PDA

View Full Version : Kariyer için değişik fikirler

wladcas
30.Ocak.2013, 02:35
Arkadaşlar kariyer için çok değişik önerileriniz var mı acaba ?
Örneğin takımda hep Türk oyuncular kullanmak artık biraz klasikleşti hem de daha uçuk fikirler daha ilgi çekici olur.
Ben düşündüm mesela;
1-Trabzonspor'a sadece Trabzonlulardan oluşan bir kadro kurmak
2-Ajax'a sadece altyapıdan yetişen oyunculardan kadro kurmak
3-Espanyol'a sadece Katalan oyunculardan kadro kurmak
...
Sizin de önerilerini ve yorumlarınızı bekliyorum.

nannar
30.Ocak.2013, 02:37
Urfa'yla sadece urfa'lılardan oluşan bir kadroyla başarılı ol eğer yapabiliyorsan :D

LaigLeNoiR
30.Ocak.2013, 02:38
1.maddede klasikleşmiş şey dediğini benden başka kim yapıyor merak ettim :D

Ha şunu da söyliyim bunu yaparken kimseden görmedim.

zalim0773
30.Ocak.2013, 07:27
şuan ben bjk'ı türkleştirmeye çalışıyom şahsen :D

garez0066
30.Ocak.2013, 08:36
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110270

LaigLeNoiR'in kariyerinde Türkleştirmenin yanı sıra yaş sınırı da vardı bildiğim kadarıyla. Şu sıralar pek takip etmiyorum. Yani eğer amaç zorlaştırmak ise, yaş sınırı mantıklı. Onun dışında belli bir transfer sınırı koyabilirsin. Yani bir oyuncuya en fazla 1 milyon euro bonservis gibi. Ya da direk transfer yasağı koyabilirsin 20 yaş üstü oyunculara. Bunlar bir çırpıda aklıma gelenler. Ancak böyle bir kariyerde başarılı olma şansı çok düşük. Ben fantezi kariyerim olan Man City kariyerimde 40 milyon euro altına oyuncu almayacağım diye sınır koymuştum mesela :D Zenginliğin gözü kör olsun. Peh peh peh...

LaigLeNoiR
30.Ocak.2013, 10:09
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110270

LaigLeNoiR'in kariyerinde Türkleştirmenin yanı sıra yaş sınırı da vardı bildiğim kadarıyla. Şu sıralar pek takip etmiyorum. Yani eğer amaç zorlaştırmak ise, yaş sınırı mantıklı. Onun dışında belli bir transfer sınırı koyabilirsin. Yani bir oyuncuya en fazla 1 milyon euro bonservis gibi. Ya da direk transfer yasağı koyabilirsin 20 yaş üstü oyunculara. Bunlar bir çırpıda aklıma gelenler. Ancak böyle bir kariyerde başarılı olma şansı çok düşük. Ben fantezi kariyerim olan Man City kariyerimde 40 milyon euro altına oyuncu almayacağım diye sınır koymuştum mesela :D Zenginliğin gözü kör olsun. Peh peh peh...

Takımım en yaşlısı 31 yaşındaki İbrahim Toraman, ondan sonra 28 yaşındaki Burhan Eşer. Geri kalanları 26 yaş ve altındadır :D

BaGa TaRKaN
30.Ocak.2013, 11:49
O Değilde Dün Milli Takımla İspanya ile Maçı Oynarken Değişik Bir Şekilde Totem Yapayım Dedim Maç Bitene Kadar Şınav Vaziyetinde İzledim :D Neticesinde 3-1 Kazandık Maçı :p

Tavsiye Ederim Şınav Vaziyetinde İzleyin Derim :zuhaha

himone
30.Ocak.2013, 12:24
Eğer bu tarz bir kariyer arıyorsan kralı Atletic Bilbao'dur. Sadece bask oyuncularla zevkli bir kariyer sahibi olabilirsin. Ben eski oyunlarda oynamıştım çok iyiydi. Altyapı da iyidir güzel futbolcular çıkarırsın.

Deus Dominus
30.Ocak.2013, 15:14
Bizim toto ligde pek öyle teknik direktörlerin borusu ötmüyor biliyorsunuz. Yönetim gidiyor alıyor kafasına göre futbolcu falan :) Demem o ki personel yetkilerinden herşeyi verin yönetime, personele. Transferi, sözleşme yenilemelerini vs. onlar yapsın. Güzel bir sabır testi olabilir, elinde 3 bek varken 4. yü alırlar, forvet lazımdır 2. ligde bulurlar falan :)

wladcas
13.Ağustos.2013, 23:04
Evet beyler tekrar karşısınızdayım ve önerilerini de bekliyorum.Yeni konu açmamak adını mevcut konudan devam etmek istedim.

1-Gençlerbirliği ile Cavcav'ın kurduğu sistemi devam ettirmek,ek olarak da geliştirmek.Sadece as takımda değil yedek takımda da kaliteli gençler olmalı ve Türklere ağırlık verilmeli milli takımın da gelişmesi adına.

2-İskandinavya'dan herhangi bir takımla sadece İskandinav oyunculardan oluşan bir kadro ile Avrupa'da başarı sağlama.

3-Herhangi bir takıma sadece bosman kuralı ile transfer yapma yada bedelsiz olarak kadroya katma yani bonservis ödememek hiçbir oyuncuya.

4-Transfer yaparken sadece mantıkla adam alarak ilerleyebilirsiniz.Yani profile,isme göre değil de performansa göre seçme mevzusu.
O olay için şöyle bir filtre kullanıyorum;
http://i.imgur.com/NeRE4gT.png

Sizin de öneriniz var mı ayrıca bu önerileri nasıl buldunuz ?
Fikir alışverişi yaparsak sevinirim ve ayrıca oyun daha zevkli hale gelir :)

karayer
13.Ağustos.2013, 23:54
Belki biraz saçma gelebilir ama fikrimi sunayım.

Tüm oyuncuların yaşını 20 yaş altı yap. Şuanki yeteneklerini sonuna kadar düşür fakat potansiyellerini elleme. Sonra bütün oyuncuları serbeste yolla. Herhangi bir takım seç ve serbestteki oyuncuları transfer et. Böyle bir şey oluyormu bilmiyorum ama editorden olur herhalde. Ha bu arada oyuncuların popülerliğinide düşür ki oyuncular takımlara gelmek istesin. Eğer olursa mantıklı bir şey bence.

ReaList
13.Ağustos.2013, 23:59
Bu sene Kayseri kariyerimde gençlerle oynardım 2-3 sezon yaş ortalaması 20.4 falandı oyuncular büyüyünce yaş ortalaması da arttı tabi (:

Süper Ligde oynuyorsanız belirli ülkeden yabancıları da toplamak iyi bir fikir olabilir, Bakın Lucescu Brezilyalı hastasıdır takımında her zaman sambacılar fazla olur ve takım takır takır oynar (: Veya biraz cool takılın, işsiz başlayın, kötü durumda bir takımı düzlüğe çıkarın daha sonra istifa edin, tekrar kötü duruma düşen bir takımı düzlüğe çıkarın istifa edin, bu da farklı bir yol.

sentugo
14.Ağustos.2013, 00:02
Belki de hiç yabancısız oynamak da etkili olabilir :)

Kararlılığı 20 olan oyuncularla oynama...

Bosman ile oyuncu almama yani sadece bonservis vererek oyuncu alma :D

gibi şeyler de olabilir.

verletzen
17.Ağustos.2013, 17:21
en sevdiğiniz hayvanı ambleminde taşıyan takımı seçin onunla oynayın mesela aslan galatatasaray
kartal beşitaş

ben en cok tilkileri sevdiğim için liecester city ile oynuyorum suan