PDA

View Full Version : Maç Motorunda Önceden Kartları Gösteriyor

Universal
20.Ocak.2013, 19:56
Nasıl bir bugdur bu arkadaş...

Şuan oynadığım maçta önceden sarı kartları gösteriyor, gel gelelim şuan maç sırasında yazıyorum ilk sarı kart gösterilmedi. Başka isimler sarı kart gördü. Geleceği gösteriyorsun bari bunu doğru göster. Uzaktan şaçma sapan şutlar çektireceğine...

http://i50.tinypic.com/i23u6c.png

Aşağıda ismi yazan oyuncu o dakika geldiğinde sarı kart görmedi, o dakikadan bir kaç dakika sonra başka bir isim sarı kart gördü.

http://i47.tinypic.com/103wle8.png

Ralph
20.Ocak.2013, 20:00
Bu bende de oluyordu, oyunu kapatıp baştan açtım (ya da PC'ye res attım) düzeldi.

Universal
20.Ocak.2013, 20:07
Ben oyundan kökten çıktım, benim takım orta açamayıp sadece şut çekerken rakiplerin harika ortalar sonuçları gol atmasından dolayı.

sakary Ali
20.Ocak.2013, 20:14
Buna benzer birşey daha önceden de olmuştu. Siz maça girerken maçtaki tüm olacaklar yükleniyor. Siz değişikliğik yaptığınızda kalan kısım bir kez daha yükleniyor. Muhtemelen o sarı kartlar hiç değişiklik yapmasaydınız zamanında çıkacaktı.

Gncl1905
20.Ocak.2013, 20:20
Onların çıkması anormal ama gerçekleşmiyor. Bende şöyle olmuştu. 3D açık iken maça girmiştim daha sonra kapamak aklıma geldi maç başlamadan hemen tercihlerden 3D kapattım maça döndüm sarılar gösteriliyordu. Hatta bir de kırmızı vardı. Ancak hiçbiri gerçek olmadı :) Daha sonraki maçlarda da devam etti yanılmıyorsam ama gerçekleşmedi yine. Oyunu kapatıp açtığımda kayboldu.

Deus Dominus
20.Ocak.2013, 20:28
Görsel bir problem, orada görünen kartlar, goller başka maçın olayları. Oyunun maçta olup bitecekleri önceden söylemesi gibi bir durum yok ortada.

Universal
20.Ocak.2013, 23:03
Buna benzer birşey daha önceden de olmuştu. Siz maça girerken maçtaki tüm olacaklar yükleniyor. Siz değişikliğik yaptığınızda kalan kısım bir kez daha yükleniyor. Muhtemelen o sarı kartlar hiç değişiklik yapmasaydınız zamanında çıkacaktı.

Maç konuşması dışında maça hiçbir müdahalem olmadı. Can sıkıcı bir durum.

Görsel bir problem, orada görünen kartlar, goller başka maçın olayları. Oyunun maçta olup bitecekleri önceden söylemesi gibi bir durum yok ortada.

O başka maçın olayları olamaz o sarı kartların üstüne gelindiğinde her iki takımın oyuncu isimleri yazıyor.

Artul
21.Ocak.2013, 10:19
Bu kartalr bende de çıkıyor ama iki takımda da olmayan başka oyuncuların isimleri de çıkıyor bende.. :s

thsndrn
21.Ocak.2013, 10:59
kartı gören oyuncuları maç içerisinde çıkarmayı dene bakalım nolcak :)

Ravenholm
21.Ocak.2013, 14:00
Aynı problemi bende yaşadım büyütülecek bir şey yok. Normalde o kartların orada görünmemesi lazım gelecek güncelleme ile düzeltilecektir.

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=2400630&postcount=229

KaRaBükLü KraL
21.Ocak.2013, 14:08
Kart görecek oyuncuları belliyse oyundan çıkarınca düzelir mi acaba

Ravenholm
21.Ocak.2013, 14:14
Kart görecek oyuncuları belliyse oyundan çıkarınca düzelir mi acaba

Oyuna girerken tüm olaylar yüklenir. Oyuna hiç bir müdahalede bulunmazsan olaylar baştaki yüklemeye göre aynen devam eder ama oyuna her hangi bir müdahalede bulunursan oyun tekrar yeni bir yükleme ile olacakları baştan belirler.Yani oyuna herhangi bir müdahalede bulunduğunda o kişiler sarı kart görmez.

kral_67
21.Ocak.2013, 15:38
onun mevzusu şu, bazen oyunu açtığın vakit ilk oynadığın maçtaki o toplar ve kartlar silinmiyor.
bütün maçlarda o sürekli çıkıyor ama o maçta kart veya gol olursa yeni toplar ve kartlar ekleniyor.
yani goller ve kartlar önceden belli gibi bir durum değil o.
oyunu kapayıp tekrar açınca düzelir.

şöyle birşey yazmıştım bu konuyla ilgili.
yani o kartlar ve goller o maçla ilgili olan şeyler değil daha evvel oynanan bir maçtan kalan görüntüler.
oyunda herşeyin belli olduğu falan doğru değil.
oyun matematik tabanlı bir program o matematik unsurda yaptığınız her değişiklik etki eder.
oyuncu değişikliği mesela matematik bir değişkendi, oyuncuların bütün özellikleri matematiksel bir değerdir o değerleri değiştirmek etki eder.
taktik değiştirmek etki eder zira o da matematiksel bir değişkendir.
aynı şekilde rakamsal olmasada komut olarak yapılan değişikliklerde matematiksel birer değer olduğu için onları değiştirmekte etki eder.

yani
5+9 = x+6 denkleminde X=8 ise burda 5 yerine 7 yazarsak X=10 olur
oyununda tabanı matematiğe dayandığı için yapılan her değişiklik etkili olur.

kaanb
21.Ocak.2013, 20:24
bendede çıktı o kartlar ama oynamayan oyuncular ve bir önceki maçtaki rakip oyuncuların ismi yazıyordu. sanırım önceki maçlardan kalıyor

edit: yukarıdaki arkadaşta aynısı söylemiş zaten :)

Ravenholm
22.Ocak.2013, 01:08
onun mevzusu şu, bazen oyunu açtığın vakit ilk oynadığın maçtaki o toplar ve kartlar silinmiyor.
bütün maçlarda o sürekli çıkıyor ama o maçta kart veya gol olursa yeni toplar ve kartlar ekleniyor.
yani goller ve kartlar önceden belli gibi bir durum değil o.
oyunu kapayıp tekrar açınca düzelir.

şöyle birşey yazmıştım bu konuyla ilgili.
yani o kartlar ve goller o maçla ilgili olan şeyler değil daha evvel oynanan bir maçtan kalan görüntüler.
oyunda herşeyin belli olduğu falan doğru değil.
oyun matematik tabanlı bir program o matematik unsurda yaptığınız her değişiklik etki eder.
oyuncu değişikliği mesela matematik bir değişkendi, oyuncuların bütün özellikleri matematiksel bir değerdir o değerleri değiştirmek etki eder.
taktik değiştirmek etki eder zira o da matematiksel bir değişkendir.
aynı şekilde rakamsal olmasada komut olarak yapılan değişikliklerde matematiksel birer değer olduğu için onları değiştirmekte etki eder.

yani
5+9 = x+6 denkleminde X=8 ise burda 5 yerine 7 yazarsak X=10 olur
oyununda tabanı matematiğe dayandığı için yapılan her değişiklik etkili olur.

Arkadaş boğaziçi matematikten.