PDA

View Full Version : Korsan oyun = Orijinal oyun(!)

Namzet
28.Ocak.2013, 15:01
Türkçe dil desteğini istedik,orjinal oyun alımını işaret ettiler aldık yer yer eksik türkçe,yer yer kelime hataları..Onun dışında online oynayalım dedik çeşitli hatalar,oyun yapımcısı miles'e soruyorlar adamın kendi oyunundan haberi yok ben anlamam diyor geçiştiriyor resmi sitede sözde çözüm yolu var sonuç aynı,şimdi soruyorum Orijinal ile korsan oyun arasındaki fark nedir?

razerss
28.Ocak.2013, 15:05
Sonuna kadar katılıyorum. Tarihin en sorunlu Football Manager serisi...

LaigLeNoiR
28.Ocak.2013, 15:06
Türkçe dil desteğini istedik,orjinal oyun alımını işaret ettiler aldık yer yer eksik türkçe,yer yer kelime hataları..Onun dışında online oynayalım dedik çeşitli hatalar,oyun yapımcısı miles'e soruyorlar adamın kendi oyunundan haberi yok ben anlamam diyor geçiştiriyor resmi sitede sözde çözüm yolu var sonuç aynı,şimdi soruyorum Orijinal ile korsan oyun arasındaki fark nedir?

Bilmiyorum anlatmak istediğini anlamadım belki de.

Fırından ekmek almak ile ekmek çalmak arasındaki fark nedir ?

europeanconquer
28.Ocak.2013, 15:10
Oyunda beğenmediğim tek nokta aynı hesaptan farklı bilgisayarlara oyunu yükleyip online oynayamamak.Ben kendi evimde abimle online oynamak için 2 tane orjinal oyun almak zorunda değilim.

Namzet
28.Ocak.2013, 15:10

Anlamadığın açık,orijinal oyun bir ayrıcalıktır;korsan alan ile benim aynı hatayı almam normal mi?

petrol_fb12
28.Ocak.2013, 15:14
Arasındaki fark şudur.

Korsan oyun alırsın maç motoru sorunlu cıkar düzeltiler senden bunda faydanlanamasın.İkincisi büyük güncelleme gelir TRANSFERLER falan filan sen bundan faydalanamasın yamalarla yoluna devam edersin.

Orjinal oyun Türkçe cıktı diye bir tane aldım sırf destek oldum satış rakımı artsın seneye'de alırız diye..

Gelelim şikayetinize doğru dediniz.Fm 2006 yakalamak için 2003-2004-2005 cok uğraştı sonunda 2006 öyle bir oyun cıkardaki yaptığı hataları düzelterek kendisine herkes hayran bıraktı.

Buda 20 yıl oluşumu içinde 2016 oturucak gibime geliyor çünkü oyunda ki saçmalıkları onlarda görüyor.Düzeltiricekler yani bazı şeylerin oluşması olgunlaşması zaman alıyor.

Ki ben 2006'dan sonra 2013 en cok beğendim oyun oldu.

Tek sorun 2006'da oyuncular daha cok teknik profilleir ön plandaydı zeka değil.Burda Zihinsel olarak ön planda.Aslında teknikl oalrak dönseler tekrar büyük bir cıkış yaparlar.Lakin dünya futbolu artık futbolu beyniyle oynmaya gidiyor ayağıyla değil.

attirson
28.Ocak.2013, 15:21
Online konusuna katılıyorum orjinal oyun alıyoruz rahat rahat online oynayamıyoruz.

Namzet
28.Ocak.2013, 15:21
Arasındaki fark şudur.

Korsan oyun alırsın maç motoru sorunlu cıkar düzeltiler senden bunda faydanlanamasın.İkincisi büyük güncelleme gelir TRANSFERLER falan filan sen bundan faydalanamasın yamalarla yoluna devam edersin.

Orjinal oyun Türkçe cıktı diye bir tane aldım sırf destek oldum satış rakımı artsın seneye'de alırız diye..

Gelelim şikayetinize doğru dediniz.Fm 2006 yakalamak için 2003-2004-2005 cok uğraştı sonunda 2006 öyle bir oyun cıkardaki yaptığı hataları düzelterek kendisine herkes hayran bıraktı.

Buda 20 yıl oluşumu içinde 2016 oturucak gibime geliyor çünkü oyunda ki saçmalıkları onlarda görüyor.Düzeltiricekler yani bazı şeylerin oluşması olgunlaşması zaman alıyor.

Ki ben 2006'dan sonra 2013 en cok beğendim oyun oldu.

Tek sorun 2006'da oyuncular daha cok teknik profilleir ön plandaydı zeka değil.Burda Zihinsel olarak ön planda.Aslında teknikl oalrak dönseler tekrar büyük bir cıkış yaparlar.Lakin dünya futbolu artık futbolu beyniyle oynmaya gidiyor ayağıyla değil.

Bu serideki güncellemelerin açıkçası bir işe yaradığını düşünmüyorum,umarım dediğiniz gibi olur.

razerss
28.Ocak.2013, 15:23
Benimde yediremediğim olay; bu seriyi korsanda oynamışlığım var. Fakat korsan oynarken almadığım hataları orijinal oyun alıpta almam bana mantıklı gelmiyor. Belki aldığım hatalar bilgisayardan vs. kaynaklanıyordur diyebilirsiniz. Fakat tüm çözümleri denedim defalarca silip kurdum ve hata devam ediyor. Ayrıca başka arkadaşlarımda bu hatayı alıyor.

LaigLeNoiR
28.Ocak.2013, 15:27
Kusura bakmayında ne hatası alıyorsunuz ne gibi zorluk yaşıyorsunuz ?

Benim oyunumda orjinal ve çok şükür bir kere bile hata vermedi, bir kere bile online oynama konusunda hata vs ile karşılaşmadım. Acaba oyuna sonradan yüklediğiniz dosyalar oyunu bozuyor olabilir mi ?

razerss
28.Ocak.2013, 15:31

Benim oyunumda orjinal ve çok şükür bir kere bile hata vermedi, bir kere bile online oynama konusunda hata vs ile karşılaşmadım. Acaba oyuna sonradan yüklediğiniz dosyalar oyunu bozuyor olabilir mi ?

Aldığımız hata online oyunlarda; cras dumps ve c++ hatası. Teknik Destek bölümünde de bu hataların başlıkları var fakat hiç bir şekilde çözüme kavuşturamıyoruz. Sonradan yüklediğimiz dosyalardan olabiliceğini bizde düşündük ve defalarca oyunu tamamen silip temiz bir şekilde kurduk hiç bir ek güncelleme yapmadan fakat sorun hala devam ediyor.

zeck17
28.Ocak.2013, 15:34

Arkadaşımla online oynayacakken arkadaşım benim oyunumu görüyor bağlana basıyor fakat sonra oyundan atıyor steam sayfası açılıyor en basitinden bu hatayı düzeltmek için ne yapmak gerekiyor

kaanbjk07
28.Ocak.2013, 15:35
Katılıyorum bu sorunu bende yaşadım. Rezalet.

LaigLeNoiR
28.Ocak.2013, 15:38
Aldığımız hata online oyunlarda; cras dumps ve c++ hatası. Teknik Destek bölümünde de bu hataların başlıkları var fakat hiç bir şekilde çözüme kavuşturamıyoruz. Sonradan yüklediğimiz dosyalardan olabiliceğini bizde düşündük ve defalarca oyunu tamamen silip temiz bir şekilde kurduk hiç bir ek güncelleme yapmadan fakat sorun hala devam ediyor.

Sistemi baştan kurmadıkça bu sorunu kaldıramazsınız. İllaki yüklediğiniz, oyuna entegre ettiğiniz dosyalar bir şekilde sisteminizde yer alıyor. Crash dumps hatası ile bu zamana kadar hiç karşılaşmadım nedir nasıldır bligim yok o yüzden. Diğer hatalarda keza aynı şekilde.

Arkadaşımla online oynayacakken arkadaşım benim oyunumu görüyor bağlana basıyor fakat sonra oyundan atıyor steam sayfası açılıyor en basitinden bu hatayı düzeltmek için ne yapmak gerekiyor

Oyunların versiyonları aynı mı ? İki oyun da orjinal mi ? İkisine de farklı keylerle mi yükleme yaptınız ? İki bilgisayarda da Steam online olarak mı çalışıyor offline mı ?

EndoplazmiK RetikuluM
28.Ocak.2013, 15:42
Neredeyse orjinal sürüm çıktığından beri orjinal oyun oynuyorum, o kadar ilave paket (grafik, tema vs.) kullandım ki aklınız durur, yine de ne bir c++ hatası, ne bir crush dumps hatası, ne de başka bir hata aldım nazar değmesin.

razerss
28.Ocak.2013, 15:43
LaigLeNoiR; Öteki bilgisayarımda kasma felan olabilir diye hiç bir yama kurmamıştım FM 13 le ilgili ve ondada bu hatayı veriyordu. Formatla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Fakat bir oyun içinde gidip format attıramam. Endoplazmik'in de dediklerine göre bakarsakda bizdeki grafiklerin bu hataları tetiklememesi gerekiyor.

Namzet
28.Ocak.2013, 15:53
Neredeyse orjinal sürüm çıktığından beri orjinal oyun oynuyorum, o kadar ilave paket (grafik, tema vs.) kullandım ki aklınız durur, yine de ne bir c++ hatası, ne bir crush dumps hatası, ne de başka bir hata aldım nazar değmesin.

Bende hiç almadım ancak online oyunda alıyorum ve çözümü yok

zeck17
28.Ocak.2013, 16:03
Oyunların versiyonları aynı mı ? İki oyun da orjinal mi ? İkisine de farklı keylerle mi yükleme yaptınız ? İki bilgisayarda da Steam online olarak mı çalışıyor offline mı ?

13.2.2 her ikisi de her iki oyunda önceki hafta d&r mağazalarından alındı farklı farklı iki hesap da steam de online hiç bir hata çıkmaması gerekirken bu hata çıktı

thsndrn
28.Ocak.2013, 16:22
İlk defa bu sene online alıyım dedim serinin en kötü oyunu çıktı. Cenabetlik bende sanırım.

pele96
28.Ocak.2013, 16:25
Korsan oynanmiyor diye biliyorum.

musleramicol25
28.Ocak.2013, 16:46
bunlar çözümü olmayan hatalar değil bence. en azından Türkçe çeviri için sayfalarca yazıldı hatalar zamanla düzeltilecek diye. insanlar birbirlerine sabırla yaklaştığı sürece çözülür -ki bende orjinal oynuyorum ve Türkçe çevirilerinde küçük ayrıntı hatalar dışında herhangi bi soruna rastlamadım? anlıyor muyum? evet. anlıyor musun? evet. buna da şükür demen lazım. zaten istenen de buydu her istediğin %100 başarı ile gelseydi zaten kusursuzluk kavramı olmazdı. ama korsan oyunda can yakıcı maç motoru hataları, transfer uptadeleri ve daha ayrıntı çözümleri düzeltme hakkın olmaz. çıktığı gibi yalın ve deneme oyununu oynarsın. ilk çıktığı patchte tamamen beta gibi bir şey oluyor. Türkçe oynarsın ama zamanla gelecek patchteki düzeltmelerden faydalanamazsın. birçok farkı olduğu halde insanlar neden oyunu yermek amaçlı korsan oyun oynarım oturur keyfime bakarım hesabında bilemiyorum...

TeNaciOUS MidFieLdeR
28.Ocak.2013, 17:10

konu luzumsuz geldi bana da, anlatilmak istenen oyunun kusurlariysa yuzlerce konu acildi bununla alakali. korsan ya da orjinal ne fark eder, bunu belirtmenin bir manasi yok. farki soruyorsan muratin cevabi cok yerindedir. kusursuz, guncellemeli bir sekilde kirilmis olsaydi oyun zaten kimse orjinal almazdi eminim. turkce olsun diye orjinal aldik, hikaye. bir dahaki sene oyunu almazsin olur biter. tepkini en guzel bu sekilde gosterebilirsin.

LaigLeNoiR
28.Ocak.2013, 17:22
Orası zaten ayrı bir konu Aytaç abi 12'de az çok belli oldu oyunun korsanı artık zor çıkar olmuştu 13 de bu dahada arttı çıkan korsanlar insanların işini görmemeye başlayınca orjinale yönelenler çok oldu.

Bu da satışın artışındaki bir etkendi.

fmhastasi
28.Ocak.2013, 17:28
arkadaşlar benım anlayamadıgım şu türkçe çeviriden bahsediyorsak,rakip takım kazandı v.s abuk sabuk şeyler cıkıyor .

LaigLeNoiR
28.Ocak.2013, 17:29
Türkçe yamayla ilgili eleştiri başlıkları mevcut, diğer her türlü konularla ilgili de mevcut başlıklarımız var.

Lütfen oradan eleştirilerimize devam edelim.