PDA

View Full Version : Football Manager 2013 Hakkındaki Eleştiriler

Ravenholm
13.Ocak.2013, 21:12
Arkadaşlar başlıktan da belli olduğu gibi önüne gelen fütursuzca oyunu eleştiriyor ve bunlar beni böyle bir başlık açmaya zorladı.

Eleştiri tabi ki olacaktır ama bu kadar saçma eleştiride görmedim. Maç motoru hakkındaki eleştiriler olabilir elbette ama oyunu yerden yere vuran oyunun her bir şeyine laf atan zihniyeti kınıyorum. Galatasaray'ın performansı, oyuncu fiyatları, şutlar, sakatlıklar, taktikler, oyuncular... O kadar çok saçma sapan eleştiriler varki insan zor tutuyor kendini. 'Galatasaray araştırmacısı fanatik Galatasaraylı heralde ' şu cümleyi 5-6 defa gördüm ve nasıl bir mantık bu anlamıyorum.Türkçe çeviriye bile laf atan var. Şimdiye kadar Türkçe olsun da ne olursa olsun diyorduk şimdi Türkçeyi beğenmiyorlar.

Ben bu kadar saçma sapan şuursuzca yapılan eleştiriye karşıyım. Amacım bu kişileri biraz mantığa ve düşünmeye davet etmek.

Ben oyundan gayet memnunum ufak tefek aksaklıklar var elbet ki her seride vardı bunlarda gelecek olan güncellemelerle düzeltilecektir.

NeymarDaSilva7
13.Ocak.2013, 21:22
Güncellemelerle tabiki düzelecektir ama ben eleştiri konusunda şuanki durumu kastettim . Zaten her güncelleme ile oyun düzelir tabi oyun firması iyiyse ve bizim fm firmamızda gayet kaliteli bir firmadır . Eksiklikler olacak tabiki ama bu site için demiyorum bir sürü sitede gez çoğu eleştiri yapıyor. Benim eleştirdiğim maç motoru ve türkçe çevirisi yani ben fmyi asla kötülemek için söylemedim . Fm oyunu cocukluğumun anılarıyla doludur . Ama eleştirip fm nin bir hatası varda söylemezsem ayıp olur. Ve şimdi sana sormak isterim her eleştiren kötü taraftan mı eleştirir ? Bana göre hayır ben fmyi sevdiğimden eleştirdim ki bu durumu ilerde düzeltsinler bak hatta orjinal almadan önce bir sürü konu acıldı bazı yerlerde alsam mı almasam mı diye baya kısı kararsız kaldı . Neyse sözün kısası her oyun eleştirilir ya batarsın ya yükselirsin fm yükselişte kolay kolay batmaz . Şimdi diceksin ki neden üzerine alındın ? Çünkü maç motoru ve türkçe çeviri için ben eleştirdim o yüzden ;)

garez0066
13.Ocak.2013, 21:27
Sana sonuna kadar katılıyorum. Tek eleştirim maç motoru benim. Onda da kanat organizasyonları.
Galatasaray'ı unutmak olmaz. http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=112118&page=8 bak mesela. Baldemir'in açtığı kariyerden bir görüntü sana. Galatasaray ligin ilk yarısı bittiğinde 45 puan almış. Bu bir rekor sayılır farkındaysan eğer. Şu anda ise gerçek hayatta 33 puanı var. Yani hocam bana bunu kimse açıklayamaz. Eğer stsl'de Galatasaray beklentileri karşılasaydı alabilir miydi 45 puan ? Yani 17 maçta sadece 6 puan kaybıyla devam edebilir miydi ? Bu kesinlikle abartı.

Ravenholm
13.Ocak.2013, 21:29
Ben genel için söyledim zaten kişisel olarak algılama. Ayrıca belirttiğim gibi eleştiri olur tabiki ona bir şey demiyorum benim kastettiğim çocukça düşünmeden yapılan eleştiriler.

Edit :

Sana sonuna kadar katılıyorum. Tek eleştirim maç motoru benim. Onda da kanat organizasyonları.
Galatasaray'ı unutmak olmaz. http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=112118&page=8 bak mesela. Baldemir'in açtığı kariyerden bir görüntü sana. Galatasaray ligin ilk yarısı bittiğinde 45 puan almış. Bu bir rekor sayılır farkındaysan eğer. Şu anda ise gerçek hayatta 33 puanı var. Yani hocam bana bunu kimse açıklayamaz. Eğer stsl'de Galatasaray beklentileri karşılasaydı alabilir miydi 45 puan ? Yani 17 maçta sadece 6 puan kaybıyla devam edebilir miydi ? Bu kesinlikle abartı.

Galatasaray'ın şuanki kadrosu hafife alınacak bir kadro değil. Türkiye Ligindeki takımlara göre çok üst seviyelerde. Çoğu yılda Fenerbahçe için aynı şey geçerliydi ve o zamanlarda Fenerbahçenin sağlam bir kadrosu vardı kimse laf etmiyordu.

Senelerdir Fenerbahçe tüm ligi silip süpürürken abartılırken birşey yok! Galatasaray yapınca auwwww !

antiochia
13.Ocak.2013, 21:32
Ben Türkiye kariyeri açmadığımdan Galatasaray'ın performansı hakkında bir şey diyemeyeceğim. Yalnızca oyunun yeni güncellemeinde bana karşı oynayan takımlar 4-4-2 sistemiyle daha üstün oluyorlar. Ben de bunu önlemek için 4-1-4-1 sistemiyle oynamak zorunda kalıyorum. Oyuncu fiyatları çok olması konusu özellikle yedek ya da rotasyon oyuncular için kulüpler geçen serilere oranla çok daha yüksek fiyat istiyorlar. Onun dışında gayet zevk alıyorum oyundan. Arkadaşara 2D klasik oynamalarını öneririm.

Gncl1905
13.Ocak.2013, 21:33
Veysel Sarı'nın Messi olduğu bir oyunu oynuyoruz. Mecburi sol beke koydum 50 metre top sürüp bir de şut çekiyor. Top sürme sık sık ama bunu yapamaması lazım Veysel'in. Uzaktan şut nadiren yaratıcılık serbestliği en düşük normal değerinde bu arada. Bir kez değil iki kez değil. Sonra oyunda Emre Çolak Messi oluyor derler. Oyun problemli anlatamazsın bunu. Ama bir kişi de demez Krasic ne olmuş oyunda diye. Her Fenerbahçe maçında baş belam oldu. Bazen maçı kendi başına kazanıyor resmen.

Oyundan da memnun değilim açıkçası. Özellikle dediğim problem yüzünden topu alan gidiyor. Tamam günümüzde top sürme çok önemli bir özellik etkili de ama herkes yapamıyor ki bunu. Oyunda ise tam tersi herkes Messi. Bu sene düzeleceğini de sanmıyorum. Böyle oynamaya devam edin işte.

FurkanKnmaz
14.Ocak.2013, 00:19
Arkadaşlar başlıktan da belli olduğu gibi önüne gelen fütursuzca oyunu eleştiriyor ve bunlar beni böyle bir başlık açmaya zorladı.

Eleştiri tabi ki olacaktır ama bu kadar saçma eleştiride görmedim. Maç motoru hakkındaki eleştiriler olabilir elbette ama oyunu yerden yere vuran oyunun her bir şeyine laf atan zihniyeti kınıyorum. Galatasaray'ın performansı, oyuncu fiyatları, şutlar, sakatlıklar, taktikler, oyuncular... O kadar çok saçma sapan eleştiriler varki insan zor tutuyor kendini. 'Galatasaray araştırmacısı fanatik Galatasaraylı heralde ' şu cümleyi 5-6 defa gördüm ve nasıl bir mantık bu anlamıyorum.Türkçe çeviriye bile laf atan var. Şimdiye kadar Türkçe olsun da ne olursa olsun diyorduk şimdi Türkçeyi beğenmiyorlar.

Ben bu kadar saçma sapan şuursuzca yapılan eleştiriye karşıyım. Amacım bu kişileri biraz mantığa ve düşünmeye davet etmek.

Ben oyundan gayet memnunum ufak tefek aksaklıklar var elbet ki her seride vardı bunlarda gelecek olan güncellemelerle düzeltilecektir.

Kesinlikle katılıyorum hocam sana sonuçta bu bir oyun bu kadar kasmaya gerek yok

E.Cartman
14.Ocak.2013, 00:47
Sırf FM 13 için değil tüm seriler için sadece tek bir eleştirim var. Uzaktan şutu 7 olan adam son dakikada 40 metreden topu 90'a çakıp bana maç kaybettirtmesin yeter.

arrogancee
14.Ocak.2013, 01:00
Bir de her sene olan "Tartışmasız serinin ennnn kötü oyunu" nameleri vardır ki hakikaten iyice baydı artık

lakin1907
14.Ocak.2013, 02:20
Dardanelspor kariyerimde oyundan çok memnunum, ufak tefek can sıkan şeyler olmuyor mu oluyor fakat kesinlikle çok zevk alıyorum.

geremi
14.Ocak.2013, 02:44
Çok yerinde bir konu.Gerçekten şu foruma girmek işkence gibi geliyordu artık.Sürekli basitçe hatalara dahi konu açılıyor.Benim son yıllarda en zevk aldığım fm serisi mesala bu seri.Tabiki bazı hatalar var ancak bazı konular varki gerçekten oyunun hatasından değilde kendi taktik kadro uyumu vb oturtamamaktan kaynaklanan sorunları dahi oyuna bağlıyorlar.

sezer3590
14.Ocak.2013, 03:00
fm 13 ü 4-4-2 sistemiyle oynayan arkadaşlar için oyunun hiç bir sorunu yok ve benim kafamı attıran olay 4-4-2nin bu oyunda bu kadar güçlü olması takım 4-4-2 ile oynayınca tam kapması bile degişiyor

Ravenholm
14.Ocak.2013, 18:02
Sırf FM 13 için değil tüm seriler için sadece tek bir eleştirim var. Uzaktan şutu 7 olan adam son dakikada 40 metreden topu 90'a çakıp bana maç kaybettirtmesin yeter.

Olağan şeyler bunlar. Bekirin rövaşatadan gol atması Hasan Ali'nin attığı gol veya sabrinin 90+3 de ceza sahası dışından attığı gol gibi bir çok örnek mevcut. Ara sıra bu gibi durumlarla karşılabiliyoruz :zuhaha

ferdiozan
14.Ocak.2013, 21:55

Tamam da ne kahrettirse de bunlar gerçekte de onlar şeyler. Kaç kez başıma gelid hatırlamıyorum ama benim en az 25-30 şut çekip ki çoğu dışarı gitmemesine rağmen son dakikadaki tek şutlarıyla maçı kaybetmiş olmam ya da hiç şutları olmamasına rağmen kendi kaleme atarak yenilmem.