PDA

View Full Version : Bölgesel Amatör Lig

VatKenAyDu
31.Ocak.2013, 17:01
Arkadaşlar biliyorsunuz ki,birkaç senedir oyuna bölgesel amatör lig yaması ekliyoruz.Kariyer açan arkadaşları görüyoruz,en basitinden ''entolik'' açtığı Karsspor kariyeri ile şampiyonlar liginde rakiplerini dize getirmişti.Buraya kadar tamam.Doğrusunu söylemek gerekirse ben açtığım Akyurt Belediyespor kariyeri ile,11 ya da 12. sezonumda UEFA Avrupa Ligi kupasını kazandım.Bu tür alttan gelmeli kariyerlerde,diğer arkadaşlarda bu kadar kolay lig atlamaktan sıkılmış vaziyette.Geçenlerde yabancı bir siteden İngiltere'nin en alt ligine kadar açıp bir kariyere başladım.Kulüp yarı profesyonel vaziyetteydi,profesyonel olduk ancak inanılmaz zor,vasat futbolcular bile gelmek istemiyor,alt ligde attığım golün yarısını atıp,yediklerimin 2 katını yiyerek ligi orta sıralarda bitirdim.Halbuki Türk liglerinde bu bu kadar zor değil.İstediğim,çıkarılacak yeni bir yamayla bu işin daha da zorlaştırılması istiyorum.Ayrıca bir Akyurt'lu olarak Akyurt Belediyespor'un bilgilerini size gönderebilirim.

ToRoSKaPLaNı
31.Ocak.2013, 17:45
Sorun işte kaynak yetersizliğinden kaynaklanıyor.Şuan araştırma olarak Süper lig takımlarının bile araştırmacısını bulamazken 3. lig amatör ligler için araştırmacılar bulmak imkansız hale geliyor.Oyuncuların hepsi regen yani gerçek kadroları gerçek bilgileri bile olmuyor.Mesela en basitinden bir örnek vereyim.Geçen sezon Çukurova Üniversitesi ile bir kariyer açmıştım ve adana daki maçta lapa lapa kar yağıyordu.Bu kadar ki eksik.Zaten resmi bir yama yok alt ligler için.Kendi çabalarıyla bazı arkadaşlar yapıyor bu yamaları ama onlarında her takıma ulaşması imkansız olduğundan,her takımı izleme şansları olmadığından tamamen şansa kalmış kadrolar oluşturuluyor.İngiltere de futbol sistemi çok iyi oluşturulmuş durumda.Ayrıca Football Manager a ilgi de büyük. bundan dolayı da araştırmacı bulmak sıkıntı olmuyor.Oyun gerçekçiliği açısından da baya gerçekçi yapılıyor bunlar.Ama bizim böyle bir şansımız olmuyor malesef.Önceliğimiz SÜper lig,Ptt 1. lig ve 2. lig olduğundan onlar için araştırmacılar bulmaya çalışıyor abilerimiz.Belki ilerleyen senelerde Türkiyede de Fm ye olan ilgi iyice artar ve kaynak bulma konusunda sıkıntılarımız azalır.İşte ozaman gerçekçi bir alt ligler yaması yapılabilir.