PDA

View Full Version : Türk Regen

cenk1905
28.Ocak.2013, 05:12
arkadaşlar son iki sezondur çıkan bütün türkiye kökenli regenler 140 pa nın altında çıkıyor zaten 5 yabancı sınırı var çıldırıcam :( ilk sezon normal çıkmıştı bu dediğim olaylar ikinci ve üçüncü sezonlarda oluyor.Sorun nedir nerde yanlış yaptım yanlış anlaşılmasın sadece benim takımım değil oyundaki bütün türk takımlarında sorun böyle genie scouttan baktım

brsozcan
28.Ocak.2013, 06:01
almanya hollanda liglerini araştır ben mainzde bulmuştum bir türk 5 yıldız veriyordu galatasaraya getirmiştim. Genie scouttan baktığımda ise pa'sının 197 olduğunu görüp şok olmuştum:icon_biggrin:

mustiUA
28.Ocak.2013, 11:59
valla bu iş şans işi tamamen geniedende baktım yok diyosan zaten yok demektir diğer sezonlara taşıyacaksın artık umudunu :)

Önder HOCA
28.Ocak.2013, 12:45
zamanında devşirseydin keşke :) ben öyle yapıyoru şansa bırakmıyorum

cenk1905
28.Ocak.2013, 14:49
tabıkı sans ısı ama soyle soyleyım bende regenler cıkmadan bır gun once oyunu kaydettım sureklı ılerletıp bakıyorum hepsındede max 140 pa oluyor ılk defa boyle bırseyle karsılastım senelerdır oynarım en kotu bı tanede olsa 150 pa fılan cıkardı ve sadece turkıye lıgı ıcın oluyor bakıyorum gurbetcılerden yıne yuksek pa cıkıyor bence kesınlıkle bır sorun var ama kaynagını cozemedım bır turlu

cenk1905
28.Ocak.2013, 21:18
net bilgisi olan yok mu bu konuda????

garez0066
29.Ocak.2013, 00:55
Hocam bunda çok gerçekdışı bir olay göremedim ben ? Zaten son yıllarda Türkiye'den kaç tane adam gibi genç çıktı ki ? Emre Çolak, Semih Kaya, Salih Uçan diyebilirsin en azından büyük takımlarda böyle. Hatta Salih Bucaspor altyapısının ürünü. Şimdi bu üç oyuncuyu Fm'ye çevirdiğinde pa verecek olsan kaç verirsin. Kendi yorumumu katıyorum ; Salih : 145 - Semih : 150 - Emre : 145 Yani ?

cenk1905
29.Ocak.2013, 05:07
Hocam bunda çok gerçekdışı bir olay göremedim ben ? Zaten son yıllarda Türkiye'den kaç tane adam gibi genç çıktı ki ? Emre Çolak, Semih Kaya, Salih Uçan diyebilirsin en azından büyük takımlarda böyle. Hatta Salih Bucaspor altyapısının ürünü. Şimdi bu üç oyuncuyu Fm'ye çevirdiğinde pa verecek olsan kaç verirsin. Kendi yorumumu katıyorum ; Salih : 145 - Semih : 150 - Emre : 145 Yani ?

kesinlikle yanlış düşünüyorsun çünkü 70 milyonluk ülkede PA ları yüksek gençler elbette var ama sorun CA larını max. seviyeye getiremem bunun nedenide genç yaşta sans verilmeme alpt hocalarının yetersizliği ama sonuç olarak potansiyelli gencler illa ki olmalı.oyun ca larının baslangıcını 60-70 verebilir ama illakı 160-170 PA lı oyuncular çıkarmak zorunda.

sertk10
29.Ocak.2013, 19:15
Yönetim'e istek de bulunup Genç Takım Antrenörlüğüne yapılan yatırımı artırmanız lazım. İngilizcesi finance kısmındaki junior coaching. Bu özellik türk takımlarında maksimum 20 üzerinden 12 falan, ortalamada ise 8-9.
Oyunu etkisi şu şekilde oluyor:
Junior coaching, 15 yaş altındaki genç futbolcularınıza verilen eğitimdir. Yani mart ayındaki youth intake'de aldığınız 16 yaşındaki gençlerin, oraya gelene kadar gördükleri eğitimdir. Türkiye, ülke potansiyeli olarak 142 ile tüm dünyada 7. sırada fakat genç takım antrenörlüğü çok düşük olduğundan bu potansiyeli kullanamıyoruz. O yüzden artırmamız lazım iyi regen çıkması için.
Ben Bursaspora bu yatırımı yaptım ve 5 yıldızlı sol bek çıktı. Sonrasında sizler için üşenmedi genie scout kurdum, 178 PA sı varmış. Schalke den aldığım türk bir kaleci vardı, onunda 198 PA sı varmış.

perpetua
29.Ocak.2013, 19:50
kesinlikle yanlış düşünüyorsun çünkü 70 milyonluk ülkede PA ları yüksek gençler elbette var ama sorun CA larını max. seviyeye getiremem bunun nedenide genç yaşta sans verilmeme alpt hocalarının yetersizliği ama sonuç olarak potansiyelli gencler illa ki olmalı.oyun ca larının baslangıcını 60-70 verebilir ama illakı 160-170 PA lı oyuncular çıkarmak zorunda.

16-17 yasina gelene kadar (yani oyunda yaratilana kadar) 70 milyon nufuslu ulkenin 160-170 PA'li oyuncu potansiyelleri eksik yetistirme ile koreltiliyor. :)

William Rookwood
29.Ocak.2013, 19:52
Ben Galatasaray'ı aldığımda alt yapıdan bir tane bile regen çıkmıyor. Türkiye'den başka takım aldığımda bütün regenler Galatasaray'da toplanıyor. Bursaspor gibi altyapısı çok iyi düzeyde olan bir takımda 4 senedir bir tane kayda değer regen çıkmadı.

cenk1905
29.Ocak.2013, 22:51
Yönetim'e istek de bulunup Genç Takım Antrenörlüğüne yapılan yatırımı artırmanız lazım. İngilizcesi finance kısmındaki junior coaching. Bu özellik türk takımlarında maksimum 20 üzerinden 12 falan, ortalamada ise 8-9.
Oyunu etkisi şu şekilde oluyor:
Junior coaching, 15 yaş altındaki genç futbolcularınıza verilen eğitimdir. Yani mart ayındaki youth intake'de aldığınız 16 yaşındaki gençlerin, oraya gelene kadar gördükleri eğitimdir. Türkiye, ülke potansiyeli olarak 142 ile tüm dünyada 7. sırada fakat genç takım antrenörlüğü çok düşük olduğundan bu potansiyeli kullanamıyoruz. O yüzden artırmamız lazım iyi regen çıkması için.
Ben Bursaspora bu yatırımı yaptım ve 5 yıldızlı sol bek çıktı. Sonrasında sizler için üşenmedi genie scout kurdum, 178 PA sı varmış. Schalke den aldığım türk bir kaleci vardı, onunda 198 PA sı varmış.

finansım çok çok iyi durumda dediklerinin hepsini sürekli yaptım ama sans ısı oldugu ıcın yınede bende cıkmaya bılır fakat hıc bır turk klubunde cıkmaması bence hata kac yıldır oynarım ılk defa basıma geldı suan oyunu ılerletmıyorum en buyuk zevkım benım o cıkan regenlerı yetıstırmek sonra avrupaya satmaktı oda olmıcak sanırım.Bu hatayı duzeltecek bı yol yok sanırım??

cenk1905
29.Ocak.2013, 22:54
16-17 yasina gelene kadar (yani oyunda yaratilana kadar) 70 milyon nufuslu ulkenin 160-170 PA'li oyuncu potansiyelleri eksik yetistirme ile koreltiliyor. :)

hocam haklısınız ama bu herzaman olan bir sorundu bu seride bastan beri boyle olsa sesımız cıkmaz zaten ilk sezonda amatorden 187 palı bır forvet cıktı sonrakı ıkı sezon 140 kı gecen yok bu bence sorun.Cunku afrıkanın asyanın futbol fakırı ulkelerınde bıle nadırende olsa yuksek palı regenler cıkıyor sans olarak türkiyedede çıkması lazım oyuzden

Deus Dominus
29.Ocak.2013, 23:26
Bu kadar uğraşmana değmez, FMRTE miydi öyle birşeydi ismi editör var, açıyormuşsun istediğin değişikliği yapıyormuşsun. Yap istediğin futbolcunun p.a. sını 200, ver gizli özelliklerine 20'leri bak keyfine. Böyle kendini hırpalıyorsun yazık genie scout'muş, kaydet-bak olmadı yükleymiş falan...

mustinho03
29.Ocak.2013, 23:33
Ben Galatasaray'ı aldığımda alt yapıdan bir tane bile regen çıkmıyor. Türkiye'den başka takım aldığımda bütün regenler Galatasaray'da toplanıyor. Bursaspor gibi altyapısı çok iyi düzeyde olan bir takımda 4 senedir bir tane kayda değer regen çıkmadı.

Aynen Hocam Bende de boyleydi Konu bile acmıştım ama herkes sabret dedi tesisler,genc antrenörler vs.... 7 sezon geçirdim ya bir tane 5yildizdan geçtim 4yildiz bile çıkmıyordu o yüzden kapatmıştım tr ligi hangi takımla oynarsan oyna doğru düzgün regen çıkmıyor .....

cenk1905
29.Ocak.2013, 23:56
Bu kadar uğraşmana değmez, FMRTE miydi öyle birşeydi ismi editör var, açıyormuşsun istediğin değişikliği yapıyormuşsun. Yap istediğin futbolcunun p.a. sını 200, ver gizli özelliklerine 20'leri bak keyfine. Böyle kendini hırpalıyorsun yazık genie scout'muş, kaydet-bak olmadı yükleymiş falan...

kayıtlı oyunda değişiklik bide maçtan önce save yapmak hile gibi geliyor bana diyeceksin genie filan onlar ne :) oda oyundaki diğer takımlarla eşit olabilmek için yapıyorum çünkü onlar en kaliteli regenleri her şekilde buluyor gözlemciyle tarattıgımda çoktan baska takımla imzalmıs oluyor oyuncular

cenk1905
29.Ocak.2013, 23:57
Aynen Hocam Bende de boyleydi Konu bile acmıştım ama herkes sabret dedi tesisler,genc antrenörler vs.... 7 sezon geçirdim ya bir tane 5yildizdan geçtim 4yildiz bile çıkmıyordu o yüzden kapatmıştım tr ligi hangi takımla oynarsan oyna doğru düzgün regen çıkmıyor .....

bende son iki sezondur 2 yıldız çıkmıyor takımım GS alt yapı tesisleri kocluk filan max. seviyede :)

martymcfly
30.Ocak.2013, 00:56
Ben de son kariyerimde şuna dikkat ettim.
Mart ayında yeni çocuklar altyapıya katıldığı zaman asistanın verdiği yıldızlara baktım, potansiyeli en fazla 1.5 yıldız olan vardı ben de kimseyle imzaladım.
Aradan 1 sezon geçti yine 1.5 yıldızı geçen olmadı fakat 18 yaş altı takımında adam kalmayınca asistana önerdiklerinle imzalat dedim ve sözleşme imzaladıkları an potansiyelleri 3.5, 4 yıldız oluverdi bazı oyuncuların.
Öbür sezon yine aynısını yaşadım, deneme sürecinde 1.5 yıldız alanlar sözleşme imzalayınca 4 yıldıza kadar çıktıkları oldu ve oynatmaya başladıkça iyi geliştiler.

cenk1905
30.Ocak.2013, 01:33
Ben de son kariyerimde şuna dikkat ettim.
Mart ayında yeni çocuklar altyapıya katıldığı zaman asistanın verdiği yıldızlara baktım, potansiyeli en fazla 1.5 yıldız olan vardı ben de kimseyle imzaladım.
Aradan 1 sezon geçti yine 1.5 yıldızı geçen olmadı fakat 18 yaş altı takımında adam kalmayınca asistana önerdiklerinle imzalat dedim ve sözleşme imzaladıkları an potansiyelleri 3.5, 4 yıldız oluverdi bazı oyuncuların.
Öbür sezon yine aynısını yaşadım, deneme sürecinde 1.5 yıldız alanlar sözleşme imzalayınca 4 yıldıza kadar çıktıkları oldu ve oynatmaya başladıkça iyi geliştiler.

ben direk genie scouttan pot. degerlerine bakıyorum ama :) acaba çıkan regenlerin PA ları sonradan değisebiliyor mu?

Deus Dominus
30.Ocak.2013, 02:46
Değişmiyor, p.a. sabit.

cenk1905
30.Ocak.2013, 19:33
Değişmiyor, p.a. sabit.

biliyorum değişmediğini ama ne oluyorda gelişir soruma bir türlü cevap bulamadım :(

bojan54
31.Ocak.2013, 02:13
Regen bulmanın en iyi formülünü anlatıyorum..

İlk önce en az 18 oyuncu potansiyel ve yetenek yargılamalı 5 6 tane gözlemci buluyoruz(ne kadar olsada fark etmez ne kadar fazla olursa o kadar iyi)

Daha sonra Kararlılık en az 15 ,oyuncu potansiyel ve yetenek yargılamalı en az 17li bir futbol direktörü bulup gözlemci görevlendirmeleri bu adama veriyoruz ve gözlemcileriniz size en iyi oyuncuları buluyor..

Bu yöntemle 2 tane tam 5 yıldızlı oyuncu buldum..Regenler daha yeni çıkmasına rağmen.

mogutcu
31.Ocak.2013, 11:16
ben direk genie scouttan pot. degerlerine bakıyorum ama :) acaba çıkan regenlerin PA ları sonradan değisebiliyor mu?

PA lar sabit ama genç oyuncuların takıma ilk katıldıkları günkü yıldızlara itibar etmeyin

Asistanınız yeni gelen oyuncuları , geldiklerinin ertesi gün U19 takımınız ile maç yaptıktan sonra değerlendirebiliyor ve Gerçek yıldız değerleri ortaya çıkıyor.

Be şu an RENNES deyim genç takmlar ile ilgili her şey en üst seviyede, 2014 mart ayında Yeni genç oyuncular çıktı aralarında 2 yıldız alabilen bile yoktu , bende afalladım nasıl olur diye, ertesi gün U19 takımı ile maç yaptıktan sonra Asiatan değerlendirmesine baktığımda 3 tane 5 yıldızlı 2 tane 4,5 yıldızlı adam vardı.

Deus Dominus
31.Ocak.2013, 12:53
Vaktim var, uğraşırım derseniz en güzel yöntem, belli zamanlarda (mesela büyük turnuvalar zamanında, yaz döneminde vs. size kalmış) her ülkenin genç milli takımlarını turlayın. Oyun başında özellik gizlemeyi aktif hale getirmediyseniz geleceğin yıldızları kabak gibi gösterecektir kendini :) Aklına yatanlar için iyi bir personelinden rapor iste, beklentine uygunsa koy sepete dön memlekete :D

martymcfly
31.Ocak.2013, 14:52
PA lar sabit ama genç oyuncuların takıma ilk katıldıkları günkü yıldızlara itibar etmeyin

Asistanınız yeni gelen oyuncuları , geldiklerinin ertesi gün U19 takımınız ile maç yaptıktan sonra değerlendirebiliyor ve Gerçek yıldız değerleri ortaya çıkıyor.

Be şu an RENNES deyim genç takmlar ile ilgili her şey en üst seviyede, 2014 mart ayında Yeni genç oyuncular çıktı aralarında 2 yıldız alabilen bile yoktu , bende afalladım nasıl olur diye, ertesi gün U19 takımı ile maç yaptıktan sonra Asiatan değerlendirmesine baktığımda 3 tane 5 yıldızlı 2 tane 4,5 yıldızlı adam vardı.

Rennais'den her oyunda çılgın adamlar çıkıyor. Her kariyerimde ortalama 3 adamım bu takımdan.
Regen çıkarma konusunda hiç kimse geçemez bu takımı.

ozan42
31.Ocak.2013, 15:22
Benim oyunda Gs süper regenler cıkarıyor