PDA

View Full Version : Oyuncu davranışları?

Bonzi
31.Ocak.2013, 20:04
Merhabalar,

Öncelikle konuyu yanlış bir bölümde başlık açtıysam özür dilerim.

Kafama takılan durum şu; Galatasaray ile oynuyorum ve şu an 2015/2016 sezonunun Kasım ayındayım. Bu zamana kadar kalecim Muslera idi (halen öyle). 2014/2015 sezonu sonuna kadar Muslera'nın top kendisindeyken kaleden çıktığına pek şahit olmadım. Nadir de olsa, 1-2 metre ceza sahası dışına çıkar ancak pasını verip seri bir şekilde kalesine geri dönerdi.

Ama bu sezonun başından beri, Muslera top ile birlikte orta sahaya kadar açılmaya başlayıp kaleyi tamamen boş bırakıyor ve bu da ister istemez büyük bir tehdit oluşturuyor bana (Bu yüzden kaybettiğim çok maç oldu).

Takım ayarlarında ya da kalecinin antrenman çalışmasına yönelik bir değişiklikte bulunmadım. Gerçi 2015 Haziranında takımın korner pozisyonlarına yönelik bir kaç düzenleme yaptım ama bunun etken olduğunu pek düşünmüyorum.

Muslera'nın oyun esnasındaki davranışının değişmesindeki etken ne olabilir ve bunu nasıl düzeltebilirim?

vivoperlei
31.Ocak.2013, 20:33
Merhabalar. Konuyu, daha uygun olduğunu düşündüğüm bölüme taşıdım.

Bu tür konulardan pek anlamadığımı belirtmekle beraber Muslera'nın pozisyon ayarlarında bir değişiklik yapmış olabilir misiniz? Örneğin, ne kadar etki eder bilemiyorum ama, oyun anlayışında.

Bonzi
31.Ocak.2013, 22:26
Oyun anlayışı dediğiniz şey, Türkçe oyundaki "Oyun tercihi" oluyor sanırım? (FM 2013 ile bu oyunu oynamaya başladığım için bir takım şeylere yabancılık çekiyorum.)

Eğer aynı şeyden bahsediyorsak, Muslera'nın oyun tercihi yalnızca "Zayıf ayağını kullanmaktan kaçınır" olarak gözüküyor. Bu, takımın başına geçtiğimden beri böyle. Bunun haricinde bireysel antrenman olarak ne odağını ne de oyun tercihlerini değiştirmedim hiç.

himone
31.Ocak.2013, 22:51
Oyun anlayışı dediğiniz şey, Türkçe oyundaki "Oyun tercihi" oluyor sanırım? (FM 2013 ile bu oyunu oynamaya başladığım için bir takım şeylere yabancılık çekiyorum.)

Eğer aynı şeyden bahsediyorsak, Muslera'nın oyun tercihi yalnızca "Zayıf ayağını kullanmaktan kaçınır" olarak gözüküyor. Bu, takımın başına geçtiğimden beri böyle. Bunun haricinde bireysel antrenman olarak ne odağını ne de oyun tercihlerini değiştirmedim hiç.

Oyun anlayışı derken taktik ekranından bireysel oyuncu ayarlarına gelin. Oyuncunun hücum anlayışı var onu tamamen defansif yapın, yaratıcılığını sıfıra indirin, topu oyuna sokma seçeneğinde defans oyuncusunu seçin. Bunları yaparsanız düzelmesi lazım düzelmezse başka bir durum olabilir pek fikrim yok açıkçası.

Bonzi
02.Şubat.2013, 18:37
Yönlendirme için teşekkür ederim, himone. :)