PDA

View Full Version : Transfer Bütçesini Azaltmak

kaanb
21.Ocak.2013, 22:15
Galatasaray'ı yönetiyorum 2sezon iyi transferler yaptım iyi fiyatlarada oyuncu sattım.
Transfer bütçesi 50m € oldu ve ben bu parayı harcamak istemiyorum. En zengin 19. kulübüm şuan ve bunu arttırmak istiyorum. Paranın çoğunu maaş bütçesine aktardım ama ekonomik olarak bir gelişme yok. Ne yapmalıyım?

Tunguska1907
21.Ocak.2013, 22:19
Çok pahalı transfer yapmamaya gayret et. Çok uçuk maaşlar verme.

kaanb
21.Ocak.2013, 22:29
bu zamana kadar öyle yaptım ama sürekli transfer bütçesi arttı. oyuncuları taksitli satsam o bütçeyi yine verirler mi?

Tunguska1907
21.Ocak.2013, 22:56
Transfer bütçesi vermeleri neden rahatsız ediyorki? Zaten kulüpte var olan para bu bütçe. Bunu arttırmak istiyorsan oyuncu satacaksın, kupa alacaksın, Avrupa'da gidebildiğin kadar gideceksin. Kulüpler böyle para kazanıyor. Yani transfer bütçesini maaş bütçesine akratmakla ya da harcamamakla olmaz. :) Bol bol maç kazan, kupa kazan. :)

kaanb
21.Ocak.2013, 23:06
Haklısın. Birkaç iyi transfer yapıp avrupa kupası almam lazım. O bütçe öyle durunca rahatsız oluyorum harcamak en iyisi :)

Tunguska1907
21.Ocak.2013, 23:16
Aynen. Takımına sana başarı getirecek oyuncular al sonrasında avrupa'da coşarsın zaten. Gruplara kalırsan 8m pound veriyorlar. Grup aşamasını geçtiğinde de 3 4 m pound'da oradan geliyor. Her turu geçtiğinde de yaklaşık yine 3 4 m pound alıyorsun. Kupayı aldığında da 20 30 m pound para geliyor toplamda. Lig ve kupa şampiyonluğunda da ayriyetten sağlam para alıyorsun. Zaten başarılı olduğunda da televizyon ve sponsor gelirlerin de artıyor. Genç oyunculara yönel, 3-4 sezon oynat sat değerinin 4 5 katına. Bu şekilde ilk 10'a girersin 2 3 sezonda. Hatta daha da yükseğe çıkarsın. :)