PDA

View Full Version : regen sıkıntısı

gfblugano35
24.Ocak.2013, 01:45
yıl 2016 fenerbahceden istifa ettim. nedeni ise şu. transfer etcek oyuncu bulmadım. kadromda stoperde bocchetti orta sahada pjanic kanatta salvio forvette fierro ve papiss cisse oynuyodu. türk olarak gökhan inler , arda turan ve serdar aziz gibi isimler vardı. türk oyuncu cıkmamasından ve yabancılarımdan memnun olmamdan dolayı kimseyi almadım. ha birde lanet olası yabancı statüsünden dolayı. herneyse konuyu şuraya bağlamak istedim. istifa ettikten sonra bayern müniche gectim 3 senedir şampiyon olamayan son senesinde 6. olan bir bayern. tekrar zirveye taşımak icin. arkadaş asistan menajerin 2,5 yıldız verdigi bir regenin fiyatı 27 milyon euroydu :S digerleride aynı sekilde 17 , 20 milyonluk ama 3 yıldız olan regenler. bi oyun kurucu istedim araştırdım dzagoev , ganso , belhanda , marvin martin , david silva bu oyunculardan bi rapolar geldi agladım resmen 2 yıldız 2,5 yıldız hep :S bu bence 2016 yılı icin tam bir sacmalık :S regenlerin fiyatı neden böyle ucuk oluyor ?

FurkanKnmaz
24.Ocak.2013, 02:51
Aynen hocam kesinlikle katılıyorum adamın değeri 9b benden 25 milyon euro istiyor bu 2012 de gereğinden fazla kolaydı şimdi ise çok zorlaştırmışlar. Ancak çıktıklarında alıcaz artık

Spe1907
24.Ocak.2013, 04:32
14 yaşında özellikleride sadece yaşına göre iyi olan bir regeni fenerbahçeye almaya çalıştıydım adam yıllık 800B pound ( pazarlıktan sonra 600B) istiyo ve kadro statüsünüde illa rotasyon yapcan diyo :D naptıysam adam inmedi bunların altına :D

Tunguska1907
24.Ocak.2013, 06:22
Regen giriş günlerini iyi takip et. Sonra araştır bak takımlara. Alt yapısı iyi olan takımlara gözlemci gönder sözleşme imzalamadan takımına kat. Ben maksimum 15 m verdim. O da teknik direktörle baya sürtüştük. Oyuncu da 19 yaşına gelmişti yani hayvan gibi bir şey olmuştu o yüzden de verdim yani. 2017 yılındayım ve hiç sıkıntı çekmedim. Aslında tek sıkıntım hangisini oynatacağıma karar verememek. Sırf oynatabilmek için o bölgedeki 26 27 yaşına gelmiş adamları satıyorum. :)

mustiUA
24.Ocak.2013, 11:15
ben de ilk sezonumda iyi bi kaç Türk çıktı ikinci sezon hiç çıkmadı 3. sezon 1 tane sağlam çıktı tabi benim bulduğum bunlar pek kaçırdığımıda sanmıyorum gerçi gözlemciler genelde yakalıyor iyi oyuncuyu bende arıyorum yabancı çok fazla iyi oyuncu var özellikle güney amerikadan onlardan baya aldım ama maalesef oynatamıyorum kiralıyorum artık oraya buraya a milli takıma çıkan bu regenleri :) ama hala dayanamıyorum alıyorum sağlam yabancıları nereye gidecek bu işin sonu bilmiyorum açıkçası :)

gfblugano35
24.Ocak.2013, 12:48
valla neden bilmiyorum gercekten ama her yıl yaptıgım seyi bu yıl yapmadım ben. her yıl gözlemci kullanırdım cok iyi bi şekilde ama bu serideki gözlemcileri çözemedim. bi bok bulmuyolar özellikle türkiyeden :S valla şeytan dürtüyo yabancı sınırlamasını editörden kaldırcam :D ama hic zevk almam diye onuda yapmak istemiyorum

Gncl1905
24.Ocak.2013, 13:00
Önemli ülkelerden oyuncu almak çok çok zor. Galatasaray ile oynuyorum. Southampton'da potansiyeli 5 yıldız olan bir forveti yıllardır alamadım :) Kulüp satmaya yanaşmıyor bir türlü. Ancak gerek sözleşmesi biterken olsun gerek 3-4 milyon Euro bedelle İskandinav ve Güney Amerika ülkelerinden iyi regenler topladım. Tük ligi için de regen çıkış tarihlerini kolluyorum ama çok adam çıkmıyor Türkiye'de. Yine de 4-5 tane 4 yıldız ve üzeri aadam bulup alabildim 4 sezonda. Almanya'dan bakınmak lazım. Almanya'da da bir regen stoperi kaçırmışım. 20 yaşında değeri 10 MN'yi geçti. Bu saatten sonra hiç alınmaz :) Dikkat etmek lazım biraz :)

gfblugano35
24.Ocak.2013, 13:03
bu regen cıkış tarihlerine nerden bakıyosunuz ?

FurkanKnmaz
24.Ocak.2013, 13:37
burdan (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=2392299) bakabilrsin hocam çıktıkları gibi alt yapılarında bulun :D

gfblugano35
24.Ocak.2013, 13:43
peki kardeşim bişey sorucam ben ? bu oyuncuların mental özellikleri genelde cok düşük oluyo. bunları nasıl yükseltebiliriz ?

thsndrn
24.Ocak.2013, 13:51
regenleri bilmemde bu oyuncu bonservisleri ve maaşları çok abartılı olmuş.. 2. senemde messi tl ile yıllık 100 milyon maaş istedi. yeni kariyer açtım sneijder yıllık 30 milyon istedi neyin kafası bu anlamış değilim.

thebizkit
31.Ocak.2013, 16:41
Tam olarak bu olmasa da benim şikayetim oyuncu fiyatları. Ben daha bir oyuncu için 700-800 bin dolar isteyen takım görmedim. oyuncu 2 buçuk yada 3 yıldız olsa da. önceki oyunlar ile arada ki en büyük fark bu diyebilirim. koray günter'e gözlemci yolluyorum klübü 10 milyon istiyor diyor. adamın değeri 300 b dolar. fm scout'da baktım satılacak fiyat olarak 1-2 milyon dolar diyor. ama oyunda inanılmaz rakamlar. zaten türk oyuncuların fiyatlarından bahsetmiyorum bile. aykut demir 13, alper potuk 20-25. tamam türkiye liginde oyuncular zaten pahalıdır. hep böyle oldu iyi oyuncuları almak için çok para verirsin ama bari genç oyuncuların fiyatları ile oynamasaydınız. görüyoruz haberlerde 300 bin 500 bin dolara alıyorlar 16-17 yaşında oyuncuları. ki önceki oyunlarda da böyleydi. zor kısım zaten oyuncu bulmak. 5 yıldızlı yada 3-4 yıldızlı oyuncuyu bulup, 2-3 maç izletip raporlar alıp takımına uygun olanı almak. bir de her 16 yaşındaki oyuncuya 8-10 milyon dolar verdikten sonra oyunun keyfi fln kalmıyor. gider o paraya 30 yaşında en verimli çağında ki oyuncuyu alırsın. ama benim amacım genç yaştan benim takımımda yetişmesi, gerekirse ben satarım onu 10 milyon dolara. ben galatasaray ile bunu yaşıyorken, anadolu takımları ile oynayanları düşünemiyorum. herhalde sadece bonservisi elinde oyuncularla oynayabiliriz oyunu.