PDA

View Full Version : Oyuncunun tüm özelliklerinin birdenbire düşmesi

Stormlord
07.Ocak.2013, 21:47
Her sene çıkan oyunda yaşıyorum bunu. Her defasında bu başlığı açıyorum. Oyuncunun hiçbir problemi yok ama tüm özellikleri bir anda düşüyor. Aynı durumu yaşamış ve çözmüş birisi varsa çözümünü anlatabilir mi?

Deus Dominus
07.Ocak.2013, 22:11
Eğer sakatlık falan yaşamadıysa, çalışma oranı da düşük değilse potansiyeline ulaşmış olmalı. Tabi antrenmanda tüm özelliklerini geliştirmiyor, belirli bir odaklanma vardır. Bu odaklandığı özelliklerin artabilmesi için bazılarının düşmesi gerekli.

ThersoN
08.Ocak.2013, 16:58
Başlık belki uygun değildir ama uzun süreli sakatlıklardan dönen futbolcuların eski özelliklerini kazanma kabiliyeti 'doğal form' özelliği ile alakalı mıdır?

sentugo
08.Ocak.2013, 17:40
Başlık belki uygun değildir ama uzun süreli sakatlıklardan dönen futbolcuların eski özelliklerini kazanma kabiliyeti 'doğal form' özelliği ile alakalı mıdır?

Hayır, Doğal form maç içi kondisyonu ile alakalıdır.

Flawless Victory
08.Ocak.2013, 17:49
Ancak ay başında antrenörün verdiği raporda hangi özellikleri düşmüş ise "kondisyon", "taktik" artık hangisini belirtiyorsa, o antrenmanı takıma yaptırabilirsin.

Stormlord
09.Ocak.2013, 01:38
Beyler konu bunlarla alakalı değil. "Neredeyse tüm özelliklerin" bir anda düşmesinden bahsediyorum. Mesela Melo... Sürekli oynuyor, maaşından, antremanından mutlu; takkımın antreman seviyesi orta seviyede, koçlar minimum 4 yıldız, dolayısıyla her antreman türü yüksek yıldızlı. Anlayacağınız olumsuz bir durum yok ortada. Oyuncu yetenek olarak ulaşabileceği son noktaya ulaştıktan sonra düşer demişsiniz. Bu dediğiniz 2 veya 3 yeteneğin düşmesiyle olan bir şey. Hepsi birden düşmüyor. FM'nin son 3 - 4 yıldır yayınladığı oyunların hepsinde yaşıyorum bu sorunu. Her türlü uyarıyı, öneriyi dinledim ama bir çözüm bulamadım.

Deus Dominus
09.Ocak.2013, 02:43
Aklıma bir ihtimal daha geldi, yorgunluk. Sürekli oynuyor demişsin. Yoğun bir maç trafiğin olmalı ve oyuncun dinlenme fırsatı bulamıyorsa bu yorgunluk özelliklerinde düşüş olarak kendini göstermiş olabilir. Bende dediğin durumla bazen karşılaşıyorum ama oyuncu bir süre dinlendikten sonra bu kaybı aynen geri kazanıyor, tüm özelliklerde yukarı doğru yeşil ok çıkıyor.

Epitaph
09.Ocak.2013, 14:00
bazen antrenman performansı düşüyor oyuncuların özelliklerin gelişiminde bazen belli bir kısmında bazen tümünde düşme oluyor, ancak antrenman menüsünde oyuncuların gelişimini gösteren bir sekme var şuan aklımda değil girildiği yer orada genel itibari ile düşüş mü yoksa yükseliş mi yaşadığı gözükebiliyor.

genel olarak tüm özelliklerin aynı anda düşüşe geçmesi futbolcu yaşlı veya potansiyeline ulaşmış değil ise sadece kısa süreli olabiliyor.

davidvilla
09.Ocak.2013, 15:48
Aklıma bir ihtimal daha geldi, yorgunluk. Sürekli oynuyor demişsin. Yoğun bir maç trafiğin olmalı ve oyuncun dinlenme fırsatı bulamıyorsa bu yorgunluk özelliklerinde düşüş olarak kendini göstermiş olabilir. Bende dediğin durumla bazen karşılaşıyorum ama oyuncu bir süre dinlendikten sonra bu kaybı aynen geri kazanıyor, tüm özelliklerde yukarı doğru yeşil ok çıkıyor.

Aynen. "Jadedness" yuzunden oluyor.

Stormlord
09.Ocak.2013, 21:29
Bunlarla alakalı bir şey değil. Bahsettiğim durum yaşlıda da, gençte de, oynayanda da, oynamayanda da oluyor. Yani herhangi bir oyuncunun başına gelebiliyor. Kaldı ki Melo her maç oynamıyor ama 5 maç oluyorsa 3ünde oynuyor.

Deus Dominus
10.Ocak.2013, 01:59
Ezbere konuşmayla olmayacak, böyle bir durumla karşılaştığında ss'ler eklersen daha sağlıklı yorum yapabiliriz. Oyuncu özelliklerinin olduğu ekran, antrenman ekranı, sakatlık geçmişi vs. vs.

capkin84
10.Ocak.2013, 14:28
Sakatlık dışında sürekli oynattığım bir oyuncunu düşüş yaşadığına hiç rastlamadım. Aksine artmalı. PA-CA değerlerini takip ediyormusun oyuncunun ?

Stormlord
11.Ocak.2013, 18:38
PA - CA'ya oyun içerisinden bakabiliyor muyuz ki?