PDA

View Full Version : Onur Kıvrak

nekop
07.Ocak.2013, 18:20
http://dosya.turksportal.net/research/2013/Trabzonspor_OnurKivrak.jpg

Onur'un en iyi özelliklerinden birinin pozisyon almasındaki başarısı olduğunu düşünüyorum. Rakibin şut pozisyonuna göre kalesini koruyabilecek doğru noktalarda duruyor. İnternette kalecilerin videolarında genellikle bir köşeden bir köşeye yapılan kurtarışlar olur, Onur'un kurtarışlarıyla ilgili bir video izlerseniz çoğu pozisyonun üstüne diyebileceğimiz şekilde gelen pozisyonlar olduğunu görebilirsiniz. Bunun en büyük sebebinin pozisyon alması olduğunu düşünüyorum.

Oyuna yanlış yansıtıldığını düşündüğüm 2. özelliği ise bire bir. Onur bire birlerde gerçekten çok başarılı bir kaleci. Rakibi kendisine doğru gelirken, topa vuracağı anlarda vücuduna tamamen hakim. Elleri, ayakları topun gittiği yere doğru hareketlenmek için hazır bir durumda bekliyor. Bu sezon bu konuda çok başarılı olduğu 2 maç (Beşiktaş ve Eskişehirspor) direk aklıma geliyor. Diğer maçlarda da oldukça başarılıydı fakat bu ikisini izlerseniz aynı videoda rahatlıkla bu tarzda 3-5 pozisyon göreceksiniz.

Bu özellikler dışında gerçeğe yakın bir profili olduğunu düşünmekteyim. Bu iki özelliğin 15-16 civarlarına çekilmesiyle bu sezon izlediğimiz Onur'u oyunda da görebileceğimizi düşünmekteyim. Son olarak geçen sene PA 158'di yanılmıyorsam, sakatlığın etkisi ve Tolga'nın başarılı performansıyla yerini kaybetmesiyle birlikte düşürülen bu PA'nın bana göre minimum eski seviyesine çekilmesi gereklidir.

ozan42
07.Ocak.2013, 18:58
Sözleşmesi bitmişti bende bedavaya alıyım dedim çok para istedi ama Ts iyi performans gösteriyordu.

Trabzonspor
05.Şubat.2013, 17:25
Bire biri artar heralde bu yeni yamada. Adam birebirlerde gol yemiyor.

ozan42
10.Şubat.2013, 07:19
Bire biri artar heralde bu yeni yamada. Adam birebirlerde gol yemiyor.

Evet haklısın birebirde cok etkılı bır kalecı bırebır özelliği biraz artıs gorebılır dıye dusunuyorum Volkandan sonra turkıyenın en ıyı kalecısı oldugunu dusunuyorum