PDA

View Full Version : Uzaktan şutları azaltma ?

man_in_black21
15.Ocak.2013, 16:59
Arkadaşlar merhaba,

Klasik modda real madridi yönetiyorum. her maçımda attığım şut sayısının çoğu uzaktan atılıyor. Cristiano ronaldo dışında uzaktan şut atma alışkanlığı olan futbolcum yok. taktiklerdeki oyuncu komutlarından tektek uzaktan şutları nadiren yapıyorum ama önüne geçemiyorum.

1. acaba kenar komutlarından hangisi bu problemi çözmeme yarar ? Mantıken 'Ara Pasıyla Savunma Arkasına Sark' ve 'Rakip Ceza Alanına Paslaşarak Gir' komutu aklıma geliyor ama bu komutların negatif etkileri ne olabilir sizce ?
2. 'Rakip Ceza Alanına Paslaşarak Gir' komutu uzaktan şutları mı azaltır yoksa driplingi mi ?

Mamadou
15.Ocak.2013, 17:20
Uzaktan şut oyuncu komutlarından azaltmakla da olmuyor. Ben işe yaradığını daha hiç görmedim. Forvetin markaj altında ise orta saha ve kanat oyuncuları pas verecek oyuncu bulamayınca her türlü uzaktan vuruyor. Bu durumda ben forvet oyuncuma destek rolü ve daha çok serbestlik veriyorum. Bu sayede markajdan daha çabuk kurtulabiliyor. Özellikle tek forvetli taktiklerde daha çok uzaktan vuruyor oyuncular.

nowayyy
15.Ocak.2013, 23:09
rakip ceza alanına paslaşarak gir komutu
uzaktan şutları azaltma yönünde oyuncu talimatlarını değiştiriyor ama ben de şu ana kadar etkisini görmedim :d
rakip kapatınca vuruyorlar

man_in_black21
16.Ocak.2013, 18:58
Uzaktan şut oyuncu komutlarından azaltmakla da olmuyor. Ben işe yaradığını daha hiç görmedim. Forvetin markaj altında ise orta saha ve kanat oyuncuları pas verecek oyuncu bulamayınca her türlü uzaktan vuruyor. Bu durumda ben forvet oyuncuma destek rolü ve daha çok serbestlik veriyorum. Bu sayede markajdan daha çabuk kurtulabiliyor. Özellikle tek forvetli taktiklerde daha çok uzaktan vuruyor oyuncular.

rakip ceza alanına paslaşarak gir komutu
uzaktan şutları azaltma yönünde oyuncu talimatlarını değiştiriyor ama ben de şu ana kadar etkisini görmedim :d
rakip kapatınca vuruyorlar

Valla napacağımı bilemedm. Hele şu Ronaldoyu hiç oynatasım gelmiyor gereksiz ve isabetsiz uzaktan şutları yüzünden:) Tepkiden çekiniyorum , bi mourinho olamadım :D

petrol_fb12
17.Ocak.2013, 16:45
Ben anlamıyorum bunu resimle detekliyicem hep aynı yerde hep aynı şutlar coğu boşa ya maç motoru yüzündne yada güncellemede düzeltilmedi .

http://e1301.hizliresim.com/15/k/j14zz.png

Sağ tarafında bindirme yapan adam var onu atsa belkide bir orta gol olcua.Hep aynı yer hep aynı vuruş hiç değişmiyor.

man_in_black21
17.Ocak.2013, 17:26
Ben anlamıyorum bunu resimle detekliyicem hep aynı yerde hep aynı şutlar coğu boşa ya maç motoru yüzündne yada güncellemede düzeltilmedi .

Sağ tarafında bindirme yapan adam var onu atsa belkide bir orta gol olcua.Hep aynı yer hep aynı vuruş hiç değişmiyor.

ben 2dye geçtim :)

bojan54
17.Ocak.2013, 18:01
Oyuna direk 13.2.2 den başladım beşiktaş ile oynuyorum hemen hemen bütün maçları kendim oynuyorum yani tatile gitmiyorum..Uzaktan şut olayına şahit olmadım daha olsa bile Fernandes çekiyor 1 tek oda asıyor direk zaten. :D

Bunu etkileyen sebepler mesela takım ayarları yaparken pas türü falan seçiyorsun orda yaratıcılık özgürlüğü falan var onu daha disiplinli yapman lazım.

Bide oyunculara bireysel rol verirken daha dikkatli olman lazım Defansif Orta Saha(Savunma) , orta sahanın ortasında oynayan oyuncu Standart Orta Saha(Destek) , Ofansif Orta Saha(Destek) benim bu haldeyken arada sırada Ofansif orta saha şut çekiyor nadiren çektiğide genelde gol oluyor..

himone
17.Ocak.2013, 18:02
Hocam daha önce bununla ilgili bir arkadaş konu açmıştı ya da bir konuda söylemişti. Oyunda Ronaldo ve Di Maria gibi futbolcular ters ayaklı ve oyunları içeri kat etmeye yönelik. İçeri kat ettikleri zaman da şut çekiyorlar. Ronaldo'yu sağ kanada Di Maria'yı sol kanada alıp winger oynatmayı denemdiysen denemeni tavsiye ederim, büyük bir değişiklik olacaktır.

man_in_black21
17.Ocak.2013, 19:53
Hocam daha önce bununla ilgili bir arkadaş konu açmıştı ya da bir konuda söylemişti. Oyunda Ronaldo ve Di Maria gibi futbolcular ters ayaklı ve oyunları içeri kat etmeye yönelik. İçeri kat ettikleri zaman da şut çekiyorlar. Ronaldo'yu sağ kanada Di Maria'yı sol kanada alıp winger oynatmayı denemdiysen denemeni tavsiye ederim, büyük bir değişiklik olacaktır.

işe yarıyor gerçekten :) tebrik ederm ve teşekkür ederim..

man_in_black21
17.Ocak.2013, 19:54
Bunu etkileyen sebepler mesela takım ayarları yaparken pas türü falan seçiyorsun orda yaratıcılık özgürlüğü falan var onu daha disiplinli yapman lazım.

bunu da denemek lazım. tşk ederm.

mogutcu
18.Ocak.2013, 11:34
Bu dertten uzun süre muzdarip olan biri olarak,
Takım uyumunuz %80 lere çıkmadan uzaktan şutlara net çözüm bulmanız zor. Çünkü , özellikle %60-%70 lerde bile oyuncular sizin verdiğiniz talimatlara çok fazla uymuyorlar.
Şu an ben Rennes ile oynuyorum , benim en büyük şikayetim hangi talimatı ve ayarlamayı yaparsam yapayım takımın ara pası yapmaması ve akabinde her yerden şut çekmesiydi. Takım uyumum % 80 lere çıktı ve sonucunda verdiğim kenar talimatları daha etkili olmaya başladı uzaktan şutlar her maç en fazla 3-5 taneyi geçmez oldu ayrıca oyuncular her maç bol bol arapası deniyor.
En azından ben bu şekilde bir çözüme ulaştım.

iyi oyunlar.

Universal
18.Ocak.2013, 12:33

Belki oyuncunun diğer özelliklerinden olabilir. Oyuncu yardımlaşma veya takım oyunu oynama gelişmemiş ise burada yapabileceği şut çekmektir. Fark ederseniz gerçek hayatta da hep olan işler bunlar. Tabii oyuan göre bu kadar çok değil. :)

NeymarDaSilva7
19.Ocak.2013, 00:39
Bendede bu sorun var . Ne yApsam çözemedim . Güncelleme ile çözerler umarım :)

ersin123
20.Ocak.2013, 04:38

Abi pardon ama ronaldoyu winger oynatacaksan hiç oynatma daha iyi :icon_confused: Navası veya Valencia yı transfer et :p

Bu arada oyuncunun "Takım oyunu" özelliği düşükse bencil oynar bu bi gerçek, Galatasaray kariyerimde Amrabat'ı sırf bu yüzden satmayı düşünüyorum, sol açıktan içeri giriyor ve direk şut çekiyor, artık oyunucu alırken ilk baktığım özelliklerden biri "Takım oyunu", bencil oyuncudan hiç hazzetmem.

Corpus
20.Ocak.2013, 04:58
Benim takım çift forvet oynamama rağmen 35 metre civarlarından rakip kaleyi resmen tarumar ediyor :D Bir türlü çözüm bulamadım buna

2st 1 amc 3 mcli oynuyorum. Boşta illa ki bir adam vardır.

Zavira
25.Ocak.2013, 17:31
Bu dertten uzun süre muzdarip olan biri olarak,
Takım uyumunuz %80 lere çıkmadan uzaktan şutlara net çözüm bulmanız zor. Çünkü , özellikle %60-%70 lerde bile oyuncular sizin verdiğiniz talimatlara çok fazla uymuyorlar.
Şu an ben Rennes ile oynuyorum , benim en büyük şikayetim hangi talimatı ve ayarlamayı yaparsam yapayım takımın ara pası yapmaması ve akabinde her yerden şut çekmesiydi. Takım uyumum % 80 lere çıktı ve sonucunda verdiğim kenar talimatları daha etkili olmaya başladı uzaktan şutlar her maç en fazla 3-5 taneyi geçmez oldu ayrıca oyuncular her maç bol bol arapası deniyor.
En azından ben bu şekilde bir çözüme ulaştım.

iyi oyunlar.

takım oyununa nerden bakıyosunuz peki ?

Kaka Leite
25.Ocak.2013, 17:35
Şu uzaktan şut oyununu bir tek ben mi çok seviyorum anlamadım ki :D

Bana kalsa ortasahadan bile vursun, zaten kariyerlerimde buna göre kuruyorum takımı..