img687/310/fikstra.jpg (http://img687.imageshack.us/i/fikstra.jpg/)http://img210.imageshack.us/img210/8576/manl.jpg
http://img40.imageshack.us/img40/1458/umutw.jpg
http://img20.imageshack.us/img20/9674/gfhghgf.jpg
http://img526.imageshack.us/img526/5222/2013010400001.jpg
http://img209.imageshack.us/img209/4876/lklklkl.jpg
http://img600.imageshack.us/img600/3025/gfgffa.jpg
Bende ilk sezon S.l ni aldılar. 2. sene sampiyon oldular ve s.l de ceyrek fınal oynadılar 3. sene s.l finalini kaybettiler 4. sene uefa finalini kaybettiler :D.Gs lıgdede fırtına gibi 5. senedeyiz hala köpek gibi kapısıyoruz :D ne abartı yapmıslar yaw :D adamlar her katıldığı turnuvada fınal oynuyor :D

perpetua
04.Ocak.2013, 14:51
Bir yanlışlığın , abartının olmadığını ve arkadaşda yaşananın bir tesadüf olduğunu iddia edenler ; http://img15.imageshack.us/img15/6095/ligy.png (http://img15.imageshack.us/i/ligy.png/)
Daha da birşey demek istemiyorum.

Bu oyun acaba hangi surumle oynandi?

ReaList
04.Ocak.2013, 15:28

Oyunda Real Madrid'i Barcelona'yı Chelsea'yi Münih'i evire çevire yenen Galatasaray'la, grupta ilk 4 maçında 4 puan alıp diğer iki maçında gruptan çıkmayı ve düşmeyi garantilemiş iki takımı yenip grubu çıkabilen Galatasaray bir olmasın : )

Oyundaki Galatasaray'da abartı olan bir şey var mı ? Pek sanmıyorum belki bir kaç ufak tefek durum. Ömer Abiye taktik konusunda katılıyorum çünkü mevcut maç motorunun yapısı Galatasaray'ın uygulamış olduğu taktiği ilahlaştırıyor, Galatasaray'ın mevcut kadro yapısı da bu taktiğe müsait oyunculardan kurulu olmasından dolayı takım, takır takır işliyor.

Ben mevcut durumun da tamamen maç motorundan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu seride kanat oyunu çok önemli, Galatasaray'ın sistemi hem rakibin kanatlarını kitliyor hem de kendi kanat oyuncularına geniş alanlar yaratıyor, gerisi ortada zaten.

nannar
04.Ocak.2013, 15:48
Amma uzatmışsınız konuyu yahu :) Selçuk İnan ve Elmander'i oyunda izlediğimde normalden daha iyi olduklarını çok rahat fark ettim.Burak Yılmaz da öyle.ama gerisini bilemem....

remzi1242
04.Ocak.2013, 17:55
tek kelime ile özetlemek gerekirse çekemezlik diyorum

perpetua
04.Ocak.2013, 18:23

Cok agir.

Daha onceki FM'lerde benzer durumlari Fenerbahce icin de gordugumuzde, o arkadaslar Fenerbahce ile oynadiklari icin fark etmiyorlardi. En guzel ornek de FM 2012.

himone
04.Ocak.2013, 18:28

Gelip burada bu yorumu yapmanın insanları tahrik etmekten başka hiçbirşeye yaramayacağını bilmene rağmen yapıyorsun ve ben senin art niyetli olduğunu düşünüyorum. Böyle yorumu yapmadan önce biraz araştırsan insanların neden böyle şeyler söylediğini anlarsın. Adam oyunda GS ın başarılı olmasının neyini çekemeyecek anlamış değilim. Sen oyunun bu şekilde olmasını istiyorsan o ayrıdır ama insanlar başarıların gerçek hayatla paralellik göstermesini istiyorlar.

mustiUA
04.Ocak.2013, 19:00
ben galatasarayla oynadığım için bunları farketmiyorum doğal olarak ama bi galatasaraylı olarak her sene finaller yarı finaller abartı olmuş baya :)

perpetua
04.Ocak.2013, 19:12
Gelip burada bu yorumu yapmanın insanları tahrik etmekten başka hiçbirşeye yaramayacağını bilmene rağmen yapıyorsun ve ben senin art niyetli olduğunu düşünüyorum. Böyle yorumu yapmadan önce biraz araştırsan insanların neden böyle şeyler söylediğini anlarsın. Adam oyunda GS ın başarılı olmasının neyini çekemeyecek anlamış değilim. Sen oyunun bu şekilde olmasını istiyorsan o ayrıdır ama insanlar başarıların gerçek hayatla paralellik göstermesini istiyorlar.

Arastirip gercek hayatla paralellik gostermedigini kanitlayacak bir seyler ortaya koyarsan gorur ve ona gore gerekli duzenlemeleri yapariz veritabaninda.

Ama benim simdiye kadar oyattigim 50-60 oyunda bu tip bir durum ile 1-2 defa karsilastim.

Bana oynatilan her 3 oyundan 1 tanesinin bu ilk mesajdaki gibi sonuclandigini (orjinal veritabani ile) gosterin o zaman inanayim. Usenmeden yuklediginiz her oyunu indirir ve incelerim.

Ama 50-60 oyunda bir defa olan bir seyi cok da ciddiye alamam.

himone
04.Ocak.2013, 19:45
Arastirip gercek hayatla paralellik gostermedigini kanitlayacak bir seyler ortaya koyarsan gorur ve ona gore gerekli duzenlemeleri yapariz veritabaninda.

Ama benim simdiye kadar oyattigim 50-60 oyunda bu tip bir durum ile 1-2 defa karsilastim.

Bana oynatilan her 3 oyundan 1 tanesinin bu ilk mesajdaki gibi sonuclandigini (orjinal veritabani ile) gosterin o zaman inanayim. Usenmeden yuklediginiz her oyunu indirir ve incelerim.

Ben oyunda GS'ın abartıldığını düşünmüyorum, zaten seninle daha önce yaptığımız konuşmalarda abartılanın GS değil 4-4-2 taktiği olduğu üzerinde anlaşmıştık.

Ama gerçek hayatla paralellik kısmı için araştırma yapmaya gerek yok. GS tarihinde M. United, Real Madrid, Chelsea gibi takımların hepsini birden eleyerek Şampiyonlar ligini aldığı bir durum söz konusu mudur? Kesinlikle değildir ve insanlar bu durumu 1-2-3 defa değil birçok kez yaşıyorlar. Hayatı boyunca kupayı hiç kazanmamış bir takımın birçok oyunda kupayı alması kesinlikle gerçekçi değildir. İnsanlar itiraz ederken kesinlikle bunu söylüyorlar.

Tekrar söylüyorum bu durum kesinlikle GS ile alakalı değil 4-4-2 ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Bunun farkına varmayan insanlar GS'ın abartılı olduğunu söylüyorlar. Sonra birisi çıkıp bunun tamamen çekememzlik olduğunu söylüyor ve ona verilebilecek en düzgün cevabı verdiğimi düşünüyırum. İnsanları tahrik etmenin anlamı yok, sonuçta itiraz eden adamların oyunlarında bu durum defalarca yaşanmış, daha neyin araştırmasını yapacağız.

Tabi sen bana GS'ın kupayı defalarca almasını gerçek hayatla paralellik varmış gibi savunacaksan orası ayrı ben o konuda gerekli cevaplara daha önce bahsettiğim gibi ulaştım. Ama bu durumun kaç oyunda bir olduğu önemli değil, madem yapay zeka ile alakalı neden CSKA Moskova, Napoli, Atletico Madrid gibi çok iyi kadrolara sahip takımlar GS kadar bu kupayı alamıyorlar veya finallere çıkamıyorlar. Yani hangi sebeple olursa olsun gerçeklikten tamamen uzak.

Burada senin yapacağın bir güncelleme kesinlikle yoktur, ama oyunun araştırmacısı olduğun için gidip 4-4-2 taktiğinin gerçek dışı sonuçlara yol açtığından bahsedebilirsin. İnsanlar GS diye itiraz ettiklerinde bunun çekememezlikle alakası olmadığını haklı sebeplerle itiraz ettiklerini fakat bu duruma sebep olanın GS takımı değil 4-4-2 taktiği olduğunu belirtebilirsin.

perpetua
04.Ocak.2013, 20:12
Sadece 442 degil. MR ve ML kullanan butun dizilisler daha dengeli. 4411, 42211, 451, 4141 vs.

Ayrica meselenin sadece 442 oldugundan da emin degilim, ligin genelinde indirim olmasi gerektigini dusundugumu yukarida da yazmistim.

Yukarida bahsettigim 7 oyunda:

Galatasaray CL'de:
1 defa Yari final
2 defa Ceyrek final
2 defa Son 16
1 defa gruplarda 3.
1 defa gruplarda 4.

EL'de:
1 defa Ceyrek Final (CL'de gruplarda 3 olduktan sonra)

Fenerbahce CL'de:
1 defa Yari Final
1 defa Ceyrek Final
2 defa son 16
1 defa gruplarda 3.

EL'de ise
2 defa Son 32 (bir tanesi CL'de gruplarda 3. olduktan sonra)
1 defa gruplarda 3.

Trabzonspor EL'de:
2 defa Ceyrek Final
1 defa son 16
1 defa son 32
2 defa gruplarda 3.
1 defa Playoff

Bursaspor EL'de:
4 defa son 32
1 defa gruplarda 3.
1 defa gruplarda 4.
1 defa playoff

Eskisehirspor EL'de:
1 defa gruplarda 3.
1 defa playoff
5 defa 3. on eleme

Oynamis.

Ama mesela Hamit Altintop geliyor, oynadigi oyun ile CA'si arasinda cok fark var.
Krasic ayni.
Dia oyle.
Riera oyle.
Quaresma oyle.

Saymadigim daha bir suru adam vardir boyle. Ama bunlarin yerine ligde oynayip gayet basarili olmus adamlarin abartildigini soylemek bana garip geliyor.

Meseleyi sadece Galatasaray uzerinden degil, butun lig uzerinden konusmaliyiz yani.

Yukarida da yazdigim gibi. Subat yamasindan sonra bir daha bakalim cunku bu zaten gozlemledigimiz bir durum ve takim degerlendirmelerinde oldukca koklu degisiklikler yapmaya tam (hatta gunu gunune :D) 1 ay once karar vermistik.

Ozellikle ligin ilk yarisinda performansi cok dusuk olan bir cok oyuncu icin oldukca onemli degisiklikler olacak ve sonuclarini hep beraber gorecegiz.

ParduS
04.Ocak.2013, 21:13
Galatasaray oyunda iyi, ama birde şu açıdan bakın derim. Oyunda Fenerbahçe ile 3. sezonumda GS'nin 8 puan gerisinde 2. oldum. (Puanlar 89-81) Bakıldığı zaman mükemmel bir form. Benim en çok puan kaybettiğim zaman dilimi Ocak-Şubat sıraları idi; Türkiye Kupası maçları yani.

Ben 1 haftada 4 maç oynadım fikstür yüzünden. Sakatlıklar, kart cezaları, kondisyon derken epey yıprandı takım. Nitekim çok geç farkettim GS kupadan elenmiş. Kendi evinde Konyaspor'a karşı çok çok zayıf bir kadro ile oynayarak.

Lafı çok uzattım ama biz 3 kulvarda mücadele ederken GS 2 kulvarda mücadele ediyor olabilir. Taktik zaten iyi, daha diri oyuncularla daha diri sonuçlar alınması muhtemel. Tabi bu ilk sene Şampiyonlar Ligi'ni almasını meşru kılmıyor, orası da gerçek :) İlk sene FB ile alan arkadaşlar için de aynı şeyleri düşünüyorum.

remzi1242
04.Ocak.2013, 21:51
Cok agir.

Daha onceki FM'lerde benzer durumlari Fenerbahce icin de gordugumuzde, o arkadaslar Fenerbahce ile oynadiklari icin fark etmiyorlardi. En guzel ornek de FM 2012.

Biraz yazılanları okudum gnelde yorum atanlar diğer takım taraftarları hatta %85 üzeri böyle o yüzden yazdım.

Sakatlıklar olmasaydı gerçekte gs şuanda en yakın rakibine 15 puan fark atmıştı

Mamadou
05.Ocak.2013, 00:20
Sakatlıklar olmasaydı gerçekte gs şuanda en yakın rakibine 15 puan fark atmıştı

Halamın bıyığı olsa amcam olurdu :D Takımın en kilit oyuncularından hangisi uzun süreli sakat kaldı ? Bir sezon başı Elmander ve Umut'un sakatlığı oldu. Bu iki oyuncunun sakatlığı da çok uzun sürmedi. Melo'nun sezon başı formsuz oluşu, Emre Çolak ve Balta'nın sezon başından beri formsuzluğu bunları sakattan mı sayıyorsunuz anlamıyorum ki. Çekememezlik falan yok o kadar winner takım arasında Galatasaray'ın bu başarıları sürekli tekrarlaması gerçekçilikten uzak o kadar.

playeray
05.Ocak.2013, 00:41
Valla benim ilk sezonumda Şampiyonlar Liginde Galatasaray gruplardan sonra ilk turda elenirken Fenerbahçe önce Bayern'i 5-2 yendi sonra yarı finale çıktı yarı finalde de Real Madrid'e elendi.

fotosuki
05.Ocak.2013, 01:15
Yeri değil ama form demişken bu Beşiktaş'ın hali nedir dostlar? Oyunda acıların takımı gibi olmuş.

perpetua
05.Ocak.2013, 01:17
Halamın bıyığı olsa amcam olurdu :D Takımın en kilit oyuncularından hangisi uzun süreli sakat kaldı ? Bir sezon başı Elmander ve Umut'un sakatlığı oldu. Bu iki oyuncunun sakatlığı da çok uzun sürmedi. Melo'nun sezon başı formsuz oluşu, Emre Çolak ve Balta'nın sezon başından beri formsuzluğu bunları sakattan mı sayıyorsunuz anlamıyorum ki. Çekememezlik falan yok o kadar winner takım arasında Galatasaray'ın bu başarıları sürekli tekrarlaması gerçekçilikten uzak o kadar.

Emre formsuz degil, forvet hattinda paslasacak birisini bulamiyor. Bu sezonki oyun sistemi Emre'nin oyununa gore bir sistem degil cunku fizik gucu olmayan bir oyuncu.

Hakan Balta sakat sakat idare ediyor. Yerine sol bek oynamayi yeni ogrenen bir arkadas bulmuslar.

Elmander'in ayagi kirildi, tam iyilesmeden milli takimda oynadigi icin sezon basindan beri agrilarla oynuyor.

Melo 10 kilo fazlasini ancak Kasim ayinin ortasina dogru indirebildi.

Savunmanin butun organizasyonunu yapan Ujfalusi sakatlandi.

Bir cok macta kilidi acan Engin 11 maclik ceza yedi.

Tabii bunlara ek olarak Galatasaray (ve Fenerbahce) 6 tane fazladan derbi oynadi.
Gecen yilki iskeletindeki 7 oyuncudan 4'u %0 - %60 arasinda oynadi Galatasaray'in.

Gecen yil cok iyi hatirliyorum, Elmander olmasa Galatasaray cok zor mac kazanir diye dusunuluyordu. Su ana kadar Galatasaray'in oynadigi 2340 dakikanin 1013 dakikasinda oynadi. Yani %50 bile degil.

Melo 1361 dakika oynamis. Ujfalusi 180. Engin 461. Necati de gitti.

Bu adamlarin ucu ligde hangi takima koysan ilk 11 oynar, dorduncusu de yedekten ilk giren oyuncu olur. Necati ise her takimda belki ilk 11 olmasa da en azindan ilk 18'in degerli oyuncularindan birisi olur.

Besiktas yeni takim kurdu deniliyor, ilk 11'e yeni gelen oyuncu sayisi 5 (Holosko, Ersan, Ugur, McGregor, Olcay).

Fenerbahce icin de yeni kadro vs. deniliyor ama ilk 11'e yeni gelen oyuncu sayisi 4 (Hasan Ali, Meireles, Topal, Kuyt).

Galatasaray'in 11'inde degisiklik sayisi ise 6 (Riera, Dany, Amrabat, Hamit, Burak, Umut).

Gecen sene sampiyon olan kadrodan bir tane oyuncu eksilmis, ustune bir de ilk 11'in bankosu olmayi basaran 5 tane adam eklenmis takima. Takimdaki butun oyuncular sakatliksiz ve cezasiz olup oyunda fark atsa cok da garipsememek lazim acikcasi. En azindan lige bakarsak.

Escochae
05.Ocak.2013, 02:01
Bu oyun acaba hangi surumle oynandi?

13.2.1 de oynandı. Yaptığım kariyerdeki olan görüntü.

perpetua
05.Ocak.2013, 03:31
13.2.1 de oynandı. Yaptığım kariyerdeki olan görüntü.

FM menusunden oyun durumu sayfasini acip bir ekran goruntusu koyabilirmisin?

Escochae
05.Ocak.2013, 03:52
FM menusunden oyun durumu sayfasini acip bir ekran goruntusu koyabilirmisin?

tabiki de buyur
http://g1301.hizliresim.com/15/5/hnjzl.png

perpetua
05.Ocak.2013, 04:18
Oyunu 13.2.1 ile degil, 13.1.2 ile kurmussun.

O surumle oyunu kurduktan sonra 1.5 ay hic oynamayip, 21 Aralik'ta 13.2.1'in cikmasini beklediysen diyecek bir sey yok ama tahminen oyunu 13.1.2, 13.1.3, 13.2.0 ve sonunda 13.2.1 surumleriyle oynadin.

Istersen oyunu 13.2.1 surumuyle kurup dene (benim yukarida verdigim 7 ornek 13.2.1 yamasiyla acilan ve oynanan oyunlar). Ozellikle 13.1.3 ve 13.2.0'daki arizalar yuzunden eger Galatasaray ust uste bir kac mac kazanip takimin morali cok ust seviyeye ciktiysa zaten sonra yeni yama yuklesen de o moral hemen kolay kolay dusmez ve takim kolay kolay mac kaybetmez.

Escochae
05.Ocak.2013, 04:25
Oyunu 13.2.1 ile degil, 13.1.2 ile kurmussun.

O surumle oyunu kurduktan sonra 1.5 ay hic oynamayip, 21 Aralik'ta 13.2.1'in cikmasini beklediysen diyecek bir sey yok ama tahminen oyunu 13.1.2, 13.1.3, 13.2.0 ve sonunda 13.2.1 surumleriyle oynadin.

Istersen oyunu 13.2.1 surumuyle kurup dene (benim yukarida verdigim 7 ornek 13.2.1 yamasiyla acilan ve oynanan oyunlar). Ozellikle 13.1.3 ve 13.2.0'daki arizalar yuzunden eger Galatasaray ust uste bir kac mac kazanip takimin morali cok ust seviyeye ciktiysa zaten sonra yeni yama yuklesen de o moral hemen kolay kolay dusmez ve takim kolay kolay mac kaybetmez.

Epey önce kurmama rağmen oyuna 13.2.1den sonra başladım.

ozan42
05.Ocak.2013, 09:06
Yeri değil ama form demişken bu Beşiktaş'ın hali nedir dostlar? Oyunda acıların takımı gibi olmuş.

Sorma kardeşim bazılarının oyunlarında küme düşüyor ilk sezon takımların hakkı hiç güzel verilmemiş.Yukarıda Gs ss lerine bakın takım her yıl final en kötü yarı final oynuyor gene fenerbahcede nazaran aynı durumda ama besıktasın durumu içler acısı

perpetua
05.Ocak.2013, 13:53
Epey önce kurmama rağmen oyuna 13.2.1den sonra başladım.

Diyecek bir sey yok.

13.2.1 ile oyunu kurup oynamani tavsiye ederim.

garez0066
05.Ocak.2013, 14:18
Aslında sezon başında Beşiktaş'tan ilk 10'da olması bekleniyordu genel olarak. Yani ligde bu performansı göstermesi sürpriz olarak nitelendirilebilir. Bundan dolayı çok yadırgamamak gerek. Ama Gençlerbirliği'ne şaşırıyorum ben. Sabit olarak her oyun açtığımda ilk yıl küme düşüyor.

antiochia
05.Ocak.2013, 14:28
Yeni yama ile 4-4-2 çok etkili. Bundan dolayı Ben Galatasaray'ın bu kadar iyi olduğunu düşünüyorum...

fotosuki
07.Ocak.2013, 03:02
http://i.imgur.com/3ERjv.png
http://i.imgur.com/2ddsA.png

Galatasaray'a 10 kişi yetmiş. TR ligi açık değil. Versiyon 13.2.1 Fikstüre bakınca insan daha fazla büyüleniyor.

Trabzonspor
07.Ocak.2013, 03:20
editttt......

Deus Dominus
07.Ocak.2013, 14:29
4-4-2 nin büyüsü diyorum bende, 5. sezonda Fenerbahçe 4-4-2 oynuyor ve yenilmez! İçeride dışarıda 4-5 golden az atmıyor rakip tanımaksızın.

ozan42
08.Ocak.2013, 09:46
Yıl 2016 Gs ile süper kupa maçı yapıyorum takımımda dünya yıldılzları var hala yenılıyorum ılgınc bırsey Gs Kadrosu benden daha iyi :D hem transferı cok ıyı hem gercektedekı gıbı onde basıolar umut bulutunda masallahı var 34 yasında nasıl oynuyor.

saboje
08.Ocak.2013, 12:49
Genel kanı olduğu üzere taktiksel buglar olduğu konusunda ben de hem fikirim. Olay sadece 4-4-2 sistemi de değil. Mesela ben Fenerbahçe'yle şampiyonlar ligi maçlarına hep bekleri ileri çıkarmadan, savunma komutu vererek, orta 3'lüden birini savunmacı defansif orta saha, onun önünde savaşçı iki orta saha, kanatlarda destek komutlu içe kat eden iki oyuncu ve fırsatçı golcü kullanarak ve talimat olarakta tüm defansif önlemleri işaretleyerek çok katı kontra futbol anlayışıyla çıktım ve içerde dışarda farketmeden tüm maçlarımı kazanarak ilk sezonumda şampiyonlar ligi kupasını aldım.

Şimdi bunu gerçek hayatta olamayacağı mantığını ben de düşünebiliyorum ama bu bir oyun ve oyuna oyun mantığıyla bakınca saçmalık aramamak gerekir. Ayrıca Galatasaray'a karşı oynayanlara ya 4-3-3 sistemiyle tüm ofansif talimatlarla çok akıcı yüklenen bir futbol oynamalarını ya da 4-4-1-1 sistemiyle kontra atak oynamalarını tavsiye ederim. İki sistemde de 4 golden az gol attığım maç olmadı.

bhll
08.Ocak.2013, 15:56
FMC modde Fenerbahçe ile oynuyorum. 2. sezon bitmek üzere 3 hafta falan kaldı. GS ilk sezonda 83 dü sanırım puan aldı ben averaj ile şampiyon oldum. 2. sezonda 20 ye yakın puan farkı ile şampiyon oldum. Ben şanslıyım heralde benim kariyerime gs çok iyi olarak denk gelmedi:)

MeMo
08.Ocak.2013, 15:57

Her 3 oyundan 1'inde Galatasaray zaten harikalar yaratıyor şampiyonlar liginde. Bu nasıl görmezden gelmedir anlamadım?

perpetua
08.Ocak.2013, 16:36
Her 3 oyundan 1'inde Galatasaray zaten harikalar yaratıyor şampiyonlar liginde. Bu nasıl görmezden gelmedir anlamadım?

Bu konu altinda butun yazdiklarimi dikkatlice okursan hic bir gormezden gelme olmadigini anlarsin. :)

TheWalkingDead
08.Ocak.2013, 16:55
bende de tam tersi. ben fenerbahçe ile başladım kariyere galatasaray ilk sezonu 10. sıralardan anca 3. sıraya zorla çıkarak bitirdi. o da 2. ile puan farkı baya vardı.

2. de durum aynıydı 4. bitirdi. 3. sezonda ise 2. bitirdi. ama puan farkı yine açıktı.

sonra ben feneri bırakıp manchester city'den teklif gelince kabul ettim ama fener'i takip etmeye devam ettim. lige bakıyordum son baktığımda gs yine 7. sıradaydı. fener içerde dışarda dağıtıyordu her maçta.

ha şişirilme var mı var. cl'de ilginç sonuçlar bu durumlara rağmen alıyorlar.

mustiUA
08.Ocak.2013, 17:48
gs bu sene bi yarı final görse de şu oyun ne kadar gerçekçiymiş desek :) süper olurdu

Ralph
09.Ocak.2013, 01:02
Diyecek bir sey yok.

13.2.1 ile oyunu kurup oynamani tavsiye ederim.

12.2.2 ile olan oyundan bir kare atayım o zaman sana abi :)

http://img715.imageshack.us/img715/7307/ekranalntswk.jpg (http://img715.imageshack.us/i/ekranalntswk.jpg/)

Naçizane fikrimi belirtmek istiyorum bu konuyla ilgili ve Galatarasay'ı bu tablo ile çok abartı görüyorum. Kusura bakılmasın ama ileri ki yamalarda bu konuya bir çözüm getirilmez ise ben bunda bir art niyet ararım. Bu kadar açık ve net söylüyorum.

2-3 maç puan kaybediyorsun bir de bakıyorsun gs ile puan farkı almış başını gitmiş. Fenerbahçe'nin kadrosu kötü mü? Bana kalırsa GS'den daha iyi bir kadrosu var Fenerin. Ama konu iyi ya da kötü olması da değil, konu bu puan saçmalığı. Yok böyle bir dünya.

Lucas Neill
09.Ocak.2013, 01:26
Roma ile Italya kariyeri yapiyorum Türkiye ligi falan acik ilk sezonda Fenerbahce 78 ile sampiyon Galatasaray 71 puanla 2. oldu. GS samp ligi ceyrek finalinde Juve'ye elendi 2-1 ve 0-4lük skorlarla. FB avrupa liginde 2.Eleme turunda 1-0 0-4 elendi.

Ikinci sezon basladi GS 3de 3 FB ve BJK 3de2 gidiyorlar.

Dikkatimi ceken nokta GS Samp ligi gruplarini lider kapatti 6 macta 5 galibiyet ile. Ama ligde tamamen kötüydüler.

Ralph
09.Ocak.2013, 01:30
Roma ile Italya kariyeri yapiyorum Türkiye ligi falan acik ilk sezonda Fenerbahce 78 ile sampiyon Galatasaray 71 puanla 2. oldu. GS samp ligi ceyrek finalinde Juve'ye elendi 2-1 ve 0-4lük skorlarla. FB avrupa liginde 2.Eleme turunda 1-0 0-4 elendi.

Ikinci sezon basladi GS 3de 3 FB ve BJK 3de2 gidiyorlar.

Dikkatimi ceken nokta GS Samp ligi gruplarini lider kapatti 6 macta 5 galibiyet ile. Ama ligde tamamen kötüydüler.

Sana denk gelmiş böyle bir form grafiği hayret. Bana da denk gelse de bir içim rahatlasa. Abartmıyorum, görmek için en az 10-15 defa açtım kariyer ama hepsinde böyle oldu.

Gncl1905
09.Ocak.2013, 01:55
İlk sezon Galatasaray ligde şampiyon oldu. ŞL'de 3. olup UEFA'da çeyrek veya yarı final oynadı.

Lord Black
09.Ocak.2013, 04:19
Çok uzadı bence bu konu ya...

mustiUA
09.Ocak.2013, 10:59
beyler boşverin ya kim nası oynarsa oynasın siz kendi takımınıza odaklanın bi teknik direktöre yakışan da budur ;)

ele888111
13.Ocak.2013, 14:17
Fm serilerinin en kötü serisini oynadığımız şu dönemlerde maç motoru saçma türkçe çeviriler vs vs derken birde galatasaray ile uğraşıyoruz.Barcelona takımını türkiye ligine koysak eminim bu kadar başarılı olamazlar.O yüzden forumdaki bu konuyla ilgili olan haberleri okudum ve sürekli işte şu taktik vs vs denmiş araştrımacı tarafından.Bug lu taktik ise vay halimize.Bug yok ise bu ne biçim bir galatasaray.Galatasaray Barcelonaya nasıl 5 atar.Ligde maç kaybetmeden nasıl şampiyon olur.Emre Çolak neden Messi olur.Yaşasın 23 Nisan !

Bu resmen türkiye ligleri ile yapılmış büyük bir saygısızlıkdır.Oyun gerçekçi olsun diyoruz en azından gerçeğe biraz yakın olsun diyoruz ama gs uzay takımı diğer takımlar gerçeğe bir nebze olsun yakınlar.Bu da gs araştırmacısının ne kadar kötü olduğunu gösteriyor.

himone
13.Ocak.2013, 15:28
Bu konu üzerine birçok yorum yapıldı ve hala yapılıyor. Araştırmacılar için biraz ağır konuşmuşsun, Şubat'ta veya Mart'ta gelecek olan yeni database yaması ile bu durum büyük ihtimalle düzelecektir. Senin gibi bir sürü insan var ama yapacak birşey yok. Bu arada GS araştırmacısının yıllardır bu işi yaptığını düşünüyorum ve şimdiye kadar GS böyle bir performans göstermemişti, yani sadece araştırmacıya yüklenmek yanlış olur oyun zaten rezalet bir sürü düzeltilecek şey var.

Yeni databse geldikten sonra yine aynı şeyler olursa o zaman hep beraber araştırmacıya sallarız ama şu an bu yanlış olur. Ben de ilk başta senin gibi GS takımının fazla iyi yapıldığını düşünüyodum ama sen de 4-4-2, 4-4-1-1 veya 4-1-4-1 taktikleri ile oynarsan durumun GS ile alakalı olmadığını görürsün. Aynı taktikle FB takımı da durdurulamaz oluyor. Özellikle Krasic ve Stoch GS kanatlarından daha iyi ve oyunu domine ediyorlar. Üstüne bir de 4-2-3-1 taktiği oyunda hiçbir işe yaramıyor, bir başka etken de bu. Sen de büyük ihtimalle bu taktikle veya 4-2-4 ile oynuyorsun ikisi de aynı etkiye sahip.

ele888111
13.Ocak.2013, 15:45
Sende haklısın ama bu eleştiriyi herkes yapıyorsa araştırmacının hala daha kendisini savunmaması lazım.Yok şu taktik yok bu taktik vs vs diye.

Ben büyük takımlarla oynamakdan zevk almıyorum gs ile de 2 maça çıktım şuanda rakibim olarak.Ama asıl önemli olan benim gs ı yenmem veya yenilmem değil gs eğer 8.senemde üst üste 7 şampiyonluk almışsa ve her sene avrupada en kötü çeyrek final oynuyorsa bu işde araştırmacının sıkıntısı var demektir.

ozan42
13.Ocak.2013, 16:02
Evet Gs ve Fb oyunda biraz fazla güçlü yapılmış.Gs'da Burak ve Emre Çolak Fb'de Stoch ve Krasiç resmen durdurulamıyor.

garez0066
13.Ocak.2013, 16:13
Fenerbahçe'de Krasiç'in durdurulamadığına katılıyorum. Ancak onun dışında takım gayet mantıklı ve gerçeğe yakın top oynuyor. Aldığı puanlar da böyle. Eskişehirspor kariyerimde Fenerbahçe 73, Galatasaray 87 puan almıştı mesela.

thsndrn
13.Ocak.2013, 17:47
Fenerbahçede 4-4-2 oynuyo bence işin sırrı fatih terimde.

manager725
13.Ocak.2013, 18:02
Fm serilerinin en kötü serisini oynadığımız şu dönemlerde maç motoru saçma türkçe çeviriler vs vs derken birde galatasaray ile uğraşıyoruz.Barcelona takımını türkiye ligine koysak eminim bu kadar başarılı olamazlar.O yüzden forumdaki bu konuyla ilgili olan haberleri okudum ve sürekli işte şu taktik vs vs denmiş araştrımacı tarafından.Bug lu taktik ise vay halimize.Bug yok ise bu ne biçim bir galatasaray.Galatasaray Barcelonaya nasıl 5 atar.Ligde maç kaybetmeden nasıl şampiyon olur.Emre Çolak neden Messi olur.Yaşasın 23 Nisan !

Bu resmen türkiye ligleri ile yapılmış büyük bir saygısızlıkdır.Oyun gerçekçi olsun diyoruz en azından gerçeğe biraz yakın olsun diyoruz ama gs uzay takımı diğer takımlar gerçeğe bir nebze olsun yakınlar.Bu da gs araştırmacısının ne kadar kötü olduğunu gösteriyor.

Evet.galatasaray araştırmacısı fanatik galatasaraylı heralde.Sonuna kadar katılıyorum.

NeymarDaSilva7
13.Ocak.2013, 18:25
Haklısın ama bide iş taktik meselesi :) Taktiğini iyi yaparsan her türlü yenersin . Fakat 5 0 baya bir fazla dediğin gibi bide üstüne 5 0 diyorsun . :D Demekki barca donemin en kötü sezonunu yaşıyor . Kaçıncı sezondasın bide o var ? :)

hakan769
13.Ocak.2013, 18:32
ne galatasaraymış arkadaş

NeymarDaSilva7
13.Ocak.2013, 18:34
ne galatasaraymış arkadaş

Uefa şampiyonuz unutma :icon_biggrin: 5 0 tamam abartılacak bir skor ama hafife alınacak bir takımda değil . :icon_cool:

Universal
13.Ocak.2013, 18:34
Benim oyunda Avrupa'da başarısız olduğu seneye yok R.Madrid hem içeride hem dışarıda yenebiliyor, Munich'e 5 atabiliyor. Ligde ilk devrede 30 küsür puan alan takım 80 küsürden fazla puan ile çok rahat şampiyon olabiliyor. Galatasaray araştırması baştan sona yenilenmesi gerek.

Önder HOCA
13.Ocak.2013, 20:07
yahu gereksiz başlık açmayın en az 3 4 tane başlık altında konuşuldu o konuları uplayın, birde konuya verdiğin isme bak arkadaşım bekleyin az sabır şubat yamasıyla oyun düzelir

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=112415&page=2

garez0066
13.Ocak.2013, 20:23
yahu gereksiz başlık açmayın en az 3 4 tane başlık altında konuşuldu o konuları uplayın, birde konuya verdiğin isme bak arkadaşım bekleyin az sabır şubat yamasıyla oyun düzelir

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=112415&page=2

Hocam az sabır diyorsun da, oyunun ilk çıktığı günden beri aynı şikayet var. Tamam doğrudur oyunda yamalarla bir çok şey düzeltilebilir. Ancak bu hata en başında yapılmamalıydı. Beta ne için var ? Oyun hatalarını bize rapor etsinler, biz de düzeltelim diye. E kardeşim o zaman düzeltsene şunu. Ne kaybedersin ?

Bu arada bir arkadaşımız UEFA şampiyonu takımız, kadromuz azımsanmayacak derecede iyi demiş. Sonuna kadar katılıyorum. Türkiye standartlarında takımın kadrosu gayet iyi. Ama lig puan durumuna bakalım Galatasaray kaç puan almış. Daha sonra ( Galatasaray dışında bir takımla ) kariyer yapalım ve ilk sezonun, ilk yarısının sonunda oyunda kaç puanı olduğuna bakalım. İddia ediyorum en az 10 puan fark olur arada. Bu kadar da olmaz ki. 3 galibiyet, 1 beraberlik demektir 10 puan.

Önder HOCA
13.Ocak.2013, 20:39
Hocam az sabır diyorsun da, oyunun ilk çıktığı günden beri aynı şikayet var. Tamam doğrudur oyunda yamalarla bir çok şey düzeltilebilir. Ancak bu hata en başında yapılmamalıydı. Beta ne için var ? Oyun hatalarını bize rapor etsinler, biz de düzeltelim diye. E kardeşim o zaman düzeltsene şunu. Ne kaybedersin ?

eğerki oyuncu profilleriyle ilgili bir hataysa mesela emre çolak geçen sene insanüstü bir performans sergiliyordu ve acayip gelişiyordu (gerçek hayatta) bu durum göz önünde bulundurularak bu senenin datasına böyle girilmiştir bendecede bu seneki oyununa bakarak abartılı ama sezonun ilk yarısındaki profillerin geçen seneye göre yansıtıldığını 2. yarısınında sezonun 1. yarsına göre yansıtıldığını düşünürsek illaki çoğu futbolcuda düşüş olucaktır

4-4-2 sistemin den kaynaklı bir sorun varsa bu da araştırmacıdan kaynaklı bir sorun değildir daha çok oyunu yapan firmayla ilgili bir sorundur

wallaha baq
13.Ocak.2013, 20:45
buglu oyuncularla oynadığımız zaman sesimiz çıkmıyorda bundan fayadalanıyoruz fakat böyle bi durumda sorun yaşıyorsunuz. Şahsen beşiktaşla kariyer açtığımda çok eğlenceli oluyor. Yıllardır oynadğımız serilerde ülkemizde hep bir rekabetsiz ortamlar oluyodu. Şimdi en azından benim için çok daha zorlu kariyerler oluyor. Krasiçi,burağı durdurmak için çabalıyorum yada gs ve fbnin orta sahalarını kitliyorum gayette eğlenceli oluyo. Düşünsenize şimdi sneijder gelince neler olucak :) biraz zevk almayı denemenizi tavsiye ederim çünkü ligin çekişmeli geçmesi bence oyuna çok daha fazla zevk katıyo.

Ravenholm
13.Ocak.2013, 20:45
http://i49.tinypic.com/2qbugz6.jpg
Sampdoria ile 2013-2014 kariyerimdeyim. Geçen yılın TSL sıralaması. Galatasaray 4.sırada. Şampiyonlar liginde gruplardan çıkamadı ve Uefada Tottenham'a elendi.

http://i45.tinypic.com/cnonk.jpg
http://i50.tinypic.com/e99ljs.jpg

Bunlarda bu yılki Galatasaray'ın durumu.
Galatasaray, Barçayı Reali 5-0 6-0 yeniyor diyenlerden SS koyarak yorum yapmalarını rica ediyorum.

Türkçe çeviriye laf atan zihniyeti bir türlü anlamıyorum.

garez0066
13.Ocak.2013, 20:54
eğerki oyuncu profilleriyle ilgili bir hataysa mesela emre çolak geçen sene insanüstü bir performans sergiliyordu ve acayip gelişiyordu (gerçek hayatta) bu durum göz önünde bulundurularak bu senenin datasına böyle girilmiştir bendecede bu seneki oyununa bakarak abartılı ama sezonun ilk yarısındaki profillerin geçen seneye göre yansıtıldığını 2. yarısınında sezonun 1. yarsına göre yansıtıldığını düşünürsek illaki çoğu futbolcuda düşüş olucaktır

4-4-2 sistemin den kaynaklı bir sorun varsa bu da araştırmacıdan kaynaklı bir sorun değildir daha çok oyunu yapan firmayla ilgili bir sorundur

Benim araştırmacıyla ilgili bir sıkıntım yok. Bu bir bug bence. Oyun hatası. Çünkü oyunculara bakıyorum, oyuncuların değerlerinin geçen yıla göre verildiğini düşünüyorum ve bir abartı yok gibi. Hatta Burak'ın bitiriciliği az gibi geliyor bana. Nolursa olsun 30 küsür gol atan bir oyuncu. Benim sıkıntım oyunla. Çünkü hocam sende takdir edersin ki kadro farkları bu kadar çok değil Fenerbahçe ile.

Corpus
13.Ocak.2013, 21:04
Senelerdir Fenerbahçe tüm ligi silip süpürürken abartılırken birşey yok! Galatasaray yapınca auwwww !

mustinho03
13.Ocak.2013, 21:36
Hocam Benim kariyerde de fener hic yenilmiyor 2 sene hep 1-2 puan farkla sampiyonlugu kaciriyorum krasic kuyt sow resmen ucuyorlar...bu Bence oyundan kaynaklanan birsey Burak profilide abartili falan degil

ozan42
13.Ocak.2013, 22:18
http://i49.tinypic.com/2qbugz6.jpg
Sampdoria ile 2013-2014 kariyerimdeyim. Geçen yılın TSL sıralaması. Galatasaray 4.sırada. Şampiyonlar liginde gruplardan çıkamadı ve Uefada Tottenham'a elendi.

http://i45.tinypic.com/cnonk.jpg
http://i50.tinypic.com/e99ljs.jpg

Bunlarda bu yılki Galatasaray'ın durumu.
Galatasaray, Barçayı Reali 5-0 6-0 yeniyor diyenlerden SS koyarak yorum yapmalarını rica ediyorum.

Türkçe çeviriye laf atan zihniyeti bir türlü anlamıyorum.

Yani sen ne demeye çalışıyorsun biz hilecimiyiz ?
Birtek Gs senin oyununda kötü diye herkesin oyundamı kötü anlamına geliyor ?
Bizde Ss larımızı koyduk buraya onlar nedir peki ?
Genel olarak herkesin oyununda Gs ve Fb özelliklede konunun tabiri ile Gs'ın yüksek formundan basediyoruz birtek senin oyunnda Gs kötü oynuyor diye Ss koyanlara siz yalan söylüyorsunuz demekten farksız.

manager725
13.Ocak.2013, 22:25
Senelerdir Fenerbahçe tüm ligi silip süpürürken abartılırken birşey yok! Galatasaray yapınca auwwww !

Bu nasıl bir savunma?Daha önceki serilede FB'nin abartıldığını düşünmüyorum.Tüm kupaları da süpürmüyordu.GS'nin abartıldığını kendin de kabul ediyorsun.(Beşiktaşlıyım)

Corpus
13.Ocak.2013, 22:36
Bu nasıl bir savunma?Daha önceki serilede FB'nin abartıldığını düşünmüyorum.Tüm kupaları da süpürmüyordu.GS'nin abartıldığını kendin de kabul ediyorsun.(Beşiktaşlıyım)

Savunma yapmadım. Abartıldığını da kabul etmedim. Benim tüm kariyerlerimde süpürüyordu. Ben kendi oyunuma bakarım.

Ravenholm
13.Ocak.2013, 22:43
Yani sen ne demeye çalışıyorsun biz hilecimiyiz ?
Birtek Gs senin oyununda kötü diye herkesin oyundamı kötü anlamına geliyor ?
Bizde Ss larımızı koyduk buraya onlar nedir peki ?
Genel olarak herkesin oyununda Gs ve Fb özelliklede konunun tabiri ile Gs'ın yüksek formundan basediyoruz birtek senin oyunnda Gs kötü oynuyor diye Ss koyanlara siz yalan söylüyorsunuz demekten farksız.

Ordan bu sonucu çıkardıysan tebrik ederim. İyi akşamlar.

Universal
13.Ocak.2013, 22:55

Olay o değil, Galatasaray böyle; ama Galatasaray'ı yönettiğin zamanda Fenerbahçe böyle. Krasiç tutulmayan adam. Gerçekte bu yeteneğe sahip evet; ama Fenerbahçe'de hiç gösteremedi. Burada ki herkesde bu eleştiriyi yapıyor.

Corpus
13.Ocak.2013, 23:01
Olay o değil, Galatasaray böyle; ama Galatasaray'ı yönettiğin zamanda Fenerbahçe böyle. Krasiç tutulmayan adam. Gerçekte bu yeteneğe sahip evet; ama Fenerbahçe'de hiç gösteremedi. Burada ki herkesde bu eleştiriyi yapıyor.

O konuda haklı olabilirsiniz. Türkiye ligini oynamadığım için o konuda pek birşey söyleyemem.

perpetua
13.Ocak.2013, 23:22

Bu biraz da kullanicinin zaaflarini gostermiyor mu? :)

Universal
14.Ocak.2013, 00:18
Bu biraz da kullanicinin zaaflarini gostermiyor mu? :)

Geçen yıl ki seride Fenerbahçe'yi aldığımda her oyunumda rakibim hep farklı takım oldu çok fazla senaryo yaşadım; ama bu seride hep aynı senaryoyu yaşıyorum. Yeni oyun kurmanın getirdiği bir heyecan ne yazık ki yok. :)

perpetua
14.Ocak.2013, 00:28
Geçen yıl ki seride Fenerbahçe'yi aldığımda her oyunumda rakibim hep farklı takım oldu çok fazla senaryo yaşadım; ama bu seride hep aynı senaryoyu yaşıyorum. Yeni oyun kurmanın getirdiği bir heyecan ne yazık ki yok. :)

Normal olan ikincisi olmali ama. Ozellikle sezon basi kadrolarina bakinca.

Escochae
14.Ocak.2013, 00:36
Normal olan ikincisi olmali ama. Ozellikle sezon basi kadrolarina bakinca.

Bu konuda haklısın ama sana şurda karşı çıkıyorum. Sadece sen yenersen puan kaybı yaşayan bir takım(Genel olarak konuşuyorum). Böyle olunca şampiyonluk için gerekli puan barajı 85lere felan çıkıyor. Sencede bu normal olan mı ?

perpetua
14.Ocak.2013, 01:10
Bu konuda haklısın ama sana şurda karşı çıkıyorum. Sadece sen yenersen puan kaybı yaşayan bir takım(Genel olarak konuşuyorum). Böyle olunca şampiyonluk için gerekli puan barajı 85lere felan çıkıyor. Sencede bu normal olan mı ?

Gectigimiz yillarda bir cok kisi hayretle buyuk takimlarin (o yil sampiyonluk yarisinda olanlar ozellikle) nasil ayni haftada puan kaybettiginden bahsediyor. Ve bu da her yil oluyor. :)

Bu rehavetle aciklanabilir. Ornegin X takimi puan kaybediyor, Y takimi da X takiminin puan kaybettigini biliyor ve rehavetle oynayip puan kaybediyor. Teknik direktor cikin kazanin dese de oyuncular nasil olsa iyiyiz deyiveriyor.

Oyunda ozellikle kullanici yarisi zorlayinca, gucu olan diger takimlar da yarisi zorluyor. Maclara daha konsantre cikiyor.

Ama yarista kopma olursa, kopan takim biraz frene basip puan kaybetmeye basliyor cunku nasil olsa puan farki var bu ligi biz gotururuz diyor.

Yani oyun oldukca degisken esasinda. Yapay zeka'nin yonettigi takimi kazanmaya zorlayinca onlar da kazaniyor. Sen puan kaybedersen, onlar da maclara cok fazla konsantre olmadan cikiyor ve puan kaybi yasayabiliyor.

Sampiyonlar liginde de goruyoruz. Man City'nin gidip Ajax'a maglup olmasi normal mi? Veya Chelsea'nin elenmesi. Veya Celtic'in Barcelona'yi yenmesi. Veya Cluj'un Man Utd'i yenmesi. Ama oluyor boyle seyler.

mustiUA
14.Ocak.2013, 10:54
valla bende gs ile oynuyorum bende de bi krasic fırtınası esiyo antamam 1.5 senedir doğru düzgün maç yapmayan adam hala nasıl böyle yapıyolar. ben aslında eleştirmiyorum bunu olabilir oyun sonuçta ama herkes gs'ye araştırmacıya falan sallayınca yazma gereği hissettim. ben gs'yi seçtim hiç dengesizlik olmuyo fb ile son haftalara kadar çekişiyoruz eğer rahatsızsanız gs'nin formundan sizde gs'yi seçin rahat edin :) öyle ilk seneden falan alınmıyo şampiyonlar ligi

nowayyy
14.Ocak.2013, 15:40
yeni kariyerimde fatih terim sezonun ilk yarısının sonuna doğru kovuldu
ligde 8. sıradaydılar şampiyonlar ligi grubunda ise barcelona yı iki maçta da yenerek 5te 5 yapmışlardı :D
yeni hoca ise cuper oldu

Spe1907
14.Ocak.2013, 20:02
valla bende gs ile oynuyorum bende de bi krasic fırtınası esiyo antamam 1.5 senedir doğru düzgün maç yapmayan adam hala nasıl böyle yapıyolar. ben aslında eleştirmiyorum bunu olabilir oyun sonuçta ama herkes gs'ye araştırmacıya falan sallayınca yazma gereği hissettim. ben gs'yi seçtim hiç dengesizlik olmuyo fb ile son haftalara kadar çekişiyoruz eğer rahatsızsanız gs'nin formundan sizde gs'yi seçin rahat edin :) öyle ilk seneden falan alınmıyo şampiyonlar ligi

krasicin düşürülmüş hâli bu, bi fm 2012deki krasice bak istersen.. ayrıca bu adam juventustaki ilk senesinde gerçekten çok iyiydi 2.sene ise performansından dolayı değil taktikten dolayı oynatılmadı (3-5-2 e geçtiler kanatlar defansa yardım eden oyuncular olmalıydı) ve zaten bu 2.sene oynatılmayıncada özellikleri baya bi düşürüldü ama burdaki şu kötü oyunu yüzünden dahada düşürülecektir ocaktan sonra gelecek yamada.
Ayrıca Krascin özelliklerini ayarlayan FB araştırmacısı değil JUVE araştırmacısı. Krasicin düşülmesi gerektiği gibi Emre Çolak'ında özellikleri arttırılmalı bence crossing 16 passing 16 technique 17 creativty 15 özellikleri geçen sene yaptığı 20 asistten sonra verilmişti sanırım bu sene dahada fazla asist yaptı bence hepsi 20 olsun

mustiUA
14.Ocak.2013, 21:40
krasicin düşürülmüş hâli bu, bi fm 2012deki krasice bak istersen.. ayrıca bu adam juventustaki ilk senesinde gerçekten çok iyiydi 2.sene ise performansından dolayı değil taktikten dolayı oynatılmadı (3-5-2 e geçtiler kanatlar defansa yardım eden oyuncular olmalıydı) ve zaten bu 2.sene oynatılmayıncada özellikleri baya bi düşürüldü ama burdaki şu kötü oyunu yüzünden dahada düşürülecektir ocaktan sonra gelecek yamada.
Ayrıca Krascin özelliklerini ayarlayan FB araştırmacısı değil JUVE araştırmacısı. Krasicin düşülmesi gerektiği gibi Emre Çolak'ında özellikleri arttırılmalı bence crossing 16 passing 16 technique 17 creativty 15 özellikleri geçen sene yaptığı 20 asistten sonra verilmişti sanırım bu sene dahada fazla asist yaptı bence hepsi 20 olsun

tartismak icin yazmadim emre colakla ilgilide neyse o yapilsin su oyuncu guclu bu gucsuz diye sizlanmam ben sadece ornek verdim emre de krasicte yedekse 2side kotu yapilsin benim icin sorun yok

Gncl1905
14.Ocak.2013, 22:38

Evet çok güzel tespit yapmışsınız. Ben de Krasic'in 150 CA olduğu oyunda Emre Çolak nasıl 120 CA olabilir diyordum. Dediğiniz özelliklerde arttırıma gidersek Emre Çolak da yükselecektir.

himone
14.Ocak.2013, 22:57
Evet çok güzel tespit yapmışsınız. Ben de Krasic'in 150 CA olduğu oyunda Emre Çolak nasıl 120 CA olabilir diyordum. Dediğiniz özelliklerde arttırıma gidersek Emre Çolak da yükselecektir.

Ben mi yannlış anladım yoksa o cümle iğneleme değilmi?. Adam o cümleyi kurarken Emre abartılmış istiyorsanız biraz daha abartılsın demek istemiş!! Emre Çolak ne zaman 20 asist yaptı ve bu sene daha iyi mi oynuyor? bütün özellikleri gerçekten 20 mi olsun? Arkadaş güldürmeyin adamı. Bir de Krasic le kıyaslama yapmayın şu herifi. Gördük o harika futbolcu dediğiniz Emre'yi bu sene 2 tane olumlu hareketi ya var ya yok. Kaç maç oynadı? onun özelliklerini de düşürcek misiniz? Ama yok arttırlımalı!

Gncl1905
14.Ocak.2013, 23:01
Ben mi yannlış anladım yoksa o cümle iğneleme değilmi?. Adam o cümleyi kurarken Emre abartılmış istiyorsanız biraz daha abartılsın demek istemiş!! Emre Çolak ne zaman 20 asist yaptı ve bu sene daha iyi mi oynuyor? bütün özellikleri gerçekten 20 mi olsun? Arkadaş güldürmeyin adamı. Bir de Krasic le kıyaslama yapmayın şu herifi. Gördük o harika futbolcu dediğiniz Emre'yi bu sene 2 tane olumlu hareketi ya var ya yok. Kaç maç oynadı? onun özelliklerini de düşürcek misiniz? Ama yok arttırlımalı!

Bende ironi yaptım sakin :D İnsanları öyle bir psikolojiye sokuyorsunuz ki şu anda Sabri'yi savunabilirim o derece.

Emre Çolak için 120 CA çok olduğunu düşünmüyorum ayrıca bunu da belirteyim. Belki özellikleri oynayabilir ama 120 CA civarı idealdir.

TeNaciOUS MidFieLdeR
14.Ocak.2013, 23:32
sneijder de katilirsa gs kadrosuna esas o zaman gorun siz yuksek formu, daha bunlar birsey degil :n:

ForsakeN
14.Ocak.2013, 23:32
Emre formsuz degil, forvet hattinda paslasacak birisini bulamiyor. Bu sezonki oyun sistemi Emre'nin oyununa gore bir sistem degil cunku fizik gucu olmayan bir oyuncu.

Hakan Balta sakat sakat idare ediyor. Yerine sol bek oynamayi yeni ogrenen bir arkadas bulmuslar.

Elmander'in ayagi kirildi, tam iyilesmeden milli takimda oynadigi icin sezon basindan beri agrilarla oynuyor.

Melo 10 kilo fazlasini ancak Kasim ayinin ortasina dogru indirebildi.

Savunmanin butun organizasyonunu yapan Ujfalusi sakatlandi.

Bir cok macta kilidi acan Engin 11 maclik ceza yedi.

Tabii bunlara ek olarak Galatasaray (ve Fenerbahce) 6 tane fazladan derbi oynadi.
Gecen yilki iskeletindeki 7 oyuncudan 4'u %0 - %60 arasinda oynadi Galatasaray'in.

Gecen yil cok iyi hatirliyorum, Elmander olmasa Galatasaray cok zor mac kazanir diye dusunuluyordu. Su ana kadar Galatasaray'in oynadigi 2340 dakikanin 1013 dakikasinda oynadi. Yani %50 bile degil.

Melo 1361 dakika oynamis. Ujfalusi 180. Engin 461. Necati de gitti.

Bu adamlarin ucu ligde hangi takima koysan ilk 11 oynar, dorduncusu de yedekten ilk giren oyuncu olur. Necati ise her takimda belki ilk 11 olmasa da en azindan ilk 18'in degerli oyuncularindan birisi olur.

Besiktas yeni takim kurdu deniliyor, ilk 11'e yeni gelen oyuncu sayisi 5 (Holosko, Ersan, Ugur, McGregor, Olcay).

Fenerbahce icin de yeni kadro vs. deniliyor ama ilk 11'e yeni gelen oyuncu sayisi 4 (Hasan Ali, Meireles, Topal, Kuyt).

Galatasaray'in 11'inde degisiklik sayisi ise 6 (Riera, Dany, Amrabat, Hamit, Burak, Umut).

Gecen sene sampiyon olan kadrodan bir tane oyuncu eksilmis, ustune bir de ilk 11'in bankosu olmayi basaran 5 tane adam eklenmis takima. Takimdaki butun oyuncular sakatliksiz ve cezasiz olup oyunda fark atsa cok da garipsememek lazim acikcasi. En azindan lige bakarsak.

Sadece şu yoruma bakarak bile -gerçi kaç sayfa boyunca savunmuşsunuz da- bir takıma aşırı savunmacı yaklaştığınız anlaşılıyor, kusura bakmayın.

Bi ara taktiğin bug'ıydı. Şimdi de ligin tamamı abartılmış oldu

ele888111
14.Ocak.2013, 23:52
@perpetua

Hocam acaba bu kadar insan eleştirirken sizi halen daha savunmaya devam mı edeceksiniz ?

Bakın ben ne fenerbahçeliyim ne beşiktaşlı ne galatasaraylı ne bursasporlu amasyada yaşıyorum ve amatör takım olan amasyasporu tutuyorum bir art niyetim yok yani.Çünkü herkes art niyetle yaklaşıyor olabilir bu konuya.Fakat herkesden çok siz art niyetli gibisiniz.

Her soruya her abartıya verilecek bir cevabınız daha doğrusu her soruna takılacak bir kulp kavramınız var.Asıl büyüklük nerede ortaya çıkar biliyormusunuz ? - Tamam hatalıyım diyen insanda.Ama bunu yapamayacak kadar da erdemli değilsiniz ?

himone
15.Ocak.2013, 00:18
Bende ironi yaptım sakin :D İnsanları öyle bir psikolojiye sokuyorsunuz ki şu anda Sabri'yi savunabilirim o derece.

Emre Çolak için 120 CA çok olduğunu düşünmüyorum ayrıca bunu da belirteyim. Belki özellikleri oynayabilir ama 120 CA civarı idealdir.

Öyle söylemişsinki gerçekten bunu söylüyosun zannettim, hiç ironi izleri görmedim. Ben Emre'nin casını bilmiyorum, açıkçası çok ta önemli değil benim için canı sağolsun. Sanki wonderkid olarak gösterilen bütün topçular gerçekten o özelliklere sahip, 1-2 tane de bizden olsun.

perpetua
15.Ocak.2013, 01:45
Sadece şu yoruma bakarak bile -gerçi kaç sayfa boyunca savunmuşsunuz da- bir takıma aşırı savunmacı yaklaştığınız anlaşılıyor, kusura bakmayın.

Bi ara taktiğin bug'ıydı. Şimdi de ligin tamamı abartılmış oldu

Simdi ligin tamami abartilmis olmadi. Son 2-3 yilda gelen ama cok da verim vermemis transferleri dusurme konusunda yavas davrandigimiz icin lig abartilmis hale geldi. Ozellikle kulupler televizyon yayinlarindan bir suru para almaya basladiktan sonra.

Eger sen tek bir cevaptan memnun olacaksan, yukaridaki Mourinho'nun Galatasaray'i yonettigi ornege bir goz at.

Eger tek bir cevap yeterli degilse, butun takimlarin genel olarak Avrupa'da normalden fazla is yaptigini gormek icin ornek olarak yazdigim 7 oyuna da bir goz at.

Bende tutarsizlik aramak yerine once yazilanlari okur ve anlarsan bir tutarsizlik olmadigi sonucuna varabilirsin. Tabii boyle bir istegin varsa.

perpetua
15.Ocak.2013, 02:05
@perpetua

Hocam acaba bu kadar insan eleştirirken sizi halen daha savunmaya devam mı edeceksiniz ?

Bakın ben ne fenerbahçeliyim ne beşiktaşlı ne galatasaraylı ne bursasporlu amasyada yaşıyorum ve amatör takım olan amasyasporu tutuyorum bir art niyetim yok yani.Çünkü herkes art niyetle yaklaşıyor olabilir bu konuya.Fakat herkesden çok siz art niyetli gibisiniz.

Her soruya her abartıya verilecek bir cevabınız daha doğrusu her soruna takılacak bir kulp kavramınız var.Asıl büyüklük nerede ortaya çıkar biliyormusunuz ? - Tamam hatalıyım diyen insanda.Ama bunu yapamayacak kadar da erdemli değilsiniz ?

Neyi savunmusum? Sezon basindaki (yani Mayis 2012'de yapilan) degerlendirmeleri savunmam mi yanlis?

Uzerinden gecmis 7 ay. Siz 7 ay oncesinin oyuncu degerlendirmeleriyle oynuyorsunuz ve bizim gelecegi gorme konusunda yuzde yuz isabetli olmadigimiz icin hatali oldugumuzu soylememizi mi bekliyorsunuz?

Evet hataliyiz. Elimizde gelecegi gorecek kristal kure yok.

Stoch'un bu sezonki halini hanginiz ongoruyordu? Veya Elmander'in bu kadar verimsiz olacagini? Veya Holosko'nun bu kadar gol atacagini? Melo'nun 10 kilo fazlayla kampa katilacagini. Veya Colman'in ve Mehmet Topuz'un bir sakatliktan sonra geri donup forma girmesinin bu kadar uzun surecegini. Hamit'in, Krasic'in hizlarindan cok sey kaybettiklerini de ongorduyseniz Italyan ve Ispanyol arastirmacilari uyarip bu degerleri dusurtseydiniz bu oyuncular gelmeden once.

Evet savunuyorum cunku arastirma hakkinda yorum yazilmasi icin basliklar aciyoruz, herkesin derdi takiminin oyuncularinin ozelliklerini yukseltmek. Bu istedikleri yukseltmeler yapilmayinca da demediklerini birakmayan insanlar karsimiza cikiyor. Kufur ve hakaret de yolladiklari ozel mesajlarda eksik olmuyor. Takimlari kotu gidince ise sus pus oluveriyorlar, yukseltme istemeye gelince hazir. Dusurulmesi gerektiginde ortalikta yok kimse.

Evet savunuyorum cunku Galatasaray'in gecen sezonki kadro kalitesini Avrupa'da asagi yukari 75. sirada olacak sekilde ayarladik. Transferler sonrasi bu 41. siraya cikti.

Fenerbahce'nin kadrosu da asagi yukari 75. sirada olacak sekilde ayarlandi. Transferler sonrasi Fenerbahce 43.

Ustune basa basa yaziyorum. Hatali degiliz cunku bu is 7 ay once yapildi. Eger 7 ay onceki degerlendirmelerde sorun olmadigini dusunsek, Subat ayinda cikacak yama icin hic bir calisma yapmayiz. Ama bir calisma yapildigini ve ligin genelinde dusus olacagini yukarida yazmistim.

Niyet uzum yemekse, insanlar bu konuda destek verir, arastirma bolumunde yuksek gordukleri hakkinda (kavga cikmamasi icin ozellikle kendi takimlari icin) yazar.

Niyet bagciyi dovmekse bu baslik altinda yazmaya devam eder.

Ben de acaba kacirdigimiz bir sey var mi diye arada ugrar bakarim.

perpetua
15.Ocak.2013, 02:17
Ek olarak:

Ligin kalitesi neden mi fazla?

Ligin ortalamasinin (her takimin en iyi 16 oyuncusu yani 288 oyuncu ile hesaplanan) ustunde kaliteye sahip yaz doneminde 46 tane oyuncu geldi lige bu gectigimiz yaz.

Gecen Ocak ayinda 12. Ondan onceki yaz ise 50 tane. Ondan onceki Ocak'ta ise 24 tane.

Yani son 4 transfer doneminde 132 yeni oyuncu gelmis. Hepsi lig ortalamasinin ustunde oyuncular ve baska arastirmacilar tarafindan degerlendirilmisler.

Yani ligin ust yarisindaki oyuncularin hemen hemen tamami yurt disindan yeni gelmis oyuncular. Cogu da baska liglerde tutunamayip Turkiye'ye gelmis oyuncular. Bir cogu yasi gecmis veya dususte olan veya Turkiye'ye geldikten sonra tatil rehavetiyle dusen oyuncular.

Demek ki gelen adami kafadan 5-10 puan indirmek gerekli ki ileriyi gormus olalim.

bhll
15.Ocak.2013, 14:46
Ben işsiz olarak bir kariyer açım. BJK ilk 10 hafta sanırım çok kötü gitti 16 yada 15. sıradaydı ve Samet Aybaba'yı kovdular. Bana teklif ettiler bende kabul ettim. O oyunumda şu an ikinci yarı maçlarına başladım FB 1. sırada ve sanırım 6 yada 9 puan fark var GS ile arasında ve GS 3. sırada 2. sırada Bursa var. Gs gruplardan çıktı ilk turda elendi FB de gruplardan(ŞL) çıktı ve ilk turu geçti şimdiki rakibi Bayern M.
Ben Türkiye Kupasında FB nin olduğu gruba denk geldim ve içerde dışarda FB yi yendim. Krasic ve Stoch'lu 4-4-2 oynuyor FB. defans beklerimin oyun anlayışını full defansif yapıp bu ikisine adam markajı verdim ve sıkı markaj uygulattım 1 pozisyona dahi giremediler. Sanırım bu GS ve FB nin coşma işi random denk geliyor bende GS o kadar etkili değil.

Dip not: Kimseye taktik öğretme çabasında falan değilim öyle mükemmel bir oyuncuda değilim ama bence araştırmacı ekiplerimize çok yüklenmek hata gibime geliyor.

lakin1907
15.Ocak.2013, 15:23
Şu an devam ettiğim Dardanelspor kariyerimde ilk sezonda GS Trabzona 8 puan fark atıp 75 puanla 1. oldu, Fenerbahçe ise GS'nin 21 puan gerisinde 54 puanla 7. sırada bitirdi ligi. GS şampiyonlar liginde grubunu 4. bitirdi, FB gruplara kalıp grubunu 2. sırada bitirip bir üst turda Arsenal'a elendi. Fatih Terim lig sonunda Liverpool'un başına geçti. Aykut Kocaman ligin ortasına bile gelmeden kovuldu yerine Hector Cuper geçti. FB bir kiralık oyuncu dışında hiç transfer yapmadı. GS 4 tane adam aldı kayda değer olan tek oyuncu vardı o da Drenthe.

petrol_fb12
15.Ocak.2013, 17:35
Es-es 2.Sezon Galatasaray Uefa Kupasını kazandı.

http://e1301.hizliresim.com/15/h/hz7nd.jpg

http://e1301.hizliresim.com/15/h/hz7ng.jpg

Ligde Fenerbahce 33 Haftada 5 puan önde.Fener Lig şampiyonu.Türkiye Kupasında Orduspor Şampiyon.

mpaker66
19.Ocak.2013, 21:32
Galatasaray'ı yönetiyorum ilk sezon devre arasında ozan ipek transferi yaptım sadece ve ligde yenilgisiz 96 puanla şampiyon oldum. CL'de çeyrek finalde Juve'ye elendim. Şuan 2.sezondaym 20 maçta 19galbyet 1 berabrlk aldm CL de 2.turdaym blmyorum ben mi çok iyi taktisyenim GS mı çok abartı? Sizce?

himone
19.Ocak.2013, 23:30
Galatasaray'ı yönetiyorum ilk sezon devre arasında ozan ipek transferi yaptım sadece ve ligde yenilgisiz 96 puanla şampiyon oldum. CL'de çeyrek finalde Juve'ye elendim. Şuan 2.sezondaym 20 maçta 19galbyet 1 berabrlk aldm CL de 2.turdaym blmyorum ben mi çok iyi taktisyenim GS mı çok abartı? Sizce?

Yanlız 96 puan helal olsun. Barçayla bile 96 puan almak imakansız gibi.

mpaker66
20.Ocak.2013, 01:33
Yanlız 96 puan helal olsun. Barçayla bile 96 puan almak imakansız gibi.

Cidden ilk kariyerim FM13'te. Bende şaşırdım, oyun çok kolay geldi. Maç maçı 3.2 gol atmışım. Bakalım diğer kariyerlerimde mi öyle olacak.

Ralph
20.Ocak.2013, 01:47
Ben hiç bir açıklamayı ve savunmayı kabul etmiyorum Gs konusunda. Önceki serilerde neden yoktu böyle bir şey?

Çok sinirlenip bir şey denedim; FMRTE ile GS'deki bütün oyuncuların kondisyon ve morallerini sıfırladım. 2-3 maç puan kaybettiler ve sonra kaldıkları yerden devam ettiler. Ben o 2-3 maç puan kaybettikleri bölümde hep 3 puan kazandım, farkı açtım. Daha sonra öyle bir çıkış yaptılar ki (o 3 maçın hemen sonunda) yeniden rahat bir şekilde liderliğe oturdular. Puan kaybetme lüksümüz yok (GS değilsek) :)

Sonuçta bir hile yaptım deneme amaçlı ama hileyle bile engel olunamıyor takıma. Sneijder'in geldiğini düşünemiyorum. Heralde her sene ECC alırlar :)

mustiUA
21.Ocak.2013, 17:21
ben de galatasaray'ın intibarını ulusaldan kıtasala yükseltilmesinin uygun olacağını düşünüyorum düşürülsün diyenlerde vardı galiba ama sneijder falan geliyo gerçekte ama ben oyunda şampiyonlar liginde 1 çeyrek 1 yarı final yaptım hala kimse gelmiyor 16-18 yaşında ki regenler hariç pastayı yaptım çilek alamıyorum :)

Spe1907
21.Ocak.2013, 17:38
ben de galatasaray'ın intibarını ulusaldan kıtasala yükseltilmesinin uygun olacağını düşünüyorum düşürülsün diyenlerde vardı galiba ama sneijder falan geliyo gerçekte ama ben oyunda şampiyonlar liginde 1 çeyrek 1 yarı final yaptım hala kimse gelmiyor 16-18 yaşında ki regenler hariç pastayı yaptım çilek alamıyorum :)

Sneijder ın gelme nedeni sence klübün itibarı mı? Oda tıpkı quaresma gibi krasic gibi kendisine iyi para verip + uzun süreli sözleşme imzalatıldığı için geldi Türkiyeye.

Geçen seneye kadar bende klüplerin itibarlarının arttırılmasını istiyordum çünkü gerçekte gelen oyuncular gelmiyordu oyunda ama bu sene vergilerinde eklenmesi ile gayet gerçekçi oldu oyun. 2.sezon başı satılık listesine giren David Villayı istedim fenerbahçeye. Manager i gelmek istemediğini ama çok yüksek bi teklif vermem durumunda değişebileceğini söyledi durumun bende parayı basınca villa gelmek istedi yani tıpkı gerçekteki gibi oldu.

mustiUA
21.Ocak.2013, 17:54
Sneijder ın gelme nedeni sence klübün itibarı mı? Oda tıpkı quaresma gibi krasic gibi kendisine iyi para verip + uzun süreli sözleşme imzalatıldığı için geldi Türkiyeye.

Geçen seneye kadar bende klüplerin itibarlarının arttırılmasını istiyordum çünkü gerçekte gelen oyuncular gelmiyordu oyunda ama bu sene vergilerinde eklenmesi ile gayet gerçekçi oldu oyun. 2.sezon başı satılık listesine giren David Villayı istedim fenerbahçeye. Manager i gelmek istemediğini ama çok yüksek bi teklif vermem durumunda değişebileceğini söyledi durumun bende parayı basınca villa gelmek istedi yani tıpkı gerçekteki gibi oldu.

dediğin gibi olsun o da kabulum yanlız bu dediğin adamlar geldikleri takımlarda da yüksek paralara oynuyorlardı zaten bize neden düşük bi bedele gelsinler ki + senin dediğin gibi parayı basınca geliyorsa o da tamam ama masaya bile oturmuyor benimle teklif bile veremiyorum yoksa param var vericem yüksek gelsin

Önder HOCA
21.Ocak.2013, 18:37
klüp itibarı değilde ligin popularitesi 1 yada 2 tık artabilir ingiltere ve ispanya liginden mesela espanyoldan hector moreno yu satılık listesinde olmasına rağmen alamıyorum

Night_Mare17
21.Ocak.2013, 19:09
Hayır eskiden oyuncuya her türlü teklif yapıyordun fazla parayı verince geliyordu bunda görüşme bile yapmıyorlar o saçma.

Bulstrap87
21.Ocak.2013, 19:14
şubat ayındaki degistirmelerde besiktaslı oyuncularda degisiklik olacak mı? yani artırılacak mı özellikleri özellikle holosko ve oguzhanda degisiklik olur mu??

perpetua
21.Ocak.2013, 19:27
Butun takimlarin itibari dusuyor. Ligin itibariyla beraber.

Bunu yapmazsak, zaten oyun ilk sezon sonunda otomatik olarak cok buyuk bir dusus yapiyor (UEFA siralamasindaki durumumuz nedeniyle).

Önder HOCA
21.Ocak.2013, 19:33

Bunu yapmazsak, zaten oyun ilk sezon sonunda otomatik olarak cok buyuk bir dusus yapiyor (UEFA siralamasindaki durumumuz nedeniyle).
peki bununla ilgili nasıl bir çözüm olabilir la liga nın orta sınıf bir takımından orta sınıf bir savunmacıyı transfer listesinde olmasına rağmen alamıyorsam bence buna bir çözüm gelmeli siz ne düşünüyorsunuz

Trabzonspor
21.Ocak.2013, 19:37

12'de bir kez re'i arttırıp hemen sezon sonu tekrar aşağıda 5,6 sıra birden indi şaşırmıştım neden olduğunuda anlamaıştım sebebi buymuş demek.

perpetua
21.Ocak.2013, 23:06
peki bununla ilgili nasıl bir çözüm olabilir la liga nın orta sınıf bir takımından orta sınıf bir savunmacıyı transfer listesinde olmasına rağmen alamıyorsam bence buna bir çözüm gelmeli siz ne düşünüyorsunuz

Para her kapiyi acar. Tabii oyuncu transfer olmaya niyetliyse.

Turkiye'ye her istedigimiz oyuncuyu getiremiyoruz gercekte de. Ya baslarini dondurecek cok yuksek paralar odemek gerekiyor. Veya oyuncular artik kariyerlerinin sonuna yaklasmis ve baska takimlarin ilgilenmedigi yuksek maasli oyuncular olmasi gerekiyor.

bojan54
22.Ocak.2013, 00:20
Gs'nin formu tamamen saçmalık oyuna biraz gerçekçi yapayım dedim editörden Urfalujiyi ve Mustafa Pektemeği şubat ayına kadar sakat olarak ayarladım Pektemeğin futbol hayatı bitti Urfaluji ligin 2.yarısında en iyi defans oldu 7.60 ortalama ile.Yanında Semih oynamıyordu Gökhan Zan oynuyordu 7.35 ile sezonu bitirdi..
Elmander 30 golle gol kralı oldu
Emre Çolak 12 gol 12 asistle sezonu bitirdi
Hamit zaten 7.60 ortalama ile oynuyor
4 hafta kala şampiyonluğu ilan ettiler 90 puanla falan şampiyon oldular fener 80 puan falan topladı.

Burada asıl olay Türkiye ligi takımları güçsüz yapılmış o yüzden böyle oluyor.Hele Beşiktaş'ta Holosko,Olcay,Oğuzhan, tam bir rezalet.

Şubat transfer yamasında bu problemlerin çözüleceğini umuyorum.

Kaan Souza
22.Ocak.2013, 00:37
Bu konu hala devam mı ediyor ya :icon_eek:

kiddynamite
23.Ocak.2013, 16:36
Ya bu oyun gerçekten sıkıntılı.Galatasaray'la 2.sezonda 34te 34 yaptım 117 gol attım.3.sezonum bitti ve 3 sezonu da namağlup bitirdim!Paramızla rezil olduk böyle bişey olamaz

Universal
23.Ocak.2013, 17:59

Peki benim oyunumda Türkiye gene ilk 8e girerse lig itibarında artış olur mu düşüş olduğu gibi? Bu sıralama ile doğru orantılı mı?

medievil
23.Ocak.2013, 20:11
Çok güzel olmuş gs. hiç abartılı değil tamamen gerçekci. o kadar gerçekci, ve güzel olmuşki oynamaya kıyamıyorum oynamıyorum...

Night_Mare17
23.Ocak.2013, 20:25
Şimdi daha beter olacak Sneijder Fm'de ayrı coşar :D

Corpus
23.Ocak.2013, 20:52
Şimdi daha beter olacak Sneijder Fm'de ayrı coşar :D

1 ay oynasın düşürülsün diye konu açarlar rahat ol.

cmyksl55
24.Ocak.2013, 00:45
ara transfer güncellemesinden sonra yeni kariyer açtığımızda transferler ara dönemde mi takıma geliyordu yoksa sezonun başında mı takımda oluyordu?

Spe1907
24.Ocak.2013, 04:35
ara transfer güncellemesinden sonra yeni kariyer açtığımızda transferler ara dönemde mi takıma geliyordu yoksa sezonun başında mı takımda oluyordu?

sezon başında takımda oluyor oyuncular.

ozan42
28.Ocak.2013, 21:30
Ss ile desteklemek isterdim fakat oyunu sildim artık 32 macta 29 galibiyet aldı Gs ve bende sinir hastası olup sıldım oyunu yanı bune rezıllık resmen barcelona yapılmıs bu takım bu takımın gozlemcisi egolarını fazla önplanda tutuyor cok bellı rezıl etmıs güzelim oyunu.Bunca yıldır Cm 3-4 den berıdır adam akıllı oynarım bu oyunu boyle rezıllık gormedım ılk sene s.l nı aldılar 3. sene uefa fınalınde elendıler bu senede uefayı aldılar transferler desen on numara bes yıldız ligde 32 macta 11 gol yedıler kı 5 ını ben attım yanı bu kadarda olmaz kı paramızla rezıl oluyoruz......

Ravenholm
28.Ocak.2013, 21:47
Konu yine hortlamış :i:

thebizkit
31.Ocak.2013, 16:22
ne saçma sapan yorumlar var. ben 2004'ten beri oynuyorum fm'yi düzenli olarak. her sene 1 takım çok iyi olur. bunun sebebi de önceki senelerde ki başarılarıdır. yani ben fenerbahçe'nin anelka'lı tuncay'lı fln olduğu zamanlarında da hatırlıyorum. onlar yenilmez takım konumundaydılar. ancak 1-2 sene sabredince çok rahat şekilde geçebiliyorsunuz. şuan çok normal galatasaray'ın böyle olması. çünkü ligi geçen sene kazanan takım ve kadro uyumu üst düzeyde. Fatih Terim oyunda ki world class teknik direktörlerden birisi. ihtiyacınız olan tek şey sabır. ilk sezonda şampiyon olamadığınız için ağlayıp oyunu silecekseniz, zaten oynamayın bu oyunu. hırs yapın, taktik değiştirin. daha iyi ve nokta atışı oyuncular yapmaya çalışın. gördüğüm en komik sebepler var burada. footballl manager scoutlarına kadar şikayet edilmiş.

anladığım kadarıyla burada şikayet edenlerin hepsi fenerbahçe'li. öncelikle şunu kabul etmeniz lazım ki son 2 yılda galatasaray fenerbahçe'den daha iyi durumda. hem lig hem avrupa hem de futbol olarak. bunu geçen sene ki performansından bu sene ki duruma kadar her şekilde görebilirsiniz. aynı, özellikle 2008-2010 yılları arasında fenerbahçe'nin olduğu gibi. bunu kabullendikten sonra geriye sadece hırs yapıp, rakibinizi geçmek için oynamak kalıyor.

KanaKe
31.Ocak.2013, 22:50
bu takimda bug var arkadas :) 35 lik elmander hala ilk 11 de ve ligde döktürüyor 5 macta 9 golü var.. normal degil..

clowegem
03.Şubat.2013, 18:37
yok arkadaş türkiye kupaları ligler süper kupalar dahil gs ile 10 a yakın karşılaştım 7 tanesi burak ın golü ile 1-0 bitti. ben fenerim yıllardır bu oyunu oynarım böyle birşey görmedim ya. 30-40 dak arası gol ondan sonra defans ile muslera panter kesiliyo oyuncularımın 7.5 ten aşağı olan ratingi yok ama maçları hep kaybediyorum...

Deus Dominus
03.Şubat.2013, 22:10
bu takimda bug var arkadas :) 35 lik elmander hala ilk 11 de ve ligde döktürüyor 5 macta 9 golü var.. normal degil..

Katılıyorum, Kuyt ve Elmander ikiside 36 yaşını doldurdu ve hala bana gol atıyorlar. Ömür törpüsü bu ikisi :0:

mustiUA
05.Şubat.2013, 21:53
devre arası güncellemesiyle birlikte performans daha da artabilir :) drogba ve sneijder :)

saboje
06.Şubat.2013, 15:53
devre arası güncellemesiyle birlikte performans daha da artabilir :) drogba ve sneijder :)

Kendi çapımda sadece Türkiye Liglerini içeren bir ara transfer yaması yaptım (tabi ki hiçbir oyuncunun özellikleriyle oynamadan) Galatasaray halen 4-4-2 oynamaya devam ettiği için yeni oyuncularla oyun ve diziliş açısından sıkıntı yaşadığını gördüm. Şimdi ofiste olduğum için SS veremiyorum ama süper kupa finalinde aynen şu dizilişle çıktı karşıma Galatasaray;

Muslera
Eboue Danny Semih Hakan B.

Sabri Sneijder Yekta Selçuk

Drogba Umut

ve ilk yarı sadece bana 1 şut çekebildiler o da gol oldu, maçı da 4-2 kazandım. Ayrıca Galatasaraylı oyuncular hücum yapamadıkça oyun olarak agresifleşmeye başladılar ve 10 dakika içerisinde 3 kırmızı kart görerek maçı 8 kişi tamamladılar.

Oyun içerisinde Fatih Terim'in sistem tercihleri değişmediği sürece mevcut transferler takımın kimyasını bozacak gibi görünüyor.

mustiUA
06.Şubat.2013, 16:05
Zaten güncelleme mart gibi çıkar diyorlar o zamana kadar sneijder ve drogba ilk 11 nasıl bi taktikle yer alacak görürüz muhtemelen gelen update ile galatasaray'ın dizilişini yeni sisteme uygun olarak değiştirirler. Atıyorum gerçekte 4-4-2'yi bırakıp 4-3-1-2 veya 4-2-3-1 olursa bu oyunda da böyle olur gibi geliyor bana

Lord Black
06.Şubat.2013, 18:51
http://i.imgur.com/rAOVGcG.png

Yüksek form falan pek yok benim açtığım yeni oyunda. Fenerbahçe Avrupa Ligi 2. turda, Galatasaray Avrupa Ligi yarı finalinde elendi bu arada.

http://i.imgur.com/Wf0HB2v.png

davidvilla
06.Şubat.2013, 18:58
Muslera
Eboue Danny Semih Hakan B.

Sabri Sneijder Yekta Selçuk

Drogba Umut

Oyunun şu olayına bayılıyorum 4 tane ortasaha karakterli adam koymuş. Az work rate ve teamwork lü kanat oyuncularını bilerek koymamış çünkü ortada Sneijder var. Forvete de work rate li adamları koymuş. Umut yerine Burak da koyabilirdi. Ama Umut'u tercih ediyor.

saboje
06.Şubat.2013, 21:44
Oyunun şu olayına bayılıyorum 4 tane ortasaha karakterli adam koymuş. Az work rate ve teamwork lü kanat oyuncularını bilerek koymamış çünkü ortada Sneijder var. Forvete de work rate li adamları koymuş. Umut yerine Burak da koyabilirdi. Ama Umut'u tercih ediyor.

Selçuk'u sol kanatta kullanması da Fatih Terim'den çok Mustafa Denizli fantezisi oluyor.

ForCimbom
06.Şubat.2013, 22:01
Selçuk'u sol kanatta kullanması da Fatih Terim'den çok Mustafa Denizli fantezisi oluyor.

çok doğru :) nasıl bir katliamdır bu sol açık seçimi arkadaş

okocha6
06.Şubat.2013, 23:14
Beyler ben fenerliyim ama melo dışında çok abartı bir profil yok gsde. Fenerde de krasic abartılmış.

TeNaciOUS MidFieLdeR
19.Mart.2013, 00:18
epeydir devam ettigim goztepe kariyerimde ben superlige cikarken cimbom da SLde sampiyon oldu. fenerbahce ise UEFAda liverpoola ceyrek finalde elendi. galatasarayda sisirilen profil yok belki ama her oyunda bir basari hikayesi cikiyor muhakkak. FM ekibi bu durumu yoksa onceden tahmin mi etti. boyle birsey olursa efsane olur FM acisindan. drogbasiz, sneijdersiz, cok da favori olmayan bir kadroyla kupayi kaldirdilar. bu konudan dolayi ozellikle takip ettim takimlarimizi. GS hicbir turda favori degildi ama adim adim finale yuruduler ve kupayi kazandilar (:

edit: bu arada son 8 schalke ve chelsea haric ayni, o da ilginc (:

http://img62.imageshack.us/img62/7215/2013031800003.jpg
http://img600.imageshack.us/img600/8072/2013031800002g.jpg

cmyksl55
19.Mart.2013, 13:57
milanla dortmund'u elemesi normal de juventus ve bayern'i yenmeleri hiç normal değil. çünkü bu iki takım normal değil oyunun en iyi takımları.

KanaKe
19.Mart.2013, 14:10
sisirilen profil yok belki ama bazi oyunculara hakettiginden fazla degerler veriliyor gs da.. fener icin ise tam tersi düsürmek icin neden ariyorlar adeta.. gercekte ne milani ne dortmundu eleyebilir gs neresi normal? bunlar dünkü takim sanki.. adamlarin müzesi sl ve uefa kupasi dolu...

himone
19.Mart.2013, 14:23
Milan için birşey diyemem eşleşmedim ama ben ilk senemde 2. turda FB ile Dortmund'u eledim, yani anormal bir durum değil. Ama Juventus ve Bayern abartı olmuş gerçekten. Ben çeyrek finalde Bayern'den 2 maçta 9 gol yedim ve atamadım. Üstüne bu sene 2. turda yine eşleştim Bayernle, maçları oynayasım gelmiyor.

Lucas Neill
19.Mart.2013, 16:25
Yukardaki kariyer muhtemelen eski güncellemelerden biriyle oynanmis cünkü kadroda ne Drogba ne de Sneijder var. Bilindigi gibi burada da aciklandi oyunun yukardaki kariyerin versiyonu ne bilmiyorum ama 12.3'den önce 4-4-2 sistemiyle basarisiz olmak imkansizdi. Perpetua eski sayfalarda aciklamisti GS'nin niye bu kadar iyi oynadigini. Cidden de abartili sonuclar aliyordu GS. Ben de ilk senede Samp ligi sampiyonu olmustum GS ile ve bu pek de gercekci degil. Kanatlar oldukca etkiliydi ilk updatelerde ama simdi oyunun her yönü önemli. Ama son updatelerde böyle bi durum görmüyorum Gs o kadar da iyi performans göstermiyor benim kariyerlerimde.

@kanake

GS tarihini oku kimi yenmis kimi yenmemis hem de o takimlarin en iyi zamaninda.

kumbara
19.Mart.2013, 16:33
oyunda iyi olmalarının sebebi gerçektede galatasaray ne yapıp edip zaten maçı alıyor. bu kadar garipsenecek bi durum yok, aksine ligimizde oynarken bununla mücadele etmek bence oyunda çok daha zevkli hale geliyor..

Gncl1905
19.Mart.2013, 16:40
sisirilen profil yok belki ama bazi oyunculara hakettiginden fazla degerler veriliyor gs da.. fener icin ise tam tersi düsürmek icin neden ariyorlar adeta.. gercekte ne milani ne dortmundu eleyebilir gs neresi normal? bunlar dünkü takim sanki.. adamlarin müzesi sl ve uefa kupasi dolu...

Geçmişe göre değer vereceksek Galatasaray'ın Fenerbahçe'den birkaç gömlek üstün olması lazım. Şu anda iddaa ediyorum Galatasaray Milan ile de Dortmund ile de başa baş oynar gerçekte. Oyunda da böyle. Eler/eleyemez bilemem. O günkü şartlara bağlı.

Ayrıca Galatasaray'da kim hakettiğinden fazla değer almış bilmiyorum. Neyse vazgeçtim bu konudan girersem çıkamayacağım.

KanaKe
19.Mart.2013, 18:48
gs tarihini felan burda tartismayalim isterseniz.. ben zaten galatasaray tarihine birsey demedim ama milan en kötü döneminde bile galatasarayi yener bu bir gercek.. ayni sekilde dortmund su anki formuyla galatasarayi yener.. schalkeden bile toplamda 3 gol yediniz üstelik bu sezon bundesliganin en formsuz takimlarindan birisi... neyse onlari gecelim ama oyunda galatasarayin en kötü oyuncusu kadroya giremeyen oyuncusunda bile abartili degerler var tek tek buraya koymaklada ugrasmak istemiyorum oyunu acin bakin fenerde kadroya giremeyen adamlarin profillerine birde sizdekilerin.. ayni sekilde yedeklerde öyle galatasarayin yedekleri bariz bir sekilde fenerin yedeklerinden daha iyi yapilmis.. arastirma sefi fanatik galatasarayli oldugundan midir yoksa galatasaray cidden bu kadar iyi bir kadroya mi sahiptir tartisilir..

okocha6
19.Mart.2013, 19:03
gs tarihini felan burda tartismayalim isterseniz.. ben zaten galatasaray tarihine birsey demedim ama milan en kötü döneminde bile galatasarayi yener bu bir gercek.. ayni sekilde dortmund su anki formuyla galatasarayi yener.. schalkeden bile toplamda 3 gol yediniz üstelik bu sezon bundesliganin en formsuz takimlarindan birisi... neyse onlari gecelim ama oyunda galatasarayin en kötü oyuncusu kadroya giremeyen oyuncusunda bile abartili degerler var tek tek buraya koymaklada ugrasmak istemiyorum oyunu acin bakin fenerde kadroya giremeyen adamlarin profillerine birde sizdekilerin.. ayni sekilde yedeklerde öyle galatasarayin yedekleri bariz bir sekilde fenerin yedeklerinden daha iyi yapilmis.. arastirma sefi fanatik galatasarayli oldugundan midir yoksa galatasaray cidden bu kadar iyi bir kadroya mi sahiptir tartisilir..

Melo dışında çok abartılı bir profil görmedim ben gsde. (Bir de sabrinin ortaları yüksekmiş diyolar, Sabrinin profilini incelemedim değer girerek yaptığım aramalarda çıkmadığı için)

Kabul etmek lazım ki tek tek bakıldığında Gs'nin kadrosu bizden daha iyi özellikle göbekte selçuk,melo(abartılı olsa da) çolak, engin falan hrp iyi oyuncular bizim göbek zayıf, emreyle meireles idare eder, cristianı da fena yapmamışlar(o da biraz abartılı) ama 4. bir oyuncu yok. Stochla krasicin profiller güzel ama stoch oyunda iş yapmıyo konsantrasyonu düşük olduğundan(kararlılığı da düşütür belki) ki bu sene gerçekte de yapmıyo.

Ha abartıya gelirsek evet gs sene başındaki kadrosuyla borusiayla bayernle falan mücadele edemezdi, ama şimdiki kadrosuyla bayernle olmasa bile borusiayla başabaş mücadele edebileceğini düşünüyorum. Ama yine de şampiyonlar liginde çok fazla ilerlleyememesi lazım. Onu da oyunun güzelliği olarak görmek lazım, hem daha fazla ilerlemeleri Fenerbahçeye avantaj sağlar süper ligde.

himone
19.Mart.2013, 20:01
Geçmişe göre değer vereceksek Galatasaray'ın Fenerbahçe'den birkaç gömlek üstün olması lazım. Şu anda iddaa ediyorum Galatasaray Milan ile de Dortmund ile de başa baş oynar gerçekte. Oyunda da böyle. Eler/eleyemez bilemem. O günkü şartlara bağlı.

Ayrıca Galatasaray'da kim hakettiğinden fazla değer almış bilmiyorum. Neyse vazgeçtim bu konudan girersem çıkamayacağım.

GS'yı küçümsediğim için demiyorum sakın yanlış anlama, ama Dortmund o tempolu oyununu oynasın şu an hayatta kafa kafaya oynayamazsınız. Adamlar Real'e bile dünyayı dar ettiler. Ama dediğim gibi bildiğimiz tempolu oyunları. Milan için abartı bir durum yok aman aman top oynamıyorlar, şu an Balotelli tek başına sortlıyor herşey mümkün yani.

NikolaiBelinski
19.Mart.2013, 20:34
Konuya katılıyorum kesinlikle, gelene geçene 6-7 atıyor ve ligde +53 averaj tutturuyorlar. Şu ana kadar 4 kez karşılaştım 3 galibiyet 1 beraberlik aldım fakat derbi deplasmanlarında 5-6 farklı kazanan takıma engel olmak zor.

fakat bu konunun oyundan oyuna değiştiğini düşünüyorum

mustinho03
19.Mart.2013, 20:59
Konuya katılıyorum kesinlikle, gelene geçene 6-7 atıyor ve ligde +53 averaj tutturuyorlar. Şu ana kadar 4 kez karşılaştım 3 galibiyet 1 beraberlik aldım fakat derbi deplasmanlarında 5-6 farklı kazanan takıma engel olmak zor.

fakat bu konunun oyundan oyuna değiştiğini düşünüyorum

Sana katilmiyorum cünkü ilk yamalarda 4-4-2 taktigi oynayan takinlara karsi kazanmak cok zordu fenerbahce bile 4-4-2 oynuyordu ve ligin altini üstüne getiriyordu avrupada yari finale kadar cikti krasic durdurmak cok zordu..ama yeni patchlerle düzelmeler oldu ve galatasaray kariyer yapiyorum sivas sporla kafa kafaya gidiyorum fener ise dökülüyor, bu biraz oyundan oyunada degisiyor ... bana cikipta birisi galatasaray oyumcularinin profilleri abartili demesin..